GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT Duurder dan een huishouding vangen. Dit alles werd vergeten, toen de Rijkskanselier aar de wereld meedeelde dat Duitschland den Volkenbond verliet en zich terugtrok van de Ontwapeningsconfe rentie. Zijn vastberaden eisch om rechtsge lijkheid, zijn weigering te worden ontwa pend en zijn vredesbetuiging beteekenden. dat Europa, in plaats van in een oorlog ge stort te worden, daarvan door Duitschland werd afgehouden. Hitier sprak op het juiste oogenblik en hij sprak het juiste woord. Europa herademde en in Engeland kwam een begin van populariteit op voor Hitier, zooals dit jaren geleden het geval was ge weest voor Mussolini. In de komende verkiezingen is het niet denkbaar, dat een enkele stem zich tegen hem zal uitspreken, zelfs niet van den meest verbolgen Jood of Communist. Ik moet er aan toevoegen, dat ik per soonlijk de sterkste redenen heb om mij tegen het Nazi-regiem te keeren. Ik heb in Duitschland naam gekregen door Jood- schen ondernemingsgeest. Einstein is mijn persoonlijke vriend en ik hoop, dat de kan selier hem eenmaal niet alleen in zijn status herstellen, en verontschuldigingen zal aan bieden, doch een Stradivarius cadeau zal doen in een gouden kist, alsmede een luxe villa in het mooiste deel des lands. Mijn boeken zijn in Duitschland verbo den en mijn stukken uitgefloten onder den kreet „Weg met den Jood Shaw". Ik ben een communist van het roodste kaliber en was reeds 14 jaar voordat Lenin „Das Ka- pital" las, een vurig Marxist. Als ik daar om Hitders voornoemd besluit goedkeur, dan is dat de instemming van een veront waardigd slachtoffer. DE REORGANISATIE VAN DEN BELGISCHEN STAAT. De conservatieve federatie van Katho lieke kringen en vereenigingen heeft Za terdag en Zondag te Dinant een congres gehouden, dat gewijd was aan de reorgani satie van den Staat. De voorzitter der federatie, oud-minister Segers, leidde de werkzaamheden van het congres in met een lange rede, waarin hij zijn ideeën inzake de hervorming van het parlementaire stelsel en herstel van het gezag uiteenzette. Hij zou eerst het aantal Kamerleden van 187 op 100 willen zien teruggebracht en wees bij het aanhalen van dit cijfer op het voorbeeld van de Nederlandsche Tweede Kamer. Verder zou de Kamer nog slechts voor 2]5 uit verkozenen van de politieke partijen mogen bestaan, 2j5 zouden groote belan gengroepen vertegenwoordigen en 1J5 zou door coöperaties worden aangewezen. De koninklijke prerogatieven moeten worden geëerbiedigd, de wetgevende macht verbe terd en het uitvoerend gezag versterkt. Mr. p, Crockaert, senator eri oud-minis ter van landsverdediging, sprak eveneens onder grootebelangstelling, over wat hij noemde hypertrophic van het parlementai re regiem. Wil de Katholieke partij een ware staatspartij zijn, zeide hij, dan mag zij geen dag meer verliezen, moet zij een beroep doen op nieuwe en jonge krachten, een einde maken aan de financieele oligar chie van de banken, de oude formules op geven en den weg opgaan van de parle mentaire hervorming en de versterking van het gezag. Zeer belangrijk was de rede, die Zondag middag in het bijzijn van honderden gede legeerden door minister-president De Bro- queville werd gehouden. Ook dezerede naar sprak over de staatshervorming, wel ke naar zijn oordeel niet lang meer kan uitblijven. De Katholieke partij, zei hij, moet het laboratorium zijn, waar deze hervorming wordt voorbereid. Meer dan ooit, nu de buitenlandsche toestanden zooveel zorg baren, moet het gezag in het binnenland op stevige grondslagen worden gevestigd. Er is op het oogenblik niemand, die het hart op de rechte plaats draagt, of hij voelt zich beklemd b\j het schouwspel, dat Europa thans vertoont. België moet door zijn geografische posi tie altijd in gevaar leven. Het kent de waarheid van zijn onafhankelijkheid. Het weet, dat zonder deze onafhankelijkheid niets zou overblijven van zijn vrijheid, zijn leven en tradities, evenmin als van het nieuwe uitzicht, dat het land heeft ver kregen door de ontwikkeling van de Vlaamsche beweging. België weet, dat zijn politiek en juridische positie sterker is dan voor den wereldoorlog. Het kent de waar de van zijn legers. Het is vastbesloten, evenmin als in Augustus 1914 den moed te verliezen. De regeering zal niets nalaten om de verdediging van het geheele grond gebied te verzekeren. Vervolgens deed de minister-president een feilen aanval op het Marxisme. In alle partijen vindt men rechtschapen men- schen, ook bij de sociaal-democraten, maar deze laatsten zitten verstrikt in hyn mar xistische theorieën. Van een regeering, waarin ook zij zouden worden opgenomen, kan geen sprake meer zijn. Integendeel is het uur geslagen, waarop wij uit onze staatsorganisatie alle kiemen van het marxisme, die haar dreigen te vergiftigen, moeten verwijderen. HET NIEUWE AMERHIAANSCHE VLOOTBOUW-PROGRAM. Het Amerikaansche departement van marine is op het oogenblik. bezig met de samenstelling van het nieuwe Amerikaan sche vlootbouw-program, dat in verband met de kort geleden door minister Swan- son gemaakte inspectiereis naar den Stil len Oceaan, den afloop van het Londensche vlootverdrag in 1936 en het bezoek van Litwinof van zeer groote beteekenis is. Het program zal de volgende punten be vatten i 1. nieuwe bouw voor 100 millioen dol lar, o.a. een vliegtuig-moederschip en 5 •kruisers, uitgerust met 17 c.M. geschut dit is een aanvulling van het reeds toege stane program van 238 «millioen dollar en de supplementair goedgekeurde 77 millioen dollar voor de moderniseering van 5 slag schepen 2. voortdurende materiaal-vernieuwing voor de toekomst 3. versnelling van het tempo der moder niseering, waarvoor 150 millioen dollar wordt geëischt 4. uitbreiding van het personeel tot 2000 officieren en het daarmede overeenstem mende aantal manschappen. Zigeuners aan onze grenzen. In de Belgische grens streek van Hammont zijn sterke groepen zigeuners waargenomen. Groote aantallen van deze nomaden met vele woonwagens bevinden zich in de onmiddellijke nabijheid van het Nederlandsche grensgebied. Het lijdt geen twijfel of deze trouwe winter- klanten zullen weer eens met man en macht probeeren vasten voet in ons land te ver krijgen. Jammer voor hen echter (en te vens voor de Belgische politie, die het las tige volkje gaarne kwijt wil zijn) wordt der Zigeuners aanwezigheid in Nederland niet begeerd. De grenswacht, die reeds zoovele achtereenvolgende winters deze lieden bui ten onze landsgrenzen heeft gehouden, is ook thans weer op het appèl om den onge- wenschten gasten toegang tot Nederland te beletten. Bevordering van het hu welijk. Naar de „Times" meldt, heeft een groote sigarettenfirma te Hamburg aan haar vrouwelijke bedienden, die ten minste een jaar b\j haar in dienst zijn, een premie van 600 mark uitgeloofd, indien zij vóór het eind van 1933 in het huwelijk tre den. De firma doet dezen voorslag ter on dersteuning van de regeeringspolitiek om op de arbeidsmarkt vrouwen zooveel moge lijk door mannen te vervangen en het slui ten van huwelijken te bevorderen. Naar verluidt, zijn reeds 122 meisjes in het aanbod getreden, ja ze hebben de pre mie reeds binnen. Zij zijn in de St. Johannes kerk in den echt verbonden. De inzegening der paren had plaats in groepen van vqf, en onder deelneming van S.S.-troepen. Een firma te Dresden heeft een dergelijk aanbod gedaan. Daar zullen nu 213 meisjes „engros" in het huwelijk treden. Bankovervallen. Volgens een mededeeling van de Amerikaansche bankiersvereeniging zijn in het financieele jaar, dat 31 Augustus geëindigd is, in totaal meer dan 280 personen gedood of ge wond bij overvallen döor bandieten op ban ken gepleegd. Gedurende deze periode hebben er 516 bankovervallen plaats gehad en 95 inbra ken, tegen 554 overvallen en 77 inbraken in het voorafgaande jaar. Ofschoon het aantal slachtoffers dezer overvallen van 176 in 1932 tot 281 dit jaar gestegen is, is het gestolen bedrag van 30 millioen tot 2 millioen dollar teruggeloopen. De opgravingen in Pa lestina. Het Archologische departe ment der Palest, regeering heeft tusschen den berg Carmel en de rivier de Kischon opgravingen laten verrichten, welke inte ressante resultaten hebben opgeleverd. Groote gedeelten van de stad Mischeal, welke in het Boek Joshua genoemd wordt als behoorende tot het gebied van den stam Ascher, zijn te voorschijn gebracht. In het Boek Joshua wordt verteld, dat deze stad zich uitstrekte tot aan de Westelijke helling van den Carmel. Mischael, later Tel Abu Hawan geheeten, was 1500 j. v. Chr. een bloeiend cultuurcentrum. B\j het begin van het tijdperk der Koningen van Israël en Juda werd deze stad verwoest, waarna zij in den tijd van den tweeden Tempel tot diep in de Romeinsche en Byzantftnsche era weer tot bloei geraakte. De geleerden hopen door de jongste opgravingen veel te kun nen leeren omtrent architectuur, kunst en gebruiken der Israëlieten uit dien t\jd. Een niersteen van 3% pond. In medische kringen te Colombo is groote belangstelling gewekt door een operatie, welke in het ziekenhuis te Colom bo is verricht, en waarbij van een patiënt een niersteen is weggenomen, die de groot ste geacht wordt, welke men tot dusver heeft gezien. De patiënt was een Singalees. Dé nier steen weegt 3 pond, heeft een maximum omtrek van bijna 40 c.M. en een minimum van 35 c.M. Men gelooft, dat de steen 30 k 35 jaar heeft noodig gehad, om zich te vor men. De steen is in tweeën gespleten en een deel is naar het museum van het koninklijk college voor operateurs in Londen gezonden. Koopvaard ij officieren r n nood. Zoodra het Engelsche parlement weer bijeen is, zal een sleep boot bemand met gezagvoerders en eer ste machinisten ter koopvaardij onder be vel van admiraal Nelson-Ward, de Theems opvaren tot de parlementsgebouwen met een lading van duizenden handteekenin- gen, n.l. 12000 van koopvaardijofficieren en 10.000 van anderen, tot steun van een petitie tot het houden van een officieel onderzoek naar dienstvoorwaarden bij de koopvaardij. Tot degenen die de petitie steunen behooren verscheidene pairs, hoog leeraren, doctoren en advocaten, reeders, assuradeuren en industrieelen. Er zijn op het oogenblik 3000 Engelsche koopvaardij officieren werkloos, die in nood verkeeren, terwijl het salaris voor hen die wel werk hebben bedroevend is in vergelijking met wat in andere landen betaald wordt. Ad miraal Nelson-Ward, een gepensioneerd marine-officier is voorzitter van het ver bond van koopvaardij-officieren. Kapitein Coombes, de secretaris van het verbond heeft meegedeeld, dat de Engelsche koop vaardijvloot, wat de bezoldiging betreft, de negende plaats in de ranglijst der zeeva rende landen inneemt. Het wrak van deDix- muide gevonden? Naar uit Palermo verluidt, hebben Italiaansche Menfi in zee op meer dan veertig diepte het wrak gevonden van de Dixmude, het luchtschip, dat na den oorlog door Duitsch land aan Frankrijk is uitgeleverd. Het is in 1923 bij een vlucht boven de Middeland- sche zee met 50 personen aan boord spoor loos verdwenen. Verschillende metalen dee- len zouden zijn herkend, als behoord heb bende tot het vergane luchtschip. Hij „Voel je je ook niet ellendig, als we niet bij elkander zijn Zij „Neen, in het geheel niet. Ik ben dan juist gelukkig, als ik er aan denk, hoe ellendig jij je voelt, wanneer ik niet bij je ben „Wat, draag jij tegenwoordig ook al een bril „Ja, man, dat komt van het oplossen der kruiswoord-raadsels. Mijn eene oog kijkt ho rizontaal en mijn andere verticaal." VERKIEZING LEDEN KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. MIDDELBURG. Heden zijn bij enkele candidaatstelling herkozen tot leden van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor de Zeeuwsche Eeilanden te Middelburg de volgende heeren Afdeeling grootbedrijf A. Jeronimus en L. J. Mes te Middelburg M. Laernoes en H. C. Wesseling te Vlissingen en J. Enzlin te Zierikzee afdeeling kleinbedrijf J. Olthoff te Mid delburg W. Anker te Vlissingen P. A. A. Klók te Zierikzee D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke en A. Menheere te 's-Heerenhoek. BIJEENROEPING EERSTE KAMER. ;s-GRAVENHAGE. (C.B.) De leden der Eerste Kamer zijn ter vergadering bjjeen geroepen tegen Woensdag 15 November des middags 2 uur. TWEEDE KAMER. 'S-GRAVENHAGE. (C.B.) Aan de orde zijn de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting 1934. De,heer Aalbersp wijst op de belangrijke periöden, die we thans beleven, Wvj moeten de toestanden in ons land bezien, mede in het licht van wat er in het buitenland voor valt. Een streven naar de dictatuur kan in ons land geen toekomst hebben. Spreker betoogt dat de gedachte waarop onze staatsbegrooting van 1848 is opgebouwd niet meer van dezen tijd is. Voorts betoogt hij dat critiek op het parlementaire stel sel ook vroeger werd genomen. Spreker is van oordeel, dat het gemiddelde peil der Kamer steeds gestegen is. Spreker vraagt eenige inlichtingen be treffende de memorie van antwoord. De houding der R. Kath. fractie jegens dit kabinet is dezelfde als in zjjn vorige pe riode, mits het van zijn sterke positie geen misbruik maakt. De heer Albarda betoogt, dat we het diepste punt der crisis zijn gepasseerd, al zou een terugslag mogelgk zijn. Het wetsontwerp tot heffing van een belasting naar het vermogen en instellin gen van de doode hand, werd verwezen naar de vaste commissie voor belastingen. OPENBARE ACTIE AMBTENAREN TEGEN DE OVERHEID. 's-GRAVENHAGE (C. B.) De heer Al barda heeft z\jn verzoek om verlof tot het richten van vragen aan de regeering naar aanleiding van het besluit van den raad van ministers, waarbij den ambtenaren verbo den is deel te nemen aan elke openbare actie tegen de overheid en haar beleid, in getrokken, nu heden reeds de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting 1934 een aanvang nemen. KOLONEL LINDBERGH.. 's-GRAVENHAGE (C. B.) Kolonel en mevrouw Lindbergh hebben hedenoch tend Den Haag verlaten en zich per auto naar Amsterdam begeven, waar zij in den loop van den ochtend van Schellingwoude hopen te vertrekken. De weerberichten, welke heden in de vroegte binnenkwamen, waren van dien aard, dat Lindbergh van meening was, de tocht wel te kunnen wa gen. De heer Plesman en Van Hoogenhuy- zen hebben den heer Lindbergh naar Schel lingwoude vergezeld. Voor zijn vertrek uit 's-Gravenhage heeft kolonel Lindbergh een telegram gezonden naar den Amerikaan- schen gezant te Geneve, waarin hij mede deelde, dat h\j in den loop van den middag aldaar hoopte te arriveeren. De bedoeling is, dat Lindbergh recht streeks naar Zwitserland vliegt, waar schijnlijk de route langs den Rjjn volgend. De directie van het hotel „Witte Brug" bood aan Mevrouw Lindbergh voor haar vertrek nog een fraaien ruiker bloemen aan. AMSTERDAM. (V.D.) De Amerikaansche vlieger kolonel Lindbergh en z\jn echtge- noote, zijn na een verblijf in ons land, dat een dag langer heet geduurd dan in hun voornemen lag, hedenmorgen te kwart voor 12 weer vertrokken. Hedenmorgen om 9 uur verlieten de Lindberghs hotel „De Wit te Brug" te Den Haag, waar zij sincjs Don derdag hadden gelogeerd en gingen per auto naar Schellingwoude, vergezeld van de heeren Plesman en Hoogenhuijzen van de K.L.M. Tegen 11 uur arriveerde men aan de Oranjesluizen, waar een barkas van de marine gereed lag om de Amerianen en hun begeleiders naar het vliegveld te bren gen. Tevoren waren daar reeds marine mannen aangekomen ter assistentie bij het te water laten van het vliegtuig van Lind bergh. Om ruim 11 uur was het vlieg tuig voor vertrek gedeed. Om 11.20 uur stapte mevr. Lindbergh en vervolgens de Oceaanvlieger zelf in. Aan den overkant van het vliegkamp, op den Durgerdammerdijk, hadden zich vele belangstellenden opgesteld om het vertrek gade te slaan. Te ruim kwart voor 12 was het toestel los en verhief het zich in de lucht. Nog eenmaal cirkelde Lindbergh bo ven het vliegveld en vertrok daarna in Zuid-Oostelijke richting. Wij vernemen dat kolonel Lindbergh voornemens is langs den Rijn rechtstreeks naar Zwitserland door te vliegen, naar Ge- nève, waar hij hedenmiddag hoopt aan te komen. VRIJGESPROKEN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Dt rechtbank heeft heden vrijgesproken een hoofdcon troleur en een controleur-bestuurder van de Haagsche tram, die terecht hadden ge staan wegens het veroorzaken van dood door schuld. Zij hadden n.l. een dronken persoon van de tram verwijderd. Na deze verwijdering was deze persoon gevallen en aangereden door een passeerenden auti, aan de gevolgen waarvan hij later is over leden. De officier van justitie had tegea ieder 1 maand hechtenis geëischt. VERKEERSONGELUKKEN. BREDA (V. D.) Gisterenaond om half 8 is de 21-jarige arbeider Mol uit St. Wille- brord ter hoogte van de Bremstraat b\j St. Willebrord door een vrachtauto, welke be stuurd werd door den 18-jarigen chauffeur C. B., gegrepen en tegen den groncjl gewor pen. Zwaar gewond werd het slachtoffer opgenomen en een huis binnengedragen, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. Zijn verloofde, die met hem reed, werd door den schok in een sloot geworpen en bekwam lichte verwondingen. Haar rij wiel is geheel vernield. De bestuurder is aangehouden. Een nauwkeurig onderzoek zal worden ingesteld. RIJKSDAG-BRANDPROCES. BERLIJN. (V.D.) De rijksminister v^or volksvoorlichting en propaganda, Dr. Jo seph Gobböls, zal morgenochtend bij den aanvang der proceszitting te half tien, als eerste getuige worden gehoord. DE OORLOGSSCHÜLDEN. LONDEN (V. D.) De kanselier voor de schatkist zal hedenmiddag in het Lagerhuis een verklaring afleggen over de onderhan delingen over de oorlogsschulden, welke thans te Washington zijn geëindigd. De bladen verwachten dat geen overeen stemming over een deinitieve regeling van de schulden is bereikt, doch dat president Roosevelt het voorstel voor een nieuwe for- meele regeling op 15 December heeft aan vaard. ne onderhandelingen zullen, naar men aanneemt, in het voorjaar worden her vat. Intusschen zal men de meeningen over deze kwestie kennen. HENDERSON OVER DE ONTWAPENING. LONDEN. (V.D.) Henderson heeft giste ren een rede gehouden bij een diner van de National Club. In zijn tafelrede verklaarde hij o.a. dat het vertrek van Duitschland van de ontwapeningsconferentie de moeilijkhe den ten zeerste had vergroot, doch zoolang het probleem niet opgelost was, hadden de regeeringen den plicht een oplossing te vin den. Alles diende geprobeerd te worden om tot duidelijke en algeheele beslissingen te komen. „Grootere bewapeningen zijn strijdig met den geest zoowel met den letter van onze verplichtingen volgens de verdragen", ver klaarde Henderson. De verdragen dienen nageleefd te worden. MILLIOENEN-TEKORT BIJ EEN BANK PARIJS. (V. D.) De Parijsche politie heeft gisteren gearresteerd de beide eige naars van de bekende en oude Parijsche bankiersfirma Dupont, terwijl de bank op bevel van de justitie haar loketten moest sluiten. Het tekort zou meer dan 10 millioen francs bedragen. De eigenaars worden er van beschuldigd de hun toevertrouwde gel den voor eigen speculaties te hebben ge bruikt. RUSSISCH—JAPANSCHE TOENADERING TOKIO. (V.D.) Gisterenavond had de Sovjet-ambassadeur te Tokio, Joerenef, een langdurig onderhoud met den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Hirota, waarin beide staatslieden als hun meening uitspraken dat de betrekking tusschen de beide landen verbeterd dienden te worden. Joerenef zou o.a. ter sprake hebben ge bracht de vlucht van 9 Japansche militairs vliegtuigen boven Wladiwostok. Hirota hield vol dat bet de regecring in Tokio niet bekend was en de mededeelingen ook niet juist zijn. Hirota sprak als zijn meening Wanneer muizen zich toegang weten te verschaffen tot Uw provisiekast, slinken de voorraden veel sneller dar. wanneer een groote familie er van eet. Muizen zijn tevens verspreiders van besmettelijke ziekten, zoo dat het niet alleen eigenbelang maar ook plicht is dit ongedierte te bestrijden Geen kat of val is in staat vijftig muizen m één nacht te vangen, doch met één doosje Rodent verdelgde de Heer A te K. in 2 avonden 113 muizen. Rodent faalt nimmer; het trekt muizen en ratten onweerstaanbaar aan en reeds het eerste hapje is doodelljk. Koop dus nog heden een enkele doos a 50 cL of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van dit ongedierte bevrijd zijn Importeurs Firma B. Meindersma, Den Haag. A 46 uit, dat stappen moeten worden gedaan, teneinde een einde te maken aan de span ning tusschen Rusland en Japan. Hirota verzekerde dat Japan geen enkel plan had tot eenige onaangenaamheden tegen de Sovjet-Unie. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 7 November, 3 uur. De Beursstemming bleef heden gedrukt* Van de koersbeweging in Wallstreet ging in geen enkel opzicht een stimulance uit, terwijl aan den anderen kant de tendenz op minder prettige wijze werd beïnvloed door de onzekere houding van de Wissel markt. Het pond was heden wederom vast, al kon het hoogste peil 7.89 niet geheel behouden blijven, terwijl de dollar nauwe lijks eenige verandering onderging. Voorts maakten de nieuwe moeilijkheden, waar mede het Fransche kabinet reeds nu te kampen heeft, een onaangenamen indruk. De handel bleef kalm, doch nu en dan wisselden flinke posten aandeelen Konink lijken van eigenaar. De verkoopers waren in de meerderheid, waardoor de noteering wederom bijna 2 «terugliep. Van de In dustrieels fondsen brokkelden Philips 2 af. Unilevers waren eerder iets luier, ondanks de onderhandelingen, die worden gevoerd tot toelating van dit fonds op de Parijsche Beurs. Ned. Fords lagen daaren tegen vaster. Van de Cultuurfondsen wa ren H.V.A.'s aangeboden, hetgeen een reactie tot onder 160 tot gevolg had. Ta bakken bleven ongeanimeerd, terwijl ook Rubberaandeelen iets zwakker waren. Am sterdamrubbers daalden bijna 2 De Scheepvaart- en Mijnwaarden waren mee- rendeels lager. Duitsche en Nederlandsche Obligaties waren prijshoudend. De 4 leeningen kwamen meerendeels weer iets hooger te liggen. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 7 November 1933, des nam. 3 uur (officieel) Londen 7.82% Berlijn 59.08 Parijs 9.70% Brussel 34.59 Zwitserland 48.04% New-York 1.59%. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 6 November. Op de veiling deden Veldsla 1115 ct„ spinazie 916 ct., stoksnijboonen 4254 ct., spruiten 13—17 ct., witlof 17—23 ct., koolrapen 2—3 ct., peën 2—3 ct., uien 1—3 ct., kroten 2 ct., roode kool 2—3 ct., alles per K.G. peen 24 ct., rapen 14 ct., kroten 1%—3% ct., prei 2—5% ct., selde rie 12% ct., knolselderie 22% ct., pe terselie 1 ct., rammenas 1% ct., alles per bos savoije kool 23 ct., roode kool 2%4 ct., boerekool 1%2 ct., witte kool 3 ct., bloemkool 315 ct., andijvie 2 ct., kropsla 1 ct., alles per stuk. GOESCHE MARKT. 7 November 1933. Op de graanmarkt werd wegens gerin gen aanvoer geen noteering opgemaakt. Eieren per 100 stuks 5.50, per 25 stuks 1.37% particuliere prijs 7 ct. per sfuk eendeieren 5 poelje-eeiren 3. Boter per K.G. ƒ1.50, per K.G. ƒ0.75? particuliere pr\js 0.85 per pond Fa- brieksboter 0.90 afwijkende boter 0.60. V.P.Z. aanvoer 4662 stuks 5.80 per 100 stuks. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 November 1933. Aanvoer 156 paarden, 2355 magere en vette runderen, 745 gras- en vette kalve ren, 646 nuchtere kalveren, 198 schapen of lammeren, 4 varkens, 69 biggen, 20 bokken of geiten. Prijzen per Kilo Koeien 55—60, 48— 52, 30—38 ct. ossen 50—54, 42—48, 32— 36 ct. stieren 4450, 4044, 3436 ct. kalveren 100—108, 85—95, 60—75 ct. schapen 36, 32, 30 ct., per stuk ƒ16, 12, 7 lammeren 38, 34, 32 ct., per stuk 14, 12, 7. Prijzen per stuk van mager vee Melkkoeien 240, 190, 140 stieren 260, 190, 130 graskalveren 55, 40, 30 paar den 160, 130, 80 slachtpaarden 130, 80, 65 hitten 65, 50, 40 veulens 50, 40 fok nuchtere kalveren 12, 10, 8 slacht nuchtere kalveren 11, 8, 6 kalf- koeien 250, 210, 160 pinken 90, 70, 45; vaarzen 130, 110, 90 biggen 12, 10, 7. Overzicht Vette koeien en ossen aan voer veel minder, handel vrjj traag, prijzen hooger. Stiei en aanvoer minder, handel vlug, prijzen hooger. Vette kalveren aan voer kleiner, handel vlug, prijzen hooger. Schapen en lammeren aanvoer minder, handel vlug, prijzen lager. Nuchtere fok er. slacht', tfversn aanvoer iets grooter,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3