MARINE EN LEGER GEMENGD NIEUWS WAT NIET IEDEREEN WEET. UIT DRAAD EN LUCHT WISSELKOERSEN MARKTBERICHTEN PREDIKBEURTEN STOOMVAARTLIJNEN CORRESPONDENTIE [II ÉEKBEKKMT Buitenlandsch Weerbericht. ding worden afgewenteld, door van de Cor poraties te verwachten, dat deze de niet be voegde zendelingen van geneesmiddelen voorzien, óf dat de bevolking eenvoudig ten prooi wordt gelaten, onbeschut en cngeholpen, aan malaria, dysenterie en ver dere pernicieuse ziekten In den tegenwoor- dagen staat der Zendingskas zal helaas het laatste de eenige mogelijkheid zijn. Zoo heeft deze bezuiniging een funest ge volg voor de bevolking, wier levensbelangen in den meest letterlijken zin er door worden aangetast. Tenzij.... ook in dit opzicht de Christe lijke gemeente, die achter het Zendingswerk staat, of anderen, die dit gevolg der bezui niging ten bate der bevolking willen helpen afwenden, de Zendingscorporaties in staat villen stellen althans iets te doen voor de verstrekking van geneesmiddelen. Een groote bijbeldag. De verschillende Afrikaansch-Nederland- sche Protestantsche Kerken in Zuid-Afrika bereiden zich gezamenlijk voor om de invoe ring van den nieuwen Zuid-Afrikaanschen bijbel in alle kerken gelijktijdig te doen plaats vinden en dezen Zondag tot een nationalen gedenkdag te maken. De eerste exemplaren van den Afrikaan- sohen bijbel arriveeren begin Juni in Afrika, doch men rekent dat het wel een paar maan den zal duren vóórdat over de geheele Unie heen de" bijbel overal voorradig is en heeft alzoo voorloopig bepaald dat de eerste Zondag in September a.s. de groote bijbeldag zijn zal. bijbeldag zullen dan alle protestantsche ker ken in Zuid-Afrika van Nederlandsche ori gine den Afrikaanschen bijbel in nieuwe ver taling officieel gebruiken. Bovendien zullen onder de auspiciën van de bijbelvertalerscommissie, die uit de ver schillende kerken de kundigsts representan ten telde, de voormannen aller meewerkende kerkengroepen te Johannesburg op een werk dag een gezamenlijken feestdag te beleggen, eveneens in September., Vanaf den komenden Neutraal bijzonder onderwijs. Van „de Boeg", maandblad van den „Boud van Scholen voor neutraal bijzonder onder wijs in Nederland", is een oudernummer ver schenen. Daarin wordt nog eens de beteekenis van het neutraal bijzonder onderwijs uiteengezet. De neutrale bijzondere school tracht te werken in den invloedssfeer van het gezin zoo nauw mogelijk betrekt zij de ouders bij de school en legt daarmee een deel van de verantwoordelijkheid ook voor de schoolop- voeding op de schouders der ouders, d.i. op de schouders der natuurlijke opvoeders van het kind. Niet door die ouders om hulp te vragen bij het onderwijs maar door hen vooral de moeders in de schoolsfeer op te nemen. Dat geeft band en samen-levendat maakt onderwijs mede tot opvoeding. Dat kan alleen in een vrije school, die niet voortspruit uit staat of kerk, maar uit het gezin. Neutraal in de neutraal bijzondere school wil kortweg zeggen het godsdienstonderwijs laten wy over aan gezin en kerken gaarne geven wij daartoe, ook onder de gewone schooluren, gelegenheidwij eerbiedigen ieders geloofsovertuiging en openen onze schooldeuren voor kinderen van iedere gods dienstige gezindteallen zullen ei" zich thuis gevoelen, omdat de geest, die ons onderwijs en onze schoolopvoeding zal beheerschen, het gemeenschappelijke is van alle godsdiensten. Het kind zal er vrijuit en met volle teugen ademen tot heil zijner opvoeding, en alle ouders zullen er gaarne hun kinderen aan toevertrouwen. De neutraliteit dus is positief, vol inhoud, waardevolnimmer in staat af te stooten nimmer bloedloos geheel afhankelijk van ons eigen mensch-zijn. Examens. Voor 3en stuurman is geslaagd de heer G. Langeraar, leerling van de De Ruijterschool Geslaagd voor t eindexamen aan de rijks kweekschool te Zierikzee de dames J. Verjaal. Dreischor en M. Vonk. Voor de te Amsterdam gehouden examens in de sociale economie, organisatie en techniek van den handel en fiscaal recht, als onder- deelen van het federatief examen van hei Nederlandsch Instituut van Accountants en de Nederlandsche Organisatie van Accoun tants, is geslaagd de heer J. A. Pieterse van Wijok te Vlissingen. Bevorderingen bü de marine. Bootsmannen G. J. A. de Jong, IJ. Rietveld en S. G. Zijp tot schipperstoker-olieman nen A. L. H. Bergwerf en J. J. Schenkels tot korporaal-machinistkorporaal-kok J. de Rycke tot sergeant-koksergeant-timmer man L. M. Volmer tot majoor-timmerman korporr al-machinisten E. de Grauw en A. Sfcoetman tot sergeant-machinistmatrozen 2e klasse W. Zeeman, E. Zwart, N. S. Visser, C. Freijer en H. H. Kruize tot matrozen der le klassematroos der 3e klasse J. de Klerk tot matroos 2e klassestoker der 2e klasse W. H. Ankringa tot idem le klasse. By beschikking van den minister van de fensie is de officier van den marinestoom vaartdienst 2e klasse W. A. Wachterm, die- nenende aan boord Hr. Ms. „Heemskerck" den 9en Juni ter beschikking gesteld en zyn ranggenoot L. J. Keuken met dien datum geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Heems kerck". Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee 2e klasse M. J. Renaud den 9en Juni geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Heemskerck". De Deensche onderzeeërs te Groningen. Gisteren zyn de Deensche onderzeebooten in de haven yan Groningen gearriveerd. Het waren de „Flora", „Rota", „Bellona-Triton" en „Ran", die vergezeld waren var het moe derschip „Henrik Gerner". Onder groote belangstelling voeren de sche pen de Oosterhaven binnen, waar zy naast den Nederlandschen onderzeeër Hr. Ms. O XI ligplaats hebben genomen. Nog gisterenmiddag heeft de burgemeester van Groningen de heer H. Bloemers, een be zoek aan de Oosterhaven gebracht. De commandant van den Ned. onderzeeër luit. ter zee le klasse C. J. Huyer uit Nieu- wediep maakte des middags zijn opwachting by den commandant van het Deensche flottille. Ongelukken. Een 27-jarige man, woonachtig te Enschedé, werkzaam als betonwerker aan den te Raalte in aanbouw zynden watertoren, is van een 16 meter hoo- gen steiger gevallen. Hy kwam met het hoofd op een hoop steenen terecht. Hy werd naar een ziekenhuis vervoerd. Tijdens het vervoer is hy echter reeds overleden. De 34-jarige J. de L., thuis behoorend aan boord van het stoomschip „Zaan", liggend in de Maashaven te Rotterdam, is door een auto aangereden. Met een hersenschudding is hy in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Een auto, toebehoorend aan zekeren v. d. Kamp te Oploo, is tegen een boom gebotst. Beide passagiers werden zwaar gewond. Een 10-jarig meisje te-Baarle is onder een auto geraakt. Zwaar gewend is het meisje op genomen en naar een ziekenhuis te Venlo ge bracht. Gisterenmiddag reed op den Utrechtschenweg hoek Kerklaan, gemeente de Bildt, een 15-jarig meisje op de fiets. Zy werd aangereden door een auto en tegen den grond gesmakt. Met ernstige wonden werd het meisje opgenomen. Een 50-jarige man te Uffelte, die per rywiel van de markt te Mep- pel huiswaarts keerde, is op den Steenwyker Straatweg door een auto aangereden. Met een schedelfractuur is hy naar het ziekenhuis te Meppel overgebracht. Naby het dorp Lon- neker op den straatweg naar Oldenzaal is gisterenavond een 21-jarige stucadoor met zijn motorfiets in snelle vaart in botsing ge komen met een motorfietsrijder uit Tubber- gen. De stucadoor werd van zyn motorfiets geslingerd en dood opgenomen. De be stuurder van een melkauto, die Donderdag avond op den ohbewaakten overweg te Draaisterhuizen bij Oosthem door een snel trein is gegrepen, is in het ziekenhuis te Sneek overleden. Suiker uit België ge smokkeld. Nader wordt u.t Haarlem gemeld, dat de aldaar aangehouden auto ge laden was met 7600 K.G. frauduleus uit Bel gië ingevoerde suiker. De suiker was gekocht door den winkelier D. te Haarlem. Eigenaar van de vrachtauto was zekere B. Gisteren was de politie gewaarschuwd, dat een met suiker geladen auto de grens was gepasseerd, waar van het nummerbord aantoonde, dat de auto in Haarlem thuis hoorde. De politie hield de toegangswegen naar Haarlem scherp in het oog. Dit had gisteren tot gevolg, dat ook een auto met uit Duitschland gesmokkelde mar garine werd aangehouden, wat achteraf een gelukkige greep geweest biykt te zijn. De auto was des morgens met groote vaart door het dorpje Ettervoorde by Roermond de grens gepasseerd, zonder zich om de belas tingambtenaren te bekommeren. Uit het on derzoek is verder gebleken, dat de suiker be stemd was voor den verkoop te Haarlem. Er zijn 5 personen uit Haarlem, Amsterdam en IJmuiden verhoord, terwyl nog twee anderen verhoord moeten worden. Allen hebben een volledige bekentenis afgelegd. De suiker was afkomstig uit de Sucrerie Centrale te Wanz., waar zy tegen contant geld was gekocht. In totaal zyn ƒ2400 aan douanerechten ontdoken. Het onderzoek heeft verder uitgewezen, dat by deze zaak ook een geldschieter betrokken moet zyn. Twintig kinderen in een groeve bedolven. In de omge ving van Plewna waren twee arbeiders bezig met het graven van een gang in den wand van een zandgroeve. Een twintigtal spelende kinderen drong nieuwsgierig den gang bin nen, toen plotseling de gang instortte en de kinderen en de arbeiders onder het zand be dolven werden. Na eenige uren reddingswerk konden le arbeiders en de kinderen bevrijd worden. Een der arbeiders en vyf van de kindere waren toen reed% dood. De meeste anderen zyn zwaar tewond. Een hittegolf. De hittegolf in het Oosten der Ver. Staten houdt nog steeds "„an. Ruim 100 personen zyn aan de gevolgen van de buitengewone warmte over leden. De thermometer steeg tot 49 gr. C. te Washington, 41 gr. te New-York, 40 gr. in Kansas en 38 gr. in New Yersey. Opzienbarende vlucht uit de gevangenis. Twaalf ge straften uit de gevangenis van Valencia heb ben kans gezien op opzienbarende wyze te vluchten. Vrienden van de gevangenen had den een meer Han 100 M. lange onderaardsche gang gegraven, die onder de gevangenis uit kwam. Hoe de gevangenen uit hun cel in den tunnel zyn gekomen, staat nog niet vast. Hun vlucht werd pas na verscheidene uren door een toeval ontdekt, toen een bewaarder in de nabijheid van Valencia twee der gevluchten ontmoette. De gevangenen waren anarchisten, die grootendeels tot lange straffen veroor deeld waren. De eerste Russische krant verscheen onder de regeering van Tsaar Peter den Groote in het jaar 1714. Knalbonbons of pistaches zyn nog niet zoo heel lang bekend. Ze werden ongeveer zestig jaar geleden door den Engelschen suikerbak- ber Tom Smith te Finsbury uitgevonden. Een kilogramgewicht weegt aan den Noord pool ongeveer 6 gram meer dan aan den Equator. Neemt men het op een vliegtocht mee, dan weegt het op een hoogte van 10.000 M. maar 997 gram. Een eigenaardige zede heerscht nog heden in Perzië. Iedere vrouw daar bezit twee zoo genaamde tranenkruikjes, dat zijn twee kleine reservoirtjes, die de vrouw by den dood van haar man moet volhuilen. Wanneer de beide kruikjes vol zyn, heeft de weduwe niet meer cm haar man te treuren. Wegens gebrek aan leerkrachten en school ruimte kunnen in Polen 458.000 kindere geen onderwys onvangen. Onder de nalatenschap van Ivar Kreuger bevinden zich kunstschatten die meer dan een kwart millioen gulden waard zyn. Een ervan is een echte schilderij van Rubens. Menschen met zeer goede oogen kunnen 3000 sterren zien. Een goede telescoop toont er echter anderhalf millioen. In Nürnberg leefde vierhonderd jaar ge leden een beul, die zoo sterk was, dat hy uit de vrye hand twee veroordeelden in één slag kon onthoofden. De verschrikkelijkste uitbarstingen zyn die, welke in zg.n. uitgedoofde vulkanen ont staan. Het sterkste signaallicht voor vliegtuigen wordt op den Salle-Walcker wolkenkrabber te Chicago gevonden. Het straalt 300 kilome ter ver en zendt witte en roode stralen uit elk ervan heeft een lichtsterkte van 8 mil lioen kaarsen. HOFBERICHT. H.KH. Prinses Juliana is voornemens Dinsdag as. ter gelegenheid van het inter nationaal muziekfeest te Amsterdam de eer ste uitvoering door de Wagner-vereenlging bij te wonen van het symphonie's drama Ha lewijn van W. Pyper. Voorts vernemen wij dat de Prinses Woens dag 14 dezer na haar bezoek aan Geldermal- sem en Buren weer Haar intrek op het Loo zal innemen. INKRIMPING VAN DEN VEESTAPEL. 's- GR A VENHAGE(C.B.) Gemeld wordt ln verband met de over het algemeen in land- bouwkringen erkende noodzakelijkheid, dat evenwicht worde gebracht tusschen de uitge breidheid van den Nederlandschen rundvee stapel als productiebron van melk eenerzyds en de bestaande mogelykheid van loonenden afzet dezer melk en de daaruit bereide pro ducten in binnen- en buitenland anderzyós. dienen maatregelen te worden overwogen om te geraken tot inkrimping van den veestapel. Ter verkrijging van de noodige gegevens omtrent de uitgebreidheid van den veestapel zal binnen korten tyd over het geheele lanu een veetelling plaats hebben,. Alle veehouders worden opgewekt tot volle medewerking bij de veetelling, aangezien de te verzamelen gegevens slechts waarde en be- teekenis hebben, indien ze volkomen be trouwbaar zyn. Voor de vrees, dat ruw in grijpen het door de fokkerij opgebouwde vee bestand in gevaar zal brengen, bestaat geen grond. Integendeel zal er rekening mede worden gehouden, dat de te nemen byzondere maatregelen zooveel mogelyk ten goede zullen moeten komen aan de verbetering van de hodanigheid van den Nederlandschen veesta, pel in het algemeen. Overigens zal de be- dryfsvryheid worden voorgesteld. BOYCOT DUITSCHE PRODUCTEN. BERLIJN. (V.D.) Officieel wordt meege deeld, dat volgens berichten uit Riga het centrale comité der Letlandsche sociaal democratische party en een comité van Jood- sche organisaties hebben besloten tot afkon digingen van een algemeenen boycot tegen Duitsche producten. Aangezien de ryksregee- ring niet voornemens is dergeiyke boycot- afkondigingen te dulden heeft zy besloten met ingang van Maandag 12 Juni a.s. den invoer van boter uit Letland te verbieden. Het zal van de verdere ontwikkeling der dingen afhangen of ook aanvullende maatregelen tegen den Letlandschen handel genomen zullen worden om tegen den boycot op te treden. DE STABILISEERING DER VALUTA. LONDEN (V. D.) De Amerikaansche staats secretaris Hull had gisteren een uitvoerig onderhoud met den gouverneur van de Bank van Engeland, waaraan ook Fransche ver tegenwoordigers deelnamen. Hierby zou o.a. de'kwestie zijn besproken van de stabilisee ring der valuta. Gisterenavond zijn te Londen nog talrijke delegaties aangekomen. Ook de minister-president De Valera is te Londen aangekomen, doch het is nog niet zeker of hy persoonlyk aan de economische wereldcon ferentie zal deelnemen. Ook de bekende oud burgemeester van New-York Jimmi Walker is te Londen aangekomen, waar hij als corres pondent voor Amerikaansche bladen optreedt. Hy '•'erkt voor eenige combinaties, waardoor hy ongeveer 300 Amerikaansche bladen ver tegenwoordigt. De volgorde van de werkzaamheden der conferentie is nog niet precies bekend, .doch zou volgens de „Daily Telegraph" aldus zyn le. Crediet- en valutakwestie. 2e. Verhooging der goederenpryzen. 3e. Hervatting der kapitaalbeweging. 4e. Opruiming derinternationale handels beperkingen. 5e. Organisatie van de productie en van den handel. De taak om na de economische wereldcon ferentie een semiepermanent li< haam voor de controle van de uitvoering der door de conferentie genomen besluiten in te stellen, zal worden overgelaten aan den Volkenbond of wat waarschijnlyker wordt geacht aan een enkele mogendheid, b.v. Engeland. EEN NOODLOTTIGE BRAND. NEW-YORK (V. D.) Te North Arlington in New Yersey brak een groote brand uit in een celluloidfabriek, waardoor verscheide ne ontploffingen ontstonden. Vijf personen, w.o. twee kinderen, werden gedood, terwyi 75 arbeiders door de brandende celluloidmassa werden gewond. Vyf huizen werden door het vuur geheel vernield. De fabriek ligt aan een rivier, waarin 25 jongelui baadden toen de brand uitbrak. Ook zy werden door weg vliegend brandend celluloid gewond. DE BETALING DER OORLOGSSCHULDEN LONDEN (V. D.) Ten aanzien van de be taling der oorlogsschulden aan Amerika door Engeland verkeert de pers nog in het on zekere. De meeste bladen nemen aan, dat Engeland op voorwaarde dat de geheele kwestie wordt geregeld een kleine betaling wil doen, ongeveer 2 millioen pond sterling, om het verwijt te ontgaan, dat het in het geheel niet heeft willen betalen. Beweerd wordt dat de ambassadeur te Washington op dracht heeft gekregen de Amerikaansche re geering in dezen zin in te lichten. Volgens de „Daily Mail" staan verscheidene ministers op het standpunt dat door Amerika's loslaten van den uden standaard een nieu we situatie is ontstaan, zoodat uitstel van den op 15 Juni vervallenden termyn noodzake- lyk is. WASHINGTON (V. D.) De Amerikaansche regeering heeft de regeermgen der schulde- naarstaten er aan herinnerd, dat op 15 Juni a.s. de termyn voor de betaling der oorlogs- sohulden vervalt. De Amerikaansche regee ring voegt hieraan toe, dat de clausule vol gens welke de schuldenaars, die het voor nemen hebben om hun verplichtingen in Amerikaansche waarden te voldoen en dit 30 dagen van te voren moeten aankondigen, voor den huidigen termijn niet geldig is. De schuldenaars mogen tusschen het huidige tijdstip en 15 Juni Amerikaansche waarden, die dienen als schuldenbetalingen, tegen hun nominale waarde opkoopen. Noteering van 10 Juni 1933, 11.30 uur. (Officieel). Londen 8.41Berlijn 58.05Parijs 9.78% Brussel 34.69 Zwitserland 48.02 New-York 2.04. VEILING MIDDELBURG. 9 Juni 1933. Zeeuwsche blauwe aardappelen 10—37 et. per 25 K.G.mitlothiams 1.892.62 po ters le soort 59—101 et.2e soort 22—53 ct. 3e soort 18—37 ct., alles per 25 K.G.spina zie 7—12 ct.postelein 2—21 ct.moskrul 0.1—4 ct.wagenaarsboonen 56 ct.suiker- boonen 65 ct.kassnijboonen 61—65 ct.snij- boonen 6069 ct.prinsessenbm nen 6165 ct.tuinboonen 19—24 ct.doperwten 16—38 ct.peulen 16—28 et.snijbiet 5 ct.zuring 1—5 ct., alles per K.G.peen 4'/,—15'/2 ct. kroten 2'/2—8 ct.ien '/2—2 ct.selderie 3i/2—5 ct.rabarber 4^—7 ct.radijs 0.1— l>/2 ct.ramenas J/2—2y2 ct., alles per bos bloemkool 0.1—6i/2 ct.andijvie l'/2—2i/2 ct. kropsla 0.1V/2 ct.komkommers 311 ct., alles per bes peterselie 22—27 ct. per chip- je meloenen 34 ct.perziken 7 ct., belden per stuk tomaten 1844 ct.blauwe druiven Frankenthaler 159 aardbeien 18—43 ct. roode bessen 63 ct., alles per K.G.pioenen 7—14 ct.anjers 2 -7 ct.rozen 9—10 ct. duizendschoon 3 ct.karnoifels 5—6 ct.iris 2—5 ct.lelies 4—12 ct.lathyrus 11 ct., alles per bosvarens 14 ct. per 10 ct.bol- cactus 8 ct.primula's '/fe ct. per stukbe gonia's 3—4 ct.dracona's 2 ct.lobbelia's 2 ct., alles per pot. Export veiling. Kruisbessen 4.30—4.60, poters le soort 1.30, per 100 KG. Groote veiling. Aardbeien 18--É3 ct. per KG. ZONDAG 11 JUNI 1933. MIDDELBURG. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur Ds. L. NIEUWPOORT. 6 uur Ds. L. NIEUWPOORT. BRESKENS. 9.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr. 5.30 uurDs. W. H. KELDER Jr. GROEDE. 9.30 uur Ds. VAN KOOTEN. Evang. Lnth. Gemeente. 9.30 uur Da. L. C. DUFOUR. SCHOONDIJKE. 10 uurDs. SNIJDELAAR. OOSTBURG. 10 uur Ds. FABER. CJZEND1JKE. 2 uur: Ds. CASTELEIN. BIERVLIET. 10 uur Ds. VRIJLANDT. WATERLANDKERKJE. 9 30 uur Ds. VAN YPEREN. „Baloeran" (uitr.) 9 Juni v. Southampton „Dempo" (thuisr.) 9 Juni van Singapore „Flandria" (thuisr.) 9 Juni te Bahia „Grootekerk" (uitr.) p. 8 Juni Gibraltar „Indrapoera" (thuisr.) 9 Juni v. Gibraltar ,Marnix van St. Aldegonde" (uitr.) 9 Juni van Genua ,.Kota Agoeng" 9 Juni te Batavia v. Rott. .Kota Baroe" (uitr.) p. 8 Juni Suez ,Kota Nopan" (thuisr.) 9 Juni van Belawan ..Nieuwkerk" (thuisr.) 8 Juni van Port Said ,.01dekerk" (uitr.) 8 Juni te Manila „Sibajak" (uitr.) 9 Juni van Colombo „Streefkerk" (thuisr.) 8 Juni v. Cuddalore .Volendam" (thuisr.) 11 Juni 12 u. te Ply mouth en 12 Juni 18 u. te Rott. verwacht „Zuiderkerk" 9 Juni te Rott. v-n Japan Wielrijders. Wij achten het beter uw stukje niet op te nemen en geven U den raad terzake een klacht in te dienen bij den com missaris van politie. Dan zal zeker een ern stig onderzoek worden ingesteld naar de ge- gepleegde overtredingen. Red. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.6 te Blacksod. Laagste barometerstand 757.7 te Marseille. Verwachting tot den avond van 11 Juni Z-wakke tot matige Noord-Westelyke tot Noord-Oostelyke wind. Half tot zwaar be wolkt of betrokken. Waarschijnlijk nog eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. Hedenmorgen uit 'Oflicteele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. De hooge druk in het Westen bleef nog steeds standhouden en heeft zich thans tot over Janmayen uitgebreid. De verwachting, dat dit hooge drukgebied het maximum over Skandinavië zou gaan versterken, is echter niet uitgekomen. Langzamerhand heeft de depressie, die zich over Centraal Europa tot aan het Middellandsche Zeegebied uitstrekt, in Noord-Duitschland meer veld gewonnen en ook over zweden en Noorwegen daalt do barometer geleidelijk door. Onder invloed van dezen lagen druk is bij ons de bewolking sterk toegenomen, de temperatuur gedaald, terwijl in het midden van ons land nog al wat regen viel (De Bilt 5 mM.) Ook in het overige waarnemingsgebied, met uitzondering van midden- en Noord-Zweden en Oosfc- Duitschland is de temperatuur gedaald. In Duitschland is vrij veel regen gevallen. Slechts in Zweden en Finland bleef het zo* mersehe weer nog aanhouden. Veel verande* ring is in den weerstoestand ten onzent nog niet te .siwachten.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3