Tommy Boy Mevrouw en haar Huisknecht De symphonie van het Oerwoud UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND Advertentie'*» BOVEN 18 JAAR. Zondagmiddag keer in de week ge- geet daarna een na- zijn, welke vloeistol et ilie-bladeren en giet ■r heet water. Goed afgekoeld is, vervol- jvoegen. Het beste is, ende vloeistof te ge- ;els van het haar de ien voortbrengen, ontharlngsmiddel is rmes voor een dame en heeft. Het haar ïrdnekkiger terug en m vóór de behande- ior niet al te langen lie ontegenzeggelüB kan men (wanneer zijn) zonder nadeel gebruiken en wel op deel goed met talk- it t scheermes over- -ï daarna de plek met xyde op twee deelen lat men deze behan- mag toepassen. stratosfeer- Settle had het plan, liegveld Soldiersfield if Progress" alleen m en, wanneer niet een Irichting of in den instrumenten, met jhappeliike proefne- :edaan, zijn in den ir toezicht van den deskundigge dr. Ar- Picoard, de broeder atosf eeronderzoeker, af den beganen opt een hoogte van te kunnen bereiken, alen te kunnen be- l n cijfers. «n schoone zaak en cl vermaak. Voor hijnt dat zeker wel er bestaat in Enge- m statistiekliefheb- ige uitkomsten van en per minuut ge» wordt een huwelijk rooken 30.000 slga- mtsteken daarvoor erschijnen 6 nieuwe en 20 nieuwe auto- gelschen eten elkef drinken 25 millioe» i gaan er 1.500.000 in 1.800 000 naar de golf, 400.000 tennis auto. De anderen en thee en zingen sch verwar- - In een Zwitsersch t dr. Dien uit Lu- an, die dood in zijn ij had de griep en electrisch verwar- :erborst gelegd, om 1. Om 10 uurhoor- een kreetzij ging .ch door het kussen het dadelijk weg branden. De man rogingen, het leven en. s aan een samen- mstandigheden toe werd in den slaap vouwen werd tot el der verhlttings- aanraking met de 'st. Volgens de ge it kussen bij natte ni-doek tegen het bit was niet ge- dat men met het orzichtig dient om r per uur. ippij In Dultsch- proeven gemaakt ;gart. Hierbij heeft sn electvische snel- wagons, met een ton, een hoogste er per uur bereikt, materiaal en goed lheid van 150 kllo. eer mogelijk is. n scheep s- itwerf, de vroegere is een brand ont- een loods, waarin «waard. Het vuur •andweer heeft met 1 Is er tenslotte in schen. droogdok grootste droogdok n te Southampton d. De plechtigheid tallooze schepen Bllenden, w.o. vele kijvend droogdok, en wal gemetselde het schip dat ge- igevaren, kan wor- van de Southern tiet tot den bouw irgunning daartoe 'an de wanden is n ton bouwmate- Ulioen ton zachte in 10 millioen ton zand en cement, voor een deel gebaggerd uit de haven van Southampton. Het dok heeft een lengte van 1200 voet, is bfl den ingang 135 voet breed en 59 voet diep zoodat het een inhoud van 260.000 ton heeft. Het dok is uitgegraven in een gedeelte van de haven, dat eerst droog was gelegd. Het geheele werk is uitgevoerd onder leiding van den hoofdingenieur voor de dokken der Southern Railway, F. Wentworth-Sheiids. TOB NOOIT-HOEKJE ROZEN IN DECEMBER. Herinnert U slechts het goede Een van de grootste schrijvers heeft ge zegd „Wij kregen het geheugen, o-pdat rozen zouden hébben in December." Ja,.maar dan moeten wij ons verheugen ook zoo instellen en gébruiken, dat wij wer kelijk rozen hebben, en niet alleen een steel met doornen. Burnham heeft gezegd„in de herinnering van ons onderbewustzijn sluime rende grieven van het geheele verleden dat achter ons ligtbéleediging, tegenslag, ge kwetste tjdelheid, moreele zwakheden, fouten en misverstanden, fataal, zélfs vernede rend om aan terug te denken. Hoe weinig be moedigend klinkt dat, want al het opgenoem de behoort onder de categoriedoornen. Maar evengoed zijn er rozen bij de op-den- bodem-van-het-onderbewustzijn gezonken herinneringen, geslaagde pogingen, tallooze oogenblikken van vreugde, genegenheid, na tuurschoon, vriendschap, voldoening over goed-voltooid werk en de honderd en één kleinigheden die tenslotte een dag gélukkig kunnen maken. Waarom, vragen wij ons af, zijn er dan zooveel menschen die zich moedwillig ver wonden aan de doornen, maar de rozen hardnekkig voorbijzien Moeilijkheden van drieërlei soort krijgen zij, die aldus denken en handelen, tegelijk te dragen, nl. de moeilijkheden van het verle den, die van het tegenwoordige en dan die gene welke in de toekomst mogelijk of waar schijnlijk zouden kunnen opdagen I Een last om onder te bezwijken inderdaad, maar een last die zij zichzelve geheel onnoodig op de schouders laden. Wij krijgen slechts kracht om het huidig moment te dragen en meer kracht behoeven wij ook nietWaarom met Ziekelijke intensiteit zich te verdiepen in her inneringen aan dingen die voorbij zijn en die ons alleen maar droevig of bitter kunnen stemmen? Waarom voortdurend met opzet den balsem te verwijderen, die de tijd met zachte hand over onze wonden strijkt Te recht griezelen wij van de afschuwelijke ge woonte van bedelaars in Indië, om ontstoken wonden met opzei open te houden en deze aan de voorbijgangers te laten zien om hun medelijden op te wekken! Maar doen wij geestelijk niet precies hetzelfde wanneer wij ons altijd weer opnieuw intens verdiepen in treurige herinneringen, en systematisch al les vermijden wat ons eenige afleiding zou kunnen schenken of ons helpen om, althans tijdelijk te vergeten? Wij weigeren om de kamer te veranderen, waarin een geliefde doode gestorven is, en wellicht brengen wij alle herinneringsdagen met tranen en zuch ten door. Wij willen geenszins aanraden om hen die men lief heeft gehad te vergeten. Maar wel zijn wij er op tegen, om van ver driet een overdreven cultus te maken, die alle verder levensgeluk uitsluit en ons daardoor en in nog andere opzichten dikwijls onrecht vaardig maakt tegenover de levenden. Verdriet mag ons niet onrechtvaardig ma ken, dat zou degene die door ons be treurd wordt, allerminst gewenscht hebben. Boosheid, angst en verdriet werken trouwens verwoestend op onzen moreelen en physieken toestand in. Boosheid en angst kunnen wij vólkomen uit ons leven leeren verbannen wanneer wij het maar ver genoeg brengen in zelfbeheerschingVerdriet daarentegen is iets, waaraan zelden iemand zijn geheele leven ontkomt, maar, het mag ons niet bitter maken. Waarom moeten wij b.v. zeggen„O, spreek mij niet van den Rijn," wanneer wij indertijd met iemand die ons lief wast maar nu is heengegaan, een reisje langs den Rijn gemaakt hébben. Waarom denken wij er lie ver niet aan, hoezeer degene die heenging van dat reisje nog genoten heeft? Waarom kunnen wij niet dankbaar zijn, dat hij of zij die vreugde nog gesmaakt heeft? Een ieder heeft behoefte om de herinnering aan een, die dierbaar was en heenging levendig te houden, maar, houdt die herinnering in uw hart en vergeet niet, dat we in deze we reld moeten leven met de levenden. Ons hart kan even trouw blijven, al ver anderen wij met opzet onze omgeving en onze dagver deeling, omdat dit ons wat kan helpen in die moeilijke taakvoort te leven als een doelbewuste, krachtige psrzv:ri jkheid. Dr. JOS. DE COCK. door P, M. Legêne. Het groote, stille bosch van Suriname, waar mijlen ver geen menschelijke stern wordt gehoord, waai' geen geruisch uit de drukke wereld der menschen de plechtige stilte verstoort, waar geen treinen doorheen razen en geen stoomfluiten van fabrieken met haar schel geluid de vö'geltjes en de die ren doen schrikken, waar overal diepe, schoo ne vrede heerscht, dit woud heb ik lief ge kregen als een dierbaren vriend. Hoe vaak heb ik daar in groote eenzaamheid gezeten, luisterende naar de stem van het bosoh, die als een wondev'?rr? muziek, een heerlijke, be- tooveren-:.. .aphonic tot my kwam. In diepe aandacht, met gebogen hoofd heb ik onder zün boomen aan de stil-stroomende rivieren genoten van het zeldzaam mooie orkest van dit eindeloos groote bosch. Dit bosch heeft zijn eigen orkest, waar alles in mee speelt de geweldige reuzen van eeuwenoude boomen, het struikgewas, dat de reuzen omhelst, de doornen, die het ontoegankelijk maken, de slingerplanten, die haar stengels tot boven in de hoogste kronen der woudreuzen sturen en er alles bedekken met gele en roode bloemen, het knetteren en gonzen der insecten, de die pe bas van de brulapen, het twitteren van de vogeltjes, de lichtende torren met hun tril lende instrumentjes, de dartelende vischjes in de rivieren, het knorrend geluid van de roofdieren, het sissen van de slangen en het lichten van hun groene, venijnige oogen, het kletsen van de kaaimans in het water, de zil veren stralen van de maan op het donkere bosch en in het water der rivieren, de droge takken der palmen zacht heen en weer waaiend in den wind alles speelt mee, elk op zijn eigen instrument, elk op zijn eigen manier. En wie ooren heeft om te hooren, dis hoort de muziek van het bosch, een eigen symphonie uit het leven gecomponeerd. En wie zijn rael open sluit en met aandacht luis tert, wordt er machtig door geroerd, wordt op de knieën gedwongen in aanbidding van den almachtigen God. Veel, heel veel heeft dit oosch beleefd, veel heeft het ons daarom ook te zeggen van de nietigheid van al het menschelijke en van al den lust en heerlijkheid van de dingen de zer wereld, van de afschuweiykheid der zon de, van het schijngeluk van menschen, die zonder God leven, maar ook van de heerlijk heid der liefde Gods, die machtig is gewor den in zyn kinderen. En dan vertelt het ons, hoe God machtig is de diepst-gezonken men- schenkinderen te redden, te verheffen en ge lukkig te maken. Dit heeriyke muziekstuk is onbeschrijfelijk. Ik weet het ook, dat elke poging van my om het weer te geven, falen zal. Men moet het zelf hooren en beleven. Toch zal ik trachten iets te zsggen over deze symphonie en te ver tellen, hoe ik ze heb gehoord. Zy begint met een wonderschoone Adagio. Diepe vrede vult de ziel bij het luisteren naar dit gedeelte, dat het liefst wordt ge speeld in de avondschemering by onder gaande zon. Het is als of de Groote Meester, die het componeerde, ons daardoor wou on- derwyzen omtrent het doel van het leven. Wy worden van omlaag naar omhoog getrokken. Elke plant, elke bloem, al hetgeen uit den aardbodem voortkomt, roept het ons toe, waarop al ons streven gericht moest zyn „Naar omhoog, tot het lichtMaar dit stre ven van allen en alles naar hetzelfde doel moet niet voeren tot ouderlingen strijd, oor log en vernietiging van elkaar, gelyk by de menschen het geval is. Integendeel, hier smelt alles samen in wonderbare harmonie. Door dit geweldige, alles-bezielende streven naar omhoog vergaat alleen het onkruid. Al het andere wordt er door gezegend. Door elkaar gesteund schieten de stammen om hoog, slank en rank en met een kracht, die ze nooit zouden kunnen ontwikkelen, indien ze alleen stonden. Zelfs de kleine bloemen, die beneden uit den donkeren bodem, waar nooit een zonnestraal doordringt, voortkomen, vinden haar weg langs de hooge, sterke stammen van de woudreuzen tot boven in licht en heerlijken zonneschijn. En daar bo ven spreiden zy een schoonheid ten toon, die ze nooit beneden op de aarde hadden kunnen ontplooien, zy leggen zich daar als een kleed van gele, roode en blauwe kleuren over alles heen en maken daardoor de boomen, die zelf geen bloemen kunnen voortbrengen en daar om zonder kleur en geur zouden moeten biy- ven, tot geweldige bloemen-struiken. Schitte rend gekleurde vlinders vliegen van bloem tot bloem. Groene en pui-peren kolibries han gen aan de bloemkelken en zuigen er met hun lange, sierlijke snavels den honig uit. Bonte insecten vullen de lucht overal. Alles dient en helpt elkaar. Het eene zou zonder het andere niet kunnen bestaan of niets beteekenen, zou nooit tot zyn recht komen. Het groote en sterke draagt het kleine sn zwakke, vaak een geweldigen lasthet kleine en zwakke dat gedragen en door het overige onderhouden wordt, versiert het groote en maakt het ge heel zoo aantrekkelyk schoon. Niemand kan naar het spelen van dit orkest zitten luiste ren zonder onder den indruk te komen, zon der er over na te moeten denken, hoe heer- Ujk het leven op aarde zou zyn, indien ook de menschen, de hoogste schepping Gods, op dezelfde manier hun Schepper wilden dienen, hetzelfde doel en streven hadden, naar om hoog te komen om zich te laten beschynen door de warme stralen van de liefde Gods en door deze liefde zich te laten leiden tot een leven van dienende liefde. Het is echter, alsof er een diepe zucht door alles heen gaat by- het aanslaan van deze accoorden. Want hoe geheel anders ziet het er in de wereld der menschen uit. Daar meent men vooruit te komen door elkaar te onderdrukken en te vernietigen, door gehei me politieke organisaties, door leugen en be drog, door oneerlyke concurrentie, in plaats van de leuze van het bosch, van de onge schonden schepping Gods, toegedaan te zijn „Helpt anderen naar omhoog, dan helpt ge uzelf omhoog". Hier wordt de stille vrede van het Adagio plotseling onderbroken door een snydend ac- coord, dat door alles heen gaat en ons doet rillen en beven. Wy hooren duidelyk den wanhoopskreet uit het bosch „Mammon I' WILLEM DE ZWIJGER-HERDENKING. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Naar wy verne men, ontvingen de Koningin, de Prins en de Prinses een uitnoodiging van het gemeente bestuur van Orange oin tegenwoordig te zyn bij de plechtige herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje, welke aldaar op 30 Juli a.s. zal plaats heb ben. De Kon. familie is tot haar leedwezen verhinderd aan die uitnoodiging gevolg te geven. H.M. heeft aan haar Grootmeester en Opper-ceremoniemeester graaf Dumonceau en den ritmeester der Huzaren baron Sirte- ma van Grovestins opgedragen om H.M. bij deze herdenkingsfeesten te vertegenwoordi gen. Zooals reeds vroeger werd gemeld zal de Koningin op den dag by de plechtige her denking in de Hervormde kerk van Orange door haar hofprediker ds. Paul Gounelle ver tegenwoordigd worden. TOESTAND VAN MR. VAN DE VEGTE. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De toestanc* van oud-minister Van de Vegte is vooruit gaande. De patiënt is gisteren naar Den Haag overgebracht en vertoeft in een zie kenhuis aan den Scheveningschen weg. De behandelende geneesheer schreef hem nog absolute rust voor. EEN INDRUKWEKKENDE TER AARDE- BESTELLING. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Onder buiten gewoon groote belangstelling heeft heden de teraardebestelling plaats gehad van de stoffeiyke resten van ds. B. Tichelman, zyn echtgenoote en zijn zoon, allen om het le ven gekomen bij het auto-ongeval by een spoorwegovergang te Bameveld. Ter hoogte van de Duinstraat hadden zich langs de trottoirs duizenden belangstellen den geschaard, onder wie tal van Scheve- ningsche visschersvrouwen. Aan vele huizen hing de vlag halfstok. In de Nieuwe Kerk aan de Duinstraat werd een lykdienst gehouden. Ds. J. S. Hartjes woonde den dienst by als vertegenwoordiger van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Vlissingen. De lijkdienst werd gehouden door ds. a. Offeringa, die als tekst had gekozen Joh. 11 40 „Heb ik niet gezegd dat zoo gy gelooft, gy de heerlykheid Gods zien zult?" Onder de belangstellenden, die den rouw dienst bywoonden, werden o.a. opgemerkt ae burgemeester van Den Haag, de burge meester van Bameveld, minister Slotemaker de Bruïne, de heer Tilanus, lid der Tweede Kamer en voorzitter van de chr.-hist. kies- vereeniging te Scheveningen, het Kamerlid Snoeck Henkemans, ds. Hoogenraad uit Uithuizen, waar ds. Tichelman vroeger heeft gestaannotaris De Jongh uit Ammerzoden, dr eerste standplaats van den overledene da. Venema uit Loosduinen, met den kerke raad van Loosduinends. Hasper, vertegen woordiger der Geref. Kerk in Hersteld Ver band ds. De Wilde, ds. Gravenmeijer, dr Van Itterson, vertegenwoordigende het clas sicaal bestuur van de Herv. Kerk te 's-Gra- venhage, enz. Ds. De Wilde vertegenwoor digde tevens de prov. Friesche vereeniging „Vrienden der Waarheid". DE MERWEDEBRUG. AMSTERDAM. (V.D.) Nadat een der beide pontons onder de brug over het Merwedeka naal voor den Muiderstraatweg was wegge sleept is hedenmiddag te kwart voor één het scheepvaartverkeer in de richting Utrecht- Amsterdam weer vry gegeven. LANDDAG N.C.R.V. APELDOORN. (V.D.) De eerste nationale Landdag der N.O.R.V. is heden te Apeldoorn gehouden op een feesteiyk versierd terrein in het gemeentelyk park Berg en Bosch. De landdag was bezocht door 55.000 personen en werd om 11 uur geopend met een vaandel- groet. De voorzitter der N.CJEt.V., mr. A. van der Deure, ging voor in gebed en sprak een woord van welkom. Minister mr. J. A. de Wilde getuigde van de belangstelling die de regeering voor de N.C.R.V. en haar landdag heeft. De burgemeester Apeldoorn sprak als voorzitter van het eere-comité en hoop ie dat er veel zegen van dezen landdag voor de N.C.R.V. z"" mogen uitgaan. In de morgen vergadering sprak voorts ds. L. J. van Leeu wen, Den Haag. per radio over zieken en ouden van dagen. De politie had uitgebreide maatregelen genomen en alles verliep in goede orde. DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE. LONDEN. (V. D.) In de slotzitting der economische wereldconferentie verklaarde hedenmorgen de leider der Nederlandsche delegatie, dr. H. Colyn, dat er geen reden was om zichzelf geluk te wenschen met de resultaten die waren bereikt. Deze waren hoogst teleurstellend en de reactie er op zou zeer wel kunnen zyn een verergering van den huidigen toestand. In tal van landen had men in het verleden reeds geconsta teerd, dat de toestand na mislukte confe renties erger werd. Dr. Colyn verklaarde in het verleden herhaaldeiyk te hebben ge waarschuwd en thans bleek wel dat hy tel kens weer gelyk had gehad. De feiten zou den ook thans weer aan zyn kant biyken te staan, tenzy er een onverwachte wending in den toestand kwam. By het verdagen der conferentie zouden de wegen der thans by- een zynde landen hopeiyk niet voor goed geschieden worden, want de onderhandelin gen tusschen sommige landen konden met goede kans op succes worden voortgezet. Dr. Coiyn zeide verder dat hy niet zonder hoop was dat er iets zou worden gedaan zelf buiten de conferentie, als gevolg van de op de conferentie gedane voorbereidingen. Dit zou de juiste rechtvaardiging zyn voor de groote pogingen, welke op de conferentie werden gedaan, ofschoon deze op hetoogen- blik niets heeft bereikt. De Engelsche minister van financiën, Chamberlain, verklaarde eveneens dat hy zeer teleurgesteld was, dat zoo weinig was bereikt van liet doel dat de conferentie be oogde. VLISSINGEN van 20—27 Juli 1933. ONDERTROUWD A. A. van de Perel, 25 j. en M. C. Schot, 18 j. J. J. van de Sande, 33 j. en W. E. Kanning, 37 j. J. van Gyzen, 25 j. en S. M- van de Sande, 31 j. GETROUWD: A. van Sluijs, 22 j. en J. van Gemert, 17 j. H. Marys, 60 j. en P. de Ridder, 47 j. - H. Raats, 30 j. en M. J. Bak, 33 j M Naerebout, 36 j. en P. de Kuyper, 28 j. J. Kwist, 22 j. en M. E. Hubregtse, 22 j. C. G. v. Calmthout, 50 j. en T. de Nooijer,34J. BEVALLEN: C. J. Baars, geb. Kopmels, d. W. A. Hamerslag, geb. van Maris, d. L. Sohier, geb. Jasperse, d. C. de Kok, geb. 't Gilde, z. W. M. Cupido, geb. van Bel, d. T. H. C. van de Dood, geb. van Eek, d. J. Dane, geb. Gelok, d. OVERLEDEN: J. Jakobse, 74 j., wed. van W. Bostelaar. P. A. van Driel, 26 j., man van M. Leys. M. Verbeek, 68 j., vrouw van L. Daane. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 27 Juli, 3 uur. In de ochtenduren heerschte op de Am- sterdamsche fondsonmarkt een vry vaste stemming, in verband met de koers- en prijssty gingen op de Amerikaansche fond sen- en goederenmarkten. Daarby traden Rubberaandeelen op den voorgrond in ver band met de verwachtingen, dat heden me* dedeelingen zouden worden verstrekt aan gaande den stand der Rubber-restrictie- ondex'handelingen. De officieele verhande lingen vielen tegen en na reeds lager inzet brokkelden de noteeringen enkele punten af. De vaste stemming van den dollar, die tot 1.80 steeg, oefende een ongunstigen in vloed uit, evenals het bericht dat omtrent de Rubber-restricties geen mededeelingen sullen worden gedaan. Amsterdam Rubbers, die aanvankelijk tot 108% waren opgeloopen. reageerden tot 102. Ook de andere Rub beraandeelen waren flauw. Petroleumwaar- den verkeerden in reactie. Kon. Olie kwam ruim 2 lager. De Industrieele fondsen lagen gedrukt. Zoowel Philips als Unielevers en Aku's liepen terug. Suikerwaarden en Tabakken sloten zich by de algemeene stemming aan en moesten enkele punten afstaan. Scheepvaartaandeelen en Mijn- waarden stelden zich eveneens beneden de koersen van gisteren. De handel was zeer stil. De Amerikaansche fondsen bleven ten opzichte van de slotkoersen van gisteren pryshoudend, doch de noteeringen bleven achter bij het hooger koerspeil in Wallstreet. De Duitsche en Ned. Obligaties waren prys houdend. Prolongatie V/2 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 27 Juli 1933, des nam. 3 uur (niet-offieieel) Londen 8.24i/4 Berlijn f 50.16 Parijs 1 9.71'4 Brussel 34 621/, Zwitserland 48.03 New-York 1.81'/2.~ MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 27 Juli 1933. Op de veiling werden gisteren de volgende prijzen besteed: Gele boonen 2—3 ct.peulen 9 ct.zuring 1 ct.tuinboonen 14 ct.spinazie 2—IQ ct.postelein 2—6 ct.augurken 1—13 ct. wagenaarsboonen 27 ct.suikerboonen 4— 5 ct.stoksnijboonen 918 ct.stamsny* boonen 0.1—10 ct.stokprinsesseboonen 4— 13 ct.stamprinsesscboonen 6 ct.doperw ten 210 ct.roem van Holland 916 ct. f peeën 6 ct.uien 3—5 ct.zilveruien 3—8 ct., alles per KG.peeën 4—7 ct.kroten 0.1—2 ct.uien 1—21^ ct.selderie 1—3Yi ctpeterselie 1 ct.rabarber 2 ct.radijs 1 ct.ramanas 2 ct., alles per bosaugur ken 712 ct. per 100 stukskervel 1—5 Ct. per chipsavoye kool 14 ct.roode kool 4 ct.bloemkool 1 /25 ct.andyvie 0.1—1 ct.kropsla 0.1—2i/2 ct.komkommers 1— 6 ct., alles per stuk; gladiolen 24 ct.f dahlia's 1 ct.godenzia's 2 ct., alles per bos; gladiolen 24 ct.dahlia's 1 ct.pom pon dahlia's 2 ct.; tijger leies 6 ct., alles per 10 stukspetunnia 1 ct. per potbezuren 7 ct. per stuk. Export-veiling Aardappelen 78—82 ct. blauwe eigenheimers 99151 ct.suikery- peren 90110 ct., alles per 100 KG.roode bessen 6 cent per KG. MIDDELBURGSCHE MARKT. 27 Juli 1933. Boter Walchersche boerinnen 0.89 per 5 ons. Kipeieren 2.60 per 100 stuks. Kalkoeneieren 4 per 100 stuks. Aangevoerd door de handelaren Boter f 0.87per 5 ons. Kipeieren 2.50 per 100 stuks. Kalkoeneieren 4 per 100 stuks. Particuliere prijs Boter 0.95 per 5 ons. Kipeieren 3.50 per 100 stuks. Ondertrouwd J. J. VAN DE SANDE en W. E. KANNING. Vlissingen, Juli 1933. Groenewoud 37. Branderijstraat 22. J. VAN GIJZEN en S. M. VAN DE SANDE. Vlissingen, Juli 1933. Groenewoud 37. Huwelijksvoltrekking Vrijdag 18 Augustus a.s., nam,. 2.30 uur. Daar ik om gezondheidsrede nen verplicht ben uit de zaak te treden, wil ik U langs dezen weg mijn hartelijken dank betuigen voor het vele jaren genoten ver trouwen. De zaak zal omgezet worden door mijn zoon in een Plaat-, Lijst- en Verfhandel, met wien U tevens verdere afrekeningen kunt vereffenen. J. A. MAES. VAN A.S. VRIJDAG AF BRENGEN WIJ U EEN ZEER GOED EN ATTRAC TIE-VOL PROGRAMMA MET TWEE HOOFDNUMMERS. Het eerste is getiteld: een oer-komische lilm, lachen van het begin tot aan het eind. De 2e film is een buitengewoon mooi filmwerk: (SPORTING BLOOD) Metro-Goldwyn-Mayer-Productie. In de hoofdrollens CLARK GABLE MADGE EVANS Een zeer spannende film m. schitterende tafe- reelen. Allen die een prachtfilm willen zien, raden wij aan een bezoek te brengen aan ons Theater. met slecht weer matinée om 3 uur, zelfde programma is in „ALHAMBRA".

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3