VAN A1STEL EN IJ Ruiling tuingrond. Het is ons gebleken, dat het noodzakelijk is over te gaan tot het vernieuwen van de aischeiding staande tusschen de erven van de perceelen Koudenhoek Nr. 21, in eigen dom toebehoorende aan deze gemeente en Koudenhoek Nr. 19, in eigendom toebehoo rende aan den heer C. J. H. Zeijger, alhier. Laatstgenoemde heeft zich volgens de overgelegde verklaring bereid verklaard de helft van de kosten, verbonden aan het ver nieuwen van deze erfafscheiding, te betalen, endear beding, dat deze afscheiding zal wor den gemaakt van gewapend beton en zal worden verplaatst als aangegeven op de overgelegde schetsteekening. Door het verplaatsen van bedoelde afschei ding zal moeten worden overgegaan tot het ruilen van eenige vierkante meters tuin grond, waardoor een betere uitweg wordt verkregen vanuit bovenvermelde perceelen raar de achter die perceelen gelegen erven, hetgeen in het belang is van beide partijen. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor over te gaan tot het afstaan van ongeveer 2 M2 tuingrond van perceel Kou denhoek Nr. 21 aan den heer C. J. H. Zeij ger, alhier, in ruil voor ongeveer 2 M2 tuin grond van perceel Koudenhoek Nr. 19, onder voorwaarde, dat alle aan deze ruiling van grond verbonden kosten, alsmede die voor het plaatsen van een betonschutting, door beide partijen, ieder voor de helft zullen wor den gedragen. Verhuring kaaimuur en glooiing. Tot heden betaalt de Provinciale Stoom- bcotdienst op de Westerschelde, voor haar opgelegde schepen in de 2e Binnenhaven, kaai- en liggelden volgens de desbetreffende verordening, namelijk 0.03 per M3. per 17 dagen. Genoemde dienst heeft thans te kennen gegeven, dat hij de beschikking zou willen hebben over een vaste ligplaats voor gemid deld een tweetal schepen en wel een ge deelte van den kaaimuur ter lengte van ongeveer 80 M., gelegen aan de Noord-Oost zijde der Tweede Binnenhaven, alsmede een gedeelte van de glooing aan de Noordzijde der Tweede Binnenhaven, ter lengte van ongeveer 70 M. en zulks tegen een vast be drag per jaar. De huurprijs zouden wij vastgesteld willen zien op een bedrag van 425 per jaar, het- y;elk ongeveer overeenkomt met een som, welke aan kaai- en liggeld bij abonnement zou betaald moeten worden voor een twee tal van de grootste schepen van den Provin cialen Stoombootdiehst. Voor het hebben van een vaste ligplaats wordt steeds boven den huurprijs nog een afzonderlijk bedrag in rekening gebracht. Aangezien echter de provincie, wil zij van de glooiing aan de Noordzijde der Tweede Binnenhaven gebruik kunnen maken voor haar rekening een bestaanden meerstoel zal moeten vernieuwen en een nieuwen meer stoel zal moeten aanbrengen, zijn wij van oordeel, dat in dit geval geen afzonderlijk bedrag boven de huursom in rekening moet worden gebracht. Mitsdien hebben wij de eer U voor te Stellen bovenomschreven gedeelten kaaimuur en glooiing met ingang van 1 October a.s. aan de provincie in huur af te staan tegen een huursom van 425 per jaar en voorts onder de voorwaarden, zooals die in over gelegde ontwerp-overeenkomst zijn neerge legd. Volgens deze overeenkomst zal de huur worden aangegaan voor den tijd van één jaar en zal van jaar tot jaar worden ver lengd, tenzij uiterlijk 3 maanden voor het einde van het loopende jaar door een der partyen opzegging mocht geschieden. In ieder geval zal voor het verstrijken van het 5e jaar, dus vóór 1 October 1938 weder over een nieuwe overeenkomst worden onder handeld. Recht van optie. Bij uw besluit van 30 September 1932, No. 24, werd aan de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „De Broederband" U.A., voor den tijd van een jaar het recht van optie verleend op den aankoop van 400 M2. grond, gelegen naast het door haar aan de Van Dishoeckstraat—hoek Singel,ge touwde pand. Thans verzoekt het bestuur van bovenge noemde vereeniging bovenomschreven grond wederom voor den tijd van één jaar, name lijk vanaf 1 October 1933 tot en met 30 September 1934, in optie te mogen ontvan gen en zulks onder dezelfde voorwaarden, waaronder aan haar bij uw besluit van 30 September 1932, Nr. 24, het recht van optie op den aankoop van den grond werd ver leend. Aangezien tegen de inwilliging van dit verzoek bij ons college geen bezwaar be staat, hebben wij de eer U voor te stellen, san bovengenoemde vereeniging vanaf 1 October 1933 tot en met 30 September 1934 het recht van optie te verleenen op den aankoop van den hierbovenomschreven grond en zulks onder de volgende voor- t waarden: le. Dat bij aankoop van den grond, deze uitsluitend mag worden bestemd voor in- dustrieele doeleinden 2e. dat de gemeente over den grond de beschikking behoudt, indien zij voor eigen gebruik het geheele perceel of een gedeelte er van noodig heeft 3e. dat door de Vereeniging vóór 15 Octo ber a.s. ten kantore en op kwitantie van den gemeente-ontvanger, ten bate van het grondbedrijf, worde gestort een bedrag van 20 (berekend naar 400 M2. 0.05). Verkoop gemeentegrond. In overgelegde adressen worden door de volgende heeren de achter hun namen ver nielde oppervlakten grond in koop van de gemeente aangevraagd tegen de door uw raad vastgestelde prijzen a. A. Hofman te. Vlissingen, 113 M2. grond aan het Van Nispenplein a 8 904 b. J. Warren te Vlissingen, 338 M2. grond aan het Van Nispenplein a 8 2704 c. J. Huijsman q.q. te Vlissingen, 113 M2. grond aan het Van Nispenpein a 8 904. Aangezien tegen de inwilliging van deze verzoeken bij ons college geen bezwaar be staat, hebben wij de eer U voor te stellen, aan adressanten den verlangden grond in koop af te staan tegen de koopsommen achter hun namen vermeld, ten bate van het grondbedrijf en voorts onder de gebrui kelijke voorwaarden. Rekening grondbedrijf. Hierbij hebben wij de eer uwen raad ter voorloopig vaststelling aan te bieden de re kening van het grondbedrijf over het dienst jaar 1932. Op den gewonen dienst is in ontvangst gebracht een bedrag groot 2773.43, zijnde c.e uitkeering van' het reservefonds tot dek king van het nadcelig saldo en een bedrag groot 17.507.09, wegens winst op verkochte gronden, terwijl in uitgaaf is gebracht een bedrag ad 21.719.91, zijnde de aan de ge meente betaalde rente der ten laste van het grondbedrijf overgeschreven gemeentelijke schuld. De kapitaaldienst sluit in ontvangst en ir.tgaaf met een gelijk'bedrag ad 49.643.89, na verantwoording in uitgaaf van een be drag groot 11.579, wegens terugbetaling aan de gemeente' van tië aflossingen op de ten behoeve van het grondbedrijf gesloten leeningen, terwijl het nadeelig saldo bedraagt 24.102.98. In verband met de reeds genoemde uit keering aan den gewonen dienst bedroeg het reservefonds hetwelk op 31 December 1931 84.210.19 groot was op 31 Decem ber 1932 81.436.76. De rekening is door ons nagezien en in orde bevonden.' Een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling der rekening wordt hierbij over gelegd. Groente- en fruitveiling. Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan bieden de reke ning van het bedrijf der groente- en fruit veiling over het jaar 1932, sluitende in ont vangst en in uitgaaf met een gelijk bedrag ad 13.898.81, na verantwoording in ont vangst van een bijdrage van de gemeente tot dekking van het tekort van 6962.72. Deze rekening is door ons nagezien en in orde bevonden. Een ontwerp-besluit* tot voorloopige vast stelling wordt hierbij overgelegd. Rekening Havenbedrijf. Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het havenbedrijf over het jaar 1S32, sluitende in ontvangst en in uitgaaf met een gelijk bedrag van 50.706.25, waar onder een uitkeering van het reservefonds van 348.47, vergezeld van de rekening van het reservefonds van dat bedrijf over het jaar 1932 met een batig saldo van 68.525.59. Deze stukken zijn door ons nagezien en in orde bevonden. Een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling van de rekening van het havenbe drijf wordt hierbij overgelegd. Rekening badbedrijf. Bfj dezen hbben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het badbedrijf over het jaar 1932, sluitende in ontvangst en in uitgaaf met een gelijk bedrag van 14.646.05, waar onder een uitkeering van het vernieuwings- en reservefonds tot'dekking van een gedeelte van het tekort tot een bedrag van 37147 en een bijdrage van de gemeente tot dek king van het restant van het tekort ad 662.39 vergezeld van de rekening van genoemd fonds over het jaar 1932 met een batig saldo van 2000.81. Deze stukken zijp door ons nagezien en in orde bevonden. Een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling deze rekeningen wordt hierbij over- Rekening woningbedrijf. Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het Woningbedrijf over het dienstjaar 1932, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag ad ƒ22.723.87, na verantwoording in uitgaaf van aan de ge meente betaalde aflossing ad ƒ300.56 (w.o. 179 aflossing van het kapitaal der v.m. kazerne „Koning Willem III") en van terug betaling aan de gemeente van een bedrag ad 307.08, zijnde het door haar gedekte te kort over het dienstjaar 1931. Deze stukken zijn door ons nagezien en in orde bevonden. Een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling van de rekening wordt hierbij over gelegd. Rekening gasthuis. Hierbij hebben wij de eer uwen raad ter goedkeuring aan te bieden de rekening van het Gasthuis over het dienstjaar 1932, slui tende met 'n goed slot van 2470.43, na ver antwoording in ontvangst van een subsidie van de gemeente groot ƒ75.800 en na ver antwoording in uitgaaf van le. een bedrag ad f 582.50, welk bedrag naar het dienstjaar 1933 wordt overgebracht ter bestrijding van het restant der kosten van de voorgenomen uitbreiding der centrale ver- warmingsinstallatie, welke in 1932 nog slechts gedeeltelijk heeft plaats gehad 2e. een bedrag ad 2720, welk bedrag naar het dienstjaar 1933 wordt overgebracht, ten einde daaruit de verliezen op de vorderingen der instelling ten laste van de firma Siegers en De Koster te kunnen afschrijven 3e. een bedrag ad ƒ1.177.50, welk bedrag naar het dienstjaar 1933 .wordt overgebracht, daar na het opmaken der rekening over 1932 nog nota's zijn ontvangen van doktoren tot genoemd bedrag. Deze rekening is door ons nagezien en in orde bevonden. Rekening vee- en vleeschkeuringsdienst. Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de re kening van het bedrijf van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlis singen over het jaar 1932, sluitende in ont vangst en uitgaaf met een gelijk bedrag ad 20.418.90, na verantwoording in uitgaaf van een bedrag ad 1.020.84, wegens uitkeering van het voordeelig saldo aan de tot den kring behoorende gemeenten en van een bedrag ad 350, wegens reserveering voor het te zijner tijd aanschaffen van een nieuwen dienstauto. Deze rekening is door ons nagezien en in orde bevonden. Een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling der rekening wordt hierbij overgelegd. Rekening Burger Weeshuis. Hierbij hebben wij de eer uwen raad ter goedkeuring aan te bieden de rekening van het Burger Weeshuis over het dienstjaar 1932, sluitende met een goed slot van 323.87, na verantwoording in ontvangst van een subsidie van de gemeente groot ƒ2080 en in uitgaaf van een bedrag ad ƒ360, welk bedrag naar 1933 wordt overgebracht ten ein de daaruit het verlies op de vordering ten laste van de firma Siegers te kunnen af schrijven. Rekening Zeemans- en Visschersbeurs. Hierbij hebben wij de eer U ter goedkeuring aan te bieden de eenhonderd negen en ze ventigste rekening van dè Zëemans- én Vis schersbeurs over het jaar 1932, alsmede het verslag van dit fonds over dat jaar. Rekening gemeentelijke reinigingsdienst. Bij dezen hebben wij de eer uwen raad ter voorloopige vaststelling aan te bieden de rekening van het bedrijf van den gemeente lijken Reinigingsdienst over het jaar 1932, sluitende in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag van 65.535.54, na verantwoor ding in ontvangst van een bijdrage van de gemeente tot dekking van het tekort van 65.212.78. Deze rekening is door ons nagezien en in orde bevonden. Een ontwerp-besluit tot voorloopige vast stelling der rekening v/ordt hierbij overge legd. De Nijenrode-bende. Nieuwe on derzoekingen. t Een verband hou dende inbraak, -r- De affaire wordt meer comjrromitteus. Onze nieuwe wethouders. Bij Merwedebrug en Dahlia-tentoonstelling Enkele weken geleden schreven we over het justitioneel onderzoek in zake Nijenrode en het geheimzinnig complot dat de beruchte inbraak in het kasteel ensceneerde. Reeds spoedig na de ontdekking van dit complot stond het voor de justitie vast, dat de bende ook de hand moet hebben gehad in vele andere strafbare feiten, waarvan de daders tot dusver onbekend waren gebleven. Werden zij ingelicht door Joanknegt? Eigenlijk is de ontdekking van een dezer feiten, de vervaardiging op groote schaal van valsche sigarettembons, juist de aanleiding geweest, waardoor men ook de daders van de „inbraak" in het kasteel te Breukelen op het spoor is gekomen, daar bij een hunner, tijdens een huiszoeking naar de valsche bon nen, toevallig ook twee der als gestolen aan gegeven kostbare schilderijen werden gevon den. Zooals voor de hand ligt, heeft de verval- scher van de sigarettenbons zich dit tweede feit, den schilderijendiefstal, niet laten „aanleunen". Om zich althans hiervan schoon te wasschen heeft hij het complot verraden, waarna de opzienbarende arrestatie van den zgn. bestolen burchtheer plaats had, vervolgens van dan door onze politie gepro tégeerde particuliere defectieve Joanknegt en van diens helpers uit de Amsterdamsche on derwereld. Deze geheele affaire dreigt nu voorna melijk door de jongste ontdekkingen een schandaalzaak van ongewone afmetingen te worden, zooals zich jaren geleden een in Berlijn en nog onlangs ook in Chicago heeft afgespeeld. Mogelijk herinnert men zich nog wel de in braak, die indertijd plaats had in de voorname goudsmids- en juwelierszaak van de firma Berkemeijer aan het Rokin, waar toen voor een groote waarde aan witgouden horloges met diamanten bezet enz. werd gestolen. 'De assuradeurs slaagden er echter in het gestolene van de clieven terug te koopen, bij welke niet alledaagsche transactie 4het poli tiebureau Singel zijn.... medewerking ver leende. Een en ander lokte toen nog al critiek uit, doch de justitie scheen er mee accoord te gaan. De daders bleven „onbekend", in casu ongestrr.ft, de inzet of voornaamste voor waarde bij het immoreele spel tusschen as suradeurs, bureau Singel en de Amsterdam sche onderwereld. Thans echter, vernamen we, heeft het on derzoek onomstootelijk vastgesteld, dat ook in dit geval de particuliere detective Joan knegt zijn bemiddeling verleende en wel in opdracht van het bureau Singel. Dezelfde dus die in samenwerking met Onnes de in braak op Neijenrode ensceneerde J Op last van den officier van justitie is nu de zaak Berkemeijer opnieuw in onderzoek genomen, thans niet meer door de politie, doch door den rechter van instructie en zul len alle getuigen, ook de assuradeurs, ge hoord worden. Voor den tijdelijk buiten dienst gestelden commissaris van het bureau Singel, den heer Harrebomée, neemt het onderzoek al meer en meer een compromitteus karakter aan. Persoonlijk twijfelen we niet aan de goede trouw van den commissaris, politieambtenaar met 37 dienstjaren, waarvan, naar we mee- nen, 14 als commissaris, maar het publiek, verontrust door r.l het annexe in deze onver kwikkelijke zaak, denkt er eenigszins anders over. Commissaris Harrebomée wijst de hem voorgestelde ontslagaanvrage beslist af. Hij is thans, naar het oordeel der doktoren, weer voldoende hersteld om zijn functie te kunnen waarnemen. In ambtelijke kringen verwacht men ech ter, dat het ontslag van den commissaris door de Kroon te verleenen wel onge vraagd zal volgen. De heer H. beroept zich op het feit, dat hem van de precaire financieele positie van Joanknegt hoegenaamd niets bekend was. Joanknegt hield men voor gefortuneerd en druk „beklant" door de allerhoogste kringen. Bovendien waren hetgeen hem nog aanne melijker maakte, familieleden van hem reeds jaren bij de Amsterdamsche politie werk zaam. Hij wijst er verder op, dat ook andere commissarissen van den dienst van Joanknegt gebruik maakten en dus, mocht men hem schuldig achten, ook anderen gestraft zou den moeten worden. De betrokken commis sarissen beroepen zich er echter op, dat com missaris H. Joanknegt als betrouwbaar bij hen introduceerde. Onwillekeurig rijst hier de vraagwist de hoofdcommisaris, wist de burgemeester niets van deze historie af. Was het hun onbekend dat een particuliere detective een zoo ge wichtige, om niet te spreken van een ge heimzinnige rol, bij het Amsterdamsche po litiecorps vervulde Ook dit zal het onderzoek moeten uitwij zen. De nieuwe officier van justitie mr. Thiele wenscht, dat geen enkel detail ver onachtzaamd zal worden. Uit dit alles blijkt nu wel, dat de Nijen- rode-affaire nog een geweldige nasleep zal hebben. Zij loopt, na achteraf blijkt, parallel met de bonnenvervalschingen en den dief stal bij Berkemeijer, terwijl verder zal moe ten blijken in hoeverre de betrokken politie ambtenaren met him particuliere relatie wer kelijk te goeder trouw waren. Het recht moet nu eenmaal zijn loop heb ben, ook ten aanzien van hen die geroepen zijn, dat recht te handhaven. Amsterdam kan voorloopig „ruhig" zijn zij heeft de netelige wethouderskwestie ach ter den rug. Van het oude college zijn twee der uitgewezen veteranen teruggekeerd, nl. de wethouders Kropman en Abrahams. De heer Douwes (anti-rev.) zat als wethouder voor eigen verantwoordelijkheid, ging aan vankelijk te veel accoord met zijn socialisti sche collega's en was sinds dien voor zijn party niet meer persona grata. Voor hem heeft nu de heer Baas plaats genomen. Van een verlaging der wethouders jaar wedde, thans 8000, en afschaffing van den zesden wethouderszetel heeft de raad niet willen weten. Vermoedelijk wenscht men de beslissing hierover aan de regeering te laten, waar een en ander toch nauw verband houdt met de a.s. landelijke of centrale salarisre geling. Het wethouderlij k college bestaat nu uit de heeren Kropman (R.-K.), Abrahams (V. D.), Baas (anti-rev.), Boissevain (lib.), Rus tige (Christ-Hist.) en Vos (lib.). Een sa menstelling die niet evenredig is aan de po litieke verhoudingen in den raad maar door de afwijzende houding der S.D., de grootste fractie vormend, de eenig mogelijk oplossing is gebleken. De oppositie heeft nu een gemakkelijke taak, waar de gemeentelijke inkomsten gelei delijk achteruit gaan en over iedere belang rijke uitgaaf gewikt en gewogen zal moeten worden. Het is nog niet bekend of dr. Vos, nu hem de belangrijke posten van openbare gezond heid en ziekenhuiswezen zijn toevertrouwd, voor zijn Kamerlidmaatschap zal bedanken. Van het nieuwe wethouderlij k college kan gezegd worden, dat het bekwame leden telt, zooals Boissevain, uitnemend financier en handelsman (hoewel het financieel beheer der gemeente aan wethouder Abrahams blijft, Abrahams aan wiens beleid Amster dam o.m. de vestiging der Fordfabriek dankt, mr. Kropman, tactvol bestuurder van de ar beidsdiensten enz. en dr. Vos een ambitieus werker op velerlei gebied. Over een lang of kort leven van het col lege, dat, zooals reeds opgemerkt, geen reflex is van de partij-verhoudingen in den raad. valt weinig te zeggen. Het wil ons echter voorkomen, dat de op positie die overigens zonder het drie leden tellend middenstandsblok onmachtig is in 't geval zal berusten tot het tijdstip der gi- meentelijke verkiezingen. Inmiddels heeft zij dan gelegenheid de ernstige verschillen in den boezem der plaatselijke federatie met betrekking tot gemeentepolitiek en taktiek, uit den weg te ruimen. c m De twee belangrijkste momenten voor de hoofdstad waren deze week de openstelling van de nieuwe Merwedebrug en de Dahlia tentoonstelling der gelegenheid van het 50- jarig bestaan der af deeling van de Kon. maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. Meermalen brachten we tijdens den drie jarigen bouw een bezoek aan dit grootsche monument van nationale brugbouwkunst en wezen nog onlangs in onze schets van het nabijgelegen bekoorlijke Betlem, op het fraaie panorama dat men van af de Merwe debrug geniet. Jammer genoeg dient hierbij opgemerkt, dat de scheepvaart, die nu onge hinderd onder het gevaarte kan passeeren, momenteel helaas geen groot belang bij den nieuwen doorgang heeft. Wel is het ontzet tend druk verkeer op den smallen Muider- straatweg er in alle opzichten bij gebaat. De Dahlia-show in het Koloniaal Museum mag zeker een schitterend geslaagde jubilé- tentoonstelling heeten. Dank zij de medewerking van onze voor naamste Dahliakweekers overtreft deze ten toonstelling alles wat op dit gebied tot dus ver in de hoofdstad werd te zien gegeven. Onder de veredelde soorten bevindjjjm zich weder vele nieuwe variëteiten, wonderen van kleur en vorm dit vooral de driekleurige cactus-dahlia's terwijl de meer bekende soorten door opvallende groote exemplaren vertegenwoordigd zijn. De kunst om dit laatste te bereiken men weet het reeds van onzen land- en tuinbouwkundigen medewerker verstaat iederen dahlialiefhebber, mits hij zijn bloe- menovervloed wil offeren aan de kwaliteit, in dit geval de grootte en volkomene ont wikkeling van het enkele exemplaar. In zijn beperkten stadstuin zal hem dit niet gemak kelijk vallen. Dat de veredelde dahlia tegenwoordig po pulair is, mogelijk meer nog dan de roos, be wijst het doorloopend druk bezoek aan deze tentoonstelling, waarvoor uit alle deelen van het land belangstelling blijkt te bestaan. Ook zijn er vele belangrijke bestellingen genoteerd een verheugend feit in deze voor onze kweekers zoo buitengewoon moei lijke dagen. Carres Pondent. VAN ONZE BOEKENTAFEL „Zitchka", door Philine. Uitgegeven door Van Holkema en Warendorf's uitg. Mij. te Amsterdam. „Zitchka" is een deel uit de „Oranje bi bliotheek voor jongens en meisjes". Het ge boorteland, Brazilië, van de hoofdpersoon uit dit verhaal is bij menigeen nog zoo weinig bekend, dat de schrijfster in een woord voor af haar lezeressen eerst met het een en an der op de hoogte brengt. Thea woont in Bra zilië met haar vader en moeder. In dienst hebben zij een klein negerinnetjedit deed in het huishouden van den heer Tervueren allerlei bezigheden. De lotgevallen van de kleine Zitchka worden beschreven. Het is een mooi boek voor meisjes van een jaar of der tien wij kunnen het in alle opzichten aan bevelen. „Hans Urian", door Lisa Tetzner. Uitgegeven door G. B. van Goor Zonen's UitgMij. te Den Haag. Dit boek is in het Nederlandsch bewerkt door Bep van Eek. Het behandelt een we reldreis, en onze jonge lezers en lezeressen zullen kennis maken met zeden en gewoon ten van de volken in andere werelddeelen, wat zal bijdragen tot vermeerdering van hun kennis en verruiming van hun blik. Alles is heel eenvoudig verteld en wij kunnen dit boek aanbevelen. „Katjoeng Poetik's Thuisreis", door D. J. Sibbelee. Uitgegeven door Van Holkema en 'Warendorf's Uitg. Mij. te Amsterdam. In dit boek wordt een onderwerp behan deld, dat nu niet zoo algemeen voorkomt in jongens- en meisjesboeken. De reis van In- dië naar Nederland door Huib Wouterse, bij genaamd Katjoeng Poetik, wordt op onder houdende wijze beschreven. De figuren van de aan boord voorkomende personen, worden goed geteekend, en wij kunnen gelooven, dat menige jongen, die dit werk als geschenk ontvangt, er zich werkelijk gelukkig mee zal gevoelen. Baby's Dagboek", door Nell Aal- berse. Uitgegeven door A. J. G. Strengholt's Uitg. Mij. te A'dam. Een bijzonder aardig boek is dit, waarin Baby zelf haar ondervindingen in dit leven vertelt. Het is geer, bijzondere Baby. Wat anderen ondervonden hebben, ondervindt ook onze vertelster. Oud en jong kunnen wer kelijk van dit boek genieten. De teekeningen van Riek Aalberse zijn goed. Twee Urker jongens", door S. Francke. Uitgegeven door Gebr. Kluitman's Uitg. Mij. te Alkmaar. Een boek vol avonturen van twee Urker jongens. De volgende hoofdstukken De vis- schen hebben hard zwemmenEen roei tochtje Mee op den botterHet St. Elmus- vuur Een vechtpartij om een nieuwe broek; Grootvader vertelt een leugenlegende; Op een losse ijsschots zijn zeker in staat de belang stelling van onze jongens van negen tot veer tien jaar te wekken. Pol Dom heeft voor mooie illustratie's gezorgd. APOTHEEK GEOPEND Zondag 24 September is de apotheek ge opend van den heer A. J. VAN OCKEN- BURG, Kleine Markt. HOOGWATER TE VLISSINGEN September Zondag 24 4.47 17.04 Maandag 25 5.30 17.51 Dinsdag 26 E.K. 6.20 18.48 Woensdag 27 7.24 20.08 LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. September uur Zondag 24 7.24 Maandag 25 7.22 Dinsdag 26 7.19 Woensdag 27 7.17

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 12