NOOTJES AANBESTEDINGEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS De oudste inwoonster van Den Haag, de weduwe Wisdom-Schunidt, heeft gisteren in goede gezondheid haar 102en verjaardag gevierd, Gisteren is het eerste schip voor de nieu we petroleuminstallaties van het vierde havendok te Antwerpen aangekomen. Het was een Noorsch tankschip, dat een lading van 13.000 ton petroleum uit een Noord- Amerikaansche haven aanvoerde, In de huurt van Marseille zyn by een luchtoefening twee militaire vliegtuigen tegen elkander gebotst. Beide machines- sloegen te pletter. Een piloot kon zich met zijn parachute redden. Een waarnemer en de bestuurder van het andere toestel zijn om het leven gekomen. -De „Tagespresse", een nieuw Weensch blad, zegt dat volgens inlichtingen uit Munchen generaal Ludendorff te Dachau in voorloopige hechtenis zit en dat zijn par ticulier bezit in beslag is genomen. De „Volkswarte", Ludendorff's tijdschrift, was reeds eerder verboden. dagmiddag voor leden- en niet-leden-werk- gévers in één der zalen van het Grand Ho tel te Middelburg een vergadering, waarin de heer Buning een overzicht gaf van de bestaande sociale verzekeringswetten en de noodzakelijkheid bepleitte om deze los van elkaar tot stand gekomen wetten, door sa menvoeging in de uitvoering, tot een meer economisch en daardoor voor werkgever en werknemer voordeeliger uitvoering te ko men. De heer Buning wees er op dat bijv. de veel jongere ziektewet, ook doordat de uit voering hiervan gedeeltelijk in handen van particuliere vereenigingen is gelegd, reeds veel soepeler werkt dan de veel oudere on gevallenwet. Eenige vragen naar aanleiding van deze uiteenzetting, door aanwezigen gesteld, werden naar genoegen door den heer Bu ning beantwoord. Beëediging. Ter burgerlijke terechtzitting van de rechtbank te Middelburg, werd heden be- eedigd als beëedigd klerk ten parkette van het kantongerecht te Middelburg, de heer mr. P. van Empel, advocaat en procureur te. Middelburg. Een ernstig ongeluk. Gisterenmiddag te ongeveer half vier had op het spoorwegemplacement te Middel burg een ernstig ongeluk plaats. Men had een goederenwagon, die deel uit maakte van een goederentrein, geladen met vlas en dit tot een vry groote hoogte; De met het ^angeeren van den trein belaste ambtenaar .tvist niet, dat zich bov<m. op het vlas nog -twee personen bevonden, namelijk de 27- jarige K. en de 25-jarige J., beide gehuwd en wonende te Ter Buttinge, gemeente Grypskerke. De trein reed in de richting van de hooge brug en beide mannen dach ten aanvankelijk, dat zrj gemakkelijk on der de brug door zouden komen. Toen men vlak bij de brug was, bleek dit niet het ge val te zijn. K. greep zich eerst aan de brug vast, maar moest weer los laten en viel boven van de lading op de steenen. J. ging plat op den buik liggen en bleef boven op het vlas. Het hevig schreeuwen van de beide man nen maa te dat men den trein zoo spoedig mogelijk deed stoppen. Eerstgenoemde was er vrij ernstig aan toe en is binnengebracht in het huisje van de weegbrug, waar dr. Verheijden de eerste hulp verleende. De man had verwondingen aan het hoofd bekomen en ook was hij ver der geblesseerd, o.a. had hij hevige pijn aan de rechterarm. Na de voorloopige verbinding heeft de dokter hem met zijn auo naar het gasthuis overgebracht. J. klaagde aanvankelijk erg over pijn In het lijf, maar kon zich toch vrij normaal bewegen en is later per rijwiel huiswaarts gereden. OOST- EN WEST-SOUBURG. Werkloozen, Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling stonden alhier op 28 October 1933 in geschreven 272 werkzoekenden. Tot en met 25 November 1933 werden ingeschreven 56 en afgeschreven 38 werk zoekenden. Bij dé werkverschaffing zijn geplaatst 29 personen. Aan 123 personen werd cri- sissteun verleend. ZOUTELANDE. De Zeeuwsche Beker. Alhier is gevormd een comité om gelden in te zamelen voor den Zeeuwschen Beker. Dit comité bestaat uit de volgende perso nen Burgemeester D. Kodde, voorzitter, de heer H. G. Heusinkveld, secr.-penningm. en de volgende heeren ds. W. Oosthoek, P. Geschiere, A. Jobse en Joh Pleijte. In de week van 3 December zal de inza meling geschieden ten behoeve van de ver volgde Christenen in Rusland. BRE-SKENS. Confrontatie aan de grens. De justitie uit Middelburg begaf zich heden naar St. Anna ter Muiden ten einde aan de Hollandsch-Belgische grens in ver- eeniging met de Belgische justitie eeh con frontatie en getuigenverhoor te doen plaats hebben in verband met een onlangs te Breskens gegleegd zedenmisdrijf, BIERVLIET. Diefstal. Toen dezer dagen een landbouwer te Biervliet zjjn pluimgedierte, dat op .zijn erf rondliep, voor den nacht in de hokken wilde opsluiten, vermiste hy van zyn 13 daaronder loopende kalkoenen er twee. De dieren bleven onvindbaar, zoodat vermoed wordt dat zij zijn gestolen. OOSTBURG. Een schilderyen-tentoonstelling. In de Beurs te Oostburg wordt van Za terdag 2 tot en met Maandag 4 December een tentoonstelling gehouden van schilde rijen van den kunstschilder P. H. Bayaux te Knocke. TERNEUZEN. Jubileum burgemeester J. Huizinga. De heer J. Huizinga herdenkt op Zater dag 2 December het feit, dat hy geduren de 25 jaar de eerste ambtsdrager eener gemeente is, door zijn benoeming tot bur gemeester van Axel. De heer Huizinga is op 2 April 1867 te Bolsward geboren en genoot alleen gewoon lager onderwys, daar er geen gelegenheid was om kosten te besteden voor zyn ver der opleiding. De noodige kennis en be- kwaamheid die hem op lateren leeftyd voor het uitoefenen van verschillende functies ter beschikking stonden, heeft hy zich door eigen energie, inspanning en kyk op het maatschappelijk leven, weten eigen te maken. Hy was een aantal jaren Inwoner van Kampen, waar hij door het meer naar vo ren komen der democratische denkbeelden ook in anti-revolutionaire kringen de aan dacht op zich vestigde door zyn medewer king aan de vereeniging „Patrimonium" en gekozen werd tot lid van den gemeen teraad, welke functie hij daar 5 jaar ver vulde. Hij was later ook gedurende 2 jaar lid van den raad te Watergraafsmeer en in het jaar 1905 voor de anti-revolution- naire partij candidaat voor de Tweede Ka mer in het district Schoterland en in Am sterdam m. De heer Huizinga is gedurende 3 jaar voorzitter geweest van het Chr. Arbeiders secretariaat, daarna 5 jaren ambtenaar by het Verbond van „Patrimonium", doch door een geschil met het Verbondsbestuur over de richting en taak der ChristeUjke Arbei dersbeweging zocht hij een werkkring in de gemeente-administratie, om eerstgenoemde functie te verlaten. Met ingang van 2 December 1908 werd hij benoemd tot burgemeester der gemeen te Axel, een benoeming,dib in breede krin gen in den lande de aandacht trok, klaar- blijkéiyk in verband met de eenvoudige af komst van den nieuwen burgervader, waar aan zich paarde een belangstellende nieuwsgierigheid omtrent diens optreden in zijn nieuwe functie. Onder het bestuur van den heer Huizin ga kwam in de kom der gemeente Axel het begin der uitvoering van een algeheele rioleering tot stand, terwyl in samenwer king: met een commissie uit den gemeente raad onder voorzitterschap van den heer Kruysse besloten werd tot het stichten eener gemeentelijke gasfabriek, die tijdens bet bestuur van burgemeester Huizinga ook werd gebouwd en in exploitatie kwam. Het optreden van burgemeester Huizin ga in de naburige gemeente Axel had te Terneuzen ook zeer de aandacht getrokken. Toen dan ook in het jaar 1922 alhier een vacature van burgemeester ontstond door het overiyden van den heer J. A. P. Geill was het vele vooraanstaanden in deze ge meente zeer welgevallig dat de heer Hui zinga geneigd bleek het ambt van burge meester van Axel te verwisselen met dat van Ter Neuzen en op zyn sollicitatie met ingang van 12 April 1912 als zoodanig werd benoemd. In deze gemeente is hy alzoo ruim 21 jaar werkzaam, en die ver- loopen jaren zyn voor de gemeente Ter Neuzen van groote beteekenis geweest. Door de Regeering werden de verdien sten van den heer Huizinga reeds in 1903 erkend door hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ook ont ving hy van de Belgische regeering een onderscheiding voor het vele werk tijdens den oorlog aan de Belgische vluchtelingen besteed. Waterschappen. By Kon. besluit zyn benoemd in de pro vincie Zeeland a. met ingang van 17 De cember, tot dykgraaf van den Muyepolder, J. J. Polderman, te St. Maartensdyk, uiter- ïyk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hy 70 jaar zal zyn geworden b. tot dykgraaf van den Emmanuelpolder, A. Dees, te Waarde c. tot plaatsvervanger van den dykgraaf van den Emmanuelpol der, H. Wolfert, te Waarde, en is aan J. den Dekker, te Nieuwendyk, gemeente Almkerk, op zyn verzoek eervol ontslag verleend dis heemraad van den Zuidholland- schen polder (provincie Noord-Brabant). Ged. Staten hebben heden aanbesteed het aanbrengen en onderhouden van be plantingen langs den provincialen weg BiggekerkeZoutelandeWestkapelle. Inschryvers waren firma P. de Bruyn te Ejoxtel 1989 P. van 't Westendev.: d. Driest, Biezelinge 1584 L. Eversdyk* Kapelle 1574J. Nyssen, Biezelinge f 1540 D J. v. d. Have, Kapelle 1229 en W« Brand, Dombarg 1074» DE DUITSCH-OOSTENRIJKSCHE SPANNING. De Duitsche gezant te Weenen is door het ryksministerie van buitenlandsche za ken geïnstrueerd aan de Oostenryksche re geering de vraag te richten, op welke wijze zy denkt, het grensincident verder te be handelen en wanneer er eindelyk eens af doend zal worden opgetreden. De Oostenryksche bondskanselier, dr. Dolffuss heeft den Duitschen gezant, in ver band met het incident aan de Duitsch Oostenryksche grens op 23 November jl., waarby een li<Tvan de ryksweer het leven verloor, zyn leedwezen betuigd. De bondskanselier heeft hierby medege deeld, dat hij alles gedaan beeft, om dit pyniyk gebeuren zoo spoedig en volledig mogelyk op te helderen en dat hy zich het recht voorbehoudt, zoodra het onderzoek beëindigd is, zijn houding ten aanzien van het ter verantwoording roepen der schuldi gen te bepalen. Ook de Oostenryksche gezant te Beriyn, Tauschitz, heeft den ryksminister van bui tenlandsche zaken het leedwezen zyner re geering met het gebeurde betuigd. Maandag reeds had de Oostenrijksche consul-generaal te Neurenberg van den ge zant opdracht gekregen, aan de begrafenis plechtigheid deel te nemen en een krans te leggen op het graf van den neergeschoten rijksweersoldaat. NIEUWE EEDSFORMULE IN DUITSCHLAND. In de wet ter beperking van het afleggen .van, eeden in strafprocessen wordt ook be paald, dat de eedsaflegging niet meer de geheele eedsformule nazegt. Bepaald wordt, dat de rechter in het vervolg zal vragen „U zweert by God, den Almachtige en Al wetende, dat u naar beéte weten de zuivere waarheid hebt gezegd en niets hebt verzwe gen?" De getuige antwoordt hierop: „Ik zweer, zoo waar helpe mij God". Geeft een getuige op, dat hij lid is van een godsdienstgenootschap, waaraan de wet het recht heeft gegeven, inplaats van den eed bepaalde beloftenformules te ge bruiken, dan staat deze belofteformule ge- lyk met den eed. Daarentegen wordt door deze wet het af leggen der wereldlyke belofte afgeschaft DE FRANSCHE GEZANT OP BEZOEK BIJ HITLER. De correspondent van „het Vad." te Pa- rys meldt van gisterenavond De Fransche gezant te Beriyn had ge wild, dat zyn Vrydag aan Hitier gebracht bezoek geheim bleef. Het gevolg was na- tuuriyk, dat het is uitgelekt De Duitsche bladen Vestigdey er toen extra de aandacht op. en men ging ei^ van alles achter zoeken. Nii heet het hien dat de kanselier Poncet gevraagd heeft om' Van het plebisciet in hst Saargebied af te zien. Frankrijk zou daar mee zyn aanspraken op dit gebied opgeven. Hét zou eenvoudig weer in het Duitsche Rijksverband treden. Dit zou een onmisbare voorwaarde zyn om besprekingen over de ontwapening te kunnen beginnen. De kan selier zou met dezen eisch te stellen, den waren gang van zaken miskennen, Frank ryk zou dan iets v/eggeven, dat het niet toebehoort. Het Saargebied beheert zich zelf ónder de hoëde van den Volkenbond. De bevolking heeft het eigen lot in handen. Den 15en November heeft minister Boncour in de Kamer als volgt gesproken „De kan selier Hitier heeft verklaard, dat niets be halve de Saarkwestie de twee landen scheidt. Ik zeg zelfs niet deze kwestie. Maar wy hebben niet het recht het inter nationaal beheer te veranderen, dat de Volkenbond heeft ingesteld." Alleen de Volkenbond dus kan dit regime wyzigen. Men maak£ zich hier volstrekt niet de illusie, dat deze bevolking by ple bisciet zou uitmaken tot Frankryk gere kend te willen worden, al is het Fransche afzetgebied voor haar van groot voordeel. Duitschland zou Frankryk economische voordeelen in uitzicht stellen als het zyn rechten laat varén. De Franschen hebben groote kapitalen in de Saarmynen gesto ken. Verder zou Hitier willen dat de regee- ringscommissie in dat gebied ophield met haar verzet tegen de nat.-soc. propaganda. Daarmee zou hy by den Franschen gezant aan het verkeerde adres zyn. Men is hier geneigd om de houding van de commissie tot zekere hoogte te verklaren uit het feit, dat een deel yafi die bevolking volstrekt niet van die propaganda gediend is. BALDWIN OVER ONTWAPENING. By het debat in het Engelsche Lagerhuis over het labour-amendement op het adres van antwoord op de troonrede, zeide Bald win, dat er ten aanzien van de ontwape ning drie mogelykheden zyn 1. Ontwapening van alle landen tot het Duitsche niveau. 2. Beperking der bewapening tot een punt, waarby alle grooie offensieve wa pens zouden zyn uitgesloten, nl. ontwape ning der zwaargewapende landen tot eèn bepaald niveau en bewapening van Duitschland tot datzelfde niveau. 3. De bewapeningswedloop. Onder geen omstandigheden, aldus spre ker, mag men het tot dit derde alternatief laten komen. Groot-Brittannië huldigt niet de meening dat men een ander land in een biy'vende positie van inferioriteit op bewapenings- gebied kan houden. Baldwin voegde er aan toe Duitschland heeft vrede noodig. wy en de Franschen en de Italianen moeten allen met Duitsch land in direct contact komen en nagaan, op welke wyze wy kunnen hopen iets te bereiken. Hij zag geen reden, waarom er geen definitieve regeling zou kunnen worden getroffen. Wij en de Fanschen en de erfgenamen en bezitters van een groote en oude be schaving, zoo besloot Baldwin zyn rede, hebben overeenkomstige belangen. Onze vriendschap wordt beproefd en ik hoop, dat allen ons in dezen stryd voor den vrede zullen steunen. DE IERSCHE JEANNE D'ARC. Mevrouw Maud Gonne McBride, een Iersche republikeinsche vrouw, die onder haar volgelingen bekend staat als de Iersche Jeanne d'Aró, is Zaterdag uit Noord-Ierland verbannen. Zy was uit Du blin gekomen om in Belfast een betoogir.g by te wonen ten behoeve van republikein sche gevangenen in die stad. De politie wist, dat zij zou komen en hield een oog op de uit den Vrystaat komende treinen. Zy werd gevonden in een trein aan het station van Bessbrook, bij de grens. Maud Gonne werd verzocht uit te stappen en dc politie zette haar op een motoromnibus met bestemming naar Dublin. Mrs. McBride is altijd een vurig haat- ster van het Britsche ryk geweest, dat zy heeft beschreven als een symbool van het kwaad. Zij is de dochter van een officier in het Britsche leger en komt dus uit een gezin, waar verknochtheid aan het Brit sche rijk iets vanzelfsprekends was. Maud was echter van nature rebelsch en verliet het ouderlijk huis om de zaak der Iersche nationalisten te gaan helpen, zy trouwde indertyd met een Ier, die aan de zijde der Boeren in den Zuid-Afrikaanschen oorlog streed. Haar man werd in 1916 beschul digd van ophitsing tot den Ierschen Paasch-opstand, terecht gesteld. BELGIË: EN DE SOVJETS. Aan de leden van het Belgische kabinet is het verslag toegezonden dat door minis ter van Staat, Van Cauwelaert, namens de commissie voor buitenlandsche aangele genheden is uitgebracht over de begroo ting voor 1934. In verband met de verhouding tot sov jet-Rusland wordt in het verslag het vol gende medegedeeld Talrijke leden hebben er opnieuw op aangedrongen, dat de Bel gische regeering eerlang de mogelykheid zou willen onderzoeken om de regeering van de sovjet-unie officieel te erkennen. In het vorige verslag hebben wij de voor naamste argumenten samengevat, welke men voor dit standpunt kan laten gelden. Gezien de erkenning door de Vereenigde Staten en de nieuwe ontwikkelingen in de Europeesche politiek, zyn deze argumenten van meer actueelen aard en van grooter gewicht geworden. Ook het economisch belang, dat aan deze regelmatige betrek kingen verbonden kan zijn, is duideiyker gewórden. De meerderheid van de commissie ver klaart, dat ziy met deze kwestie de regee ring geen moeilijkheden zou willen berok kenen, welke al te gemakkelyk van em- stigen aard zouden kunnen worden, gezien den hachelijken toestand, waaraan België op het oogenblik het hoofd moet bieden. De oplossing der kwesties is trouwens niet urgent. Nochtans heeft de meerderheid der commissie, die deze meening is toegedaan, uiting gegeven aan het verlangen, dat de regeering het vraagstuk aan een nieuw en ernstig onderzoek zal onderwerpen. DE TOESTAND IN RUSLAND. De correspondent van het „Rott Nbld." te Rome heeft een onderhoud gehad met dr. Bertoni, een nog zeer jong geleerde, die over den hedendaagschen toestand in Rus land een werk heeft gepubliceerd, waarte gen de Russische regeering onmiddellyk protest heeft aangeteekend. Dr. Bertoni promoveerde op een proefschrift, waarin hy over de beteekenis van het bolsjewisme heeft gesproken. Dit proefschrift verschaf te hem een premie, die hem toestond een jaar lang in Rusland te reizen. Bertoni vertelde eenige episoden uit het Russische leven, zooals hy die heeft gezien in de groote steden en in de dorpen. De menschen vallen in groote getalen van honger dood langs den weg. Oekrai- ners, op weg naar Moskou, worden aan het station gevangen genomen, in treinen op gesloten en naar het Oosten getranspor teerd. De ontevredenheid is algemeen. De menschen beginnen te huilen, wanneer zy een stuk brood zien. Oproerige dorpen wor den gebombardeerd, oproerige menigten gemitrailleerd. De gevangenissen zyn vol vrouwen, man nen en kinderen, die op een of andere wyze hun meening hebben te kennen gegeven. De misdadigheid neemt onrustbarend toe. Geheele dorpen zyn leeg, de menschen zyn gestorven van honger, gedeporteerd of ge- fusilleeerd. De G.P.Oe. „werkt" uitstekend, spionnen zijn er overal, de bevolking staat onder de volmaakste controle. De boeren worden van hun vee, hun graan, hun geld en hun kostbaarheden voortdurend ontroofd. In de groote steden wordt de menigte gedwongen te juichen, wanneer er communistische demonstraties zyn. De bevolking wordt totaal misleid om trent de toestanden buiten Rusland men beweert er voortdurend, dat het buiten Rusland nog slechter is gesteld. Dr. Bertoni heeft ook het hoofdkantoor bezocht van den Komintern, met welke enorme, over de geheele wereld verspreide organisatie hy kennis maakte. Een Itali aan, hoofd van de Italiaansche communis ten, beweerde, dat zich zelfs communisti sche agenten bevinden in de onmiddellyke nabyheid van Mussolini, dat geheel Italië vol is van communistische agitatoren, die echter zonder succes werken. Microfoons zyn aangebracht in de wonin gen, waar vreemdelingen verwylen, zelfs in de hotels en de gezantschapsgebouwen. Zoo werd in een Russische blad een gesprek ge, publiceerd, dat was gevoerd tusschen dea Poolschen en den Italiaanschen gezant. Men liet uit Italië een technicus komen, <üe een microfoon ontdekte in de electrische lamp. Overal heerscht ontzetting en ellende dood, ziekte, armoede, ontevredenheid, wan! hoop. Men heeft meer dan genoeg van het Sowjet-bewind. De berichten in het buitenland verspreid zyn afkomstig van betaalde krachten, van agenten en omgekochte persbureaux. De Russische statistieken komen niet met de waarheid overeen. Het vyfjarenplan is 0p een jammerlyke mislukking uitgeloopen. Duitsche communisten, naar de Oekraïne getogen om van het communistisch para. dijs te genieten, hebben rechts-om-keert gemaakt. Voor een stuk brood doet een Rus tegenwoordig alles. Aan vreeselyken dooi ontsnapt. Maandagmiddag moesten drie groote zandbakken de Oosterdoksluis te Amsterdam passeeren. De afmetingen dezer bakken waren zoo, dat ze ternauwernood konden doorvaren. Een achttienjarige schippersknecht, die een boodschap te brengen had aan deu kapitein van een boot, dacht dit het vlugst te kunnen bereiken door op de bakken te springen. Hy had het ongeluk daarby mis te springen en kwam tusschen de rem. ming en de bakken in het water terecht. Het was een vreeseiyk gezicht, daar de jongen iedere seconde het gevaar liep door de zware bakken, welke met geen mogelykheid van den wal te duwen waren te worden vermorzeld. Door tegenwoordigheid van geest echter wist de schippersknecht zich aan de rem- ming op te trekken, waardoor hg kou worden bevryd. Diefstal uit parkeeren. de a u t o's. Na langdurige na- sporingen is de recherche te Crefeld er eindelijk in geslaagd de hand te leggen op een dievenbende, welke er haar werk van maakte met geweld in te breken in parkeerende auto's door de portieren te forceeren of ruiten te vernielen en dan de door de inzittenden achter gelaten kle dingstukken, koffers en andere reisbenoo- digdheden te ontvreemden meldt het „Handelsblad". In de laatste maanden zyn zoo tal van auto's, in de grensstreek vooral, op deze wyze bestolen. De dievenbende, die zeer voorzichtig te werk ging, heeft deze dief stallen gedurende geruimen tyd ongehin derd kunnen voortzetten, alhoewel de recherche dag en nacht in de weer was. Tot düsver hebben een zestal arresta ties plaats gehad, terwyl nog twee perso nen worden gezocht. De aangehoudenen zijn jongens van ongeveer 20 tot 25 jaar en geen onbekenden voor de politie. Da aanvoerder was een zekere H. Wolf, lei dekker van beroep, die de werkzaamheden van de overige leden der bende nauwkeu rig verdeelde. Wanneer op een parkeer plaats voor een restaurant of een geslo ten huis een wagen was uitgezocht, ora bestolen te worden, zette de leider tevoren de noodige uitzichtposten uit, zoodat de dieven ongehinderd hun plan ten uitvoer konden brengen. Niet zelden werden de auto's voor hat maken van een pleziertochtje meegeno men en na van hun inhoud te zijn beroofd hier of daar achergelaten. De aangehoude nen zijn acher slot en grendel gezet. Een groot deel der gestolen goederen is reeds door de politie achterhaald en in beslag genomen. Zonderling overleden. Te Sint-Michielsgestel naby Den Bosch, woonde ongeveer een tiental jaron de gepensionneerde postambtenaar Jan Beierman uit Esch by Boxtel, die bekend stond als een zonderling en thans over leden ls. Nadat hij op pensioen gesteld was, heeft hy eerst te Gestel by de zusters in het klooster gewoond. Na zeven jaar ging hy bij verschillende menschen in den kost. De laatste jaren woonde hy op een paar kamers waar niemand mocht binnen komen. Hij zorgde geheel voor zichzelf en leefde vooral van eieren en zoetigheden. Vleesch nam hij nooit tot zich. Zijn buren, Lammers met wie de „Tel." eens ging praten, vertelden, dat zy sedert eenige dagen niets meer van hem gehoord hadde: Zy hadden den burgemeester gewaa. schuwd en deze was met den veldwachtb. den kapelaan, den notaris en den dokter gekomen om een onderzoek in te stellen. Daar de 67-jarige zijn woning altijd met kettingen, grendels, sloten en pinnen af sloot, kon men eerst niet binnen komen. Toen men eindelijk door een kapot gesla gen ruit het huis was binnen gedrongen, vond men Beierman dood op zyn matras by de kachel liggen. Het mag een wonder genoemd worden, dat hij niet verbrand -s, daar zyn eene been, met een sok er aan, naar beneden hing, vlak by de kachel. Het was een eigenaardige gewoonte van den ouden man, steeds op zes stoelen te slapen, ofschoon hy boven een groot ledi kant had staan. lederen avond hoorden de buren geschuifelde zonderling sleepte dan zyn matras van boven naar beneden, om zyn bed op de stoelen in gereedheid te brengen. Men vond een groot aantal aangebroken kister sigaren en een groote hoeveelheid potten jam in zyn kast. ia '.yn bed lagen een paar buidels met geld. Op last van den burgemeester werd zyn groote koffer op zolder opengebroken» .vaarin men ook nog heel wat geld vond. De oude man had in het geheel geen camilie, hij had zijn vader nooit gekend,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2