1000 500 300 150 100 25 DONDERDAG EERSTE BLAD No. 128 71e Jaargang 1933 Uitgave: Firma f. VAN OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 I «JUNI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Coli'm's Crisisprogram. STADS- EN PROVINCIENIEUWS Zomer- sproeten SPRUTOL VUSSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 öregels fl.- .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenet Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICTEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen „Zoo vaag als een Troonrede", zoo hoor den we in onze omgeving minister Colijn's regeeringsverklaring beoordeelen. Dat is toch niet juist. Van een minister-president, die slechts sedert enkele dagen de zware moei lijkheden van. een kabinetsvorming heeft overwonnen, mag men niet verwachten, dat hij reeds in staat zou zijn om aan de Volks vertegenwoordiging een gedetailleerd regee- ringsprogram voor te leggen, zeker niet waar dat hier een saneeringsplan zou moeten uit maken, hetwelk onze maatschappelijke positie in de zwaarste economische wereldcrisis uit de geschiedenis, veilig stelt. Wanneer de heer Colijn nu reeds klaar en duidelijk aanwijst, op welke pijlers hij het gehavende gebouw onzer economische en maatschappelijke welvaart wil reconstrueeren, dan heeft hij aan elke redelijke voorwaarde van inzicht en beleid voldaan. En die pijlers heeft hij ons getoond. Hij heeft te kennen gegeven alleréérst dat het onze taak is om aan de interna tionale herstelpogingen mee te werken, om dat alle streven voor zelfbehoud tot misluk king moet zijn gedoemd, als orde en wel vaart niet opnieuw het bezit werden van heel de wereld. De crisis is een internationale ziekte. Colijn is dan ook niet begonnen met zeggen steun, wat ik ga doen, maar hij riep op om te helpen aan de groote reconstructie- werken van internationale politieke figuren. Hij zei onvoorwaardelijken steun toe aan de boodschap van president Roosevelt en aan de Economische Wereldconferentie te Londen. Colijn blijkt voorts herstel te zoeken van het financieel evenwicht door inperking van publieke uitgaven, handhaving van geldende heffingen en invoering van een omzetbelas ting. Iedereen begrijpt, dat voor 's lands zelf behoud zulk herstel van het financieel even wicht noodzakelijk is. Een tekort dreigt op de a.s. begrooting van 270 millioenHonderd vijf en twintig millioen moet door bezuiniging worden gevonden. Zullen loonen en salarissen voor verdere vermindering gespaard kunnen blijven Handhaving van geldelijke heffin gen, wil dat niet zeggen, dat alle tijdelijke heffingsmaatregelen in definitieve zullen worden omgezet De omzetbelasting, welke zoo lang gedreigd heeft, zal worden inge voerd. Er zullen wel méérdere nieuwe lasten moeten worden uitgedacht. Het blijkt uit de regeeringsverklaring Colijn durft, maar we moeten in onze om standigheden een minister hebben, die durft, anders gaan we er aan. Anders zal ons laat ste beetje welvaart wegvallen en door inflatie zou elke bestaanszekerheid ophouden en onze laatste reserve zou worden vernietigd. Colijn zdl durven. Hij zal heilige huisjes moeten ontwijdende heilige huisjes van eigen persoonlijke en industrieele vrijheden. Colijn zal het bedrijfsleven „ordenen", mede tot bestrijding der werkloosheid. De nieuwe minister-president kan het alles nog niet precies zeggen, hoe hij het doen zal. Zal hij arbeidstijden willen regelen, uitvoerpremiën willen geven, loonk*vesties beïnvloeden Hij zal misschien niet kunnen ontkomen, noch aan het een, noch aan het ander. Aan de aanwijzingen echter, welke hij geeft, zien we reeds, dat hij geen straffe en ongewone mid delen zal ontzien om land en volk te dienen. Als het moet, dan ook tegen de vox populi in. De nieuwe regeering zal niet dulden, dat de noodzaak van gestrengheid door demagogen zal worden uitgebuit om het volk op te zet ten egen de meesters, die wonden moeten cureeren. Om een saneeringsactie te doen slagen, is vóór"alles orde, rust en tucht noo- dig. En daarom zal de nieuwe regeering, naar 2e liet weten, terreur noch anarchie dulden. Bij dat alles rekent ze op de eendracht van het volk, op de medewerking van alle goed willende elementen. Wij von* ons, we vinden het een regeerings verklaring, welke misschien nog maar weinig precies zegt, maar toch een inhoud heeft, welke verwachtingen wetti. t. Met een variatie op een bekende buiten landse!) en groet, heeft menigeen r.a het lezen van de jongste regeeringsverklaring, onderwijl hU zij.iportemonnaie voor den dag haal de, zuchtend gejuichtHeil Colijn Vereeniging voor Zïekcnhuisverpleging gevestigd te Vlissingen. Aan het jaarverslag over 1932 van boven genoemde vereeniging, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer J. de Mey, is het volgende ontleend Hét jaar 1932 is op liet gebied der Zieken- kuisverpleging een zeer bewogen jaar ge weest. Het geheele jaar stond in het teeken van de opheffihg van het gemeentelijk zie kenhuis het Gasthuis. Voor- en tegenstanders bekampten elkaar heftig, zóó zelfs dat er oogenblikken waren dat men zou meenen dat 't niet mogelijk zou zijn in onze neutrale ver eeniging allen in één verband bijeen te hou den. Waar dit jaarverslag zich allerminst leent tot het schrijven van geschiedenis op 't gebied der ontwikkeling van het ziekenhuis wezen, mag hier met deze korte opmerking volstaan worden. Wat de ziekenhuisverpleging onzer leden betreft, kan gesproken worden van een vrij goed jaar, het jaarverslag van den penning meester zal u aantoonen dat we zeer goed aan onze verplichtingen konden voldoen en nog een klein overschot kweekten. De controle cp de opnamen en het verblijf iu een ziekenhuis werd thans een geheel jaar voortgezet en hoewel zeer zeker opgemerkt mag worden, dat deze controle niet in scher pen vorm werd toegepast, meenen we toch dat de verkregen resultaten met dit toezicht nauw verband houden. Een woord van dank aan dr. Van der Bijl voor dit geheel belange loos werk is ongetwijfeld op zijn plaats. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1932 in totaal 10.118 en op 31 December 1932 10.945, alzoo een vermeerdering met 826 zielen.. Hiervan waren ziekenfondsleden 8302 en nlet-ziekenfondsleden 2642. Ook nu zette de stijging van het ledental zich ongehinderd voort. Dat in een zoo moei lijk jaar en na drie voorafgaande jaren van sterken groei het ledental een vermeerdering toont van ruim 800, toont wel heel duidelijk aan, dat onze vereeniging in een sterk ge voelde behoefte voorziet. Van de ruim 13.000 zielen van het Zieken fonds Walcheren zijn nu lid onzer vereeni ging 8302 zielen. Het aantal ledèn, niet-aan- gesloten bij het Ziekenfonds steeg tot 2642, zoodat geconstateerd mag worden dat ook in deze kringen de groei zich regelmatig voort zet. De opmerkelijke groei uitsluitend van klasse A zette zich in 1932 nog sterker voort dan in 1931, de beide groepen B en C ver toonden samen een daling van 321 zielen. Gezien dit feit zal de mededeeling dat de begin 1933 toegepaste contributieverhooging geen enkel bedankje binnenbracht, geen al te groote verbazing wekken. In 1932 werden 7 bestuursvergaderingen gehouden. liet is een gelukkig verschijnsel dat vrijwel alle leden, die niet Wettig verhin derd zijn, de vergadering bezoeken. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Weliswaar bedankte onze secretaris-penningmeester op de jaarvergade ring, gehouden 7 Juli 1932, omdat hij meende dat de ontwikkeling van de ziekenhuisverple ging hier ter stede hem het verder actief deelnemen aan het werk onzer vereeniging onmogelijk maakte, doch op de algemeene vergadering, gehouden 28 December 1932, werd hij weer in dezelfde functie herkozen. Een woord van dank aan den heer Van de Sande, die gedurende zijn afwezigheid de functie van secretaris-penningmeester waar nam, is hier zeker op zijn plaats. be heer Van de Sande, die dit jaar aan de beurt van aftreding was, werd herkozen. Buiten de gewone jaarvergadering werden in 1932 gehouden 2 buitengewone ledenver gaderingen. Op de eerste werd besproken de aansluiting bij de Vereeniging Ziekenhuis verpleging op Walcheren gevestigd te Mid delburg. Waar dit bestuursvoorstel niet de vereischte meerderheid verwierf, bleef de vereeniging zelfstandig bestaan. Het is hier zeker de plaats om het bestuur onzer zustervereeniging te Middelburg, die zich zeer veel moeite getroost heeft en reeds een ledenvergadering had gehouden ter be spreking van het voorstel tot aansluiting, een warm woord van dank te brengen voor de zeer coulante houding en de wijze, waarop zij ons bestuur in deze moeilijke dagen met raad er daad heeft terzijde gestaan. Op de tweede algemeene vergadering werd besloten op voorstel van het bestuur, onze progressieve contributieregeling op te heffen en een tarief te maken, waarvan de voor waarden geheel gclyk waren aan de bestaan de regeling voor klasse A. Door de opheffing van het Gemeentelijk ziekenhuis het Gasthuis en de belangrijke wijziging der. tarieven van de ziekenhuizen Bethesda en St. Joseph was het niet langer mogelijk de klassen B en C te handhaven. Het wil ons juist voorkomen over deze voor onze vereeniging zoo bewogen dagen met deze paar korte opmerkingen te volstaan. Overzicht van het aantal patiënten en ver pleeg lagen Gasthuis te Vlissingen 120 patiënten, aan tal dagen 35521^ St. Joseph ziekenhuis resp 183 en 2664 B"ethesda resp. 129 en 2035 /2 gemeepte barak 1 en 44gasthuis te Middel burg l en U/2 gasthuis Goes 1 en 6zie kenhuis Leiden 2 en 36; ziekenhuis Dordrecht 1 en 4 ziekenhyis Breda 1 en 6 ziekenhuis Nijmegen 1 en 17 ziekenhuis Amsterdam 2 en 39 ziekenhuis Rotterdam 1 en 32 zie kenhuis Oostburg 1 en 371^ ziekenhuis Utrecht 1 en 12. In totaal 445 patiënten met 8487 dagen. Het totaal betaalde bedrag voor alle in richtingen bedroeg 17»162.95. Een vergelijking van dit overzicht met 1931 tcont aan dat ondanks den vrij sterken groei van het ledental in 1932, zoowel het aantal opnamen als het aantal verpleegdagen eeni- germate daalde. Het aantal opnamen daalde met 2 en hot auntal verpleegdagen met 317toch was ooa nu zoowel 't een als 't ander in vergelijking met de Middelburgsche cijfers nog aan den hoogen kant, zoodat naar we hopen ook deze getallen nog wei zullen dalen. In de samenstelling van het personeel kwam geen verandering. Over de wijze waar op het zijn werk verrichtte zijn we zeer te vreden. Het kantoor bleef in 1932 gevestigd in het lokaal van het Ziekenfonds, wat ook nu weer onze onkosten-rekening ten goede kwam. Aan premiën werd ontvangen 21.813.11 waarvan klasse A 14.761.11, klasse l> 6373.11 en klasse C 678.89 aan interest 43.62 aan schenkingen 7.50 in totaal 21.864.23. De verpleegkosten en gebruik operatieka mer bedroegen Klasse A 12.458.95, klasse B 5763.83 en klasse C 436.85. Er was een saldo over het afgeloopen jaar van 868.32. Ons geld bleef belegd bij de Nutsspaarbank. Op de vordering der firma P. J. Siegers en Zn. werd in 1932 35 ontvangen. Of onze afschrijving, groot 45 voldoende zal blijken is nu nog niet te bepalen. Door de storting van 436.26 in het reser vefonds en het winstsaWo groot 868.32, vermeerderde ons bezit in 1932 met 1304.58. In tegenstelling met het vórig jaar boekt nu klasse A een behoorlijk overschot en klas se B eenig verlies. Wanneer over de-vier exploitatiejaren de cijfers bijeen gevoegd zouden worden, zou blijken dat met uitzondering van klasse C. onze kleinste groep, de klassen zichzelf vrij wel hebben kunnen dekken. Waar thans de klassen opgeheven zijn, is het nut van ver dere vergelijking zeer gering en meenen wij te kunnen volstaan met de opmerking dat de vastgestelde contributie, gezien de verhou dingen ter plaatse, tamelijk wel de behoefte aan verpleging heeft gedekt. Van groote overschotten is geen sprake geweest, hoewel we toch, zonder de débacle bij de firma Sie gers en Zn 4500 rijk zouden zijn geweest. Gemeentelijke Handelsavondschool. Deze inrichting van voortgezet onderwijs heeft weer de uren van ernstigen avondar- beid achter den rug en aan de leerlingen der vijfde klasse de kroon op hun toegewijd en volhardend werken doen zetten door den ge lukkigen, die voor het eind-examen slaagden, in plechtige slot-bijeenkomst van autoritei ten, leeraren en leerlingen hun moeizaam verworven diploma uit te reiken. De bewijzen van behaald succes en onver moeide studie werden op verzoek van den directeur overhandigd door den wethouder van oftderwijs, welke steeds op zijn post is bij dei-gelijke, voor de jongelui lang nawerkende momenten. Zoowel deze vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de directeur en de inspecteur van het lager onderwijs, meenden in verband met de moeilijke tijdsomstandig heden de jonge menschen, welke vol vertrou wen en vol heerlijk idealisme het leven ver der ingaan, te moeten voorhouden, dat, wat door eigen arbeid en inspanning verworven wordt, nooit waardeloos of door manipulaties „entwertet" kan worden. Sympathiek en ern stig waren hun woorden, waarmee ze de scheidende leerlingen een hart onder "den riem staken, om ondanks de ongunst der tijden moedig vol te houden, hun hart warm, hun idealen hoog. Immers „Wie zee houdt, wint de reis". Na depressie volgt in onvergan kelijke natuurwet nieuwe opgang. Dan moet men klaar staan om weerbaar en goed uitge rust den levensweg te vervolgen. Daarom ook moet na de zomermaanden van rust en ont spanning weer naarstig de speciale studie hervat worden. Met klem wezen de wethouder van onder wijs en de directeur der gemeentelijke han delsschool, welke op zoo'n goedkoope en mak- klijke wijze een zeer practisch en uitgebreid programma aan studeerenden biedt, op deze prachtige inrichting van onderwijs. Ten volle sluiten wij ons bij hun opwekking aan, dat jongelui, ook ztf, die met een Mulo-diplo ma of H.B.S.-driejarig in de 4e klasse worden geplaatst gedurende de wintermaanden hun vrijen, en ook kostbaren tijd zullen be nutten door breedere ontwikkeling en prac- tische vaardigheden te verwerven inplaats van hun avonduren te verslenteren en ver doen. Ook de ouders werden op hun verantwoor delijkheid in dezen gewezen en aangespoord de jongelui, die daarvoor geschikt en aange wezen zijn, deze school te doen volgen. In het bijzonder ook de meisjes, die overdag anders zins bezet zijn, talenkennnis te doen meester worden of reeds verworven kundigheden uit te breiden. Ook directur en leeraren mochten felicita ties en hartelijken dank der overheidsverte genwoordigers in ontvangst nemen. Dat de woorden tot het hart der vertrek- kenden spraken, bleek uit het gevoelvolle en aardig toespraakje van den zelfgekozen woordvoerder der klasse, die wethouder, in specteur, directeur en leerarenstaf dankte voor het diploma, dat allen mochten ver werven, voor de sterkende en vriendelijke woorden, voor de aangename en nuttige les sen, voor de geheele, vriendelijke sfeer, die in deze school heerscht. Een aardig souvenir, voor de leeraarskamer, ondanks crisis en ma laise, vertolkte op stoffelijke wijze der leer lingen dankbaarheid en medeleven met de school, waarop met een handdruk de thans ex-vijfde klassers afscheid namen, zoodat deze plechtigheid, die elk jaar opnieuw haar „eigen tale spreekt" weer tot het verleden behoorde. Besluiten wij met belanghebbenden te wij zen op tijdige aanmelding bij den directeur der school, zoodra daarop in onze courant de aandacht wordt gevestigd. Voor eindexamen zijn geslaagdAa. de Bree (B), Aa. Buissing, W. Diermanse (A en B), L. van der Hof (B), Ne. Huibregtsen, Ne. Kommers (A en B), Ca. Lako, L. Lievense, Ga. Marijs, J. Meijers (A en B), Ma. de Nooijer (B\ Ne. de Paauw (B), Be. van Ro- sevelt, F. van Rosevelt, Ma. Scheijbeler (af zonderlijke vakken, A en B), Ta. Steveninck, J. Stroo, Sa. Velders (afzonderlijke vakken") Fr. Witste in (A), Ne. Ova (A en B), A. Rom- bout (B). Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse M. van de Boogaart, L. Crynen, Al, van Dyk, Me. de Geus, C. Gillissen Verschage, P. v. d. Hoi, Ga. de Koning, F. Koolwijk, Aa. Loesberg, J. Meulmeester, W. de Nijs (voorw.), J. van Poelje, Jac. Schroevers, P. van Stee, A. Ste- ketee, Ja. Willemse, Joh. Woltering. (Niet be vorderd 1 leerling). Van de 3e naar de 4e klasse Me. de Bree, Ja. Bijl, Me. Kole, K. Koper, A. Krijger, H. Leuvelink, Ae. Nobels, Ne. Peeman, Me. Pop- pe, S. Prins, La. Sanderse, K. Schoolmeester, Me. van Splunder, He. Zürhaar, Joh. de Roos. Niet bevederd 6 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse Ve. Broerse, J. Buissing, He. de Clerck, Me. Goedbloed, Ce. Jacobs, C. Klaasse, J. Lavooy, A. van der Linde, L. van der Linde, Ja. Meulmeester, Aa. Prince, Ma. van Roosevelt. Ne. Timmerman, L. Torenvliet, Ce. Weijermans. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de le naar de 2e klasse Ma. Bruins- ma, Aa. van Calmthout, La. van Dam, Sa. Harting, Th. de Looff, Aa. Slaats, W. Stroo, A. Verstraete, Ja. de Vrie. Niet bevorderd 1 leerling» De vastrechttarieven van de Pzem. De middenstandsvereeniging „Gemeen schappelijk Belang" alhier, heeft naar aan leiding van desbetreffende verzoeken, gericht tot de directie van de Pzem, bericht ontvan gen dat de vastrecht-tarieven voor de leve ring van electrisch licht zullen gewijzigd worden. Het vastrecht zal bij deze nieuwe verlaagde tarieven op andere grondslagen gebaseerd zijn dan de bestaande. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een t vree tal foto's van het spoorwegonge luk bij Krommenie, waarbij 3 personen wer den gewond en zeer groote materieele schade werd aangericht. Eenige opnamen van het opslaan van een nieuw soort schipbrug door de pontonniers in de nabijheid van het slot Loevestein. De Iandhoofden bestaan uit vakwerkspanningen en de rest uit doorlaatvak- ken. Zware brand aan de Oude Schans te Amsterdam. - Een buitengewoon kunstwerk in den Haagschen Dierentuin het opmaken van een bloemenklok. Twee duizend bier vaten v/orden verscheept naar Amerika. Vertrek van mevrouw Kohier voor haar voor- drachtstournée door Nederl. Indië. Heden is het vischseizoen weer geopend de ware vischliefhebbers vullen hun uitrusting aan. Een aanwinst voor de Rotterdamsche Diergaarde. De nieuw benoemde hoog leeraar in de bouwkunde aan de Hoogeschool te Delft, de heer H. Rosse te New-York, Feestvereeniging „Het Eiland". In een gisterenavond gehouden vergadering van de feestvereeniging „Het Eiland" werd besloten dat met de leden en hun kinderen een autotocht naar Breda zal worden ge maakt. Er waren enkele leden die er de voor keur aan gaven een uitstapje naar België te maken, maar de meerderheid der leden stond verdwijnen spoedig) 'Sn door een pot V T5|| Bij alle drogisten. op het standpunt dat het geld in eigen land moet blyv<n. Aan den voorzitter werd dank gebracht voor de stappen die hij gedaan heeft voor het plaatsen van banken en trappen op het Eiland en voor de medewerking hieraan van Burg. en Weth. werd eveneens dank gebracht. De wensch werd evenwel uitgesproken dat er nog eenige banken bij zullen worden ge plaatst, want er was om 6 banken verzocht, doch werden er slechts 2 geplaatst. Nog werd besloten aan Burg. en Weth. te verzoeken een verbod uit te vaardigen tot het fietsen op den dijk. Aan de Eilandbewoners zal worden ver zocht de hygiëne op het Eiland te helpen be vorderen door geen etensresten en vuilnis achter den dijk te werpen. Winkelnieuws. Het winkelpant van den heer W. F. Meul meester in de Kerkstraat, dat bij den brand in den nacht van 13 op 14 November geheel verloren ging, is weder herbouwd. Het nieuwe winkelpand wordt morgenmid dag geopend. De geheele voorgevel maakt een zeer goe den indruk, deze is in modernen stijl uitge voerd, de winkelpui geheel bekleed met diep zwarte tegels, terwijl de bovengevel in geel genuanceerde klinkers is gemetseld, bekroond door een overstekende goot, waarboven over de geheele breedte aaklichten zyn aange bracht. De winkel bevat twee toonbanken, twee etalagekasten, kantoortje en winkelopstallen. Hij is in tweeën verdeeld voor den verkoop van kruideniers- en vleeschwaren. De eta lage-kasten en winkelopstal zijn geheel stof vrij uitgevoerd, terwijl de wanden van de winkel-etalage, kasten en kantoortje bestaan uit witte tegels. De vloer van den winkel be staat uit een betonplaat berekend op een draagvermogen van 500 K.G. per M2. en deze is overdekt met granito evenzoo de vloer der etalagekasten. Achter den winkel bevindt zich een maga zijn, dat ook toegang geeft tot den kelder, welke eveneens als bergplaats is ingericht. Het bovenhuis heeft een aparten ingang met ruim trappenhuis, hetwelk toegang geeft tot de bovenwoning. Het geheel werd ontworpen en uitgevoerd door den heer A. Loois, bouwkundige M.T.S. Het glas- en verfwerk werd verricht door de heeren A. de Landmeter <fo Zoon, terwijl de aanleg der electrische verlichting werd uit gevoerd door de heeren W. B. van den Berg Zonen, allen te Vlissingen. A4IDDELBURG. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts L?n. Co. Aan het verslsg van directeuren der N.V. Houthandel voorheen G Alberts Lzn. en Co. te Middelburg, over het boekjaar 1932 is het volgende ontleend De ongunstige factoren, welke in 1931 reeds bestonden, bleven in de eerste helft van 1932 onverminderd voortduren, terwijl in de twee de helft de prijzenval tot staan mocht komen. Het is alleen door de uiterste inspanning en de invoering van verschillende bezuinigingen mogelyk gebleken den terugslag voor onze Vennootschap binnen redelijke grenzen te houden en het jaar 1932 met een aanzienlijk kleiner tekort dan het voorgaande te doen eindigen. De beduidende prijzenval on de afnemende omzet maken het ondertusschen steeds moei lijker een loonenden afzet te vinden, zoodat mede door de voortdurende groote stilte in het zagerij bedrijf en in den scheepsbouw het invoeren van meer ingrijpende bezuinigingen noodzakelijk is. Wij vertrouwen, dat deze be zuinigingen en eenige reorganisaties het ons mogelijk zullen maken de noodzakelijke sta biliteit in 1933 te bereiken. Het komt ons gewenscht voor de ten vorige jare gemaakte reserve tegenover deelname in andere ondernemingen met 25.000 Le ver- hoogen, welk bedrag U afzonderlijk in de winst- en verliesrekening vermeld vindt. Uit de balans en winst- en verliesrekening blijkt, dat in 1932 in ons bedrijf een verlies is geleden van 18.637.58 tegenover 99.938.55 over 1931, nadat ook wederom dit jaar de noodige.afschrijvingen op voorraden zijn ver richt. Waar het boekjaar 1932 met een verlies- saldo ad 61.906.25 aanving, zal hierbij ge voegd ïhoetèn worden bovenstaande bedrijfs verlies ad 18.637.58 alsmede de reserveering

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1