coil RANT 1000 500 300 150 100 25 WOENSDAG 19 JULI EERSTE BLAD No. 168 Tie Jaargang 1933 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60. Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen HUWELIJK. L STADS- EN PROVINCIENIEUWS MARINE EN LEGER KERK- EN SCHOOLNIEUWS helaas ;eraas gefluit rruit, verdriet ng schiet, amer binnen, beginnen dag vervolg) kest. 1.30 Gra- 50 Orkest. 8.20 ;n. 508 M. ;0 Dansmuziek. Kamermuziek, •kest. 9.20 Con- Mïrt. 9.20 Dans ten. 11.20 Con- jkheden, Vrijdag 14 tot „A Bedtime uchteling". jdag 14 tot en ,De wraak van lie Liebe Mode Tentoonstelling oen Boulevard nd van 10—12 agelijks concert iding van Tom en met 23 Juli Dat is'tNieuw- tot en met 22 .dvoorstelling, 8 atinée, S uur. Meteorologisch \Bilt. A te Clarmont. 743.9 te Harnö- van 19 Juli anvankeiyk half of geen regen. :rberlcht. ele gegevens leteor. Instituut. en van de Brit- op grooten af ten en naar het sschen is ook de toegenomen, on- oeveelheden van joolang ons land ligt, de toestand weiding van den op kwam, over doet verwachten Testen een meer dan die in de ,n. In Frankrijk jt aan, in Zuid- tzeegebied is het -uren zijn in het der stations ge- ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. 3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels ƒ1.—alles bij vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies vari een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Bij de meeste menschen komt een leven dige interesse op, wanneer ze in de adverten tierubriek van een of ander blad het vet ge drukte woord „huwelijk" tegenkomen. Huwe lijksadvertenties worden graag gelezende een vindt zoo iets moppigs en de ander be weert het óók grappig te vinden, maar gaat tevens van de stille gedachte uit, dat een mensch nooit kan weten, hoe een dubbeltje rollen zal. Het aantal huwelijksadvertenties neemt ge stadig toe en ook het aantal huwelijksbu- reaux. Hoe grooter de vraag naar een artikel is, des te winstgevender wordt de onderne ming, welke met succes in de behoefte voor ziet óf.... dat suggereert. We vonden dezer dagen zelfs een boekwerk aangeboden, getiteld „Hij, zij en de Make laar", geschreven door een journalist, die de werkwijze der huwelijksbureaux openbaart. Ter aanmoediging werd vermeld, dat het boek „romantisch" was en „humoristisch". Nu vinden we juist, dat by de moderne huwelijkstransacties de romantiek meer en meer zoek raakt. En humoristisch....? Wat moet men er van zeggen? We lachen alle maal wel eens om een onhandig gestelde hu welijksannonce en we kunnen het ons voor stellen, dat de bemiddeling van huwelijks makelaars meermalen tot komische tafereelen leidt, maar over het algemeen ligt er een felle levensfcragiek verscholen achter de hu welijksadvertentie in de krant en op het werkterrein van huwelijksbemiddelaars. Een mensch zal heel wat schuchterheid hebben moeten overwinnen, vóór hij tegen over anderen, vreemden, tot uiting durft brengen, hoe een diep-menschelijk verlangen onbevredigd bleef. Zoo'n verlangen behoeft volstrekt niet van grof-sensueelen aard te zijn. Het ligt nu eenmaal in de natuur der menschen besloten en is in de schepping vastgelegd, dat man en vrouw het leven zul len deelen en dat ze nieuw leven zullen hel pen wekken. Als door omstandigheden, welke buiten den eigen wil zijn gelegen, die men- schelijke bestemming niet kan worden ge volgd, dan zal het leven onbevredigd blijven. De een kan zich makkelijker schikken in zoo'n tekort aan bevrediging dan de ander. Vrouwen kunnen het over het algemeen moeilijker en dat is te begrijpen, omdat haar deel in het menschelijke gemeenschapsleven van veel subtieler aard is, dan dat van den man. De natuurlijke bestemming van de vrouw, haar natuurlijke levensdoorgang, ligt in de samenleving met den man omsloten. Vandaar dat haar verlangen naar het huwe lijk zoo groot en intens kan zijn alleen met den man kan zij volop vrouw zijn en de in nige voldoening van het moederschap bena deren. Een man kan zich beter schikken buiten het huwelijk. Een man heeft zijn plicht van te zorgen. Nu het zorgen in dezen benauw den tijd voor hem extra zwaar wordt, als het een gezin betreft, vindt hij al gauw, dat het mooi genoeg is, wanneer hij voor zich zelf zorgt. Egoïsme is een vrouwelijk woord, maar de goeden niet te na gesproken een mannelijke ziekte. Geen economische depressie kan natuur lijke gevoelens onderdrukken, noch wijziging brengen in een natuurlijke bestemming. Van daar dat vrouwen blijven haken naar het huwelijk. Maar wél kan een economische crisis mannen overtuigen, dat het toch voor- deeliger is om voor zich zelf alléén te blijven Wij, mannen, hebben overigens een hoop woorden en overwegingen ter onzer beschik king om ons egoïsme een schijn van redelijk heid te geven. Het zou onverantwoord wezen, niet waar, om in een slechten tyd als deze de zorgen van een gezin op zich te nemen. We vreten niet, wat de naaste toekomst bren gen zal en het is beter om straks, zoo noodig, zelf gebrek te lijden dan dat we er ook nog «en vrouw aan wagen, en kinderen mis schien. Alsof een vrouw geen andere noo- den kan hebben dan stoffelijke Zeker, we mogen niet roekeloos een huwe lijk aangaan, maar tenslotte is een beetje levensdurf gewettigd. Mannen bereiken on der den invloed van een verstandige en hel pende vrouw vaak veel meer, dan ze alleen ooit tot stand zouden brengen. En het besef, dat we niet meer uitsluitend voor ons zelf hebben te zorgen, kan onze energie soms op nuttige wijze prikkelen. Wanneer de mannen het huwelijksleven wat beter aandurfden, dan zou dat op zich zelf al eenige economische opleving kunnen wekken. In alle landen gaat het aantal hu welijken sterk achteruit en dat doet het eco nomisch leven verder terugzinken. Nieuwe gezinnen wekken nieuwe behoeften. De nieu we Duitsche regeering heeft dat zeer juist beseft en daarom subsidieert ze de nieuwe huwelijken en doet ze alles om het aantal er van hooger op te voeren. Het doel dezer regelen is niet om aandacht te trekken voor den inhoud van huwelijks advertenties, noch voor de werkwijze van hu welijksbureaux, maar om de vrouwen-tragiek te belichten, die achter zulke zaken omslo ten ligt, opdat de jongemannen zich hun eigen levensroeping weer mogen herinneren. Man en vrouw hooren samen, óók in crisistijd. Directeur van de N.V. Haven van Vlissingen. In de „Staatscourant" worden gegadigden opgeroepen voor bovengenoemde betrekking, die zich vóór 25 Augustus schriftelijk dienen te wenden tot den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zee land te Middelburg. Voor een benoeming komen niet in aan merking, wie niet voldoende bekendheid met de zeevaart bezitten. De kermis. Tot nog toe mag de kermis zich verheugen in goed weer, waardoor het zeer druk is op straat en verschillende inrichtingen niet over het bezoek hebben te beklagen. Dat in kleine inrichtingen ook nog wel iets interessants te zien is, bleek ons, toen we het slangenbe zweerderstentje op het Bellamypark even instapten. De prys is laag en voor dat wei nige geld krijgt men te zien een tweetal groote slangen, wier gespleten tongetje ver raderlijk uit den bek gestoken wordt tot de bezweerster hare oogen strak op het dier ves tigt, waarna spoedig de tong verdwijnt en de slang als het ware verstart. Dan wordt het kolossale dier, dat met zijn krachtig lichaam en zyn gespierden staart de grootste roofdie ren kan verstrikken, om het lijf gehangen bij wijze van boa. Buitenfeest C. J. M. V. Met een zeer groot aantal fietsen trok gis terenavond de C.J.M.V. van het Betje Wölfplein naar de duinen in de omgeving van Dishoek, om aldaar een buitenfeest te houden. Nadat allen in een duinpan waren neer gezeten, wees de voorzitter op het groote genot het dompige lokaal te kunnen verwis selen met de vrije natuur en het is een ver blijdend teeken dat zoo vele leden van de Oristelyke jeugdbeweging aan de uitnoodi- ging om deze buitenvergadering by te wo- ren, gehoor hebben gegeven. Vervolgens hield ds. A. T. W. de Kluis een opwekkende toespraak over de roeping van jonge menschen in dezen zeer zwaren tijd op sociaal, politiek en staatkundig terrein en op kerkelijk gebied. Op een welwillend afgestane weide werd daarna een kampvuur ontstoken en klonken de traditioneele kampliederen door den stil len zomeravond. Tot slot werd door een der leden van de C.JM.V. de dagsluiting gehouden, waarna allen vroolijk en welgemoed huiswaarts keerden. De C.J.M.V. mag zeker op een wel ge slaagd avond-duinfeest terugzien. Een aanrijding. Gisterenavond heeft in de Aagje Deken straat een ernstige aanrijding plaats gehad. Een man en vrouw uit Zevenbergen, reden per fiets door genoemde straat. Zy reden op de kleine steentjes in genoemde straat, toen van de andere zijde een auto van de „Bal juw" den man passeerde, maar vermoedelijk de knop van het portier de kleeren van de vrouw heeft gegrepen, althans de vrouw werd een eind door den auto meegesleurd, waarbij de knop van het portier werd afgerukt. De vrouw bekwam ernstige wonden aan borst, armen, beenen en gezicht en werd in be- wusteloozen toestand naar het St. Joseph ziekenhuis overgebracht. De chauffeur geraakte door het ongeval over stuur en werd eveneens in het St. Jo seph ziekenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar het ongeluk en heeft den auto in beslag genomen. De toestand van de vrouw was hedenmor gen naar omstandigheden redelijk. Een goedkoope trein. Op Woensdag 26 Juli loopt een goedkoope trein van Vlissingen tot en met Roosendaal naai* Utrecht, Zeist, Rotterdam. 's-Graven- hage, Scheveningen en Amsterdam. Strooibiljetten die alle bijzonderheden bevatten zijn kosteloos aan de stations ver krijgbaar. Een wereldreiziger. Gisteren hebben wy bezoek gekregen van een jeugdigen tippelaar, W. M. Stempher, die 11 Januari 1928 uit Deventer is vertrok ken voor een voetreis rond de wereld. Hij heeft het grootste gedeelte van Europa reeds afgereisd. Hij zal nu zijn reis naar de andere we relddeelen vervolgen en voorziet in zijn on derhoud door het verkoopen van kaarten. Hij toonde ons een heele collectie hand- teekeningen uit vele landen. Ook Prins Hen drik heeft zijn handteekening in het dag boek van den jeugdigen wandelaar geplaatst. MIDDELBURG. Voorstellen aan den gemeenteraad. Thans zal ook de raad van Middelburg te beslissen krijgen over de regeling van hulp verleening bij brand, waartoe het bestuur van de afdeeling Walcheren van den Zeeuwschen Brandweerbond reeds bij schrijven van 2 April 1932 opwekte. Genoemd bestuur ging daarbij van de gedachte uit, dat sommige ge meenten met elkander een wederkeerigheids- overeenkomst zouden kunnen aangaan, an dere een hulpverleenings-overeenkomst. Uit den aard der zaak zou een wederkee- righeidsovereenkomst op haar plaats zijn voor die gemeentenen welke de brandweer zou kun nen geacht worden op ongeveer gelijken voet te zijn georganiseerd, terwijl, waar dit niet het geval is, een hulpverleeningsovereen- komst, bij welke de gemeente met de best uitgeruste brandweer de andere zou steunen, meer geëigend zou zijn. In dien gedachten- gang hebben Burg. en Weth., na de ontvangst van genoemd schrijven met de gemeente Vlis singen onderhandeld over het aangaan van een wederkeerigheids-overeenkomst en met de gemeenten Koudekerke, Oostkapelle, Dom burg, St. Laurens, Biggeke-ke, Zoutelande, Serooskerke, Arnemuiden, Veere, Nieuw- en St. Joosland, Grijpskerke, Oost- en West- Souburg en Ritthem, over een hulpverlee- ningsovereenkomst, zulks, nadat zij te dien aanzien alsmede omtrent den inhoud der overeenkomsten voeling hadden gehouden met meervermeld bestuur en met den com mandant der brandweer te Middelburg. Bedoelde onderhandelingen zijn thans zoover gevorderd, dat met uitzondering van een drietal gemeenten, welke nog niet in de gelegenheid zijn geweest de aangeboden ont werpen door den raad te doen bekrachtigen, in alle overige gemeenten de raad zich met de ontwerpen heeft vereenigd. Burg. en Weth. meenen thans te mogen voorstellen niet langer met een regeling dezer materie te wachten en de overgelegde ont werpen vast te stellen en overeenkomsten met do verschillende gemeenten aan te gaan. Aangezien de uitvoering van een en ander nog wel eenigen tijd zal vorderen, mede, doordat nog een drietal gemeenteraden moe ten beslissen, verzoeken Burg. en Weth. machtiging om, bij voorkomende gevallen van brand, nu reeds te handelen, als waren de overeenkomsten aangegaan en volgens de daarin neergelegde regelen. Zooals uit het vorenstaande blijkt, zal het aangaan van overeenkomsten tot een aantal Walehersche gemeenten beperkt blijven. Intusschen heeft Burg. en Weth. een verzoek van de gemeente Heinkenszand bereikt om ook aldaar even tueel hulp te verleenen. Gezien den betrekke lijk grooten, onderlingen afstand, vinden Burg. en Weth. geen vrijheid voor te stellen ook met die gemeente een hulpverleenings- overeenkomst aan te gaan. Toch zal bedoelde gemeente en, in de toekomst wellicht ook nog enkele andere, niet-Walchersche c.q. door Middelburg geholpen kunnen worden. Mits dien verzoeken Burg. en Weth. machtiging om in bijzondere ernstige gevallen, te hunner beoordeeling aan de gemeente Heinkenszand en andere, hiervoren niet met name genoem de, gemeenten hulp bij brand te verleenen met inachtneming van het tarief opgenomen in de hulpverleenings-overeenkomst. Het bestuur der ambachtsschool heeft be sloten aan die school een typografencursus te verbinden, mits de raad medewerkt, zulks in verband met art. 25 der Nijverheidsonder wijswet. Uit de uitvoerige correspondentie tusschen Burg. en Weth. en genoemd bestuur blijkt, dat de kosten door den cursus 1933/ 1934 voor Rijk en gemeente 385 zouden be dragen, waarbij was gerekend op 18 leerlin gen met een totaal aan schoolgeld van ƒ90. Thans hebben zich 26 leerlingen, dus met een schoolgeld van 130 aange meld, en blijft voor Rijk en gemeente ƒ345 te betalen, waarvan door de gemeente 30 of 103.50. Van de 26 leerlingen zullen er 16 uit andere gemeenten komen en kan voor hen to van het gemiddeld bedrag per leer ling der nettokosten worden teruggevorderd van de betrokken gemeenten. Burg. en Weth. stellen den raad voor de verzochte mede werking te verleenen en uit te spreken, dat de te openenen typografen-cursus door den raad noodig wordt geoordeeld, Bij de behandeling van de begrooting 1933 zegden Burg. en Weth. op een vraag van den heer Paul toe te overwegen een automarkt in te stellen. Na raadpleging van de besturen der middenstands-organisaties bevelen Burg. en Weth. een proef gaarne aan. Die proef willen zij een jaar laten duren, met dien verstande, dat elke maand markt gehouden wordt op den dag der eerste weekmarkt van 5 tot 10 uur des namiddags, en wel op het verhoogde gedeelte van de Markt tegenover het stadhuis tot aan de tramrails tegen een staangeld van 35 cent per automobiel en 20 cent per motorrijwiel. De eerste automarkt zouden Burg. en Weth. zoo mogelijk op Don derdag 10 Augustus willen doen houden. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel. Tengevolge van het aan den heer P. Du- mon Tak, als lid en voorzitter en dr. H. Rei- lingh als lid van de commissie van toezicht op het M.O. verleende ontslag, bestaat deze commissie nog slechts uit de heeren ir. H. C. Ghijsen, lid en mr. Th. Portheine, lid en se cretaris. Volgens de verordening, dient de commissie te bestaan uit een voorzitter door den raad uit het college van Burg. en Weth. te benoemen en 6 leden. In verband met de omstandigheid, dat de commissie zeer onvol tallig is, heeft zij kunnen goedvinden, dat in afwijking van de bepalingen der verordening, de aanbevelingen voor de nieuw te benoemen leden door Burg. en Weth. werden opge maakt. Deze bieden daarom de volgende dubbeltal len in alphabetise volgorde aan 1. mej. mr. Anne Bolle en mevr. dr. C. H. Dekker-Koers 2. P. de Jong, arts en W. L. Pel, arts 3. J. J. van Leeuwen en ir. J. P. Walland 4. ir. A. A. Brevet en mr. L. J. A. van der Harst. Voor voorzitter luidt de voordrachtM. H. Boasson en J. Onderdijk, beiden wethouder. Ter voorziening in de vacature van wylen mr. J. W. Zijlstra, beveelt het Burgerlijk Armbestuur aan ter benoeming als lid van dat college de heeren mr. A. van der Hoop en A. L. J. van Hoek, arts. De aanbeveling voor de benoeming van een voorzitter van het college van curatoren van het gymnasium bestaat uit de heeren mr. W. F. E. van der Feltz en mr. T. Portheine, bei den lid van genoemd college. OOST- EN WEST-SOUBURG. Gevonden voorwerpen. Een belastingplaatje bij Lobbezoo, Padweg 42cbelastingplaatje bij Caljouw, Nieuw- straat B 85; pakje met inhoud bij Hendriks, Marnixplein C 54 gouden ring bij A. Ma- rinisse,, Ritthemsestr. A 147kinderbad- costuum met handdoek by Puijpe, Vlissing- schestraat B 314. SCHERPENISSE. Actie van Zeeuwsche brandstoffen- vereenigïngen. Te Scherpenisse is dezer dagen een zeer druk bezochte vergadering gehouden van besturen van aankoopvereenlgingen van brandstoffen op de eilanden Tholen en Sint Philipsland. Besloten is een actie te gaan voeren tegen de prijspolitiek van het Kolensyndicaat. Algemeen was men van oordeel, dat, wan neer de aankoopvereenigingen geen verweer gaan voeren tegen de door het Syndicaat gevoerde politiek, de brandstoffenvereenl- gingen, die schier op elke plaats in Zeeland bestaan, wel ontbonden kunnen worden. Besloten werd zich in verbinding te stel len met het actie-comité op Walcheren en zoo mogelijk met alle aankoopvereenigingen op de Zeeuwsche eilanden, ten einde midde len te beramen om zich aan de invloed sfeer van het Syndicaat te onttrekken. Een comité van actie dienaangaande werd be noemd. ST. JANSTEEN. Aangehouden. Door de ryksveldwacht te St. Jansteeen zijn aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld zekere S. en V., beiden wonende te St. Jansteen, als ver nacht van het plegen van niet nader te noe men handelingen met minderjarigen Beiden zijn naar het huis van bewaring te Middel burg overgebracht. Het kanaal door Zuid-Beveland. De „N. R. Ct." heeft zich tot het ministerie van binnenlandsche zaken gewend over de nieuwe Rijnvaart-acte. De voorstelling van zaken, die het „Dag blad van Noord-Brabant" geeft, alsof door de „grootscheepsche ontwerpei voor Zuid- Beveland" achterom reeds gepoogd zou zijn het nieuwe régime ons volk te introducee- ren, moet als volstrekt onjuist worden ver worpen. De verbeteringen in het kanaal van Hansweert en aan de brug te Vlake hebben met deze zaak niets te maken, maar zijn ge heel los daarvan voorbereid, omdat zij in overeenstemming onder andere met het ad vies van de desbetreffende subcommissie uit de Kamer van Koophandel c:i Fabrieken te Rotterdam voor het verkeer van en naar de Nederlandsche havens, dus voor de Neder- landsche scheepvaart, van belang geacht werden. In Noord-Brabant wil men blijkbaar uit voorliefde voor het bekende plan-Bon- gaerts met de zeehaven Bergen op Zoom aan deze plannen een draai geven, om het te doen voorkomen alsof ze een gevaar voor de vrijheid van handelen voor ons land ten op zichte van het Rijnvaartrégime zouden vor men, maar objectief gesproken bestaat dit verband niet. Het is onjuist, het ontwerp als „het nieuwe tractaat" aan te duiden en, wat onze regee ring betreft, heeft het ook nimmer eenige kans dit te worden. Men is bij ons vastbeslo ten het been stijf te houden, zooals in de Rijnvaart-commissie reeds is gebleken. Aardappelziekte in Zeeuwsch-Vlaanderen. Uit verschillende plaatsen in Oostelijk- en V/estelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ge meld dat op tal van velden de voorteekens van de aardappelziekte zijn waargenomen. De kenteekens der zoogenaamde aardappel- plaag zijn zwarte bolletjes, die zich bij het begin der ziekte op de bladeren vertoonen. Sommige aardappelsoorten schijnen min of meer bestand te zyn tegen de plaag. De heer W. J. G. Leeflang alhier is ge slaagd voor het examen belasting-consulent van het Instituut voor Handelswetenschappen te Leiden. Kapitein ter zee J. T. A. J. Bruinsma, on langs uit Oost-Indië teruggekeerd, zal wegens langdurigen dienst binnenkort den zeedienst met pensioen verlaten. Luitenant ter zee le klasse F. H. Vermeulen en officier van den marinestoomvaartdienst le klasse J. w. Eibers is vergund uit Oost- Indië naar Nederland terug te keeren. Bij het 14e regiment infanterie is onder de wapenen gekomen de reserve 2e luitenant A. P. H. Mourer, voor het volbrengen van 20 dagen werkelijken dienst Heden werden bij het 14e regiment infan terie ingelijfd 9 dienstplichtige voorgeoefen- den uit het indeelingsdistrict 's-Gravenhage en 87 dienstplichtigen uit het indeelingsdis trict Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Leur (N.Brdoor ds. J. W. Noteboom te Aagtekerke. Ger. Gem. Beroepen te Meliskerke ds. J. Fraanje te Barneveld. Overgangsexamens R.H.B.s. te Middelburg. Bevorderd zijn van de le naar de 2e klas se P H. M. Adriaansen, A. J. Bal, G. H. Eonnet, C. W. Brakman, A. P. Dockheer, H. Vt. Dorleijn (m), E. M. J. P. Groosman (m), R. J. van der Harst, P. S. Jacobson, S. Jon- geneel, a. G. Verhulst, D. J. Vos, L. S. M. Bogaert (m), W. Bos, J. Dobbelaar, A. A. de Feijter (m), p. J. Griep, H. R. de Jong, J. D. Julianus, H. Orbaan, P. J. H. van Roo, C. J. Simpelaar, L. B. Vriesman. Afgewe zen 6. Van de 2e naar de 3e klasse J. Allewijn, F van Beusekom, C. J. Boasson, A. R. J. den Boer (m), P. van Boven (mi, J. Crucq (m), A C. van Dusseldorp (m), J. H. Goossens, J Langebeeke (m). M. P. van Leeuwen (m), W. Lcunis, A. C. S. van Opdorp, P. Peterse (m), C. M. de Weerd, P. M. de Wilde (m), M. Bastiaanse (m), J van den Ende. M. G. Fntink (m>, C. G. de Feijter, K. Flipse, P. M. van Giezen (m), B. Heijt (m), R. J. Jansen, Tj. Loodewjjk, J. C Meijboom, M. M Parren, H. Peterse im) A. R. van Raam (m), T. J. C. Smid, J. L. Tujjnman, J. P.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1