500 300 25 DONDERDAG 8 JUNI EERSTE BLAD No. 133 71e Jaargang 1933 Uitgave: firma f. IIAU DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Ielei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Dit nummer bestaat uit 2 bladen DE BUITENLANDCHE SCHULDEN VAN DUITSCHLAND STADS- EN PROVINCIENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER VlISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing vanl—5regels fl.—.alles tegen vooruitbeialing. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" De Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam deelt het volgende mede In verband met de door vertegenwoordigers van buitenlandsche crediteuren van Duitsch land met de Reichsbank gevoerde en nog te voeren besprekingen over de transjereering van de rente en de aflossing der buitenland sche schulden van Duitschland, wordt door de Nederlandsche Bank een enquête inge steld naar den aard cn den omvang van de Nederlandsche vorderingen op Duitschland, voor zoover die vorderingen niet vallen onder de zoogenaamde „Stillhaltung" en niet recht streeks voortvloeien uit den uitvoer van goe deren. Om deze enquête te doen slagen, wordt de medewerking ingeroepen van alle in Neder land gevestigde personen, firma's en instel lingen, die op 1 Juni jl. vorderingen van dien aard op in Duitschland gevestigde debiteuren hadden. Aan bedoelde personen, firma's en instellingen wordt dringend verzocht den om vang en de soort van hunne in aanmerking komende vorderingen vóór 20 Juni a.s. indi vidueel aan de Nederlandsche Bank op te geven. Hiertoe strekkei.de formulieren zijn van 12 Juni a.s. af aan alle kantoren van de Nederlandsche Bank (correspondentschappen inbegrepen) kosteloos verkrijgbaar. De Ne derlandsche Bank zal de individueele opgaven als strikt vertrouwelijk beschouwen en be handelen, doch behoudt zich het recht voor aan de totale bedragen (gerangschikt naar de verschillende soorten van vorderingen en de biteuren) de bekendheid te geven die zij zal noodig achten. De bedoeling is, dat alle vorderingen die niet vallen onder de „Stillhaltung" en niet rechtstreeks uit goederenuitvcer voortvloeien, worden opgegeven en dat in de opgaven wordt onderscheiden tusschen de vorderingen die wèl en de vorderingen die niet beli chaamd zijn in obligaties. Wat de eerstbedoelde vorderingen betreft, zullen de soorten obligaties afzonderlijk en met name te vermelden zijn. Wat de niet in obligaties belichaamde vorderingen aangaat, ligt het in de bedoeling, dat onderscheid ge maakt wordt tusschen vorderingen mèt en vorderingen zonder onderpand. De vorderin gen mèt onderpand zullen naar den aard van het onderpand te splitsen zijn in vor deringen gedekt door hypotheek, vorderingen onder verband van schepen en vorderingen met ander onderpand Behalve van de eigenlijk gezegde vorderin gen, wordt opgave verzocht van de belangen in Duitschland van in Nederland gevestigde personen, firma's en instellingen, die aanlei ding kunnen geven tot vorderingen. Hierbij wordt onder meer gedacht aan aandeelen in Duitsche ondernemingen (al dan niet beli chaamd in effecten) en aan vaste goederen, gelegen in Duitschland en toebehoorende aan in Nederland gevestigde personen, firma's en instellingen. Verzocht wordt tot basis van de opgaven te nemen den toestand zooals die was op 1 Juni 1933. Vorderingen die onder de „Stillhaltung" vallen en vorderingen rechtstreeks voortvloei ende uit goederenuitvoer naar Duitschland moeten, zooals gezegd, niet worden opgege ven. Voor verdere aanwijzingen omtrent de inrichting der opgaven wordt verwezen naar de door De Nederlandsche Bank te verstrek ken formulieren. In het belang der zaak wordt aan alle ban ken, bankiers, commissionnairs in effecten en kassiers hier te lande verzocht, hunne cliën ten desgewenscht bij de verkrijging, de invul ling en de inzending der formulieren zooveel mogelijk behulpzaam te zijn. Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand Mei 889 inlagen gedaan tot een bedrag van 126.292.14 en 709 terugbetalingen tot een bedrag van 113.130.49. Er werden in die maand 42 nieuwe boekjes uitgegeven, waar door het aantal spaarders werd gebracht op 7031 en hun tegoed op 2.118 875.86. Ter lediging werden 53 spaarbusjes aange boden inhoudende J 501.28 en met 3321 spaarzegels werd bespaard 166.05, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. Een weektrein voor Zeeland. Binnenkort zal het boekje van de Ned. Spoorwegen verschijnen, dat, evenals vorig jaar een volledige opgave bevat van de rei zen, die per goedkoopen trein zijn te maken. Zeeland krijgt een regelmatigen weektrein. Om te voorkomen dat op het lange traject Vlissingen—Roosendaal zoo vaak wordt ge stopt, is de regeling zoo gemaakt, dat van de zes kleinere plaatsen, om de andere week, de eene of de andere drie meedoen. Jaarvergadering Ned. Slagershond. De jaarlyksche algemeene vergadering van Lovengenoemden bond zal gehouden worden cp Woensdag 21 Juni, des voormiddags 9 uu>, in Grand Hotel Britannia alhier. De agenda bevat verschillende voorstellen, waarover het hoofdbestuur prae-advies heeft uitgebracht. Na de lunch zal door den heer J. Slager, hoofd van den keuringsdienst te Schoonho ven, een inleiding worden gehouden over „de uitvoering der vleeschkeuringswet, de gebreken ervan en enkele vragen, welke we gen openstaan tot verbetering." Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bü den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven2 drukkers, 1 behanger, 1 mastieker, 1 betonwerker, 1 uitvoerder, 29 grondwerkers, 5 loodgieters, 1 mandenmaker, 10 metselaars, 14 opperlieden, 11 schilders, 4 stucadoors, 1 tegelvormer, 23 timmerlieden, 2 ververs, 1 vlechter, 4 waterbouwkundig-op zichters, 1 wagenmaker, 1 teekenaar bekend met werktuig- en bouwkunde, 1 machinaal houtbewerker, 2 meubelmakers, 5 politoer- ders, 1 stoffeerder, 1 wasscher, 2 schoenma kers, 626 metaalbewerkers, 2 bierbottelaars, 7 brood-.banketbakkers, 1 kok, 2 slagers, 1 tuin man, 8 magazijnbedienden, 1 slooper, 1 win kelbediende, 1 besteller, 7 chauffeurs, 8 kell- ners, i loopjongen; 5 sleepers, 36 transport arbeiders, 36 kantoorbedienden (w.o. 3 vrou welijke), 1 assistente tandarts, 2 werksters, 4 teekenaars, l musicus, 9 portiers, loopers enz., 45 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, stokers, matrozen enz.) en 98 losse arbeiders. Totaal 1028 ingeschrevenen, waarvan 119 in de werkverschaffing. Vorige week 1065 per sonen. Alzoo een vermindering van 37 werk zoekenden. Het zangconcours. Ter gelegenheid van het zangconcours van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Ver edelt", zal Zaterdag a.s., des middags half één een optocht worden gehouden, welke voor het stadhuis wordt opgesteld. De harmonie „Ons Genoegen" zal voor het muzikale ge deelte zorgen. De volgende route zal worden gemaakt Vertrek stadhuis, Steenenbeer, Wilhelmina- straau, Nieuwendü'k, Bellamypark, Spuistraat, Badhuisstraat, Parklaan, tot vcor Grand Ho tel Britannia, alwaar de massazang wordt uitgevoerd door alle deelnemende vereeni- gingen aan het concours en zal het bondslied worden gezongen. Des avonds van 8 tot 10 uur zal door „St. Caecilia" een concert worden gegeven in de tent op den Boulevard Evertsen, Christ. Metaalbewcrkersbond. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van bóvengenoemden bond in het Con certgebouw haar 32e jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer H. C. V. Sorel. Na de gebruikelijke opening sprak de voor zitter een welkomstwoord, waarin hij er ook op wees dat de economische omstandigheden sedert de vorige jaarvergadering nog niet verbeterd zijn hij bad de werkloozen kracht van God toe om hun leed te dragen en heette meerdere afgevaardigden welkom. Het program werd geopend met een num mer van de pas opgerichte jeugdclub, leider de heer Th. Gunter „het Wassenbeelden spel", dat zeer in den smaak viel. De heer J. B. H. Grotenhuis, hoofdbe stuurder, sprak over het onderwerp „Ds beteekenis van de vakbeweging in dezen tijd". Na herinnerd te hebben aan de zorg volle tijdsomstandigheden, wees spreker op tie gebeurtenissen in Duitschland, waar het- Marxisme de greep op de arbeiders heeft verloren. In korten tijd heeft alles zich daar anders ontwikkeld en spreker ging de oorza ken daarvan na, en bezag de waarschuwing, welke deze ook voo rons land bevat. Ook in ens land staan wij voor dezelfde gevaren en het is de taak der Christelijke vakbeweging om leiding en stuur te geven aan de ver schillende vraagstukken, die om oplossing vragen Als vrije arbeiders zullen wij werken aan het geluk van ons en van onze gezinnen, gesterkt door het heilig vuur van ons geloof. Hierna volgde een leuke samenspraak „Pirke Versnuggeren", waarna de heer H Wetselaar sprak over het onderwerp „Niet versagen". Deze tijden vragen van ons on gekende krachtsinspanning tot behoud van jten gezonde samenleving, ter verdediging van de Christelijke grondslagen onzer maat schappij. Er is een roep om vrijheid, die leidt naar bandeloosheid, en omdat wij dat weten moeten wij daartegen sterken weerstand bie den en blijven arbeiden aan ons mooie soci ale werk. Spreker sprak een woord van moed tot de werklooze leden, en hij wees er op dat wij voor hen vragen om werk en zoo min moge lijk steun. Er komt gelukkig eenige verrui ming en iets meer erders worden uitgevoerd. Laten wij hopen, dat als straks de versnelde bruggenbouw zal worden uitgevoerd, ook een stuk hiervan zal ten goede komen aan de Zeeuwsehe arbeiders. Na gezamenlijk zingen sloot de heer Wet selaar den avond met dankzegging. Het nieuws van den. dag in beeld. 1 Foto's in onze Tijdinghal. Het Staelduinsche bosch, groot 48 H.A., te Hoek van Holland, eigendom van de familie "Van Rijckevorsel te 's Bosch, dat binnenkort in ruimere mate voor het publiek toeganke lijk wordt gesteld. Portret van mr. H. J. G. Scholtens, die benoemd is tot burgemeester van Beverwijk. Een huwelijk in de artis- ten-wereld, Ceesje Speenhoff en Piet Rienks, die te 's-Gravenhage in het huwelijk zijn ge treden. Enkele foto's die betrekking heb ben op de warme zomerdagen in de eerste dagen van den zomermaand. Installatie van den heer mi*. J. Geradts als burgemeester van Maasbracht. Begin van brancL In de Walstraat ontstond gisterenmiddag in een winkelpand een begin van brand. De bewoner wist het vuur met eenige emmers water te blusschen, zoodat de politie, die gealarmeerd was, niet meer behoefde op te ;-eden. De oorzaak van den brand bleek te zijn ontstaan door kortsluiting. In de bovenverdieping van een perceel op den boulevard "Bunkert ontstond gisteren eveneens een begin van brand. Het behang selpapier en plafond was in brand geraakt, doordat schilders bezig waren den voorgevel af te branden, waarbij de vlam der lamp door een opening in het raam naar binnen was geslagen. Door tijdig ingrijpen van de schilders, die het vuur met water wisten te dooven, werd erger voorkomen. MIDDELBURG. Rijksarchief. Bq Kon. besluit is bevorderd bij bet rijks archief in Zeeland tot commies M. D. Lam- merts, thans adjunct-commies. N.V. Houthandel, v/h. G. Alberts Lzn. Co. In de gisteren gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Houthandel v/h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg, waren vertegenwoordigd 306 aandeelen, uitbrengende 47 stemmen. In deze vergadering bracht de directie het reeds gepubliceerde jaarverslag over 1932 uit. De aftredende commissie uit de aandeel houders, volgens artikel 12 der Statuten, be staande uit de heeren ir. A. Keppler en H. J. M. van Raalte als leden, en de heeren dr. H. van der Kamp en prof. dr. J. P. Wibaut, als plaatsvervangende leden, werd in haar geheel voor den tijd van twee jaren herbenoemd. Aan den heer W. Bs. van Berlekom werd overeenkomstig- diens verzoek eervol ontslag als directeur net ingang van 30 April j.l. ver leend. Bij monde van den president-commis saris werd hem op de meest hartelijke wijze dank gebracht voor de wijze, waarop door hem gedurende negentien jaren de belangen der vennootschap werden gediend. De alge meene vergadering benoemde den heer W. Bs. van Berlekom tot gedelegeerd commissaris der vennootschap. Middelburgsch muziekkorps. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrij dag a.s., des avonds 8 uur, een concert op het Molenwater. OOST- EN WEST-SOUBURG. Loop der bevolking. Ingekomen: A. Millenaar, van Vlis singen G. Verstraate, van KoudekerkeL. J. Geertse, van GrijpskerkeJ. Jakobsen, van RitthemG. van Dijk, van 's-Graven- hageH. H. Luysterborgh, van Helmond P. van den Broeke, van Middelburg A. Brugge, van Vlissingen L. Vos, van Nieuw- en St. Joosland J. P. M. Oostveen, van Vlissingen F. Besuijen, van VrouwepolderW. Bouw meester, van HelvoetD. Tange, van Rit them. Vertrokken: W. A. Goeman, naar Vlissingen J. Janse, naar Nieuw- en St. Joosland J. Baaij, naar Noordbroek P. Luitwieler, naar Vrouwenpolder M. de Wit te, naar Rotterdam J. Barentsen, naar Rit them M. C. van Zweden, naar Capelle a.d. IJsselL. van den Broeke, naar Vlissingen T. Schout, naar RitthemJ. van Zweden- Steindl, naar Capelle a.d. IJsselL. ten Hove, naar Nieuw Vosmeer A. Maas, naar Vlissingen; P. Kodde, naar St, Laurens J. Olijslager, naar MiddelburgH. van der Hoek, naar Vlissingen A. van der Veen, naar Schagen H. A. Verstegen, naar Vlissingen J. van Sluijs, naar RitthemW. Hendrikse, naar Vlissingen S. Cevaal, naar Seroosker- ke (W.) J. Houfes, naar MiddelburgS. Louwerse, naar Middelburg A.J. van Eenen- naam, naar Rotterdam C. Janse, naar Am sterdam M. Mulder naar Den Helder. Gevonden voorwerpen. Inichtingen zijn te bekomen omtrenteen kindertaschje met geld bij De Voogd, Glacis - straat 120 Vlissingenkindertaschje bij Stroobos, Tuindorp D 82 belastingplaatje bij Jansen, Buteuxstraat B 196 kindercape bij wed. Landmeter, Kanaalstraat B 7 sport kousen bij Bouwman, Nieuwstraat B 51 autolamp bij A. Bcsschaart, Ritthemsche straat B 272portemonaie met inhoud bij Louwerse, Middelburgsche straat A 284 por temonaie met inhoud bij J. Vetter, Vlissing- sche straat B 314 portemonaie met inhoud bij F. R. van Rooseveld, Kasteelstraat 41, Vlissingen hond (Spaniel) bij J. Moerland, Voorstraat 21heerenrijwiel bij J. Stroo, café Dorpzicht. BIGGEKERKE. Een zendingsfeest. Begunstigd door prachtig zomerweer hield Dinsdagmiddag, derden Pinksterdag, de clas sical© Zendingsvereeniging „Walcheren" der Ned. Herv. Kerk, op Valkenisse haar jaar- lij ksch zendingsfeest. Ds. R. ten Kate van Koudekerke sprak een openingswoord naar aanleiding van het eer ste gedeelte van Jesaia 60. De heer H. Las- schuit, zendeling op West-Java, vertelde van zijn arbeiden stelde tegenover de zgn. „stille kracht", d.i. de vrees voor geesten en cluivelsche, geheimzinnige machten, welke beheerschen het gemoedsleven van den Oos terling, de kracht van den Heiligen Geest, wiens uitstort-ng wij pas wederom mochten herdenken. Ds. D. J. Vossers van Vlissingen, sprekende over „Gehoorzaamheid", wees op het door Christus gegeven zendingsbevel en toonde aan dat wanneer de gemeente aan dit haar gegeven bevel getrouw is, het moe ten overgaat in mogen en het mogen over gaat in willen. Zendeling J. Wetstein, arbei der op Nieuw-Guinea, deed mededeelingen van den zendingsarbeid aldaar en wees er op, dat ook aldaar komt een steeds meer vragen naar het Evangelie. Door ds. C. van der Waa, predikant te Biggekerke, werd naar aanlei ding van Matth. 9 36—38 een slotwoord ge sproken. Het gezang werd begeleid door de Christ muziekvereeniging „Luctor et Emergo" van Zoutelande, welk korps zich ook in de pauze liet hooren. KOUDEKERKE. Gemeenteraad. In de gisterenmiddag voortgezette verga dering van den gemeenteraad v/ordt aange nomen een voorstel van Burg. en Weth. waarbij wordt verboden rijwielen op het rijwielpad tot op 2 meter afstand daarvan neder te leg gen of te parkceren. Bjj het verzoek van de afdeeling der S.D A.P. betreffende de steunregeling voorwerk- Icozen, stelt de voorzitter voor dit voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Sanderse zegt onder de stukken het advies van de contact-commissie te missen. De heer De Kroo en de voorzitter der commissie: de heer Stoppels, zeggen dat dit tijdig is ingezonden. Na een discussie van ongeveer 2 uur wordt tiet voorstel van den heer De Rijke aange nomen om steun te verleenen aan ongeorga niseerde landarbeiders van f 6 en industrie- arbeiders 7 en voor georganiseerde land arbeiders 8 en georganiseerde industrie arbeiders 9. De verordening voor het strand wordt druk besproken. Na ruim een uur discussie wordt aangenomen het voorstel van den heer Lo- rier, dat dagtenten gratis kunnen worden ge plaatst van Zwanenburg tot den Vijgeter en vandaar tot. de gemeente Biggekerke. Sei zoen-, maand- en weektenten kunnen wor den geplaatst tegen 10, 4 en 0.75. De aanstelling van een controleur zal na der door Burg. en Weth. worden geregeld. De Vlissingsche weg zal worden voorgedra gen voor aanleg bü Der Boede en de uitwe gen op den Middelburgschen weg en den ouden uitweg. Hierover heeft de raad nog vergaderd in besloten zitting. Voor de behandeling der besmei leiüke ziekten wordt besloten een accoord aan te gaan met „Bebhesda" te Vlissingen. Besloten wordt dat de gemeente zich ga rant zal stellen voor de leening van 24.000 vcor het rijwielpad Koudekerke—duinen. Hec pad zal een breedte krijgen van 1.80 M. De uitvoering zal dit jaar nog plaats hebben. Met 7 tegen 4 stemmen wordt besloten de Kerstgave alsnog aan de rechthebbenden uit te reiken. Het aantal werkloozen neemt steeds toe, zegt de voorzitter en hq vraagt of de ledan soms werkobjecten weten. ZOUTELANDE. Loop der bevolking. Ingekomen: C. W, Beukelman. van Apeldoorn C. Verhage, van Vlissingen W. A. de Witte, van Biggekerke E. Koppejan, van Meliskerke G. Koppejan, van Melis- kerke J. Sturm, van Biggekerke W. de Witte van Biggekerke Ch. M. A. van Tiel, van Rotterdam C. J. van Maelsaeke, van Middelburg J. Louwerse, van Biggekerke. Vertrokken: J. Francke, naar Aag- tekerke J. Flipse, naar Aagtekerke J. Din_ gemanse, naar Koudekerke J. Meijers, naar Biggekerke A. Kodde, naar Biggekerke A- Bcogaard, naar Biggekerke. BRESKENS Loop der bevolking. Ingekomen: P. J. de Back, van Groe- de N. de Jonge, van SchoondijkeJ. J. van Hoeve, van BiervlietC. A. Buijze, van Mid delburg J. Stecher, van Rotterdam J. van Overbeeke, van Middelburg A. J. Jansens, van Groede J. A. van Güs, van Groede A. P. Versprille, van Rotterdam O. L. Roegies, van HoofdplaatE. A. Versluijs, van Bier vliet A. I. de Visser, van Ter Neuzen M, O. Flikweert, van Wissekerke. Vertrokken: M. W. van den Broecke, naar Philippine J. A. Boe ij e, naar Den Helder S. J. Buijze, naar Groede J. J. Manneke, naar GoesM. Klaaüsen, naar RotterdamM. M. van Melle, naar Zijpe (N,H.) P. Flikweert, naar Wissekerke P. C. de Schepper, naar Eecloo. Eindexamen gymnasium. Aan het stedelijk gymnasium te Middelburg slaagden voor het eindexamen Afdeeling A mej. E. M. T. Zandijk en de heeren E. G. Bisschop, L. de Groot, jhr. W. F. Quarles van Ufford, D. van Swigchem en A. J. Vroon. Afdeeling B mej. J. B. Beelaerts van Blokland en de heeren H. ten Kate en C. Th. Walland. Examens. Aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Zierikzee zijn geslaagd voor het onderwijzers-examen de heeren J. J. Klaasse, Zierikzee M. C. Knoop, Zie rikzee W. van der Linde, Dreischor J. W. J. Schoonaard, Burghsluis. en de dames A. M .de Koning, Bruinisse en M. M. Kloote, Zierikzee. Het vuile ei. In hooger beroep stond voor het Gerechts hof te 's Bosch terecht de 61-jarige G. G. F. A. S. te Helmond, de uitgever van het be ruchte pamflet „Het vuile ei", die het vorige jaar in een geruchtmakende zaak wegens be- leediging van notaris D. voor de onderschei dene rechterlyke instanties zich had moeten verantwoorden. Nu was hij door de rechtbank te Roermond tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat hü in November 1931 te Helmond de directeur van de Amsterdam- sclie Bank te Helmond, den heer J. C. J. B., had beleedigd door aan het raam van het pand Zuid-Koninginnewal 29 een door hem opgesteld geschrift te plaatsen, waarin de heer B. een huichelaar, bedrieger, falsaris, aartsleugenaar, schriftvervalscher, bankzwen- delaar en een voor de samenleving gevaarlijk individu genoemd werd. De advocaat-generaal eischte, daar het niet gebieken was, dat de verdachte, nadat hij in Januari 1.932 door het Hof gewaarschuwd was, nog met beleedigingen heeft geageerd, een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Uitspraak op 19 Juni a.s. De le luitenant J. D. Hattink, van hét 14e reg. inf., is overgeplaatst bij de school voor dienstplichtige onderofficieren-administrateur te Middelburg.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1