NOOTJES SPORT AANBESTEDINGEN FAILLISSEMENTEN BUITENLAND In de rijkspostspaarbank werd gedurende de maand Mei ingelegd 17.096.156 en terug betaald ƒ17.061.411. Op ultimo Mei bedroeg het tegoed der inleggers ƒ519.108.074. Het aantal spaarbankboekjes bedroeg 2.273.489. De boottrein, in aansluiting op het mail schip „Dempo", dat hedenmorgen 28 Juni te Marseille is aangekomen, zal Donderdag 29 Juni 6.58 uur te Roosendaal, 8 uur te Rot terdam DP. en 8.28 uur te Den Haag H.S.M. aankomen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden in ons land is van 27 Mei tot 10 Juni vermin derd met 11.156 en het aantal werkloozen met 18.523. Op 10 Juni stonden bij de arbeids beurzen 274.194 werkloozen ingeschreven. Het comité van actie der winkeliers ver zocht in een adres aan den raad te Amster dam maatregelen te nemen, opdat het be staan der winkeliers niet langer wordt be dreigd door warenhuizen, eenheidszaken, le- vensmiddelenbedrijven enz. De afdeeling Amsterdam 12 der S.D.AP. heeft een motie aangenomen, waarin ver zocht wordt over te gaan tot royement van mr. J. E. W. Duys en tot het ontheffen van den heer G. J. Zwertbroek van zijn functie van partijbestuurder. s In verband met de gehouden besprekingen en de genomen beslissingen door de weder- zijdsche organisaties, zal met ingang van heden in het koopvaardfjbedrijf op de nieuwe voorwaarden worden gemonsterd. Zooals be kend, houden deze voorwaaiden in, dat on middellijk een gage-verlaging van 5 pet. zal ingaan en over zes maanden no" eens een gelijke verlaging. Op het traject Gent—Brussel zal binnen kort met een gemiddelde snelheid van 87 KM. per uur worden gereden en met een maximum snelheid van 120 K.M., waardoor het traject in 35 minuten zal worden afge legd, tegenover 50 a 60 minuten die thans noodig zijn. De nationaal-socialistische radiowachu heeft de kantoren van den sociaal-democra- tischen arbeidersradiobond te Berlijn bezet de radiohond der socialisten wordt ontbon den. De Amerikaansche Federatie van den Ar beid schat het aantal werkloozen in de Ver. Staten op 12 millioen, d.i. een vermindering van V/2 millioen sedert Maart IJ. samengesteld uit vertegenwoordigers van de verschillende groepen hierboven genoemd, welke hebben na te gaan wat ter plaatse ge daan kan worden voor de vakopleiding, ont wikkeling en ontspanning. De commissie wil alleen stimuleerend werken en zooveel moge lijk niet advies en voorlichting bijstaan. Daar er voor de commissie alles in gelegen is om een zoo zuiver mogelijk overzicht te krijgen van hetgeen men in de verschillende gemeenten reeds doet, is een vragenlijst bij gevoegd, welke de secretaris van de provin ciale commissie, de heer J. Lorier Jr., Been- houwerssingel 70, te Middelburg, gaarne vóór 20 Juli ingevuld terugverwacht. BRESKENS Gemeenteraad. Gisterenmiddag kwam de gemeenteraad te fcreskens bijeen. Afwezig met kennisgeving ie heer A. Luteijn Azn. Voor kennisgeving werden aangenomen een goedkeuringsbericht van de Kroon op het besluit van den raad tot heffing van progres sieve opcenten op de gemeentefondsbelasting, alsmede een van het verificatiebureau van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten ingekomen proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den gemeente-ont vanger. Onder dankzegging werd aanvaard de uit- noodiging van het bestuur van de vereeniging Scheldestroom tot bijwoning van de zwem- demonstraties van de Rotterdamsche Zwem- club op a.s. Zondag. Op voorstel van Burg. en Weth. werd af wijzend beschikt op het verzoek van de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn om een bij drage voor een leerlinge uit deze gemeente, die aldaar de school bezoekt. Besloten werd geen arhaesiebetuiging te verleenen. op het adres van de gemeente Poortvliet, betrekking hebbend op het ver leenen van steun aan den landbouw en de bestrijding van de werkloosheid. In de begrooting voor 1932 werden eenige administratieve wijzigingen aangebracht en voor het nazien van de rekening over 1932 werden aangewezen mevr. Tazelaar—de Hulu en de heeren Brand en Lijk. Besloten werd tot te treden tot het cen trale orgaan voor de arbeidsbemiddeling te Oostburg. Tot vertegenwoordiger der ge meente in de in te stellen commissie van toe zicht werd wethouder Cambier benoemd. De heer Carels was van meening, dat, in dien het centraal orgaan te Oostburg alle werkzaamheden van de arbeidsbemiddeling doet, het plaatselijk orgaan overbodig is en het dan gewenscht is, zulks ter besparing van kosten, dit orgaan op te heffen. Afgewacht zal worden hoe het orgaan werkt en hoe zich een en ander ontwikkelt. Goedgekeurd werd de bijdrage a 90 aan de oommissie van een rijwielpad Breskens- Knocke. By de rondvraag vraagt de heer Notebaart, waarom Burg. en Weth. geweigerd hebben em een exemplaar van de nieuwe regeling voor de werkverschaffing ter hand te stellen. Hy vindt de opvatting van het dagelij ksch bestuur erg bekrompen, door de leden van den raad hiervan geen kennis te geven, De voorzitter antwoordt den heer Note baart, dat de redenen waren om de nieuwe regeling nog niet dadelijk mede te deelen, doch dat de raadsleden haar nu kunnen krijgen. De heer Carels wijst, naar aanleiding van het auto-ongeluk in de Dorpsstraat op krachtige handhaving van de algemeene politieveror dening, of zoo de verordening het parkeeren enz. toelaat, op de noodzakelijkheid deze ver ordening te wijzigen. De heer Vasseur onderschrijft ten volle de meening van den heer Carels. Het belang van plm. 300 schoolkinderen, die eiken dag den ry'weg moeten oversteken, weegt veel zwaarder dan dat van eenige particulieren. De -heer Brand zag liever, dat het verkeer niet te veel aan banden gelegd werd. - De voorzitter zegt strengere handhaving van de verordening toe, zoo dit nog niet helpt, zal zij gewijzigd worden. De heer Brand uit zijn verontwaardiging over het feit, dat Burg. en Weth. de commis sie i.z. werklcozenzorg niet gekend hebben in het vaststellen van een nieuwe regeling voor de werkverschaffing. Zooals het nu gaat, is de commissie maar een wassen neus en hij acht het dan ook overbodig om daar langer als lid zitting in te hebben. Ook de heer Yasseur betreurt het, dat hij als lid der commissie niet in deze zaak ge kend is. De heer De Kruijter is van meening, dat Burg. en Weth., wat de werkloozenzorg be treft, met hun gezicht naar het verleden en met hun rug naar de toekomst staan. De voorzitter is persoonlijk van meening. dat de werkverschaffing zal moeten worden stopgezet en vervangen dient te worden door een steunregeling, omdat de financiën der gemeente het niet langer toelaten. Ten slotte kwam de heer Cambier nog even terug op de woorden van den heer De Kruij ter, als zouden Burg. en Weth., wat de werk loozenzorg betreft, met het gezicht naar het verleden staan. De belastingen in Breskens zijn reeds heel hoog en hij zou den heer De Kruijter willen verzoeken nieuwe bronnen van inkomsten aan te wijzen, opdat het da- gelijksch bestuur van houding kan ver anderen. Na eenige discussie sloot de voorzitter ver volgens de vergadering. Waterconsul A.N.W.B. De heer C. ter Meulen te Breskens is aan gesteld als waterconsul van den A.N.W.B. HANSWEERT. Te geef De scheepswerf Zeeland te Hansweert met bybehoorende erven enz., is in het openbaar verkocht voor1000 aan den aannemer Van der Straaten aldaar. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeeland a. met ingang van 3 Augustus tot dijkgraaf van het waterschap de Vrije Polders onder Tholen, J. M. Wagemaker, te Tholenb. tot dijkgraaf van den Thoorin- polder W. de Jonge, te Wissekerkec. met ingang van 6 Juli tto dykgTaaf van den Stadspolder A. G. C. Dankaerts, te Korfcgene; d. met ingang van 18 Juli tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van het cala- miteuze waterschap Scherpenisse, J. Oude- sluys J.N.zn., te Scherpenissee. met ingang van 1 Augustus, tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis van den Oosterlandpolder, L. Overbeèke, te Wolphaartsdijkf. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van den Wilhelmina- polder (Z.B.) A. de Groene, te Kattendijke g. tot gezworene van den Stadspolder, J. D. Verburg, te Kortgeneh. met ingang van 1 Augustus tot lid van het bestuur van het waterschap Stoppeldijk c.a., E. C. Fassaert, te Hontenisse. De landarbeidersstaking in Zeeuwsch- Vlaanderen. In verband met het nog steeds voortduren van de landarbeidersstakingen te Zuidzande en Retranchement in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, heeft de ryksbemiddelaar, prof. Josephus Jitta, de landbouwers uit die dor pen en de vertegenwoordigers van de land arbeidersbonden opgeroepen voor een bespre king, welke heden hier ter stede gehouden werd. Biljarten. Gisterenavond werd in café „De Zwaan" te Souburg een aanvang gemaakt met den biljartwedstrijd tusschen de 3de klasse spelers der veTeenigingen „V.E.G." te Souburg en „A.B.C." te Vlissingen. De uit slagen der eerste partijen zijn als "volgt O. Francoyes (V.E.G.) 75 punten iri 35 beurten, gemidd. 2.15, hoogste serie 11L, de Nooijer (A.B.C.) 61 punten in 35 beurten, gemidd. 180, hoogste serie 8. A. Caljouw (V.E.G.) 75 punten in 22 beur ten, gemidd. 3.41, hoogste serie 16L. La- bruijere (A.B.C.) 55 punten in 22 beurten, gemidd. 2.50, hoogste serie 7. L. Korteweg (A.B.C.) 75 punten in 26 beur ten, gemidd. 2.89, hoogste serie 10 M. Ver- maat (V.E.G.) 34 punten in 25 beurten, ge midd. 1.36, hoogste serie 5. Chr. Castel (A.B.C.) 75 punten in 33 beur ten, gemidd. 2.27, hoogste serie 9 J. Leijnse (V.E.G.) 62 punten in 32 beurten, gemidd. J.94, hoogste serie 12. Zoodat de stand op het oogenblik is V.E.G. 246 punten, AB.C. 266 punten. Donderdag a.s. voortzetting bij den heer Verhulst te Vlissingen. LUCHTVAART Massale rondvlucht boven ons land. Het ligt in de bedoeling van de luchtvaart- afdeeling Soesterberg om Zaterdag a.s. een massale rondvlucht, waaraan ongeveer zestig toestellen zullen deelnemen, boven Nederland te houden. Het geheel zal onder commando staan van luitenant-kolonel Van Santen de twee groe pen, elk van dertig vliegtuigen, zullen onder bevel staan van de vliegkapiteins Van Heyst en Versteegh. Ook enkele filmoperateurs zullen dezen tocht in de lucht meemaken. De bevelen zullen radio-telegrafisch wor den gegeven. De Spaanche Oceaanvliegers. Volgens een te Parijs uit Mexico ontvangen bericht deelen de regeering van Mexico en de Spaansche ambassadeur in Mexico mede, dat de beide Spaansche vliegers Barbaren en Collar dood zijn aangetroffen in hun vlieg tuig in den staat Tabasco. Men vermoedt, dat het vliegtuig in een hevigen storm is ge raakt en in de bergachtige reek is omlaag gedrukt. De beide vliegers zaten in de stuur stoelen. Ged. Staten van Zeeland hebben heden morgen aanbesteed het verbeteren van den weg ZuidzandeCadzand, voorkomende onder no. 22 van het Provinciaal wegenplan en ge legen in de gemeenten Zuidzande en Cad zand. Inschrijvers waren Iz. Lagasse en Zoon, Koudekerke 120.000 P. J. v. d. Sande, Breskens 120.000 L. G. J. v. d. Ven, Vlis singen on M. Wandel, Schoondijke 114.559 P. Dekker, Veere 114.200 N.V. Noord-Ne- drelandsche wegenbouw, Harlingen. 112.960 J. H. v. d. Ven, Vlissingen 112.870 C. v. d. Kiip. e, Vlissingen 110.666 Th. Cambier, Breskens 109.87Ö A. J. Cambier, Breskens 109.600M. Hoogesteger, Wemeldinge 108.600 M. W. Knuist, Goes en J. Knuist te 's-Heer Arendskerke 97580 Aannemers bedrijf van der Wal en Woudenberg te Utrecht 94.300. Heden werd door de rechtbank te Middel burg failliet verklaard W. K. Kaat, koopman te Koudekerke. Rechter-commissaris mr. Th. Portheine, rechter. Curator mr. A. M. J. van Deinse, advocaat te Middelburg. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van J. Verlaere te Kruiningen. het duitsch nationaal front ontbonden. De Duitsch-nationale minister van land bouw dr. Hugenberg heeft gisteren bij rijks- president Hinderburg een verzoek om ontslag ingediend. Een beslissing wordt eerst heden verwacht. Het Duitsch-nationale front heeft waar schijnlijk in verband met Hugenberg's aftre den in overleg met Hitier besloten de par tij te ontbinden. Wat men lang, geleidelijk heeft zien aan komen, wat door de meerderheid van de Duitsche ryksregeering met steeds grooter aandrang gewenscht scheen te worden, zoo dat men zich moest verbazen over het uit houdingsvermogen, waarmee deze aandrang werd weerstaan, is thans toch gebeurd dr. Hugenberg, de rijksminister van economische zaken, heeft zijn ontslag gevraagd. Op het oogenblik is het antwoord op zijn verzoek nog niet bekend, maar men kan er nauwe lijks aan twijfelen, hoe het luiden zal. Toen Hugenberg zijn hooge spel met de nationaal- socialisten begon, heeft hij wellicht in den grijzen rijkspresident, Von Hindenburg, nog een uiterste verdedigingslinie gezien, waarop hü zou kunnen terugvallen, als hjj in de voorste loopgraven het onderspit mocht del ven. Wij hebben bij geruchte gehoord, dat hij de laatste dagen nog verwoed gestreden beeft voor zijn opvatting, dat zijn aftreden, krachtens de overeenkomst, waarop de nati onale regeering tot stand gekomen Is, den rijkspresident opnieuw de handen vrij zou moeten maken, omdat daardoor min of meer automatisch de regeering in haar geheel demissionair zou zijn geworden. Het was niet te verwachten, dat deze redeneering veel in druk zou makenop de nationaal-socialisti sche meerderheid van de regeering zeker niet en van Von Hindenburg is de positie op het oogenblik wel zoo geworden, dat het de vraag is, of zijn inzicht nog veel gewicht in de schaal kan leggen. Reeds de vorige week heeft de rijksregeering den. strijd tegen Hu genberg's Kamfstaffeln aangebonden; Maan dagavond bleek een vergadering verboden, waarop Hugenberg zelf het woord had moe ten voeren. Daarmee was de maat klaarblij kelijk vol. Heel wat heeft Hugenberg geslikt om zich te handhaven op z'n plaats, waarop hij zich als welhaast de laatste verdediger van de bestaande orde moest gevoelen. Ein delijk heeft hy den stap gedaan, die den na- tionaal-socialisten nog vrijer baan inruimt, dan zij reeds plachten te gaan. Volgens een later bericht is het ontslag van dr. Hugenberg aanvaard. EEN OPROEP VAN HITLER. Rijkskanselier Adolf Hitier heeft den vol genden oproep uitgevaardigd Nationaal-socialisten SA- en SS-mannen Mannen van den Jungstahlhelm Een sedert veertien jaren onwrikbaar nagestreefd doel is thans bereikt. Nu de Jungstahlhelm onder mijn bevel is gesteld als opperste SA-leider en de bond Scharnhorst ingeschakeld is in de Hitlerjugend, is de eenwording van de politieke strydbeweging der Duitsche natie voltrokken en beëindigd. SA, SS, ST en HJ zullen thans voor de geheele toekomst de eenige organisatie zijn die de nationaal-so cialistische staat kent als dragers van de politieke opvoeding van jeugd, en mannen. Het was begrijpelijk, dat in de jaren na de revolutie op de verschillendste plaatsen van ons Duitsche vaderland gepoogd werd tegen stand. te bieden aan de No/ember-misdadigers en hun heilloos regiem. Onafhankelijk van elkanuer zonder elkander te kennen, stonden mannen op en organiseerden partijen en., bonden voor den strijd tegen den marxisti- schen staat. Zij allen hebben zonder twijfel het beste gewild. Maar wanneer Duitschland moest worden gered, kon dat slechts geschie den door één beweging en niet door 30. De toekomst van ons volk hangt er niet van af hoeveel organisaties voor deze toekomst in de bres traden, maar daarvan of het gelukt den wil der velen ondergesohikt te maken aan het eene doel en daarmede slagvaardig samen te vatten in één bewegi ig. Gelijk de Duitsche Rij les weer eenmaal ge dwongen was ondanks alle verdiensten der afzonderlijke vrijcorpsen deze op te heffen, ten einde het Duitsche volk weer een enkel leger te geven, zoo was de nat.-soc. beweging niet minder gedwongen om zonder rekening te houden met verdiensten of geen verdien-»- stende tallooze bonden, vereenigingen en or ganisaties op te heffen ten einde het Duit sche volk een uniforme organisatie van zijn politieken wil te geven. Talrijke beste Dult- schers hebben deze taak niet begrepen en vele anderen wilden »hem niet begrijpen. Van daag is de beteekenis en daarmede de nood zakelijkheid van dezen ontzaglijken strijd duidelijk voor ieder die ons volk liefheeft en aan zijn toekomst gelooft. Zoo moesten wij in de achter ons liggende jaren talrijke organistaies eenvoudig om deze overwegingen vernietigen en zoo zullen wy ook het ontstaan van iedere nieuwe organi satie die wederom alleen de oude versplin tering zou voortzetten,' verhinderen. De onveranderlijkheid van dit besluit legt echter den plicht op rechtvaardig te zijn. Wij willen derhalve als Duitschers en nationaal- socialisten eerlijk het onderscheid erkennen dat bestond tusschen andere bonden en den Stahlhelm. Wij willen toegeven, als de bond van Duitsche frontsldaten honderd duizen den Duitsche mannen aaneengesloten heb ben die daarmede aan het systeem onttrok ken werden. In het uur der ommekeer van het Duitsche noodlot echter sloot de eerste bondsleider zich aan bij de nationaal-socia listische revolutie. Deze heeft thans ook de laatste consequen tie getrokken uit de historische ontwikkeling en bevel gegeven dat afgezien van traditio- neele banden tusschen de oude frontsoldaten de geheele Jongstahlhelm zal worden inge schakeld in de SA, de Scharnhorstbond in de Hitlerjugend en onder mijn bevel geplaatst zullen worden. Mijn SA-leiders en SA-kameraden. Dit be sluit zal eens in' de Duitsche geschiedenis worden gewaardeerd als zeer zeldzaam bewijs voor een werkelijk grootmoedig nationaal denken. Wat anders misschien na jarenlan ge dwalingen of langen strijd die wederom Duitsche kracht verbruikt zou hebben, zou zijn gelukt, is door de inzichtsvolle daad van een man, die sedert 30 Januari in trouwe bondgenootschap naast mij in het kabinet zit beslist. Het verdere bevel, dat de overblijvende tra- ditioneele bond der oude frontstrijders in den vervolge geen aiWr partylidmaat- chap meer zullen erkennen dan dat van de nat.-soc. be weging geeft mij eindelijk de mogelijkheid het verbod van lidmaatschap onzerzijds op te heffen. Met het oog op deze groote ontwikkeling voel ik mij gedwongen, allereerst U mijn oude strijdkameraden der party der S.A. en S.S. uit overvol hart te danken voor de gren- zeloozen trouw, die gy mij in goede en slechte dagen zoovele jaren lang hebt be toond. Aan uw standvastigheid is dit mede in de eerste plaats toe te schrijven. Gij zyt eens de fanatieke strijder geveest tegen het oude j systeem en vandaag zyt gij de onwrikbare garde van de nat.-soc. revolutie. Verder echter wil ik thans ook diegenen dank zeggen, die uit vrijen wil het zekerlijk I niet gemakkelijke besluit hebben genomen af j te zien van hun trotsch- zelfstandigheid in I het fc slang van de hoogere gemeenschap. Ik begroet daarmede voor de eerste maal de thans in onze rijen medemarcheerende Jung stahlhelm. Ik beveel derhalve ook van vandaag af aan allen leiders, SA- en SS-mannen de in onze gemèenschap getreden manner van den Stahlhelm op te nemen als kameraden en daarmede in te sluiten in den eeuwigen'bond die ons samenhoudt en die niet verbroken zal worden. Wat ook het verleden aan herin neringen bergt, voor my en voor u geldt al leen de groote toekomst, tegenover welke wy ons verplicht hebben. Wanneer het ons mocht gelukken in den loop van vele jaren millioenen voormalige marxisten te bekeeren, tot ons te brengen en in onze rijen op te nemen, dan zal en moet het ons eerst recht mogelijk zijn nationale mannen, die uit een ander kamp komen om ons de hand te reiken tot bondgenootschap, op te nemen als vrienden en kameraden. Ik verwacht derhalve van ieder nationaal-socia- list, dat hij de grootte van deze historische ontwikkeling inziet en door zijn eigen hou ding medehelpt het nieuwe verworvene in zoo kort mogelijken, tijd ten innigste met ons te versmelten. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. President Henderson heeft in de besloten zitting rapport uitgebracht over het vergeef- sche verloop van zijn besprekingen met de groote mogendheden te Londen en consta teerde, dat Ëj dus de hem door de hoofd commissie begin Juni opgedragen taak bi] afzonderlijke besprekingen de definitieve tv eede lezing van het verdragoontwerp vóór te bereiden, niet heeft kunnen vervullen. Hu stelde het presidium voor direct het besluit te nemen de ontwapening-conferentie tot 16 October te verdagen en hij verzoent het pre sidium de volmachten te willen verleenen om intusschen de tot nu toe mislukte afzonder lijke onderhandelingen met de groote mo- gendheden te hervatten. Het presidium kan half September bijeen komen ter voorbereiding van de tweede le zing, waarmee dan medio October in hoofdcommissie zal worden begonnen. Dit voorstel van Henderson stuitte op krachtigen tegenstand van Duitsche zijde. Ambassadeur Nadolny verzette zich er tegen, dat de ontwapeningskwestie op deze wijze op de lange baan zou worden geschoven. Hu wees er op, dat de tot nu toe gevolgde me- tlode ondoelmatig Is gebleken en dat daar om thans de eenig mogelijke weg is de twee de lezing door het presidium te laten voor bereiden en dan te laten overgaan tot de behandeling in tweede lezing in de hoofd commissie. Nadolny verklaarde, dat bh de laatste groote crisis der conferentie getracht is bii de kwestie der unificatie van de con- tmentaal-Europeesche legersystemen de ver antwoordelijkheid op den hals van Duitsch land te schuiven, ingeval van de verwerping van dit plan. Duitschland moet daarentegen thans van de overige mogendheden eischen, dat zij de verantwoordelijkheid op zich s- men voor het verdere lot der conferentie. De geheime zitting van het presidium, waaraan werd deelgenomen door de verte genwoordigers van alle groote mogendheden, verliep in buitengewoon groote spanning. Het presidium heeft tenslotte besloten de hoofdcommissie de directe verdaging der conferentie tot 16 October voor te stellen. De hoofdcommissie, welke oorspronkelijk pas op 3 Juli zou bijeenkomen, is reeds tegen Donderdag 29 Juni bijeengeroepen. Als eenig punt komt op de agenda voor het voorstel van het presidium de conferentie te verda gen. HITLER'S AFKOMST. Men weet, dat er den laatsten tijd allerlei verhaaltjes in omloop zijn over Hitler's af komst. Het jongste verhaaltje is vart" de Tsjeske Slowo, welk blad Hitler's familie voor dg Tsjechen wilde annexeeren. Anderen eischten den rijkskanselier voor de Joden op. Naar wij vernemen bevat het heraldisch tijdschrift „Ahnentafeln berühmter Deut- scher" een kwartierstaat van den Duitschen rijkskanselier, die op grond van officieele. bronnen is bijgewerkt door den Oostenojk- schen genealoog K. F. v. Frank zu Dofering te Weenen. Daaruit blijkt, dat Hitler's voorzaten allen behooren tot den boerenstand in Neder- Oos tenrijk en op één uitzondering na ook allen Duitsche namen droegen. Allen waren katho liek. Adolf Hitler zelf is een kind uit het derde huwelijk van zijn vader, die bij de ge boorte van ziin zoon 52 jaar was. De vader woonde te Braunau a.d. Inn, waar hij eerst schoenmaker, later douanebeambte was. Na zijn pensirr.nscring ging hij boeren. De moe der heette Klara Pölzi. Hitler is dus van Oostenrijksche ^en niet van Tsjechische af komst, hij stamt uit een katholieke en niet uit een Joodsche familie. DE DUITSCHE LUCHTVERDEDIGING. In een hoofdartikel „Aanval en Verdedi ging" bespreekt de „Times" de Duitsche e.schen Inzake luchtafweer naar aanleiding van de zgn. vlucht van buitenlandsche vliegtuigen boven Berlijn. De eerstvolgende eisch van Duitschland zul ongetwijfeld de gelijkheid der luchtbewa- pening met die van andere landen zijn. In het verdrag van Versailles is Duitsch land weliswaar geen luchtmacht voor leger of marine toegestaan, doch omtrent politie dienst in de lucht, een begrip dat in 1919 nog niet zooals thans in de mode was, wordt niets gezegd. Het is moeilijk nauwkeurig te zeg gen, wat het buitenland te dien aanzien op het oogenblik kan doen, aangezien er nog geen systeem van internationale controle bestaat. Het beste antwoord zou ongetwijfeld zijn, zoo snel mogelijk een ontwapeningsccn- ventie tot stand te brengen, die, afgezien van een controlecommissie, een geleidelijke vermindering van alle gewapende lucht strijdkrachten inhoudt en voorziet in een latere afschaffing der luchtstrijdmiddelen, waarbij tevens een middel tot controle van de civiele luchtvaart gevonden moet worden, om misbruik voor militaire doeleinden te verhinderen. Deze laatste eisch is echter niet gemakke lijk te vervullen. In elk geval ls een vliegtuig dat geen bommen meevoert, beslist geen aanvalswapen. Het zou daarom beter zijn zich bij de ontwapeningsbesprekingen te be perken tot versterking der defensieve mid delen en door vermindering der aanvalsmo- gelijkheden het vertrouwen te herstellen. KERK EN STAAT IN PRUISEN. De officieele Pruisische persdienst deelt mede, dat de Pruisische minister-president Goering op 27 Juni den Pruisischen minister voor wetenschappen, kunst en volksopvoe ding, Rust, het volgende schrijven heeft ge zonden Dezer dagen ls mi) eenige keeren verzocht in te grijpen in den betreurenswaardigen kerkelijken strüö en in het bizonder de door u getroffen maatregelen op te heffen. Ik heb dat geweigerd. Ik zou evenwel van deze ge legenheid willen gebruik maken ln het open baar mijn principieele opvatting ln deze kwestie uiteen te zetten om daarmede mijzelf tal van nadere uiteenzettingen te besparen. Met groot leedwezen heb lk kennis genomen van den ontbranden kerkelijken strijd. Ik was er steeds van overtuigd, dat de benoe ming van een rijksbisschop slechts een fictie watt

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2