GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT Ik was daarom ten zeerste verwonderd, toen ik mij er van moest overtuigen, dat de benoeming een feit was. Zoo lang wij de landkerken en geen rijkskerk hebben, kan naar mijn meening ook geen rijksbisschop worden benoemd. Tot de revolutie was de koning van Prui sen summus episcopus der Pruisische lands- kerk. Naar mijn meening zijn deze bevoegdheden overgegaan op het Pruisische staats-ministe- rie, resp. op den Pruisischen premier. Uit dien hoofde was een verandering in de con stitutie der landskerk zonder onze nadrukke lijke toestemming niet denkbaar. Ik consta teer, dat de Pruisische staatsregeering van de zijde der landskerk niet op de hoogte is gesteld van de voorgenomen benoeming van een rijksbisschop. Ik heb derhalve besloten u voor enkele dagen op grond van uw rapport alle volmachten mijnerzijds over te dragen om den kerkelijken strijd te beëindigen en de belangen van de Pruisische kerk te geran- deeren. Ik herhaal ook vandaag nog eens schriftelijk de overdracht van deze volmacht. Ik draag u op alle u geschikt voorkomende stappen zelfstandig te doen en ik draag u al mijn rechten als minister-president en plaatsvervangend ryksstadhouqer over. Ik ben er van overtuigd, dat ik geen beter mensch zou kunnen vinden dan u om deze vcor de Pruisische kerk zoo belangrijke kwestie in het reine te brengen. Met hoog achting enz. Goering." VON HINDENBURG VOORGESTELD VOOR DEN NOBEL-VREDESPRIJS. Het Noorsche blad „Morgenavisen" in Ber gen stelt voor rijkspresident von Hindenburg den Nobelprijs voor den vrede te verleenen. Hindenburg had, aldus het blad, reeds eenige jaren geleden den prijs moeten ontvangen. In den chaos, welke buiten in de wereld heerscht, is hij het eenige en betrouwbare steunpunt geweest. Hij was de gróótste, edel ste en sympathiekste persoonlijkheid van den wereldoorlog en later heeft hij een hooger standpunt ingenomen dan alle andere lieden. De Nobelprijs voor den vrede zou aan aan zien winnen, wanneer hij van Hindenburg zou worden verleend. Het volgend jaar zou volgens „Morgenavisen" Mussolini den prijs moeten ontvangen. Terwijl de Nobelprijzen voor letterkunde en de wetenschappen worden verleend door de Zweedsche academies, ligt de beslissing in zake den Nobelprijs voor den vrede bij het Noorsche Slorting. GEEN JODEN IN HET ARBEIDSFRONT. Het heeft in kringen van het Duitsche Arbeidsfront, zoo meldt het Wolff-bureau, groot opzien gewekt dat het persorgaan van de „Zentralverein deutsches Staatsburger jüdischen Glaubens" een oproeping publi ceerde, die onder het opschrift„Blijft in de beroepsmeghigingen", de Joodsche .werkne mers aanspoort zich bij de nieuwe beroeps organisaties aan to sluiten. In verband daarmede wordt er op gewezen dat Joodsche werknemers van alle organisa ties der nat.-sociaiisten zijn uitgesloten. Het is waarschijnlijk dat de toonaange vende kringen zich ook reeds met de kwestie van het organiseeren der Joodsche werkne mers in Duitschland hebben bezig gehouden. Het denkbeeld is bijv. gerezen om alle Jood sche werknemers van beide geslachten en alle beroepsgroepen samen met de overige Joodsche leden dor verschillende beroepen in een „Gesamtverband der jüdischen Be- schaftigten" samen te vatten. Deze zou na tuurlek in wezen slechts maatschappelijke beteekenis krijgen en niet by het Duitsche Arbeidsfront kunnen worden ingelijfd. DE BOMAANSLAG IN DEN ST. PIETER. Naar de Romeinsche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt, schijnt het onder zoek, dat door de Vaticaansche en Romein sche politieautoriteiten is ingesteld naar den dader van den Zondag in het voorportaal der Vaticaansche basiliek gepleegden bomaan slag, te hebben uitgewezen, dat de aanslag het werk was van een Spaanschen anti-cleri- calen fanaticus. Een zekere Demetrio Salomon, geboren in Egypte en geneutraliseerd eerst als Griek en later als Spanjaard, werd Maandag in ver band met den aanslag gearresteerd. Uit zijn verklaringen blijkt, dat hij recht streeks uit Barcelona naar Rome kwam, om den aanslag te plegen. Na de bom in een handkoffertje aan de garderobe te hebben afgegeven, trok hij te rug uit de basiliek naar een punt bij den obelisk in het midden van het St. Pieters plein. Daar wachtte hij totdat de explosie plaats vond en nam daarna de vlucht, terwijl hij iets wegwierp in het bekken van een fon tein. Hy werd achtervolgd door een carabi- nere, maar slaagde er niettemin in door de nauwe straten van den Borgo te ontkomen De carabiniere keerde daarop terug naar de fontein, waarin hij den man iets had zien wegwerpen, en vischte daaruit een boekje op. dat een Spaansch paspoort bleek te zijn. Dit overhandigde hy aan de politie, die onmid dellijk een onderzoek instelde. Salomon werd kort daarna in een hotel aangetroffen. Door middel van de pasfoto kon de portier van St. Pieter de identiteit van Salomon met den man, die het bewuste pakje had afgegeven, vaststellen. Pelgrims en andere bezoekers van de St. Pieter, die pakjes of koffertjes bij zich droe gen, moesten dezen Maandag eerst openen, voordat zij bij de garderobe in het voorpor taal in bewaring werden genomen. -Bijenleven in A r t i s. Het byenleven heeft in dezen tijd van het jaar zijn hoogtepunt bereikt. De volken zyn op hun sterkst, het zwermen is nog niet afge- loopen en naar de rijk vloeiende hónigbron- nen worden den heelen langen dag tallooze uitvluchten ondernomen. Die zijn er in den Hortus, in de tuinen en plantsoenen in de buurt, in de kruinen van de bloeiende linden by den hoofdingang van „Artis". Vlak voor den byenstand is dit voorjaar Phacelia ge zaaid. De paarse bloemetjes worden nu druk bevlogen. De bijen zyn in „Artis" zoo geplaatst, dat de bezoekers niet het minste gevaar loopen gestoken te worden. Over den vijver doen ze haar uitvluchten. Bij het yzeren hekje kan men genist met zyn kinderen naar het nij vere gedoe kijken. We zien de bijen de vlieg gaten uit- ea invliegen over den vyver pyl- snel wegschieten of haastig terugkeeren, of voor haar woningen in de lucht op en neer dansen. In den laten namiddag van mooie dagen zitten ze als menschen in dicht be volkte buurten uit te rusten bij den ingang van haar korven en kasten. In het insectarium-zaaltje zien we in het bijenhuis met de glazen wanden de talrijke familie byeen, waar thuiskomende bijtjes met gekleurde stuifmeelballetjes aan de pooten onophoudelijk naar binnen komen. -—Honderden doode vis- s c h e n. De laatste dagen valt het op, dat in de grachten te Amsterdam honderden doode wit-vischjes aan de oppervlakte drij ven vooral in de Ruysdaelkade en het Noorder Amstelkanaal is dit te zien, schrijft de „Tel." Tallooze meeuwen vliegen over het water en pikken de vischjes op. Anders ziet men bijna nooit meeuwen in de zomermaan den in de stad. De oorzaak van dit geval schijnt te zijn, dat eenige dagen geleden, tengevolge van den zwaren regenval de zgn. nooduitlaten op de grachten van de rioleering zijn gaan werken, waardoor een massa rioolwater in de grach ten is gekomen. Deze ncoduitlaten treden automatisch in werking, als de eigenlijke rio leering, welke op het, IJselmeer loost niet alles kan bevatten. Blijkbaar kunnen de wit- vischjes niet tegen dit rioolwater. O n g e 1 u k k e n. Op het Mercator plein te Amsterdam staken gisteren drie per sonen, een vader met twee zoons, een van 20 en een van 11 jaar, achter de tram om den rijweg over. Op hetzelfde oogenblik naderde een auto, die alle drie aanreed. De vader was het ergst er aan toe. Hy werd een eindweegs meegesleurd. De jongste zoon kreeg eveneens vrij ernstige verwondingen, terwijl de 20- jarige zoon er met etenige schaafwonden af kwam. Beide eerstgenoemden moesten naar een der ziekenhuizen worden overgebracht. De vader is daar in den loop van den dag over leden. In het St. Jozefklooster te Heel, bij Roermond werd sinds eenige dagen vermist een 30-jarige man, die met een boodschap naar het hooiveld, gelegen langs de Maas, was uitgestuurd. Ongelukkigerwijs is de man in de Maas terecht gekomen en verdronken. Eén schipper, die gisterenmiddag de Maas afvoer, zag een hoofd boven water dry ven. By- ophaling bleek het de vermiste man te zyn. In de Vredenoordlaan te Rotterdam is een 51-jarige man onder een auto geraakt. Met een hersenschudding is hy in een ziekenhuis opgenomen. Een 3-jarig knaapj* uit Mer- sels is, toen het in een onbewaakt oogenblik den weg overstak, door een auto overreden en nagenoeg op slag gedood. Den bestuurder treft geen schuld. Gisterenmiddag stond op den Schiedamschen weg nabij de Ketel-brug een auto op het linker weggedeelte. De bestuurder uit Hillegersberg reed plotseling, zonder voor af een teeken te geven, naar de rechterzijde van den weg. Een motorrijder uit Rotterdam, welke deze manoeuvre niet kon voorzien, reed met kracht tegen de voorzijde van den auto. De duo-passagier kreeg een ernstige wonde aan het voorhoofd. De bestuurder werd ge wond aan hoofd, handen en linkerkniehy werd naar zyn woning vervoerd. Een 34- jarige bewoner van de Crooswykschekade te Rotterdam wilde gisterenavond het vogel kooitje binnenhalen, dat tegen den achter gevel van zijn woning op de tweede verdie ping hing. Hij is daartoe op het raamkozijn gaan staan. Hy verloor het evenwicht en sloeg naar beneden. Eerst kwam hij op een 4 me ter >ger gelegen plat terecht en daarna in den weer 5 meter lager gelegen tuin. Met zware inwendige kneuzingen en een paar ge broken ribben is hij in een ziekenhuis opge nomen. De 60-jarige B. te Breda, die zich gisteren in een vlaag van waanzin met pe troleum had overgoten en daarna in brand gestoken, is in het ziekenhuis aan de beko men verwondingen overleden. De Vesuvius hulp voor werkloozen. De lava, die in het begin van deze maand uit den krater van den Vesuvius gestroomd is, en in de dorpen groo- te ontsteltenis heeft teweeggebracht, is ge bleken erg welkom te zijn voor sommige werklooze Napolitanen, die er nl. souvenirs van maken. De nog vloeibare lava, die alleen aan de oppervlakte verhard is, wordt door hen met potlepels uitgeschept en in fantasievormen gegoten, welke voorwerpen als „Vesuvenirs" aan touristen worden verkocht. Als de lava is afgekoeld, wordt zy" geheel zwart, zoodat de souvenirs er uitzien als van ebbenhout. Hoe dieren sterven. De Engelsche dierenvriend Long heeft ons in zijn mooie boek „Dieren in de wildernis" me nigmaal een geheel nieuwen kijk op onze mede-schepselen. Hy bespiedde de dieren in de vrye natuur, en bestudeerde met toewij - ding hun levenswy'ze, en de gevolgtrekkin gen, waartoe deze arbeid hem bracht, zyn dikwijls verrassend. „Hoe sterven' de dieren vroeg hy. Het is waar, ook in de wildernis hebben de dieren hun vyanden, het eene dient het andere tot voedsel en het zwakke is aan het sterke als buit overgeleverd. Maar terwyi wy geneigd zyn de handelingen van de dieren tegenover elkaar als iets verschrlkkeiyks te beschou wen, vertelt ons Long, dat in vele gevallen een weldadig aandoend gevoel van verdoo- ving intreedt, waardoor het lijden van het slachtoffer wordt verlicht. Hy baseert zijn meening op de verklaring van den ontdek kingsreiziger, dat hy geen pijn voelde, zelfs niet wist, dat hij gewond was, toen hy met een zware schouderwonde onder de klauwen van een leeuw lag. „Medelijden is by de dieren onbekend", zegt Long. „Zij gevoelen een geweldig wan trouwen tegenover alles, dat maar eeniger- rnate vreemd of ongewoon is onder hun soortgenooten. Zy dulden geen verminkten, geen misvormden of zieke dieren in hun ge meenschap, eenige gevallen uitgenomen. Wanneer een dier oud en zwak geworden is, als een eigenaardig gevoel van het onbe kende hem besluipt, dan volgt hy een zeker instinct en verdwijnt." In het boek van Long vinden we een be langwekkende beschrijving van een sterven den adelaar, wiens laatste wellicht uit zui ver instinct voortkomende bewegingen Long uit zyn schuilhoek kon gadeslaan, nadat hy reeds langen tijd had gezien, hoe de adelaar met rustige blikken revue hield over de heerlijke natuur, waarvan hy de heerschap pij aan anderen overliet. Dan verhief hy zich van het nest en breidde zyn vleugelen uit. Hij scheen in onregelmatige voortdurend kleiner kringen om een middelpunt te vlie gen, stiet een wild geschreeuw uit en hield zyn vleugels wijd en stijf uitgebreid. Hy kwam al lager en lager, vloog rechts over een landtong en kwam met halfgesloten oogen in een boschje aan de tegenovergestelde zijde. Kort daarna vond Long hem dood. Drie personen door eeh trein gegrepen. Op een spoor wegovergang te Bosc-le-Hard, nabij Rouaan (Frankrijk) zijn een paard en wagen door een goederentrein gegrepen en geheel ver brijzeld. De drie inzittenden, een 30-jarige landbouwer, zijn 75-jarige oom en een 45- jarige vrouw werden op slag gedood. De ge- doode vrouw heeft zeventien kinderen ge had, van wie er nog 12 in leven zijn. Op slechts 300 M. van den overweg was zij het wagentje tegengekomen en had gevraagd te mogen meerijden. De overweg was gewoon lijk gesloten en werd slechts op verzoek van de passeerende wagens geopend. Daar het eohter kermis was in een naburig dorp. had de bewaakster van den overweg het afsluit hek opengelaten. Zy had echter vergeten, het hek weer te sluiten by het voorbijrijden van den goederentrein, met het bekende noodlottige gevolg. De vrouw is voorloopigop vrije voeten gelaten, daar zy zes kinderen te verzorgen heeft. Zij en haar man zijn echter op staanden voet uit den dienst ontslagen. Kees zegt, dat hij geen geld meer leent tegenwoordig. Geloof jij daar iets. van O ja, zeker. Er is geen mensch meer, die hem wat wil leenen. EchtgenootMaar hoe komt dat kam- ferballetje in mijn schoen Ik had bijna myn grooten teen gebroken. Vrouw O, schat, ik heb er in eiken schoen een gedaan, omdat je tegenwoordig telkens heel groote motgaten in je sokken hebt. NEDERL. WIELREN UNIE. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Op 8 en 9 Juli a.s. zullen op de Stadion-wielerbaan te Am sterdam verreden worden de kampioenschap pen voor Nederland sprint en de kampioen schappen van Nederland op de baan 1933 over 100 K.M. met motorgangmaking. De sportcommissie der Nederlandscche Wielren- Unie heeft in haar vergadering- van 19 Juni jl. besloten, dat in afwijking met vorige jaren het sprintkampioenschap van Nederland ver reden zal worden over 500 M., dat is slechts over één ronde van de Stadion wielerbaan te Amsterdam. Onmiddellijk na het sein van vertrek zal de bel worden geluid ten teeken dat de laatste ronde is ingegaan. BEZOLDIGING VAN PERSONEEL IN DIENST VAN PROVINCIE EN GEMEENTEN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) By beschikking van den minister van binnenlandschen zaken is ingesteld een commissie, belast met het vaststellen van normen welke, mede met het oog op de byzondere tydsomstandigheden, door het centraal gezag behooren te worden aangelegd by de beoordeeling van de bezol diging (in ruimsten 2ln genomen) van het personeel in dienst van provinciën, gemeen ten, waterschappen, veenschappen en veen- polders en zyn benoemdle tot lid en voor zitter J. Schouten, lid der Tweede Kamer en 2e tot leden de Tweede Kamer-leden W. Drees, mr. C. M. J. F. Goosseling, H. W. Tïlanus en dr. J. H. J. Vos3e. tot advisee- rende leden W. M. Palm, directeur van het centraal bureau van voorbereiding voor amb tenarenzaken A. Mastenbroek, referendaris bij het departement van sociale zaken en 4e. tot secretaris W. M. Palm voornoemd. VACANTIECURSUS BINNENVAART. AMSTERDAM. (V.D.) Naar wy vernemen zal de vacantiecursus van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart voor directeuren en leeraren der Binnenvaartscholen dit jaar gehouden worden van 31 Juli tot 5 Augustus. Het instructievaartuig Prinses Juliana", aan boord waarvan de vacantiecursus plaats heeft, zal met de deelnemers aan den cur sus een oefentocht maken door Zeeland, met als eindbestemming de Belgische haven Gent. De route is als volgt vastgesteldAmster dam—Dordrecht—1Terneuzen—Gent en terug via Breskens—Vlissingen—Middelburg—Veere —Dordrecht—Gouda—Haarlem naar Amster dam» EEN ERNSTIGE VECHTPARTIJ. BREDA. (V.D.) Gisteren heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen 2 mannen, beiden D. genaamd. Bij deze vechtpartij, waarbij 'n veete werd uitgevochten, werd van messen gebruik gemaakt. Een der mannen werd ernstig aan den bovenarm gewond, een bloedader werd geraakt en na hevig bloed verlies, werd hij naar het ziekenhuis overge bracht. De andere man werd licht gewond en kon worden aangehouden. BRANDEN. ENSCHEDÉ. (V.D.) In den afgeloopen nacht is brand ontstaan in het perceel Wal deckstraat 9, bewoond door de wed. Scholten. Toen de brand werd ontdekt, stond het huis reeds in lichter laaie. De bewoonster werd v/akker, doordat zy bemerkte dat haar bed in brand stond. Bij haar poging het huis te verlaten, viel zij bewusteloos neer, doch een der commensaals slaagde erin haar door het raam in veiligheid te brengen. De brandweer had moeite om de naastgelegen confectiefa briek te behouden. Het huis van de wed. Scholten brandde totaal uit. De naastgelegen woning is gedeeltelijk uitgebrand en bekwam groote waterschade. Een gedeelte der inboe dels, toebehoorende aan de commensaals, was niet verzekerd. Niets kon worden gered AARLE RIXTEL. (V.D.) Hedenmorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in het pakhuis van den heer van Stekelenburg, gelegen aan den Bosschestraatweg, waarin boter, benevens cadeaux, welke bij dit artikel worden gegeven, zooals speelgoed, meubelen, matten enz., waren opgeslagen. Het pakhuis brandde geheel uit. De brandweer moest de muren omver halen. Verzekering dekt de schade. WEGENS OPRUIïNG VEROORDEELD. SOERABAJA. (Aneta). De zeekrygsraad te Soerabaja veroordeelde wegens opruiing den korporaal-machinist Teune tot een jaar ge vangenisstraf, met aftrek van den tijd door gebracht in preventieve hechtenis en ontslag uit den dienst en de matrozen der le klasse Bijleveldt en Wijshake tot resp. een 'jaar en zes maanden gevangenisstraf, beiden onder aftrek van den tijd doorgebracht in preven tieve hechtenis, met ontslag uit den dienst. DE AARDBEVING IN NED.-INDIË. PALEMBANG. (Aneta). Men heeft thans in de residentie en in Benkoelen de volgende becijfering van het aantal slachtoffers van de aardbevingsramp. In de Marga Soekau zijn 29 dooden en 19 zwaargewonden. In de doesoen Bawang en in de marga Liwa zijn 8 dcoden en de marga Kembahag 27 dooden. Het totaal aantal dooden in de marga Liwa bedraagt omstreeks,, 150. Omtrent medische hulp in de marga Liwa is niets bekend. In Kroë is de schade niet ernstig. Ten aanzien van Liwa ontbreken bijzonderheden. De ge ruchten houden aan, voornamelijk datstee- nen huizen zouden zijn ingestort. ESTLAND LAAT DEN GOUDEN STANDAARD LOS. REVAL. (V.D.) Het Estlandsche parlement heeft na een nachtzitting, die dikwijls een stormachtig verloop had, het regeeringsvoor- stel, waarbij Estland den gouden standaard loslaat, goedgekeurd. De Estlandsche bank krijgt het recht den koers van den Estland- schen kroon te laten dalen tot den stand van den Zweedschen kroon, dus met ongeveer 35 pet. De bestaande deviezen-verordeningen en andere beperkingen zullen geleidelijk worden opgeheven. De regeering Toenisen motiveer de haar voorstel met de verklaring, dat door den hoogen koers van de kroon het Estland sche bedrijfsleven ernstig werd gehandicapt en groote schade leed. DE STABILISATIE-KWESTIE. LONDEN. (V.D.) Volgens de „Daily Tele graph" zou gisteren een geheime bespreking zijn gehouden tusschen vertegenwoordigers van de Engelsche en Amerikaansche delega tie over de kwestie der stabilisatie. De En- gelschen zouden den Amerikanen kort en duidelijk te verstaan hebben gegeven dat de Amerikaansche delegatie door haar houding inzake de stabilisateerings-kwestie elke voor uitgang in de valuta-onderhandelingen dei- conferentie onmogelijk maakt. Dit Engelsche standpunt zal ongetwijfeld ter kennis worden gebracht van prof. Moleij en president Roo sevelt zelf, met wien de Amerikaansche dele gatie voortdurend in telefonische verbinding staat. Men acht het niet uitgesloten dat de Engelsch-Amerikaansche besprekingen de mogelijkheid openen van snellen voortgang oer bespreking inzake de valuta-stabilisee ring. DE SPAANSCHE OCEAANVLIEGERS. LONDEN. (V.D.) Het officieele bericht uit Mexico City dat de Spaansche Oceaanvlie gers Barbaran en Collar dood in de Mexi- caansche wildernis zouden zijn gevonden is gisterenmiddag weer tegengesproken. Een nieuw officieel bericht meldt dat de mede- deeling inzake het vinden van de lijken on juist was en opzettelijk is verspreid ooi- personen, die met de onjuistheid van het be richt bekend waren. Zij zijn gearresteerd en onderzocht zal worden, welke bedoeling zij hadden met de verspreiding van het on juiste bericht. HET ITALIAANSCHE VLIEGESKADER. ORBETELLO. (V.D.) Het scheen gisteren avond dat "aan de dagenlange spanning om trent het vertrek van de Italiaansche vlieg- booten een einde zou komen. Opnieuw wer den in de vlieghaven te Orbetello voorberei dende maatregelen getroffen, die men al zc»ovele malen nam, zonder dat tot de start werd besloten. Doch gisterenavond heerschte op het marineterrein, waar de vliegers zijn ondergebracht, algemeen het onbestemde gevoel dat het er ditmaal toch eindelijk van zou komen. Deze stemming wérd nog ver sterkt toen de laatste weerberichten alle vrij gunstig luidden en opklarend weer boven de Alpen meldden. Tegen 3 uur was de geheele bemanning der 24 vliegbooten op het terrein van de luchtvaartschool te Orbetello aanwe zig. Ook het publiek had vernomen dat het eikader thans eindelijk zou starten en on danks het vroege uur stroomde een groote menigte naar Orbetello om bij het vertrek aanwezig te zijn. Te ruim 4 uur werd een appèl van de aanwezige bemanning gehou den. Het was ongeveer kwart voor 5 heden morgen, toen generaal Balbo het bevel gaf aan boord te gaan en onder geweldig gejuich van de menigte, koerste een groot aantal mo torbooten met de deelnemers aan boord naar de 24 op het water gemeerde vliegtuigen en klommen de bemanningen aan boord van de vliegbooten. Alleen generaal Balbo en de navigator, kolonel Cagna, die in het vlagge- toestel van generaal Balbo meevliegt, bevon den zich nog aan den wal in afwachting van den terugkeer van het vliegtuig, dat in de vroegste ochtenduren was opgestegen om een waarnemingsvlucht in de richting van de Alpen te doen en dat de laatste weerbe richten zou meebrengen. Alles was gereed voor de start. De vliegbooten lagen zoo ge meerd dat zij zonder moeite esquadrille na esquadrille konden opstijgen. Ook op het etablissement aan den wal was alles gereed en zelfs stond een matroos bij den vlaggen mast klaar om den ministerieelen standaard, die ruim 2 weken reeds aan den mast wap pert, te strijken op het moment dat generaal Balbo met kolonel Cagna in de motorboot zou stappen, die hen naar hun vliegboot zou voeren. Te ruim 5 uur kwam het waarne mingstoestel terug en ontving generaal Balbo de laatste weerberichten en waarnemings rapporten uit het Alpengebied, waar het weer opnieuw een minder gunstige wending had genomen, en terwijl het publiek, doch vooral de vliegers in hun vliegbooten met spanning wachtten op het moment dat generaal Balbo's motorboot zou afsteken naar zijn toestel, waarop het startsignaal spoedig zou moeten volgen, kwam plotseling het tegencommando er. spoedden de motorbootjes zich opnieuw naar de vliegbooten om de bemanning af te halen, nu de start voor de zooveelste maal niet doorging, nadat de voorbereidingen verder waren gevorderd dan eenige malen t.» voren. Generaal Balbo verklaarde, dat hy het, gezien de laatste weerberichten inzake de weersgesteldheid boven de Alpen, niet ge oorloofd achtte vandaag te vertrekken, zoo dat de start opnieuw is uitgesteld. WISSELKOERSEN Noteering van 28 Juni 1933, des nam. 3 uur. Officieel. Londen 8.44'/2 Berlijn f 59.02 J/2 Parijs 9.793/4 Brussel 34.83 Zwitserland 48.10 New-York 1.96 >/2. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 28 Juni 1933, 3 uur. De door ons gisteren gememoreerde verkla ring, alsmede de vergadering van circulatie banken-presidenten, deden heden hun in vloed op het koerspeil ter beurze van Am sterdam terdege gelden, terwijl bovendien de weekstaten van de Nederlandsche Bank het rumoer om den gulden deden verstom men. Op de wisselmarkt daalde de noteering der buitenlandsche wisselkoersen belangrijk beneden het peil van gisteren en speciaal ponden en francs kwamen belangrijk lager. De dollar reageerde tot een nieuw laagte record. Op de Effectenbeurs voltrok zich een scherpe daling. Nu de inflatie-vrees is ver dwenen is ook de kooplust sterk ingekrom pen, zoodat de winstnemingen slechts tegen terugloopende koers plaats konden vinden. De handel was van bescheiden afmetingen. MARKTBERICHTEN VEILING MIDDELBURG. 28 Juni 1933. Aardappelveiling: Groote aardappelen 34 —71 ct.poters le soort 18—41 ct.2e soort 0.1—16 ct.Zeeuwsche blauwe 10—13 ct., alles per 25 KG. Kleine veiling. Aardbeien 416 ct.roode bessen 517 ct.witte bessen 2—10 ct.B~edasche aard beien 24 ct.frambozen 5—17 ct.gele kruis bessen, alles per K.G.perziken 3 ct.me loenen 24i/> ct., alles per stuk. Exportveiling 4—7.20 per 100 K.G.roode bessen 2 ct. per K.G. VEEMARKT AMSTERDAM. 28 Juni 1933. Aanvoer468 vette kalverenle kwaliteit 3440 ct„ 2e kwaliteit 2632 ct., 3e kwaliteit 20—24 ct. per KG. levend gewicht; 53 nuch tere kalveren per stuk 3—6 305 varkens: vleeschvarkens van 90—110 KG. 39—40 ct., zware varkens 37—38 ct., vette varkens 33— 35 ct. per KG. slachtgewicht. Aangevoerd uit Denemarken 6 wagons ge slachte runderen. OverzichtVette kalveren zeer grooten aanvoer, lustelooze handel, prijzen gelijk Maandag. Nuchtere kalveren geringe aan voer, handel vlug, prijzen iets beter. Var kens zeer geringe aanvoer, vooral in vleesch varkens handel traag, prijzen gelijk Maan dag,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3