V: <0 KI 11 (1-M ll. f IIK BRIEVEN UIT BELGIE BURGERLIJKE STAND 1 RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg:. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de volgende zaken behandeld F. G. L., 23 jaar, koopman te Kamperland, gemeente Wissekerke, thans in voorarrest, had zich te verantwoorden wegens oplichting. Verdachte was op 7 Februari U. te Middel burg gekomen bij zekere K. Meertens Jr. en had dezen gevraagd, of hij met hem in rela ties wilde treden, daaraan toevoegende, dat hü (verdachte) een agentuurzaak wilde stich ten met reizigers, die hij ieder 250 als borg stelling zou laten storten, dat hij als borg voor een geldsbedrag van 1000 zou stellen een zekeren Marcusse uit Kamperland. Door deze mededeelingen, welke in strijd met de waarheid waren, is genoemde Meertens be wogen aan verdachte af te geven eenige doo- zen havermout, maïzena, Custard poeder, kindermeel tezamen voor een geldsbedrag van 54.70. Vervolgens was verdachte bij een bankier te Middelburg gekomen en had dezen mede gedeeld, dat hij, een bankrekening wilde openen, dat een zekere Gillissen en Felius te zijnen behoeve 2000 zouden storten en dat dit zeer spoedig zou geschieden, dat hij daarom een chequeboekje van 200 wilde hebben. Door voornoemde verhalen, welke onwaar bleken te zijn, werd de bankier bewogen aan verdachte een chequeboekje af te geven ten bedrage van 200. Verdachte door den president ondervraagd erkende de hem ten laste gelegde feiten. Hij verklaarde een zekere Marcusse wel te ken nen. Thans bleek dat verdachte aan den ban kier 200 had gevraagd, doch in plaats daarvan een chequeboekje had gekregen. De officier van justitie is van meening, dat het eerste ten laste gelegde feit niet kan worden gehandhaafd, doch vindt, dat het tweede feit vast staat. Verdachte is geen onbekende bij de justitie en de officier vordert 4 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. De verdediger van verdachte mr. Zaaijer, is van meening, dat niets bewezen is en vraagt vrijspraak met vexdachte's onmiddel lijke invrijheidstelling. Aan dit laatste verzoek voldeed de recht bank, C. P. H., 59 jaar, handelsreiziger te Mid delburg, thans in voorarrest, stond terecht, wegens verduistering van verschillende kunstvoorwerpen en wel een Zeeuwsohe huif wagen en een 5-tal wapens van verschillende steden, welke voorwerpen hij ten verkoop had ontvangen van zekeren W. A. Abeleven te Souburg, en waarvan hij de opbrengst na verkoop moest afdragen aan genoemden A. Een en ander is niet geschied, want verdach te heeft de opbrengst der voorwerpen ten eigen bate aangewend. De feiten waren ge pleegd in 1932 en 1933. De getuige Abeleven verklaarde, dat ver dachte bij hem was gekomen, teneinde ge noemde voorwerpen voor hem te verkoopen. Getuige heeft verdachte nog f 15 voorschot gegeven. Verdachte, door den president ondervraagd, zegt destijds zijn hotelrekening in Amsterdam niet te hebben kunnen betalen, waarom de hotelhouder de voorwerpen in onderpand had gehouden. De officier van justitie aan het woord ko mende, is van meening dat de verduistering vast staat. Thans rijst de vraag, welke straf moet deze verdachte hebben. Hij is reeds zes maal ver oordeeld. De officier kent hem al lang, en verdachte gaat maar steeds door met oplich ten en verduisteren. Verdachte schrijft wel mooie brieven, doch er is niets met hem te beginnen. De officier eischt 6 maanden gevangenis straf. De verdediger van verdachte, mr. Zaaijer, zegt dat verdachte de feiten heeft gepleegd, •doordat de omstandigheden dat meebrachten, de man meest toch leven en het gaat om een klein bedrag. Verdachte staat op het punt om te trouwen en zou een betrekking kunnen CVI. Gaven wij de vorige keer aan, dat men den openaar zoo mogelijk direct moet steunen in de openingskleur, daarbij direct de volle kracht aangevende, wij moeten ook wijzen op spellen, waarbij men eigen kleur moet noe men, omdat men niet voldoende steun heeft in de openingskleur. Wij zullen daartoe 2 te. gengestelde voorbeelden geven. Wanneer geopend wordt op 3 harten en men heeft het volgende spel in handen, wat moet men dan doen a h v b x 9vxx O b x x x x C genschijnlijk een zeer eenvoudig geval, cv vïeh is het bijster moeilijk. In de allereer st plaats moet men zeker weten een partner t: hebben, die na steunen doorbiedt. Feite lijk zou men 3 schoppen kunnen bieden, doch wij zouden adviseeren, dat niet te doen, want 11 krijgen. Wanneer hij een voorwaardelijke ver- oordeeling krijgt, heeft hij nog een kans zijn leven te beteren. De officier repliceerende, zegt, dat verde diger verdachte niet zoo goed kent als hij. Verdachte is een goede verkooper, doch hij wil niet. Verschillende firma's in Middelburg hebben alles met hem geprobeerd, maar er komt niets van terecht. Spr. blijft bij zijn requisitoir. Wegens het gewoonte maken van koopen en niet betalen, had zich te verantwoorden A. B., 30 jaar, koopman te Goes. Verdachte had in Maart 1933 bij een 14-tal landbou wers groote partijen aardappelen gekocht en had thans nog geen cent van het door hein gekochte betaald. Verdachte, door den president ondervraagd, erkent de hem ten laste gelegde feiten. Hy heeft de aardappelen verzonden naar Am sterdam en na aftrek van de kosten was er niets overgebleven. Verdachte geeft toe, dat hij de verkoopers beloofd heeft, spoedig te zullen betalen. Verdachte verklaart niet in staat te zijn geweest om aan zijn veiplichtin- gen te voldoen. De officier van justitie meent, dat de feiten vast staan. Verdachte koopt maar scheeps ladingen aardappelen, gaat naar Amsterdam en betaalt niets en niemand. Was het nu maar bij één schip gebleven, doch hij gaat maar steeds door. Verdachte maakt er een gewoonte van om niet te betalen. Hij is reeds meermalen ver oordeeld geweest en heeft volgens de officier, geen gunstige reputatie. De officier eischt 3 maanden gevangenis straf. De verdediger van verdachte, mr. Zaaijer, zegt, dat verdachte de aardappelen kocht voor 1 cent per kilogram en verkocht voor 2 cent .Verdachte heeft een pakhuis moeten huren en veel onkosten moeten maken. Het oogmerk om niet te betalen heeft, volgens pleiter, niet bij verdachte voorgezeten. Hij verzoekt de rechtbank verdachte vrij te spre ken. J. H. D., 24 jaar, bode te Koudekerke, ver dacht dat hij in 1932 in het arrondissement Middelburg, geldsbedragen van ƒ30, ƒ74.55, 16.38 en 16.62, welke bedragen hij moest afdragen aan het Nieuwe Bodehuis te Rot terdam, wederrechtelijk zich heeft toege- edgend, Eisch3 maanden gevangenisstraf. S. P., 21 jaar, slager te Souburg, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij, wegens oplichting, werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Eisch bekrachtiging van het verzet. C. v. S., 55 jaar, garagehouder te Goes was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hy, wegens een rijwielpad anders berijden dan per rijwiel en als bestuurder van een motor rijtuig daarmede rijden over een weg op zoo danige wijze, dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht, werd veroor deeld tot een geld/bcete van 50 of 25 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Hulst was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den kanton rechter inzake R. F. v. H., 60 jaar, landbou wer te St. Jans teen, die terecht had gestaan wegens het als erkend belanghebbende niet bijhouden van registers en rapporten inzake de crisis-zuiveiwet. In deze zaak was de amb tenaar O.M. niet ontvankelijk verklaard in zijn vordering. Eisch vernietiging van het vonnis waar van hooger beroep en veroordeeling van ver dachte tot 10 boete subs. 10 dagen hechte nis. M. M. v. d. B., 46 jaar, handelaar in bouw materialen, wonende te Zierikzee, verdacht dat hij op 9 November 1932 te Nieuwerkerk als bestuurder van een auto, grovelijk roeke loos en onvoorzichtig heeft gereden op den openbaren rijweg de Steenendijk tusschen men loopt de kans dat dan de openaar past, omdat hij niets van schoppen heeft. Vier schoppen mag men niet bieden, omdat de openaar dan slemmogelijkheden kan veron derstellen. Daarvoor zijn de ruiten te zwak Het is toch mogelijk, dat de openaar top- kaart van klaveren heeft naast harten en dat de tegenpartij met ruiten uitkomt. Het bod van 1 schop is te zwak, en daarom blijven o.i. over 3 harten of 2 schoppen. Het 3 hartenbod is goed omdat een manche in harten vrijwel zekerheid is, en de partner het manchebod in harten zal doen. Het 2 schoppenbod geeft dan meer dan normale steun. Kan nu de openaar het schoppenbod niet hebben zoo zal hij hetzij naar 3 harten terugloopen, hetzij de andere kleur noemen om aan te geven, welken steun hij voor de schoppen bij heeft. Op een 3 hartenbod volgt dan natuurlijk 4 harten. (Men stare zich niet blind op de .4 honneurs in schoppen) terwijl op een 3 rui ten- of 3 klaverbod volgt het bod van 3 har- ten, daarmee aan den openaar overlatende of Zierikzee en Nieuwerkerk, door bij het in halen en links passeeren van een met twee paarden bespannen boerenwagen, bestuurd door zekeren W. H. de Valk, niet tijdig ge noeg signalen heeft gegeven en door te wil len passeeren op een gedeelte van den weg, waar zich een telegraafpaal bevond en alzoo de weg smal was. Door te veel naar rechts uit te wijken is verdachte in aanraking ge komen met de boerenwagen, waardoor de paarden schrokken en op hol zijn geslagen. De op den wagen gezeten bestuurder is ver volgens van den wagen gevallen en heeft bij die gelegenheid een tweetal breuken beko men, tengevolge waarvan hij 'eenigen tijd ver hinderd is geweest zijn beroepsbezigheden uit te oefenen. Eisch 40 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. J. B., 28 jaar, kantoorbediende, vroeger te Hansweert, thans wonende te Zandvoort, verdacht dat hij le. omstreekt 13 September 1932 te Hansweert opzettelijk een geldsbedrag van 40, toebehoorende aan zekere Derex en de Groof, voor welk geld hij statistiek zegels moest koopen, wederrechtelijk zich heeft toe geëigend 2e. in 1932 te Hansweert met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening heeft weggenomen een statistiekzegel van 10 en een van f 1. Verdachte was niet verschenen. De officier van justitie eischte 1 maand gevangenisstraf. D. P. V., 29 jaar, arbeider te Zierikzee, ver dacht van oplichting, gepleegd te Brouwers haven op 27 April ll, door zekere J. H. Basti- aanse te bewegen aan verdachte een gelds bedrag van ƒ20 af te geven, na vooraf ver schillende leugens te vertellen. Eisch1 maand gevangenisstraf. Brussel moderniseert zich. Een Peter Benoit-Museum. De „Sin- xenfoor" in Sinjorenstad Parallel met de boulevards Ad. Max en Em. Jacqmain loopt de smalle NIeuwstraat, de grootste winkelstraat van Brussel. Naast een serie cinema's rijen zich aan de eene zijde eenige groote warenhuizen aaneen, terwijl op het tegenovergestelde trottoir, tusschen enorme volksrestaurants en patisseries, hon derden etalages van kleinere zaken de aan dacht trekken. Een goede eeuw geleden moesten de bewoners der NIeuwstraat, bij gemeentelijk besluit, nog zelf voor hun straatverlichting zorgen, en hing er voor ieder huis een stallantaarn. De zijstraatjes waren toen toegangswegen tot groote war- moezerijen, waaraan nog herinneren namen als Koolstraat, Moerstraat, Bleekstraat en Wolvengatstraat (het veld waar de klemmen stonden). Een dichter vAn dien tijd beschreef de Nieuwstraat, als een der rustigste wan delwegen'van Brussel „waar de ouden van dagen, gezeten op de bank voor hun woning, zich koesterden in de zon en kinderen speelden tot op het late vesperuur." Van deze oude Nieuwstraat is niets meer over dan de Finistèrekerk, die er midden in staat. Zij biedt waardig stand aan het steeds driester optredend modernisme en zal het ook wel overleven. En de kinderen die nog in de Nieuwstraat spelen zijn groote kinde ren. Zij brengen er hun francs, die zij in de buitenwijken verdienen. Vanuit de verste voorsteden komen zij vertier zoeken op de nooit rustende kermis der warenhuizen. De warenhuizen zijn gemaakt voor de massa, zij koopt er, eet er, drinkt en amuseert er zich. Doch zij trekken niet de massa alleen. Ook de beter gesitueerden stroomen er binnen. Automobilisten verdwijnen er, met hun wa gens en al, in de wijde garage-kelders, waar specialisten hun vehikels onderzoeken, de motor, de carburateur, de veering en het loopwerk, om daarnr aan de betrokkenen een bewijs af te geven, vermeldend hoeveel kilo meter zij nog rijden kunnen, vooraleer zij hun auto noodig moeten verkoopen. Op ongeveer dezelfde wijze wordt men, eenige verdiepingen hooger, op de genees kundige afdeeling, door specialisten onder zocht op den motor van het hart, de carbu hij een eindbod in harten of schoppen wil doen. Men moet echter zeker weten een part, ner te hebben die na het 2 schoppenbod niet past. Is men daarvan niet zeker, dan biede men 3 harten. Is echter geopend met harten en heeft men het volgende spel in hinden 4» a h v x x x Cx x O x i, •f» a b x x dan aarzele men niet, doch bicde onmiddel lijk 4 schoppen. Men heeft voor harten geen steun, zoodat men geen ruiten kan introeven en de schoppen misschien niet tot hun recht komen, zoodat men duidelijk moet laten hoo- ren, dat men schoppen wil spelen en niet an ders. Als algemeene regel willen wij hier wel nog even vastleggen, dat men een manchebod on middellijk als steun gegeven, zeker in 99 van de 100 gevallen moet laten houden. Het bod is al te duidelijk een stopbod, en gemeenlijk geen slemsignaal. Een slembod moet bijna altijd langzamer worden opgebouwd. Met klem willen wij waarschuwen tegen biedingen als 1 sans, pas, 2 sans, pas, 3 sans Iedereen heeft het zelf dikwijls meegemaakt. De 2 sans wordt al een beetje schoorvoetend gegeven en het eindbod luidt gemeenlijk „nu, dan 3 sans" of „dan 3 sans". Vele de bacles zijn hiervan het gevolg geweest, en dat komt, omdat men niets van de kleuren weet, en er dan heel dikwijls bij beide spelers een zelfde kleur ongedekt is. Het is noodzakelijk dat men kleuren noemt. Beter daardoor het manchebod niet te bereiken, dan door het manchebod in sans stevig down te gaan. Een andere reden is nog dat met een te zwakke kaart op sans wordt geopend. Meer en meer komt men ervan terug onj uit sans rateur der maag, de veering der spieren en het loopwerk. En men ontvangt ook daar een bewijs vermeldend dat, bij voorbeeld, het hart van den patiënt nog vijftien, zijn oogen nog twintig, zijn maag nog dertig en zijn haren nog slechts vijf jaar te leven hebben en dat een sluimerende nierkwaal zjch ieder oogenblik kan openbaren. Dat is dan het moment om een verzekering op het leven te sluiten, waarvoor men terecht kan steeds in dezelfde zaak, loket nummer zooveel, in de bankafdeeling. Te Harelbeke, in het Vlaamsche land. Een nederig huizeken, klein als een tusschen de hooge daken verdoken meezennestje. Daar aanschouwde, bijna een eeuw geleden, Peter Benoit het levenslicht. Onder de Vlaamsche kunstenaars wier cultureel werk beteekenis heeft voor de eeuwen, staat Peter Benoit met zijn muzikaal en letterkundig oeuvre vooraan. Als componist was hij een der grootste toondichters die Vlaanderen ooit gekend heeft. Om zijn nagedachtenis, bij de in voorbereiding zijnde viering van zijn eeuwfeest, waardig te eeren, heeft men de zer dagen het, in den volksmond bekend ais „Benoit-huizeken van Harelbeke" tot muzi- kaal-letterkundig museum ingericht. Naast veel litteratuur van den meester ziet men er de manuscripten zijner groote composi ties, oude muziekinstrumenten en tal van andere herinneringen, o.a. uit zijn Parijschen tijd, toen Benoit in de Fransche hoofdstad, onder leiding van den componist Jacques Offenbach, in het Théatre Offenbach, or kestmeester was. Peter Benoit was de apostel en tevens de strijder der Vlaamsche nationale gedachte ir. de toonkunst en in al de uitingen van het schoone. Hij zei tot de Vlamingen„De kun stenaar drukt uit wat zijn stamgenooten ge voelen. De bron waaruit hij put moet zuiver blijven. Hij zelf moet het karakter van zijn volk ongeschonden bewarenzoo niet is zijn kunst ontaard, kan zij de Vlaamsche eigen schappen niet hebben, zonder welke zij niet groot kan zijn. Aangezien de taal het hoofd kenmerk is van een volk en tevens de recht- streeksche, eigenaardige uiting van zijn in nerlijk wezen, blijkt daaruit dat het volk zijn eigen zeden, zijn eigen karakter, in één woord zijn eigen ziel niet ongeschonden kan bewaren, indien het zijn taal niet onverbas terd bewaart en deze niet in hare oorspron kelijke frischheid in hem voortleeft. De kun stenaar zelf moet een Vlaming in de hoog ste beteekenis van het woord zijn, die door de liefde tot zijn taal steeds de liefde tot zijn volk versterkt en in den hoogsten graad, ai de eigenaardige kenmerken bezit, waar door zijn volk zich van alle andere volkeren onderscheidt. Ik ben, verklaarde Benoit nog, slechts een werker uit het geheel onzer nationale bewe ging ontsproten. Anderen zijn mij voorge gaan, om ons volk te verheffen en het zijner grootheid bewust te maken. Er moest dus een oogenblik komen dat, uit den heropgegeven en nog onbegrepen gebleven schat onzer Vlaamsche volksmuziek van vroeger eeuwen tot op onze dagen, een verjongde en natio nale muziek bij uitnemendheid zou geboren worden. De toondichter kan eerst waar zijn, als hij zijn volk geheel begrepen heeft. Eerst dan, wanneer de volkeren him nationale taal als openbaringsmiddel hebben gebruikt, eerst dan is de muziekkunst menschelijk ge worden. De volksliederen zijn er een treffend bewijs vandeze liederen, onoverlegde en geenszins kunstmatige uitdrukking van hart en geest, zijn de voorboden der nationale toonkunstdaarin is het dat de natuur zich in al hare levenskracht, al hare oorspron kelijkheid, in haar wezenlijk karakter open baart daarin is het, dat men elk volk te rugvindt, met zijn verzuchtingen, zijn lief en leed, zijn strijden, zijn zegepralen, zijn te genspoeden daarin is het dat, in treffende trekken, de geschiedenis der menschheid is geschreven. Uit de volksliederen van een verdwenen volk zal men zijn bestaan herop bouwen. Een volk dat zijn taal niet spreekt zal nooit melodische kunsttypen voortbren gen, want er heerscht in het karakter der zangen een geheime overeenstemming met op elke 5 kaart in die kleur weg te loopen. De gevaren zijn te groot. Zou men zich er als openaar p 11 ij d aan houden dat 2 bod te laten, dan zou het niet zoo erg zijn, doch ook hier heeft weer de ervaring geleerd, dat het niet juist is. Een sterke opening in sans zal meestal doorgezet worden, wanneer het 2 bod juist de kleur is die de openaar zwak heeft. Hij rekent er dan op, dat door het 2 bod de kleur veilig 'is, maar het loopt mis, want de tegenpartij haalt de hooge slagen in die kleur binnen, de blinde komt nooit aan slag en de speler moet alles uit eigen hand spelen, waardoor hij ook in de andere kleuren nog eenige slagen missen moet. Een openingssans moet dus bestaan uit 5 slagen (topslagen) 3 gedekte kleuren en in de 4e kleur minstens 3 kleintjes of vrouw tweede En loopt men dan uit, dan weet de openaar, dat er op dat troefspel wat te halen is. Zelf moet men weten, dat men na een 2 sans bod weer naar 3 in de geboden kleur kan gaan, alzoo bijv. op vrouw, boer zesde of boer, 10 zevende. Heeft men na een sans opening een geprononceerde sterke kleur bijv. a h v ze vende van schoppen of harten, dan biede men direct 4 schoppen of 4 harten. Heeft men evenwel dat zelfde in ruiten of klaveren dan biede men 3 in die kleur, daarmee aan den openaar overlatende, wat hij verder wil doen. In elk geval mag hij de sans niet door- bieden bij renonce of één kleintje in de ge noemde kleur. Wel is waar had hij dan ook geen sans mogen openen, maar men ziet het soms toch doen, en daarom deze extra waar schuwing. Nogmaals willen wij waarschuwen tegen het doorzetten van een sansbod bij onvol doende dekking in een door de tegenpartij genoemde klvur. .Wordt op sans geopend, en den vorm en den zinsbouw der taal. De mu zikale uitdrukking neemt inderdaad haar oorsprong in de idealiseering van het woord, welke tevens tot taak heeft de bewegingen der uitwendige natuur uit te drukken Er is een tijd geweest dat men in Vlaan deren openlijk durfde beweren, dat de Ne- derlandsche taal niet eens geschikt was voor den zang. Aan Benoit komt de eer toe de eerste van allen theoretisch te hebben bewe zen, dat zij alleen een werktuig der Vlaam sche kunst kan wezen. Dat zij, wat de wel luidendheid, den rijkdom aan klanken, vor men en rhythmen betreft, een muzikale taal is, hebben naast de componisten de dichters genoegzaam bewezen. De Antwerpsche Sinjoren (oude ver- vlaamschte benaming, overgebleven uit den Spaanschen tijd), vieren het pinksterfeest gedurende zes lange weken met een reuzen- kermis voor jong en oud. Zij heeft haar ten ten opgeslagen op de Amerikalei, in het Zuiderkwartier. Ondanks de crisis is zij groo- ter dan vorige jaren. Het is de leutige ouder- wetsche kermis van voor den oorlog, uitzon dering dan voor enkele moderne vermake lijkheden van Amerikaanschen oorsprong, waarin de menschen onbarmhartig door elkaar geschud worden, een liefhebberij die zy voor een marteling zouden houden als het geen kermis was. De Antwerpsche Sinxenfoor is vooral de kermis der phenomenen, der wondermen- schen, valsch of echt. Een dezer, een wereld wonder eenig in zijn genre, is dezer dagen aan een Amerikaansch circus voor 20.000 dollars verkocht. Het is een stukje vrouw niet grooter dan 35 cM., zonder armen, onderlijf of. beenen met een bovenlijf van slechts tien centimeter en een hoofd van normale grootte. Dit zeldzame vrouwmensch, genaamd de „Levende Buste", verhuist van de Sinxen foor naar New-York en is nog tot 9 Juli te zien in den tent No. 52 der Amerikalei, waar het op de eene hand van den spullebaas rondgedragenen getoond wordt aan het pu bliek, onder hetwelk de belangstelling van heeren medici zeer groot is. W. v. M. MIDDELBURG van 79 Juni 1933. ONDERTROUWD. J. P. Grootjans, 30 j. en E. J. M. Eiff, 27 j. GETROUWD. N. G. van Hoepen, 31 j. en L. Bernhart, 30 j. C. P. Goverse, 20 j. en W. van dei- Griend, 18 j. A. J. de Ruyter, 33 j. en B. Joosse, 32 j. IJZEND IJKE over de maand Mei 1933. GETROUWD. K. F. Goethals, 24 j. en C. Veraart, 25 j. R. E. de Badts, 28 j. en M. E. van Damme, 29 j. P. H. Goethals, 41 j. en L. S. de Witte, 25 j. BEVALLEN. E. M. de Meier, geb. Haverbeke, d. D. M. Quist, geb. van de Slikke. z. I. S. Waatjes, geb. Antheunis, z. OVERLEDEN. L. Driessens, 26 j., vrouw van P. Steen- kiste. BIERVLIET. BEVALLEN. M. E. C. Giellet, geb. Vervaet, z. J. O. Bouwens, geb. Hamelinck, d. L. M. Bom- rnelijn, geb. Poppe, z. I. M. Cammaert, geb. Moens, d. J. de Meijer, geb. de Kraker, z. OVERLEDEN. C. J. Dijkhuizen, 79 j. R. Buyck, 82 j., wed. van J. B. Lippens. noemt de tegenpartij daarna een kleur, dan mag men als partnei nooit 2 sans noemen in dien men die kleui- niet dekt. Wij waarschu wen er uitdrukkelijk voor, dat aas sèc onvol doende dekking is. De tegenpartij komt met die kleur uit, aas moet onmiddellijk vallen, en de rest is vrij. Men moet minstens aas derde, heer, 10 derde of vrouw, boer derde hebben. Echter zij ook de openaar zelf in zulke ge vallen nog voorzichtig. Verloopt het bieden bijvoorbeeld als volgt1 sans, 2 harten, 2 sans, pas, wat moet dan de openaar doen, wanneer hij niets of zoo goed als niets van harten heeft Wanneer hij in de 3 andere kleuren zeer stevige kaarten heeft, dan zou hij 3 sans mogen bieden. Heeft hij echter kleuren .zonder aas, bijv. h v b x en h v 10 x, dan doet hij veilig de sans niet door te bie den. Hij zou eerst die kleuren moeten vrij maken, waardoor de tegenpartij kans krijgt de hartendekking van den partner stuk te spelen, waardoor het sansspel zeker-down gaat. Zijn dus do andere kaarten niet heel stevig, dan moet hij of passen op 2 sans, of 3 in de beste kleur noemen. Verloopt het bic den als volgt1 sans, 2 harten, 2 sans, 3 harten, dan mag de openaar zeker de sans niet doorbieden, wanneer ook niet hij zelf de harten gedekt heeft. Door het bieden van harten achter den partner is diens dekking zooveel zwakker geworden, dao extra veiligheid geboden is. Deze veiligheid wordt maar al te dikwijls niet in acht geno men en meerdere slagen down is daarvan al tijd het gevolg. Wij zullen het hierbij laten, en hopen de volgende week eenige voorbeelden te géven van spellen zooals die in de practijk zijn ge boden en gespeeld.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 4