JER les TWEEDE BLAD Ik moet ook mee ■URG sen J J Iburgsche Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON Een wonderlijke gelijkenis. SPORT voorraad. 5TAURANT n met afschrift nder letter K.I. ,sche Courant". der poeders van MEENK, en met een on- geheele natuur vert. Prijs per )er doos van 25 erkrijgbaar bij t van Dr. J. B. oeder, gesloten B. (npractisch stuks f 0.28. BRASKAMP, meer 10 ct. aar grootte t. vooruit. [CURSUS VLIS- Iding voor den óór 7 Sept. a.s., en Vrijdag van n.m. op het Po- Vlissingen of i. VAN DAMME, ilitie. TER", dat zoo- in slaap gesust I iet langer 1 Stu- HNISCHE STU- Landmach. en de IV en N. V. Di- iurgeravond- en kl. Onderwijs- Inl.-Prosp. gra- jlacisstr. 137. rsen Hosanna". rrden a.s. Dins- hervat. Brengt Zegt het voort. rste en tweede ïillijke condities. ƒ500.— 6 K. G., Bureau Stoelen 19. Stoelen 42. 10 X 40, 16.—, 0 X 70, 8.-, n, mod., 4. vaste kop, 8.50, dern, pr., 7.50. erstraat 8. Iburg-Rotterdam :gen plaatsen PASSAGIERS, EN VEE v.Midd. v Rolt. v.m.uur vin. uut 9 8 9 8 9 8 e bekomen rensport- en Exp. en G. VOS, Telef. 9. 4NUERS, Tel. 153. ÏIHOUT, Tel. 282. HEK, Telet, 101. Maandag 21 Augustus 1933. No 196 Wijziging der crisiswet. De regeering heeft bij de Staten-Generaal een wetsontwerp ingediend tot wijziging der crisisinvoerwet. In dit ontwerp wordt voorge steld de regeering meer bevoegdheid tot het spoedig treffen van maatregelen te geven. „De omslachtige en tijdroovende procedure die nu in art. 3 der Crisisinvoerwet is voor geschreven, dient vervangen te worden", al dus minister Verschuur in zijn memorie van toelichting, dcor de volgende bepalingen Na het nemen van een besluit omtrent de contingenteering wordt daarvan zoo spoedig mogelijk: door den minister mededeeling ge daan aan dc Staten-Generaal, vergezeld van een toelichting. Deze procedure ondervangt naar de mee ning van den minister alle bezwaren zonder in het euvel te vervallen, dat de volksverte genwoordiging zich geen oordeel kan vormen over de gevoerde contingenteeringspolitiek. De minister geeft de verzekering de Kamer even volledig te zullen inlichten als tot dus verre geschiedde bij het indienen van contin- genteeringsontwerpen, terwijl hij ook gaarne bereid blijft alle inlichtingen te verschaffen, die hij ook tot nu toe onverplicht aan de Sta ten-Generaal gaf. De regeering acht het voorts noodig thans reeds te vragen een verlenging der bevoegd heden uit hoofde van de crisisinvoerwet. Als de nu geldende contingenteeringen verlengd zullen moeten worden, zullen maatregelen moeten kunnen worden afgekondigd, die tot 1 Januari 1935 van kracht zullen moeten zijn. De verlenging van den termijn waarvoor de wet geldt is daarom als een urgente maatre gel te beschouwen. Afgezien van deze technische reden meent de minister, dat de ontwikkeling van de in ternationale verhoudingen er op wijst dat be voegdheden als de onderhavige vooralsnog niet kunnen worden gemist. Het verloop der Monetaire en Economische Conferentie te Londen is volgens den minister een meer dan voldoende aanwijzing voor de juistheid van dit Standpunt. De eerste wijziging in artikel 1 dezer wet, die wordt voorgesteld, strekt er toe de goede ren waarop de te nemen maatregelen betrek king hebben, nader te bepalen en eenheid van redactie te verwezenlijken met de overeen komstige bepaling in d© retorsiewet. De tweede wijziging in dit artikel acht de minister noodzakelijk om iets vrijer te zijn in de keuze van een basistijdvak. Het minimum van twee jaar is in de practijk wel eens be zwaarlijk gebleken bij de keuze van de meest juiste basisperiode. Daar in de toekomst meery overleg met bet buitenland zal plaats heb ben, acht de regeering een dwingend voor schrift hier minder op zijn plaats. Een andere wijziging in de redactie beoogt de gewenschte machtiging ten behoeve van bepaald aangewezen landen voor bijzondere contingenten te krijgen. Een ander deel van het gewijzigde artikel beoogt de mogelijkheid te openen de verlee ning van invoervergunning op grond van bij zondere contingenten, toegewezen aan be paalde landen, afhankelijk te stellen van be paalde voorwaarden, welke, zooals zich thans laat aanzien, vermoedelijk alleen in bijzon dere omstandigheden zullen worden gesteld. Zij kunnen er toe bijdragen om abnormale concurrentie bij ruimere contingenten te be perken. In deze tijden van plotselinge valuta- concurrentie of dumping kan een dergelijke bevoegdheid naar het oordeel van den minis ter nuttig werken. Het is bij voorbaat niet uitgesloten, dat bij het overleg dat met het buitenland kan plaats hebben over de ver- leening van bijzondere contingenten, over üifc het Engelscb van JOSEPH HOCKING 39) „Mirry", verbrak Arthur eindelijk de stilte, die langzamerhand iets pijnlijks kreeg, „je weet, wat er in mijn ziel omgaat. Maar ik wil je niet aan je belofte houden, als als je je niet goed genoeg voelt." Het meisje gaf geen antwoord, maar Ar thur meende dat hij haar lippen zag trillen. „Je weet", ging hij voort, „dat ik zooveel van je houd, dat ik liever zelf jaren onder verdriet gebukt zou gaan, dan jou een seconde te zien lijden. O, Mirry, ik zou het, geloof ik, nooit te boven zijn gekomen, als als o, ik durf er eenvoudig niet aan te denken...." Een nieuwe, lange pauzetoen vervolgde Arthur, met een ongewoon-hartstochtelijken klank in zijn stem „Ik heb nachten achtereen niet kunnen slapen mijn geluk, mijn toekomst, mijn bestaan hangen af van wat Jij vandaag zult zeggen, ik weet dat ik je niet waard ben en soms bekruipt mij de vrees, dat ik niet de soort man ben, die een müisje als Jij zult kiezen, ik ik ben geen geen athleet geen held uit een roman of iets van dien ©ard. Maar Iedere vezel van mijn wezen ls jou toegewijd, MIrry I" 13e ontroering, die uit zijn woorden sprak deze voorwaarden gesproken zal worden. De gevraagde bevoegdheid geeft dan de gelegen heid de oodige voorwaarden aan belangheb bende importeurs te stellen, ten einde nale ving van eventueele afspraken te kunnen waarborgen. Voor militairen verboden geschriften. Bij ministerieele beschikking is aan de lijst van verboden geschriften, waarvan het in bezit hebben of verspreiden aan de mili tairen is verboden, toegevoegd het veertien- caags verschijnende geschriftDe Stormer, orgaan van de R. Kath. stormtroepen in Nederland. Vragen van Kamerleden. Door mevrouw Bakker-Nort zijn aan den minister van binnenlandsche zaken de vol gende vragen gesteld 1. Is de minister niet van oordeel, dat een politieke optocht van Nederlandsche natio- naal-socialisten, yergezeld door Duitsche geestverwanten in uniform, zooals onlangs :s gehouden van de Nederlandsche grens naar een vergaderlokaal in Nijmegen, in strijd is met de regeeringscirculaires die hieromtrent zijn uitgegaan aan de hoofden der gemeen ten 2. En acht de minister het niet noodig in dezen streng op te treden opdat herhaling in de toekomst zooveel mogelijk vermeden wordt De R. Kath. Staaatsparty. Het dagelij ksch bestuur van de R. Kath. Staatspartij heeft, blijkens „de Maasbode", aan de besturen van de Rij kskieskringorgani- saties een brief gericht ter opwekking tot een krachtige politieke activiteit. Na een herinnering aan den veelbesproken Kaderdag te Amersfoort heet het in dezen brief In Amersfoort is gevraagd, geroepen om daden. De partijleiding heeft dien roep verstaan. Het algemcene doel, dat de partijleiding vooropstelt, is De party moet sterk leven en ook tot de massa spreken, tenminste op een groot aantal voorname punten in het land. Het algemeene middel moet zyn twee ledig le. Verdieping van staatkundig inzicht in het algemeen, en kennis van feiten en ver houdingen, kennis van den concreten inhoud van het werk. 2e. Meer levendig© werkzaamheid, een grootere beweeglijkheid van de party, waar door de masse meer zal worden bereikt, ook buiten verkiezingstyden. In dezen algemeenen opzet heeft de Par tyleiding een aantal bijzondere middelen gesteld. Voor één dier middelen roept zy thans medewerking in de plaatselijke kern vorming. Het is zaak over te gaan tot het vormen van kernen van actieve partyleden in de party-af deelingen. De eerste stap om dat te bereiken en dat móét, het koste wat het koste, bereikt worden is de vorming van plaatsebjke kernen. Deze kernvorming is het hoofdpunt van het werkplan, dat onmiddellijk, overal waar dat mogeiyk is, en in elk geval in de door de partyleiding aangewezen plaatsen, moet worden aangepakt en uitgevoerd. Gewezen wordt dan verder op het nut van gewesteiyke kaderdagen. In een by lage tot dezen brief geeft het dageiyksch bestuur aanwyzingen omtrent taak en werkwyze der te vormen kernen, welker stichting door de kringbesturen moet worden bevorderd. ,')e vorming moet ter hand genomen worden in de volgende ver deeling over de districten Limburg 14, Utrecht 6, Tilburg 13, Zeeland 4, Den Bosch 11, Rotterdam 1, Den Haag 1, Amsterdam 1, Gelderland 13, Leiden 8, Dor drecht 6, Drente 4, Haarlem 9, Groningen 3 Den Helder 9, Friesland 6 en Overijsel 7. De behendigheidsspelen. „Ons Blad", orgaan van den Christ. Hist. Kamerkring Amsterdam, bespreekt de wei gering van den burgemeester van Amster trof haar en zyn onmiskenbare oprechtheid liet niet na een zekeren indruk op haar te maken, 't Was waar, dat hy haar niet te hulp was gekomen, had haar verschrikkeiyk teleurgesteld, maar ze had nooit aan hem gedacht als aan een held noch uit een roman, zooals hy zelf had gezegd noch in het werkelyke leven. Maar hij was Arthur Dulverton, met wien zy van jongs af op vriendschappeiyken voet had gestaan en die haar lange jaren had liefgehad. „En er is toch geen ander, wel Mirry Ze schudde het hoofd. „Toe, zeg dan ja, Mirry Je zult er nooit, nooit berouw van hebben." Arthur was opgestaan en stak zyn hand naar haar uit. „Zeg Ja, Mirry", drong hy, „ik zal het niet overleven als je me afwyst." Zyn lippen bewogen zenuwachtig, zyn stem was heesch van emotie en voor een moment vergat zy alle andere overwegingen in de geladen atmosfeer, die zyn ontroering had geschapen. Zeker, ze hield niet van bem, zooals zy gedroomd had te zullen hou den van den man, die haar echtgenoot zou zyn, maar wat hadden romantische meisjes- droomen op stuk van zaken te beteekenen Toen brak de spanning opeens; een an dere invloed werkte onverwacht op haar in. „Miriam I" Het was niet Arthur's stem. Zy was die per, sterker, er was een metalen klank van kracht in en alsof een toovenaar aan t werk was getogen, kas alles eensklaps veranderd hoe en waarom, Miriam zou het niet heb dam, om verlof te geven tot het uitoefenen van het behendigheidsspel. Het christ.-hist. blad gelooft niet, dat de hoofdstad door haar weigering de behendig heidsspelen binnen haar muren toe te laten zich een brevet van achterlijkheid heeft ver leend, noch dat men haar van schynheilig- heid zal mogen betichten. Integendeel, de besliste afwyzende houding van burgemeester De Vlugt tegen dit voort woekerend kwaad voortwoekerend zoolang de regeering er geen einde aan maakt verdient steun en instemming. Al de zooge naamde behendigheidsspelen hebben met behendigheid maar zeer weinig van doen. Zy zijn in werkeiykheid hazardspelen, die het geld van velen doen verdwynen in de zakken van enkelen. Speelzucht en spilzucht gaan hand in hand beide zyn oorzaken van ontaarding en verlaging van het volkskarak ter. Een te dure pry's voor de materieele voordeelen, die de spelen wellicht beperkten kringen kunnen bieden. Volksbond tegen drankmisbruik. Het hoofdbestuur van den Volksbond heeft een geschrift uitgegeven, getiteld „Practisch Volksverbruik". Hierin is opgenomen de rede, uitgesproken door het lid van het hoofdbestuur, den heer H. B. Berghuijs te Utrecht, op de 59e alge meene vergadering van den Volksbond, op 6 Juli te Groningen gehouden. In deze rede wordt het opvoedend, maat schappelijk werk van den Bond uiteengezet, als middel ter voorkoming van drankmisbruik. Nederlandsch consul gearresteerd. De Nederlandsche consul, Tiefers, te Hannover is Vrydag by het verlaten van het consulaatsgebouw in tegenwoordigheid van zyn vrouw en dochter door beambten der crimineele politie gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. De arrestatie had plaats op grond van een eenige dagen tevoren by het openbaar mini sterie te Hannover ingediende en intusschen nader onderzochte aanklacht tegen den con sul wegens voortgezette ontrouw, ten nadeele van de Brunswijksch-Hannoveraansche hy potheekbank. Sinds 1 Mei van dit jaar was de heer Tie fers eerste directeur by genoemde bankin stelling. Als zoodanig heeft hy, naar hy reeds heeft toegegeven, in verscheidene gevallen particuliere rekeningen door de bank laten betalen. Consul Tiefers heeft gisterenavond in de gevangenis een poging gedaan, zich door op hanging van het leven te berooven. Nederland en de wereldoorlog. In „Das kleine Journal", dat te Beriyn wordt uitgegeven, zyn artikelen opgenomen geweest, waarvan de schrijver met betrekking tot den wereldoorlog ook in by zonderheden schijnt te zyn ingegaan op de houding van Nederland gedurende die jaren. Zoo moet er onder het hoofd „Duitsche gezanten in Ne derland" van dr. Rosen geschreven zyn „dat hy alles in het werk stelde om te voorkomen, dat Nederland in den oorlog zou worden be trokken en om hierin te slagen zelfs den moed bezat geen gevolg te geven aan een bevel van den toentertyd oppermachtigen Ludendorff". Generaal Ludendorff geeft thans in dit blad de volgende tegenspraak Deze voorstelling van feiten moet den schyn wekken, als zoude ik aanwyzing heb ben gegeven de Nederlandsche neutraliteit te schenden. Dat is een van do onbehooriykste aanwrijvingen, die my ooit zijn toebedacht, hoewel ik werkelyk heel veel gewend ben. Ik heb Luik genomen om een schending van de Nederlandsche neutraliteit te voorkomen en zou dan niet later maatregelen hebben ge nomen om Nederland in den oorlog te betrek ken. Wy hadden werkelyk genoeg vyanden. Natuurlyk verzette ik my er tegen, dat vy- andelyke vliegers over Nederlandsch gebied vlogen, zonder dat Nederland hiertegen iets kon doen en moest ook maatregelen nemen in België aan de Nederlandsche grens, wanneer er bericht zou komen, dat troepen van de ge allieerden Nederland, dat militair veel te ben kunnen zeggen. Ze hief de oogen op en zag Endellion naast Arthur staan en op het cogenblik dat ze bem aanzag, wist ze dat ze nooit Arthur tot echtgenoot zou kiezen. „Je bent vandaag jarig, Miriam", vervolg de Endellion. „Ik hoop vurig dat het de ge lukkigste verjaardag mag worden, die je tot nu toe gevierd hebt en de belofte van een leven vol zonneschyn en vreugde." Ze keek hem diep in de oogen terwyi hy sprak en vroeg zich in verwarring af, waar om ze niet meer boos op hem was. „Wat aardig van je om terug te komen, Bob", zei ze hartelyk. „Ik kon toch moeiiyk minder doen dan je komen feliciteerenvanochtend was er geen gelegenheid toe." Het waren doodgewone, conventioneele woorden en ondanks dat deden ze Miriam Donnithorne den heelen Arthur vergeten. Endellion vervulde gansch haar horizon. Hy was plotseling allesArthur niets. Waarom? Kwam het doordat hy haar gered had, ter- wyi Arthur alleen maar had rongeloopen als 'n kip zonder kop en geschreeuwd als een fcezetene „Ik moet je ook nog bedanken voor dat snoezige paard", antwoordde ze. „De ry- knecht vertelde, dat het ontembaar was, tot iy je ermee bemoeide." „Dus je bent er mee in je schik „En of Het is een volmaakt mooi dier 1" „Dan ga je zeker eens gauw met me rij den Hy is mak als 'n pasgeboren kind en vlug als de wind." „Ik geloof vast, dat hy nukken heeft" zwak was om dat tegen te gaan, binnen wilden trekken". Door het opnemen van deze regels, besluit generaal Ludendorff, wordt de historische waarheid recht gezet. Zyn de Amsterdammers hoffelijk Welke ervaringen een automobilist, die pech kreeg met zijn wagen, van de hoffelijk heid der Amsterdammers opdeed, deelt het „Algemeen Handelsblad" als volgt mede Is de Amsterdammer voorkomend en be leefd Ongetwyfeld. Een doorslaand bewys daarvan werd ons gisterenmiddag weer gegeven. Het was in de drukke Utrechtschestraat, en een geel auto'tje, dat zich daar voortbewoog, staakte eensklaps deze nuttige bezigheid. De motor bleef staan. De bestuurder ons niet geheel onbekend stapte uit en begon zyn vehikel- tje voort te duwen, een hand aan het stuur, de andere tegen den zijwand van de auto ge drukt, om zyn babyw .gentje naar een rustig plekje op de eerstvolgende gracht te loodsen, waar hy er veilig naast kon staan voor de noodzakelyke reparatie. Deze bestuurder heeft ons toevertrouwd, dat hem iets dergelyks wel eens in het bui tenland is gepasseerd. Meer dan eens zelfs en in al die gevallen waren er dadelyk eenige hulpvaardige zielen bij de hand, die hielpen duwen niet alleen, doch by wie zich doorgaans wel een vakman be vond, die zyn handigheid en gereedschap aan stonds beschikbaar stelde. Niét alzoo de wei-opgevoede Amsterdam mers Die weten, dat het niet past, hulp vaardig te zyn, als men er niet „op gehuurd is"aangeboden diensten zijn immers zelden aangenaam Liever dan de helpende hand uit te steken, lieten zy den automobilist hun bloeddorstigen doodsvyand immers in zyn eentje sappelen in de nauwe, drukke straat en toen de bestuurder, die een gebles seerde hand had, er niet in slaagde, het stuur naar rechts te draaien en tegelijkertyd zyn voertuig tegen de steile brughelling op te duwen, lieten zij, de tientallen voetgangers, die voorby wandelden, hem kalmpjes mod deren, wél wetende, dat de vernietigende blikken, waarmede zij den „Zondagsruiter" fixeerden, hem slechts aangenaam konden wezen en dat hun mopperende uitroepen „hé, ken je niet verder en „loop me niet in den weg", hem even welgevallig als ka rakteristiek Amsterdamsch in de ooren moes ten klinken. De bestuurder zette zyn wagentje op de handrem en ging hulp zoeken. Op den ande ren graehthoek stond een zware vrachtauto, bemand door een chauffeur en een jongen, die goederen hadden ingeladen en juist wil den vertrekken. Twee goede verstaanders, die reeds na een half woord zonder verder com mentaar van den bok sprongen, de man be gon het defecte wagentje te duwen, de jongen trok en in luttele seconden was de vierwielige invalide naar een veilig hoekje tusschen de boomen geloodst. Toen de eigenaar zich omdraaide om de twee arbeiders te bedanken, was hun vracht auto al om den hoek verdwenen. En wy hoorden den automobilist, terwyl hy het verstopte benzinepompje begon schoon te maken, hardop denken „Er zyn toch nog "beschaafde menschen in Amsterdam VOETBAL. Verschenen is het jaarverslag van het Zui- deiyk district, van de hand van den afdee- lings-secretaris, den heer J. van Bel. Daaraan ontleenen wy het volgende Het afdeelingsbestuur onderging in het af- geloopen hondsjaar geen wyziging. Zestien nieuwe elftallen traden tot de afdeeling toe zes vereenigingen graden uit, waaronder Ve- locitas (Breda) en Walcheren (Middelburg). De eerste klasse bestond uit 10 elftallen, de 2e klasse uit 32 elftallen, de 3e klasse uit 71 elftallen. De Zeeuwsche Voetbalbond ging met het respectabele aantal van 32 elftallen vooruit en telt thans 95 elftallen. mengde Arthur zich grommend in het ge sprek. Hy was buiten zichzelf van woede en ergernis over de zoo onwelkome onderbre king van zyn onderhoud met Miriam. „Ik ben overtuigd dat het geen geschikt rijdier voof je is, Mirry." Endellion liet den blik op Arthur rusten het had er veel van of hy de aanwezigheid van den advocaat nu pas. voor 't eerst op merkte. „Dacht je nu heusch dat ik Miriam een paard zou geven zonder volmaakt zeker te zyn dat het heelemaai mak was vroeg hy ernstig en Arthur voelde zich geïntimideerd door zyn toon. „Maar ik ken dat beest", sputterde hy nog „het had een valschen aard." „Het had een meester noodig en toen, se dert hy dien gevonden heeft, mankeert er niets meer aan zyn temperament. Miriam weet zelf drommels goed, dat ik niet zou voorstellen om te ryden als er ook maar een schaduw van gevaar was." .Maar ik verklaar je, dat ik niet zal toe staan dat ze op dat paard uitgaat", riep Arthur, zijn zelfbeheersching nu geheel ver liezend. „jy mag dan gewoon zyn aan woeste, levensgevaarlyke renpartyen in de Australische rimboe", voegde hy er smalend by, „maar Mirry heeft altyd in de beschaaf de wereld geleefd en ik ben niet van plan lijdeiyk toe te zien, dat ze halsbrekende kunsten gaat uithalen." „Je bezorgdheid voor Miriam siert Ie. Ar thur", klonk het met nuiiw-ve *len sR' «s- me, „maar je vergeet dal onze vriendin er wani op pleizier-lochljes komen wij "Akkertjes" altijd van pas, omdat wij zoo goed helpen bij onwel worden op 't water, door zeeziekte of de zon. Ook tegen wagenziekte helpen Ak- ker-Cachets perfect en dan bij hoofd pijn, kiespijn, zenuwpijn, "kater" enz. Vergeet vooral niet ze mee te nemen I Per 12 stuks 50 cl. Alom verkrijgbaar 1 De technische resultaten van het verloo- pen seizoen waren minder bevredigend. Twee maal kwam het Zuidelyk elftal onvolledig in het veld. Tegen Luxemburg werd gelijk ge speeld, terwyl van de Hongaarsche beroeps club Admira met 14 werd verloren. P. S. V. eindigde als nummer vier in de competitie om het landskampioenschap, hetgeen als be wijs wordt aangevoerd voor den achteruit gang van het Zuidelyk spelpeil. Geen der kampioenen der 2e klasse kon zich opwerken naar de le klasse, terwyl de drie laagstge- plaatste 2e klassers allen naar de 3e klasse degradeerden. Het bondsjaar was ryk aan jubilea, in to taal 22, waaronder Wilhelmina ('s-Bosch) met het 35-jarig bestaansfeest en T.S.C. (Oosterhout) met 25 jaar. De onderdeelen competitie-indeeling en wedstrydprogramma worden vervolgens uit voerig behandeld. Gewezen wordt op de vele moeilijkheden om tot een bevredigend wed- strijdprogram te komen. Benoemd werden 11 commissies van onder zoek inzake strafaangelegenheden, tegen 22 in het vorig seizoen. De spelverruwing bleek nog steeds niet voldoende beteugeld, gezien de vele straffen en waarschuwingen, die noodig bleken. Pynhjk deed het aan te er varen, dat sommige vereenigingsbestuurders hun spelers, die een wandaad bedreven op allerlei mogelijke en onmogeiyke manieren in bescherming namen, doch heftig te keer gin gen, indien enkele weken later een speler der tegenparty zich aan eenzelfde wangedrag schuldig maakte. Het verslag besluit met de erkenning, dat het Zuidelyk district floreert. INSIDER. Zuidelyk district van den K.N.VJ3. In de gisteren te Breda gehouden alge meene vergadering van het Zuidelyk district van den K.N.V.B. werd de heer J. P. van Bel herkozen als bestuurslid van het afdeelings bestuur en wel bij acclamatie. Het voorstel van den heer Van Bel betref fende het competitieprogram werd met 375 tegen 135 en 18 blanco stemmen aangeno men. Bij het voorstel werd Allerheiligen op genomen in de rij der dagen, waarop geen competitie-wedstryden zullen worden vastge steld. Toezegging werd gedaan voor soepele uitvoering, waar het R.-Kath. feestdagen en financieele ernstige belangen betreft. De 2e en 3e klassers hielden eveneens hun jaarvergadering te Breda. Geklaagd werd over de werking dezer belangenvereeniging. Er werd besloten binnen twee maanden voor stellen in te dienen om te komen tot een be tere werkwyze. Daartoe werd een commissie benoemd, die de voorstellen zal uitwerken. INSIDER. VlissingenS.C. Meenen 44. Onder leiding van referee Mesu speelde Vlissingen een vriendschappelijke ontmoeting tegen deze sterke Belgische 2e klasser. Mee nen is een ploeg, die onder training staat van den heer Van Halme en behoort in haar af- zelf ook nog een oordeel op na houdt. Ze is geen klein kind en heeft genoeg verstand van paarden om uit te maken of het paard dat ik haar gegeven heb, valsch is of niet. Ik durf overigens te zeggen, dat ik my minstens evenveel aan haar veiligheid gelegen laat liggen als jy." Enkele uren tevoren zou Miriam hem zyn woorden euvel hebben geduid, maar nu leken ze haar logisch en gerechtvaardigd. En de ferme Arthur, die naar Donnithorne Hall was gekomen, vastbesloten Miriam's jawoord to krijgen, voor de dag eindigde, voelde zich den beker van het geluk uit de handen ge rukt in het oogenblik dat hij haar aan de lippen wilde brengen. In dit stadium van het woorden-duel ver scheen de jonker op het tooneel en zooals gewoonlijk maakte hy zich direct meester van Endellion. „Jongenlief", begon hij, terwyl hy hem vriendschappelijk onder den arm nam en met hem verder wandelde, „de hemel weet, hoe groot mijn dankbaarheid tegenover jou isik heb er geen woorden voor. Uit wat ik over het voorgevallene van vanochtend heb gehoord, heb ik begrepen, dat ik je onnoe melijk veel verrchuldigd ben. Mirry moet ln groot gevaar zyn geweest en tot myn laat- sten ademtocht zal ik je zegenen, jongen. Ik dank God, dat je net op het kritieke oogen blik kwam, want Arthur was zoo hulpeloos als 'n zuigeling." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5