500 300 25 DINSDAG EERSTE BLAD rsio. 209 71e Jaargang 1933 Uitgang: firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen STADS- EN PROVINCIENIEUWS 14.55 16.15 15.34 VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en .Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. ƒ3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels 1alles bij vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Pdijs, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaat selijk Comité van het Nationaal Crisis-Co- riité werd ontvangen van het marineperso neel te Vlissingen 5.05. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bü den Gemeentelijken Dienst der Arbeids- bemidde7ing alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 drukker, 1 behanger, 1 mastieker, 1 uit voerder, 29 grondwerkers, 3 loodgieters, 1 mandenn aker, 17 metselaars, 19 opperlieden, 16 schilders, 5 stucadoors, 1 tegelvormer, 26 timmerlieden, 5 ververs, 1 vlechter, 1 wagen maker, 3 waterbouwk. opz. 1 teekenaar be kend met werktuigk. en bouv/k., 2 meubel makers, 4 politoerders, 2 stoffeerders, 1 was- scher, 3 kleermakers, 1 beddenmaker, 2 schoenmakers, 557 metaalbewerkers, 2 bier- bottelaars, brood/banketbakkers, 2 koks, 4 slagers, 1 tuinman, 7 magazijnbedienden, 1 slooper, 2 winkelbedienden, 1 besteller, 6 chauffeurs, 8 kellners, 1 loopjongen, 3 slee per, 32 transportarbeiders, 22 kantoorbedien den (w.o. 2 vrouwel.), 3 teekenaars, 1 musicus, 1 buffetjuffrouw, 1 kookster, 1 werkster, 15 portiers, loopers enz., 29 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, matrozen, stekers enz.) en 100 losse arbeiders. Totaal 952 ingeschrevenen, waarvan 113 in de werkverschaffing. Vorige week 922 per sonen. Al zoo een vermeerdering van 30 werk zoekenden. Suggestie en hypnose. Over bovenstaand onderwerp sprak giste renavond voor de vereeniging „Maarten Luther5' in de Luth. kerk alhier ds. J. N. Lieger, welke ingeleid werd door ds. F. C. holte, die na de gebruikelijke opening zijn blijdschap uitsprak over de goede opkomst, warrin hij een bewijs zag dat de liefde voor den oud-Vlissingschen predikant nog niet verdwenen is. De heer ds. Bicger begon zijn rede met er op te wijzen dat hypnose en suggestie twee merkwaardige dingen zijn in het geestesle ven en de stof zoo uitgebreid, dat het niet mogelijk is deze in een paar uur te behan delen. Al in de grijze oudheid waren hypnose en suggestie bekend en werden herhaaldelijk toegepast en reeds toen probeerde men ziek ten door handoplegging te verdrijven. Vooral de heidensche priesters en magiërs maakten er veelvuldig gebruik van. Inderdaad zijn door het hypnotisme in den loop der jaren zieken genezen, waarvan spr. meerdere voorbeelden gaf. Ook stelde hij in het licht dat het hypnotisme wetenschappe lijk is onderzocht en men tegenwoordig spreekt van drie verschillende stadia van hypnotisme. Spreker zag onder het oog of alle men schen vatbaar zijn voor hypnose. Men is het hier niet over eens. Volgens sommigen alleen 30 der menschheid, doch spreker gelooft van alle gezonde menschen, hoewel de in vloed op sommige groepen grooter is dan op andere. Toch kan men zelfs in den diepsten hypnotischen slaap tegen bepaalde dingen reageeren. Zoo bijv. zal een innerlijk rein mensch tegen opgedrongen wandaden onder hypnose kunnen reageeren. Op medisch gebied kunnen verschillende ziekte-verschijnselen onder hypnose bestre den worden, vooral nervositeit en zenuwlij den. Alcoholisten kunnen echter niet gehol pen worden. Ook is bekend hoe wilde dieren soms on der hypotiseerenden invloed de blik van den mensch gebracht kunnen worden. Eveneens kan suggestie veel te weeg bren gen en hiervan gaf spreker vele voorbeelden, o.a. hoe de arts en predikant hebben op te treden by ernstige, in levensgevaar ver kerende zieken. Ook werkt suggestie vaak aanstekelijk, bijv. hij geeuwen, lachen, schreien. Angstgevoel en schrik kunnen het hart doen stilstaan. Uit dit alles blijkt dat de geest een sterke macht heeft over het lichaam, hetgeen dan °ek al meer dooi* de wetenschap wordt toe gestemd. Gevaarlijk, suggestieve werking ten doode, het wanneer de mensch de stem van het geweten het zwijgen oplegt en het hart toe sluit voor de noodende stem van Jezus. Ter onderbreking werd nu door mevr. Van den Buuse, met orgelbegeleiding gezongen Beveel gerust uw wegen". Hierna besprak ds. Bieger de stigmatisatic en andere wonderlijke verschijnselen Thé- rèse Neumann, Franciscus van Asissi, de verschijning te Lourdes, e.a. Spreker wees er op dat deze altijd bij R.- Katholieken, doch nooit bij Protestanten voorkomen en gelooft niet dat men hier met wonderen te doen heeft, doch dat hier sug gestieve krachten werken, ontstaan door een intensieve concentratie op het lijden van den Heiland, Spreker wees er op, dat in de donkere middeleeuwen ook zgn. heksen stigmataver schijnselen vertoonden, doch dan kenteeke- nen van den duivel en bij de fakirs in Indië kan ook men iets dergelijks waarnemen. Tenslotte besprak spreker de belangrijke vraag of dan ook de godsdienst of religie geen suggestie is. Er zijn 2 hoofdwegen, waarlangs men God tracht te zoekende weg der extase en die der openbaring. De weg der extase de heidensche pries ter, de mysticus, de Pinksterbeweging. Op dezen weg is God niet te vinden. Hij leidt tot pantheïsmede gemeenschap met den Algeest. Alleen de weg der Openbaring leidt tot de gemeenschap met en kennis van den waren God, door middel der H. Schrift. Deze zekerheid der Godskennis is onein dig hooger dan het donkere, onpersoonlijke dei* mystiek. Het Christendom is daarom de zuiverste vorm van religie. Wie Jezus Chris tus hoort, hoort God. En in Hem worden wij werkelijk vrije, rustige menschen, door den Zoon vrij gemaakt. Door mevr. Van den Buuse werd hierna nog gezongen„Boven de starren", waarna ds. Nolte zijn dank uitsprak voor het leer zame onderwerp en met dankgebed eindigde. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in om Tijdinghal. De „Johan de Witt" van de Mij. Nederland heeft na 4 weken in het dok van de Amster- damsche Droogdok "Mij. een nieuwe neus ge kregen. De groote la ddag van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm te Dordrecht. Prins Hendrik bij het openluchtspel „Opgang" ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van H.V.V. De athletiek lander.wedstrijd te Groningen. De 80 meter horden voor dames. Zeilwedstrijden op het Ncorder Buiten- spaarne te Haarlem. -Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein der voet- balvereeniging „Franklin" "even de voetbal sters, de Franklingirls, een training. Eenige opnamen van de eerste repetities van het groote zangkoor dat a.s. Zaterdag in het Stadion bij het défilé voor de Koningin zin gen zal. De prijswinnaressen van het film bal in den Haagschen Dierentuin. De ge zanten van China en Enge;and bij H. M. de Koningin. Dr. Voronof, de bekende .on derzoeker op medisch gebied in Den Haag gekiekt, in gezelschap van de i gezant van Panama te Parijs. Eenige opnamen van de hondententoonstelling te Haailem. Een kano omgeslagen. Zondagmiddag omstreeks 6 uur is op de Westerschelde bij Hoofdplaat een kano, waarin 2 jongemannen gezeten waren, vol geloopen en omgeslagen. Hun hulpgeroep werd opgemerkt door de 3 gebroeders Oranje uit Souburg, die daar met een zeilbootje voeren. Zij hebben de drenkelingen kunnen redden en deze hier behouden aan wal ge bracht. Indische dienst. In Europa aangekomen Oost-Indische ambtenaren met verlof M. J. Vingerhoed, loods le klasse te Tandjong Priok, Vlissin gen, Lange Gromewoud 26. OOST- EN WEST-SOUBURG. Werkloosheid. Op 31 Juli 1933 stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier ingeschreven 243 werkloozen. Tot en met 26 Augustus werden ingeschre ven 40 en afgeschreven 59 werkzoekenden. By de werkverschaffing zyn geplaatst ge middeld 40 werkloozen. Aan 110 wordt cri- sissteun verstrekt. BIGGEKERKE. Loop der bevolking. Ingekomen: M. Christiaanse, van Meliskerke A. de Potter, van Koudekerke. Vertrokken: M. van den Bergen, naar AmsterdamI. Verhage, naar Koude kerke. KOUDEKERKE. Loop dér bevolking. Ingekomen: A. A. Wieme, van Vlis singen mej. A. M. de Reu, C. 40mej. M. Wisse, van Middelburg. Vertrokken: L. J. van Rosmalen naar MiddelburgJ. Schreijenberg, naar Middelburgmej. P. van den Berge, naar MiddelburgH. Dekker, naar St. Laurens J. van Tuinen, naar Middelburgmej. G. Meines, naar Middelburg. GOES. Provinciale Zeeuwsche Brandweerbond. In de gisteren te Goes gehouden vergade ring van den Zeeuwschen Brandweerbond is tot bestuurslid herkozen de heer jhr. H. A. van Doorn, burgemeester van Oost- en West- Souburg. Tot afgevaardigden naar de te Deventer te houden algemeen© vergadering van den Kon. Ned. Brandweerbond werden benoemd de heeren dr. L. J. A. van der Harst en H. Bier man, beiden te Middelburg. OOSTBURG. Loop der bevolking. Ingekomen: E. J. Verbruggen, van Mechelen O. J. Coen, van Brugge M. J. C. Jochems, van RoosendaalW. I. Oatsman, van HeinkenszandA. Maene, van Vlissin gen J. Bil, van Goes R. J. H. Schippers, van DalenA. M. G. Linders, van Ooster hout E. H. J. Muller en A. S. Geiszler, van MiddelburgA. C. P. Tas, van Bergen op Zoom. Vertrokken: M. Rammeloo-Stokker- man, naar Philippine; L. M. de Pré, naar MiddelburgK Kaiser, naar BruggeM. J. Carnet, naar Antwerpen R. L. Stobbelaar en Joh. F. Boogaerts, naax RoosendaalT. de Leeuw, naar OosterhoutJ. C. Verhage, naar AxelJ. P. Boidin, naar Noord-Amerika Th. J. van Vlierberghe, naar AardenburgJ. van der Worp, naar AlkmaarTh. M. Ryp- ma, naar ApeldoornA. de Kant, naar Sluis en L. L. Geeraert, geb. Buyck, naar Groede. De bevolking telde op 3! Augustus 2692 zielen. Rijkskweekschool. Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen zijn als nog toegelaten tot de 2e klasse der rijks kweekschool voor onderwijzers (essen) alhier, de mannelijke leerlingen A. J. Haartsen tf Breskens, A. Gossije te Oostburg, J. Blok te Hoek, A. Brakman en C. J. Udo, beiden te Ter Neuzen. Tot de 3e klasse P. I. van Kam pen te Oostburg én S. P. Lako te Zuidzande. Wielrennen. Op de rijwielbaan te Oostburg was Zondag middag weer een zeer druk bezoek. Een me nigte van zeker wel 2500 belangstellenden, was opgekomen om de wedstrijden by te wo nen. De deelname van Van der Linden, Am sterdam, (reserve-kampioen van Nederland en kampioen Nederlandsch tournooi 1933), J. Kremers (kampioen van Brabant 1933) enz., had de verwachting hoog gespannen, doch voor velen zyn deze wedstryden eigenlyk een teleurstelling geworden, als gevolg van het laatdunkend optreden van en met zichtbaren opzet niet verdedigen van zijn kamp, door Van der Linden. Ook zijn partner Van Dyk (Haarlem) scheen niet geheel vry uit te gaan, immers de jury heeft het koppel in den 50 K.M. wedstryd, wegens het niet verdedigen van zyn kamp, uit de baan genomen. Het koppel Van Ryen (Oosterhout) en Van der Horst (Zundert) moest tydens het tweede klassement van den 50 K.M, koppel- wedstrijd den strijd opgeven als gevolg van een oude sleutelbeenfractuur, van laatstge noemde, zoodat ten slotte van de 7 koppels slechts 5 dezen geheelen wedstrijd meereden. De totaaluitslag was1. Kremers (Tilburg) en Kamp (Breda) 7 punten met 1 ronde2. Middelkamp (Kieldrecht) en Van Couter (Gentbrugge) met 15 punten3. De Clercq (Aardenburg) en Hermi (Bottelaere) 6 pun ten op 2 ronden 4. Vermeulen en De Blau wer (Deinze) 2 punten 5. De Mulder (Gent) en Buysse (Bouchaute) 2 punten. Kremers reed een zeer mooien wedstryd. Voor den koppelwedstrijd waren verreden a. Sprintmatches over 3 ronden1. Van der Linden en Van Dyk, gewonnen door den laatsten2. Kremers en Kamp,gewonnen door den eersten3. Van Ryen en Van der Horst, gewonnen door den eersten; 4. de drie winnaars tegen elkaar1. Kremers, 2. Van Ryen en 3. 'Van Dyk 5. de drie verlie zers 1 Kamp, 2. Van der Horst, 3. Van der Linden b. achtervolging per koppel van 10 ronden1. De Clercq—Hermi met 30 M.2. Middelkamp—van Couter; c. afvalrace, na elke 3 ronden viel do laatste af1. De Mul der, 2. Vermeulen, 3. Buysse, 4. De Blauwer. GROEDE. 7 Loop der bevolking. Ingekomen: P. de Jonge, van Wie- ringen A. J. Versprille, van TerneuzenJ H. van Roo, van 's-GravenhageS. M. Ris- seeuw, van Amsterdam D. A. Filibert, van SchoondykeP. Schaap, van Schoondijks S. J. van de Walle, van SchoondykeC. M. F. Geeraert, van OostburgL. L. Geeraert, geb. Buyck, van Oostburg. Vertrokken: J. van Belois, Brou- werystraat A 270, naar Breskens F. Duysse- rinck, naar BiervlietM. S. Pijcke, naar BiervlietA. D. Buize, naar Vlissingen. Het kanaal GentTerneuzen. De Brusselsche correspondent van „het Vad." meldt Maandag heeft het Antwerpsche ooilege van B. en W., met burgemeester Huysm-ns aan het hoofd, een bezoek gebracht aan de Gentsche haveninstellingcn, w- lk bezoek in verband moet worden gebracht met zekere verschillen van opvatting, die, o.m. wat be treft de Nederlandsch-Belgische betrekkin gen en de door Gent gewenschte nieuwe zee sluis te Terneuzen, tusschen de beide ge meentebesturen blijken te bestaan. De Ant werpsche burgemeester en wethouders wer den eerst ten stadhuize, in de bekende Paci ficatiezaal, door burgemeester Vanderstegen ontvangen, waarna zy aan boord gingen van het stedeiyk jacht „Artevelde" Tydens den tocht zyn sommige vraagstukken, betrekking hebbend op de havenbelangen der beide Vlaamsche steden Antwerpen begint se dert eenigen tijd zeer sterk de concurrentie van de Gentsche haven gewoon te worden uitvoerig besproken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Benoeming godsdienstonderwijzer. De vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg en Vlissingen hebben tot gods dienstonderwijzer benoemd mej. C. A. van den Hoven te Bolsward, die te Middelburg woonplaats krijgt. Afscheid dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. Zondagavond heeft dr. Berkelbach van der Sprenkel, na een achtjarige werkzaamheid in de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam, in de Groote Kerk afscheid gepreekt, wegens vertrek naar Amsterdam. Een geweldige men- schenmenigte vulde het kerkgebouwhet aantal aanwezigen werd op ruim 3500 ge schat. Dr. Berkelbach van der Sprenkel werd door den nestor der Rotterdamsche predi kanten, dr. J. R. Callenbach, naar den kansel geleid. Wat hy in Rotterdam ziet en verwacht, wilde hy in de gewone prediking van dezen avond uitsprekenals tekst van zyn af- soheidspredikatie nam spr. 2 Corinthe 3, 3a „Gy zyt een brief van Christus". Na de preek werd dr. Berkelbach van der Sprenkel toege zongen Gezang 96 (gewyzigd), waarvoor hy dankte. Na de vaeantïe. Het Zendingsbiu-eau giro 6074 ver zoekt ons plaats voor het volgende Het begin van de Septembermaand is voor ons steeds een moment, waarvan wy den ernst sterk gevoelen. Achter ons ligt dan de eerste helft van het jaar samen met de va- cantiemaand, die voor onze financiën steeds zéér ongunstig is. En vóór ons ligt de twee de kleinere helft van het jaar, die een bui tengewone krachtsinspanning van ons eischt, omdat van deze menschelykerwys gespro ken en alle hoogere factoren even ter zyde latende afhangen zal of dit jaar ontvan gen zal worden, wat volgens raming noodig is en dus of wy met of zonder tekort zullen sluiten. Daarom is de vraag van begin September steeds weer dezehoe staan wy er voor Welnu over dien stand van zaken willen wy hier eenige mededeelingen doen. De maand Augusus heeft ook dit jaar geen uit zondering gemaakt op den regel, dat zy een laagterecord brengt in de inkomsten. Al was het nog iets beter dan verleden jaar, toch is het totaal niet boven de 25.000 gekomen, waardoor de achterstand dus met 65.000 is vergroot. En het totaal daarvan is ver boven de tweemaal honderd duizend gulden geste gen. Voeg daarby, dat in deze maand de géi den moeten verschaft worden om het vol gend kwartaal, of tenminste het volgend half kwartaal den arbeid in Indië te bekos tigen, dan is het zonder meer duidebjk, dat de zorgen weer buitengewoon groot zyn. Daar staat tegenover, dat de vacanties afgeloopen en de menschen dus weer bereik baar zyn. Wy kunnen weer vol moed a n het werk gaan en doen dat ook. Niet alleen worden de eerste voorbereidselen voor de November-zend'ngsweek reeds getroffen, maar ook in het treffen van de voorberei ding voor andere maatregelen hebben wy niet stil gezeten. Er zal in September een krachtige actie in en met de classicale zen dingscommissies gevoerd worden en ook op andere wyze zal de huidige nood weer onder de aandacht van een zoo groot mogelijken kring van met de Zending meelevende men schen worden gebracht. De vergelijking met verleden jaar bewijst dat dit meeleven volstrekt niet verslapt, in tegendeel, vooral in de laatste maanden eer der toeneemt. De groote beteekenis vn het werk in Indië wordt in toenemende mate be seft. Wij zyn overtuigd, dat de oproepen tot steun en medewerking', die wy de verdere maanden van dit jaar onafgebroken zullen doen hooren, in breeden kring weerklank en beantwoording zullen vinden en dat er daar door een einduitkomst zal kunnen worden bereikt, die tot dankbare verwondering zal kunnen stemmen. Ger. Kerken, Op het tweetal te Gorinchem komt voor ds. W. H. van der Vegt te Goes. Bevestiging en intrede. Cand. J. H. Mulder te Goes, door de classis Zierikzee na peremptoir examen tot de evan geliebediening toegelaten, hoopt Zondag 24 September a.s., na bevestiging door ds. Joh. Booij, van Heinkenszand, intrede te doen als predikant der Geref. kerk te Haamstede. Christ. Ger. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Sassenheim door ds. J. B. G. Croes te Gouda, vroeger te Vlissingen. Ger. Gem. Beroepen te Bruinisse ds. J. D. Barth te Borselen. Wereldbond der Kerken. De Wereldbond der Kerken, welke thans 37 nation? ie organisaties omvat (onder deze 37 is ook Nederland, voorzitter prof. dr. F. M. Th. Böhl te Leiden, seer. dr. J. C. Wissing te Tiel) zal in 1935 te Boedapest in Hongarije een al- gemeene afgevaardigdenvergaderlng van den wereldbond houden. Egypte's Kerk. In Egypte zyn er thans 13 millioen Mo hammedanen, 900.000 Kopt: i (dj., inheem- sche Christenen der oude kerk) en 20.000 „nieuwe" Christenen. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Zuidzande is benoemd mej. S. M. Byleveld te Vlissingen. Examens. Voor het examen als coupeuse, afgenoneh cicor de R. Kath. Vereeniging tot bevorde ring van industrie-onderwys voor meisjes „Sfc. Anna" te 's-Gravenhage, is geslaagd mej. s. L. M. Daniëlse te Middelburg. DE 29E JAARBEURS GEOPEND. Heden wordt de 29e jaarbeurs te Utrecht geopend en zooals dat gebruikelijk is, is deze opening voorafgegaan door een persconferen tie, waarin de secretaris-generaal, de heer W. Graadt van Roggen, een rede hield, waarin hü de economische toestanden en vooruit zichten in ons land behandelde. Wij beluis. terden in zijn uiteenzetting een optimisti- schen, althans hoopvollen klank. Wij ontleenen aan de rede van den heer Graadt van Roggen het voigende Deze najaarsbeurs is die van het vorige jaar voorbijgestreefd. Het aantal deelnemers be draagt 1109 tegen 1053 ter najaarsbeurs 1932 het aantal vierkante meters verhuurde uit stalruimte steeg van 12.309 M2. tot 12.886 M2. Niettegenstaande geweldige economische be roeringen tijdens de voorbereiding, zijn alle groepen, die aan de najaarsbeurzen vanouds plachten deel te nemen, quantitatief onver minderd en qualitatief onverzwakt behouden gebleven. Het terrein Vredenburg is eveneens wederom in najaarsformaat in gebruik. In het jaarbeursgebouw zelf zijn in totaal 750 M2. méér verhuurd. De XXIXe Nederlandsche jaarbeurs vaart uit veel goeden moed, deze „goede moed" heeft een kleine, maar reëele basis. De voor bereiding van deze najaarsbeurs heeft aan getoond, dat er over het algemeen een betere en hoopvollere stemming heerscht in zaken- kringen en dat deze betere stemming zijn oorzaak vindt in zakelijke verschijnselen, die op verbetering van den economischen toe stand Wijzen en in hoofdzaak tot twee facto ren te herleiden zijneen iets grootere acti viteit en een iets grootere stabiliteit. Voorop gesteld zij, dat hier alleen sprake is van die kringen van het Nederlandsche zakenleven, die met deze najaarsbe-irs te maken hebben gehad, waarbij in het oog gehouden dient te worden, dat aan de najaarsbeurzen voorna melijk deelnemen die industrieën, die voor de directe consumptie werken, aan seizoensin vloeden onderhevig zijn en minder dan de aan de voorjaarsbeurzen deelnemende indu strieën met exportmoeilykheden te kampen hebben. Daar Juist door de in het laatste half jaar plaat® gehad hebbende gebeurte nissen op economisch gebied de Nederland sche exportbelangen in het nauw zijn gedre-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1