BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT Plaatselijk Crisis-Comité GEMEENTEBESTUUR Dp •pen volop bedrjj. Zwaar-beladen aan naar de los- noemd, omdat zij sementen liggen) ederlandsche sui- de anders zoo aten. Een enkel ts noodig om de oestand te bren- komstig en geeft en van de overi- -Zeeuwsch-Vlaan- Want voor de r de arbeiders Is ids de hoofdbron hniek heeft reeds in den landbouw ardappelrooi- en itrede gedaan en 3en der bieten be er van machinale maken. Geschied- vroeger steeds volge had, dat de )t eind December en op vele laad- bieten met hon- de spoorwegwa- 'erpen. Men kan tijds- (en gelds-) werken voor de ch ook, wat een vooral in dezen j Minder benoodig- jkorteren arbeids- van. laatschappij Bres- het hoofdzakelijk en in het bijzon bieten moet heb- van haar zuster- mededinging ver- iens concurrentie, o's worden reeds iten vervoerd, al- transport weinig ir het aantal van eer af dan toe n voor de Kamer ieken die te Ter heeft deze week nl. drie vacatu- roor de afdeeling eling kleinbedrijf, liet plaats gevon- enstelling van de izigd is gebleven. onze „vertegen- cl en van de nij- k zij ook werken leden belangstel- wel opmaken uit de Iederi voor de eggen. Hier geen gadeiingeti, niet ïda (althans niet zaken, die voor n van de Tweede |taten en van den stemming vooraf- at aan de stem- ook gering. Men indien het op de mbevoegden ge- ra wel voldoende uit te brengen, stembureaux, te en Oostburg. Nu er leden wellicht •ijven aan het sa- er stemming met rg, waardoor het kan zrjn om te ke aan de stem kamer van Koop overweging kun- van proef de drie brengen en dan als centrumge- rijzen. Of het hel- 0LN1EUWS ïidingsschool ek, door de Gene- Durg benoemd tot an de opleidings stoomschip „Mar- ië vertrokken om aanvaarden, sft een uitvoerige en benoemde, die ging htf als jong 1913 verliet hjj xbonden aan een imwegen op Java tjdenis deed in de lij zich bjj de In- erwegend moder- de ais gast in b(j ivia en ging in Kerken over. te Leiden is ge nen de heer F. J. iderdag had in de te Souburg de ichen de biljart- ouburg en V.E.V. ?te avond bracht orsprong van 107» zoodat de eindstand was V.E.G. 1601 pun ten V.E.V. 1398 punten. Hiermede heeft V.E.G. beslag gelegd op den hiervoor uit geloofden beker. Deze wedstrijd is tot het laatste toe gespeeld in een sportief gezel lige sfeer. Na afloop reikte de voorzitter van V.E.V. met eenige toepasselijke woorden den beker uit aan de winnende vereeniging. Namens V.E.G. dankte haar voorzitter allen» die hebben medegewerkt tot het wel slagen van dit concours. Voorts wenschte spreker de vereeniging V.E.V. succes toe voor het spelen van het a.s. jubileum-con cours. DUITSCHLAND EN DE ONTWAPENING. Het interview van den Franschen jour nalist De Brinon in „De Matin" met Hit- Ier heeft, naar de diplomatieke medewer ker van de Londensche „Daily Telegraph" (cons) schrijft, te Londen diepen indruk gemaakt, Algemeen geeft men toe, dat het interview de onmiddellijke onderhandelin gen tusschen Frankrijk en Duitschland zal bevorderen en een betere atmosfeer zal scheppen, dan men nog slechts eenige dagen geleden voor mogelijk liield. De „Morning Post" (cons.) schrijft, dat Hitiers voorstel om openlijk de moeilijk heden tusschen Duitschland en Frankrijk te bespreken een der duidelijkste uitnoo- digingen is, die door de nationaal-socia- listische regeering aan een buitenlandsche mogendheid zijn gedaan. Men ziet te Lon den echter in dat het, door het ontbreken van een stabiele regeering te Parijs. Frankrijk op het oogenblik moeilijk moet vallen een antwoord te geven. Afgezien van de Saar-kwestie, waar een krachtige houding noodzakelijk is om de minderheid aan de nationaal-socialisten uit te leveren, bestaat er tusschen beide landen geen con flict, dat in normale tijden als een gevaar voor den vrede beschouwd zou kunnen wor den. Uit Duitsche berichten blijkt hst volgende Aan de hoogeschool te Bonn is een cur sus ingericht voor „Wehrchemie", waar aan alle studenten, ook de vrouwelijke, verplicht zijn deël te nemen. Tot de kerst- vacantie worden explosiva en granaten be handeld. Na de kerstvacantie begint een dergelijke, voor allen verplichte cursus over giftige gassen. Uit Berlijn Gedurende den laatste tijd is en een deel van de buitenlandsche pers meermalen gewezen op een verhoogden in voer van nikkel, welk metaal voor bewa- penings doeleinden bestemd zou zijn. Naar men verklaart, zijn deze geruchten abso luut onjuist. Wel is de invoer van nikkel in vergelijking met het vorige jaar toege nomen,doch hij zal minder bedragen dan in 1928 en 1932. Een groot deel van het ingevoerde nikkel dient voor aanmunting. INCIDENT MET OOSTENRIJK. De Oostenrijksche grenswachten hebben geschoten op soldaten van een Beiersche infanterie-regiment, die bij Reith ongewa pende ski-oefeningen hielden. Een soldaat werd gedood. Volgens officieele Duitsche berichten bevond de Duitsche patrouille zich op Duitsch grondgebied, nog honderd meter voor de grens. Men deelt van officieele Duitsche zijde mede De op voorste] van het districtscom mando VII-Munchen ingestelde commissie, bestaande uit een rechter en twee officie ren, heeft na uitgebreid onderzoek het vol gende vastgesteld 1. De soldaat Schuhmacher werd zonder eenigen twijfel op Duitsch grondgebied niet ver van de grens op een afstand van min stens 800 meter doodgeschoten. 2. De troep, waartoe Schuhmacher be hoorde, bestaande uit 23 man, was ongewa pend. 3. Het vuur werd geopend zonder vooraf gaande woordenwisseling door drie leden van de Heimwehren. Nu het resultaat van het officieele onder zoek vaststaat, zal de rijksregeering de noodige stappen bij de Oostenrijksche bondsregeering doen. DE BEKENTENIS VAN BAILLIE STEWART. De kwestie van de bekentenis van luite nant Baillie Stewart, de officier, die thans gevangenisstraf ondergaat na wegens spionnage veroordeeld te zijn, is thans in zooverre opgehelderd, dat hij in een brief aan zijn vader erkend heeft, dat de beken tenis inderdaad is afgelegd. Hij voegt daar aan echter toe, dat ze valsch is. Hij was er toe gekomen, omdat men hem bij zijn ver oordeeling te verstaan had gegeven, dat een openhartige verklaring zijnerzijds tot een revisie van zijn zaak zou leiden. Dit is ech ter niet het geval gebleken. Uit Baillie- Stewarts brief krijgt men den indruk, dat de bekentenis hem min of meer zou zijn af geperst, doch het is natuurlijk gevaarlijk daarop af te gaan. In ieder geval verklaart hij aan zijn vader nog eens uitdrukkelijk, dat hij geen Duitsche spion is geweest, de Duitschers geenerlei inlichtingen heeft ver strekt, geen immoreel leven met ©enigerlei vrouw heeft geleid en geen geld voor dat doel ontvangen heeft. „Ik was een simpele, uiterste dwaas en meer niet". MacGovern, het parlementslid, dat zich de zaak van den veroordeelde heeft aange trokken, heeft aan de „Star" verklaard, dat hij voornemens is aan te dringen op een volledig onderzoek. De verklaringen en te genspraken hebben de openbare meening in volkomen verwarring gebracht, zegt hij. Hjj heeft den minister van binnenlandsche zaken Baillie Stewart wordt thans niet langer als militair, doch als gewoon gevan- Ejpne beschouwd vergunning gevraagd °m bij Baillie Stewart te vtarden toegelaten en meent de zaak te kunnen ophelderen ais hem wordt toegestaan een onderhoud met den gevangene te hebben. De treinbotsing te Utrecht. Omtrent de uitwerking van de treinbotsing op het Centraal Station te Utrecht, veroorzaakt doordat Dinderdag een trein uit 's-Gravenhage op een stil- staanden leegen trein is geloopen, deelt het „Utr. Dbl." nog het volgende mede De op de rem staande trein van zeven wagens begon te steigeren en vijf wagens drongen met hevig geweld in elkaar. Een derde klas rijtuig werd aan beide zijden voor ongeveer een derde gedeelte volkomen versplinterd alleen het middenstuk bleef onbeschadigd. De wagons, die aan weerszij den in dit rijtuig drongen, kwamen schuin omhoog te staan, zoodat hun assen met het perron op gelijke hoogte waren. Maar ook de andere wagons waren er slecht afgekomen, want zij waren vrijwel allen met de tusschenwanden tegen elkaar gedrongen, waardoor zij op deze plaatsen belangrijke materieele schade kregen. Het mag een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongevallen zijn geschied. Wan neer er in den stilstaanden trein personen hadden gezeten, waren er ongetwijfeld doo- den of zwaargewonden gevallen. Een trein- poetser, die de wagons van binnen moest schoonmaken, was juist even te laat, anders had hij zich bevonden in de compartimen ten, die het hevigst beschadigd waren. In dat ge-, al was de man er zeker niet levend afgekomen. Oplichter aangehouden. De politie te Leiden heeft den 42-jarigen winkelier J. D. uit Stompwijk gearresteerd wegens oplichting, gepleegd door middel van valschheid in geschrifte. D. had in October bij een Leidsche koffie branderij 250 waardebonnen aangeboden, waarop hij een bedrag van ƒ2.50 had ge ïnd. Toen hij dit eenige dagen geleden wilde herhalen, vatte de winkeljuffrouw arg waan. De bonnen werden aan een onderzoek onderworpen, waarbij kwam vast te staan, dat slechts vijf van de 250 bonnen echt wa ren de overige waren nagemaakt. Dit leidde tot de arrestatie van D., die een vol ledige bekentenis aflegde. Een onfortuinlijke r 8 - wieldief. In den nacht van Woensdag op Donderdag tegen twaalf uur werd op den Bredaschen weg onder de ge meente Gilze-Rijen een wielrijder op zijn rijwielbelastingmerk gecontroleerd door twee rijksveldwachters. De man verklaar de het rijwielplaatje niet bij zich te heo ben, maar het bij vergissing thuis te heb ben laten liggen. Hij gaf'%p te zijn zekere F. Av' van N., uit Eindhoven. De politie mannen vertrouwden het zaakje echter niet; temeer daar Int ongunstig uiterlijk van den man kwalijk in overeenstemming was te brengen met de „spiksplinternieuw heid" van het rijwiel. De zaak werd hecle- maal verdacht, toen de veldwachters in de rijwieltasch een weggeld belastingkaart aantroffen ten name van zekeren J. S. tc Oisterwijk. Men nam den man voorloopig in arrest en informeerde intusschen te Oisterwijk. Toen kwam al spoedig uit, dat dienzelf den avond ten nadeele van bedoelden Oisterwijker een rijwiel gestolen was, dal hij eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor een perceel in de Anna Paulowna- straat te Tilburg. De aangehoudene werd naar Tilburg overgebracht en aan de politie aldaar overgeleverd. Hij verklaarde van niets te weten en zeide de fiets op den Bredaschen weg onder Huitengevonden te heb ben. Intusschen is uit een nader onder zoek gebleken, dat de man ook door de politie te Eindhoven wordt gezocht. H\j werd daar onlangs bekeurd wegens boter smokkelen, waarbij ook het rijwiel, waar op de boter werd vervoerd, in beslag ge nomen werd. Ook dit rijwiel was door den man tevoren gestolen, zooals een onder zoek aan het licht bracht. Een geheimzinnige mis daad. Te Chicago is een familie van 6 personen onder wie twee vrouwelijke dokters, in hechtenis genomen, in verband met den moord op een jeugdige bloedver wante, mevrouw Rheta Wynekoop. Haar lijk werd gevonden op de operatie-tafel in de vertrekken van haar schoonmoeder, dokteres Alice Wynekoop. De jonge vrouw was gechloroformeerd en haar hart was met een kogel doorboord. Haar lijk werd slechts met een laken om wikkeld op de operatie-tafel gevonden. Een doek bedekte de wond. De kogel was door den rug geschoten en had het hart door boord. De revolver, waarmede drie schoten waren gelost, lag vlakbij. Dr. Wynekoop herkende het wapen als het hare. Volgens de politie rust verdenking op de schoonmoeder, daar een levensverzekering van 5000 dollar op 14 November afgeslo ten was op Rheta, door dr. Wynekoop, die de verzekeringssom zou krijgen. De dokte res verklaarde van deze verzekeringspolis niets af te weten. Behalve de dokteres zijn aangehouden dr. Catherine Wynekoop, haar dochter en Walker haar zoon, voorts mevr. Harvey Woods, haar zuster en Ernd Hennessey, een onderwijzeres die in de woning der Wynekoops woont en de echtgenoot van het slachtoffer Earl Wynekoop, die op weg is van Kansas city naar Chicago. Het bleek dat het slachtoffer en haar man sedert 13 October van elkaar geschei den leven. Toen de schoonmoeder voor het eerst werd ondervraagd, beweerde zij dat haar zoon Earl in Arizona was en zei later dat hy in Chicago was, op het oogenblik, dat de misdaad werd ontdekt. De politie heeft geen speciale verdenking tegen Earl, maar zal ook hem ondervragen. Toen men de doodgeschoten vrouw vond, lag zij met het hoofd naar beneden, en het gelaat toonde eenige krabbels van vinger nagels. Overigens was er geen spoor van eenigen strijd. Haar kleeren lagen netjes opgevouwen op een stoel. Dr. Alice Wynekoop verklaarde het lijk te hebben gevonden toen zij van het win kelen in de stad terugkeerde. Zij vermist geld uit haar lessenaar en vermoedt dat haar schoondochter het slachtoffer werd van een inbreker. Ook vermist zij een slaapmiddel, dat zij gebruikte. De politie hecht weinig geloof aan haar verhaal, want een indringer zou niet de moeite hebben genomen zijn slachtoffer in een laken te wikkelen en zou ook niet heb ben geweten hoe de chloroform toe te Nog drie sterfgevallen zijn in de woning van dr. Wynekoop voorgekomen. Achter eenvolgens zijn er gestorven de echtgenoot van de dokteres, haar aangenomen dochter en een ongetrouwde juffrouw met wie zij een gemeenschappelijke bankrekening had. Scheepsbrand. Reeds en kele dagen smeulde het in de kolenbunkers van 't 7000 ton metende Engelsche stoom schip „Jamaica Producer", dat in het East India Doek te Londen was gelegen. Onder toezicht van brandweerlieden waren trera- mers tewerk gesteld om den smeulenden kolenvooraad te lossen. Daarbij is waar schijnlijk lucht bij den eigenlijken vuur haard gekomen, zoodat gisterenavond de vlammen plotseling hoog opschoten en zich over alle bunkers verspreidden. De trem- mers zagen kans, zonder brandwonden te hebben opgeloopen, zich tijdig in veiligheid te brengen. De brandweer was spoedig met een 20- tal brandspuiten aanwezig. De brandweer probéerde, voorzien van gasmaskers, aan boord van het schip, dat nu in lichte laaie stond, te komen, doch moest deze poging opgeven. Van den wal en van boord van andere schepen werd met talrijke stralen watèr gegeven. Aanvankelijk bestond er vrees voor een ontploffing. Onder levens gevaar begaven zich eenige brandweerlie den aan boord, die de luiken openden, zoo dat de gassen konden wegtrekken. Een brandweerman raakte bewusteloos, doch kon tijdig gered worden. Inmiddels w..j de „Delta", de groote drij vende brandspuit van de Londensche brandweer, gearriveerd, die de stralen van eenige waterkanonnen op het brandende schip richtte, dat tengevolge van den druk dezer stralen ongeveer 15 meter van zijn plaats dreef. Dichte stoomwolken stegen op, de „Jamaica Producer" begon slagzij te maken en gedeeltelijk te ftvnken. Met snij branders werden eenige gaten in den scheepswand geboord, zoodat ook het ach terschip zich met water vulde en het schip tot op den bodem zonk, waardoor het dek ternauwernood boven water bleef. Aan boord van de „Jamaica Producer" hebben reeds eerder branden gewoed. BEZOEK VAN DEN EX-KROONPRINS. DOORN (V. D.) De ex-kroonprins van Duitschland brengt zijn weekend ditmaal op Doorn door. Maandag gaat hij naar Wieringen en brengt in den middag een be zoek aan Amsterdam. Vandaar gaat hij rechtstreeks door naar Berlijn. DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". SOERABAYA (Aneta). De fiscaal bij den zeekrijgsraad teekende hooger beroep aan tegen de vonnissen van den zeekrijgs raad inzake de groep veroordeelden van de muiterij op „De Zeven Provinciën". EEN NIEUW BOEK VAN PROF. EINSTEIN. AMSTERDAM (V.D.) Het Querido Verlag, de Duitsche afdeeling van de N.V. Querido's Uitg.-Mij te Amsterdam heeft heden met prof. Einstein een over eenkomst gesloten, waarbij het de wereld^ rechten, Amerika uitgezonderd, en het recht van uitgave verkreeg van het thans reeds geheel persklaar zijnde boek van prof Einstein, getiteld „Mein WeltbeeJd' Het boek zal Januari 1934 het licht zien, DE FKANSCHE KABINETSCRISIS. PARIJS (V. D.) De Fransche regeerings- crisis zal vanmiddag haar voorloopig einde vinden. In welingelichte kringen verwacht men met zekerheid dat president Lebrun in den loop van den ochtend den man, die hrj met de vorming van het nieuwe kabinet zal belasten op het Elysee zal ontbieden. Men twijfelt er niet aan of dit zal oud-president Herriot zijn. Het schijnt eveneens vast te staan, dat Herriot dit aanbod zal afwijzen en zal voorstellen de minister van economische za ken Chautemps met de leiding der komen de regeering te belasten. Herriot's gezondheidstoestand is nog niet zoover hersteld, dat hij de verplichtingen van de leiding op zich durft te nemen. De vraag, welke regeering de nieuwe minister-president, d.w.z. Chautemps, zal samenstellen, is op papier reeds opgelost. Algemeen verwacht men, dat hij geen po ging tot concentratie zal doen, doch een cartel-regeering zal samenstellen, waarin ook de neo-socialisten vertegenwoordigd zullen zijn en die van te voren over een vaststaand program met de linksche par tijen in de Kamer tot overeenstemming zal trachten te komen. De juistheid hiervan wordt bevestigd door een fractievergade ring, die de radicaal-socialisten gisteren met de neo-socialisten hielden en in het verloop waarvan de leider der neo-socialis ten, Renaudel, wees op de noodzakelijkheid van een regeering der vereenigde linksche partijen, die van de socialistische fractie onder leiding van Leon Blum moest reiken tot de rauicaal-linkschen. Nadat de neo- socialisten de vergadering hadden verla ten, verklaarden de radicaal-socialisten zich met algemeene stemmen accoord met de verklaring van Renaudel. Aan het bureau van ons blad werden in de maand November de volgende giften ontvangen Leerl. Christ. U.L.O.- school 8. Gedeelte Politieperso neel - 12.45 Koena-busje- 2.30 Personeel Fa. Kreym- borg - 3. Vorige opgaaf -4920.87 Totaal ƒ4946.62 Het giro-nummer van het Plaatselijk Crisis-Comité is 195800. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen gelet op artikel 45 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van Lambertus Bernardus van Beekhoven, wo nende te 's-Gravenhage, om verlof tot den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voor- localiteit van het perceel Palingstraat nr. 5 dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde ver lof schriftelijke bezwaren kunnen worden .ingediend b\j Burgemeester en Wethouders voornoemd. Vlissingen, 24 November 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. PREDIKBEURTEN ZONDAG 26 NOVEMBER 1933. BRESKENS. 9.30 uurDs. W. H. KELDER Jr. 5.30 uur De heer L VERDUIJN, Godsdienstonderwijzer. GROEDE. 9.30 uurDs. VAN KOOTEN. Evang. Luth. Gemeente. 9.30 uur Da. L. C. DUFOUR. WATERLANDKERKJE. 9.30 uur: Ds. VAN YPEREN. IJZEND1JKE. 9.30 uur: Ds. CASTELEIN. SCHOON DIJ KE. 10 uur: Ds. SNIJDE AAR. RETRANCHEMENT. 9.30 uur: Ds. W. VAN DER VEN. OOSTBURG. 9.30 uur Ds. FABER. NIEUWVLIET. 2 uur Ds. VAN KOOTEN. HOOFDPLAAT. 8.30 uur Ds. SNIJDELAAR. CADZAND. 9.S0 uurDs. VISSER. BIERVLIET. 9.30 uur Ds. VRIJLANDT. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 25 November, des vm. 11.30 uur (officieel): Londen 8.13% Berlijn 59.20 Parijs 9.71 Brussel 34.56 Zwitserland 48.06% New-York 1.561/2. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 25 November, 12 uur. De Amerikaansche geldpolitiek blijft nog voortdurend een mysterie. De tegenstand tegen de wijze, waarop Roosevelt tracht bet economische leven te verbeteren wordt grooter en wat belangrijker is, onder de opposanten scharen zich belangrijke orga nen van den staat en invloedrijke perso nen. Desniettemin zou Roosevelt geen ver andering in zijn politiek wenschen, maar in breeden kring neemt men aan dat de president der Ver. otaten daartoe tenslotte zal worden gedwongen. De dollar kon zich heden dan ook verder verbeteren, waaraan de Amsterdamsche Beurs een stimulance ontleende. Dit te meer, daar Wallstreet hoogere koersen te zien had gegeven. Een gunstige invloed ging uit van de berichten uit Batavia, waarvan speciaal Rubberaan- deelen profiteerden. Amsterdam rubbers stegen bij levendigen handel tot 101. Ook de minder courante soorten werden hooger genoteerd. Deze vaste tendenz breidde zich uit over de overige Cultuurfondsen. Daar bij traden H.VA-.'s op den voorgrond door een koersstijging van 6 Philips liepen 3% op. De overige soorten moesten zich met kleine winsten tevreden stellem Aku's waren nauwelijks prijshoudend. Ko ninklijken stegen met 1% Scheepvaart- aandeelen en Amerikaansche fondsen wa ren eveneens vaster. Duitsche Obligaties trokken aan. De Ned. Staatsfondsen ble ven prijshoudend. De Ned.-Indische dollar- leeningen waren vast. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 24 November. Op de veiling dedenbaksla 13 ct., mol sla 3437 ct., veldsla 314 ct., spinazie 524 ct., Fransche postelein 1118 ct., stoksnijboonen 4954 ct,, kropdunsel 7 ch, spruiten 814 ct., witlof 222 ct., schor- seneeren 10 ct., koolrapen 12 ct., peën 1 3 ct., uien 12 ct., kroten 12 ct., roode kool 12 ct., alles per K.G.kroten 1— 1% ct., prei 3%4 ct., selderie 2 ct., knolselderie 2 ct., radijs 3 ct., rammenas 1 ct., alles per bos. Savoye kool l%-4 ct., roode kool 12 ct., boere kool 12 ct., witte kool 2 ct., bloem kool 2%18 ct., andijvie 2 ct., kropsla 4 ct., baksla 1% ct., alles per stuk tomaten 511 ct., per K.G. Chrysanthen 127 ct., anjers 14 ct-, bei de per bos tulpen 1929 ct., per 100 stuks en begonia's 7 ct, per pot. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch instituut te De Büt. Hoogste barometerstand 769.5 te Sërna< Laagste barometerstand 747 te Budapest Verwachting tot den avond van 26 No vember Matige tot zwakke Noord-Oos telijke tot Oostelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen sneeuw. Kouder des nachts en des ochtends. Later weinig ver andering in temperatuur. Bultenlandsch Weerbericht Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut Het hooge drukgebied, dat zich gisteretf in hoofdzaak boven de Noordzee bevond, heeft zich Zuid-Oostwaarts verplaatst, zoo dat zich thans zijn kern van Finland via midden-Zweden en Zuid-Noorwegen naar Schotland en Ierland uitstrekt. Overal is daar de temperatuur gedaald, zoodat in Finland, Zuid- en midden-Skandinavië de vorst weer strenger werd. Over Noord- Skandinavië zijn tengevolge van de depres sie-invloeden de temperaturen weer geste gen. Het lage druk-systeem, dat gisteren zijn as van ons land over midden-Duitsch- land naar de randstaten uitstrekte, is naar Centraal-Europa getrokken. Het heeft zicli vereenigd met dé depressie over de Mid- dellandsche Zee en Italië. In midden- Frankrijk en ook in Italië is zware regen gevallén. Voor onze omgéving zijn langza merhand lagere temperaturen te wachten, vooral des nachts en des oer ends. AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrydag 24 tot en met Donderdag 30 November„De 13 koffers van den heer O. F." en „Dq Wonderdoener". Luxor-theater. Van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 November„Hu welijksbureau Meijer" en „Svengale", Zaterdag 25 November. Uitvoering da- mes-gymnastiekvereeniging Lichaams ontwikkeling, Grand Hotel Britannia, 8.15 uur. Dinsdag 28 November. Uitvoering „Ka- bale und Liebe", Concertgebouw, 8 uur. Dinsdag 23 November. Openbare le zing over een komende Christenver volging Concertgebouw, 8.15 uur. Woensdag 29 November, Filmavond C.K.W.O., Nieuwe kerk, 79 en 911 uur. Maandag 11 December. Kerkconcert, St. Jacobskerk, 8.15 uur. HOOGWATER TE VLISSINGEN November Zondag 36 8.40 21.32 Maandag 27 9.52 22.35

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3