BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS de vryz.-democraten veel leden zullen ver liezen, hetgeen een opmerking is van laag gehalte. De vrijz.-democraten zullen niet, zooals een andere partij, ter wille van het kiezersmateriaal, de huik naar den wind hangen. Verschil in steunverleening. De minister van sociale zaken verklaart in de memorie van antwoord zijner begroo ting, geen termen te kunnen vinden om het verschil in uitkeering tusschen verzekerde en niet verzekerde arbeiders op te heffen. De minister ontkent, dat de regeering streeft naar steeds verdere verlaging van steun. Hieruit mag echter niet worden af geleid, dat nergens tot tariefsverlaging wordt overgegaan. Omtrent de mogelijkheid van verstrek king van goedkoope aardappelen aan werk- loozen pleegt de minister overleg met zijn ambtgenoot van economische zaken. Werktyd voor kantoorpersoneel. In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer deelt minister Slotemaker de Bruine mede, dat een ontwerp werktij denbesluit voor kantoorpersoneel gereed ligt. De invoering daarvan is tot nu toe aangehouden in afwachting van betere tij den. De minister zal ernstig overwegen, of al ware het slechts voor bepaalde groe pen in deze reeds thans iets gedaan zou kunnen worden. De omzetbelasting. Bij Kon. besluit van 14 November, opge nomen in het gisteren verschenen Staatsbl. nr. 591, is bepaald dat de omzetbelasting- wet 1933 in werking zal treden op 1 Janu ari 1934. Ziekteverzekering bg werkverschaffing. In het Staatsblad is opgenomen een Kon. besluit, waarin de premiën voor de ziekte verzekering bij de werkverschaffingen wor den teruggebracht van 8 op 5 Deze vemindering wordt voor de eerste maal toegepast bij de vaststelling der pre mie, verschuldigd over loon, uitbetaald na 31 December 1933. Tegen het cadeaustelsel* De af deeling Bussum van de Nederland- sche Vereeniging van Huisvrouwen, welke 1100 leden telt, heeft met algemeene stem men besloten om van winkeliers geen ca deaus te aanvaarden. Bg de besprekingen is algemeene verontwaardiging over het cadeaustelsel uitgesproken men meende, dat thans door dezen maatregel duidelijk moet gemaakt worden, dat de huisvrouwen haar bekomst van dit systeem hebben en men hoopt dat het Bussumsche voorbeeld tot navolging zal leiden. Bussum is de eerste gemeente, waar een. dergelijk besluit wordt genomen. De ca deaukwestie is in de plaatselijke huisvrou- wenvereeniging aan de orde geweest. Nu een groot aantal winkeliers een verkoop actie op touw hebben gezet, waarbij aan elke koopster, die voor vijftig cent koopt, een gedrukt Bussumsch wapen wordt uitge reikt, waarvan men er tien moet verkrijgen om voor een cadeau in aanmerking te ko men, werd het gevaar, juist voor de huis vrouwen, die in dezen tijd geen bedragen kunnen besteden, te groot geacht, dan dat men nog langer met een duidelijke uit spraak wilde wachten. Geen onderwijzers meer boven de 65 Jaar. Bij nota van wijzigingen in het wetsont werp tot' wijziging der lager onderwijswet, stelt de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen alsnog enkele veranderin gen voor, ter toelichting waarvan hij het volgende opmerkt Het is den minister gebleken, dat het nog voorkomt, dat aan lagere scholen onderwij zers worden benoemd, die den leeftijd van 65 jaar reeds hebben bereikt en dat onder wijzers, die reeds 65 jaar zijn, soms nog verscheidene jaren in dienst worden gehou den. Het gevolg hiervan kan zijn, dat niet meer volkomen valide leerkrachten in dienst blijven. Dit is met het belang van het onderwijs in strijd. Het is daardoor ook in strijd met de bedoeling, waarmede de jaar wedden der verplichte leerkrachten door het rijk worden vergoed. De gemeente-begrooting te Amsterdam. De gemeenteraad te Amsterdam heeft de nieuwe loonen der werklieden met 23 tegen 20 stemmen goedgekeurd, maar den voor gestelden kinderbijslag met 24 tegen 19 stemmen verworpen. Daarna is de zitting geschorst ten einde Burg. en Weth. gele genheid te geven tot nieuw beraad. Besloten werd tot opheffing van het cri sisfonds. Beizen en Trekken. Door „Reizen en Trekken",, officieel or gaan der Nederlandsche Reisvereeniging, is een wintersportnummer uitgegeven. De be doeling hiervan is om bij het Nederlandsche publiek meer belangstelling te wekken voor de wintersport in het algemeen. Dit nummer bevat vele artikelen op win tersportgebied en tal van illustraties die daarop betrekking hebben. LUCHTVAART Grootere snelheid voor vliegtuigen. De „Zilvermeeuw" heeft Donderdag den afstand Waalhaven—Croydon afgelegd in 89 minuten, den terugweg zelfs in 82 mi nuten. Men vergelijke hiermee den norma len vliegtgd van een toestel als de Uil, de F XII PH-AFU, die bestuurd door den pi loot Silberstein, Donderdag te 12.57 uur van Schiphol en te 13.27 uur van Waal haven vertrok en te 15.23 uur op Croydon landde, dus voor den afstand Waalhaven Croydon 116 minuten noodig had. Begrijpelijkerwijze bestond er bij de inge wijden eenige belangstelling voor deze mai- denvlucht van de F XX. Reeds te 5 minuten vóór vier verscheen het toestel aan den be wolkten hemel boven Schiphol. Met nog ingetrokken landingsgestel scheerde de zilveren vogel over het vliegveld, liet al cir kelende langzaam het landingsgestel zak ken en kwam fraai op den grond neer. Smirnoff was zichtbaar tevreden. „Wat zul je er van zeggen", zei hij, „het gaat snel, te snel eigenlijk", voegde hrj er lachend aan toe. „We hebben den rechten weg over de Noordzee gevlogen met de normale kruis snelheid van ongeveer 250 K.M. Het weer was maar matig en boven Croydon was het zicht slecht. Op Croydon was veel belang stelling voor de nieuwe Fokker, van de zijde van de Imperial Airways en van het Engelsche ministerie voor luchtvaart En ook op Waalhaven was de belangstelling groot. Verder ligt de kist prachtig." Alvo rens de „Zilvermeeuw" met de Kerstmail naar Indië zal vertrekken, zal hij waar schijnlijk nog een tiental dagen in den ge wonen dienst op Londen blijven vliegen. Het was Donderdag op Schiphol de dag van de snelle vluchten. Het Dewoitinevlieg- tuig „Emeraude" van de Air Fransche, dat zich op Schiphol was komen laten bewonde ren en te 13.15 uur uit Amsterdam vertrok, arriveerde te 14.55 uur op Le Bourget, dus precies in 100 minuten. Ter vergelijking diene, dat het F XEI-toestel PH-AIE, de „Ekster", die bestuurd door Viruly, reeds te 13.01 uur van Schiphol naar Parijs was ver trokken, daar zonder tusschenlanding pas te 15.13 uur arriveerde, dus 32 minuten langer noodig had. RECHTSZAKEN Brandstichting uit armoede. Voor de rechtbank te Roermond stond terecht de 31-jarige dochter van het echt paar B. uit Deurne (N.B.), die verdacht was van brandstichting in de woning van haar ouders. In den ochtend van 19 Mei 11. waren de beide bejaarde echtelieden uitge gaan, en tijdens deze afwezigheid had de dochter op twee plaatsen in het ouderlijk huis brand gesticht. Beklaagde zeide ter rechtszitting haar daad te hebben bedreven uit armoede en in de hoop, dat haar ouders eenige vergoeding van de brandverzekering zouden ontvan gen, Zij had haar plan echter gesmeed zon der dat vader en moeder er ook maar iets van afwisten. Tegen het meisje, dat spijt had van haar kortzichtige daad, werd een jaar gevange nisstraf voorwaardelijk geëischt. MARINE EN LEGER Winterverlof voor de marine. Het winterverlof van 10 dagen voor de marine te Vlissingen zal worden geregeld door den onder-commandant der marine te Vlissingen, waarbij rekening behoort te worden gehouden met het tijdvak van 19 December 1933 tot en met 19 Januari '34. Opgave van overgeplaatste onderofficie ren der marine Serg.-monteur J. Leering van De Mok naar Kernb. Gelderland Idem G. Laroo van Kaz. O.zdt. naar De Mok Maj.-konat. G. S. Popp van Wachtschip Willemsoord n. Kernb. GelderlandSerg.-hofm. A J. Pettinga van id. naar Kon. Instituut; Idem G. J. L. Kenis van Kon. Inst. naar Wacht schip Willemsoord Serg.-telegrft. C. A. J. Erkens van Walst. Willemsoord naarRadt. A'dam Idem J. G. Harrems van idem naar idem Serg.-kok S. J. de Vries van Wacht schip Willemsoord naar Kaz. Willemsoord; Maj.-mont. E. Beumer van Kaz. O.zdt naar Afb. K XVI R'dam Serg.-Konst H. J. Gottmer van Wachtschip Willemsoord n. Schorpioen. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat den militairen, aan wie ter gelegenheid van het Kerstfeest en/of Nieuwjaarsdag, verlof of bewegingsvrijheid wordt verleend, hetwelk zou eindigen, onderscheidenlijk op Dinsdag 26 December 1933 en op Maandag 1 Januari 1934, met uitzondering van het terzake bepaalde ten aanzien van hen, die niet op Zondag wenschen te reizen zoo noodig kan worden vergund per eerste reisgelegenheid terug te keeren, onderschei denlijk op Woensdag 27 December 1933 en op Dinsdag 2 Januari 1934. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. DE BIJENKORFTREIN 1 Mynheer de Redacteur, Ter geruststelling van „Gemeenschappe lijk Belang" verklaren wij, dat het leeg pompen (door ons touringcarhouders) van den Vlissingschen winkelstand lang niet zoo erg is, als men zich wel voorstelt. Het mogen dan eens enkele dames zijn, die iets in Rotterdam koopen, hoofdzaak is even wel het familiebezoek, wat voor velen nu wèl, doch vroeger niet mogelijk was. Dat de spoorwegen veel schade hiervan zouden hebben, is volgens onze meening onjuist, daar 90 van onze reizigers niet het tamelijk hooge spoortarief kunnen be talen. TE VLISSINGEN. Zitting op a.s. DINSDAG 28 NOVEMBES Badhuisstraat, van Vx/i —9 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jongens, worden kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. Denkt „Gemeenschappelijk Belang" er ook wel eens aan, hoeveel menschen (en geld) er door diezelfde bussen en touring cars in den zomer in Vlissingen en Mid delburg worden gebracht Hoe denkt G. B. over V.V.V., die toch propageert het reizen, als ik me niet ver gis Hoe denkt U over uw col'e^als dorps winkeliers, die zien dat hun medeburgers naar Vlissingen, Middelburg enz. gaan koopen, hetgeen evengoed ter plaatse te krijgen is Waar is het einde Leest U eens het ingezonden stuk van een Goe- schen winkelier in de „Midd. Courant' van 21 November. Leest U ook eens het ant woord dat de voorzitter van „Handelsbe lang" gaf op een door den heer Prins ge stelde vraag. Werkelijk, G. B., het is een zuur stukje brood dat wg verdienen en allerminst onze bedoeling om iemand te benadelen. Ook wjj moeten leven, net als Uook wij moeten overal aan meebetalen. Zorgt U, „Gemeenschappelijk Belang" er nu voor, dat er voor die enkele dames geen reden meer is, om in Rotterdam te koo- en dan worden de door ons georganiseer de reisjes uitsluitend plezierreisjes, wat ook de bedoeling is. Dankend voor de plaatsing, W. F. (Wg ontvingen nog enkele ingezonden stukken over den Bijenkorftrein, waarvan de inhoud practisch op hetzelfde neerkomt Opneming daarvan achten wg daarom over bodig. Red.) DE „ZEVEN PROVINCIËN". Zoudt U zoo vriendelijk willen zyn onder staand in uw veelgelezen blad op te willen nemen. U by voorbaat dankend. zy, die met onderstaande sympathisee- ren, worden beleefd verzocht him naam en adres in te zenden. Men gelieve echter hier aan geen opmerkingen toe te voegen. Het gaat hier niet om onze meening, maar om den moreelen ondergang, welke een aantal jonge menschen bedreigt H. W. Knoest Amor est lustitia I.I.B.W., Ant. Duyckstrat 10, Den Haag. Mevrouw, z Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekeöde, H. W. Knoest, leider van Amor est lustitia, I L B. W. te Den Haag, dat hy namens medeonderteekenaars Uwer Majesteits Hoógstderzelver clementie inroept, voor de muiters van de „Zeven Provinciën". Zich geheel buiten alle politiek stellend meent hij, dat een breed gebaar van vergevensgezindheid van Uwe Majes teit voor het vergryp dier jonge mannen tegen Uw hoog gezag, niet na zal laten een diepen indruk te maken op uwer Majes teits onderdanen, onverschillig van welke richting deze mogen zyn. Hoewel onderge- teekende de ernst der feiten niet onder schat, meenen hy en de medeonderteeke naars, dat de straf wel zeer zwaar is. De delinquenten zyn allen nog menschen van dien leeftyd, waarop men zich nog door jeugdige onbezonnenheid laat medesleepen. Wanneer echter de geëischte straffen zou den worden toegepast, dan zouden deze mannen voor goed gebroken zyn. Het recht heeft thans zijn beloop gehad. Nu komt echter ons christeiyk gevoel en naastenlief de, die ons doet zeggen„Gaat heen en zondigt niet weder". Uit eigen ervaring weet ondergeteekende welk een invloed er uitgaat van een waarachtig goeden daad en hy veroorlooft zich, gesteund door de adhaesie der medeonderteekenaars een eer biedig beroep op Uwer Majesteit christe- ïyke gevoelens te doen en Uwe Majesteit te smeeken Haren hoogen invloed aan te wil len wenden om deze menschen, die alhoewel zy aan het gezag ongehoorzaam waren, toch Uwe onderdanen zijn, van een wissen ondergang te redden. 't Welk doende, Uwer Majesteits onderdanige dienaar, namens de medeonderteekenaars, H. W. KNOEST, Leider „Amor est lustitia" I.LB.W. Twee dronken jongens gevonden. De politie te Groningen moest een tweetal jongens van dertien en veertien jaar van de Steenhouwerskade te Groningen halen, omdat zy daar dronken waren aangetroffen. Een van de kinderen moest zelfs vervoerd worden naar het bu reau van politie, omdat hy niet meer in staat was om te loopen. Al heel gauw kwam aan het licht, dat deze jongens drie flesschen wyn hadden gestolen van een wagen, die aan het Aker hof stond. Deze drie flesschen werden leeg gedronken, met het gevolg dat zy dronken langs de straat hieven slingeren, tot zy in het politiebureau hun roes konden uitslapen. Zy zyn daarna aan hun ouders afgegeven, terwyi tevens proces-verbaal tegen hen is opgemaakt wegens diefstal. Ongelukken. Op het radio station te Kootwyk is by het nemen van proeven een van de ambtenaren met een der handen in aanraking gekomen met de hoogspanning, waardoor hy verwondingen aan hand en buik heeft opgeloopen. Hy is ter verpleging in het ziekenhuis te Apel doorn opgenomen. Op den Schokkerweg te Scheveningen is een 48-jarige man door een auto aangereden. De man werd ernstg aan het hoofd gewond. Hg is naar het Roode-Kruisziekenhuis gebracht. Op den Noord Blaak te Rotterdam is een 57-jarige Duitscher, gewoond hebbende te Frankfort a.d. Main en die tydelgk te Rotterdam ver- blgf hield, onder een auto geraakt. Hg is naar een ziekenhuis vervoerd. Bg aankomst bleek hy reeds te zgn overleden. De heer P. Vermeeren te Geertruidenberg, die eenige weken geleden van zyn rijwiel viel en een hersenschudding bekwam, is in het ziekenhuis aldaar aan de gevolgen, over leden. In een sloot nabg het woonwagen kamp te Schyndel is het lgk gevonden van een 79-jarigen man uit Dinther. Vermoede- ïyk is de oude man door de duisternis mis leid te water geraakt en verdronken. Een 64-jarige onderwyzer uit Gassel, die voor enkele weken te Grave met zyn fiets met een auto in botsing Kwam, is tenge volge van de toen opgeloopen verwondingen overleden. Een 84-jarige koopman is op het abattoir te Rotterdam omvergeloopen. De oude man maakte een ernstigen val, waarby het rechterdybeen brak. Hy Is in een ziekenhuis opgenomen. Ernstige aanryding. Gisterenmiddag omstreeks een uur is op den Wouwschenweg bg Bergen op Zoom naby het koepeltje een ernstig verkeers ongeval gebeurd meldt „de Tel." Uit de richting Wouw naderde een per sonenauto een hoogst gevaariyke bocht in dezen weg, terwyi er op den weg juist geen rgverkeer was. Toen de autobestuurder de bocht byna was doorgereden kwam plotse ling een zesjarig meisje van de recbterzyde van den weg en stak naar links over. De bestuurder van den wagen bemerkte het gevaar en stelde alle mogelgke pogingen in het werk om een aanryding te voorko men. Het plotseling snel remmen veroor zaakte dat de auto betrekkelgk gauw tot stilstand kwam. Tijdens het remmen ech ter draaide de wagen eenige malen in het rond na te zgn geslipt, waarna het achter ste deel van den wagen via een hoorn tegen een anderen boom vloog, waardoor de be stuurder uit den gesloten wagen over de geheele breedte van den weg werd geslin gerd. Een aanrgding kon daardoor niet vermeden worden. Het meisje werd in de onmiddellgke nabgheid van den auto ern stig verwond op den weg aangetroffen. Eenige doktoren, die onmiddeliyk ter plaat se verschenen waren, achtten directe over brenging van het meisje naar het zieken huis noodzakeiyk, terwgl ook de autobe stuurder zulke ernstige verwondingen had opgeloopen, dat ook hg naar het zieken huis moest worden vervoerd. Brutale roofoverval op een dokter. Gisterennacht tegen half twee Is een brutale roofoverval ge pleegd op een 56-jarigen dokter in de Schlueterstrasse te Berlgn. De dokter was getelefoneerd door een zekeren „General- direktor" Lindemann, wiens vrouw plotse ling ernstig ziek zou zyn geworden. De di recteur zou den dokter met zyn eigen wa gen laten balen. Toen de dokter buiten kwam, stond inderdaad een groote bruin gelakte auto te wachten en achter het stuur zat een chauffeur in livrei. De auto reed tot den hoek van de Schlue terstrasse en de Kurfuerstendamm, Opdat oogenblik sprongen van links en rechts drie mannen in de auto, die den dokter met een touw vastbonden en verklaarden dat hy was gearresteerd wegens overtreding van de deviezenverordening. Zö vroegen zgn bankconto en gironummer, fouilleerden hem en namen zgn portemonnaie en een gouden armbandhorloge af. Vervolgens reed de auto met groote snelheid in Wes- teiyke richting verder, o.a. langs Grune- wald en Zehlendorf. Nabij Schillerhain werd halt gehouden en moest de dokter den wagen verlaten, die daarop met groote snelheid wegreed. Feestpaleis te Nice ver brand. Een der grootste casino's van Nice, het Paleis de la Méditerrannée op de Promenade des Anglais, is gisterenmiddag een prooi der vlammen geworden. Tegen 1 uur bemerkte men groote rookwolken bo ven de groote eetzaal en nog voordat de brandweer kon ingrgpen, hadden de vlam men zich reeds medegedeeld aan de schouw burgzaal en de speelzaal. De brandweer heeft slechts den gevel kunnen behouden. Het interieur is geheel verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Men vermoedt evenwei, dat kwaadwillig heid in het spel is. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het casino zou de vol gende week worden heropend voor het winterseizoen. Het vernielde Palals de la Mediterrannée gold als een der schoonste plaatsen van vermaak der wereld. De bouw had meer dan 70 millioen franken gekost en de Amerikaansche miljardair Frank Jay Gould 1 ehoorde tot de financiers. De brand schynt te zyn ontstaan op de eerste étage. Het meisje, dat Je brand heeft ontdekt is op de trap een jongeman tegen gekomen en toen zy op de eerste étage aan kwam, zag zy dat een gordyn in branc) stond, zy liep snel naar beneden, waar zij den directeur, die juist zat te eten, waar schuwde. Intusschen hadden ook twee po- litie-agonten den brand ontdekt, zy alar meerden de brandweer. De eeiste wagen van de brandweer botste op weg naar den brand tegen een vrachtauto. Drie brand weerlieden werden licht gewond. Het ge volg hiervan was dat de brandweer me< vertraging ter plaatse kwam. Toen ter slotte drie andere wagens aankwamen, had OUDERS EN KINDEREN n. MOEILIJKE KINDEREN. LEUGENACHTIGE KINDEREN. Uw ja zg ja cn uw neen zy neen Het wordt allen kinderen in duizend toonaarden geleerd, en toch zgn er nog zoo velen, die men „in de gaten moet houden". In het gezin zyn ze telkens oorzaak van ellenlange disputen met veel verhooren cn bewijsleveringen in de school irriteeren zfl de juffrouw of den meester van den eer sten dag af door hun onbetrouwbaai. heid, die door eiken ervaren paedagoog al gauw wordt ontdektonder de speelge- nooten bederven zy de pret door huh valsch spel en veroorzaken zy tweespalt, zoolang zij nog°een zekeren aanhang heb. ben. In tegenstelling met de eerlgken, de jongens met open snuiten, de meisjes met de kinderlgke eenvoud in haar blik, is het of zg altgd een verholen nevenbedoeling hebben. Vanwaar dit groote verschil In hoeverre kan de oorzaak liggen in opvoeding en milieu Hier is het voorbeeld natuurlgk van overwegenden invloed. Als de moeder jokt tegen den melkboer, dat de melk (die zg te laat had gekookt) bedorven was, cn tegen den bakker, dat er 'n broodje te wei- nig was, en tegen den meester, dat Ma- rietje ziek was op een middag, toen het kind mee was geweest naar een jarige tante, zie, als de moeder, als de vader, zco voorgaan, laten we ons dan niet over cd leugenachtigheid van de kinderen verba zen. Dan kan de oorzaak liggen in een te groote gestrengheid van de opvoeders bij een te geringe bewegingsvrgheid. Als ik mgn kinderen verbied met andere kinderen om te gaan en met hen te spelen, te hollen en te ravotten van tgd tot tgd, maar ik houd hen van speelkameraden af en bind ze onnoodig aan huis en aan plichten, dan zoeken ze uitwegen ze blijven te lang onderweg van cshool naar huis en beden ken uit vrees voor straf een leugen tje. Zij verzinnen een reden om op eon Woensdagmiddag aan den druk te ont snappen,zg liegen hun ouders wat voor. En een jongen, die een ruit heeft gebre ken en weet, dat daarop strenge striu volgt, zal alle schuld ontkennen, tenmm ste indien er geen getuigen aanwezig wa ren hg zgn onvoorzichtigheid. Zoo werkt de vrees voor strenge straf fen het liegen in de hand. Een derde oorzaak van kinderleugenr is te zoeken in de zucht zich boven anck. ren te verheffen. En dan denken ze in cic eerste plaats aan de laten we zegge opschepperige typen, die interessan willen zijn en daarom hun fantasie heei lijk laten werken. Het beste is, hun vei halen met een glimlachje aan te.hoorev er verder niet meer op te reageeren da even noodig is, hen daardov* doen gevof len, dat we hen wel „door" hebben. Naa- deze fantastische bluffers staan veel ml of meer verdrukte kinderen, die behoef hebben, zich te doen gelden, zij het doi middel van leugens. Dit zyn de kinden met een sterk minderwaardigheidsgevoc zy voelen zich de minderen van hun sooi genooten en kunnen zich daar niet goi by neerleggen. Kunnen zij nu door midc van leugens een voorsprong krygen c hun concurrenten, dan zien zy daar vac niet tegen op. Dus door het slechte voorbeeld en dc te groote gestrengheid, maar ook dc. minderwaardigheidsgevoelens kan een lei- tot leugens komen. Wie nu te maken heeft met een onl trouw aren jongen of een oneeriyk mek zal hebben na te gaan, of een van de noemde oorzaken hier aanwezig is. Is zoo, dan is het geval niet hopeloos den duur kan een verstandige beïnvl ding dan een uitstekenden invloed hebl Vaak is het dan voldoende, dat een nieu opvoeder (onderwijzer, mevrouw, ba zich ten hoogste verbaasd toont over eerst ontdekte oneeriykbeid. Wanneer gepaard gaat met een overigens hartei-, behandeling, kan deze verbazing oorzc zijn van een volledigen ommekeer In opzicht. Maar er is ook een leugenachtighc die dient tot het verbergen van allei karakterfouten en de uitvloeisels erve Een lui, een oneerlijk, een moreel bed ven kind liegt natuuriyk, als hy weer het een of ander gesnapt wordt. Hie. verbetering te brengen is buitengewc moeiiyk daarvoor zou noodig zyn, de i invloedin^, de verbetering van heel h karakter. En wanneer daarop naast d aanleg het milieu al vele jaren ten c gunste heeft Ingewerkt, wat dikwyis z is, dan is de kans op succes niet gru< Zulke leugenachtige kinderen biyv meestal moeilijke kinderen. den de vlammen zich reeds medegede aan de geheele eerste verdieping. De vla. men sloeger uit de ramen naar buiten. Een ontzaglgke menigte sloeg het bh- schingswerk, dat drie uren duurde, ga De materieele schade is nog niet te ov. zien. De eerste étage is bgna geheel u gebrand, doch ook aan de rest van bet g bouw is ontzaglgke schade aangericht. Ontzagiyko regenvn Deregen, welke van Donderdagochte vroeg tot 's avonds laat op Napels is g vallen, heeft niet alleen in de lager geleg stadsgedeelten groote overstroomingen v oorzaa' t, maar ook ernstige stagnatie iet tramverkeer teweogebracht. De verk >p de veemarkt kon niet plaats hebben, eenige plaatsen in de stad stond het wa een halve metei hoog.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6