500 150 25 DONDERDAG 24 AUGUSTUS 100 EERSTE BLAD NO. 199; 71e ^Jaearsortg 1933 Uitgave: firma F. VAK SE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PR0V1NCIEN1EUWS SPORT LAND- EN TUINBOUW VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. ƒ3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Réclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels ƒ1.alles bij vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. De werkzaamheden voor de nieuwe brug over de Waal te Nijmegen op den achter grond ziet men de gemeente Lent. Een overzicht van den allegorischen optocht te Lochem gehouden, ter herdenking van het 700-jarig bestaan van de stad Lochem. De huldiging van den wereldkampioen J. van Egmond in zijn woonplaats Haarlem. De aankomst van den nieuwen Engelschen ge zant sir H. Montgomery te Hoek van Hol land. Te St. Andries bij Zaltbommel wordt een geheel nieuwe sluis gebouwd, voor de verbinding van Maas en Waal. Onze foto geeft een overzicht van het werk. Op het buitengoed „Middenburch" te Voorburg staat de Agara Americana in bloei. Dit is een groote zeldzaamheid, daar deze planten slechts eenmaal in de 100 jaar bloeien. Een kano gevonden. Bij de Middensteenbank is Maandag door een Nederlandsch loodsvaartuig een kano gevonden, welke daar ronddreef zonder rie men. De kano was in oranje kleur en is hier door het loodsvaartuig aan wal gebracht. Vreemdelingenbezoek. Heden werd een record bereikt wat het aantal passagiers betreft die van de Belgische badplaatsen een uitstapje hebben gemaakt naar Walcheren. Er werden nl. 2650 passa giers vervoerd tegenover 1970 op 25 Augustus van het vorige jaar. Het aantal overgezette auto's bedroeg 118, terwijl het vorig jaar op denzelfden Donderdag eveneens 118 auto's werden overgezet. Het vorig jaar was het grootste aantal pas sagiers op één dag vervoerd 2450 en wel op 11 Augustus. Diploma als dansleeraar. Op het Congres van de Nederlandsche Dansleeraren, is door den Centrale Commis sie van Dansleeraren aan den heer E. Corve- leijn alhier een erkenningsbewijs als theore tisch en practisch dansleeraar uitgereikt. MIDDELBURG. De winkelsluiting op Zondag. Een van de brandende kwesties in de ge meente Middelburg is de Zondagssluiting voor winkels, die zich in- het reisseizoen als een groote last doet gevoelen, temeer daar men in andere plaatsen op Walcheren, met name te Veere, Domburg en een deel van Vlissingen wel in de winkels terecht kan. Thans heeft de middenstandsvereeniging .Handelsbelang" een onderzoek onder haar leden gehouden en hebben 85 van hen, die aan de stemming deelnamen, zich voor openstelling der winkels op Zondag gedu rende het somerseizoen en voor zoover de winkeliers het willen, verklaard. De veree niging heeft zich nu met een adres tot den raad gewend met het verzoek openstelling des Zondags van 11 tot 5 uur van 15 Juni tot 15 September toe te laten. Stadhuisbelichting en carillonbespeling. De belangstelling voor de stadhuisbelich ting is gisteren weder groot geweest. Gedu rende de vijf kwartier dat de schijnwerpers hun plicht deden, bleven er vele vreemden met bewondering ons mooiste gebouw, ba dend in het licht, bezien en verschillenden brachten het stadhuis op de gevoelige plaat, terwijl anderen het gebouw dicht naderden om de bijzonderheden, die bij de belichting 2oo goed tot hun recht komen, nader te bekijken. Het is hier wel de plaats om een meer gehoorde opmerking te maken en wel, dat de voorgevel aan de zijde van de Helm min der hel verlicht is, dan vorige jaren. Dit is juist, maar is met opzet gedaan, ten eerste omdat het gebouw aan de andere zijde van de Helm te veel belicht was, wat het geheel minder tot zijn recht deed komen. Maar tevens kunnen de drie lampen op den Roo- o'en Toren geheel voor de belichting van den toren worden gebruikt, evenals de drie op de Nieuwe Doelen en de drie aan den lantaarn paal. De gevel ontvapgt nu zijn beschijning alleen van de 10 lampen, die op de huizen tusschen Burg en Noordstraat zijn gemon teerd. De vreemdelingen konden ook genieten van de mooie klanken, die de heer Ferwerda vanaf den Langen Jan over de stad deed weerklinken en die, dank zij den goed die- renden wind, ditmaal op de Markt zeer goed te hooren waren. WAARDE. Een droevig ongeluk. De 58-jarige landbouwer, de heer W. van Weel te Waarde, begaf zich boven in de schuur, teneinde tarwe naar beneden te gooien. Hij viel naar beneden en kwam met het hoofd op den dorschvloer cerecht, tenge volge waarvan de dood onmiddellijk intrad. De heer Van Weel was eerste wethouder en had zitting in den gemeenteraad voor de Christ. Hist, party. De windhoos te Ouwerkerk. De Commissaris der Koningin bracht Woensdag een bezoek aan de door de wind hoos van Maandag geteisterde gemeente Ouwerkerk. Onder leiding van den burge meester en de beide wethouders werd een rondgang gemaakt langs de woningen en hofsteden, waar de hoos het ergst had huis gehouden en ofschoon het herstel reeds een aanvang had genomen, kon men er zich toch van overtuigen, dat de eerste berichten om trent de ramp niet overdreven waren en dat talrijke, vooral ook weinig draagkrachtige, inwoners min of meer aanzienlijke schade hebben geleden. Door de reeds van den aanvang af wer kende plaatselijke commissie zal worden na gegaan, in hoever en op welke wijze aan die schadelijdejiden, die daarvoor in aanmerking komen, vergoeding kan worden verleend, waarbij met den Commissaris der Koningin overleg zal worden gepleegd. Gelijk uit de bladen is gebleken, heeft het Ouwerkerksche comité reeds een beroep gedaan op de mild dadigheid van het Nederlandsche volk. Een krachtiu' opwekking, om aan dezen oproep, voor zoover het in ieders vermogen ligt, ge volg te geven, blijve hier niet achterwege. Besmettelijke ziekten. In de week van 13 tot en met 19 Augustus zijn in onze provincie voorgekomen 3 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Domburg (in één ge zin) en 1 te 's-Heer Arendskerke en 1 geval van febris typhoïdea te Ter Neuzen. KERK- EN SCHOQLNIEUWS Ds. L. B. Tjebbes. Zondag a.s. herdenkt ds. L. B. Tjebbes, Ned. Herv. predikant te Middelburg, zijn 40-jarig ambtsjubileum. De jubilaiis werd li Juli 1867 geboren en studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In 1893 candidaat geworden aanvaardde hij 27 Augustus van dat jaar het predikambt te Sehraard (Fr.), na vooraf te zijn bevestigd door ds. H. A. Leenmans, toen te Harlingen, met 1 Kon. 22 14. In 1896 vertrok de jubi laris naar Oudemirdum, welke standplaats in 1904 met Medemblik verwisseld werd. Se dert 1909 is ds. Tjebbes predikant te Middel burg. Naast zijn pastoralen arbeid geeft ds. Tjeb bes zich in Middelburg aan verschillende din gen. Zoo is hij bestuurslid van de beide Herv. scholen, secretaris van de afdeeling Middel burg van den Ned. Mil. Bond, voorzitter van de afdeeling van de Vereeniging tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Zeeland, waar van de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom uitgaat, godsdienstleeraar in het huis van bewaring, curator van het stedelijk gym nasium en secretaris van den armenraad. De jubilaris is lid van het classicaal bestuur en quaestor van den ring Middelburg. Hoewel dankbaar voor de vele hem ten deel gevallen zegeningen, wenscht ds. Tjeb bes zijn jubileum niet in het openbaar te vie ren. De Generale Synode der Geref. Kerken. Op het agendum van de Generale Synode, di* jl. Dinsdag te Middelburg is aangevan gen, is thans een tweede aanvulling ver schenen. Dit aanvullend agendum bevat o.m. het volgende Een voorstel van de kerk van Ulrum om de afscheiding in 1934 te herden ken op 14 October van dat jaar, een getui genis te doen uitgaan, een dringend verzoek te richten tot verwante kerkelijke groepen in het vaderland om te komen tot vereeniging op den grondslag van Gods Woord en alle maatregelen door de Synode te doen nemen, die de afscheiding in het juiste licht stellen voorts een schrijven van de bijzondere ver gadering van de zendingsarbeiders op Soem- ba inzake de Maleische eenheidsvertaling van den Bijbelhet dossier en rapport in de be kende zaak Heereveen—Oudeschooteen schrijven van het bestuur van het verband van evangelisatiecommissies van Geref. ker ken inzake samenwerking in de evangelisa tie een verzoek van de particuliere sj^ode van Brabant en Limburg om van de gene rale synode opnieuw een krachtige opwek king te doen uitgaan tot steun van het evan gelisatiewerk in deze provincies een schrij ven tot herziening van het "besluit van de classis Den Haag van Br. E. J. W.een schrijven van den heer D. Zemel te Haarlem inzake vaste standplaatsen van emeriti- predikanten een schrijven van de classis Gorinchem inzake de roeping van den con sulent een schrijven van den kerkeraad van Nunspeet inzake de gezangenidem van den heer A. Janse te Biggekerkeidem van ds. J. S. Post te Axel inzake de uitspraak van de vorige synode inzake het vrouwenkies recht een schrijven van den kerkeraad van Den Haag-O. inzake een genomen beslissing van deputaten voor de zending onder de Jodenidem van ds. Jac. van Nes, miss. predikant voor de Jodenzending en een schrijven van de commissie voor de Joden- zending te Den Haag-O. en W. inzake de tractaatverspreiding. Voorts noemen we het al maar stijgend aan tal bezwaarschriften waarvan enkele nog be trekking hebben op het zgn. Deventer kwar tet en enkele anderen detailzaken raken. Naar wij vernemen ligt het in het voorne men om de zaak van de Theologische School te Kampen in de zitting van a.s. Vrijdag te be handelen. Het is derhalve te verwachten, dat ook de benoeming van twee lioogleeraren aan de Theologische School op dien dag aan de orde komen zal. RECHTSZAKEN De moord in de Scheveningsche Boschjes. Het gerechtshof te 's-Gravenhage behan delde gisteren met gesloten deuren in hooger beroep de zaak tegen den 26-jarigen kleer maker, die op een avond i Januari j.l. een vrouw uit de Vleerstraat aldaar in de Sche veningsche boschjes van het leven zou heb ben beroofd. De rechtbank veroordeelde hem in eersten aanleg tot 6 jaar gevangenisstraf. De officier van justitie had 8 jaar geëischt. De procureur-generaal vroeg thans bevesti ging van het vonnis der rechtbank, waarop de uitspraak werd bepaald op 6 September a.s. Mishandeling en bedreiging van zijn moeder. De rechtbank te Breda deed uitspraak in de zaak van den 21-jarigen J. F. A. C. C zonder beroep, wonende te Breda, thans ge detineerd, terzake dat hij te Breda herhaal delijk dooi mishandeling of bedreiging geld afperste van zijn moeder. Door den officier van justitie was geëischt 8 weken gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regeering. e De rechtbank veroordeelde hem thans tot 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar onder voorwaarde, nl. dat hij zich moet stellen onder het toezicht /an de af deeling Breda van de R.-Kath. reclassee- ringsvereeniging en dat hij zich zal doen op nemen in het St. Willibrordusgesticht te Heilo, en daar zal blijven, zoolang het be stuur van dit gesticht zulks noodzakelijk oordeelt MARINE EN LEGER Op 77-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden dv heer J. A. Waleson, oud-hoofd officier van den Marine-stoomvaartdienst der 2e klasse. De heer Waleson werd 1 October 1895 be noemd tot officier-machinist 2e klasse, werd 1 Augustus 1903 bevorderd tot off. mach. Ie kl. en werd 16 October 1905 gepensionneerd. De titulaire rang van hoofdofficier M.S.D. 2e kl. werd hem op 25 Augustus 1922 verleend. De ontslapene was ridder in de Oranje- Nassau-orde en drager van het eereteeken in zilver voor verdienstelijke daden voor de Nederlandsche scheepvaart (ingesteld ter ge legenheid van de herdenking in 1907 van de geboorte voor 300 jaren van Mich. Adriaansz. de Ruyter)van de eereteekencn voor belang rijke krijgsverrichtingen in Atjeh en Sama- langan en van dat voor 30-jarigen dienst by den M.S.D. Land- én zeemacht. By Kon. besluit zijn benoemd by het wa pen der infanterie, tot generaal-majoor, de kolonel E. H. van den Akker, commandant der Vile infanterie-brigade is op verzoek, ter zake Van langdurigen dienst, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den generaal-majoor B. E. Stöver, commandant der lilde divisie, thans bevelhebber in de 2de militaire afdee ling; den generaal-majoor dr. J. O. Diehl, inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmachtden generaal-majoor Van. den Akker voornoemdden luitenant-kolo nel fi. J. J. Kegsler. van to §Jaf dog IVde infanteriebrigade den luitenant-kolonel B. ten Broecke Hoekstra, van den staf der VTIIste infanterie-brigade den luitenant kolonel D. J. C. H. Brussen, commandant van het 7e regiment infanterie zijn benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, tot reserve luitenant-kolonel de eervol ontslagen luitenant-kolonel ten Broecke Hoekstra en Schotman, zulks ter nadere indeeling door den minister van de fensie is den generaal-majoors Stöver en dr. Diehl Hr. Ms. dank betuigd voor de veel jarige en belangrijke diensten, door hen aan een lande bewezen is den generaal-majoor dr. Diehl voor noemd, de titulaire rang van luitenant-gene raal toegekend. Lawntènnis. Vanaf Vrijdag 25 Augustus 2 uur nam. tot en met Zondag 27 Augustus zullen op de banen achter hotel „Britannia" de jaarlijksche Zeeuwsche kam pioenschappen verspeeld worden, onder aus piciën van den Neder!. L. T. Bond. Gespeeld worden damer-enkelspel, dames- dubbelspel, gemengd dubbelspel, heeren en kelspel en heeren dubbelspel. Postduiven. De postduivenver- eeniging „de Snelvlieger" hield de volgende wedvluchten met jonge duiven, waarvan de uitslagen zijn 30 Juli van Deijnze le pr. J. de Ridder 2e pr. M. de Nooijer 3e en 4e pr. A. Tim merman 5e en 7e pr. J. Weeland 6e pr. F. Roelse. 6 Augustus van Renaix le, 2e en 7e pr. F. Roelse 3e pr. B. de Ridder 4e pr. A. Tim merman 5b, 6e en 9e pr. J. Huibregt8e pr. M. Janse iOe pr. J. de Smidt. 13 Augustus van Quivrainle en 13e pr M. de Nooijer 2e en 3e pr. M. Janse 4e, 7e en 12e pr. F. Roelse 5e, 6e, en 10e pr. J. de Ridder 8e en lie pr. J. Weeland9e pr. A. Timmerman. 20 Augustus van Noyonle en 12e pr. F. Roelse 2e, 4e, 5e, 10e en 13e pr. J. Weeland 3e pr. B. de Ridder 6e en 7e pr. M. Janse 8e en lie pr. A. Timmerman 9e pr. H. de Smidt. Stand van het kampioenschap 3 duiven J. Weeland, 96 p., A. Timmerman 76 p., J. de Ridder 70 p. Zondag a.s. heeft de eindvlucht plaats van af Pont St. Maxeue. De prijzen zijn geëta leerd bij den heer De Smidt, Koudenhoek 10. Postduiven. De postduivenver- eeniging „de Posthoorn" heeft Zondag 20 Augustus een wedvlucht met jonge duiven gehouden van Mons. De pry zen werden als volgt behaald A. v. d. Berge le, 10e en 12e pr.J. Q. 2e, 18e en 28e pr,P. Dommanschet 3e, 8e en 14e pr. A. de Visser 4e, 17e, 20e en 21e pr.D. van Leeuwen 5e en 13e pr.A. de Éree 6e en 7e pr.L. van Sorge 9e en lie pr.J. van Hecke 15e en 16e pr.W. J. Stroo 19e pr. J. W. Hanssen 22e pr. LUCHTVAART Nederlandsche rondvlucht 1933, Voor de Ned. rondvlucht welke dit jaar op Vrydag 25 en Zaterdag 26 Augustus gehouden wordt, blijkt groote belangstelling te bestaan De deelneming bestaat uit niet minder dan 21 sportvliegtuigen, 10 militaire vliegtuigen en 4 vliegtuigen van de K.L.M. De K.L.M. heeft opzettelijk vier verschil lende types machines ingedeeld en wel een Fokker F XII, F VIII, F VIIB en F VILA. Deze machines bieden onderscheidenlijk plaats aan 14, 15, 8 en 8 passagiers. In totaal zullen zich aan boord van alle deelnemende vliegtuigen plm. 110 personen bevinden. De vliegtuigen zijn geheel volgeboekt. De lucht- karavaan zal onderstaande route volgen Op 25 Augustus; Vliegveld Waalhaven, vertrek 9 uur, Rotterdam, Delft, Den Haag. Scheveningen, Noordwijk, Zandvoort, Haar lem, vliegveld Schiphol, aankomst 9.55. Ver trek 10.30, Amsterdam, Zaanstreek, Hoorn. Medemblik, Wieringen, vliegveld De Kooij, aankomst 11.30. Vertrek 12 uur, Den Helder, Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland, Dok- kum, Groningen, Eelde, vliegveld aankomst 13.45 uur. Vertrek 16 uur, Assen, Meppel. Zwolle, Deventer, vliegveld Twente aankomst 17.30 uur. Op 26 Augustus la route I Vliegveld Twente vertrek 8.30 uur, Zutfen, Arnhem, Nymegen, Venlo, Helmond, Eindhoven, aan komst 10.30 uur. Vertrek 11.30 uur, 's-Bosch, Breda, Bergen op Zoom, Hulst, Vlissingen. aankomst 13.15 uur. Vertrek 35.30 uur, Mid delburg, vliegveld Kafupslede. Aanlspjnst 16 uur. Vertrek 17 uur, vliegveld Waalhaven aankomst 17.30 uur. Vertrek ongeveer 18.3C uur. Vliegveld Schiphol, Aankomst ongeveer 19 uur. De aan de rondvlucht verbonden foto-wed strijd heeft uitsluitend op de tusschenlan- dingsplaatsen plaats, de parachutewedstryd te Hoorn, Medemblik, Den Haag, Dokkum, Zutfen, Breda, Bergen op Zoom en Axel, ter wijl aan deze reeds plaatsen thans ook Hulst is toegevoegd. Op de verschillende vliegvelden zijn spe ciale maatregelen genomen teneinde aan een zoo groot mogelijk aantal belangstellenden de gelegenheid te bieden de aankomst en het vertrek der deelnemers gade te slaan. 9 Voor deze rondvlucht op 25 en 26 Augustus georganiseerd door de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, in samenwerking met de K.L.M., de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, de Rotterdamsche Aerociub en de Nationale Luchtvaartschool, zal een fotowedstrijd worden gehouden. Teneinde ook de thuisblijvers in de gele genheid te stellen van deze nationale rond vlucht te genieten en hen het verblijf op de vliegvelden zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken, heeft het organisatie-comité besloten aan deze rondvlucht, waarvan het program ma en de route in de bladen zyn gepubli ceerd, wederom een foto-wedstrijd te verbin den voor foto's van den grond af genomen. Het landen der vliegtuigen, het uitstappen der passagiers, de gezellige bedrijvigheid op de vliegterreinen, het opstygen, al deze on derwerpen zijn waard op een foto vastgelegd te worden en kunnen een waardevolle of ar tistieke herinnering aan dezen interessanten tocht \ormen. Als prijzen zijn uitgeloofd Door de Ned. Amateuf-fotografen-vereeni- ging te Amsterdam haar vereenigingspla- quette voor de meest artistieke foto. Door de K. N. V. v. L.haar vereenigings- penning in zilver en in brons en twee exem plaren van het boekwerk „25 jaar luchtvaart in Nederland". Door de K.L.M.1 model vliegtuig2 re- tourreizen op het Nederlandsche luchtver- keersnet naar keuze, in 1933 of in 1934I K.L.M.-penr'ng in brons3 albums „Neder lands groote bedrijven uit de lucht" eenige serie's luchtfoto's. Door de A.N.V.V.2 vereenigingspenningen of 2 albums „Holland", naar keuze. Door de N.L.S.2 rondvluchten van af een der vliegterreinen Waalhaven, Schiphol, Twente of Eindhoven. Aan den wedstrijd kunnen zoowel amateur als vakfotografen deelnemen. De „Graf Zeppelin" in October naar Chicago. De Hamburg—Amerika-lijn deelt mede, dat het luchtschip „Graf Zeppelin", dat op 14 October a.s. van Friedrichshafen uit de reis naar Rio de Janeiro aanvangt, op de terug reis zijn route over Noord-Amerika zal ne men, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan de wereldtentoonstelling te Chicago. Het vertrek van Rio de Janeiro is vastgesteld op 19 October, waarna de „Graf Zeppelin" over Pernambuco en Miami naar Akron vliegt om in de groote luchtschiphal aldaar gas te laten by vullen. Vandaar vertrekt het waarschijn lijk op 26 October naar Chicago. Wanneer de weersomstandigheden hiervoor gunstig zyn, zal de „Graf Zeppelin" een korte tus- schenlanding op het terrein van de wereld tentoonstelling maken. Vervolgens zal het op 28 October van Akron uit weer de terugreis naar Europa via Sevilla naar Friedrichshafen aanvaarden, alwaar liet op 31 October terug verwacht wordt. Op alle trajecten van dezen driedeeligen tocht Europa—Zuid-Amerika— Noord-AmerikaEuropa worden passagiers opgenomen. No. 72 van de Verslagen en Mededeelingen van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen is verschenen. De ruim 140 blz. bevatten allerlei belangrijke mededeelingen en zeer vele praktische wenken, waarmee de telers hun voordeel kunnen doen. Het boekje is bü voornoemden Dienst a 1.10 verkrijg baar Wij willen er eenige grepen uit doen. Hoefblad in een boomgaardEen boom- gaardbezitter uit Ewijk, die veel last had ge had van hoefblad in het gras, liet op raad van ouwe boeren een paar schapen in den boomgaard loopen. Het resultaat was verras send; het hoefblad nam na dien van jaar tot jaar af, en na een jaar of drie was het nog slechts sporadisch aanwezig. Het hoef blad wortelt zeer diep, soms wel li/2 meter, en is daarom moeilyk te bestrijden. Zy, die er last van hebben, kunnen het nu eens met bovenstaande beproeven. Gazon-beschadiging. Ter bestrijding van regenwormen, schadelijke keverlarven enz.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1