Poeder DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR VOOR DE JEUGD RADIO-RUBRIEK APOTHEEK GEOPEND BURGERLIJKE STAND HOOGWATER TE VLISSINGEN LICH i OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. AGENDA je aanvliegen, maar dat moet je ook zelf trachten te veroveren door thuis behulpzaam en vriendelijk te zijn en op School goed je best te doen. Daardoor zal iedereen van je houden en zul je zelf voortdurend een prettig en voldaan gevoel hebben. ',Vat heb je veel gekregen Fijn dat mooie postpapier En die pantoffeltjes zullen je van den winter goed te pas komen. Als je nu door den regen ge- loopen hebt en je komt thuis, doe je zeker gauw je natte schoenen uit en wipt verge noegd in je zachte slofjes. Dag Prins wuift je toe met zijn staartje. Wim Kimmel. Van je nieuwe raadseltje begrijp ik geen sikkepitje. Wü je me dat eens nader uitleggen Waschvrouwtje. Dat's een goed idéé van je Op die manier krijg je een heel leesboek, dat je altijd weer een prettig oogenblikje kan bezorgen als je het ter hand neemt. Hoe heb je het eigenlijk in elkaar gezet Dat moest je me toch ook nog eens vertellen. Dag Je drukt je poppenkinderen zeker extra op het hart zich niet zoo gauw vuil te maken, hè Misschien kunnen ze dan wat langer met hun kleertjes toe, want de wasch. droogt nu slecht met al die regenbuien. Boy. Eerst schrok ik van die mededee- ling en ik dacht onmiddellijk „Arm vinkje maar toen ik verder las en zag, dat je het weer vrij zou laten, zuchtte ik van verlich ting. Maar waarom doe je dat eigenlijk niet dadelijk Tegenwoordig wordt er zooveel voer de vogels gedaan, dat ze 's winters geen gebrek meer lijden. Famke. Neen, dat stukje ken ik niet. 't Is toch de bedoeling, dat jullie het op de viool spelen, is 't niet Of ben ik heelemaal in c't war en is het een tooneelstukje Monteur. Wat een gezellige poesenoud jes Daar zullen jullie wel erg aan gehecht zijn, hè Zitten ze je niet altijd op te wach ten als je uit school komt Want poesjes hebben daar heusch wel begrip van. Ik kan me nog herinneren, dat wij vroeger thuis ook een poesje hadden en eiken dag om twaalf en om vier uur zat het in de gang, boven op de paal van de trapleuning op ons te wachten. O wat was het blij als we de deur inkwa men En op onzen schouder droegen we poes dan de huiskamer binnen. Boekhoudstertje. Boekhoudstertje ziek Of was dat alleen maar voor één enkel dagje en is ze nu weer zoo 'vroolijk en gezond als een vischje in het wa ter 'k Hoop het maar, want we willen je niet graag, zelfs niet één weekje uit ons Raadselhoekje missen, en moeder zal ook wel moeilijk haar trouwe hulp kunnen afstaan. Wat heb je een mooi raadseltje bedachtIk denk, dat het volgende week een plaatsje krijgt. Dag Groetjes aan allemaal. bedaart spoedig met een 5er stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist ITALIAANSCHE LUCHTARMADE OP FOX MOVIETONE NIEUWS. Van de succesvolle vliegtocht van lucht- maarschalk Balbo, met zijn vier en twintig toestellen van Orbetello naar Holland, Ier land, IJsland, Groenland, New-Foundland, Canada naar Chicago en terug, over New- York, de Azoren en Portugal, is een Fox Movietone Nieuws vervaardigd. Op den'morgen van den 29 Augustus kwa men de laatste opnamen uit Lissabon en Italië in New-York aan, en reeds dezelfde middag werd de heele film, die opnamen bevat van het vertrek uit Orbetello aan komst en vertrek te Amsterdam, Ierland, Reykjavik, New-Foundland, Montreal, Chi cago en New-York, Azoren, Lissabon en Ro me, vertoond in het privé-theater van Fox film te New-York aan de geestdriftige be manning van wtee onderzeeërs, Balillaen Mil- lelire, welke hiertoe uitgenoodigd waren door de general-manager van de Fox film. Deze twee onderzeeërs hadden maandenlang op de Noordelijke route in de Atlantische Oce aan rondgekruisd om alles voor de groote vlucht gereed te maken. Voor het eerst za gen zij hier de geheele triomftocht van Bal- bo's vliegmachines'op het witte doek. Gedu rende al deze maanden van voorbereiding waren de onderzeeërs juist aldoor de vlieg tuigen vooruit geweest en hadden de lucht- armada zoodoende niet gezien. Toen Balbo dan ook tot hen sprak vanaf het witte doek, werden deze mannen met een geestdrift be zield die alle perken te buiten ging Hoe verder de film vorderde, hoe grooter het enthousiasme werd, en toen het einde kwam, waar Mussolini, Balbo bevorderde tot lucht- maarschalk, sprongen ze op en zongen ze het volkslied „Giovinezza", terwijl het per soneel van Fox film stom geslagen stond toe te kijken naar zulk een spontane uiting van den Italiaanschen geest. Dit was ongetwijfeld de meest aangrijpeii- de gebeurtenis, welke het hoofdkantoor van Fox film, de laatste jaren medemaakte. Na deze voorstelling waren ook de honderd ne - door G. TH. ROTMAN. Ze werden namelijk allebei hoe langer hoe koppiger, zoodat Jodocus tenslotte niet meer op zijn stuur lette en ze met een daverenden slag, net bij den twee sprong, tegen een der langs de.i weg staande telefoonpalen botsten, "zóó, dat do paal precies tusschen fiets en zijspan terechtkwam. Door den schok brak de verbinding tusschen het motorrijwiel en het zij span wagentje glad af. Het zijspan schoot links den berm van den weg af, ïecht op de sloot toe, terwijl Jodocus met zijn fiets naar rechts stoof waarheen, dat zul je op het volgende plaatje zien. (Dinsdag vervolg) gentig officieren en cadetten van de oplei dingsschepen Amerigo-Vespucci en Cristofo- ro-Columbo van de Koninklijke Italiaansche marine, die juist in New-York waren aange komen van een 12-daagsch bezoek, een on derdeel van hun jaarlijksche kruistocht, uit genoodigd, om deze film, waar zulk een groote historische waarde aan verbonden is, te komen zien. Zouden deze jongens in hun enthousias me voor wat zij te zien kregen, gerealiseerd hebben, dat zij niet alleen een blik wierpen op de schitterende opnamen van deze actu- eele, in het brandpunt aller belangstelling staande gebeurtenis, maar tevens op de groote vooruitgang van de sprekende film, die in staat was, deze getrouwe en bezielen de opnamen met zulk een snelheid te maken. Aan het einde van de twee voorstellingen bracht admiraal Romeo Bernetti in warme bewoordingen dank aan de Fox voor de gele genheid, die zij aan officieren, matrozen en cadetten geboden had, om dit grootsche historische document, vervaardigd door Fox Movietone Nieuws, te kunnen zien, zoo kort na de vervaardiging. EEN INTERESSANT ARTIKEL. Het volgende is ontleend aan een onder houd, dat H. Cannegieter heeft gehad met den heer B. C. Hartman, die zijn zilveren jubileum als bioscoop-ondernemer viert en tevens de oudste vertegenwoordiger uit dit vak is. Hij verhaalt ervan in Morks Maga zijn. De heer Hartman die in een klein bene denhuis te Londen voor een zaaltje van 150 menschen de terecht zoo genoemde „trillen de beelden" had zien vertoonen, begon een kleine onderneming te Leiden, met het oog op de studenten. Er was alleen nog maar een bioscoop in Amsterdam in de Damstraat, waar honderd menschen in gingen in Den Haag waren er tweede Apollo-bioscoop met tweehonderd, zitplaatsen en de Passage bioscoop met eveneens tweehonderd zit- niae.tsen. Ook te Rotterdam had je er een, Maandag 6 November. Hilversum, 296 M. Algemeen pro gramma verzorgd door de Avro. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht door mr. Ph. C. la Chapelle. 11.00 Orgel concert door J. G. van Doorn m.m.v. F. van Andel-Romijn (zang). 12.00 Het ensemble Rentmeester en gramofoonplaten. 2.30 Pianorecital S. Vos. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Paul Godwin en zijn orkest. 4.30 Max Tak Slavische muziek en haar meesters (gramofoonplaten). 5.30 Jancsi Baloch en zijn Hongaarsch Zigeunerorkest. 6.00 Gra mofoonplaten. 6.30 Concert uit „The House of Lords". 7.00 Luitenant J. H. van Gies- sen Het werk op IJsland. 7.30 Omroepor kest o.l.v. A. v. Raalte. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Het omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m.m. v. Di Moorlag (sopraan) en Fred Lamond (piano), Beethoven-programma 9.00 „Ko ning Hendrik VTII", hoorspel van P. H. v. Moerkerken. Regie Kommer Klejjn. 9.35 Kovacs Lajos en zijn orkest en gramofoon platen. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoon- muziek. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. J. Valk. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Dito. 12.30 Orgelconcert door J. Zwart. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonplaten. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15 Knipcursus. 4.00 Bijbellezing door ds. J. de Waard, m.m. v. mej. C. de Jager (zang) en F. Reyme- rink (orgel). 5.00 Co&cert door El. de Haas (sopraan), L. Laguna (viool) en H. Lagu- nadel Valle (piano). 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.30 Enkrateia-uurtje. 9.30 Zang door het Chr. Radiokoor o.l.v. J. Couvée. 11.00 Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwij ding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Le zing. 12.20 Orgelspel T. Jenkins. 1.05 Wes tern Studio-orkest o.l.v. Thomas. 1.50 Gra mofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Gramofoonplaten. 3.35 Sportnieuws. 3.55 Duitsche les. 4.20 Concert. E. Andjelkovitch (viool) en E. Lush (piano). 4.50 Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 5.35 Kinder uur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's orgelmu ziek. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Good evening" van Macdonell. Muziek van H. Temple Abady. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 B.B.C.-orkest o.l.v. J. Lewis, m.m.v. A. Valente (tenor). 11.10 Voordracht. 11.15 The Grosvenor House Dance Band o.l.v. Lipton. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 1. „La légende du point d'Argentan", operette van Fourdrain. 2. „Las Toreras", operette van Laparra m.m.v. orkest o.l.v. Bigot en so listen. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert uit restaurant „Wivex". 2.50 L. Preil's orkest. ,7.20 Italiaansche operamuziek o.l.v. Grön- dahl. 8.40 Het Radiostrijkorkest o.l.v. Grön- dahl. 9.00 Herdenking van Jonas Lie. 9.55 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. van Goemand en Bongers, die in hun zaal 's zomers een poffertjeskraam exploiteerden en 's winters een bioscoop hielden. Boven dien was er aan de Coolsingel nog een in richting, welke uitsluitend op Zondag speel de. Behalve de speciale bioscoop-theaters, aldus den heer Hartman verder, had men nog een drietal variété-theaters te Amster dam, waarin men het gevarieerde program altijd met een filmpje besloot. Dit waren de theaters van Noggerath, Carré, Flora en de variété op het Rembrandtplein. Zoo is het misschien te verklaren, merkte ik op, dat men nu nog in de bioscoop, de filmnummers met een variété-nummer af wisselt Voor menschen die den ouden tijd niet hebben beleefd, lijkt dat tusschen-num- mer op het tooneel altijd iets vreemdsoor tigs. Men vraagt zich af, wat die acrobaten en clow^Ê met een film-voorstelling te ma ken helmen. Ja, men heeft hierin nog een restant uit den geboortetijd van de film. Want de film is niet alleen in de variété ingevoegd, maar is aanvankelijk alleen als kermis-amusement bestemd geweest. De reizende bioscopen heb ben deze noviteit vooral in de provincie po pulair gemaakt. Ten onzent is het vooral Albert Fréres, zooals Mullens zijn zaak aan diende, geweest, die een bijzondere ver maardheid op de kermissen heeft verwor ven. Verder hadden we nog reizende biosco pen van Hommerson, Schinkel, Scheepma ker en Jan Desmet. Deze reisden allen met een bioscoop de kermissen af. „Hebt U zelf ook met een bioscoop ge reisd „Niet zoozeer met de kermis, maar wel tij dens het winterseizoen ik bezocht dan van Leiden uit de dorpen in de omgeving om daar voorstellingen te geven in de café's. Bij die gelegenheid heb ik ook de eigenaardige moeilijkheden van de reizende bioscoop er varen. Die moeilijkheden lagen voornamelijk in de verlichtingstechniek, die toen nog niet zoo geperfectionneerd was als nu. Vroeger moesten we ons immers behelpen met de etherlamp of met water en zuurstof. De daarbij benoodigde flesschen waren zoo groot, dat men juist voldoende had voor een voorstellinkje. Dus je moest telkens weer na elke voorstelling by Oxygenium te Schiedam een nieuwe flesch halen. En zoo is het me eens te Katwijk gebeurd, dat bij een ongeluk de flesch met water en zuurstof was leeggeloopen, voordat de voor stelling nog was begonnen. Wat een pech, want de zaal was tot de nok uitverkocht. Ik had mijn broer den eersten den besten trein naar Schiedam laten nemen en hij kon on mogelijk terug zijn voor het uur, waarop de vertooning zou aanvangen. Hoe kon ik de Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Süragorkest o.l.v. Seyfert. 12.55 Gramofoonplaten. 3.20 Sü ragorkest o.l.v. Görlich. 5.20 Gramofoonpla ten. 7.30 Omroepsymphonie orkest o.l.v. Rosbaud. 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Sü ragorkest o.l.v. Görlich. 11.20 Weragorkest o.l.v. Buschkötter. Rome, 441 M. 8.05 Concert m.m.v. viool, piano en sopraan. 8.05 Populair con cert o.l.v. Culotta. Brussel, 308 M. 12.20 Gramofoonpla ten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Om roeporkest o.l.v. Walpot. 508 M. 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Concert o.l.v. L. de Vocht, m.m.v. M. Maré- chal (cello). Deutschlandsender, 1635 M. 7.25 Wil helm Busch programma o.l.v. W. Pleister. Muziek van H. J. Sobanski. 8.20 Gramo- foonmuziek. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Populair concert uit München o.l.v. Bruno Aulich. RADIO IN RUSLAND. Op 1 Augustus jl. waren er in Sovjet- Rusland aanwezig één 500 K.W. zender, vier 100 K.W. zenders, één 50 K.W. zender, één 40 K.W. zender, één van 36 K.W.,van 30 K.W. en van 25 K.W., zes zenders van 20 K.W. en 19 zenders van 10 K.W. Met de aanwezige zenders van minder dan 10 K.W. energie beloopt het totale vermogen niet minder van 1444 K.W. Intusschen gaan er geruchten over den bouw van een nieuwen reuzenzender, waarvan het vermogen niet minder dan 1200 K.W. zal bedragen De verwachtingen, die in Rusland ge koesterd werden van de invoering van een verplichte luiteraarsbijdrage, zijn niet ge heel in vervulling gegaan. Slechts in één streek werd het geschatte bedrag werkelijk verkregen. In de stad Moskou beliepen de inkomsten 90 van de schatting, in Le ningrad ongeveer 65 en met de rest van het land is het droevig gesteld. In de om geving van Moskou kwam slechts 30 van het geschatte bedrag binnen, in de Oekraine 8 in Trans Kaukasië 4 en in het gebied van den Oeral 3 De autori teiten hebben besloten om krachtige maat regelen te treffen en dus den achterstand spoedig in te halen. RADIO BRENGT REDDING. De bewoners van de Kaap Verdische eilanden zijn in de wintermaanden tenge volge van de daar heerschende weersom standigheden dikwijls wekenlang van alle verkeer verstoken. De Portugeesche regee ring heeft nu besloten om op ieder der 12 eilanden een radiostation voor de onder linge verbinding te doen bouwen. Zondag 5 November is de apotheek geopend van firma A. J. VAN OCKEN- BURG, Singel 5. menschen laten wachten tot de flesch terug kwam Ik kreeg een inval, ik zou den om roeper van Katwijk vragen, of die in het dorp wilde verkondigen, dat de bioscoop voorstelling niet kon doorgaan. Die man keek me aan of hij water zag branden. Hij vroeg me wat dat was bioscoop. Ik zei toen levende beelden Dat begreep hij ook niet. Toen heb ik hem uitgeduid, dat er poppetjes zouden komen, die op het witte doek zouden dansen. Ah nou begriep ik et, zei de man, je bedoelt luchtbeelden. En onmiddellijk trok hij het dorp in met zijn koekepan en riep De luchtbeelden in de gemeentczaale gaane vanavond niet deure." Het materiaal voor al onze voorstellingen in deze tijden leverde Pathé, later ook Gau- mont, vervolgde den heer Hartman, 't Wa ren uitsluitend hol- en draaffilmpjes en groote speelfilms van drie acten, waarin misdaad en liefde de hoofdrol speelden. Ook had men reeds natuurfilms en feëriën, bijv. een tulp, waaruit een danseresje uit steeg, dat dan begon te dansen. Deze waren gekleurd en dit werk gebeurde toen nog uit de hand, wat tengevolge had dat de ver vaardigers hun oogen spoedig verloren, dat het penseelen met puntjes van kippeveeren met behulp van een loupe de oogen bedierf. Ze kregen hiervoor vijf frank per meter, en nu nog kan men die blindgeworden film- kleurders wel te Parijs ontmoeten. Later heeft Pathé het machinale kleuren uitgevonden, waardoor aan dezen onmensche- lijken arbeid een eind kwam. In 1908 op 15 October, aldus den heer Hart man, kreeg ik vergunning van den burge meester van Leiden tot het geven van bios coop-voorstellingen met fonograaf en piano muziek in de buitensocicteit Amicitia, des namiddags van 2—5 uur en des avonds van 711 uur, onder voorwaarde, dat de voor stellingen des Zondags en algemeen erkende Christelijke dagen niet voor 8 uur des avonds zouden aanvangen. Die buitensccieteit Amicitia was als 't ware een glazen circus, dat zich voor zooiets wel leende. U nam zelf ook films op Ja zoo bij tijd en wijle. Ik nam gelegen heids-opnamen van plaatselijken aard, iets zooals men nu in het filmjournaal verwerkt. Deze oude filmpjes hebben nu documentaire waarde gekregen. Een der grootste attracties, vervolgde mijn gastheer, was oudtijds ook de explica teur. Ik moest persoonlijk ook deze waardig heid vervullen. Behalve bioscoop-exploitant en filmoperateur, ben ik ook mijn eigen ex plicateur geweest. Waar het op aan kwam, was wat men in het Amsterdamsch noemthet smoessie. KOUDEKERKE van 16—31 October 1933. ONDERTROUWD: C. Goverse, 28 j. en M. Janse, 27 j. S. Adriaanse, 25 j. en A. C. de Kam, 23 j. GETROUWD: B. J. Bijleveld, 28 j. en J. Bostelaar, 26 j. BEVALLEN: J. Brasser, geb. Melis, z. J. de Witte, geb. van Rooijen, z. E. de Buck, geb. Pie- terse, z. (levenl.) OVERLEDEN: E. Bosman, 74 j., jd. November Zondag 5 2.39 14.56 Maandag 6 3.16 15.32 Dinsdag 7 3.52 16.13 November uur Zondag 5 4.53 Maandag 6 4.51 Dinsdag 7 4.50 Woensdag 8 4.48 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 November „Song of Songs" en „Der Tanzhusar". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 3 tot en met Donderdag 9 November „Het testament van Casper Borley" en „De Hotelkoning". Zaterdag 4 November. Feestavond Ned. Handelsreizigersvereeniging, Grand Hotel Britannia, 8 uur. Zondag 5 November. Uitvoering Instituut van Arbeidersontwikkeling, Concertge bouw. 8 uur. Dinsdag 7 November. Lezing Nederl. Reisvereeniging, Grand Hotel Britan nia, 8.15 uur. Woensdag 8 November. Concert, Nutsde- partement, Grand Hotel Britannia, 8.15 uur. Donderdag 9 November. Film-avond Nat. Christ. Geheel Onthoudersvereeniging, Nieuwe kerk, 8 uur. Zaterdag 11 November. Uitvoering Kin derfonds P. T. T., Grand Hotel Britan- r'a, 8 uur. Zaterdag 11 November. Uitvoering zang- vereeniging „Door Oefening Vereenigd", Concertgebouw, 8 uur. De mondelinge toelichting had ook nog voor dat men den tekst naar welgevallen kon wijzigen en er zelf allerlei dingen bij kon verzinnen. Zoo maakten we al naar het uit kwam in het programma, van een komische film wel eens een dramatische en van een dramatische wel een komische. Men kon door den persoonlijken aard van den uitleg aan de vertooning nog een aparte aantrekkelijk heid geven. Zoo herinnert U zich vermoede lijk wel Willy Mullens, die als zoodanig een groote reputatie heeft verworven. De hoofdzaak was voor mij als explicateur maar de vrouwen te laten huilen. Als de zak doek er aan te pas kwam, wist ik dat de film een succes zou worden daarvan moes ten we het hebben, want zware drama's vond men vroeger het mooiste. Daarom vroeg ik later, toen de verhuur kantoren hun intrede deden vroeger kochten we de films Heb je geen zakdoe kendrama voor me Van de oude filmacteurs herinner ik me speciaal Max Linder, met zijn tegenspeelster Melle Napierskowska, Rigadin, Mad. Robin en een actrice die we altijd Fransje noemden, wier eigenlijke naam ik vergeten ben. De oude films waren allemaal Fransch fabrikaat. We hebben tien jaar Ung Gaumont en Pa thé gedraaid, voordat de Nordisk film kwam met Asta Nielsen. Later kregen we de seriefilms, die zeven weken, soms negen weken duurden, dat waren Amerikaansche films, b.v. Nick Carter, Nick Winter, De Sleutel naar het geluk, Eddy Polo, allemaal uitgesproken knock-films, waarop de menschen gek waren. Sensationeele films wisselden deze serie films af, Zoo hebben we een prachtfilm ge-' had over de ramp van de Titanic. Je moest dergelijke films niet te veel op de keper be schouwen, want dan vielen je allerlei primi tieve tekortkomingen op. Zoo ontdekte ik eens dat de kapitein van de Titanic, een man met een echt zeemansbaardje, na de onderdompeling van het zinkende schip, nog eenmaal met het hoofd boven water kwam, maar toen was hij zijn baard kwijt. Niemand van het publiek heeft dit ooit gemerkt, om dat men te ontroerd zat te snikken en te snuiten, nog onder den indruk van het „Na der tot U, o God", wat we er op de gramo- foon bij gaven. SONG OF SONGS. Het hoofdmotief in de muzikale illustratie van de Mariene Dietrich-film, is het thema uit de 6de symphonie pathetique van Tschai- kowsky.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 12