TWEEDE BLAD d or rat k urgsche Stoomvaart FEUILLETON De Twee lachten in het Leven. BINNENLAND SPORT 11 van de en, het rijwiel et rijwiel met „Adelaar"- 35.met 2 m „Adelaar" - kroon. Alleen DE RUIJS- in 14. irg-Kotterdam m plaatsen \ssag1ers, :n vee Midd m.uur 8 8 8 v Rott. vm, um 9 9 9 lekomen isport- en Exp. G. VOS Xelef, 3ERS, Tel. 153. OUT. Tel. j82. Telef. 101. Dinsdag 30 Mei 1933. No. 126. ONS WEEKPRAATJE We hebben altijd een zwak gehad voor wat „het volk" heetlet welhet volk, zónder hoofdletters, dus de menschenmassa, welke dorp, stad, provincie, een land of de wereld in het algemeen bewoont. Het volk moge al eens door wat heethoofden een oogenblik op sleeptouw worden genomen en dan uit den band springen, wanneer het volk zich zelve is, dan is het over het algemeen goed en lob besachtig. Daar hebben we het Zwitsersche volk. Dat heeft dezer dagen beslist over de voorgestel de salariskorting met l/2 van het lands- personeel en heeft die korting met een meer derheid van ruim honderdduizend stemmen afgewezen. In Zwitserland kan dat, omdat daar het volksrefenredum wettelijk is inge steld en geregeld. De Zwitsersche Bondsraad (Tweede Kamer) had die korting met alle stemmen der burgerlijke partijen vóór aan genomen. Omdat zulks natuurlijk noodig was in den huidigen toestand en de begrooting sluitend moet worden gemaakt, daar anders het algemeen belang zou worden geschaad. Door inflatie en een financieele ontwrich ting van het maatschappelijke leven. De meerderheid van den Bondsraad was gekozen door een meerderheid van het volk, maar toen datzelfde volk over het kortingsvoorstel werd gehoord, verklaarde het zich tegenUit goeiigheid, op zichzelf een schoone deugd. De meerderheid des volks heeft haar inkom sten met veel méér dan 7'/2 te zien dalen, maar wilde niet, dat ook haar eigen ambtena ren iets zou worden gekort. Dan betaalt het liever uit haar verminderde inkomsten wat méér belasting 't Komt ons meer sentimen teel voor dan verstandig, maar zoo is het volk nu eenmaal. Nu zou men kunnen beweren, dat een staat niet kan worden bestuurd met senti mentaliteit en dat het derhalve in het alge meen belang, dus ook in het belang van „het volk", beter zou wezen om de mogelijkheid tot het houden van een volksreferendum maar weer af te schaffen, maar dat gaat niet. Het is „reactionnair" om democratische volksrechten af te schaffen en reactionair beteekent zooveel als „politiek-misdadig".. Het volk als massa is een aardig iets, en vooral een eigenaardig iets. Het volk b.v. heeft het algemeen kiesrecht begeerd, naar een aantal politieke leiders ons altijd hebben verzekerd, maar het volk blijkt niet te kun nen stemmen. We hebben er onlangs heel zwaarwichtige artikelen over gelezen in en kele groote bladen. Bij elke verkiezing en ook weer bij de jongste worden vele tien duizenden stemmen anders uitgebracht, zóó wordt algemeen aangenomen, dan de bedoe ling was. Tienduizenden kiezers kunnen de eenvoudige techniek van het stemmen maar miet snappen. Ze maken b.v. met zorg het vakje achter, in plaats van vóór, den naam van hun uitverkorene rood en stoppen zich zelf daarmee een zwarten kater in de han den, terwijl ze zich een witte poes bedoelden aan te schaffen. Of omgekeerd. Vele politiek-geleerden verzuchten over dat alles in wanhoop en bedenken de vreemdste stelsels om het den kiezers maar gemakkelij ker te maken. Een knap ambtenaar meende een oplossing gevonden te hebben. Laat de kiezers geen vakje rood maken, adviseerde hij, maar eenvoudig het cijfer doen neerschrijven Naar het Engelsch. 9) „Dat weet niemand. Ik denk, dat ze zijn spoor wel zullen gevolgd hebben aan boord van een Italiaansche boot die dien ochtend vroeg, vóór het aanbreken van den dag, al naar Napels vertrok. Maar hij is daar nooit geland, voor zoover men er achter is geko men. Al licht kan hij ook op Sicilië zijn af gestapt, in Reggia, of in een van de kleinere havens. In ieder geval werd er nooit meer iets van hen vernomen." „Wat een tragedie voor het heele regi ment Hun kolonel gedood en een tan hun officieren onteerd en voortvluchtig Het zal mij benieuwen, wat Roger van dat geval weet te vertellen 1" „Ja, je zult nu gauw genoeg in de gelegen heid gesteld zijn het hem te vragen, als het regiment weer terug is. Jullie zult elkaar wel dikwijls zien. Je bent eikaars eenige familie leden, is 't niet Mrs. Muncaster overlegde al, dat zij het een uitstekend iets zou vinden;- als de jon gelui een paar werden. Hij was niet rijk, maar zij wel en het geld moest toch maar 't liefst in de familie blijven, meende Adela. „Och, ik denk niet, dat ik Roger nu zoo heel dikwijls zal zien." „Maar natuurlijkDat spreekt vanzelf" V van lijst en persoon zijner keuze. B.v. lijst II, nummer 13. Tegen dat denkbeeld werd een berg van bezwaren gesteld. Wist deze ambtenaar dan niet, zoo was de algemeene vraag, dat tien duizenden kiezers niet in staat zijn om on betwistbaar duidelijke cijfers te schrijven Wat een geredekavel zou dat worden in de stembureauX, als dp een uit een cijfer 13 las, een ander 18, een derde 15, terwijl een vierde het stembiljet ondersteboven houdend niet anders dan 51 meende te kunnen lezen. Meen niet, waarde lezer en kiezer, dat we spotten. Over zulke kwesties wordt op het oogenblik heel ernstig in de pers gepolemi seerd. De kiezers, die niet in staat zijn om het vakje voor den naam van den candidaat hunner keuze uit te vinden en dan rood te maken, noch een leesbaar cijfer op een pa piertje te krabbelen, die hebben toch invloed bij de bepaling, door wie en hoe we moeten worden geregeerd. Aan hen wordt het „oor deel" gelaten over een regeeringsprogram, over moeilijke budget-kwesties, over heel het wezen der staatkunde. Dan maar het fascisme, de autoritaire staatsidée Onzin we voelen ondanks alles veel voor de democratische volksrechten. De volkswil behoort echter niet de eenige basis voor het staatsbestuur te zijn. Er moet in den staat een kundig gezagsapparaat wezen, dat onder een voortdurend betasten van den volkswil een regeering voert, welke het volk dient en zoo noodig tegen zich zelf be schermt. Het verloop van de Kabinets-crisis. De voorzitter van de R. Kath. Tweede Kamerfractie, prof. mr. P. J. M. Aalberse, heeft aan „de Maasbode" uitvoerige mede- deelingen inzake het verloop der kabinets crisis gedaan. Hij zet daarin uiteen, dat de R. Kath. fractie vóór alles een rechtsch ka binet wenschte, maar, mocht dit niet moge lijk blijken, dan had men geen bezwaar tegen een kabinet op breedere basis, met de vrij zinnig-democraten. In geen geval echter wil de zij met de liberalen in zee. Toen dr. Co- lijn zich tot de vijf partijen wenschte te be palen, moest het antwoord van de R.-Kath. fractie een afwijzend zijn. In een schrijven van 12 Mei heeft zij evenwel nogmaals aan gedrongen op de vorming van een parlemen tair zuiver rechtsch kabinet, met loslating dus óók der vrijzinnig-democraten. Daaraan heeft dr. Colijn niet kunnen voldoen en het crisis-kabinet kwam tot stand, waarin prof. Aalberse een extra-parlementair kabinet ad hoe ziet. Van meer belang het bovenstaande is immers reeds weer historie geworden lijkt ons de vraag, hoe de R. Kath. fractie tegenover het thans gevormde kabinet— Colijn zal staan. Hierop antwoordde prof. Aalberse „Natuurlijk zal tegenover dit kabinet onze houding dezelfde zijn als die tegenover het extra-parlementair kabinet—Ruys de Bee- renbrouck. De R. Kath. Kamerfractie is van oudsher reeds Schaepman beroemde er zich op gouvernementeel geweest. Wij zullen ons niet, na hetgeen is gebeurd, en wat ook voor ons hier en daar nog eenige opheldering zal behoeven, aan het voeren van een kleingeestige of rancuneuze politiek bezondigen. Drie van onze allerbeste men- schen zullen in dit kabinet zitting nemen. Het kabinet kan er van verzekerd zijn, dat de R. Kath. Kamerfractie, gelijk steeds, ook thans een loyale houding zal aannemen en ook, evenals in de vorige periode, den moed zaï hebben om impopulaire maatregelen, in dien wij meenen, dat deze in het belang van land en volk beslist noodig zijn, goed te keu ren. Ik ben er van overtuigd, zei professor Aalberse met nadruk, dat aldus de houding zal zijn van de geheole fractie. Maar men zal er weer steeds rekening mee moeten hou den, dat wij nu weer een extra-parlementair kabinet hebben. De R. Kath. Kamerfractie aanvaardt daarom geenerlei verantwoorde lij kheid voor het optreden en de werkzaam heid van dit kabinet, maar alleen voor het antwoordde haar vriendelijke gastvrouw, die zich voornam, de jongelui zooveel mogelijk met elkaar in aanraking te brengen, doordat zij kapitein Lauderdale zou noodigen zoo dikwijls hij maar verlof kon krijgen. „Maar ik hoop, dat ik dan al op een an dere manier bezet ben, Adela. De reden, dat ik zoozeer getroffen werd door den naam van Vyvian is, dat ik dien in den komenden tijd dikwijls hoop te hooren. Ik heb namelijk geschreven op een advertentie voor gezel schapsdame en lectrice bij een oude, blinde mrs. Vyvian. Ik zou wel eens willen weten, of zij familie was van dien officier." „Maar, Jocelyn, dat meen je toch nietJe gaat hier toch niet weg.... Neen, dat kan immers niet l Je hadt mij toch zóó beloofd, om te blijven tot het eind van de maand." „Ja, maar als ik nu die betrekking krijg J ij een betrekking 't Is immers te gek om alleen te loopen Je verteert nog geen kwart van je inkomen en nu wilde je Neen, dat gaat mij te hoogof misschien ben ik er ook te dom voor om het te be grijpen." „Kijk eens hierik heb dus geschreven op een advertentie, om mij aan te bieden als gezelschapsdame en om een blinde het leven v/at opgewekter, te maken. Acht jij mij niet in staat tot zulk een liefdewerk Dat is geen pompliment' voor mij „Maar.... Je hoeft toch geen geld te ver dienen „Foei, Adela De dominee moest je eens hooren Is geld dan de eenige beweegreden, die mij tot zulk een onderneming dry ven feit, dat zij er niet toe meewerkt, dit kabinet ten val te brengen, zoolang daartoe geen overwegende redenen zijn, en voor de daden van het kabinet, welke door» haar, blijkens haar optreden in de Tweede Kamer uitdruk kelijk of stilzwijgend zijn goedgekeurd. Na tuurlijk zal in de komende tijden bij de vraag, welke en in hoever loyale steun moet v/orden geboden, zeer zwaar mede moeten wegen de uiterst moeilijke omstandigheden, waarin dit kabinet optreedt. Dit is dan ook de reden, waarom ik respect heb voor de mannen, die bereid zijn gevonden, in dit kabinet zitting te nemen." De loonsverlaging voor provinciale en gemeente-ambtenaren. De parlementaire redacteur van „het Volk" heeft zich tot dr. Colijn gewend naar aanleiding van het ook door ons opgenomen bericht van „de Tel." betreffende de loons verlaging van provinciale en gemeente-amb tenaren, met het verzoek of het reeds mo gelijk was, ter zake nadere inlichtingen te verschaffen. Dr. Colijn verklaarde echter zich op dien weg niet te kunnen begeven. Over persbe richten, waarin van bepaalde regeerings- plannen wordt gerept, zal de premier zich niet uitlaten. Men zal, wat dit betreft, tot September geduld moeten betrachten. In de regeeringsverklaring, die morgen in de beide Kamers wordt afgelegd, zullen namelijk slechts algemeene lijnen getrokken worden. Men kan zoo besloot dr. Colijn in grijpende maatregelen niet als rijpe pruimen van een boom schudden. Nieuw verbod voor militairen. Het „Volk" meldtBij ministerieele be schikking is bepaald, dat het aan militairen ter zeemacht is verboden, zich te verzekeren bij de Centrale Arbéiders-Verzekerings- en Depositobank. Deze verbodsbepaling heeft betrekking op reeds gesloten of nog te sluiten verzekeringen. De eerste moeten premie-vrij worden ge maakt. Bestrijding crisis-werkloosheid. In zijn Zaterdag gehouden vergadering heeft de Hooge Raad van Arbeid gediscussi eerd over het door een commissie van prae- advies uitgebrachte, rapport inzake een wet telijke verkorting van den arbeidsduur tot bestrijding der crisis-werkloosheid. In het rapport worden de verschillende zijden van het vraagstuk uitvoerig belicht, terwijl ten slotte als compromis wordt aan bevolen een oplossing, waarbij de overheid in de eerste plaats zich zou bepalen tot het aan moedigen van vrijwillig tot stand gekomen regelingen, terwijl daarnaast de mogelijk heid zou worden geschapen, dat van over heidswege na een bepaalde procedure en on- c'.er de noodige waarborgen aan bepaalde be drijfstakken de verkorte werkweek verplicht zou worden opgelegd. Een machtigingswet zou met het oog hierop noodzakelijk zijn. Over deze oplossing hebben in, den Raad de stemmen gestaakt (1818). De leden, die tegen deze oplossing gekant waren, verwacht ten uitsluitend heil van het bevorderen van vrijwillig totstandgekomen regelingen. Een meerderheid in den Raad verklaarde zich voorstander van het scheppen van de mogelijkheid tot toekenning van zgn. over- bruggings-subsidies uit de overheidskas ten behoeve van hen, die een loonderving onder gaan tengevolge van de verkorting van den arbeidsduur. Deze meerderheid gold zoowel voor het toekennen dezer tegemoetkoming bij vrijwillige arbeidsverkorting (19 tegen 15) als voor hetzelfde bij een opgelegde regeling (20 tegen 15). Een zeer groote meerderheid van den Raad (31 tegen 3) zou intusschen bij het bepalen van den omvang dezer tegemoetkoming wil- .'en rekening zien gehouden met de bespa ring, welke redelijkerwijze verwacht mag worden voor de publieke kassen, voort te vloeien uit de vermindering van uitkeering ter zake van werkloosheid of steun in ande ren vorm. Het advies van den Raad over dit onder werp zal binnenkort in extenso worden ge publiceerd. kon ,Neen, het is niet de éénige beweegreden. Liefde is de andere", zei Adela nu pein zende. „Liefde en geld, dit zijn de beide machten, die over de menschen regeeren". zei Horace Zondag nog in zijn preek." Jocelyn glimlachte eens. HOOFDSTUK VIII. „Hoor eens, Adela", begon ze vertrouwe lijk, „wil je wel gelooven, dat het een ver schrikkelijk iets is, als je zoo'n vlinderbe- staan leidt, dat je eigenlijk nergens nut toe bentdat het niet in 't minst eenige leegte zou maken in iemands bestaan, als je er zóó uit was Ik ben tenminste zoo verwaand en zoo zelfzuchtig, dat ik gemist wil worden en om dat te bereiken, moet ik eerst iemand kunnen helpen. Ik zou mijn eigen moeder willen voorlezen en het leven aangenaam v/illen maken, als ik haar nog om mij heen hadwaarom zou ik ditzelfde dan nu niet doen voor een aangenomen moeder?" „Maar je kunt op die manier een meisje, dat in haar onderhoud moet voorzien, haar betrekking ontnemen." „Ja, daar heb ik ook wel aan gedacht, want ze zullen mij natuurlijk een honorarium willen geven. Maar dat is nietsDat besteed il: dan, om een ander jong meisje voort te helpen. En verder kan je nu net zoo lang praten als je wilt, ik geef het idéé toch niet op. Wel heb ik je nog één vraag te doenof de dominee en jij als-je-blieft zoo veel moge lijk goeds van mij wilt zeggen, wanneer er bij ■Jullie om referenties gevraagd wordt."- Inkrimping van den veestapel. De centrale landbouworganisaties en het dagelijksch bestuur van den Algemeenen Ned. Zuivelbond hebben de volgende conclusie van gezamenlijk overleg ter kennis van den minis ter van economische zaken gebrachtafzet van margarine in het binnenland worde be perkt, ter geheele of gedeeltelijke vervanging van het menggebod, teneinde binnenlandsch verbruik van boter zooveel mogelijk te be vorderen. Voorts vrijwillige inkrimping van den veestapel door het overtollige vee uit de markt te nemen. Verbond van Gemeenteambtenaren. In de te Utrecht gehouden 28e jaarverga dering van het Nationaal Verbond van Ge meente-ambtenaren wei-den aangenomen voorstellen om te komen tot een wettelijke regeling van de 40-urige werkweek en een verlaging van den leeftijd, waarop een amb tenaar pensioen-gerechtigd is. Beide voor stellen hebben ten doel zoowel bestrijding van de werkloosheid als het bieden van meer mogelijkheden aan de jeugdiger ambtenaren. Ook is aangenomen een voorstel om bij de gemeentebesturen actie te voeren om de be langen van het jeugdige personeel meer dan tot nu toe te ontzien. In studie zal worden genomen de mogelijk heid van het exploiteeren van vacantiehui- zen en de vorming van reiskassen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Intrede. Zondag is ds. I. j. Vasseur, gekomen van lerseke, bij de Vrije Evang. gemeente te 's- Gravenhage bevestigd door ds. J. Enter van Rotterdam, die sprak over Joh. 1 6 en 7. Ons laatste woord vóór Pinksteren. Het Zendingsbureau giro 6074 ver zoekt ons plaats voor het volgende Weinige dagen slechts scheiden ons nog van het Pinksterfeest, dat van oudsher het feest is, waarop aan Uitwendige Zending bijzon dere aandacht wordt besteed en bijzondere gaven gegeven. Wij hebben door het beschik baar stellen van het Pinksterboekje het onze gedaan, om die bijzondere aandacht zoo sterk mogelijk te maken en de bijzondere gaven ten bate van het geheele werk en niet alleen van dat der Samenwerkende Corporaties hooger op te voeren. Maar ook voor den ar beid onzer Corporaties is dit laatste wel zeer noodig, zooals blijkt uit de volgende cijfers. Op 1 Mei hadden wij 67.000 minder ont vangen dan verleden jaar. In Mei 1932 is ontvangen 91.000. Maar dit jaar tot dusver 29 Mei is ontvangen 40.000. Zoo groeit de achterstand bij verleden jaar vergeleken tot f 117.000 en de achterstand bij de raming vergeleken tot ruim ƒ230.000. Daaraan be hoeven wij niets toe te voegen dan het ?r- zoek, dat men zich met allen ernst de vraag stelt„Wat kan ik doen, om hierin te helpen voorzien Geref. Kerken. Op het tweetal te Heerde komt voor ds. D. Scheele te Middelburg. Prof. G. Wisse. Prof. G. Wisse, hoogleeraar aan de Theolo gische School te Apeldoorn, die, vergezeld van zijn echtgenoote, een reis naar Ned.- Indië zal maken, vertrekt morgen met de „Marnix van St. Aldegonde" uit Amsterdam. Hij is voornemens in October weer in het vaderland terug te keeren. Tegen de sulms. De aartsbisschoppen van Canterbury en York hebban de geheele Engelsche kerk op geroepen om in een vijf-jaarsveldtocht thans af te rekenen met de „achterbuurten" der groote steden, de „sulms". Deze zijn in vele steden de schande dezer eeuw en behooren te verdwijnen. De vrije kerken hebben zich bij den oproep der leiders van de staatskerk ter zake geheel aangesloten. De Mulo-examens. Tot deskundigen voor deze examens, welke te Goes, Arnhem, Nijmegen en Breda zullen worden gehouden, zijn o.a. benoemd voor Duitsch mej. R. B. de Jonge en de- heer Ad. Mets Jr., voor kennis der natuur de heer B. „Maar waar is dat „Huize Merlin" eigen lijk En de familie heet Vyvian, zei je Zouden ze nog verwant zijn aan den officier van het East-Mercia-rcgiment Het is nu niet zoo'n dagelijks voorkomende naam." „Huize Merlin ligt bij Öaerleon. ik heb het gezien, toen ik van Hereford daarheen ben gefietst." „Ik zal het eens opzoeken in Debrett." Ze ging het boek halen uit de studeerka mer en vond daar dan ook in, dat de familie twee landgoederen bezat, één „Plas Mawyr" Noord-Wales, en één „Marlin" in het graaf schap Monmouth. Er waren twee zoons, Launcelot en John Roland Penrhyn in het East-Mercia-regiment. „Maar die laatste is er dus nu niet meer", begon Adela weer. „Hoe eigenaardig, dat je juist daarheen moet gaan „Me dunkt, als er zoo iets droevigs in de familie is voorgevallen, zullen ze nog eens zoozeer behoefte hebben aan troost Het kwam dus zeker, doordat ze onder de schaduw van zulk een groot verdriet en zulk een schande waren, dat ze een dergelijk af gezonderd bestaan leidden. Toen Jocelyn eindelijk antwoord kreeg op haar brief, keek zij eerst langen tijd naar de enveloppe, vóór zij den moed had, die te openen. Toen zocht zij de onderteekening op, die luidde„Launcelot Penrhyn Vyvian." Hij deelde in korte, zakelijke bewoordingen mee, dat onder de brieven die zij hadden ge kregen om te solliciteeren naar de betrekking van gezelschapsdame bij zijn moeder, de hare hun de beste had geleken. H. Ligteringen, voor aardrijkskunde de heer C. van. Alten, voor geschiedenis de heer J. Waverijn en voor rekenen en handelskennis de heer G. A. Teunis, allen te Vlissingen. Examens hoofdonderwijzer. In de commissie voor het afnemen der examens voor hoofdonderwijzer is benoemd tot voorzitter van de commissie van de exa mens welke gehouden zullen worden te Rot terdam II voor de inspectie Gouda, Brielle, Dordrecht, Gorinchem, Goes en Middelburg S. Brandsma, inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Brielle, te Rotterdam. Examen voor machinist en motordrijver bij de Binnenvaart. Geslaagd voor machinist, diploma A de heer C. A. Boutkan en voor V.D. diploma machinist en motordrijver de heeren J. H. Gooijen, J. J. Beenhakker en J. Roest, allen leerlingen van de Binnenvaartschool. Examens. Voor het examen als machinist diploma B is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. A. Magielsen te lerseke. MARINE EN LEGER Het reisplan voor de oefeningsreis van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerk" in de Noord zee, onder bevel van den kapitein ter zee C. ter Poorten, is als volgt vastgesteld Vertrek Nieuwediep Dinsdag 4 Juliaankomst Odda (Hardangerf jord) Zaterdag 8 Julivertrek Odda Woensdag 12 Juüaankomst Stavan- ger Woensdag 19 Julivertrek Stavanger Maandag 24 Juliaankomst IJmuiden Woensdag 2 Augustus. Het reisplan voor de uitreis van Hr. Ms. flotillevaartuig „Johan van Nassau" naar Curasao ter aflossing van Hr. Ms. torpedo- bootjager „Van Nes", onder bevel van luite nant ter zee le klasse W. van den Donker, is als volgt vastgesteld Vertrek Den Helder Donderdag 22 Juniaankomst Ponta del Gada Vrijdag 30 Junivertrek Ponta del Gada Maandag 3 Juliaankomst Trinidad Zaterdag 15 Julivertrek Trinidad Dinsdag 18 Juliaankomst Paramaribo Vrijdag 21 Julivertrek Paramaribo Donderdag 27 Juli aankomst Curasao Dinsdag 1 Augustus. Bij Kon. besluit van 23 Mei is lo. aan den eervol ontslagen kapitein ter zee J. C. M. Warnsinck eervol ontslag verleend als advi- seerend lid van de commissie benoemd bij Kon. besluit van 24 Januari 1922 no. 25 (Vlootcommissie) 2o. benoemd tot advisee- rend lid van voormelde commissie de kapi tein-luitenant ter zee J. E. Meijer Ranneft. De kapitein ter zee J. T. A. J. Bruinsma, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is ter beschikking gesteld. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse M. C. Schol is overgeplaatst van de onderzeedienstkazerne te Willemsoord naar Rotterdam bij den afbouw van de onderzee boot K XVI, in aanbouw voor den dienst in Oost-Indië bij de Rotterdamsche Droogdok maatschappij. Het 25ste Bondsfeest van het K.N.G.V. Het uitgebreide programma is verschenen, van het 25ste bondsfeest van het Kon. Ned. Gymnastiekverbonud, dat van 2 tot en met 6 Juni te Rotterdam plaats heeft. Het bevat een. groot aantal wedstrijden en wij troffen KOPPIGHEID? VELPON kan, dat is een feit, .Wat stuk k repareeren Waarom zoudt U, uit koppigheid. Die lijm óók piet probeeren Clinge Doorenbps. 't Is een CETA-BEVER product. .Mijn moeder is oud en zwak en blind en zij behoeft de voortdurende zorg en op lettendheid van nog iemand buiten haar kamenier. Zij lijdt aan aandoeningen van hett en eenige schok zou zeer noodlottig op haar kunnen werken. Er wordt van u ver langd, dat u haar voorleest, dat u enkele brieven voor haar schrijft, de meeste cor respondentie neem ik op mij en dat u haar verder tot gezelschap is. Wij zullen u zeer dankbaar zijn, als u voor haar zingen en spelen wilt, want zij houdt bijzonder veel van muziek. U zult een groot deel van den dag geheel kunnen besteden, zooals u dit zelve wilt, want moeder neemt veel rust. Ik voel my verplicht, u te waarschuwen, dat u het leven op Merlin misschien wat saai en eenzaam zult vinden. Maar juist door den toestand van mijn moeder ontvangen wij niemand en zouden ook liever zien, dat u geen kennissen maakt in de buurt. Het is geen aantrekkelijk leven voor een jong per soontje en ter vergoeding daarvan ben ik dan ook bereid, het salaris te geven, dat u ver langt. Voor één ding moet ik u speciaal waar schuwen Moeder kan in het geheel niet hebben, dat er over militaire onderwerpen gesproken wordtdit schijnt haar altijd bij zonder op te winden. Vandaar dat wij zorg vuldig dergelijke berichten in de kranten vermijden." .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5