KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN AGENDA HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. Buitenlandsch Weerbericht. De afdeeling watertoerisme kan op een zeer werkzaam jaar terug zien. Het aantal inlich tingen heeft zich weder uitgebreid, niet al leen werden zeer veel tochten te water sa mengesteld, ook op technisch en algemeen gebied werden talrijke gegevens verstrekt. Hoewel van een georganiseerd ijsboerisme nog niet kan worden gesproken, hebben de leden zich toch in den afgeloopen winter herhaaldelijk tot den bond gewend met vra gen om inlichtingen voor tochten over het ijs het is ons een genoegen gefeest, op deze vele vragen goede antwoorden te kunnen ge ven. Een der onderdeelen van het bondswerk die het best bij het publiek bekend zijn, is de bevordering van een veiliger verkeer. De ja renlange activiteit van den bond op dit ge bied, eenerzijds ter verkrijging van deugde lijke voorschriften, anderzijds ter versprei ding van de kennis dezer „regels voor den weg" onder jong en oud, heeft den bond te recht de reputatie gegeven van een kampioen voor een veiliger verkeer, die geen poging onbeproefd laat om het publiek vertrouwd te maken met de gevaren van het moderne ver keer. Naast dé in een vorig jaar ingevoerde ver- ikeerszegels voor het onderwijs en de lezingen voor het onderwijzend personeel aan de hand onzer maquette, werden sluitzegels, legplaten en kleurboekjes vervaardigd, nieuwe school platen z\jn in aanmaak, een groote verkeers- jfilm is in voorbereiding. Onverpoosd werd voortgewerkt aan ons wegwijzerssysteem, een der hoeksteenen van het bondswerk. Niet alleen werden 99 nieuwe wegwijzers geplaatst, waardoor het totaal op 3455 kwam, terwijl 149 wegwijzers van ver ouderde modellen vervangen werden door het thans alom bekende model 1926, maar ook met dit model bleek het laatste woord op het gebied der bewegwijzering nog niet gespro ken te zijn. Een predikanten-jubileum. Heden herdenkt dr. W. H. Weeda, predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Ooster- Üand, den dag waarop hij voor 25 jaar in zijn tegenwoordige gemeente intrede deed. Dr. Weeda is 1 September 1872 te Heinen- ©ord geboren en studeerde aan de rijksuni versiteit te Utrecht, nadat hij tevoren aan de toekende Doetinchemsche Stichtingen was opgeleid. In 1899 werd hij candidaat in Gro ningen en 4 Februari 1900 predikte hij te Cadzand, zijn eerste gemeente, intrede met Neh. 2 20 28 Juni 1908 deed de jubilaris Sn zijn tegenwoordige gemeente intrede met Cor. 4 l. Dr. Weeda maakte o.m. deel uit van de classicale besturen van IJzendijke en van Zierikzee en was 10 jaar kerkvisitator. Thans is hij vice-president van het prov. kerkbestuur van Zeeland en lid van het prov. college van toezicht voor Zeeland. In verband met zijn jubileum is hij voor nemens Zondagavond een gedachtenisrede uit te spreken. Een prachtig legaat. Naar „de Telegraaf" meldt, heeft mevr. de Wed. S. 't Hoende Wit, overleden in het Oude Liedengesticht te Sliedrecht, aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente te Slie- lirecht 100.000 vermaakt. Die Afrikaansche bijbel. In de magazijnen van het hoofdkwartier van het Britsch en buitenlandsch bijbelge nootschap te Kaapstad in Zuid-Afrika vond op Donderdag 1 Juni de plechtige opening plaats van de eerste kist met Afrikaansche bijbels, welke in Zuid-Afrika arriveerde. Een groot getal genoodigden was tegenwoordig. Bij den eersten bijbel, die uit de kist geno men werd hield ds. F. X. Roome, voorzitter der aMeeling Kaapstad van het bijbelgenoot schap, een rede, waarin hij dezen feestdag een „rooiletterdag" noemde in de geschiedenis van Zuid-Afrika, zoowel voor de blanken die den bijbel nu in de landstaal ontvangen als voor de kleurlingen, die het Afrikaansch lezen en Verstaan. De eerste drie verzen van den Afrikaan- schen bijbel, een zelfstandig type van ver taling toonende, luiden aldus1. In die be gin het God die hemel en die aarde geskape. 2. En die aarde was woes en leeg, en duister nis was op die wêreldvloed, en die Gees van God het gesweef op die waters. 3. En God het gesêLaat*daar lig weesen daar was lig. De Afrikaansche bijbel, die ook Nederland- sche belangstelling verdient, is te Londen verkrijgbaar bij het Britsch en buitenlandsch bijbelgenootschap en zal ook wel door middel van het Nederl. Bijbelgenootschap besteld kunnen worden. Eindexamen R.H.B.S. te Goes, afdeeling B. Geslaagd W. J. Bierens te Biezelinge, D. C. "Kloosterman te Goes, P. Knuist te 's-Heer Arendskerke, A. H. Scheeuwe te Kloetinge, G. A. van Weele te Rilland, F. van Zee te Goes, K. A. E. Goetheer te Wolfaartsdijk, M. Oom te Ierseke, J. M. de Regt te Kats, J. A. Vlinkervleugel te Wilhelminadorp, P. A. Post- ma te Krabbendijke en J. C. Wattez te Goes. Afgewezen 4 candidaten. Examens. Voor het examen gemeente-administratie, afgenomen door de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen is geslaagd de heer J. J. Dronkers te Poortvliet en voor het examen gemeente-financiën de heer A. van Dijk te Vlissingen. Benoeming hoofd school. Tot hoofd der school voor Christelijk Volksonderwijs te Biezelinge is benoemd dc heer J. P. Cornelis, hoofd eener Chr. school te Almkerk, vroeger onderwijzer te Ritthepi en Biggekerke. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behan deld R. A., 18 jaar, landbouwersknecht te Meer- donck (B), verdacht van mishandeling va a een paard te Clinge op 29 December 1932, 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. F. V., 38 jaar, werkman te Zierikzee, ver dacht van beleediging van C. Timmerman te Zierikzee op 5 Mei jl., 10 boete subs. 5 da gen hechtenis. A. K. v. T., 58 jaar, varensgezel te Amster dam, verdacht van vernieling van een ruit te Vlissingen op 19 Mei jl., 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. N. K., 20 jaar, electricien te Vlissingen, verdacht van verzet tegen de politie en mis handeling van een politieagent te Vlissingen op 19 Mei jl., 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk en 15 boete subs. 10 dagen hech tenis. E. I. S., 21 jaar, schipper te Ierseke, ver dacht van mishandeling van S. Nousse te Ierseke op 17 Mei jl. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. S. M. M., 31 jaar, huisvrouw W. v. D., te Vlissingen, verdacht van beleediging van M. v. Burgh ie Vlissingen op 17 Mei jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. B., 36 jaar, commissionnair te 's-Hee- renhoek, verdacht van verzet tegen de politie te 's-Heerenhoek op 22 Mei jl, V 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. V., 27 jaar, vrachtrijder te Westkapelle, verdacht van strooperij van zand te West kapelle op 22 Mei jl. f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. H. V., 37 jaar, landbouwer te Westkapelle, verdacht van strooperij van zand te West kapelle op 22 Mei jl. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. R. C., 27 jaar, zeeman te Vlissingen, ver dacht van mishandeling van I. v. d. Velde te Vlissingen op 21 Mei jl. 10 boete subs. 5 5 dagen hechtenis. W. R., 46 jaar, huisvrouw A. M. te Vlissin gen, verdacht van beleediging van M. Min derhout te Vlissingen op 21 Mei jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. D., 18 jaar, leurder te Kieldxecht (B.>, verdacht van diefstal van een haas te Clinge op 14 December 1932, 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. V., 25 jaar, bootwerker te Ter Neuzen, verdacht van beleediging van een tweetal agenten van politie te Ter Neuzen op 23 April jl., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. F. W., 34 jaar, veedrijver te Hulst, ver dacht van mishandeling van een rund te Walsoorden op 29 April jl., 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. R. D., 27 jaar, werkman te Ossenisse, ver dacht van mishandeling van J. Baart te Hon- tenisse op 13 Mei jl., 15 boete subs. 10 da gen hechtenis. L. A. H. d. V., 39 jaar, bootwerker te Sluis kil, verdacht van mishandeling van L. Obrie te Sluiskil op 13 Mei jl., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. E. C. V., 37 jaar, huisvrouw A. B. te Sluis, verdacht van beleediging van E. Morrelgem te Sluis op 13 Mei jl. f 10 boete subs. 5 da gen hechtenis. M. E. v. P., 32 jaar, huisvrouw E. J. te Clinge, verdacht van diefstal van boomwor telen te Clinge in Mei jl. ten nadeele van F. de Nijs 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. H. A. B., 56 jaar, schipper te Ter Neuzen, verdacht van beleediging van een politie agent te Ter Neuzen op 20 Mei jl. 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. S., 60 jaar, steenhouwer te Nijmegen, verdacht van beleediging van een veldwach ter te Clinge op 21 Mei jl. 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. d. J., 36 jaar, slager te Breskens, ver dacht van msihandeling van J. de Geyter te Breskens op 22 Mei jl. 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. M. S. R., 25 jaar, huisvrouw H. J. L., te Sluis, verdacht van beleediging van M. Des- camps te Sluis op 17 Mei jl. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. P. v. D., 30 jaar, chauffeur te Breskens, verdacht van vernieling van stoelen en een huisdeur te Schoondijke op 27 Mei jl ten na deele van W. Beerens, 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Brievenmalen voor Nederlandsche oorlogsschepen. Aan de opvarenden van Hr. Ms. flottielje vaartuig „Johan Maurits van Nassau" zal, in verband met het gewijzigde reisplan, een brievenmaal verzonden worden naar Trinidad 30 Juni a.s. met het stoom schip „Costa Rica" van de Colon Lijn van de K. N. S. M.8 Juli a.s. met de boot van Hoek van Holland naar Harwich 9 Juli a.s. met den trein van 11.27 van Rotterdam naar Antwerpen naar Paramaribo: 18 Juli a.s. met het stoomschip „Stuyvesant" van de Suriname Lijn van de K.N.S.M. Tijdens de oefeningsreis !n de Noordzee zullen voorts de volgende brievenmalen wor den verzonden Aan Hr. Ms. pantserschip „Jacob van Heemskerck" naar Odda (Hardanger Fjord) 5, 6, 7, 8 en 9 Juli a.s. met den trein van 9.01 van Utrecht naar Osnabrück naar Stavanger16, 17 en 18 Juli a.s. met den trein van 9.01 van Utrecht naar Osna brück 19 Juli a.s. met een van Rotterdam vertrek kend schip van „Det Gergenske Dampskips- selskap". Aan Hr. Ms. mijnenlegger „Van Meerlant" naar Dover13, 14 en 15 Juli a^s. met de boot van Vlissingen naar Harwich20, 21 en 22 Juli a.s. met den trein van 10.— van Am sterdam naar Antwerpen. Aan Hr. Ms. torpedojager „Banckert" van Invergordon (Schotland) 4, 5, 6, 7 en 8 Juli a.s. met de boot van Hoek van Holland naar Harwich9 Juli a.s. met de boot van Vlis singen naar Harwich. Aan Hr. Ms. onderzeeboot „O 13" naar Esbjerg 5, 6, 7 en 8 Juli a.s. met den trein van 20.31 van Amsterdam naar Bentheim 9 Juli a.s. met den trein van 9.01 van Utrecht naar Osnabrück10 Juli a.s. met den trein van 20.31 van Amsterdam naar Bentheim. In de brievenmalen voor Hr. Ms. „O 13" zal tevens worden gesloten de correspondentie voor Hr. Ms. „Z 5", „0 12" en „O 15". Het verzenden van een brievenmaal aan de „Johan Maurits van Nassau" naar Ponta Del- gada is niet mogelijk gebleken. Corresponden tie voor bedoeld vaartuig, welke nog na de verzending van 18 Juli a.s. ontvangen wordt, zal naar Curacao gezonden worden, terwijl de crorespondentie voor de overige schepen, ontvangen na de verzending der laatste voor elk vaartuig bestemde brievenmalen, naar Den Helder zal worden gezonden. Bij Kon. besluit van 23 dezer is, met nigang van 1 Juli I. aan den luitenant ter zee der 2de klasse bij de Koninklijke marine-reserve C. M. Schrey eervol ontslag uit den dienst bij die reserve verleend n. benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wape nder infanterie, tot reserve-eerste-luitenant voor speciale dien sten bij het vrijwillig landstormkorps lucht wachtdienst de eervol ontslagen luitenant ter zee der 2de klasse bij de Kon. marine-reserve C. M. Schrey voornoemd. De luitenant ter zee 2e klasse J. H. J. Nep- veu wordt 1 Juli overgeplaatst van Hr. Ms. pantserboot „Friso" te Vlissingen naar het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder. De luitenant ter zee 2e klasse C. L. J. F. Douw van der Krap wordt 1 Juli overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord naar het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder. De officier van den marinestoomvaartdienst le klasse L. W. Zaaijer wordt, wegens sluiting van 's Rijkswerf te Hellevoetsluis, 1 Juli van die werf overgeplaatst bij het departement van defensie. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse C. B. Leeuwenburg, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 3 Juli ge plaatst bij de onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord. De Engelsche kruiser „York" zal van den 7den tot den 14den Juli een niet-officieel bezoek aan Amsterdam brengen. De kapitein der infanterie W. Antheunis- sen, onlangs van zijn detacheering bij de troepen op Curagao hier te lande terugge keerd, is op nonactiviteit gesteld. De moord te Nuth. Giste renavond is te Heerlen ook de molenaar We vers, die Zondag jl. bij den moordaanslag te Nuth zeer ernstig gewond werd in het St.* Jozef-ziekenhuis overleden. Tegen zeeziekte. In „de Tel." heeft prof, dr. W. Storm van Leeuwen een artikel geschreven over zeeziekte. Volgens zijn meening hebben zee- en luchtziekte niets te maken met de flinkheid van de passa giers. Het slingeren, stampen en deinen van het schip prikkelen bepaalde gehoororganen, waaruit dan de bekende terugwerking volgt. Vooral het deinen, d.i. wanneer het schip in zijn geheel op en neer gaat, is de groote vijand. De zee- en luchtziekte tast ook sommige dieren aan, als paard en schaap. Er zijn men- schen die, hoe lang zij ook op zee geweest zijn, toch steeds weer zeeziek wordenaldus was admiraal Nelson. In een kabelballon, die steeds een 8 beschrijft bij veel wind, wordt alleman luehtziek. Zenuwachtigheid draagt er toe bij om het verschijnsel te bevorderen. Het blijkt dat men echter tegenwoordig kan ingrijpen. Men heeft opgemerkt dat een mensch die plat op den rug gaat liggen, het hoofd wat achterover, minder aan zeeziekte lijdt. Toestellen welke die houding vergemak kelijken helpen eenigszins. Het nemen van zenuwstillende of slaap middelen is aan te bevelenbroom; veronal, enz.ook van een glas cognac of enkele glazen wijn. Verder kunnen geneesmiddelen uit de belladonnagroep toegediend worden, scopolamine, gijnergeen, enz. Ex- is keus men vrage raad aan zajn dokter of men ver late zich op de middelen verstrekt door de meeste scheep- of luchtvaartondernemingen. —Een merkwaardig onge luk. De hevige regenval van de laatste dagen heeft in verschillende deelen te Lon- neker tal van weiden geheel of gedeeltelijk onder water gezet en in vele tuintjes en lan derijen schade teweeggebracht. Bijna had het overvloedige water een menschenleven gekost. Bij het vliegveld, nabij den Lonnekerberg, waar het water door middel van een duiker onder een weg wordt afgevoerd, viel een 12- jarige jongen in het water Hij werd door het riool geperst en werd aan den anderen kant van den weg uit de sloot gehaald. Merkwaar digerwijs had hij geen letsel gekregen. Proef met couranten automaten. Bij twee Londensche Underground-stations, Euston en Baker Street, zijn automaten voor nieuwsbladen ge plaatst, en er wordt onderzocht in hoeverre zij door het publiek zullen worden gebruikt. Het is nog te vroeg om te zeggen of zij prac- tisch zijn of niet, maar de eene is al heel populair es het nieuwtje brengt veel klanten aan. Tot nog toe zijn zes ochtendbladen ver krijgbaar in Baker Street, 's middags en 's avonds drie avondbladen en op Zondag drie Zondagbladen. De automaten, zooals zij nu zijn, zijn verdeeld in drie afdeelingen, elke afdeeling bevat 40 bladen. Een instrumentje is aangebracht, waardoor men zien kan wan neer de automaat leeg is. De afdeelingen worden weer gevuld door de boekstalletjes van het station. Het voornaamste voordeel van de automaten is hetzelfde als van de cigaretten- automatenwanneer kiosken gesloten en de venters naar huis zijn, kan men nog altijd terecht. Een ander voordeel van de automaten is, dat de zuinige man de voorpagina's van verschillende bladen kan lezen, voordat hij besluit welk blad hij zal koopen. Te veel doktoren. In de Vereenigde Staten is er op het oogenblik een surplus van 25.000 doktoren, aldus verklaart het rapport van den bond van doktoren, vol gens Reuter. Te veel studenten gaan in de medicijnen studeeren, met het gevolg dat er een over-productie van doktoren is. De bond stelt daarom voor het toelaten van studenten tot de medische faculteit aanzienlijk te be perken. Verder stelt de bond voor om studen ten, die aan buitenlandsche universiteiten gestudeerd hebben, in Amerika geen examen te laten doen, tenzij zij een bewijs van be kwaamheid kunnen overleggen, van de bui tenlandsche universiteit waar zij gestudeerd hebben. O, Charlie, vader heeft mij gezegd, dat hij niet wilde hebben, dat ik nog eens met een jongen idioot, die geen hersens had, mocht uitgaan Hij heeft ons vast samen gezien Mevrouw (tot landlooper) Ik heb niets anders dan een stuk cake voor je. Wil je dat hebben Landlooper Ja, zeker Mevrouw Ja zekerwat Landlooper Ja zeker, schat Donderdag 29 Juni. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Knipcur sus. 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 2.30 Gramo foonplaten. 3.00 Causerie. 3.30 Gramofoon- platen. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofconplaten. 5.00 Tooneel. 5.40 Or kest. 6.50 Sportpraatje. 7.00 Concert. 7.30 Le zing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Orkest. 10.30 Orkest en zang. In de pauze Vaz Dias. Huizen, 1875 M. 8.00 K.R.O. Gramo foonplaten. 10.00 N.CE.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 N.C.R.V. Cursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Da meskoor. 5.45 Cursus. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Orkest. 9.00 Causerie. 9.45 Vaz Dias. 10.30 Gramo foonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orkest. I.35 Gramofoonpaten. 2.35 Orkest. 3.20 Ves per. 4.05 Orkest. 5.05 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianosonates. 7.10 Spaan, sche les. 7.40 Lezingen. 8.20 Cabaret. 9.20 Be richten. 9.40 Causerie. 9.55 Concert. 10.50 Korte kerkdienst. 11.05 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 1250 Orkest. 6.50 Gramofoon platen. 7.40 Orkest. 8.20 TooneeL Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.39 Zang en piano. 3.50 Concert. 8.20 Dansmu ziek. 9.50 Gramofoonplaten. 10.25 Concert. II.10 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.40 Gramofoonpla ten. 7.20 en 10.20 en 12.20 en 1.20 en 4.50 Concert. 8.35 Peter und Paul und ihre Ge sellen. 9.50 Gramofoonplaten. 11.00 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 9.20 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 en 6.50 en 8.20 Orkest. 10.30 Gramofoonpla ten. Zeesen, 1635 M. 8.20 Concert. 9.20 Geva rieerd programma. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20 Zie Langenberg. NIEUWE SAMENSTELLING VAN HET WEENSCHE SYMPHONIE-ORKEST. De langdurige besprekingen omtrent de toekomst van het Weensche Symphonie-or- kest zijn thans beëindigd. Het orkest zal onder den naam „Wiener Symphoniker", vanaf 1 Juli a.s. contractueel met den Oostenrijkschen omroep verbonden zijn voor een voorloopigen termijn van 1 jaar Het hiervoor te betalen bedrag is 130.000. Het klein-orkest, bestaande uit 32 musici, zal drie keer per dag een concert geven onder leiding van Josef Holzer, terwijl voor sym- phonieconcerten in de studio of in de con certzaal het geheele ensemble bij elkaar zal komen. De groote moeilijkheid bij het opmaken van het nieuwe contract was het feit, dat enkele leden van het oude orkest levenslange verbintenissen hadden, welke de Ravag (Oostenrijksche omroep) niet over wilde ne men. Hiervoor was de eenige oplossing de ontbinding van het oude orkest en de her oprichting ervan als de „Wiener Symphoni ker" zonder levenslange contracten. NAAR DE ZES MILLIOEN. Het aantal Engelsche luisteraars gaat met reuze schreden de 6 millioen tegemoet. Alleen al in de maand Maart konden 450.000 in schrijvingen worden genoteerd. In totaal heeft de BBC thans 5 y2 milioen luisteraars. Wanneer de belangstelling voor den omroep onverminderd blijft bestaan, dan kan voor het eind van het jaar nog de inschrijving van den 6 mipjqer^teïi luisteraar wordgn ver wacht. DE REDE VAN KONING OP DE ECONv^— - - WERELDCONFERENTIE. Van de openingsrede van koning George op de conferentie te Londen is een gramo- fconplaat opgenomen, die thans door de H.M.V. in den handel is gebracht. Het is een dubbelzijdige 25 cM. plaat, voorzien van een speciaal etiket, in de kleuren blauw, goud, scharlakenrood met de koninklijke wapens. De eerste exemplaren van deze opname wa ren binnen 3 uur gereed, teneinde ze nog denzelfden avond voor de microfoon te kun nen laten hooren. RADIO IN EGYPTE. In Egypte wordt tegenwoordig hard ge werkt aan de inrichting van het omroepnet. De twee hoofdzenders komen in Alexandrië en in Cairo, terwijl verschillende deelen van het land door kleine plaatselijke zenders ver zorgd zullen worden. EEN VEELTALIGE OMROEP. De omroep in Tsjecho-Slowakije kan zich er op beroemen de omroep te zijn waarin de meeste talen worden gesproken. Het station Praag zendt uit in het Tsjechisch en Duitsch en geeft bovendien iedere week nieuwsberichten in het Fransch, Russisch en Engelsch van tijd tot tijd ook in het Poolsch en Servisch, Pressburg spreekt Slowaaksch, Hongaarsch en Duitsch. KaschauSlo waaksch, Tsjechisch, Russisch, Jiddisch, Hongaarsch, Poolsch en Roemeensch. „Chr. Huygens" (uitr.) p. 26 Juni Gibraltar >;Kota Nopan" (thuisr.) 27 Juni te Suez „Kota Tjandi" (uitr.) 27 Juni v. Port Said „Maasdam" (uitr.) 25 Juni te New-Orleans „Meerkerk" (thuisr.) 24 Juni te Manilla „Marnix van St. Aldegonde" (uitr.) 26 Juni van Belawan „Rietfontein" (thuisr.) 27 Juni te Antw. „Streefkerk" (thuisr.) 26 Juni te Suez „Volendam" (uitr.) p. 24 Juni Lizard „Zeelandia" (thuisr.) 26 Juni van Santos van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 23 tot en met Donderdag 29 Juni„De verliefde Loodgieter" en „De zoon van den Rad- jah". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 23 tot en met Maandag 26 Juni „Het gestolen gezicht" en „Vijftig vadem diep"voor Dinsdag, Woensdag en Donderdag „Ma dame Blaubart" en „Kinderen van het geluk". Juni Donderdag 29 6.15 18.27 Vrijdag 30 EK. 7.02 19.17 ■Tuni Donderdag 29 9.54 t> Vrijdag 30 9.53 Samengesteld door het KonMeteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 765 te La Coruna» Laagste barometerstand 748.6 te Wisby. Verwachting tot den avond van 29 Juni t Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrok ken. Later tijdelijk opklarend. Waarschijn lijk nog regenbuitjes. Weinig verandering in, temperatuur. Hedenmorgen uit olllcleele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut, Er kwam in de drukverdeeling nog weinig verandering. De depressie over het Oostzee- gefcied vulde iets op. De hooge druk over de Oceaan trok zich een weinig Westwaarts terug. Zoodoende werd het luchtdrukverval kleiner en nam de wind af. Over Frankrijk en Zweden is het windstil en slechts om de depressieteekens waaien nog winden van be- teekenis. Intusschen is over bijna het geheele waarnemingsgebied de temperatuur verder gedaald, zoodat de negatieve afwijking van de normale over West-Europa (uitgezonderd IJsland) thans 2.3 gr. O. bedraagt (gisteren 1.1 gr. O.) Om de depressiekern viel matige neerslag. Kopenhagen en Memel hadden 7 m.M. Er is in den weerstoestand ten onzent nog weinig verandering te wachten.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6