1000 500 300 150 100 25 ASPIRIN MAANDAG 33 OCTOBER EERSTE BLAD No. 250 71e Jaargang 1933 Uitgave: Firma F. HU DE HEIDE jr., Walslraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PRQVINCIENIEUWS 'ootom schreeuwerige Ij merk scheer- |gsmiddel. nanier onmo- degenen die Ihet merk van §eest afdoend ngerige recla- de schoonste feft het toeris- gemaakt en de Irontwaardigd, resultaten talve ooit een door bijna Ede begroet is, Jiangekondigde u-schoon voor W. V. M. 1EDEN afwezigheid i door gebrek feis gaat, alle jeuken b.v. en Jukentafel. praden, dikke let eene elud lt het andere jngen. lp els water op- noeg houden Jsch aan huls pen lakens sr» 1 men ze voor |n wel om te voorkomen, lieren te vou- 1 van een buf- Jen kan daar- lestelde kant pieen rekken. heden, lag 20 tot en I Bin Lied f lir fcdig wie du.. |0 tot en met Ho Parys en en tooneel- |iging „Tovi- i uur. i Mandoline- |reden gezel- J30uw, 8.uur.~ jjstelling- Ned. 1 van Dieren, Ig C.K.W.O., erdag 28 Oc- Vrouwenver- uiia. Vrijdag sing Nederl. )tel Britan- een orga- op het pu- erde slechts ioen werke- schatting .goede film :en niet ge- een mak- i den film- it georgani- te maken, ie Pabst in den tever- industrie te an een der vas, ook in en opgeven, zou ik dat millionnair ew voor de MIÈRE. neele film- ywood her- Cecil B. de or het eerst his day and ige studen- vrienden nslulten tot strijd aan- u'ikaansche ooning van delijk door ie blijk, en iet publiek jf minuten ülm toe te ij velen op gen zwaai- oorde men aan, waar- dent Roo- bliek aan- .dministra- ser te heb- rereld om welke rede nicht. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk/2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels /Ialles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bi) verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINQ „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Mandoline-vereeniging- „T.O.V.I.D.O.". Britannia. Met een frisch gespeelden marsch, „De Rotterdamsche Vlag" van Bart Verhallen, opende deze vereeniging Zaterdag haar eer ste concert in dit seizoen. Zooals men in ons blad heeft kunnen lezen heeft „Tovido" on geveer een maand geleden -deel genomen aan het nationaal concours te Rotterdam en al daar een eersten prijs behaald in de afdee- ling uitmuntendheid, 't Ligt voor de hand, dat op dit concert de werken, waarmede zij dit fraaie resultaat heeft geboekt, ten ge- hoore werden gebracht. Het waren een twee tal ouvertures van den bekenden mandoline- componist Mario Maciocchi, een kunstenaar, die zijn vak verstaat, die weet hoe of het klinken kan en moet, die alle mogelijkheden weet uit te buiten, zoodat composities ont staan, waardoor men inderdaad geboeid wordt, wanneer zij worden vertolkt, zooals „Tovido" dit heeft gedaan. De weergave be wees, dat men onder de nauwgezette leiding van den directeur den heer M. P. Ventevogel, een geweldigen sprong in de goede richting heeft gemaakt. Voordracht, opvatting, en semble, klankgehalte, zuiverheid en nuan ceering, 't was alles zoowel in „Myrthalia" als in Petite Princesse" beslist te loven. Dit moet echter ook gezegd worden van de ove rige nummerseen wals van Wormbacher „Herzensgrusz", een fantaisie van Florian Jullian „Kermesse Champêtre" en Kok's ouverture „Con Anima". De in, de verschil lende werken voorkomende soli voor mandola werden gevoelvol voorgedragen en door het orkest fijnzinnig begeleid. Bij zooveel goeds vermelden we het vlekje in Haydn's „Sere nade" dan ook slechts ambtshalve. De aardig bezette zaal reageerde op het gebodene enthousiast. Vanzelf vielen in de zen „Schlager-tüd" een drietal populaire stukjes „Ich lieg' so gern im gtrünen Gras", „Du schwarzer Zigeuner" en „Let's all sing like the birdies sing" bijzonder in den smaak. Na de pauze stond op het programma de klucht in één bedrijf van F. Duquesnel, „Meneer de Inspecteur", en tot besluit bal onder leiding van den heer Aerssens met muziek van „The jolly Britannaders" onder Jan Pot. o. Mandoline-vereenlgïng „Apollo". Concei"tffebouw. Daar we onze aandacht verdeelen moesten hebben we het geheele programma van deze vereeniging Zaterdagavond niet kunnen be luisteren. Niettemin hebben we ruimschoots gelegenheid gevonden om te contstateeren, dat heb met „Apollo", onder leiding van haar consciëntieuzen directeur, den heer P. C. Oorschot, nog steeds in stijgende lijn gaat. Vlekkeloos positie- en parelend passaspel alsmede een glashelder staccato zijn daar het klaarste bewijs van. Het concert stond ge deeltelijk in het teeken van het karakteris tieke Wiener-genre, dat door verschillende componisten met élan tot uitdrukking is ge bracht in geestige operettes, wals-melodieën en coupletten. Was in het eerste programma- deel de wals van Translaibeur „Wiener Pra- terleben" gespeeld, na de pauze hoorden we een fantaisie naar motieven van Leh&r's operette „Die lustige Witwe" benevens de Srauss-wals „Geschichten aus dem Wiener- wald." Het orkest, dat in zijn fraaie bezet ting, waaronder mandolon-cello, basguita- ren en strijkbas, een verrukkelijken totaal- klank ontwikkelde, gaf van beide werken een geacheveerde vertoling en oogstte met Strauss, waarin de citer een allerbekoorlijkst effect sorteerde, zelfs een ware ovatie. Zoo wel in soli als ensemble bleken de instrumen talisten hun partijen volkomen meester te zijn, hetgeen eveneens tot uitdrukking kwam in een landelijke fantaisie van Florian Jul lian „Dans ia prairie" en een Amerikaan- schen marsch van Mario Maciocchi „For Li berty", met welk stralend nummer het con cert, dat zich in den bij zonderen bijval der niet-taïrijfc aanwezigen mocht verheugen, werd beëindigd. Het concert werd afgewisseld door het optreden van het duo Martron, dat voor een amusant bijprogramma moest zorg dragen. Al handhaafde de stof, welke deze humoris ten ten beste gaven, zich niet op het hooge peil van de prestaties van het mandoline-en semble, toch hebben zij het publiek wel eeni- ge genoeglijke oogenblikken verschaft, waar voor dit zich dan oök niet onbetuigd liet. De heer Charles Haaze verzorgde de begelei- dingjsmuziek. Onder zijn leiding speelde het huis-ensemble enkele concertnummers, ter wijl hij. tot slot de dienaar was van de licht voetige muze door er zorg voor te dragen, dat er pp haar altaar behoorlijk geofferd werd. O. Nat.-Socialistische Beweging. Zaterdagmiddag hield de afdeeling Vlis singen van de Nat.-Socialistische Beweging een huishoudelijke vergadering. Sprekers wa ren de heer Huisman, propaganda-leider af deeling Breda en ir. B. E. van Bruggen, lei der van de afdeeling Vlissingen. De heer Huisman bewonderde den groei van de nat.- sociahstdsche beweging. Een der oorzaken was dat de afdeeling der Algi. Ned. Fascistische beweging overgegaan was naar de nati-soc. beweging. Met een krachtig Hou-Zee werd de vergadering gesloten. Hotel „Noordzee-Boulevard". De Zondagmiddag-concerten in dit intieme op een van de meest markante punten van onze Scheldestad gelegen etablissement, hebben weer een aanvang genomen. Evenals het vorig© jaar heeft onze welbekende stad genoot-cellist, de heer Vleugels, zijn naam verpand aam het ensemble, dat zich de ver zorging van het muzikale gedeelte van de „afternoon tea musical" zag opgedragen. De violist in dit trio is de heer Moolewijk, ook geen onbekende, terwijl de heer Corn, van Beers, een piamist, die zijn sporen op het ge bied van de amusementsmuziek verdiend heeft, het derde samenstellende element in deze combinatie vormt. Alzoo niet alleen Nederlandsch fabrikaat, maar zelfs Vlis singsch product. Gezien den nog maar korten duur van samenwerking van deze musici, kenmerkte hun optreden zich toch reeds door een bij zondere homogeniteit, waardoor aan de ver tolking van het afwisselende programma alle recht wedervoer. Uit den aard der zaak maakt men geen klassieke trio's, doch men bepaalt zich tot het genre lichtere populaire ontspanningsinuziek, welke de bezoeker in een dolce farniente, gedoken in een club fauteuil genietend van zijn sigaarje, biertje of thee, gretig savoureert. Op dezen eersten middag hoorden we o.m. een fantasie naar motieven van de opera „Rigoletto" van .Verdi (bewerking Tavan), pakkende melodieën naar Italiaamschen traint, walsen van Waldteufel en Kalman, welke den mensch medesleepen naar de ver getelheid van alledaagsche beslommeringen, een stemmingsvolle „Serenata" van Rico, de steeds dankbare Nürnberger-Puppe-ouvertu- re, terwijl Vleugels vergastte op een gevoel vol en met fraaien toon voorgedragen cello solo „Au bord de la mer" van Dunkier. Zqo bezit Vlissingen in het wintertij dperk wederom zijn attractie. Inderdaad een oase in de woestijn van lawaai-muziek, waar men onder de palmen rust, verürissehing en ver kwikking vindt. O. Vlissingsch Mannenkoor. Aan het Zaterdag door het mannenkoor „Ons Genoegen" te Overschie gehouden nationaal zang-concours wei'd ook deelge nomen door het Vlissingsch Mannenkoor, directeur de heer Adriaan Hoïlaers en wel in de tweede afdeeling. De uitslag was een waar succes, daar een eerste prijs werd behaald met 340 punten. Het Vlissingsch Mannenkoor heeft hier door bewezen dat het een voorname plaats inneemt in de rij der mannen-zangvereeni- gingen. Een filmvoorstelling. Het bestuur der afdeeling Vlissingen van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren verzoekt ons er nadrukkelijk op te wijzen, dat de filmvoorstelling die a.s. Dins dagmiddag voor schoolkinderen in de „Al- hambra"-bioscoop wordt gegeven, alleen gratis toegankelijk is voor de leden van ge noemde afdeeling. Voor verdere belangstel lenden zijn geen plaatsen meer beschikbaar. Inflatie-gevaren. In het Concertgebouw zal Woensdag a.s., des avonds half negen, onder leiding van mr. P. Dieleman, een openbare vergadering ge houden worden, waar besproken zullen wor den de gevaren der inflatie voor de spaar ders in het algemeen. Vervolgens over de landen, welke hun verplichtingen ten aan zien van ons land, meer in het bijzonder de spaarders, niet nakomen, terwijl tevens ge tracht zal worden een weg te vinden deze kwade debiteuren te dwingen hun verplich tingen ten volle na te komen, Vervolgens heeft het comité gemeend het sparende pubhek aan te moeten sporen tot samenwerking, waardoor een grootere zeker heid en waarborg zal worden verkregen voor de spaarpenningen. Schoorsteenbranden. J Zooals ieder jaar als de kachels eenigen tijd gebrand hebben, komen geregeld schoor- steenbranden voor. De laas te paar weken werd de politie herhaaldelijk gealarmeerd voor schoorsteenbranden, die dan met een minimax deze branden in den aanvang weet te blusschen, waardoor erger voorkomen wordt. Wij hebben reeds meermalen op het feit gewezen dat door „vuile" schoorsteenen het gevaar voor brand zeer groot is. Daarom achten wij het niet overbodig de inwoners te wijzen op de bepalingen van de Algemeen© Politieverordening betreffende het vegen van schoorsteenen. Deze bepaling luidt„Gebrui kers van woningen zijn verplicht te zorgen dat de schoorsteenen hunner woningen in geval deze langer dan twee maanden van het afgeloopen kalenderjaar zijn gebruikt, ten minste eenmaal in het jaar zijn geveegd." Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Passat" is hier op de haven gekomen met verlies van de schroef en een: defecte schroefas. Het schip zal aan de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde gerepareerd worden. MIDDELBURG. Coöperatieve landbouwvereeniging Eiland Walcheren. In het Militair Tehuis te Middelburg hield bovengenoemde vereeniging Zater dagmiddag haar jaarlijksche algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer J. H. Geschiere. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Louwerse, gewaagt o.a. van het niet noodzakelijk zijn om te spreken van een financieel tekort. Dit gaf den heer Jongepier aanleiding er op te wijzen, dat de rekening wel een saldo heeft van 1321, doch dat onder de ont vangsten een rentepost voorkomt van 1890, zoödat er op de géwone exploitatie toch een tekort van 600 is. Dit punt kwam ook ter sprake bQ het verslag en de rekening van den directeur den heer J. Philipse, dat er van bedrijfs winst geen sprake was. Als men niet had de posten huur voor een deel van het ge bouw, de rente van het kapitaal en de uit- keering van het centraal bureau, dan stond men zeker voor een tekort. Er is vroeger wel eens gezegd, dat het reserveeren gelijk stond met het sparen voor de kinderen. Maar nu blijkt wel degelijk, dat men voor zichzelf heeft gespaard ook. Voor het vol gende jaar kan van de huur niet zooveel worden verwacht, omdat verschillende zol ders en kelders ledig staan en ook blijft de uitkeering van het centraal bureau een on zekere post. Spr. wees dan op den terug gang van den omzet in voederartikelen, zaai- en pootgoed, van 150 wagons tot 112 met resp. 89754 en 61757 opbrengst en van meststoffen en besfcrijdingsartikelen voor plantenziekten van 266 tot 230 ton met 110.051 en 93.896 opbrengstmaar voegde daaraan toe, dat dit gezien de tijds omstandigheden toch nog is mede gevallen. De voorzitter zegt, dat men gelukkig ge werkt heeft, men heeft overgeboerd en is nu uit de schulden en in het bezit van een reserve. Zonder de rente daarvan zat de vereeniging nu reeds in de crisis. Had men dit in het leven maar algemeen begrepen, dan zat men nu niet zoo met de handen in het haar. Spreker heeft wel eens hooren vragen of de prijzen niet lager konden zijn, maar hij was er steeds voor voorzichtig te zijn en te handelen in het belang der ver eeniging. Spreker begreep dat er een cri sis moest komen, want dit is altijd zoo geweest na een oorlog, men maakte dit ook in de 80-jaren mede. Thans stelde spreker voor van de 1321 goed saldo er 1000 toe te voegen aan het fonds voor prijsverschillen en het overige aan de reserve toe te voegen, waarmede de vergadering zich vereenigde. Aan de orde kwam het verkiezen van een bestuurslid in plaats van den heer J. H. Geschiere, die aan de beurt van aftre ding was en zeide zich wegens zijn hoogen leeftijd niet meer beschikbaar te kunnen stellen. Na twee vrije stemmingen en een her stemming koos de vergadering den heer A. Geschiere. Tot leden van de commissie van toezicht herkoos de vergadering de heeren A. Mal- jaars, Oostkapelle Jac. Geschiere, Melis- kerke en L. van Sluis, Wesfckapeïle en koos als zoodanig de heeren M. Joosse, Nieuw- land C. CornelisseMiddelburg W. de Wolf Jz., GrijpskerkeA. W. Cevaal, Grijpskerke Jac. Maljaars, Oostkapelle Joh. Cevaal Wz., Ritthem H. M. van de Putte, Ritthemen Joh. Wondergem, Se- rooskerke. Tot plaatsvervangend lid der commissie tot het nazien der boekhouding werd be noemd de heer J. Overbeeke te Middelburg. Bij de rondvraag sprak de voorzitter een afscheidswoord en zeide, dat er een tijd van komen is en een tijd van gaan, hij heeft nu gedurende 17 jaar het werk van voorzitter met genoegen verricht. Oorspronkelijk was hij geen voorstander van de coöperatieve gedachte, maar de mobilisatietgd deed zijn. meening veranderen. Het was in 1916, dat de heer Zwagerman hem er over sprak en hij zich bereid verklaarde mede te werken aan de totstandkoming van een vereeni ging. Deze is op 24 Juni 1916 met 31 leden opgericht, maar telde op 28 Augustus reeds 99 leden. Spr. ging dan de geschiedenis van de vereeniging in het kort na en bracht dank aan verschillende personen met wien hij in dien tijd heeft samen mogen werken. HQ sprak de hoop uit, dat de vereeniging onder Gods zegen moge bljjven groeien en bloeien. De heer G. van de Putte, vice-voorzitter van de vereeniging, zeide zeker de tolk te zijn van bestuur en vereeniging als hij den scheidenden voorzitter hartelijk dank zeide voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Er komt zeker voor ieder een tijd van gaan en men moet dit eerbiedigen. Niet alleen de bestuursvergaderingen, maar ook de algemeene vergaderingen wist de heer Geschiere met ongewektheid te leiden en spreker is dankbaar, dat deze het tot zulk een hoogen leeftijd heeft mogen doen. Spreker achtte het gelukkig, dat ook de heer Zwagerman aanwezig was en hij zich kon overtuigen, dat de vereeniging zich zoo heeft uitgebreid en ook nu zelfs er finan cieel nog zoo krachtig voorstaat. Spreker hoopte, dat de heer Geschiere nog een ge- zegenden levensavond zal mogen hebben en zijn arbeid rijke vruchten zal zien blijven dragen. De voorzitter dankte allen voor de goede woorden tot hem gericht en voor de steeds ondervonden samenwerking en sloot de vergadering. Ververschlng van het kanaalwater. In de Juli-vergadering van den gemeen teraad zegden Burg. en Weth. een onderzoek toe naar aanleiding van een vraag van den heer Jeronimus of ter verversching van het water in de beide zweminrichtingen in het kanaal door Walcheren niet meer zou kun nen worden gespuid dan tot dusverre. Naar aanleiding daarvan kunnen Burg. en Weth. thans mededeelen, dat spuien (verval tusschen Veere en Vlissingen ongeveer 20 cM.) lederen dag gedurende het geheele jaar geschiedt, wanneer het gefcy zulks toelaat. Het zg. aflaten (waarbij belangrijk grooter verval optreedt), hetwelk veel ongerief aan de scheepvaart veroorzaakt, geschiedt eens per jaar gedurende 4 of 5 dagen en dient om de werken der oeververdediging te kunnen inspecteeren. Alleen wanneer buitengewone omstandigheden noodzakelijk blijken, wordt langer afgelaten. RITTHEM. Collecte Groene Kruis. De collecte voor het Groene Kruis ten bate van de t.b.c. bestrijding bracht te Rit them op 11.85. OOSTKAPELLE. Huldiging; nagedachtenis. Heden is het een jaar geleden dat mejuf frouw E. D. van den Broecke, de stichtster van het kinderhospitium „Zonneveld" over leed. Het bestuur van de stichting heeft, vertegenwoordigd door de heeren jhr. W. Z. van Teijlingen en dr. C. Orbaan, heden een krans op het graf op de begraafplaats te Oostkapelle neergelegd als een hulde aan de nagedachtenis van deze hoogstaande vrouw, die in haar leven zoo veel goeds heeft ge daan vooral voor het lijdende kind. BRESKENS. Groene Kruis-collecte. De Groene Kruis-collecte heeft te Bres- kens i*uim 50 opgebracht. IERSEKE. Beëediging. Ter burgerlijke zitting van de rechtbank te Middelburg werd beëedigd als makelaar in onroerende goederen, assurantiën en hypo theken C. J. Vercauteren te Ierseke. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Uitspraak 23 October 1933. Poging tot doodslagJ. de K„ 34 jaar, ar beider te Axel, thans in voorarrest. 6 maan den gevangensstraf met aftrek voorarrest. dit tevreden gezicht? Nu, U weet het wel. Hij' heeft Aspirin ge probeerd en heeft nu net werkelijk afdoende middel, wanneer hem iets pijn doet. Wij ge ven U een raad: Doet •het hem na. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. OplichtingA. N. Z., 35 jaar, koopman te 's-Bosch. 6 weken gevangenisstraf. Overtr. crisis-zuivelwetM. A., 53 jaar, melkventer te Schore. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, 25 of 10 dhts. Overtr. TarwewetTh. F., 59 jaar, filiaal houder van den N.C.B. te Stoppeldijk. Ver nietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Vrijspraak. A. C. de B., 54 jaar, molenaar te Koewacht. Vernietiging van het vonnis waarvan appèl. 50 of 10 dhts. Overfeeding Crisis InvoerwetL. A. S. de W., 22 jaar, handelaar te Hontenisse. 25 of 10 dhts. Overtreding Motor- en RijwielwetC. W. B., 39 jaar, vrachtrijder te Renesse. Bevesti ging van het vonnis waarvan hooger beroep.- 3-of 2 dhts. Overtrding TarwewetJ. M., 29 jaar, mo lenaar te Souburg. Bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, 250 of 25 dhts. J. V., 47 jaar, bakker te Kloetinge. Beves tiging van het vonnis waarvan hooger be roep. Vrijspraak. Smokkelen van gedistilleerd. De rechtbank te Middelburg deed uit spraak in de zaak tegen e. L. L„ 46 jaar, schipper te Ter Neuzen, en m v„ B„ 43 jaar, schipper, eveneens aldaar woonachtig, die terecht hebben gestaan wegens ongedekt ver voer van een 30-tal vaten gedistilleerd en die zQ hebben vervoerd naar Dordrecht en Rot terdam. Beide verdachten werden veroor deeld tot een gevangenisstraf van 3 maan den en voor ieder verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen schepen en van de lading. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens met een rijwiel ver boden richting berijden M. v. S. te Nieuw en St. Joosland, 0.50 b. s. I d. h.met motorrijtuig rijden zonder rijbewijs J. G. M. de B. te Breda 3 b. s. 3 d. h. straat schender# W. G. en I. W., beiden te Mid delburg, Leder 5 b. s. 5 d. h. openbare dronkenschap A. F., zonder bekende woonplaats hier te lande 10 b. s. 10 d. h. P. W. D. te Middelburg 15 b. s. 15 d.h. A. K. te Middelburg 10 b. s. 10 d.h. idem bij herhaling J. P. J. te Vlissingen 14 d. h. overtreding IJkwet P. K. en C. D., beiden te Koudekerke, J. H. te Middelburg, ieder 0.50 boete s. 1 d. h. gepleegd ten aanzien van drie voorwerpen O. v. P., te Maldeghem 3 maal 0.50 b. s. 3 maal 1 d.h. gepleegd ten aanzien van veertien voorwerpen B. C. G. te Middelburg 10 maal 0.50 b. s. 10 maal 1 d.h., alles met verbeurdverklaring van de in beslag geno men voorwerpen te Vlissingen met een voertuig blijven staan anders dan aan den kant van den weg J. S. te Oost- en West- Souburg 5 b. s. 5 d. h. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Kring Walcheren Volksonderwijs. De kring Walcheren van Volksonderwijs vergaderde Zaterdagmiddag te Middelburg onder voorzitterschap van den waarnemen- den voorzitter, den heer W. Spinnaaij. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de gehouden protestvergadering en uit te de hoop, dat deze succes zal hebben. De ingekomen stukken bestonden o.a. uit de circulaire van het hoofdbestuur tegen de plannen van minister Marchant en het antwoord van den heer KI. de Vries op de u.!linger» van den ministeer. Verder uit een mededeeling, dat de af deeling Walcheren van het N.O.G. 10 ge stonken heeft in het tekort van den op raeivaartsdag verregenden Landdag. Het

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1