1000 500 300 25 WOENSDAG 28 JUNI EERSTE BLAD No. ISO 7ïe Jaargang 1933 ftg vervolg JSSINGEN Uitgave: firma f. VAK DE VELDE Ir.. Waistraat 58-60, Vlissingen. Teief. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GRATIS STADS- EN PROVINCIENIEUWS tanden, |den net kracht fcht gelaat" Ijuisr.) 28 Juni Padang L te Londen pni Kaap del ütr.) 25 Juni hapstad verw. Houston pn Antw. Duinkerken jjjia n. Amst. jen 16 uur te 28 Juni van v. Port Said Genua 17.47 18.27 19.17 JÏO'S füIGEN. Juni i li ■9.54 19.53 leteorologlsch t. te Valencia. 1 te Helsing- van 28 Juni: >rd-Westelijke kken met ty- op enkele re- temperatuur, oericht. gegevens eor. Instituut, ng kwam nog ie vulde aan rd dieper in ooge druk in lin afnemendi 3e Noordzijde ër een secun- >ecundaire zal land eenige }leef over het ihouden. Over en vooral in nperatuur ge- beneden nor- rsïand, dat in hooge tem- n. Hoewel het buiïg is, is er an de laatste seriand is de eterend. Voor is nog weinig VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct. tedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—öregels fl.- .alles legen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenet Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Tlieume Kwartaal - Mboimé's ontvangen de in deze maand nog verschijnende nummers Tiaar goedkoopst geld? Eigenlijk is het vraagstuk, of we „een beetje inflatie" moeten toepassen om een opbloei van onzen handel en industrie te forceeren, reeds langen tijd acuut. Het is op het oogenblik alleen in een stadium van hernieuwde belangstelling getreden, nu een vooraanstaand zakenleider en econoom als sir Henri Deterding zich vóór inflatie heeft uitgesproken. Het denkbeeld van inflatie heeft enthousiaste voorstanders gevonden, maar stuit ook af op hardnekkige bestrijding van velen. De meeste menschen hebben ter zake hun standpunt reeds bepaald en ze lie ten zich daarbij niet weinig door het eigen belang leiden. Vandaar dat redeneeren niet veel meer helpt en ook het woord van De terding geen bijzondere uitwerking meer zal doen gelden. Als de heer Deterding een zijner bekende voorspellingen deed over den a.s. ondergang van den Russsischen communistischen staat, dan vond dat oordeel een voorname plaats in zekere groote dagbladen, want sir Henri Deterding was nu eenmaal de man, die het v/eten kan. En als dezelfde Deterding een meening ten beste gaf over sport of over on derwijs, ook dan werd zijn oordeel als gezag hebbend gelanceerd. Maar nu de heer Deter ding inflatie aanbeveelt, nu schudden de redacties dierzelfde bladen meewarig het hoofd en verkondigen ze met nadruk, dat de heer Deterding verstandiger deed met zich aan zijn petroleum te houden. Wij voor ons, we hebben geen reden om den heer Deterding bij te vallen, maar ook niet om hem te verguizen om zijn inflatie ideeën. Inflatie is te allen tijd een kwaad, maar een kwaad kan onontkoombaar wezen en dan moet men het weten te nemen, al (ware het maar om erger kwaad te ontgaan. Er is zoowel vóór als tegen inflatie veel te zeggen. Inflatie verhoogt voorloopig de con currentiemogelijkheden en maakt 's lands lasten dragelijker. Inflatie kan leiden tot vermindering van werkloosheid. Inflatie voorkomt veel loonstrijd en brengt den le vensstandaard automatisch op lager peil. Tegen inflatie valt aan te voeren, dat de VGordeelen er van zeer willekeurig worden verdeeld. Een huizenbezitter bijv. zal bij in flatie eer voor- dan nadeel hebben. In gelds waarde zullen panden stijgen en.... hypo theken kunnen gemakkelijker worden afge lost. Het zijn dan ook de hypotheekhouders, die door inflatie zeer zeker gedupeerd zullen worden. Ze krijgen aan waarde minder terug dan ze eens uitleenden. Schade lijden ook spaarders, verzekerden, pensioengerech tigden. De guldens, die ze ontvangen gaan, zijn niet de guldens, welke hun eens gega randeerd werden. Ook de loontrekkenden zullen met een gelijk gebleven inkomen min der aan waarde gaan ontvangen. Niemand ontkent de door ons genoemde nadeelen van inflatie, maar de voorstanders meenen, dat die nadeelen zullen meevallen. Wanneer de waardedaling niet te erg is, bv. niet meer dan een derde van de oorspron kelijke waarde omvat, dan zoo zeggen ze zal inflatie geen noemenswaardige prijs stijging ten gevolge hebben. Ten bewijze daarvan wijzen ze op Engeland, waar de le vensstandaard niet noemenswaardig zou zijn verhoogd, ondanks de daling van het pond. Voor het binnenland zou het pond het pond zijn gebleven en zoo er al ergens een tendenz tot prijsopvoering ontstond, dan werd die door concurrentiezucht aanstonds vernietigd. Het volk had geen bezwaar om een daling van het pond te aanvaarden, maar het heeft zich met succes verzet tegen een opvoering van den lévensstandaard. Indien dat alles juist is en ook voor ons land zou blijken op te gaan, dan is het in derdaad niet van zooveel befceekenis, of loo- nen, pensioenen, renten enz. in intensieve waarde, in goudwaarde dus, achteruit gaan, als de koopkracht op de binnenlandsche markt ongeveer dezelfde zou zijn gebleven. Dan zouden we inderdaad grif de voordeelen van inflatie kunnen aanvaarden, welke zijn gelegen inverhoogde concurrentiemogelijk heden op de internationale markt, dus in een opleving van handel en industrie, afna me der werkloosheid, een aanzienlijke finan- cieele ontlasting van den staat enz. Toch blijven voor ons twee groote bezwaren bestaan. Het eerste is van zedelijken aard. Moedwillige inflatie beteekent altijd een willekeurige ontrechting. Het tweede bezwaar is uitsluitend van practischen aard. Nederland met zijn gulden wordt be schouwd als laatste burcht van den gouden standaard. Valt ook deze burcht, dan krijgen we onvermijdelijk den monetairen chaos. In flatie kan alleen voordeelen bieden, wanneer de geldswaarde in andere landen op hooger peil gehandhaafd blijft. Indien- inflatie over al wordt toegepast, resten alleen de nadeelen er van. In dat geval zullen de staten dus een wedstrijd in verlaging .van hun muntwaarde met elkander moeten aangaan. Tot het bit tere einde van de algeheele economische ont wrichting. Hiermee hebben we de voornaamste voor- en nadeelen van inflatie geschetst. Het is echter niet noodig, dat ge er u toe zet om nu rustig te gaan overwegen, wat ge kiezen zult. Er is voor ons niet te kiezen. We zullen gedwongen worden, óf tot het een, óf tot het ander, door de ontwikkeling van de econo mische en monetaire verhoudingen. Onze regeering en de Nederlandsche Bank staan nog pal voor onzen goudgulden, niet uit braafheid alléén, maar omdat zulks op het moment voor ons nog het voordeeligste schijnt. Het hangt geheel af van hetgeen in het buitenland gebeurt en van hetgeen o.a. ter Economische Conferentie zal worden be reikt, of we niet eens, misschien wel spoedig, gedwongen zullen worden om tot inflatie over te gaan. Zesde Zeeuwsche Zendingsdag. In den tuin der voormalige Willem IH- kazerne werd gisteren, ten bate van de Chr. Geref. zending op Midden-Celebes de zesde Zeeuwsche zendingsdag gehouden. Een groote schare was wederom bijeen ge komen om te luisteren naar het bevel van Koning Jezus, om het evangelie te prediken aan alle volken. Ds. Kleisen van Vlissingen opende den Zendingsdag met het laten zingen van Ps. 89 7 en gebed. Vervolgens las hij Joh. 10 van 116 en bepaalde ons, aan de hand van het voorgelezene bij den weg dien de Heere Jezus voor ons vrijgemaakt heeft, door zijn liefde jegens ons. En die liefde van Christus dringt ons en dan is het onze zaak te zorgen dat de prediking van het Evangelie voortgang kan vinden, ziende op dat kruis, waaraan Jezus in den dood ging. Na het zingen van Psalm 95 :1 trad als spreker op ds. Fransen van Biezelinge. Deze sprak over „Christus Zending Wij De zendingsdag is geen dag voor de lol, maar een zeer ernstige dag, een dag waarop de kerk tegenover het herleefd paga nisme en die zwaar vermaterialiseerde wereld een geweldige demonstratie geeft van haar hooge roeping tegenover haar. Daar wil de kerk uitspreken dat zij de houding van Jezus in zijn „rechtsgeding" voor zijn aardsche rech ters en geheel zijn zwoegenden „arbeid" heeft begrepen. Daarom zijn zendingsdagen goed, ook voor „niet begrijpende Christenen". Daar kan de kerk voor fouten maken waarschu wen, kan zij verduidelijken het groote werk van Christus, kan zij speciaal wijzen op den ontzettenden, maar tevens heilrijken weg, welken God gehouden heeft met den Christus. Want niet alleen de Jood moest verlost wor den, maar de geheele kosmos of wereld. Het belang van het heidendom brengt mee dat Jezus veroordeeld werd, al vindt Pilatus geen schuld in Hem. Jezus moest verhoogd worden aan het Kruis en daardoor kunnen uit alle volken, zoovelen als daartoe geroe pen worden, worden gered dat was de weg Gods. En daarom kunnen wij aan zending doen. Daarom is er hoop voor den koppen sneller, den Javaan, den Chinees, voor rood, zwart én bruin en ook voor den blanken zendingsfeestvierder. Hierna werd gezongen Psalm 86 5 en 87 5 en trad als spreker op prof. Geels van Apel doorn met „Het zendingsgeheim". Spreker bepaalde ons bij1. een belangrijke arbeid aangevangen, 2. groote moeilijkheden te over winnen, 3. volkomen zegepraal gewaarborgd. Het brengen van de blijmare van het Evangelie aan alle volken, dat is de eer'ge en volstrekte taak der kerk. En nu hebben wij een groote schuld aan ons Indië. Wij hebben ten opzichte daarvan heel wat goed te maken. De kerk heeft daarin haar roeping te verstaan om daar Jezus te brengen. Groote moeilijkheden zijn daarbij te overwinnen. De mensch staat vijandig tegenover het Evan gelie, waarbij de Toradja nog vastzit aan üe adat, met z'n groote vrees voor de goden, waarbij dan ook nog komt de groote invloed van het Mohamedanisme. Wanneer we op al deze moeilijkheden zien, waarbij ook nog komt het financieele vraag stuk, dan ontzinkt ons de moed. En nu is het zendingsgeheim de belofte van God, die gezegd heeft„Mij is gegeven alle macht in den hemel en op de aarde" en dan is ook een volkomen zegepraal gewaarborgd. Met het zingen van Psalm 982 werd de morgensamenkomst geëindigd. De middagsamenkomst werd geopend door ds. Kleisen met het laten zingen van Psalm 118 1, waarna als spreker optrad ds. Hoo- gendoorn van Zierikzee, met „de Stad Gods". Wanneer we, aldus spreker, luisteren naar den tegenwoordigen tijd, dan is er van Sion geen verwachting meer. Het oordeel des on- geloofs is dat het met de kerk van Christus wel spoedig gedaan zal zijn en dat ongeloof is wel bereid daartoe mede te werken. De wereld smaalt en spreekt leelijke din gen, doch de dichter zegt dat van dat Sion zeer heerlijke dingen gesproken zullen worden. Diezelfde dichter zegt ook'k Zie Rahab, Babel, de Tyriër met dén Moor binnen in U. En wie zal deze menschen winnen voor het Koninkrijk Gods? Daar zal God zelf voor zorgen, wij hebben alleen het Evangelie te verkondigen, want Hij zal zelf hen beves tigen. Na het zingen van Psalm 72 6 sprak ds. Van Ree van Barendrecht over „Visschers der Menschen" en bepaalde ons bij Petrus en Andreas, waartegen de Heere Jezus zeide Vólg my en ik zal u visschers der menschen maken". Ook nu roept Jezus menschen om visschers der menschen te worden. Spreker toonde dat aan door eenige voorbeelden. 'n Weldaad is het voor de Chr. Geref. kerk 'n tweetal broeders te hebben, die hun krach ten geven als zendeling. Deze zendelingen hebben als van zelf een groote en moeilijke taak. Deze taak vereischt geloof en toewijding in het uitbrengen van het net des Evangelies het getrouwe woord van God. Na het zingen van Psalm 72 10 werd ge pauzeerd, waarna als laatste spreker voor ons optrad de voor de Zeeuwen geen onbekende en graag geziene persoon van ds. Janssen, de leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst, die sprak over „Het daghet in den Oosten." Op een zendingsdag verwachten we dat er over zending gesproken zal wor den. Het Oosten is een samenvloeiing van alle zendingsorganisaties en staat in het middelpunt van onze belangstelling. Spreker wil ook op dat Oosten wijzen, met zijn 750 millioen menschen, voor 90 vreemd van Christus. Het mysterieuse Oosten, met zijn ontwikkelingsmogelijkheden zóó geweldig, dat niemand kan zeggen hoe het er over 25 jaar zal uitzien, wordt wakker en gelykt op iemand die uit zijn indolenten slaap opge wekt wordt, en rondom zich ziet en ontdekt de „cultuur", die de Westerling er gebracht had. Onder die Westerlingen waren er ook nog, die hen vertelden dat zij Christenen en daardoor gelukkig waren en dat z ij hei denen waren en Christen moesten worden om ook gelukkig te worden. Doch die geloo- vige Oosterlingen gingen eens toezien en kwamen tot de ontdekking, dat die Christe nen precies het tegenovergestelde doen van wat het Evangelie hen leerde, waarop zij aan de zendelingen de vraag stelden of dat Christelijk was wat zij deden. De Westerlingen hadden zichzelf tot op voeders der bevolking geproclameerd en brachten alle westersche nieuwigheden on-r der hen, terwijl niet begrepen werd dat we daar de ziel der Oosterlingen mede geweld aandeden. De Oosterling is geheel anders dan de Westerling. God is alles voor hem, terwijl wij in alles rationalistisch zijn. En nu zijn er twee machten in het Oosten Christus en Satan. Christus met het Evangelie der genade en Satan met het bolsjewisme. Maar de uiteindelijke triomf zal voor Christus zijn. Het eenige middel om tegen te houden de opmarsch van den Anti-Christ is het Evan gelie. Heerlyk is het als Chr. Gereformeerden twee zendelingen daar te mogen hebben. En is daar wel blijdschap genoeg over in de kerk? Spreker eindigde met het lezen van Psalm 121, Daarna dankte hy nog allen, die medege werkt hadden aan het welslagen van den zendingsdag en ging voor in het dankgebed. 'n Kostelijke dag is het geweest, zoowel in geesleiyk opzicht als anderszins, en ook deze dag heeft weer bij mogen dragen aan de komst van Gods Koninkrijk. Allen, die gekomen waren van Zaamslag, Zierikzee, Biezelinge, van geheel Walcheren ja zelfs van Dordrecht waren er gekomen keerden zeer voldaan huiswaarts. d. W. Het orgel, dat bespeeld werd door de or ganisten van de Chr. Geref. kerk te Vlissin gen, was uit het magazijn van de firma Van Damme, alhier. Scheepvaartberichten. Het Italiaansche stoomschij „Leopold de Wael", komende van Antwerpen, bestemd naar Italië, is heden wegens defect aan de machine, uit zee teruggekeerd en alhier op de haven gekomen. De stertocht van den A.N.W.B. Zaterdag bestaat de Algemeene Nederland sche Wielrijdersbond, de groote organisatie op het gebied van toerisme in Nederland 50 jaar. Een der onderdeelen van de feestelijkhe den, die ter eere van dit gouden jubileum plaats hebben is een stertocht voor de be oefenaars van verschillende takken van sport te land en te water. Voor Zeeland komen voor deelnamen, ge zien de afstanden, die in de voorwaarden zijn opgenomen alleen vliegeniers, automobilisten en motorwielrijders in aanmerking. Het doel van den stertocht is, dat alle ongeveer 1500 deelnemers Vrijdagmorgen tus- schen 10 en 12 uur op het vliegveld Schiphol te Amsterdam aankomen en zich daar aan een gezamenlijke koffietafel vereenigen. Voor de controle zyn alom posten aange wezen, waar de deelnemers, die met de kleu ren van den AH.W.B. gesierd zijn, zich moe ten melden, wat kan geschieden van af Don derdagmorgen 6 uur. Voor Zeeland zijn vier posten aangewezen, waar men zich ook in den nacht van Dondet- dag op Vrijdag zal kunnen melden. Die posten zijn te Middelburg ten huize van den consul, den heer mr. P. C. Adriaan- se, Lange Delftte Sluis in het Bandshotel ,,'t Hof van Brussel", Kadete Ter Neuzen bij den heer A. W. Brons, Westhoekstraat en te Zierikzee in de garage Anker, Havenplein. Deze posten zullen kenbaar zyn aan de ontplooide bondsvlag en des nachts aan een steeds brandend licht. MIDDELBURG. Vereen!ging tot instandhouding van oude gebouwen. In de onder presidium van den heer W. Berdenis van Berlekom gehouden algemeene vergadering van bovengenoemde vereeniging bracht de secretaris, die heer dr. W. S. Unger, het jaarverslag over 1932 uit, waaraan het volgende is ontleend De belangrijkste gebeurtenissen in 1932 waren de verschijning van de beschrijving van de bouwgeschiedenis van het stadhuis door dr.W. S. Unger en de herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniging. De bouwgeschiedenis verscheen in fraaie uitvoe ring in het oudheidkundig jaarboek, de ver eeniging liet hiervan een aantal overdrukken maken, versierd met een door het bestuurs lid, den heer Klarenbeek, geteekenden om slag, waarvan een deel is gebruikt als feest gave voor de leden bij het 25-jarig bestaan, een ander deel in den boekhandel verkrijg baar is gesteld. De secretaris herinnert vervolgens aan de herdenking van het 25-jarig bestaan op 16 Juni 1932, waarvan destyds uitvoerig is mel ding gemaakt. Deze viering stelde tamelijk zware eischen aan de kas der vereeniging en voor subsidiee- ring van de restauratie was dit jaar geen bijzondere reden. De fraaie pomp op de Vischmarkt, die van 1747 dateert en waarvan het bovenstuk in zeer desolaten toestand ver keerde, trok de aandacht van het bestuur. Daar echter de dienst der gemeentewerken reeds eigener beweging tot de noodige repa ratie was overgegaan, was voor de vereeniging geen reden tot verdere bemoeienis met dit monumentje. De ongunst der tijdsomstandigheden bleek ook de vereeniging in haar ledental en bedrag der contributies niet gespaard Met moed echter gaat het bestuur niettemin de tweede kwarteeuw van het bestaan der vereeni ging in. De vergadering keurde het jaarverslag goed, even Is de rekening met een eindcijfer van ƒ548.39 en een batig saldo van ƒ6.07. De vergadering herkoos tot bestuursleden de heeren J. A. van Doorninck, mr. R. M. van Dusseldorp en J. H. Klarenbeek. De heer ir. Rothuizen vroeg eenige inlich-- ting omtrent het standpunt der vereeniging ten aanzien van restauratie van gevels, waar van de onderpui door verandering is bedor ven ook wenschte hij te vernemen, of het gemeentebestuur de vereeniging om advies vraagt bij wijziging van monumentale gevels. Het antwoord luidde, dat de daarvoor inge stelde instantie de plaatselijke monumenten commissie is, waarin drie bestuursleden der vereeniging zitting hebben en waarmede op de aangenaamste en doeltreffendste wijze wordt samengewerkt. Kring Walcheren der Z.L.M. Maandagmiddag vergaderde--bovengenoem de kring onder voorzitterschap van den heer mr. C. M. van der Minne in een der zalen van het café „de Eendracht" te Middelburg. De voorzitter heette de aanwezigen welkom inzonderheid den heer Zwagerman. De voorzitter deelde mede, dat de heer C. Franse ontslag had genomen als voorzitter van de commissie der Onderlinge Walcher- sche slachtyee- en slachtvarkensverzekering. Hij dankte den heer Franse voor de verrichte werkzaamheden. De heer A. W. Cevaal is be noemd in deze vacature. Van de vereeniging „Hippos"' was een ver zoek om een bijdrage voor haar veulenkeu ring ingekomen De kring zal, evenals vroeger 10 beschikbaar stellen. De vergadering keurde de rekening der Onderlinge slachtvee- en slachtvarkensver zekering over het boekjaar 19321933 na voorlezing goed. Dit zelfde geschiedde met de voorgestelde wijzigingen in de arbitrage- en scheidsrech terlijke voorschiften van den aardappelhan- del. De voorgestelde korting op de contributie der Z.L.M. nam de vergadering na eenige be spreking aan. De heer C. Franse wees er nog op, dat ver schillende leden meenen, dat er zoo weinig wordt gedaan, doch als men ziet, dat elke maand het Kringbestuur vergadert, waar iedere afdeeling een afgevaardigde heeft, die daar eventueel wenschen naar voren kan brengen om ze daarna via de Z.LM. door te geven aan het K.N.L. Comité, dan treft dit verwijt niet de organisatie doch de leden zelf. De vergadering vond het goed aan het K.N.L. Comité te verzoeken een nieuw ur gentieprogramma te ontwerpen. De heer Franse zag gaarne, dat Ged. Sta ten alsnog geen beperkte bepalingen op de asbelasting invoerden. Algemeen is men van oordeel, dat voor Walcheren deze alsnog die nen achterwege te blijven. De heer Zwagerman zette hierna in het kort uiteen wat de consumptiemelkregeling voor Walcheren beteekent. Hij wees er op, dat de wettelijke grondslagen om ontbindende krachten te bestrijden heel wat versterkt zijn en sprak met waardeering over den steun van regeeringscommissaris, rechterlijke macht en politie-autoriteiten om de afbrekers van deze nuttige regeling tot hun plichten te brengen. Met algemeene stemmen besloot de verga dering aan den regeerings-commissaris der crisis zuïvel-centrale te zenden „De kring Walcheren der Z.LM. in alge meene vergadering bijeen dankt u hartelijk voor steun, welslagen der consumptiemelkre geling op Walcheren, die zegenrijke gevolgen heeft voor melkveehouders en melkhandel. Zij verzoekt u dringend krachtige onderdruk king van ontbindende krachten". Bij de rondvraag kwam de vraag naar vo ren of er reeds iets bekend is omtrent de veetelling. De heer Zwagerman zeide, dat dit dooi- de crisis varkens-centrale moet geschieden op de bedrijven zelf. De voorzitter vroeg of bij de afname moge lijk ook rekening zal worden gehouden met de bestrijding der t.b.c. De heer P. Brasser zeide, dat men bij de inventarisatie hieraan reeds aandacht schenkt. De heer Zwagerman meende, dat de bedrijf ven niet ontwricht zullen worden daar men er slechts 1 op ongeveer 13 stuks zal afslach ten. Op vrijwel alle boerderijen heeft men veel meer dan het normale aantal runderen. Van belang is een soepel werkend stelsel en goede uitbetaling der over te nemen dieren. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering. Werkloozenzorgwerk door de Kerken. De provinciale commissie in Zeeland, inge steld door den Centralen Raad voor werk- loozenzorg door de Kerken, onder voorzitter schap van Z.Ex. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, heeft aan alle gemeenteraden, kerke raden, Chr. jeugdorganisaties en Chr. sociale bonden in Zeeland een schrijven gezonden, waarin zy erop wijst dat de langdurige werk loosheid dermate demoraliseerend is, dat alles gedaan moet worden om de funeste gevolgen er van te ondervangen. Zy is van oordeel, dat nog veel meer gedaan kan en moet worden voor de geestelijk zedelijke verzorging dan tot op heden gedaan is. De commissie vestigt er de aandacht op, dat het niet in haar bedoeling ligt het werk zelf ter plaatse te organiseeren, dit zal moe ten geschieden door plaatselijke commissies,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1