u 5 Courant GD! N TWEEDE BLAD rgsche toomvaart FEUILLETON Sen wonderlijke gelijkenis. BINNENLAND LAND- EN TUINBOUW rniet IN'S l. De fijnste oven- el bij vanaf vanaf SER TJE eek lü 29 ct. 20 ct. 49 ct. 6 ct. 14 ct. 19 ct. 25 ct. 19 ct. 63 ct. UNS! ct. ct. 16 ct. 401. s VRIJ BAL. enhoek 9. n dag door of rond FRANCKE. )OP wegens Op alle nog 30 kor- JIJPE, Wai- vee doozen Dpt voor 25 "ERS, krijgt een auto, gratis. 'alsfraat 35. g-Kotterdam plaatsen SSAGIERS, M VEE lidd. v Kolt. ï.uur vm. uui 9 8 9 8 9 8 ïkomen ■port- en Exp. in VOS. Xp'ef. >ERS, Tel 153. OUT, Tel. 282. Teler, 101, van de Vrijdag 21 Juli 1933. No. 170. KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering- van Donderdag. Crisis-wetten. De kort geleden afgetreden ministers vin den geleidelijk alle weer emplooi. De heer Beelaerts van Blokland werd vice-president van den Raad van State, de heeren Ruys de Beerenbrouck, Terpstra en De Geer namen in de Tweede Kamer zitting en de eerste van deze drie nam weer den voorzitterszetel in. Hu is den minister van justitie een plaats gereserveerd in den Hoogen Raad. Thans wacht de heer Reymer nog op een geschikt postje en dan zijn zij allen weer ingelijfd. De combinatie van pensioen en nieuw salaris heeft weer aanwinsten gekregen. Andermaal had de Kamer eenige spoed- eischende ontwerpen te behandelen, die aan de Regeering weer nieuwe bevoegdheden ge ven om sneller en doortastender te handelen wanneer dit noodig'is. De indertijd tot een minimum gereduceerde Landbouw-crisiswet moest nu worden uitgebreid. Volgens velen is do thans gevraagde macht voor de Regee ring alles-omvattend, dus dictatoriaal. Het verleenen van eenige retorsiebevoegd heden stelt de Regeering eveneens in staat krachtig en zeer diep in te grijpen in het handelsleven. Het derde belangrijke ontwerp betrof de bezuiniging op het lager onderwijs. Hierme de is natuurlijk aan het voor velen extra- heilige huisje geramd. Tot 1 Januari 1935 Y7ordt alle scholenbouw stopgezet en moet men door inschuiving en ophooping maar zien terecht te komen. Natuurlijk zijn er weer, die een andere soort bezuiniginghad den gewild, maar dat is het oude liedje bij ieder voorstel wat het reeds verkregen goed aantast. De retorsie-maatregelen, vonden toejui ching bij den heer Westerman zoowel als bij den heer Kortenhorst. Volgens den laatste hebben deze maatregelen niets uit te staan met protectie en vrijhandel. Het speet hem alleen, dat deze wat laat komen. Onze ex port is vrijwel te niet gegaan en eerst thans komt men met deze maatregelen. Men heeft zoo lang de kat uit den boom zitten kijken, tot het beest van honger uit den boom viel. Reeds veel eerder is geadviseerd om invoer verboden als retorsie-maatregelen uit te vaardigen, in 1927 heeft de Troonrede reeds verklaard dat afweermaatregelen noodig waren. De heer Korstenhorst wierp derhalve een deel der schuld voor onze export-verla ging op de Regeering. Met het stelsel der meestbegunstiging is men er niet gekomen. Nederland zal eenige verdragen moeten opzeggen, o.a. het verdrag met Duitschland, omdat anders de retorsie-maatregelen niet kunnen worden toegepast indien geen beter verdrag is te verkrijgen. Volgens hem is de toestand in de bedrijven zeer ernstig en het is niet alleen voldoende het budget sluitend te maken en den gouden standaard te hand haven. Wanneer de Regeering niet krachti ger optreedt zal een heftige actie tegen hand having van dien standaard ontketend wor den. Volgens den heer Vliegen toonen de retor sie-maatregelen aan, dat het met de protec tie overal mislukt is. Veel gevoelt hij voor die maatregelen niethij wil liever de stichting van een Industriebank, die industrieën helpt indien het gaat om producten van artikelen die tot nu toe hier niet geproduceerd werden. Retorsie is een vijandige daad, die hij al leen wil zien toegepast als de ander begon nen is met vijandig op te treden, nl. met ons ongunstiger te behandelen dan een ander land. Dat is ook de bedoeling van dit ont werp. Vit het Engelsch van JOSEPH HOCKING K) ^ÜFil je even bellen, Enny verzocht hij, $|rwyl hij deed alsof hy met zyn bagage fcezig was. Eenige seconden later hoorde hy het tin kelen van de bel, gevolgd door het geluld van voetstappen. De deur ging open en een hoogbejaard man hy moest minstens zeventig zyn werd zichtbaar. Endellion besefte, dat nu de werkelijke vuurproef ging beginnen. „Hallo, meneer Peters, ik kom u iemand brengen riep Enny opgewonden. Endellion wendde een oogenblik het hoofd af. Nu duizelde het hem toch even. „Wie vroeg de man in de deuropening. „Kunt u het niet zien vroeg Enny. Endellion keerde zich om en liep lang zaam in de richting van den ingang. Toen hij op een meter afstand v.an den ouden man gekomen was, bleef hy staan en keek hem rustig en onbevangen aan. De oude gaf hem zijn doordringenden, onderzoekenden blik terug en wel een halve minuut stonden ze elkaar zoo aan te staren. Herkenning, twy- fel, heftige verbazing, bhjdsohap, teekenden zich achtereenvolgens op het gelaat van den firyzen dienaar af toen klonk het, eer Het is niet precies vast te stellen wat het effect zal zijn van maatregelen als deze. Als eenmaal de vijandige daad is geschied dan is de weg tot onderhandelen in den regel leeiyk versperd. De socialisten verzetten zich niet tegen dit ontv/erp, maar zy hoopten, dat effectieve gebruikmaking zoo min moge lyk zal geschieden. Minister Verschuur had geen 2ware taak met zyn verdediging. Hy wees de beschuldig ging aan het adres der Regeering voor de vermindering van den export ten eenen- male af. Het is een wereldcrisis waarin Ne derland is betrokken en de Regeering heeft een zydélingsche taak. In dien geest is ook dit ontwerp opgesteldzy vraagt bevoegd heid als het noodig is die te hanteeren als de maatregelen passen in den uiteindeiyken gang van zaken. Van zwenking in de han delspolitiek is hier geen sprake. Men moet volgens den Minister dit ontwerp bekyken uit een oogpunt van doelmatigheid. Alleen de communisten stemden er tegen, Het onderwijswet je joeg meer stof op in de benauwd-warme Kamer. Het gaat na tuurlijk weer om de oude kwestie. Waar men een handje-vol kinderen bij elkaar weet te halen om een schooltje te stichten, moet de Staat dadelijk zyn beurs openen al zit er niets in. Men is maar weer bang, dat die bouwerij in de klem komt. Dat is alles, dat is het eeuwige gekibbel, waarby nu eenmaal voor velen alle moeiiy'kheden in het niet verzinken. Het allerergste ïykfc hun, dat een paar kinderen eens op een school zullen verblüven, die niet op een haar na past by de geestesrichting van hun ouders. Daarvoor moeten millioenen worden opgeofferd. Al dadelijk zyn eenige amendementen ingediend om aan de bezuinigingsbepalingen te tornen. Zelfs heet er stryd met de Grond wet te zyn ontdekt. Die bepaalt dat de Re geering kan onderzoeken of een voorstel goed isdit ontwerp geeft grenzen aan voor de oprichting en dat is in stryd met die facul tatieve bepaling. Indien er nl. minder dan 60 adspirant-leerlingen zijn zal zonder on derzoek of deze elders onder dak kunnen komen, de oprichtig der school moeten wor den geweigerd. De Regeering kan weige ren, maar in een wet vastleggen dat ze moet weigeren, acht men onvoorzichtig. Het verschil is wel heel erg En voor der- gelyke zaken maakt men zich dik als de staatskas een paar honderd millioen gulden te kort komt. Morgen de rest. Wederom heeft de Kamer een communis tische interpellatie geweigerd. Ze zou loopen over een mishandelingszaak op Soembawa. Bij deze gelegenheid wilde het Inlandsche lid maar eventjes zyn standpunt over Indiër uiteen zetten. De voorzitter sneed hem daartoe den pas af omdat dit niet aan de orde was. Een andere interpellatie werd aangevraagd door den heer Knottenbelt, nl. over maat regelen die de Regeering zou moeten nemen tegen leden van de Kamer, de Provinciale Staten en den gemeenteraad, die klaarbhj- kelijk handelen in strijd met de belofte van trouw aan de Grondwet, die zy hebben af gelegd. Over die aanvrage wordt morgen beslist. DE DOKTER AAN 'T WOORD. WAANVOORSTELLINGEN EN HALLUCINATIES. door Dr. W. HEIDEKAMP. Wanneer een patiënt waanvoorstellingen heeft, wordt hy zoozeer door z'n onjuiste ideeën beheerscht, dat hy volkomen onge voelig blyft voor tegengestelde voorstellin gen en door niets van zyn verkeerde inzicht overtuigd kan worden. Er is dus een groot verschil tusschen een onjuiste opvatting en een waanvoorstelling. Een onjuiste opvatting is een verstandskwestie en kan bestreden worden door zich te richten tot het verstand, doch by een waanvoorstelling speelt daar naast de gemoedsaandoening een belangrijke rol. Schokkende gebeurtenissen, teleurstelling, langdurige smart, maar ook onverwacht ge luk kunnen zich op deze wyze uiten. De leek tracht waanvoorstellingen vaak te juichkreet opwellend uit het diepst van zyn hart„t)e hemel zij geprezenhet is meneer Robert „Dus je herkent me, Peters? Het is byna acht jaar geleden, sinds we elkaar het laatst gezien hebben. Een heele tyd Maar jij ziet eruit alsof je geen dag ouder bent geworden." „Ja, ik herken u, ik herken u. U bent verouderd, maar ik herken u. Welkom meneer welkom thuis." Ontroerd, de oogen vol tranen, greep hy Endellion's rechterhand. „Nog eens even goed kyken, meneer, om mij te overtuigen dat ik niet droom dat het meneer Robert is en niemand anders." Hy wreef zyn ocgen uit en liet nogmaals zyn blik lang en ernstig op den ander rusten. „U bent veranderd, meneer, dat staat vast maar het is hetzelfde gezicht". Hy staarde even in gepeins voor zich uittoen „O, waarom bent u toch niet eerder thuis gekomenUw vader heeft zoo'n verdriet gehadik geloof dat het tenslotte zyn hart gebroken heeft, ik hoop dat hier alles even goed zal gaan als vroeger, meneer. U moet my myn openhartigheid ten goede houden, maar uw vader maakte zich bezorgd over de toekomst. U weet hoe na het land goed hem aan het hart lag en dat u dat u weg bent gegaan, heeft hy zich ver- schrikkelyk aangetrokken." Enny Yerlland was inmiddels weggegreden en de beide mannen waren nu alleen. „Ik begryp het, Peters", zei Endellion. „Ik verklaren door zinsbegoochelingen, doch dit is onjuist. Eerder heeft het omgekeerde plaats, want zinsbegoocheling wordt als regel veroorzaakt door een waanvoorstelling. De zoo ontstane hallucinaties zyn zoo krachtig, dat zy al het andere verdringen en den pa tiënt den kyk op het werkeiyke leven met zijn gebeurtenissen doen verliezen. Het ver mogen om te oordeelen, ontbreekt. Anders is het bij een dwangvoorstellinghier weet de patiënt zelf zeer goed, dat de voorstellingen, die hem in haar macht hebben gekregen, on zinnig zyn. Hij doet byv. iets, omdat hy ertoe gedreven wordt, al weet hy zelf, dat het dwaas is. Hy kan er zich echter niet tegen verzetten. Om een patiënt te beoordeelen is het dus noodig, dat wy weten hoe hy zich oriënteert ten opzichte van zyn omgeving. Kan hy zich nog een juiste voorstelling maken van plaats en tyd, weet hy waar hy zich werkebjk be vindt Kent hy de personen uit zyn om geving en weet hy, wie en wat hy zelf is? Dit vermogen om zich te oriënteeren ont breekt vaak ook by de allerernstigste gevallen van zwakzinnigheid. Het geheugen is dan verloren gegaan, zoodat ook de vorming van begrippen niet meer mogelyk is. Van byzondere beteekenis blyft de vraag, of ook zielsziekten aanstekeiyk zyn. Dit is ongetwyfeld het geval, al moet men zich de overbrenging niet denken als by een infectie ziekte, die door bacillen wordt veroorzaakt. Er bestaat echter zeer zeker psychische in fectie en deze kan zelfs den vorm van een epidemie aannemen, waarvan gevallen van massasuggestie een kenmerkend voorbeeld zyn. Voor een dergelyke psychische infectie is lang niet iedereen gevoelig, maar dat kan tenslotte ook worden gezegd van physieke in fecties. GEZONDE VOEDING OP REIS. Wenken voor de vacantie. Met verbazing en ongerustheid ziet men op reis sommige menschen hun levenswijze in de war sturen. Ze beginnen met chocolade- reepen, dan wordt een groote hoeveelheid boterhammen uitgepakt en gaandeweg opge geten, terwijl verder onderweg bier en limo nade, croquetten, ys, taartjes en vruchten worden gekochtze gebruiken in de restau ratiewagen een middagmaal, zoo uitgebreid, alsof ze den geheelen dag niets hadden ge geten en dan komen verder nog koffie en limonade, bonbons en zuurtjes in één en de zelfde maag. Het verwonderiykste is dan nog, dat deze reizigers zich erover verwonderen, als zy eventueel den volgenden dag ziek te bed liggen, zy zeggen dan, dat „eten bui tenshuis" hun slecht bekomt. Het is in werkelykheid volstrekt niet zoo moeilijk, om zich in den tegenwoordigen tyd ook op reis verstandig te voeden. Men kan misschien niet precies op denzelfden tyd eten, als men het thuis gewend is, doch daar zal men niets van krijgen. Is men gewend om geregeld melk of kar nemelk te drinken, dan is het goed, hiervan op reis niet af te wyken, aangezien in dat geval de spysverterlngsorganen zich op deze voeding hebben ingesteld. Voor zuigelingen, die met de flesch gevoed worden, is reizen al- tyd hierom bezwaariyk, dat de melk niet koel gehouden kan worden. Het beste is, alle fleschjes zorgvuldig gereinigd mee te nemen en voor elke maaltyd voor het kind een wei nig versche melk te koop en, die meteen wordt opgedronken, is het niet door den zuigeling, dan door de andere kinderenof door de ouders. Op de plaats van bestemming worden dan alle onderweg vuil geworden en telkens na het ledigen met water gevuld weer inge pakte fleschjes tegelyk met zorg gereinigd. In het hotel kan men melk koel houden in koud stroomend water, wanneer er geen ijs kast aanwezig is. Zoo kan men ook zelf mee genomen boter langen tyd versch houden. Tenslotte wyzen wy nog op het feit, dat velen hun medepassagiers hinderen door broodjes met sterk riekende kaassoorten mee te nemen, dit is geheel onnoodig, want er zyn genoeg kaassoorten te krygen van elk gewenscht vet gehalte, die deze onaangename eigenschap niet bezitten. begryp het volkomen. Maar je hoeft niet bang te zyn ik ben heelemaal veranderd de verandering is niet alleen uiteriyk en ik zal mijn plicht doen tegenover ieder een...." „Neemt u my niet kwaiy'k, dat ik zoo vry- postig ben geweest, meneer, ik heb met u gespeeld, toen u niet meer dan een baby was en toen u ouder werd, heb ik my misschien te veel vrijheden gepermitteerd door u onge vraagd raad te geven. Maar ik hield van u, meneer Bob en daarom...." „Ik weet het, Peters. Het is niet te ver wonderen, dat je ongerust was over my. Maar voor de toekomst is die ongerustheid niet meer noodig." „Ik was bang, det u nooit meer terug zou komen, meneer Bob en ik was bang, dat als u terug kwamenfin, u weet wat ik bedoel, meneer Bob.. Vergeeft u het mij ik ben meer dan vijftig jaar in dit huis in dienst geweest...," „Natuurlyk is er geen sprake van kwalyk nemen, Peters, vertel my nu maar alles." Ze stonden nu in de hall en Peters begon zyn hart te luchten. „O, u hebt geen idee hoe opgewonden en van streek ik ben. Ik had het u al eerder moeten zeggen, meneerze zyn al vier uur hier." „Wie is hier „Uw oom." „Oom Arthur?" „Ja en uw neef en de advocaat," „De advocaat Wat voor advocaat Het Kamerlid H. Sneevliet. Het Tweede Kamerlid H. Sneevliet, voor zitter van de Revolutionnair Socialistische partij in Nederland, die heden uit de gevan genis wordt ontslagen, is, naar men mede deelt, voornemens de eerste Kamerzitting na zijn vrijlating by te wonen. Verbod der zgn. Roulette reeds het volgend jaar? Nu de opvattingen van verschillende bur gemeesters omtrent de al of niet toelaatbaar heid der zgn. roulette-speelgelegenheden in de badplaatsen nogal biyken te verschillen, o.a. in verband met de uitlegging-der lotery- wet en de minister van binnenlandsche zaken reeds in een circulaire gewezen heeft op het gevaar van het toenemen van het aantal speelgelegenheden voor de jeugd, heeft men, naar „de Tel." verneemt, op het departement van justitie deze zaak in onderzoek genomen. Het is niet onmogelijk dat men, zoo noodig door een wetswyziging, zal trachten in de toekomst het roulettespel te verbieden. Vermoedeiyk zal men de inrichtingen, die dit seizoen verlof hebben gekregen ongemoeid laten, doch verwacht wordt dat het volgend jaar overal het roulettespel zal worden ver boden. De plaatsing van de Merwedebrug. By het verwijderen van twee hefkranen van de yzerconstructie voor de nieuwe brug over het Merwedekanaal, waarvan het trans port naar de plaats van bestemming heden middag moet geschieden, is een ernstig on geval gebeurd, gelukkig zonder dat er per soonlijk letsel te betreuren valt. Op elk der uiteinden van de brug was by den aanvang der constructie een ongeveer veertig ton wegende hefkraan aangebracht voor het op zyn plaats brengen van het zware materiaal, dat bij de constructie werd gebruikt. De brug zelf rust thans naar men weet op stellages, welke op him beurt weer op twee pontons zijn aangebracht. Aldus is een drijvend gevaarte ontstaan, dat Woens dag uit een der dokken van de Nederland sche Dokmaatschappij te Amsterdam, die de geheelq ijzerconstructie heeft vervaardigd, naar het IJ is gesleept ter verwijdering van de kranen. Hiervoor waren twee bokken ge- requireerdéén van de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. en één van de Amsterdam- sehe Droogdok My. Beide kranen werden ge- lyk opgehieuwd, zoodat, toen zy los van de brugconstructie waren, de pontons twintig centimeter waren gerezen. By het laten vieren van de beide kranen, op den wal langs het zykanaal van de Ned. Dok My., is de kraan, die in de talies van de bok der A. D. M. hing, waarschynlyk doordat deze talies niet gelyk gevierd werden, ge kanteld en met een slag, die tot in verren omtrek hoorbaar was, terecht gekomen "tegen een aan den wal staanden loods, die gedeelte lijk vernield werd, evenals de kraan zelf. Persoonlyke ongelukken hebben zich, gelyk gezeg, hierbij niet voorgedaan. N.V. ZEEBAD „DE DUINTJES". Tusschen Woensdrecht en Bergen op Zoom liggen de zgn. „Duintjes", de plaats waar gedurende den wereldoorlog de verdediging van de stelling Willemstad was gelegen. Daar is in recordtyd onder de eminente leiding van de Nederlandsche Heide Maatschappy een volledige badgelegenheid met annex café restaurant, parkeerpark etc. verrezen, die weldra in een groote behoefte van de provin cie Antwerpen en West-Brabant voorzien zal. Op een uitnoodiging van het bestuur Zeebad „de Duintjes", gevestigd te Bergen op Zoom, werden wy gisteren, met nog eenige collega's der Nederlandsche en Belgische pers in de gelegenheid gesteld het ongeveer 18 H.A. groote complex in oogenschouw te komen nemen. Van de zyde van Woensdrecht komende geeft het, in geel en groen uitgevoerde, res taurant met de vele en velerlei by gebouwen in dezelfde kleur een vroolijken frisschen aanblik, die nog verhoogd wordt door de versche kleuren der nieuwe parasols, ligstoe „Komt u even mee in de eetzaal, meneer daar kunnen we beter praten. Ze zyn op het oogenblik in de bibliotheek." „Maar wat doen ze daar in vredesnaam „Ik weet het niet, meneer Bobniemand van ons weet het, maar je hoort zoo van alles en nog wat en ik zou zeggen dat het er op leek, dat er wat waar moet zyn van die geruchten. Maar uw terugkomst verandert natuurlyk alles. Ik wilde maar, dat u voor uit bericht had dat u kwam." „Over wat voor geruchten heb je het eigenlijk, Peters „Eerlyk gezegd, meneer, ze vertelden dat u dood was." „Wie vertelde dat „Uw oom. Hy zei dat het langer dan een jaar geleden was dat uw vader het laatst van u gehoord hadenenfin, maandenlang gedraagt hy zich alsof hy hier de baas is. De jonge meneer Arthur commandeert ons allemaal, alsof och, u kent zyn manier van optreden, méneer Bob. En mevrouw Dixon is opgezegd, omdat,.,." „Nu, waarom Peters?" moedigde Endel lion aan, toen de oude man den zin niet afmaakte. „Er is geen sprake van dat hy met miss Miriam Donnithorne gaat trouwen. Maar als dat werkelijk zoo is, heeft hy immers toch ook geen huishoudster noodig. En me vrouw Dixon is hier ruim twintig jaar ge weest." Endellion's brein wérkte snel. Hy kende weliswaar mevrouw Dixon niet, maar Petc-r's len etc. De Hollandsche en Belgische vlag gen geven een aanschauwelijk beeld van het eendrachtelijk doel dat hier is gelegen. De heer Rubert, burgemeester van Woens drecht, heette ons welkom en leidde ons rond, waarbij allereerst het ruim 16000 M2. groote bassin werd. bezichtigd. Dit bassin, waarvan het wiater bij eiken vloed wordt ververscht, loopt vanaf de vier zyden naar het midden glooiend toe om daar by een normalen stand een diepte van 1.7 M. te bereiken. Bij vloed wordt deze 2.3 M. Door deze glooiing wordt het voordeel bereikt, dat zoowel kinderen als ongeoefende volwassenen? zonder eenig gevaar van het verfrissehende bad kunnen genieten. Voor onze, verwende oogen, was het een eigenaardig gezicht, in den beginne (bij eb) een door vier wallen afgesloten badkuip te zien en later (by vloed) een uitgestrekt wa tervlak. De uiterste wal is alsdan over stroomd om het bassinwater te ververschen. Wij stonden verbaasd over de vele, langs het bassin staande kleedkamers, waarvan de helft van douches voorzien is en plaats bie den aan 3000 bezoekers. Cano's en ander wa terspeelgoed staan steeds gratis of tegen een matig bedrag ter beschikking. Rond het restaurant met zyn uitgestrekt terras staan op daarvoor geschikte punten verschillende zomerhuisjes die per seizoen, per maand of per week zyn te huren. Ge durende de lunch, die in het keurig inge richte restaurant werd genuttigd, hield de heer Verlinde, voorzitter der Kamer van Koophandel afd. klein-bedryf, een toespraak, waaraan wy het volgende ontleenen Door de taaie volharding van de Gebr. Touw te Bergen op Zoom en vooral van den heer Goderie is hier de grondslag gelegd voor een strandleven aan de Ooster-Schelde. zy zy'n het, die de duizenden moeilykheden hebben overwonnen en het aanvankelijk „schouderophalen" in enthousiasme hebben doen veranderen. Door een prachtige samen werking van het particulier initiatief en de overheid is hier een ideale toestand verkre gen. De bassins, waaraan thans nog wordt gewerkt, zyn by wyze van werkverschaffing gemaakt. Het heerlijke drinkwater* wordt door middel van een nortonpomp op een der vele zoetwaterbronnen verkregen en is be vorderlijk voor de gezondheid. Door de medewerking van burgemeester Rubert en de Kamer van Koophandel van West-Brabant is van de Nederlandsche Spoorwegen een stopplaats „de Duintjes" verkregen, die door den y ver van den opzich ter dier maatschappij, den heer G. van Bus- schenbach, spoedig tot stand kwam en Zon dag a.s. in gebruik wordt genomen. Daarvoor is het buurtverkeertarief ingevoerd. Met een warme aanbeveling, ook aan onze Zuider naburen, die a.s. Zondag met hun muziek- maatschappy „de Broederband" uit Antwer pen een bezoek komen brengen, eindigde spr, zyn rade. Ook wy kunnen onzen lezers die een dagje uit willen breken een bezoek aan deze vrien- delyke badplaats ten zeerste aanbevelen. Het is per spoor een vlot reisje met een ver dienstelijke attractie als doel en, zooals wij reeds schreven, de spoorwagen „stopt" er. Voor den automobilist geeft het na zyn tocht een frissche verp oozing en wy kunnen niet anders dan de spyzen en dranken uit het restaurant ten volle aan racommandeeren, terwyl de ystent van den heer Raaimakers de juiste, aangename verkoeling weet te ver schaffen. Wil men dus eens het water van de Wester, met dat van de Ooster-Schelde ver wisselen en hieraan een vacantiereisje vast- knoopen, dan is daarvoor de badplaats „de Duintjes" met haar vriendelyken gastheer zeer zeker het aangewezen punt. Men zij verzekerd dat daar voor weinig geld, veel wordt genoten. Wat elke maand te doen geeft. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder). (2e helft Juli). Wy zyn thans in den vruchtenty'd. Hiervan moeten we nu, zooveel mogelyk, in het belang onzer gezondheid, profiteeren. Fruit is niet alleen een delicatesse en een smakelijk toe voegsel aan onze maaltijden, maar we moeten het beschouwen als een noodzakelyk bestand deel daarvan. De moderne voedingsleer ver opmerkingen hadden hem voldoende weg was gemaakt. „Dus my'n oom is hier in huis met Ar« thur en een advocaat?" „Ja en meneer Binns, de rentmeester, is êr ook by. Als ik goed bgrepên heb, moest; meneer Binns komen om zyn heele boek houding aan uw oom te laten zien." „Maar ooin Arthur was toch niet de advo caat van mijn vader bracht Endellion in het midden. „Dat heeft de uitvoering Van uw oom» plannen ook vertraagd. Mr. Dolgeth heeft er zich met hand en tand tegen verzet." „En is meneer Dolgeth nu binnen?"- „Ja, meneer Bob." Endellion's oogen begonnen te schitteren do situatie werd bepaald interessantHy koesterde een intuïtieven afkeer tegen Ro bert Dulverton's oom en hoe eerder de be slissende slag geleverd werd, hoe liever het hem was. „Peters", zei hy na een korte pauze, „laat my in de bibliotheek alsof ik een vreemde was...." Peters begreep het öogenblikkeljjk en er kwam een glans van voldoening in zyn oude oogen. „Meneer Robert is teruggekomen", kon digde hy op effen, officieelen butlertoon aan, toen hy even later de deur van het vertrek opende, waar de vier heeren by eenzaten. (Wordt vervolgd.), -

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5