NOOTJES De meerderheid van Burg. en Weth. van Amsterdam zal aan den gemeenteraad voor stellen om een loonsverlaging van het ge meente-personeel in te voeren van 5 7 Met die electrische tram te Amsterdam werden gedurende de maand Mei vervoerd 9 016.000 passagiers tegen 10.303.000 in Mei 1932 en sedert 1 Januari resp. 44.857.000 en 50.782.785 passagiers. Door het departement van financiën in België wordt aan een verhooging van de be lasting op de radiotoestellen gedacht. Deze belasting, welke thans 60 francs per toestel bedraagt en geheel ten goede komt aan den Belgischen radio-omroep, zou op 100 francs worden gebracht. Berekend wordt, dat deze verhooging ongeveer 15 millioen francs in de schatkist zou brengen. - Bij den tweeden Zeppelin-tocht naar Zuid- Amerika werden de postzendingen tusschen Berlijn en Rio de Janeiro in den record-tijd van slechts 88 uren verzonden. woord van dank voor de aanwezigheid en de prettige wijze van vergaderen en met een aansporing om trouw aan de oefeningen deel te nemen. Zeebaden. Sedert de opening van het badseizoen op 25 Mei tot en met 8 Juni werden in het ge wone bad genomen 4579 zeebaden, waarvan 2260 door dames en 2317 door heeren en in het volksbad 2652, waarvan 1212 door dames en 1440 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 78 graden en van het water 62 graden. Concert „Ons Genoegen". De harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer C. G. Govaarts, geeft op Woensdag 14 Juni, des avonds 8 uur een concert in de kiosk op den Boulevard Evertsen, Programma: „Marche Lorraine" L. Ganne „Wenn ich König war", ouverture, G. A. Adam „Mondnacht auf der Alster", walzer, Oscar Fetras Fantaisie sur „l'Afrieane" Meyerbeer Pauze. „Une Fête a Buda-Pesth", C. Lecoit „Cocktail-Walzer", potpourri, arr. C. G. Govaarts „Oud-Hollandsche Boeren dansen", W. F. Siep „Suite Oriëntale", F. Poppy 1. Divertissement. 2. Rêverie. 3. Danse. 4. Patrouille. Finale. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een drietal foto's van de tewaterlating van het „Prins Hendrikdok IV" te Rotterdam, door Prinses Juliana. Naby het vuurschip Haaks heeft een aanvaring plaats gehad tus schen een Letlandsch en. een Portugeesch stoomschip. De geheel ingedrukte boeg van het Letlandsch schip, dat naar de Wilhel- minahaven te Schiedam werd gesleept. Op het stille strand te Scheven!ngen wordt ten behoeve der strandbewoners een „Norton"- pomp geslagen. De promotie van dr. A Jjanz tot doktor in de geneeskunde. De proefvluchten op Schiphol met de nieuwe Fokker XX. Een gestrande haringlogger te Wijk aan Zee. Een veiling te Amsterdam van oude scheepsmodellen. De jaarlyksche roeiwedstrijden voor dames te Alphen. Het plaatsen van 6000 kilo zware kabelwielen op een der 70 M. hooge heftorens van de brug bij Spijkenisse. Het openbare eindexamen aan de Amsterdamsche Tooneelschooi Alhambra-Theater. „De Tijgerhaai". Kinderen voor het gerecht. In het ruwe visschersleven, zooals dat aan de Mexicaansche kust van den Stillen Cceaan wordt geleefd, is de teere tragedie entstaan, die het gegeven is van deze film van groote dramatische spanning. Als sterk ste sensatie neemt men wel mee de prachtige opnamen der vischvangst bij het plaatsje San Diego. De ruige, stoere figuren, in Uiterste spanning gespierd, de vlugge com mando's. En de strijd met den tijgerhaai, die Mike, den hoofdpersoon eerst van een arm berooft en daarna de doodelijke wond toebrengt. De terugkomst na goede vangst, het machtige tempo, waarin de scholen visch langs den loopenden band vervoerd worden, al die prachtige opnamen van camera-kunst zijn zeer suggestief. Ook de manier, waarop het conflict zich ontwikkelt, is eerlijk, menschelyk en heeft eile elementen voor geweldige spanning. Want het was te voorzien, dat het huwelijk van Guitta, die uit dankbaarheid den man met een haak inplaats van met een arm trouwde, moest misloopen. Als facteuse troisième is er Piper, eens door Mike gered, die een hevigen strijd voert. Dit is de psy chologische spanning. De psysische is er aan het lugubere slot, waar Mike die liefde ontdekt heeft en beiden een stryd voeren tegen de haaien, eindigend met den onder gang van den eerste. Met zijn expressief masker boeit de hoofd persoon ons reeds bij de redding van den schipbreukeling in het begin. En alle emo ties staan tot aan het bittere einde in dezen expressieven kop te lezen, ook de vroolyke tinteling in de oogen van den Don Quichot. die vrouwen op hem verliefd zouden doen worden, al is hij een een-armer Ook de bei de anderen, Zita Johann als Quita en Ri chard Arten als Piper geven in deze span nende en bovendien interessante film door wrocht spel te zien. De tweede film draait om het thema van gevaarlijke kindergetuigenis. Zooals bekend moet men hiér zeer voorzichtig mee zijn, daar kinderfantasie reeds heel veel kwaad stichtte. Hier is het een meisje, dat: evenals alle kinderen op wie in het openbaar aller cogen gericht zijn, haar eens geuiten leugen consequent vol houdt. Als door een toeval de waarheid echter aan het licht komt, is het te laat om het slachtoffer nog te redden. De fantasie van een „onschuldig" kind, vooral in de puberteitsjaren, heeft haar onheil verricht. Sober en uitmuntend gespeeld, laat deze film een diepen indruk na. Bijzonder goed is ook het vroolyke tee kenfilmpje. Luxor-Theater. Onze moderne tijd. Ajscheid. Na twee interessante journalen, draait de eerste hoofdfilm, waarin de hoofdrollen op eminente wijze vertolkt worden, 't Is de ge schiedenis van een meisje, dat door schei- omg, welke haar aan haar vader toewees, van haar moeder vervreemd, na jaren met deze in aanraking komt. De stem des bloeds verloochent zich niet en beiden zijn dan onafscheidelijk. Doch ook een andere stem laat zich gelden en wel die der liefde tot de andere sekse. Haar moeder huldigt op dit gebied moderne opvattingen en is doodsbe nauwd, dat haar dochter precies weten zal, welk een leven zij leidt. Groot en zwaar wordt nu de strijd voor de moeder, die ziels veel van haar kind houdt, zich schaamt voor haar liaison, haar volgaarne zeer gelukkig ziet, maar er toch, na de jarenlange schei- clng, noode weer afstand van kan doen. De dochter ziet geen kwaad in het vroolijke le ven, dat moeder met haar kennissen pas seert, daarbij van den nacht een dag en van den dag een nacht makende. Doch de jonge man, die het ernstig met haar meent, en uit geheel ander hout gesneden is, wenscht niets liever dan het voorwerp van zijn onblusch- bare liefde uit dit fuivend, onzalige milieu los te maken. Aanvankelijk stuit hij hierbij op feilen tegenstand, een misverstand wordt geboren en 't is finaal voor hem verloren, maar eindelijk laat het geluk hem niet m den steek en de vereeniging van hem met zyn uitverkorene beteekent tevens de blij vende herccniging van moeder en dochter. Het meisje wordt excellent door Joan Craw ford, de moeder door Pauline Frederick ge speeld. Neil Hamilton, die zijn hart aan Joan verpand heeft, voelt zich heel goed in deze rol thuis, terwijl Monroe Owsly een heerlijk boemeltype uitbeeldt. Een voortref felijke rolprent, speciaal door het spel van Joan Crawford, die ofschoon ze aanvankelijk een hart breekt, toch aller harten wint. Over het tweede hoofdnummer zullen de meeningen wel zeer uiteenloopen. Ze krij gen elkaar ditmaal nu eens niet, en dat is voor velen een groote teleurstelling. Zooals de titel luidt, zoo is het ook. Afscheid. Een handvol geluk verandert in een scheiding, 't Is &f. En dit bloote feit is voldoende voor menigeen om de rolprent te veroordeelen. Als er maai- een happy-end is, is het O.K. Maar nu, neen hoor. 't Eindigt zoo raar. Men bedenke echter, dat het in het leven dik werf op dezelfde manier gaat. Ook daar worden ons tegenslag en tegenvaller niet bespaard. De groote verdienste van deze film is dan ook, dat de knappe regisseur Robert Siedmak, zich door den smaak van een ze ker publiek niet heeft laten verleiden om in de gunst te komen, doch zich heeft bepaald tot een beeld uit de werkelijkheid in rake. juiste trekken geteekend. In anderhalf uur laat hij ons de gebeurtenissen en toestanden in een familie-pension met zyn zeer uiteen- loopende bewoners beleven. De verschillende karakters zijn prachtig getroffen evenals de pensionsfeer. Brigitta Horney en Aribert Mog zijn het paartje voor wie het afscheid slaat. Zij verdienen terecht vermelding. Ook dient gewezen op do pensionhoudster (Eme- iio Unda) en bovenal op den mislukten ar tist, boodschapper-klaplooper (Wladimir So- koloff). Een film, welke de eenvoud zelf is, doch met zoo'n talent en menschenkennis vervaardigd, dat zij tot de zeer bijzondere gerekend moet worden. Een benoeming. Bij beschikking van den minister van eco nomische zaken en arbeid is, met ingang van den datum, waarop hy zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot tijdelijk assistent aan de landbouwhoogeschool te Wageningen onze vroegere stadgenoot ir. L. J. A. de Jonge, aldaar. MIDDELBURG. Zeeuwsch Suppletiefonds „Draagt eikaars lasten". Het suppletiefonds „Draagt eikaars lasten", welk fonds geheel Zeeland omvat, hield gis terenmiddag in het Militair Tehuis te Mid delburg zijn algemeene vergadering. Het doel van dit fonds-is om de leden, wier gezin getroffen wordt door de groote kosten van verpleging in het krankzinni gengesticht „Vrederust", financieel te steunen. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wyze en sprak een kort woord. Volgens het verslag van den penning meester over het afgeloopen boekjaar be droegen de ontvangsten 2017.74 en de uit gaven 1825.40, alzoo een goed slot van 202.34, welk bedrag bij het uitstaande kas geld werd gevoegd, dat daardoor steeg tot 1700.021^. Aan een 12-tal personen werd financieele hulp verleend. Bij monde van den heer L. Dingemanse te Vrouwepolder werd door de commissie voor het nazien der boe ken verklaard, de rekening en verantwoor ding in orde te hebben bevonden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 1725 leden telt. I Jammer, dat nog zoovele personen buiten de vereeniging staan. Hoe meer leden toch, hoe beter het doel bereikt wordt. Vooral in Schouwen—Duiveland en in Noord-Beveland zfjn nog te weinig leden. Onbekendheid met het goede doel der vereeniging is hiervan grootendeels de oorzaak. Getracht zal wor den in alle gemeenten een persoon te vinden die de belangen der vereeniging voorstaat. De begrooting voor het volgende boekjaar werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op ƒ2130. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren J. Bosselaar, Aagtekerke, Kr. Coppoolse Kz., Serooskerke en B. J, de Mey, Ritthem. De aftredende bestuursleden L. Melse, Serooskerke, J. Coumou, Zierikzee en I. Cap- pon, Breskens, werden met bijna algemeene stemmen herkozen- Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsohe Eilanden. Aan het jaarverslag van bovengenoemde Kamer, gevestigd te Middelburg, ontleenen wy het volgende In 1932 zijn 247 certificaten van oorsprong en andere verklaringen afgegeven of hand- teekeningen gelegaliseerd. In het handelsregister stonden op 31 De cember 1931 2450 zaken ingeschreven, in 1932 zijn ingeschreven 85 en opgeheven 69 zaken, scodat het aantal ingeschrevenen op 31 De cember 1932' in totaal 2466 bedroeg. Boven dien haddbn 363 wijzigingen in de inschrij vingen plaats. Van de ingeschrevenen waren 1798 alleen handeldrijvende personen, 203 vennootschappen onder firma27 comman ditaire vennootschappen310 naamlooze vennootschappen105 coöperatieve vereeni- gmgen. Aan bijdragen moest in 1933 betaald worden 2.50 door 1559 f 5 door 277 10 door 105 20 door 63 30 door 46 50 door 8 100 door 7 300 door 2 en 400 door één zaak. Van de gelegenheid om inzage of afschrift tc verkrijgen van het in het handelsregister ingeschrevene is ook in 1932 weder geregeld gebruik gemaakt. Bedroeg het aantal inlichtingen in 1922 489 mondelinge en 28 schriftelijke, over 1923 zijn deze resp. 1103 en 107over 1924 1244 en 109 over 1925 1252 en 132 over 1926 1359 en 110 over 1927 1703 en 132; over 1928 2254 en 121over 1929 2884 en 172; over 1930 3112 en 148 over 1931 3319 en 191 en over 1932 3549 en 216. Verder bevat het verslag een uitgebreide opsomming van de werkzaamheden van het bureau en van de Kamer en een bijna geheel n mineur gesteld overzicht van hetgeen op het gebied van industrie, handel, land- en tuinbouw, veeteelt, verkeer enz. in het ge bied der Kamer voorkwam. Uit een der aan het verslag toegevoegde bijlagen blykt, dat het aantal ingeschreven zaken te Middelburg bedraagt 462, Vlissin- gen 303, Goes 278, Zierikzee 173, Ierseke 78, Kruiningen 50, Domburg 40, Wemeldinge 37, Wissekerke 35, Krabbendijke 34, Kapelle 28, Colijnsplaat 27, 's Heer Arendskerice 26, Oost en West-Souburg 24, Bruinisse, Kortgene en Rilland-Bath ieder 20, Koudekerke, Nieuwer- kerk en Wolf aartsdijk ieder 19Brouwers haven en Oosterland ieder 18, Haamstede, Hoedekenskerke en Kloetinge ieder 15. Ar- nemuiden 14, Dreischor, 's Heerenhoek, Hein- kenszand en Serooskerke (W.) iedei 12, Gvezande 11, Borssêlen, Eikerzee, 's-Graven- polder en Schore ieder 10, Biggekerke, Elle- woutsdijk, Nieuw- en St. Joosland, Renesse en Zonnemaire ieder 8, Nisse, Ouwerkerk en Zoutelande ieder 7, Aagtekerke, Oostkapelle, Veere en Waarde ieder 6, Kattendijke, St. Laurens en Noordgouwe ieder 5, Driewegen, Grijpskerke, Noordwelle, Ritthem en Vrou wepolder ieder 4, Ellemeet en Kats ieder 3, Baarland, 's Heer Abtskerke, Kerkwerve, Cudelande en Serooskerke (S.) ieder 2 en Meliskerke 1. Het aantal faillissementen van personen tinnen het gebied der Kamer bedroeg in 1932 39, tegen 28 in 1931, 37 in 1930, 19 in 1929, 24 in 1928 en 40 in 1927. Van de personen in 1932 woonden 10 in Goes, 5 in Middelburg, 4 in Ierseke, 3 in Kapelle, 2 in elk der gemeenten Colijnsplaat, Kieuwerkerk en Souburg, en 1 in elk der ge meenten Arnemuiden, Bruinisse, Haamstede, Heinkenszand, Kerkwerve, Koudekerke, N. en St. Joosland, Nisse, Oosterland, Renesse en Vüssingen. GOES. Provinciale afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten. Gisteren hield de provinciale afdeeling Zeeland van de vereeniging van Ned. ge meenten onder leiding van den waarnemend voorzitter den heer J. Huizinga, burgemeester van Terneuzen, te Goes haar jaarlijksche al gemeene vergadering. Mede was aanwezig het hoofdbestuurslid de heer Van Woelderen, burgemeester van Vlissingen. De voorzitter wees in zyn inleidend woord op de vele en groote crisismoeilijkheden, ook voor de Zeeuwsche gemeentebesturen. Bur gemeesters, gemeenteraad en burgerij moeten gezamenlijk alle krachten inspannen om de bezwaren te overwinnen. Aan den Commissaris der Koningin in Zeeland en aan den afgetreden voorzitter, den heer P. Dumon Tak, oud-burgemeester van Middelburg, werd besloten een schrijven van waardeering en erkentelijkheid te zenden. Naar aanleiding ven een schrijven van het gemeentebestuur van Stavenisse werd een breedvoerige bespreking gevoerd over de werkloosheidbestrijding ten plattelande. Het hoofdbestuur der vereeniging zoo werd opgemerkt heeft hier een taak om de be langen van het platteland bij de regeering bekend te maken. Dit is beter dan dat een gemeentebestuur een adres -endt naar de regeering en daarop adhaesiebetuigingen vraagt, zooals nu weer Poortvliet gedaan heeft. De heer dr. Mes, burgemeester van Hein kenszand deelde mede, dat het hoofdbestuur bij de nieuwe regeering zal aandringen op het vormen van een crisis-contact-commissie. De heer Van Woelderen zeide toe, te trachten in die commissie een Zeeuw opgenomen te krijgen. Besloten werd dat het bestuur ten dezen opzichte diligent zal zijn. Als voorzitter werd gekozen de heer M. Fernhout, burgemeester van Middelburg. Na een inleiding van den heer dr. Mes over de destructie van afgekeurd vleesch, waarbij deze meedeelde, dat de regeering wederom uitstel van de verplichting heeft verleend tot 1 Juli 1936, werd besloten een afwachtende houding te blijven aannemen. Welk plan men ook maakt, steeds moet een tekort geraamd worden, daar men in Zeeland steeds zit met de hooge veergelden. Een commissie, het vorig jaar benoemd, tot het bestudeer'en van maatregelen tot het handhaven van de openbare orde, bracht rap port uit. De gegevens uit dit rapport kunnen dienst doen indien onverhoopt de openbare orde mocht worden verstoord. Bij de rondvraag werd door verschillende aanwezigen critiek uitgebracht op de houding der regeering ten opzichte van de werkloo- zenzorg. Het bleek, dat sommige gemeenten nu nog geen afrekening hebben ontvangen over den regeeringssteun over 1932, andere wel. De meeste weten nu nog niet welk per centage het Rijk /oor 1933 zal bijdragen. Daardoor kan geen declaratie worden inge diend, wordt renteverlies geleden en loopt de boel in de war. Sommige gemeenten krij gen op hun verzoek voorschot op het sub sidie, andere krijgen taal noch teeken terug. Er heerschte verontwaardiging over deze ongelijkheid en willekeur. Het werd funest genoemd, dat bij het Rijk do grootste schreeuwers het eerst worden geholpen. De heer Van Woelderen zegde toe de Zeeuwsche klaohten en verlangens bij het hoofdbestuur te zullen overbrengen, terwijl het afdeelingsbestuur ze op schrift zal stellen. De burgemeester van Zierikzee wees op de misère met de wachtgelders .Het kost ont zaglijk veel moeite om een onderwyzer(es)- wachtgelder(ster) te krygen. Hier kan de nieuwe minister van onderwijs wel wat cen tralisatie brengen. De burgemeester van Rilland-Bath wees op de eigenaardige wetstoepassing, die het Rijk huldigt bij de wet op de arbeidsbemiddeling. Het percentage, dat het vergoeden moet staat vast, maar nu gaat het soms zonder inlichtin gen in te winnen, eigenmachtig de kosten van salarissen enz. verlagen. Hierna hield de heer dr. G. G. Pekelharing uit Utrecht een lezing over de beteekenis van de Wegenwet en hare practische toe passing. Nadat de aanwezigen zich aan een lunch hadden vereenigd, hield de heer dr. P. Post, plaatsvervangend directeur van den keu ringsdienst van waren te Goes een lezing over het werk van dezen dienst. Spr. schetste welk' ergerlijke toestanden men ook in Zeeland aantrof, toen de keu ringsdienst zijn werk aanving. Het leek wel of een Augiusstal moest worde gereinigd. Er is nu veel verbeterd, alleen de koestal len vormen nog een zwarte plek. Zonder een wettelijke regeling zal in dit opzicht in Zee land niet veel te bereiken zijn. Ten besluit brachten de aanwezigen, ver deeld in groepen, een bezoek aan den keu ringsdienst van waren, aan het stadhuis enz., de Groote Kerk en het museum. Een provinciale commissie van de centrale voor werkloozenzorg. Onder leiding van den heer J. Schipper, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond vergaderden gisterenavond alhier een aantal afgevaardigden van kerken, jeugdorganisa ties, Chr. sociale en vakorganisaties, ten einde op te richten een provinciale commis sie van de centrale voor werkloozenzorg door de kerken. In zijn inleidend woord zette de heer Schipper uiteen het doel, dat deze centrale zich gesteld heeft. Zij wil werkzaam zijn in het geestelijk en stoffelijk belang van alle werkloozen, dus niet alleen van de jeugdigen onder hen. Zij wil advies en leiding geven oan gemeentebesturen, kerkeraden, jeugdor ganisaties, sociale en vakbonden bij het werk onder de werkloozen. Waar dat noodig is en in een groot aantal gemeenten wordt er nog weinig of niets in bovenbedoelden zin voor de werkloozen gedaan wil zij den sloot geven tot dit werk. Deze arbeid moet dan als regel plaatselijk geschieden onder leiding van vereenigingen of personen ter plaatse. Het is niet de bedoeling te werken tegen over de landelijke organisatie (de neutrale), maar waar het mogelijk is met haar samen werking te zoeken. Dat kan bijv. waar het betreft vakonderwijs. Maar bij de algemeene ontwikkeling en ontspanning is het vaak noodig naar eigen Christelijk begmsel te werk te gaan voor de Chr. werkloozen. Om dit werk der centrale waarvan de heer Schipper nog tal van mededeelingen deed te doen slagen is noodig, dat er pro vinciale commissies worden gevormd. Tot de oprichting van zulk een provinciale commis- Lifc voor Zeeland werd gisterenavond dan ook besloten. Tot voorzitter werd gekozen ds. L. Nieuw - poort, Ger. predikant (H.V.) te Middelburg tot secretaris de heer J. Lorier te Middel burg, terwijl mede deel van de commissie uitmaken ds. S. J. M. Hulsbergen. Hoede kenskerke, ds. M. Bons te Colijnsplaat, ds. J Hetebrij te Rilland, ds. D. Scheele te Mid delburg, P. Janse te Biggekerke, A. de Lange Et. Goes en zoodra deze te Goes woon- echtig zal zijn A. Vingerling, thans nog te Rotterdam. Voor Schouwen-Duiveland en Zeeuwsch- '/laanderen zullen ook enkele vertegenwoor digers worden gezocht. Besloten werd Goes als vergaderplaats aan te wijzen en zoodra het bestuur een werk plan heeft opgemaakt weder te verga deren. i IJZENDIJKE. Loop der bevolking. Ingekomen: J. den Hamer, van AxelG. de Paauw, van Eede J. la Gasse, van Philippine M. I. van Kerkvoorde, van EeclooC. Waatjes, van BiervlietM. en A. Begheyn, van SluiskilM. van Luik, van Oudenbcsch L, de Smit, van HoofdplaatA Ghijs, van OostburgH. Gevaert, van Don gen M, de Meijer, van HoofdplaatM. van Puijvilde, van Ter NeuzenC. Haers, van WatervlietE. Blaakman, van Hoofdplaat C. van Espen, van WaterlandkerkjeFr. de Jaeger, van Waterland—Oudeman. Vertrokken: Cl. Verpraet, naar Aardenburg H. de Meijer, naar Sluis M. Cornelis, naar Dongen P. de Dreu, naar GoesM. Verstraete, naar Philippine E. Vermeire, naar WaterlandOudeman C. Veraert, raar WatervlietM. de Witte, naar EdamP. Ekkebus, naar OostburgCl. Dhaeze, naar Waterland—OudemanJ. va.i Hee, naar SchoondijkeA. van de Wege, naar GroedeS. Leenhouts, naar Zuidzan- deM. van Damme, naar SchoondijkeM. Hofman, naar HoofdplaatM. Willemsen, naar SchoondijkeL. Loete, naar St. Mar guerite M. Sehoonakker, naar Vlissingen. Wielrijden. De wielerwedstrijden welke te IJzendijke gedurende de kermis werden gehouden, mochten zich in een zeer groote belangstel ling verheugen. Niettegenstaande de zeer groote warmte verschenen 82 beginnelingen aan den start. De 50 K.M. werden afgelegd in 80 minuten. De officieele uitslag is als volgt1. Vroomans, 2. Jolijn, 3. De Smet, 4. Terrebout, 5. Van Ecke, 6. Boussy, 7. Boeklé. 8. Coussens, 9. Roger Herman, 10. A. Wemaez, 11. Bosman. De premies werden allen gewonnen door Van Ecke. De beker welke was beschikbaar gesteld voor den eerstaankomenden Zeeuwsch-Vla ming kwam in het bezit van R. Herman te Zuiddorpe. De junioren verschenen met 25 renners aan den start en moesten 80 K.M. afleggen. Hiervan was de uitslag1. Lamberts, 2. Th. van Sqhoonackers, 3. A. de Clercq, 4. De Graeve, 5. Dossche, 6. F. de Schepper, 7. Van de Velze, 8. Van Veegate, 9. Verhaege, 10. De Groote, 11. Van Steenbrugge. Drie premies werden gewonnen door Lamberts en 1 door Th. van Schoonackers. De beker, geschonken door de Kaveewee sigarenfabriek, kwam in het bezit van Lamberts. De wedstrijden werden geleid door den heer Heukelom, consul van de Ned. Wielren Unie te Hulst. Er werd gereden met een gemiddelden snel heid van 37ï/2 K.M. per uur. BIERVLIE Loop der bevolking. Ingekomen: A. F. Goedemond, van GoesE. van de Hauwe, van Hoofdplaat F. Boogaard, van SchoondijkeC. J. Keste- loo, van KoudekerkeM. F. Lense, van Hoofdplaat, Vertrokken: L. Verdegem, naar Sluis E. A. Versluijs, naar Breskens C. B. Waatjes, naar IJzendijke; C. A. Ie Feber, naar SluisP. R. van Rattingen, naar HoofdplaatA. J. Bliek, naar Zuidzande P. van Vooren, naar WestdorpeS. J. Mareels, naar Groede H. W. Boekhout, naar Amster dam. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) by den ontvanger der directe öelastingen te Ter Neuzen f 13.40. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Predikantstractementen. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft een wijziging in het reglement op de predikantstractementen voorloopig goedge keurd. Gei-. Kerken. Tweetal te Middelburg (va cature ds. D. Ringnalda Jr.) ds. A. Dondorp te Heemstede en .ds, J. van der Meulen te Schiedam. Een funest gevolg der bezuiniging. Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ensEen van de verschrikkelijkste vormer, der bezuiniging in Indië is die op de ver strekking vr.n geneesmiddelen. Tot dusver werden op de afgelegen Buitengewesten ook de Zendelingen voorzien van eenvoudig toe pasbare geneesmiddelen, zooals kininepillen en .dergelijke, ter uitreiking aan de bevolking. Zelf waren zij ten gevolge van hun deugde lijke medische opleiding door academische leeraren van de Leidsche Hoogeschool in staat ook op dit gebied veel voor de bevolking te doen en de eenvoudigste middelen werden ook ter beschikking gesteld van de goeroes, die in dit opzicht ook mede-arbeiders waren. Door de decentralisatie is deze verstrekking een zaak geworden ter beslissing van de dis trictsinspecteurs en daar deze ook sterk moeten besnoeien op bun uitgaven, vannoo- gerhand daartoe genoopt, is op menig zen- dingsveld wy noemen Midden- en Zuid- Gost-Celebes, Halmahera en Nieuw-Guince - de verstrekking van geneesmiddelen aan de Zendelingen eenvoudig stopgezet Moet er een argument voor gevonden worden dan ligt dat, hetwelk ontleend wordt aan de omstan digheid dat zij geen diploma hebben en dus met „bevoegd" zijn te zeer voor de hand, om er niet naar te grijpen. Nu is bet gevolg, öf dat de kosten tot dus- vei door de regeering gedragen op d<? Zen-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2