GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK Bt EER&ÉRÏÉHT Buitenlandsch Weerbericht. niet gedaan werd. Als Boogerd vrij voor doel komt, wist de doelman der gasten wederom door uitloopen te redden. D.C.L. is het meest in het offensief en na een half uur weet de rechtsbinnen der Maasstadbewoners Kats met een hard laag schot in den uitersten hoek te passeeren, uit een voorzet van links. (0—1). Direct hierop moet Kats van dichtbij red den. wat hij fraai doet. Bij een volgenden aanval van Vlissingen, kreeg Verhulst uit een voorzet van Kersemakers in moeilijke positie een kans, doch zijn kopbal gaat juist naast de paal. Even voor de rust ging de rechts buiten der bezoekers er alleen van dooi- en met een zeer hard schot, werd Kats voor de tweede maal gepasseerd. (02). In de tweede helft probeerde Vlissingen hard om haar achterstand in te halen, doch in den doelman der gasten vonden zij een onoverkomelijk struikelblok, temeer daar de voorhoede onzer stadgenooten niet van dicht bij den deelman wist te naderen, doch het meest met verre schoten probeerden. Vlissingen bracht na een half uur spelens in de 2e helft een kleine omzetting in de voorhoede. Kersemakers gaat nu midvoor spelen en Boogerd naar de rechtsbuiten plaats. Vrij spoedig had Vlissingen nu ook succes, toen Verhulst een schot inzond, dat gestopt werd, doch door een der anderen voorwaar tsen weer werd ingeschoten. (12). Vlissingen probeerde nog om gelijk te ma ken, doch in plaats hiervan wist D.C.L. nog maals het doel te vinden, als de centervoor der gasten met de borst een bal opving en van dichtbij wist te scoren. (13). Kats kreeg daarna nog eenige moeilijke ballen te verwerken, doch wist tot het einde de stand onveranderd te houden. De Zeeuwen—R.B.C. 04. De Zeeuwen speelden aan den Koudekerk- schen weg op haar terrein, eveneens een friendly game tegen R.B.C. I uit Roosendaal, met als resultaat een 04 Overwinning voor de bezoekers. Met de rust hadden de Braban ders een 02 voorsprong. Deze overwinning dankt R.B.C. in hoofdzaak aan haar hechte verdediging, waarin vooral Luyterburg weer uitblonk. In het veld waren de partijen vrij wel aan elkaar gewaagd. Enkele tegenpunten hadden de Zeeuwen welverdiend, doch dooi de uitstekende achterhoede der gasten kon den de Zeeuwen niet tot doelpunten komen. De referee, de heer C. Koster, leidde dezen wedstrijd tot voldoening van beide partijen. INSIDER. Zeeuwsche Voetbalbond. Eiland Boys I—Goesche Boys I 2—1 De nationale afstandsmarschen. De groot© voorbereiding van de Nationale Jubileummarsch van de tienjarige gymnas tiekvereniging „Achilles" te Middelburg, deed veel verwachten, als het weer maar wil de medewerken. Dit laatste is gisteren geluk kig voor organisatoren en deelneemsters en deelnemers het geval geweest en het succes, dat feestcommissie en bestuur hebben gehad, is dan ook zeer groot geweest. Het slotnum mer van de feesten voor het tweede lustrum van deze vereeniging is niet minder geslaagd dan de verschillende zaalfeesten van dezen winter en is een schitterende propaganda tevens geweest voor ons schoone eiland Wal cheren. Reeds Zaterdagmiddag begon het eerste voorspel, toen tegen 5 uur na eenig pech onderweg, de groep deelnemers van de Ko loniale reserve uit Nijmegen bij de stations- brug per autobus aankwamen, waar bestuurs leden en de beide „voortrekkers" ter verwel koming aanwezig waren en het direct per slaande trom in vlug marschtempo door een deel der stad ging. Maar nog meer is dit des avonds het geval geweest, toen het muziekgezelschap „Crescen do" onder leiding van den heer P. C. J. de Graaf op de Markt op een gelegenheids podium voor het stadhuis een concert gaf. Tegen 9 uur, toen het eerste deel van het concert ten einde liep, kwamen vanuit de Abdij de signaalafdeeling van „Achilles", alle leden en adspiranten van die vereeniging, de groepen van de Koloniale Reserve en van de Zeeuwsche wandelsportvereeniging en enkele andere, met slaande trom de Markt op, om nadat het muziekkox*ps ook in den stoet had plaats genomen, een muzikale ommegang te maken langs de vastgestelde route. Het was een keurig gezicht al deze sportmenschen in onberispelijke opstelling door de straten te zien trekken en vooral de kleine adspirantjes maken daarbij een lieven indruk. Alom ondervond de stoet veel belangstel ling, hetzij van hen, die zich op straat had den geschaard of wel van uit de woningen, waar men voorbij trok. In de Abdij brachten de marcheerenden den turngroefc aan de familie Quarles van Ufford, terwijl ook de burgemeester vanuit zijn wo ning den stoet gadesloeg. Na de terugkomst op de Markt, zette het muziekkorps het concert voort en deed Vreemdelingenverkeer de belichting van het stadhuis gedurende een uur ontsteken, wat ook nu weer op de reeds aanwezige vreem delingen diepen indruk maakte. Het bleef tot het eind toe druk op de Markt. Te tien uur gisterenmorgen vertrokken de deelnemers en deelneemsters aan de af standsmarschen van 40 en 25 K.M. Hierbij voegden zich de leden der trans portcolonne en de helpsters van het Roode Kruis. De groote marsch ging langs Vlasmarkt, Krommeweele, Seisstraat, Seisplein, Seissin- gel naar den Koudekerkschen weg en toen over Koudekerke, Biggekerke, Valkenisse, langs het rijwielpad naar Zoutelande en over Westkapelle naar Domburg. Hier was rust voorgeschreven en konden ook eventueele lichte verwondingen rustig worden ver bonden. De terugtocht ging langs den Noordweg met een omweg langs de voorzijde van het kasteel Westhove. Bij terugkomst in de stad moest geloopen worden door de Noordpoortstraat, Korte Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Ba lans, Abdij rond, waar de Commissaris der Koningin met zijn familie een deel der terug keerenden gadesloeg, weer de Balans, en dan over de Burg naar de Markt. De 25 K.M. loop ging over den Seisweg en langs Aagtekerke naar Oostkapelle, waar halt is gehouden, om dan over den Noordweg Middelburg weer te bereiken. Natuurlijk hadden de groepen en afzon derlijke personen alom veel bekijks. Tusschen drie üur en half vier kwamen de loopers van de 25 K.M allen behouden te Middelburg terug, zonder een uitvaller, dit waren er ongeveer 70 Het totaal aantal loopers bedroeg 546, het totaal aantal uitvallers slechts 3, en het Roode Kruis had zijn hulp verleend aan on geveer 60 personen. Tusschen 5 en 6 uur was het zeer druk op de Markt en toen kwamen daar geregeld aan de deelnemenden aan de 40 K.M., de mees ten blijkbaar onvermoeid, verschillende groe pen nog in dezelfde keurige houding, waarin zij des morgens waren gestart. In verband met het vertrek van enkele groepen voor dat de prijsuitdeeling plaats had, heeft men toen ook direct den prijs voor den oudsten deelnemer, een beker aangeboden door den heer N. de Jong, uitgereikt aan den heer B. Rombout uit Roosendaal, die 65 jaar oud is en zonder zichtbare vermoeienis na de 40 K.M. den prijs in ontvangst nam met de karakteristieke woorden Ik ben voor deze sport 40 jaar te roeg geboren. Des avonds te 8 uur was de bovenzaal van „de Vergenoeging" geheel gevuld met deel nemers en andere belangstellenden, die de prijsuitdeeling kwamen bijwonen. De eerste prijs voor de verst komende groep, een verguld zilveren kruis van de K.N.A.U., was toegekend aan „Op Stap" uit Hilversum, dat 202 K.M. moest afleggen, de tweede prijs, een zilveren medaille van den heer J. Lagaay, aan de Koloniale Reserve uit Nijmegen, die 181 K.M. getufd heeft, en de derde prijs, een zilveren medaille van de voetbalvereeniging „Middelburg" aan de Delftsche Wandelsportvereeniging, die een afstand van 141 K.M. had af te leggen. De prijs voor de grootste groep, een bron zen medaille van het K.N.G.V., kwam toe aan de Vlissingsche Turnvereeniging te Vlissin gen, die met 56 personen deelnam. Bij den prijs voor de verstkomende adspi ranten afdeeling, een bronzen medaille van „Uit het Volk—Voor het Volk", wees de voorzitter, de heer Hamer, nog eens op de groote prestatie van de jongeren en deelde mede, dat de prijs toekwam aan „Zeelandia" te Hansweert. Na ook nu nog den naam van den oudsten deelnemer te hebben gemeld, kwam spr. tot de voornaamste prijzen, die toegekend door een jury, die op verschillende plaatsen de groepen hadden gecontroleerd, om na te gaan welke, groepen den besten indruk maakten. Hst maximum daarbij te behalen punten was 30. De Zeeuwsche Wandelsportvereeniging te Middelburg kwam met 25 punt in het bezit van den eersten prijs. De afdeeling der S.D.O.A. te Middelburg en die der Koloniale Reserve te Nijmegen hadden een gelijk aantal punten. Bij raden naar paar of onpaar verwierf eerstgenoemde den tweeden prijs. Namens de regelingscommissie werd onder luid applaus een beker aan „Achilles" aan- eboden. De heer K. de Vries, voorzitter van den Zeeuwschen Athletiekbond, wenschte „Achil les" geluk met dit mooie slot van haar jubi leumfeesten. Door de groote deelname en het mooie weder is het een schitterend succes geworden. Postduiven. De postduivenver- eeniging ,,de Luchtbode" heeft Zondag 21 Mei een wedvlucht gehouden van Noyon (Frank rijk). De prijzen werden als volgt verdiend L. van Soelen le pr.W. Hijman 2.12e en 16e pr.P. Bouwman 3e en 4e pr.J. de Nooijer De, 17e en 21e pr.H. Jasperse 6e, 9e en 10e pr.A. Schunselaar 7e en 11e pr. W. Daalhuizen 8e en 24e pr.J. Freeke 18e pr.H. Lecor 14e en 22e pr.L. Braet 15e en 23e pr.W. Bos 18e pr.L. Korff 19e pr. P. Hangoor 20e en 25e pr. Zondag 28 Mei heeft „de Luchtbode" een wedvlucht gehouden van Compiegne (Frank rijk). De prijzen werden als volgt verdiend W. Daalhuizen le pr.W. Bos 2e en 13e pr. A. Schunselaar 3e en 18e pr.P. Bouwman 4e en 6e pr.L. van Soelen 5e pr.L. Braet 7e, 10e en 13e pr.L. Korff 8e, 14e, 15e en 19e pr.W. Hijman 9e pr.H. Jasperse 11e pr.H. Lecor 16e en 17e pr.P. Hangoor 20 pr. Stand kampioenschap van de eerste vijf is P. Bouwman 788.62 p. H. Jasperse 754.50 p. A. Schunselaar 630.-10 p.W. Hijman 588.48 p.L. Braet 431.20 p. Een vreeselijk smok- keldrama. Zaterdagavond omstreeks 8 uur heeft zich op den Rijksweg Gennep— Ottersum een smokkeldrama afgespeeld, waarvan de 41-jarige assistent dienstgeleider kommies der directe belastingen De Man uit Gennep het slachtoffer is geworden. Even te voren had de kommies telefonisch vanuit Ot tersum opdracht gekregen een vrachtauto aan te houden die juist met groote snelheid de Duitsehe grens was overgekomen. Niet tegenstaande de dringende sommaties van de douanen had de bestuurder geweigerd te stoppen en was in dolle vaart doorgereden. Het stond dus vrijwel vast, dat men hier met een smokkel-affaire te doen had. De M. vol deed onmiddellijk aan het verzoek van zijn superieuren en hield de passeerende auto's aan. Vijj spoedig kwam een vrachtauto nader. die met verdachte snelheid reed en volkomen aan de opgegeven beschrijving beantwoordde. Teneinde hei doorrijden te beletten posteer de kommies zich midden op den rijweg en beduidde den automobilist met het wettelijk voorgeschreven sein, dat hij onmiddellijk moest- halt houden, daar de auto gevisiteerd moest worden. De bestuurder dacht er ook ditmaal niet aan het bevel op te volgen. Zon der zich een oogenblik om de ontzettende ge volgen van zijn weerzinwekkende daad te be kommeren, vermeerderde hij zijn snelheid, en reed den kommies eenvoudig omver. Het slachtoffer werd over een afstand van 50 M. meegesleurd en vervolgens met geweldige kracht tegen den grond geworpen, waar hij ernstig gewond bleef liggen. D> onmensche- lijke autobestuurder reed, alsof er niets ge beurd was,, met groote snelheid verder en verdween uit het gèzicht. Toevalligerwijze be vonden zich dicht bij de plaats des onheils eenige jongt.lui, die het geval hadden gezien. Een van hen snelde naar de marechaussee kazerne te Gennep, waar hij het relaas van het gebeurde vertelde. De politiemannen be gaven zich naar den Rijksweg, waar zij het slachtoffer hevig bloedend in bewusteloozen toestand aantroffen. Een passeerend automo bilist droeg den gewonde in zijn auto en ver voerde hem naar het ziekenhuis te Gennep. De behandelende geneesheer achtte den toe stand van den ongelukige, van wien de borst kas was ingedrukt, zoo ernstig, dat direct eenige doctoren uit Nijmegen werden ontbo den, teneinde door een spoed-operatie den pa tiënt in het leven te houden. Dit heeft niet meer mogen baten. Omstreeks 12 uur is de man aan de gevolgen van inwendige ver bloedingen bezweken. Het slachtoffer, dat als een oppassend huisvader en plichtsgetrouw ambtenaar bekend staat, was gehuwd en va der van twee kinderen. Zijn noodlottig ver- scheider heeft ter plaatse groote verslagen heid gewekt. De marechaussee stelde een uit gebreid onderzoek in, teneinde op te sporen aan wien de smokkelauto toebehoort. Het is haar inderdaad gelukt vast te stellen dat dit moet zijn zekere v. d. C., een berucht smokke laar i.i verdoovende middelen en margarine, woonachtig te Nijmegen. Toen een inval te zijnen huize werd ge daan, teneinde hem te arresteeren, bleek hij voortvluchtig te zijn. (Zie verder „Draad en Lucht") Ongelukken. Te Amersfoort is een veldartillerist, die per motorrijwiel van de legerplaats Oldebroek naar Den Haag wil de gaan, op den Hoogeweg tegen een boom gereden. Met een hersenschudding is hij naar het militaire hospitaal vervoerd. Op den Rijksweg te Bussum tusschen de Gooische Boer en Jan Tabak reed Zaterdagmiddag een auto, toen plotseling een fietser uit het rij wielpad de grasberm overstak op een plek waar geen overweg is. De chauffeur trachtte den man, die den rijksweg wilde oversteken, te ontwijken door het stuur om te gooien, doch de fietser sloeg tegen den auto. Hij viel op het achterhoofd en is later met een her senschudding en een bloedende hoofdwonde naar een ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. In de gemeente Halsteren reed een ongeveer 30-jarige koopman in oude me talen, wonend te Bergen-op-Zoom, op zijn rijwiel langzaam naast een groentenkar in de richting van Bergen-op-Zoom. Hij hield daar bij de kar met de rechterhand vast. Juist op het oogenblik dat hij den voerman goeden dag had gezegd en weg wilden rijden pas seerde ''aar ter plaatse een Fransche auto, afkomstig uit Parijs. De wielrijder, die bij het weg rijden op het rechter gedeelte van den weg kwam, werd door den auto aangereden. Hij liep een ernstige schedelfractuur op en werd in bewusteloozen toestand bij omwo nende binnengedragen. Daar is hij even later overleden. Een 1-jarig kindje te Garderen is in een teil met zeepsop gevallen en daarin verdronken. Zaterdagavond weid den werk man C. de K., toen deze zich per fiets naar huis begaf ter hoogte van de St. Josephkerk te Breda door een motorrijder -.oodanig aan gereden, dat hü tegen den grond smakte. Met een hersenschudding en bloedend uit mond en neus werd de man in bewusteloozen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Een 50-jarige majoor, die Zaterdagmiddag op den rijksweg bij Bussum door een auto is overreden, is hedennacht aan de bekomen verwondingen overleden. In de Waalhaven te Rotterdam heeft een droevig ongeval plaats gehad. Een 21-jarige havenarbeider was daar met eenige vrienden aan het baden, toen hij zich iets te ver in de haven waagde en in de diepte wegzonk. Alle pogingen om den jon geman weer boven water te brengen misluk ten. Eerst na een half ifur dreggen haalde men den drenkeling op, doch de levensgees ten waren natuurlijk reeds geweken. Een 62-jarige wielrijder te Delft is aangereden door een motorrijder. De wielrijder sloeg tegen de straat en werd met ernstige ver wondingen naar een ziekenhuis overgebracht. - Een 30-jarige wielrijdster te Oudewater is tegen een auto gereden. Met een ernstige schedelbreuk werd zij opgenomen en naar een ziekenhuis te Gouda vervoerd. Haar toe stand is zorgelyk. De knoeierijen met steun- 1 ij sten te Haarlem. De Haar- lemsche politie heeft, zooals gemeld, vier leden en bestuursleden van de Steenzetters organisatie, aangesloten bij het N.A.S. in be waring gesteld, omdat zij lijsten ingevuld zouden hebben, waaruit moest blijken, dat zij werkloos waren, terwijl zulks niet het geval was. De fraude geschiedde met medeweten van de bestuursleden. De gearresteerden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Naar aan leiding daarvan zijn drie nieuwe arrestaties geschied. Het is niet onmogelijk, dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Een liefdesdrama. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich in de Kromme Mijdrachtstraat te Amsterdam, een liefdesdrama afgespeeld. Een 39-jarige pianist, D, genaamd, had daar tot voor korc geleden kennis gehad met een 36-jarige vrouw. Oneenigheid had hen van elkaar ge bracht. In den nacht ging de pianist toch weer naar de woning, waar de vrouw was blijven wonen. Toen hij bij de woning kwam, arriveerde zij net met een taxi. Toen zij D. zag, zette zij het op een loopen, achtervolgd door D. Hij bracht haar een viertal steken toe in de borst, rug en armen, waarna zij in elkaar zakte. Aanvankelijk dacht men, dat de vrouw levensgevaarlijk gewond was. In het O. L. Vrouwegasthuis, waar zij heen vervoerd werd, bleek echter, dat geen edele deelen geraakt waren. De dader is door de politie gearresteerd. Poging tot berooving. Vrijdagnacht keerde een molenaar uit Box meer, die van eenige klanten in het naburige St. Antonis geld had ontvangen, per rijwiel huiswaarts. Onderweg is hij door twee onbe kend gebleven mannen aangevallen en van zijn fiets getrokken. Terwijl de een den mole naar in bedwang hield, trachtte de andere zich van zijn geldbeurs meester te maken. Een hevige vechtpartij ontstond en op het hulpgeroep kwamen omwonenden toegesneld. Daarop namen de aanvallers de vlucht en verdwenen in de duisternis. Ofschoon een aantal personen de achtervolging begon, is het niet gelukt hen te pakken. Ontsnapping van een misdadiger. Aan één van de Par ij- sche rechtbanken is een misdadiger er in ge slaagd uit de rechtszaal te ontsnappen. Ze nuwachtig renden de politiemannen door de gangen van het gebouw, doch de vluchteling was niet meer te zien. Niemand weet hoe hy er in slaagde te ontsnappen. De man was reeds zes keer veroordeeld we gens diefstal en thans was hij gearresteerd wegens het stelen van een fiets. Zijn arresta tie was te danken aan een burger, die juist op het oogenblik van den diefstal passeerde, den dief achtervolgde en er in slaagde hem te grepen. De rechter wenschte dezen man geluk en zeide „Misschien zou de gevangene nog hier zijn, als u nu bij de hand was geweest". Ook een record. John Tranum, een bekend Engelsch parachutist, heeft een nieuw record gevestigd voor wat men een uitgestelden val noemt, dat wil zeg gen, hij sprong op een hoogte van meer dan 6000 meter uit een vliegtuig en liet zich bijna 5500 meter vallen voordat hij zijn parachute opentrok. De man is veilig in een bosch neer gekomen. Hij was voorzien van het gewone valscherm dat bij de Engelsche luchtmacht in gebruik is bovendien had hij nog een kleinere noodparachute bij zich, doch die heeft hij niet behoeven te gebruiken. Professor (een weinig verstrooid) Heel blij je te zien Hoe maakt je vrouw bet Maar ik ben in het geheel niet ge trouwd Ach, natuurlijkdan is je vrouw dus neg alleen MARKTBERICHTEN VLASMARKT ROTTERDAM. 29 Mei 1933. Aanvoer 3000 K.G. blauw 4650 ct. 10.000 Holl. geel 4055 ct. Aanvoer niet groot, waardoor handel beperkt war AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 29 Mei 1933. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers 0.601 Zeeuwsche blauwe 1.502.10 Zeeuwsche eigenheimers 0.300.60 Zeeuwsche bonte 1.50—2.10 Bravo's 1.75—2.25 Red Star 1.251.90 voer-aardappelen 0.25 0.35 per H. L.Maltha's (winter) c.a. 79 ct.Maltha's Springs c.a. 1614/2 ct. per K.G. Met redelijken aanvoer, kalmen handel. VEEMARKT ROTTERDAM. 29 Mei 1933. Ter veemarkt werden heden aangevoerd 463 vette runderen, 286 schapen of lammeren, 748 koeien en ossen, 819 varkens. Prijzen per f2 Kilo koeien 15—17, 2214— 25, 27i/2—29 ct.ossen 16—17, 21—22i/2, 24— 26 ct.vette kalveren 2025, 3035, 4045 ct.lammeren ƒ610«; Zuiglammeren ƒ7— 9 p^r stuk varkens 14 y215 ct. Koeien en ossen ruimen aanvoer, handel redelijk, er was meer vraag en de prijzen ondergingen, bijna geen veranderingeen enkel prima best beest ging nog tot 1 ct. boven noteeringstieren niet genoteerd we gens te weinig aanvoervette kalveren zeer ruim aangevoerd, handel zeer slecht, le kwal. was tegen hoogere prijzen gemakkelijk te plaatsen, voor afwijkende kwaliteiten kon den de oude prijzen met moeite worden be dongen, een enkel prima kalf ging nog van 2i/23 ct. boven noteering schapen en lam meren garingen aanvoer, handel zeer slecht, prijzen lagervarkens redelijken aanvoer, kalmen handel, prijzen gelijk aan vorige week. Dinsdag 30 Mei. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Le zing. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Orkest. 2.30 Pianorecital. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramo- foonplaten 4.30 Kinderkoor. 5.00 Verhalen voor kinderen. 5.30 Orgelconcert. 6.30 Lezing. 7.00 Concert. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkest. 9.00 Hoorspel 9.15 Orkest 9.30 Alex de Haas. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.00 en 10.00 Gramo foonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Sexteteoncert en gramofoonplaten, 2.00 Vrouwenuur. 3.00'Soliste:.;:3:: - Gra mofoonplaten. 5.30 SchlagermüzieK. i5 Cau, serie. 7.35' Gramofoonplaten. 7.45 Causerie. 8.00 Orkest en solistenconcert. 8.45 Vaz Dias. 8.50 Tooneel. 9.30 Orkest. Causerie. 10.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.45 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liedexen. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Orkest. 8.30 Volks liederen. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 Or kest. 10.50 Voordracht. 10.55 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra- mofoonplaten. 12.20 Concert. 7.40 Concert. 8.20 Cabaret. 9.05 Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.51 Concert. 8.20 Volksliederen. 8.40 Tooneel 10.40 Mandoline en guitaarconcert, Langenberg, 473 M. 7.30 Gramofoonpla ten. 12.20 Concert. 1.20 Concert. 2.50 Gra mofoonplaten. 4.50 Concert. 7.20 Tooneel. 8.25 Orkest. 9.20 Tooneel. Brussel, 338 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonpla ten. 8.20 Orkest 9.20 Tooneel. 9.35 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M. 12.20 Or kest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Orkest. 6.35 Zangvoordracht. 6.50 Orkest. 8.20 Concert. 9.20 Orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. Zeesen, 1635 M. 8.30 Dansmuziek. 9.05 Lezing. 9.30 Concert. 10.20 Berichten. 11.20 Concert. STOOMVAARTLIJNEN „Chr. Huygens" (thuisr.) 26 Mei v. Port Said ..Kota Baroe" (uitr.) 27 Mei van Antw. „Maasdam" (uitr.) 27 Mëi te Antw. „Meerkerk" (uitr.) 26 Mei te Kobe „Nieuwkerk" (thuisr.) 26 Mei v. Zanzibar „Poelau Roebiah" (thuisr.) 26 Mei v. Genua .Rietfontein" (thuisr.) 26 Mei v. Kaapstad „Statendam" 27 Mei te Rott. v. New-York „Serooskerk" (thuisr.) 24 Mei te Hong Konj „Sitoebondo" («thuisr.) p. 26 Mei Kaap del Armi „Veendam" 27 Mei v. New-York n. Rott. „Zeelandia" (uitr.) p. 26 Mei Ouessant AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-Theater. Van Vrijdag 26 Mei tot en met Donderdag 1 Juni„Dokter X" en „The Cuban Love Song", Luxor-Theater. Van Vrijdag 26 Mei tot en met Donderdag 1 Juni„Es gibt eine Frau, die dich niemals vergisst" (Er is een vrouw, die je nooit vergeet). Mensch, erger je niet. LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. Mei uur Dinsdag 30 9.37 Woensdag 31 9.33 HOOGWATER TE VLlSSiNGEN Mei Dinsdag 30 Woensdag 31 18.11 Samengesteld door het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.4 te Torshavn. Laagste barometerstand 757.8 te Budapest, Verwachting tot den avond van 30 Mei Meest zwakke wind uit Noordelijke richtin gen. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor, instituut. De luchtdrukverschillen blijven gering en tengevolge daarvan de winden zwak. De de pressies in het Oosten en Zuiden veranderen weinig. Er vormde zich een strookvormig ge bied van hoogen luchtdruk van de Poolzee tot nabij de Azoren. Ten Westen daarvan ligt een vlakke Oceaan-depressie. Over geheel W'est-Europa beweegt zich een betrekkelijk koele luchtstroom met geringe snelheden naar het Zuiden. Er komen geen groote tem- peratuur-tegenstellingen voor. De depressie, die Zaterdag over het Kanaal lag ,trok, ver gezeld van zwaren regen, dwars over Frank rijk en gaf veel regen in het Schwarzwald en Alpengebied. Behalve in Zwitserland en Zuid-Duitschland wordt nergens regen van beteekenis gemeld. Li het hooge Noorden is het nog koud. Te'Vardö sneeuwt het nog. Het is te verwachten dat het rustige weer, met zwakke winden en koele nachten, Jiog cenigen tijd zal aanhouders

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6