Vllssingschs Courant Wolven in Schaapsvacht (jMH [dpt 1/MjtoUatdt's Poeder KONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct derde blad VAN AMSTEL EN IJ FEUILLETON Onze namen. BRIEVEN UIT BELG1E ran de van Zaterdag 25 November 1933. No 279 Gisting in en om de raadszaal. Het begrootingsconflict. De drie middenstanders beslissen. Fakir Ali Aka. Kerken in fi- nancieele moeilijkheden. Bezui- nigingskiacht uit de kostschool. Amsterdam en de noodlijdende kunstenaars. De hoofdstad maakt thans een der moei lijkste perioden aoor, die zij sedert haar verheffing tot koopstad en eerste stad van het rtJk gekend heeft. Men beseft dit in alle kringen en het blijkt bovendien nog uit de opgewonden tooneelen die zica dagelijks in de omgeving van de raadszaal, waar de begrooting be handeld wordt, afspelen. Meer dan ooit leeft thans ook de volksklasse met de ge beurtenissen van den dag mede. Er loopén omtrent de tegenover de loonsverlagingen aan te nemen houding il- lérlei alarmeerende geruchten, w.o. die van een te próclameeren algemeene staking oy de gemeentebedrijven, waar, zooals voor de hand ligt, groote ontstemming heerscht. De personeelsorganisatie van Publieke Werken o.a. heeft zich gisteren nog met een heftig gestelde proclamatie tot het publiek gericht, waarin zij de bezuinigings maatregelen critiseert en tot steun van haar verzet-actie opwekt. In een der federatie-vergaderingen is ge zegd, dat het gemeentepersoneel in meer derheid niet zal bereid gevonden worden de voorgestelde „hongerloonen" te accep teeren. Vandaar dan ook de eigenaardige actie, geponeerd door eenige vakorganisa ties en raadsleden, om de loonsvoorstellen opnieuw in het G. O. te brengen. Momenteel staan Burg. en Weth. hier beslist afwijzend tegenover, maar het lijkt ons toch niet geheel onmogelijk dat zij de ze afwijzende houding binnenkort zullen prijsgeven. Welk onoverkomelijk bezwaar toch zou er kunnen bestaan tegen nader overleg, wanneer dit het uitzicht op een voor beide partijen aannemelijk compromis opent, waardoor tegelijk ook een voornaam wa pen uit de hand wordt geslagen van de felle oppositie in en buiten den raad? Na de met groote meerderheid aangeno men motie van wantrouwen tegenover Burg. en Weth. verkeert men ook niet meer in het onzekere over het lot der be grooting. Deze wordt in het gunstigste ge val afgestemd met 2322 stemmen. Men dient daarbij m aanmerking te nemen dat het bij de motie van wantrouwen ging te gen het beweerde niet-uitgevoerde raadsbe sluit (subsidie St. Nicolaasfeest). Niet alle deze voorstemmers echter zijn afkeerig van de loonsvoorstellen. Resumeerende wij gaan niet in op de politieke zijde van de kwestie zou men kunnen concludeeren dat er thans drie mo gelijkheden bestaan óf de raad verwerpt de begrooting, waarna zij, dit staat nu reeds vast, tegen den wil der meerderheid van regeeringswege gesanctionneerd zal wordenóf er komt een compromis met het G. O. tot stand óf de drie midden standers verlaten tijdens de behandeling der begrooting de twee oppositie-partijen (S.D.A.P. en C.P.H.), in welk geval aanne ming der begrooting verzekerd is. Maar ook hierna zal de positie van het college van Burg. en Weth., dat zelfs niet op den steun van een geringe meerderheid kan rekenen, parlementair en democratisch onhoudbaar blijken. Naar het Engelsch van SIR WILLIAM MAGNAY. 61) „Het incident van vannacht", zette hij ïjjn overredingspogingen voort, „heeft de situatie voor je gered en je een kans gege ven, waarop je nauwelijks had kunnen hopen. Rastillac neemt de schuld van jouw wandaden mee in zijn graf. Ik ben er in geslaagd Myrtle te overtuigen dat het, nu de baron er niet meer is, geen doel heeft, nog verder naar den juweelendiefstal te zoeken, natuurlijk daarbij uitgaande van de vergetelheid weg te zinken, hoe gaat meer zullen voorkomen, zoodat er niet op nieuw verdenking tegen je kan rijzen. Je moet wel gek zjjn om mijn voorstel niet nqet belde handen aan te grypen." Brayshaw leunde met zijn rug tegen een boekenkast, de handen diep in zijn zakken en staarde den kapitein aan. „En als ik uw advies opvolg en zorg in de vergetelheid weg te zinken hoe gaat het dan verder met Archer Cardon vroeg hfl. „Die krijgt net zoo'n waarschuwing als JÏJ. Komaan, Brayshaw, ik handel als vriend, houd meer met jouw belangen reke ning dan met mijn eigene, om nog niet van de rechten van anderen te spreken en het feit dat ik tegenover de justitie eigenlijk Er zal dus een oplossing gevonden moe ten worden om aan het abnormale beheer der stad weer een gezonde regeeringsvorm te geven. Fakir Ali Aka, onze helderziende en occultist, beweert in een circulaire „aan zijn cliëntèle" „ook de politieke raadselen van dezen tijd te kunnen onthullen". WC betwijfelen echter of het den Indiër zou gelukken die van Amsterdam te ontwar ren. Z(j vormen, dank zij de houding der middenstanders, die eenerzrjds met hun vurigste bestrijders accoord gaan doch an derzijds fulmineeren tegen de op him ini tiatief gemeentelijk geëxploiteerde bedrij ven, een waar labyrint. Door den nood der tijden komen ook de kerkelijke gemeenten in het gedrang. Zoo was onder normale omstandigheden de eer biedwaardige R.K. aan het Rusland, waar ondanks de ontvolking der city toch nog matig bezochte diensten plaats vonden, nimmer onder den hamer gekomen, en zou ook niet, als nu dezer dagen, tot sluiting van de oude R.K. kerk aan den Singel be sloten zijn. De afwijzing van het voorstel tot sluiting van de Nieuwe kerk acht men hier ter stede siechts uitstel van executie. Wij hopen dat de regeering dan in dit ge val tusschenbeide zal komen. Maar het bezuinigingsproces voltrekt zich nog verder. Voor het eerst in 50 jaar heeft de Ned. Herv. Gemeente in Amster dam-Centrum moeten besluiten tot in krimping van het aantal predikanten er. godsdienstleeraren. Naar men ons van kerkelijke zijde mee deelt zijn dit nog niet de belangrijkste be sluiten, omdat de opheffing van de 3 le predikantsplaats, tot dusver nog onbezet, geen verzwaring van den arbeid der m functie zijnde 30 predikanten medebrengt. Amsterdam telt nl. 29 wijken, zoodat een der voorgangers zelfs van wijkarbeid iJ vrijgesteld. Ingrijpender acht men de 10 pet. korting op de salarissen van nagenoeg alle kerke lijke beambten en ambtenaren, terwijl bo vendien den predikanten verzocht is, be halve de Synodale mindering, reeds op hun salaris toegepast, ook nog vrijwillig voor een deel daarvan afstand te doe i. Het aan tal godsdienstonderwijzers is van 15 op 9 teruggebracht, waardoor het mogelijk werd hun salaris 2500) te handhaven. De arbeid van deze functionnarissen is in Amsterdam zóó veelomvattend, dat zij nog onlangs hadden voorgesteld de vacante 15e plaats voor eigen rekening te doen be zetten. Wanneer men in aanmerking neemt dat door deze menschen in 1932 15156 bezoe ken werden afgelegd, voornamelijk in de volksbuurten, zij voorts belast zijn met het geven van catechetisch onderwijs, het lei den der godsdienstschool, der evangelisa tie-campagne enz., dan ligt het voor de hand zei men ons dat de onlangs ge nomen besluiten ontstemming hebben ver wekt. Het zijn voor. l de georganiseerden in „Hervormd Amsterdam", w.o. vele predi kanten, die deze besluiten critiseeren ener niet mede accoord gaan. Maar evenals in den Amsterdamschen raad, heeft tot dus ver nog niemand der opposanten het mid del aan de hand gedaan waardoor men m staat zou z(jn de financieele tekorten op andere wyze te bestrijden. Er zijn bezuinigingen die overdreven lij ken en zelfs aan den komischen kant. Het trambedrijf bijv. heeft de tramkaartjes met enkele millimeters gekort, zij zijn daar door onhandig geworden en de besparing moet miniem zijn. Een stadgenoot ontving van zijn jongste, die een voorname onderwijsinstelling in het centrum van het land bezoekt, bericht dat in het schoolpension allerlei bezuini gingen worden ingevoerd, o.a. de boter door margarine was vervangen, 't Pension- geld bleef echter hetzelfde. Ook was het een gewoonte, dat de leerlingen iederen winter op eenige leerzame tooneelvoorstel- lingen werden onthaald, doch om bezuini absoluut niet verantwoord ben. Nogmaals, denk toch aan je dochter man gebruik je verstand en sla den eenigen weg in, die je overbliji Je mag warempel den hemel op je bloote knieën danken, dat je er zoo afkomtHet was een gezegend oogenblik voor je, dat Rastillac van de ladder af- smakte." „Ik zal hoogstens een driehonderd pond per jaar hebben om te leven", mompelde Brayshaw. Maar het was duidelijk dat het niet lang meer zou duren eer hy toegaf. „Aan de Rivièra kun je daar van rond komen, als je geen kromme sprongen meer maakt", meende Wilson. „Sibyl is verloofd met den jongen Car don", hernam Brayshaw. „Verbieden uw gevoelens de ortzetting van dat enga gement „Weineen Miss Sibyl verdient al het geluk dat een menschenkind maar be schoren kan zyn. Als er een motief voor je bestaat om myn voorwaarden te acceptee ren en je er nauwgezet aan te houden, is het wel deze groote, mooie kans op geluk die je dochter gegeven wordt." „Als Richard Cardon het wist „Heel wel mogelijk dat hij het nooit ge waar worcit, Brayshaw..-...." klonk het ontwijkend. „Als Sibyl het wist", spon Brayshaw deze gedachte verder, „geloof ik niet dat ze nog met hem zou willen trouwen. Ze is een meisje met een buitengewoon sterk ontwikkeld eergevoel, maar ze zal er nooit van hooren, hè „Ik zal het haar niet vertellen I Enfin, gingsredenen bleef ook deze attractie dit jaar achterwege. „In plaats hiervan" schreef de jonge dame „waren we deze week genoodigd op een lezing van de vereeniging van slechthoorenden. Onze leerares vond de le zing erg interessant, maar wij prefereeren toch een tooneelvoorstelling." OnverklaarbaarMaar zulke kostschool meisjes hebben ook geen flauw begrip van bezuinigingseischen. Onze beeldende kunstenaars mogen waar lijk niet klagen over gebrek aan belang stelling en medeleven van de zijde van het publiek in deze voor hen zoo moeilijke tij den. De Landsvrouwe ging ons hierin voor met Hare exposities van eigen werk, waar van de baten aan noodlijdende kunstenaars ten goede kwamen. We mochten ook opmerken dat er gedu rende deze St. Nicolaasdagen druk gekocht wordt in den kunsthandel, waar de prijzen thans meer aanpassen aan de bij velen verminderde koopkracht. Zoo vonden we om maar een greep uit de vele aanbiedin gen te doen in een kunsthandel aan het Rokin een mooie schilderij van Breitner, „Lauriersgracht in den Winter", tegen* den prfls van slechts 22 genoteerd. De kunst dient behoorlijk betaald te worden, we erkennen het gaarne, maar moet harerzijds ook rekening houden met de gewijzigde tijdsomstandigheden. Het krampachtig vasthouden aan luxe- prezen is noch bevorderlijk aan de kunst noch aan den kooplust van het publiek. De directie van het Parkhotel is onze noodlijdende kunstenaars dezer dagen ai zeer tegemoet gekomen. Zij heeft hare za len welwillend beschikbaar gesteld voor het „Nederlandsch kunstenaars-centrum", die daar in gre te verscheidenheid werken van Nederlandsche kunstenaars exposeert. Zelfs in de restauratie- en café-zalen vindt men schilderijen en beeldhouwwerken ten toon gesteld, zoodat Parkhotel een modern museum is geworden. Bovendien wordt dit ter aanmoediging aan het publiek gelegenheid gegeven zich over de kunstwerken uit te spreken. Bezoekers ontvangen een stembiljet, waar mede zij hun voorkeurstem kunnen uit brengen en tevens vermelden welk aantal stemmen zij meenen dat het kunstwerk zal behalen. Wie dit aantal raadt of dichtst benadert zal van den betreffenden kunstenaar, voor rekening van Parkhotel, een kunstwerk van 200 mogen kiezen. Het bleek ons bij ons bezoek, dat deze sympathieke geste reeds groote waardee ring vindt en de expositie voor onze kun stenaars, w.o. vele noodlydende jongeren, een financieel succes zal worden. Corres Pondent. n. (Slot). Toen onze voorouders van heidenen christenen werden, wilden zy ook in hun namen te kennen geven, dat zij met het heidendom hadden afgedaan. Er was iets beters, iets hoogers in hun ziel gekomen dan strijden tegen mensch of dier. Zij na men dan Bijbelsche namen aan, doorgaans van die personen, wier geloofsleven indruk op hen gemaakt heeft. Ook zal het wel vaak de priesters zijn geweest, die hun een nieuwen naam gaf. De Nieuwtestamenti sche namen zyn afkomstig uit de Katho lieke middeleeuwen, de Oudtestamentische meer na de Hervorming. In de 17de en 18de eeuw werd het meest uit het Oude Testament gelezen. Een Roomsch kind, dat bijv. Jacobus heette, was genoemd naar den Apostel. Een Protestantsch kind met denzelfden naam naar den aartsva der. Zoo ook een Roomsche Jozef naar den ik vermoed, dat we elkaar nu goed begrij pen. Ik zal nu maar eens een hartig woordje met onzen vriend Cardon gaan praten." „U kunt er op aan dat Archer het zaakje zonder mij niet voortzet", verze kerde Brayshaw. „Neen", bevestigde Wilson droogjes, „dat denk ik ook niet. Maar het kan in geen geval kwaad, om hem te waarschu wen. Hij heeft ook een dochter waaraan hy denken moet." „Ik moet u myn compliment maken, kapitein", zei Brayshaw met onmisken bare bewondering in zyn stem, toen Wil son opstond om de bibliotheek te verla ten, „voor uw ridderlijke houding in dit duel van speler en tegenspeler. Het is ove rigens misschien maar goed, dat we geen idee hadden van wat u eigenlijk hierheen voerde, anders zou de tragedie met de lad der wellicht voorafgegaan zyn door iets veel ergers." „Een man, die niet thuis by de warme kachel blijft zitten, loopt altijd risico's", merkte Wilson filosofisch op. „We hebben nooit een seconde idee ge had", besloot Brayshaw, „dat u iets anders zou kunnen zijn als een echte sportsman, op en top een heer enhy wachtte even „ik kan niet zeggen dat we de plank ver missloegen HOOFDSTUK XXXVI. De laatste kans. „Het spijt my zoo ontzettend, meer dan ik je zeggen kan of je ooit gelooven zult, man van Maria en een Protestantsche Jo zef naar den zoon van Jacob en Rachel. De Nationale Synode van Dordrecht van 1578 liet aan de ouders vrij, welke namen zij aan him kinderen gaven, mits geen namen, die aan God of Christus eigen zyn of die superstitieus zijn, d.w.z. aan byge- loof doen denken. Ook werd gewaarschuwd tegen het gebruik van dierennamen, opdat de kinderen niet met beestennamen in „de rol van Christus' soldaten en huisgenoo- ten" zouden worden ingeschreven. Vooral de Protestantsche Walen of Hu genoten droegen veel oud-testamentische voornamen. Uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren, welks bevolking voor een groot deel van de Hugenoten afstamt, herinner ik mij de namen Rachel, Esther, Abigail en Debora. Dat namen, zooals Willebrord, Bonifa- cius, Martinus en Nicolaas, naar zendelin gen of andere heilig verklaarde personen zyn genoemd, is duidelijk. Welke de meest voorkomende voorna men zyn, zegt het volksrijmpje Kees, Piet en Jan Is de algemeene man. Het zal den bijbellezers wel eens opge vallen zijn, dat de Joden doorgaans maar één naam hadden. Ter onderscheiding of tot nadere aanduiding werd vaag de naam van den vader genoemd, bijv. Jozua, de zoon van Nun. In het Nieuwe Testament wordt door de woordjes Bar of Ben, welke zoon beteekenen, aangeduid hoe de vader heette, zooals Bar Jona, Ben Hur. De Israëlieten hadden vroeger geen erfelijke namen of achternamen. Onder de volken der oudheid zijn het de Romeinen geweest, die alleen erfelijke na men droegen. Waar in den Bijbel over Romeinen wordt gesproken, lezen wij dan ook doorgaans twee namen, byv. Pontius Pilatus, Porcius Festus. Uit onze vader- landsche geschiedenis zyn bekend de na men Julius Caesar en Claudius Civilus. Het gebeurde zelfs, dat een Romein drie namen droeg een voornaam, een familie naam en een bijnaam. Dat iemand een bijnaam heeft, gebeurt in onzen tijd ook wel. In sommige dorpen is men spoedig gereed iemand ee „bijsmak" te geven, maar dan vervalt een der andere namen. De persoon in kwestie zal zich niet alzoo noemen, nog minder zyn naam aldus schrijven. Maar dat deden de Romeinen juist wel. De bijnaam duidde meest een lichamelijke eigenaardigheid aan of een herinnering aan een of andere daad. De beroemde redenaar Cicero heette Marcus Tullius Cicero. Het laatste woord moet een aanduiding zyn, dat een zijner voorvaderen een wrat in het gelaat had. Laten wij tot onze namen, met de be- teekenis van „onze Nederlandsche namen" terugkeeren. Alleen willen wij er op wijzen, dat niet alle volken eerst den voornaam en dan den achternaam schryven, maar juist omge keerd. In China bijv. heet iemand Pei An na. Wy behoeven niet zoo ver van huis te gaan, daar de Hongaren ook zoo doen. Als voorbeeld geven wij den naam van een min of meer bekend persoon uit de muziekwe reld. Louis Schmidt, 'n Nederlandsch musi cus, dient zich bij het publiek aan als een Hongaar en noemt zich Kovacs smid, Lajos Louis. In een der vroegere artikelen wezen wy er op, dat vele namen afgeleid zyn van het beroep of ambacht, dat een persoon heeft uitgeoefend. De Bakker, De Smit, De Vis ser, De Koster, enz. enz. Later is bij vele families het lidwoord de weggevallen. Er zijn verscheidene familienamen, die bij deze groep gerangschikt moeten wor den, ofschoon men de namen niet meer als beroepsnaam herkent. Porrenaar iemand, die tegen betaling de menschen eiken morgen moest porren of wekken. maar ik moet je meedeelen dat alles tus- schen ons uit moet zijn. Er hebben zich omstandigheden voorgedaan, die het my onmogelijk maken om ooit je vrouw te worden. Probeer niet uit te vinden waarom ik niet kan ik vraag je dit bij de liefde, die je voor my voelt het is niet goed dat je de reden weetneem van mij aan dat die afdoende i^. Er staat een muur tus- schen ons, die nooit meer omgehaald kan worden. Denk niet hard over my, Richard. Ik ben zoo innig gelukkig geweest in den korten tijd van onzt liefde. Maar alles is voorbij. Wij gaan hier spoedig vandaan. Tracht niet om mij op te zoeken, dat be- teekent alleen maar ellende voor jou en voor mij en alles is al zoo moeilijk. Ik vraag je dit omdat ik weet dat je ridder lijk bent en mijn wensch zult eerbiedigen. SIBYL." Zoo luidde de brief, die dien morgen aan Richard overhandigd werd. Sibyl was niet aan het ontbijt versche nen en by het verstrijken van den tijd maakte zich een vaag gevoel van onrust, een voorgevoel van onheil zich van haar verloofde meester. Hij had er dien nacht over gepiekerd, waarom haar houding ten opzichte van hem plotseling en onver klaarbaar veranderd was. Hy kon er met den besten wil geen verklaring voor vin den. Toen dus de brief hem door Sibyl's kamenier gegeven was, opende hy dien vol angst zelfs nu was hij op den inhoud niet voorbereid. Een paar minuten bleef hij als verpletterd zitten, toen begon hij de situa tie onder de oogen te zien. Haar besluit is bestand tegen een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Deurwaarder iemand, die de wacht aan de deur hield. Dingeman iemand, die voor een ander dingt of pleit. Wij zouden thans zeggen een advocaat. Rademaker iemand, die raderen of wielen maant. Daarom ook de naam Wie- lemaker. Wagenaar wagenbestuurder, thans koetsier. Merseman of Maarsman. Eigenlijk iemand, die met een mars loopt. Een klei ne koopman dus. Damman (Daamen) de amman of ambtman, d.i. een schout of ander regee- ringspersoon. Tavenier, echter tavernier, dus iemand, die een taverne (oude naam voor herberg) houdt. Looman komt van het oud-Nederland- sche woord loodman. Dit was de man, die het dieplood uitwierp. Later werd hij loods genoemd. Lohman is van Duitsche afkomst en beteekent looiman of lederbereider. Polak. In deze Joodsche naam zou men geen beroep zoeken, 't Was ook geen eigenlijke beroepsnaam, want de naam werd gegeven aan de Joden, die in de 17de eeuwen uit Polen naar ons land kwamen om als een soort bedelaar onder de Hol- landsche Joden aan den kost te komen. In Middelburg kwamen er zooveel, dat de al daar wonende Joden aan de vroedschap verzochten ze de stad uit te bannen. Een meer eervolle Joodsche naam is die van Cohen, welk woord priester beteekent. De Joden met dien naam zouden kunnen zeggen, dat zij afstammen van het hoog- priesterlijk geslacht van Aaron uit den stam van Levi. r. b. j. d. m. De corrupte ambtenaar. De Vlaamsche schrijvers en het onder- wijs. De lijdensweg van een ge nie. Een nieuw ministerie. Wat eerst hervorming behoeft. Brussel, Noord-Statie In de groote hal, boven den doorgang naar de perrons, mel den de lichtletters Luik, Oostende, Ant werpen. Drie sneltreinen staan, in die volg orde van richting, op vertrekken. Antwer pen heeft dus nog even tyd. Maar voor de loketten drommen de reizigers naar de Scheldestad reeds ongeduldig saam. Moe ders krijten zenuwachtig om hun kinderen, die ze in de wiemelende drukte vreezen te verliezen. Gebronsde vreemdelingen, Tur ken of Egyptenaren wellicht, weeklagen en protesteeren in een onverstaanbaar babe- lepos. Ze maken den indruk van een groep nimmer bevredigde reizigers en doen den ken aan voortdurende vluchtelingen, even in hun onbedwingbaren gang gestuit bij het wachten op een kaartje. Het duurt ook zoo lang. En ze staan zoo achteraan in de lange ry. Doch zelfs de voorhoede der wachtenden vordert niet. De man achter het loket heeft tyd. Terwijl hij in een lang gesprek is met een collega, draait hij op zyn gemak een sigaret. Een Brusselaar, die vooraan staat, kan het niet langer aanzien. Luidruchtig geeft hy zyn verontwaardiging te kennen A wél menier, ge moet gaj geen sigaret froemeien as den train op den départ (ver trek) staat, 'n Bits je rap zulle, 'k moet ik nor den Anvers, troisième (derde klas). was zoo onbegrijpelijk, zoo vreemd. Hij ge voelde dat hij het niet, zooals de schrijfster wenschte, blindelings accepteeren kon. Hij zou zijn lot aanvaarden, als hy zeker wist dat Sibyl's gevoelens ten opzichte van hem veranderd waren. Maar daarvan had hij noch uit den brief noch uit haar houding van gisteren de bewijzen. Gisterenavond was zij afwezig geweest en gedwongen en hij had zich afgevraagd wat de reden kon zyn. Er was bepaald een of ander afschu welijk misverstand. Plotseling schoot het hem te binnen, toen hij de gebeurtenissen van den vorigen dag aan zijn geest liet voorbijtrekken, dat de verandering in Sibyl verband moest houden met Marion's be zoek Marion had een hartstochtelijken en dus waarschijnlijk ook een wraakzuchtigen aard. Hij kon zich begrijpen, dat zy, na haar vergeefsche pogingen om hem te van gen, haar nederlaag niet zonder meer zou dragen, vooral nu zy wist dat ze op zij gezet was voor haar vriendin. Ze had Sibyl meegetroond, oogenschijn- lyk om een nieuwe japon te gaan zien ze waren veel langer weggebleven dan zelfs voor zoo iets belangrijks noodig was. Wat was waarschijnlijker dan dat ze haar verraderlijk plan, waarvoor ze naar de Hall gekomen was, ten uitvoer had gebracht en Sibyl een of ander verhaal opgedischt misschien had ze wel beweerd dat hy haar den bons gegeven had om zoodoende een eind aan hun verloving te maken .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 9