500 300 25 Onze Foto Prijsvraag begint heden! CHIEF WHIP HONDERD GULDEN 14 OCTOBER EERSTE BLAD Ook U moet overgaan op h No. 243 71e Jaargang 1933 UitgaveFirma F JAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. lelef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Dit nummer bestaat uit 4 bladen en een Foto-pagina n.l. een EERSTE prijs van f25.— een TWEEDE prijs van f 15. een DERDE prijs van f 10.— en TWINTIG prijzen van f 2.50 Voor den geringen prijs van 17 cent per week wordt dit blad U iederen dag thuis bezorgd en is U bovendien gratis verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van een eventueel ongeval. Gegarandeerd 100% zuivere Virginia- Tabak en de beste Sigaret voor Uw gezondheid STADS- EN PROVIKCIENIEUW S V. Wot». Vlll UUI 8 8 8 relet 101 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIISVoor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk /2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 15 regels /l.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC1TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINÜ „DE NEPERLANPSCHE DAGBLADPERS' Zie de Foto-pagina, behoorende bij dit nummer van de „Vlissingsche Courant" Onze lezers vinden vandaag de eerste serie foto's van Vlissingsche Winkelzaken in ons blad afgedrukt. De volgende series verschijnen op Woensdag 18, Zaterdag 21 en Woensdag 25 October a.s. Ieder die naar de uitgeloofde prijzen wil mededingen, beware dus zorgvuldig deze foto-pagina's. De prijsvraag gaat als volgt i Iedere lezer wordt verzocht, na plaatsing van alle foto's, ons mede te deelen welke winkels of bedrijven waren afgebeeld. Dit is op zichzelf al een aardige bezigheid, omdat er uit blijken kan, of men de zaken van den wakkeren handeldrijvenden middenstand van Vlissingen goed in het hoofd heeft. In de antwoorden dient vermeld te worden het nummer, dat de foto in ons blad had en daarachter den naam, de straat en het huisnummer van de firma en welk soort artikel in de betreffende zaak wordt verkocht. De foto's worden alle slechts één keer geplaatst, dus zal men goed doen de foto-pagina's te bewaren tot het viertal compleet is. Daarna kunnen de oplossingen op lijsten ingevuld en in de bus van ons bureau worden gedeponeerd. De lijsten zijn van 25 Oct. af gratis verkrijgbaar bij de winkeliers die aan deze prijsvraag deelnemen. Aan prijzen wordt een totaal bedrag uitgeloofd van Deze prijzen worden in geldbons van f 1.— en minder uitgereikt, welke alleen besteed kunnen worden bij de winkeliers, die aan deze prijsvraag hun medewerking hebben verleend. De werkelijke oplossing wordt bekend gemaakt door het opnieuw publiceeren der vier series foto's, thans evenwel met de juiste onderschriften. Voor deze foto-prijsvraag gelden de navolgende bepalingen 1. Deeelnemers(sters) onderwerpen zich onvoorwaardelijk aan de uitspraak der redactie. 2. Correspondentie over deze prijs vraag wordt niet gevoerd. 3. Iedere deelnemer(ster) mag slechts één oplossing inzenden. 4. De oplossingen moeten in gesloten couvert worden ingezonden bij de Administratie dezer Courant. (In de brievenbus en niet afgeven aan het loket). In den linker bovenhoek te vermeldenFoto-Prijsvraag. 5. Alleen die oplossingen zijn geldig, welke zijn ingevuld op het daarvoor bestemde formulier. (Van 25 October af gratis verkrijg baarbij de deelnemende winkeliers). 6. Van deelneming zijn uitgesloten zij die werkzaam zijn in de drukkerij der Firma Van de Velde, benevens zij die op eenigerlei wijze aan de „Vlissingsche Courant" verbonden zijn. 7. De inzendingstermijn wordt gesloten op 1 November a.s„ des morgens 9 uur. 8. De eerste prijs zal worden toege kend aan inzender (ster), die het grootst aantal juiste namen enz. opgeeftde tweede prijs aan hem of haar met het daaropvolgend grootst aantal goede oplossingen, enz. 9. Indien meerdere deelnemers(sters) een gelijk aantal juiste opgaven inzenden, dan beslist het lot. 10. De uitslag zal zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. 11. De prijsvraag geldt alleen voor abonné's der „Vlissingsche Courant" De gelegenheid tot deelneming aan deze Prijsvraag blijft voor H.H. Winkeliers opengesteld tot Woensdag 18 Oct. a.s. Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaatse lijk Crisis-comité werd ontvangen van het personeel van den prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde 18.69 en van het perso neel van het Ned. loodswzen, betonning en verlichting 22.50. Algemeen Afdeelings-Ziekenfonds „Walcheren". Door het bestuur van bovengenoemd zie kenfonds is aan de leden een circulaire ge zonden, waaraan wij het volgende ontleenen Het is aan het bestuur gebleken, dat een aantal leden van ons fonds tengevolge van de crisis-omstandigheden niet meer in staat is de volle contributie te betalen. Om dev.e slachtoffers der tegenwoordige moeilijkheden in staat te stellen toch lid te blijven en van de aan het lidmaatschap van het Zieken fonds verbonden voorrechten te profiteeren, heeft het bestuur besloten met ingang van 1 Januari a.s. een crisisfonds te stichten, eens deels bestaande uit een bijdrage door een vrijwillige salarisvermindering van de deelne mers-artsen, apothekers, tandartsen, beamb ten, enz. en anderdeels uit een storting uit het reservefonds. Het ligt in de bedoeling van het bestuur uitsluitend aan die leden, die 'zeer ernstig door de crisis zijn getroffen een wekelijksche bijdrage ter verlaging hunner contributie uit genoemd fonds te geven. Het beheer van dit fonds is opgedragen aan een commissie, bestaande uit vier be stuursleden, drie afgevaardigden van de le den en den administrateur, welke commissie zal te beoordeelen hebben, wie voor steun in aanmerking komt. Met nadruk wijst het be stuur erop, dat een eerste vereischte hiertoe is, dat men gedurende minstens een jaar lid van het fonds moet zijn geweest en geduren de dien tijd trouw aan zijn verplichtingen moet hebben voldaan, dat het fonds slechts over een vaststaand bedrag beschikt en dat dus, hoe meer leden er van zullen profitee ren, hoe kleiner de bijdrage van ieder wordt. Daarom dienen slechts zij, die door de be staande crisis in groote moeilijkheden zijn geraakt, zich om hulp aan te melden wie zou profiteeren zonder uiterste noodzaak, zou anderen, die het meer noodig hebben, tekort doen. Verder zal, wie steun vraagt, eerlijk en openhartig zijn omstandigheden moeten bloot leggen. Verzwijgen of oneerlijk opgeven van inkomsten leidt onherroepelijk tot afwijzing Maatschappelijk Hulpbetoon heeft toegezegd alle opgaven te zullen controleeren. Vereeniglng voor Vreemdelingenverkeer. De Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer meldt over pro paganda voor Nederland in den vreemde o.m. dat haar vertegenwoordiger 84 reisbureaux in Zwitserland bezocht. Hij merkt het volgende op „Het valt mij steeds weer op, dat de xeisbureaux van onze badplaatsen alleen maar Scheveningen, Noordwijk en hoogstens Zandvooort kennen. Van de overige hebben de meesten slechts een vage notie. Daarom zou het nuttig zijn, indien een volgend jaar eens op vry ruime schaal afzonderlijke fol ders van Domburg, Bergen, Vlissingen, enz. verspreid konden worden, terwijl de hoteliers in die plaatsen den raad gegeven zou kunnen y. orden, zich eens persoonlijk met de voor naamste reisbureaux in Zwitserland in ver binding te stellen. Een lijst dier bureaux zou clesgewenscht door my ter beschikking ge steld kunnen worden. H.B. van der Eist, 24 Grand Quay, Genève.)" Naar men weet, heeft onze plaatseiyke ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer het vo rig jaar een moderne, door bevoegden zeer geprezen, folder, welks artistieke uitvoering „Zeebad-Vlissingen" tussehen de talrijke ge lijksoortige uitgaven toch deed opvallen en de aandacht trekken, in een oplaag van 10 000 ex. doelmatig verspreid. Een tweede, zoo mogelijk grootere, oplaag kan thans slechts de wereld ingaan, wanneer weer de noodige steun en samenwerking ge vonden wordt by de direct-belanghebbenden. De aangehaalde-opmerking wyst voldoende op de noodzakelijkheid van voortdurende propaganda voor onze badplaats, ook over de grenzen. Overtuigd, dat een nette en welverzorgde plaats zelf de beste propagandiste is ten slotte, heeft, naar men weet, het dezen zomer gehouden congres der A.N.V.V. met algemee- ne stemmen een motie aangenomen, waarin by de betrokken autoriteiten werd aange drongen „de schoonheid van stad en land schap krachtiger in bescherming te nemen, door bestrijding der ontsierende lintbebou wing door electrische en andere zeer leelijke ge leidingen zooveel mogelijk ondergrondsch te doen aanleggen door het verbieden van het aanbrengen van ontsierende reclame door centrale steun en centrale leiding in zake bouwstyi, welke past in het landschaps beeld." Behoud van Waleheren's Schoon is een voorname eisch in de ontwikkeling onzer badplaats, welke ontwikkeling onze Schelde- stad meer dan ooit noodig heeft. In verband met dezen eisch heeft de V.V.V. het dan ook noodig geacht bovenstaande motie onder de aandacht te brengen van het gemeentebe stuur van Koudekerke. Eveneens met aan drang by de P.Z.E.M. met het verzoek in het algemeen belang al het mogelijke in dezen te doen, wat ieders waardeering zal wegdragen. Lnmers, het is een publieke meening. dat behalve gevaarbjk, de bovengrondsche dra den overigens mooi aangelegde straten ot by zonder attracieve punten ten zeerste ont sieren en rommelig maken. Niet minder schendend werkt de bovengrondsche leidine langs onze schilderachtige en beroemde Wal- chersche wegen, zoodat ook hier aandacht en geleidelyke verbetering wel gewenscht zyn. Rectificatie. Door foutieve opgaaf werd in ons blad van giseren vermeld, dat voor apothekers-assis tente was geslaagd mej. P. E. van der Steur, alhier. Dit moet zyn mej. P. E. van der Steen Alhambra-Theater. King Kong. Er is eens een film geweestr „The lost World", die, elkaar bevechtende, voorhisto rische monsters te zien gaf. Dit was zulk een interessant schouwspel, dat de film een razend succes was. Sindsdien zijn weer etteiyke jaren verloo- pen en de filmtechniek heeft allerminst stil gestaan. Thans kan men zoowaar „King Kong" vertoonen en dit nieuwe schouwspel is waarlijk verbazingwekkend. Voor menschen met zwakke zenuwen wordt dit narigheid. „King Kong" is een verhaal van Edgar Wallace, waarbij veel en gezellig gegriezeld wordt. Men wil nu eenmaal iets anders dan het dagelijksehe met de dagelijksche bespie gelingen. Men wil ter afwisseling sensatie en wie dit brengt, heeft het publiek. Hier heeft rr>en stof gevonden, waarbij de menschen. met intensiviteit heeriyk kunnen huiveren. Het is niet gering, wat wij allemaal te zien krijgen. Een filmexpeditie strandt op een klein eiland, een paar duizend kilometers oostwaarts van Sumatra. Een landtong, waar op een donkere volksstam woont, is door een zwaren muur gescheiden van het „geheim zinnige", het monster, dat de inboorlingen lós een god vreezen en trachten te verzoenen met vrouwenoffers, waarvan men slechts zeg gen kan dat „een kinderhand gauw gevuld is'als men Kong ermee verschenen ziet. Als de schoone gezellin van de expeditie nog verdiept is in de teederheden, welke de stuurman zooeven in haar gewekt heeft, wordt zij schielijk over boord getild en door de zachtmoedige Zuidzeebewoners met pas send ceremonieel tussehen de offerpalen op gesteld. Vóórdat de bemanning er iets aan beeft kunnen doen, is Kong, wiens voetstap bosschen velt en kraterputten in den bodem slaat, reeds met haar verdwenen. De ach tervolgers hebben ernstige moeiiykheden te overwinnen met de voorwereldlijke tanks iti den vorm van monsterdieren als een bron tosaurus, een dinosaurus, een pterdaetylus, een harpij, een monsterslang, die zij te water en te land tegen komen. Maar ook de struggle for life van het beestmensch van 16 meter is niet gering. Op een oogenblik zien wij hem een brontosaurus beentje lichten en vervol gens over zyn schouder slingeren. Alle beslommeringen, welke Kong heeft om zich zijn vijanden van het lijf te houden, geven clen stuurman, die de eenig overlevende is van de expeditie, gelegenheid om er met zijn blonde hartsvriendin van door te gaan. Maejr Kong, opgehitst door liefdessmart, forceert ie deuren, schudt menschen af als lastige insecten, doch wordt ten slotte door een wel gemikte gasbom buiten gevecht gesteld. In gevangen staat wordt Kong naar Ame rika getransporteerd en zal daar den volke vertoond worden. Schrik en opwinding doen hem zijn ketenen slaken. Ramen en deuren ondervinden de nadeclige gevolgen van te weinig weerstandsvermogen. Het monster peutert een lokaaltreintje uit elkaar, steekt zijn vingers in vreemde appartementen en meent zich ten slotte, als hij de schoone Fray Way weer terug heeft, op het topje van

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1