NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Hedenmorgen om 10.10 uur is het K.L.M.- vliegtuig „De Rijstvogel" naar Indië vertrok ken. Aan boord bevinden zich 2 passagiers voor Budapest, 2 voor Singapore en 1 voor Batavia. Meegenomen is 264 K.G. briefpost, 1.9 K.G. pakketpost en 32 K.G. lading. Binnenkort zal een nieuwe frankeerzegel aan de postkantoren worden verkrijgbaar ge steld, waarop een beeld van het verkeer ter zee is aangebracht. De aardbeien-campagne is dit jaar slecht geweest. In totaal zijn aan de exportveilin gen aangevoerd (in ronde cijfers) 1.900.000 K.G. voor 290.000 (v. j. 2.780.000 K.G. met een besomming van 456.000). De door- sneeprijs bedroeg 14.50 (v. j. 16.41.) Te Wageningen wordt weer een nieuw be hendigheidsspel uitgeoefend, het spiralen- spel. Het spel wordt alleen beoefend in een „cercle privé". De inzetten zijn gelimiteerd en grof spel is beslist uitgesloten. Op 992.611 leden van 174 kassen tegen werkloosheidsverzekering in België waren op 3 Juni 162.781 of 16.4 pet. werkloos tegen 18.2 pet. in Mei en 18.9 pet. in Mei 1932. s Het mailschip „Majestic'' heeft te Cher bourg 126 vaten goud ter waarde van 15D millioen francs gelost. Het goud is bestemd voor de bank van Frankrijk. Terwijl in het Zuiden, van Frankrijk de thermometer gisterenmiddag 32 graden Cel sius aanwees, zuchtte Parijs onder een tem peratuur van 34 graden Celsius (93 graden Fahrenheit). Te Charlestown hebben vier roovers den onderschout doodgeschoten en een ander ge wond en vervolgens een veroordeelden ban diet aan de politie ontrukt, dien zij daarna vermoord hebben door hem op te hangen voor zijn vaders huis. zicht en uitgestrekte nevelbanken rekening te houden is. Ook Telefunken heeft er toe bijgedragen, dat de buitengewone veiligheid en nauwkeu righeid van de vlucht tot een zoo prachtig resultaat leidde. Ieder der 24 vliegtuigen werd behalve met de normale radio-inrich ting met een door Telefunken ingebouwde speciale radiopeil-inrichting uitgerust. Met behulp van deze peiltoestellen was het blind Vliegen op de trajecten bove.- den Oceaan tusschen Ierland-IJsland en IJsland-Ame- rika met absolute veiligheid mogelijk. Ge neraal Balbo spreekt er in zün laatste be* itlcht met nadruk over, dat zijn eskader de eerste paar uren van de vlucht „slechts met énkele instrumenten om zich te oriënteeren boven de schuimende toppen der golven van ■den Atlantischen Oceaan vloog." Als radio-bakens voor de draadlooze pei- tfing waren, ter aanvulling van de zendsta tions Reykjavik (IJsland), Julianehaab '(Groenland) en Cartwright (Labrador),vele schepen over de route van de vlucht ver deeld, zoodat op ieder oogenblik een nauw keurige positiebepaling gewaarborgd was. Zegetocht van Wiley Post. De wereldvlieger Wiley Post is gisteren na een plechtige ontvangstparade door den eer sten burgemeester van New-York op het raadhuis ontvangen. De burgemeester reikte den vlieger de dapperheidsmedaille over. Post dankte in hartelijke woorden en gaf een beschrijving van zijn vlucht, waarbij hij te vens aandrong op het beschikbaar stellen van geld voor verdere onderzoekingen op het gebied van het vliegtuigwezen. DE ONTWAPENING. De president van de ontwapeningsconfe rentie Henderson heeft in een onderhoud met een vertegenwoordiger van de „Daily Herald" verklaringen afgelegd over den stand van de ontwapeningsonderhande lingen. Henderson verklaarde, dat hij de hoop op het tot stand komen van een ontwapenings conferentie nog niet heeft opgegeven. Hij is van meening, dat princxpieele overeenstem ming bestaat over de volgende puntena. verandering der legers in militie-legers, b. afschaffing der offensieve wapens, zwaar geschut en groote tanks, c. het sluiten van een verdrag om geen geweld toe te passen, welk verdrag Engeland echter slechts voor Europa wil doen gelden, d. de algemeene bereidheid tot aanvaarding van het Russi sche voorstel inzake het vaststellen van den aanvaller, e. algemeene bereidheid tot aan vaarding van een periodieke en automati sche controle op de bewapening met sanc ties voor het schenden der overeenkomsten, f. algemeene aanvaarding van de noodzake lijkheid van een streng toezicht op de parti culiere wapenindustrie. Henderson wees er op, dat hieromtrent in de eerste plaats tusschen Frankrijk en Duitschland overeenstemming moet worden bereikt. Van Fransche zyde wordt voorgesteld de ontwapeningsregeling te verdoelen over twee perioden van vier jaar, waarbij vastgehou den moet worden aan de bepalingen der ■vredesverdragen. EEN RAZZIA DOOR DE DUITSCHE POLITIE. De Duitsche autoriteiten zijn over het re sultaat der verkeersrazzia niet ontevreden. Bij de razzia in de treinen werd in het ge bied van Berlijn een tamelijk groot aantal staatsvijandige personen aangetroffen, van wie sommige in het bezit van wapens en ille gale geschriften of zonder identiteitspapje- ren. In de afdeeling Dresden van de rijks- spoorwegen werden wapens, legerpistolen en opruiend drukwerk in beslag genomen, ter wijl een aantal verdachte personen, die zon der identiteitspapieren werden aangetroffen, in hechtenis werden genomen. Er bevinden zich onder hen twee communistische koeriers die brieven in geheimschrift en deviezen in hun zolen hadden verborgen. Op een van Nederand komenden trein zijn in het district Essen bij den aanvang van het onderzoek groote paketten ontploffingsmid delen in het naast de spoorlijn loopende wa ter geworpen. Verscheiden reizigers uit dezen trein, voor een deel buitenlanders, die op valsche passen of zonder identiteitspapieren reisden, zijn gearresteerd. Soortgelijke resultaten leverden de naspo ringen te Hannover, Keulen, Ludwigshafen, Neurenberg en Regensburg op, terwijl te Frankfort a. d. Main wapens en munitie in beslag genomen zijn. Opmerkelijk is, dat vooral in de grensstre ken de razzia veel resultaat heeft opgeleverd. Te Trier zijn communistische functionarissen gearresteerd, die uit het buitenland terug keerden. Gebleken is, dat alle plaatsen in de omgeving van ck grens worden overstroomd door personen, die den staat minder goed ge zind zijn, en die propagandamateriaal naar Duitschland probeeren te smokkelen. Over de resultaten van de nasporingen bij het autoverkeer, kan gezien den grooten om vang van het onderzoek, nog niets naders worden medegedeeld, daar eerst de plaatse lijke rapporten moeten worden afgewacht. HITLER TOT DE FASCISTISCHE JEUGD. Tijdens de ontvangst van de jeugdige Ita- liaansche fascisten te Mtinchen heeft rijks kanselier Adolf Hitler een korte rede gehou den waarin hij er zijn vreugde over uitsprak, dat de jeugdige fascisten juist naar Munchen zijn gekomen, omdat in die stad een bewe ging is begonnen, die evenals het fascisme in Italië, Duitschland weer tot zelfbewustzijn wil brengen. Het nationaal-socialisme wil een hartelijke en vriendschappelijke verstand houding met Italië tot stand brengen, waar in het, naar Hitier meent, ook is geslaagd. Het wil in Duitschland hetzelfde tot stand brengen wat Mussolini in Italië heeft be werkt. Aan het slot van zijn rede verzocht Hitier den aanwezigen in te stemmen met de woor den „Mussolini Sieg Heil". HET VERMOGEN VAN EX-KEIZER WILHELM. Daar den laatsten tijd de Duitsche bladen v/eer berichten over het vermogen van den vroegeren Duitschen keizer gebracht heb- gen, waarin beweerd wordt, dat dit vermo gen 700 millioen mark zou bedragen, heeft de administratie van 't Pruisische konings huis opnieuw een verklaring gepubliceerd, waarin vastgesteld wordt, dat dit vermogen nog geen tiende gedeelte van het genoemde cijfer bedraagt. Het vermogen van het Prui sische koningshuis is uit het verdrag met den Pruisischen staat van 6 October 1925 bekend. Het koningshuis heeft onder de toenmalige omstandigheden van 5/6 van zijn particuliere vermogen afstand gedaan ten gunste van den staat en moet uit het over gebleven gedeelte het onderhoud van 17 prinselijke huishoudingen met 49 personen bekostigen, benevens de talrijke ambtenaren en het overige personeel onderhouden, dat het koningshuis uit den staatsdienst heeft overgenomen. ENGELAND EN DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. In den loop van het debat over de econo mische conferentie in het Engelsche Lagerhuis verklaarde Neville Chamberlain gisteren, dat hij geen enkele reden zag, waarom de confe rentie niet opnieuw bijeen zou komen na de verdaging. Betreffende het denkbeeld der invoering van een Britsche Rijksmunt, betoogde Cham berlain, dat de kwestie een heele reeks reus achtige moeilijkheden oplevert, maar dat elk bepaald plan, door een der leden van het Britsche Rijk ingediend, onpartijdig zal wor den overwogen. Onze monetaire politiek, zeide de kanselier van de schatkist, is om onafhankelijk te blij ven en het pond noch aan het goud, noch aan den dollar te binden. Wat aangaat de openbare werken, tot be strijding der werkloosheid, zal de regeering zich laten binden door de practische uitvoer, baarheid der ingediende ontwerpen. Lloyd George verklaardie tijdens het debat, dat de conferentie, naar zijn meening, volko men mislukt is en dat er tegenwoordig tus schen de naties een economische loopgraven oorlog gevoerd wordt. De brand in de St. Pe- truskerk te Leiden. Het na- blusschtnsswerk heeft tot gisterenmiddag half zes geduurd. Onwillekeurig maakte men steeds een vergelijking tusschen dezen brand met den grooten Stadhuisbrand, waarbij zich evenals nu ook duizenden nieuwsgierigen naar de plaats des onheils begaven. Ook nu werden zij evenals toen door de politie op eerbiedigen afstand gehouden, mede in verband met het feit, dat het steeds mogelijk blijft, dat stuk ken van de muren die nog overeind zijn ge bleven, naar beneden komen. De Langebrug tusschen Ketelboetersteeg en Steenschuur is daarom voor het publiek afgesloten Branden. Door tot nog toe on bekende oorzaak ontstond hedenmorgen te kwart over zes bï-nd teen het bedrijf reeds in vc'len g <n n,-chinekamer van de N.V. Houthandel Kamphuls, Loosbroek op de Heuvel te Oss. In deze machinekamer be vonden zich een groote Wolff-locomobiel en generators. De brandweer was spoedig met 2 motorspuiten aanwezig. ZIJ bestreed het vuur met 4 stralen en was het spoedig meester. De brandweer slaagde er in uitbreiding van het vuur, waarvoor groot gevaar bestond, daar de machinekamer aan 3 zijden omringd is door een ongeveer 80 M. langen houten loods, te voorkomen. Doordat nog een aantal vaten olie in brand vloog waren tot ver in den om trek zware rookwolken waar te nemen. De brand bleef beperkt tot de machinekamer, welke geheel uitbrandde. De schade wordt door verzekering gedekt. Hedenmorgen is in de boerderij van den landbouwer A. Pruissen aan den Aalsmeer- derweg in de Haarlemmerpolder, waarschijn lijk door kortsluiting, brand ontstaan. De brandweer van Aalsmeer gelukte het het vuur te beperken tot het hoofdgebouw. De aan wezige hoeveelheid hooi, de machines en werktuigen werden een prooi der vlammen. Bij het blusschen werd een der brandweer lieden door neervallend gesteente in het ge laat getroffen waardoor hij zich onder dok tersbehandeling moest stellen. Verzekering dekt de schade, Een brand met hinder nissen. Gisterenmiddag is brand ont staan in een leegstaande villa aan den War- monderweg, op de grens van Leiden en Oegstgeest Werklieden waren bezig met het aanleggen van een centrale verwarmingde vlam van een laschapparaat is in aanraking gekomen met de dakbedekking van bet huis. Met emmers water werd getracht het vuur te dooven maar de sterke rookontwikkeling be lette deze pogingen. De Warmonderweg vormt de grens tus schen de gemeenten Leiden en Oegstgeest de brandweer van beide gemeenten was aan wezig. De evenzijde van den Warmonderweg behoort echter tot het gebied van Oegstgeest en de Leidsche brandweer bleef dan ook wer keloos, ook toen de motorspuit van Oegst geest tengevolge van de nadeelen van den grooten brand van de Petruskerk te Lelden, weigerde. Slechts stelde een brandweerman uit Leiden met een rookmasker op en aan een lange lijn de plaats van den vuurhaard vast. De luitenant der artillerie Boogert had di rect na het uitbreken van den brand de zuur stof- en stikstofcylinders naar buiten ge bracht om ontploffingen te voorkomen. Het blusschingswerk werd echter een volkomen chaos van slangen en de meest tegenstrijdige bevelen. Het gebrek aan leiding werd ten dui delijkste gedemonstreerd, toen er water kwam op de waterleiding, die rustig een grasveldje besproeide, maar waarop geen slang was te koppelen, omdat de kraan werd dicht ge draaid bij ontstentenis van „den man met het fluitje". Ten einde raad, en nada het vuur zich diep had ingevreten in het rieten dak, gaf de brandweer uit Lelden order om water te geven. En toen bleek in de naaste om geving wel modder, maar geen water te zijn. Na heel veel geharrewar is er een uur na het uitbreken van den brand begonnen met een ernstige poging om het vuur te blus schen. Het rieten dak en de bovenverdieping van het landhuis waren toen uitgebrand en de omgeving was uitgerookt. Het vuur stierf zijn eigen dood, zonder dat brandmeesters het vuur meester waren. Ongelukken. Gisteren heeft een doodelijk ongeval plaats gehad op den Admiraal de Ruyterweg. Een 45-Jarige man slechts kort te Amsterdam woonachtig en dus slecht op de hoogte met de verkeerstoestan- den, stak een overweg van de N. Z. H. Tram over, juist toen een sneltram met volle vaart naderde. Voor de man het wist, werd hij door den motorwagen gegrepen en tegen een paal van de stroomleiding geslingerd. Het slacht offer bleef ernstig gewond bewusteloos op straat liggen. Hij werd naar het Wilhelmtna- gasthuls vervoerd, waar hij in den loop van den avond ls overleden. Bij het baden In de Zuid-Willemsvaart bij Weert is een 27- jarige man uit Hamont verdronken. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Een 30- jartge bakker te Kampen ls bij het baden in het Noorddlep op het Kamperelland verdron ken. De ongelukkige laat een vrouw met drie kinderen achter. Gisterenavond is een 30- jarige man uit Hiphout, bij het baden in het Witven onder die gemeente verdronken. Of schoon spoedig een dokter aanwezig was en kunstmatige ademhaling toepaste, mocht hij er niet in slagen de levensgeesten op te wek ken. Arbeiders te De Wijk (Dr.) werk zaam, vonden langs den walkant der Hooge- veensche Vaart een hoop kleeren. Men ver moedde dat deze kleedlngstukken afkomstig waren van een 23-Jarigen arbeider J. Kreu- len, welke ter plaatse werkzaamheden had verricht. De politie werd gewaarschuwd. Deze heeft na een half uur dreggen het Hik van genoemden Kreulen opgehaald. Onder do gemeente Noorddfjk is bij het baden een 21- jarige man uit Groningen verdronken. Aan het strand te Scheveningen is gisterenavond een 17-jarlge jongen bij het baden verdron ken. In een houtopslagplaats te Venlo zijn twee arbeiders tusschen hout bekneld geraakt. De arbeider J., uit Grubbenvorst, ls met een ernstige bcenfractuur in het ziekenhuis op genomen de andere, v. H., was licht gewond en kon, na verbonden te zijn, naar zijn wo ning gaan. Een 25-jarige man te Zutfen die niet zwemmen kon is in den IJsel een bad gaan nemen. Hij verdween evenwel on middellijk in de diepte. Gisterenmiddag werd een jongen, die op een fiets uit een zij laan te Zeist kwam, op den Drlebergscben weg door een auto gegrepen. Ernstig aan het hoofd gewond, werd het slachtoffer naar een ziekenhuis overgebracht. Verder is een amb- tenaresse van het rijksopvoedingsgesticht voor meisjes, toen zij met haa fiets op den Utrechtschen weg reed, door een auto aan gereden, waarbij zij onder den auto terecht kwam. Ernstig gewond en bewusteloos is zij naar het ziekenhuis overgebracht, Gister avond heeft op den rijksweg te Amerongen een ernstig ongeluk plaats gehad. De motor rijder H. J. H. K. uit Zeist nam met een vrij groote snelheid een bocht, waarbij hij de macht over zün stuur kwijtraakte. De motor sloeg tegen een paal. De duorijder, de 22- jarige C. van V. uit Zeist, werd van den motor geslingerd en bleef doodelijk gewond liggen. Spoedig na het ongeval is Van V. overleden. K. werd ernstig .ewond opgenomen in het hospitaal te Amerongen. Ernstig auto-ongeluk.— Gisterenavond omstreeks 8 uur ls op de Sta tionslaan te Nunspeet een auto, waarin een vijftal Jongelui uit Apeldoorn waren gezeten, In de gevaarlijke bocht ter plaatse, in volle vaart tegen een boom gereden. De wagen werd geheel vernield. Twee der inzittenden werden zwaar en twee minder ernstig ge wond. De zwaargewonden zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apeloodrn vervoerd. De beide anderen zijn naar hun woning ver voerd. De vijfde inzittende bleef ongedeerd. Nader vernemen wij, dat naar het zieken huis zijn vervoerd de 20-jarige Van Kamp, die achter het stuur zat en de 20-jarlge Van Elburg, die naast hem zat. Beiden hebben in wendige kneuzingen, verschillende fracturen en hoofdwonden opgeloopen. Van Eiburg heeft bovendien nog een schedelbreuk beko men. Voor zijn leven wordt gevreesd. De an dere gewonden zijn mej. Van Elburg en haar ongeveer 19-jarige broeder. Deze laatsten zijn naar buis gebracht. Een 15-jarig broertje van de Van EIburg's bekwam geen letsel. De Lutine-werkzaamhe- d e n. Gisterenavond is men er in ge slaagd den 12 ton zwaren cylinder met r-o- tor en zuig- en persinstallatie op het coni sche gedeelte te plaatsen, dat boven het Lu- tine-wrak jl. Vrijdag In zee was neergelaten. Er wordt hard doorgewerkt. Zoo spoedig mogelijk zal begonnen worden met het uit pompen van zand en water, waarna de toren ln de zandlaag moet wegzakken. Alsdan zal er nog een cylinder van 6 meter op geplaatst worden, waarna do voorbereidende werk zaamheden gereed zün en een aanvang kan worden gemaakt met het wegbranden van den roestklomp, welke den weg naar het goud verspert. Het weer ls nog steeds gunstig Heidebrand hij Amers foort. Te Amersfoort is gisterenmld- Oag om ongeveer 3 urn- een heidebrand uit gebroken bi] hoogte 30, op de grens van Soesterberg. Door den sterken wind breidde het vuur zich sterk uit in de richting van den ütrechtschenweg. De brandweer uit Soesterberg was onmiddellijk aanwezig, üit het vliegkamp zijn per vrachtauto militai ren ontladen. Ook de Amersfoortsche brand weer, talrijke politieagenten en vele burgers hielpen bij het blusschingswerk. Om 4 uur was men het vuur meester, doordat een zandweg een onbrandbare grens vormde. Er is ruim twee H.A. heide met de daarop staande bosschen verbrand. De oorzaak ls onbekend. Veiligheidshalve ls een militaire wacht op het terrein uitgezet. Hevige onweders. He vige onweders hebben op verschillende plaatsen in het Munsterland veel schade aangericht. Bij Fiichtorf werd een landbou wer door den bliksem gedood. Te Seppen- rade ontstond door het inslaan van den bliksem brand in een boerenhofstede, waar door het woonhuis en de schuren met een groot deel van de oogstvoorraden verloren gingen. Bi] Netteberge werd een dorsohma- chlne door den bliksem getroffen. De ma chine geraakte in brand en werd geheel ver nield. De dorschers hadden zich net op tijd van de machine verwijderd. Veel vee werd in de weiden getroffen. Sprinkhanenplaag in China. Naar het Chineesche ministerie van binnenlandsche zaken meedeelt, heerseht in de uitgestrekte gebieden van China, vooral in de streken langs de Gele Rivier, die kort geleden door overstroomingen werd geteis terd, een ontzettende sprinkhanenplaag. De velden zün verwoest, de oogst vernield65 millioen boeren bezitten geen graan of an dere levensmiddelen. De Chineesche regee ring heeft uitgebreide maatregelen genomen, om de vele millioenen boeren voor den hon gerdood te bewaren. Voorhistorischen men- schenschedel gevonden.— Naar de „Ludwigsburger Zeitung" meldt, ls in een grintgroeve een menschenschedel ge vonden, die intact geborgen is. Hoogdstwaar- schijnlük heeft men hier te doen met een vondst uit den diluvialen tijd. Wellicht ls de schedel nog ouder dan die van het Neander- dal. De rechterhelft en het schedeldak zijn volkomen onbedorven. De linkerhelft is iet of wat verbrokkeld, maar ook deelen van den Unkerbovenkaak zijn gaaf. Het ls nog niet met zekerheid vast te stellen, of de schedel past in het tijdperk der mammoethen of der boschollfanten. In ieder geval ls het de oud ste menschenschedel, die ooit ln Wurtembevg is gevonden. De schedel ls in gips gebracht. Toilet-geheimen. Een ge zicht met ingevrllen wangen geeft zoo het Idee, dat ook het verdere lichaam niet geheel gezond is. Wil men eenlgszlns gezondere wangen krij gen, dan moet men eiken dag gedurende een paar minuten uit alle kracht gaan blazen, zoodat de wangen bol gaan staan. Het ge bruik van kauwgom heet ook een goed mid del te zijn. Hoe vaak hoort men dames er niet ovor klagen, dat hun haar langzamerhand lichter wordt. Een dame met gitzwart haar bemerkt op een gegeven oogenblik tot haar grooten schrik, dat er een bruinachtige glans over komt. Wat er aan te doen, ten einde de oor- spronkelüke kleur terug te krijgen Wü hopen, dat we haar met de volgende remedie een dienst bewijzen. Wasch het haar één keer in de week ge woon met goede zeep en geef daarna een na spoeling van salie en azijn, welke vloeistof men als volgt klaarmaakt Neem een handvol salie-bladeren en giet hierover een halven liter heet water. Goed roeren tot het mengsel afgekoeld is, vervol gens een eetlepel azijn bijvoegen. Het beste is, bovendien een ijzerhoudende vloeistof te ge bruiken, opdat de wortels van bet haar de zwarte kleur weder kunnen voortbrengen. Het meest practische ontharlngsmiddel is crème, terwül het scheermes voor een dame beslist nadeelige gevolgen heeft. Het haar komt veel vlugger en hardnekkiger terug en is harder en stugger dan vóór de behande ling. Wil men echter voor niet al te langen tijd bevrijd zijn van die ontegenzeggelijk ontsierende haren, dan kan men (wanneer de haartjes niet te lang zijn) zonder nadeel een veiligheidssoheermes gebruiken en wel op de volgende wijze Poeder het te ontharen deel goed met talk poeder en ga er licht met t scheermes over heen. Zoo noodig bet men daarna de plek met een mengsel van peroxyde op twee deelen rozewater. Men bedenke echter, dat men deze behan deling niet te veelvuldig mag toepassen. Een nieuwe stratosfeer tocht. Kapitein Settle had het plan, gisterenavond van het vliegveld Soldiersfield in den ballon „Century of Progress" alleen m de stratosfeer op te stijgen, wanneer niet een verandering in de windrichting of in den luchtdruk optreedt. De instrumenten, met behulp waarvan wetenschappelijke proefne mingen zullen worden gedaan, zijn in den ballon aangebracht onder toezicht van den New-Yorkschen natuurdeskundigge dr. Ar thur Compton. Dr. Jean Plcoard, de broeder van den bekenden stratosf eeronderzoeker, zal de onderneming van af den beganen grond leiden. Settle hoopt een hoogte van meer dan 17.000 meter te kunnen bereiken, ten einde kosmische stralen te kunnen be- studeeren. Het leven ln cijfers. Statistiek, zegt men, is een schoone zaak en geeft den menschen veel vermaak. Voor sommige Engelschen schijnt dat zeker wel het geval te zijn, want er bestaat in Enge land een vereeniging van statistiekliefheb bers. Hier laten wij eenlge uitkomsten van hun liefhebberij volgen. Er worden drie kinderen per minuut ge boren. Alle drie minuten wordt een huwelijk gesloten. De Engelschen rooken 30.000 siga retten per minuut en ontsteken daarvoor 48.000 lucifers. Elk uur verschijnen 8 nieuwe boeken en vervaardigt men 20 nieuwe auto mobielen. 40 millioen Engelschen eten elkef dag 12 millioen eieren en drinken 25 mlllioe» glazen bier. Des Zondags gaan er 1.500.000 menschen naar de kerk en 1.800.000 naar de cinema 360.000 spelen golf, 400.000 tennis en 1.500.000 rijden in een auto. De andereri blijven te huis, drinken thee en zingen godsdienstige liederen. Het electrisch verwar mingskussen. In een Zwitsersch medisch tijdschrift vertelt dr. Dien uit tu- zern het geval van een man, die dood in zijn bed werd gevonden. Hij had de griep en 's avonds had hij een electrisch verwar mingskussen op zün linkerborst gelegd, om het zweeten te bevorderen. Om 10 uur hoor de zijn vrouw plotseling een kreetzü ging naar het bed en voelde zich door het kussen geëlectriseerd. Hoewel zij het dadelijk weg trok, ging het plotseling branden. De man lag dood in bed en alle pogingen, het leven weer op te wekken, faalden. Het doodelük ongeluk Is aan een samen loop van verschillende omstandigheden toe te schrijven. Het kussen werd tn den slaap gekreukeld, de stof op de vouwen werd tot verbranden verbit, een deel der verhlttings- draden maakte contact en aanraking met de vochtige huid deed de rest. Volgens de ge- Urulksaanw'jzlng moest het kussen bü natte omslagen door een gummi-doek tegen het nat worden beschermd, bit was niet ge beurd. Het gebeurde leert, dat men met het electrische kussen zeer voorzichtig dient om te gaan. 150 Kilometer per uur. De Rüksspoorwegmaatschappij in Duitsch land heeft opzienbarende proeven gemaakt op de lijn MUnchen—Stuttgart. Hierbü heeft een trein, bestaande uit een electrische snel trein-locomotief en zeven wagons, met een totaal gewicht van 309.7 ton, een hoogste snelheid van 151.5 kilometer per uur bereikt. Gebleken ls, dat het goed materiaal en goed personc.l, een normale snelheid van 150 kilo meter ln het spoorwegverkeer mogelijk ls. Brand op een scheeps werf. Op de Howaldtwerf, de vroegere Vulcanwerf te Hamburg ls een brand ont staan, die ls uitgebroken in een loods, waarin houten modellen werden bewaard. Het vuur breidde zich snel uit. De brandweer heeft met 22 stralen water gegeven en ls er tenslotte in geslaagd, het vuur te blusschen. Het grootste droogdok ter wereld. Het grootste droogdok ter wereld is gisterenmorgen te Southampton door koning George ingewüd. De plechtigheid werd aan den wal en op tallooze schepen door duizenden belangstellenden, w.o. vele kinderen, bijgewoond. Het droogdok is geen drijvend droogdok, maar een reusachtige, h- den wal gemetselde bak, waar het water, nadat het schip dat ge dokt moet worden, is binnengevaren, kan wor den uitgepompt. Het dok is eigendom van de Southern Railway, die in 1924 definitief tot den bouw besloot en het parlement ergunning daartoe vroeg. Voor het metselen van de wanden is niet minder dan 20 millioen ton bouwmate riaal gebruikt en wel 7 millioen ton zachte klei, 3 millioen ton grind en 10 millioen ton

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2