w KING TWEEDE BLAD BINNENLAND SPORT van de van Maandag 29 Mei 1933. No. 125. De règeeringsverklarïng-. Naar wij vernemen zal de regeeringsver- klarjng a.s. Woensdagmiddag in de beide Kamers der Staten-Generaal worden afge legd. Salarlsvermïnderïng gemeente- en provinciale ambtenaren. Naar verluidt moet het in de bedoeling van de nieuwe regeering liggen zeer spoedig te komen tot een sterke vermindering van de bezoldiging der gemeente- en provinciale ambtenaren, aldus meldt „de Tel.". Daarbij zal gelet worden op de verlagingen, voor het rijkspersoneel reeds ingevoerd, voor zoover dat door gemeenten en provinciën niet is ge schied. Vermoedelijk zal de regeling van de salarissen van al het gemeentelijke en pro vinciale personeel, door wijziging van de Ge meentewet en de Provinciale wet, voortaan aan Koninklijke goedkeuring worden gebonden en op deze wijze de autonomie van gemeente- en provinciale besturen sterk worden ingeperkt. Strenge maatregelen jegens rijksambtenaren. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit, houdende wijziging van het algemeen rijksambtenarenreglement. Hieruit blijkt, dat thans o.m, het volgende geldt De ambtenaar behoort zich te onthouden van het bezigen van vloeken of van ruwe of onzedelijke taal. Het is den ambtenaar verboden om in dienst of bij gekleed gaan in uniform insig nes of andere onderscheidingsteekenen of in dienst uniformkleedingstukken te dragen, een en ander voorzoover die niet van regeerings- wege zijn verstrekt of voorgeschreven of tot het dragen daarvan niet door onze minister, voorzitter van den raad van ministers, ver gunning is verleend. Dit verbod is niet toe passelijk ten aanzien van vreemde ordetee- kenen met ons verlof aangenomen. Hij onthoudt zich van het uitsteken of hijschen van andere dan nationale of oranje vlaggen. Uit het uiterlijk aanzien van de ambts- of dienstwoning of van het daarbij behoorend erf mag niet blijken van de poli tieke gezindheid van den ambtenaar of zijn huisgenooten. Tijdens schorsing wordt de bezoldiging voor één-derde gedeelte ingehoudenna verloop van een termijn van zes weken kan eèn ver dere inhouding, ook van het volle bedrag, plaats vinden. Het niet ingehouden gedeelte van de bezoldiging kan aan anderen dan aan den ambtenaar worden uitbetaald. Tijdens de schorsing kan tot den in de straf aanzegging of -oplegging genoemden datum van ingang van het ontslag de bezol diging geheel of gedeeltelijk worden ingehou den. Van den datum van ingang van het ont slag af wordt de bezoldiging geheel ingehou den. Het niet ingehouden gedeelte van de be zoldiging kan aan anderen dan den ambte naar worden uitbetaald. De ingehouden bezoldiging wordt alsnog uitbetaald, indien de schorsing niet door een door den strafrechter opgelegde straf wordt gevolgd of ook indien en in zooverre op an dere gronden alsnog tot uitbetaling wordt be sloten. De ingevolge het tweede lid ingehouden be zoldiging wordt alsnog uitbetaald, indien op de schorsing bestraffing van den ambtenaar met onvoorwaardelijk ontslag niet volgt. Indien de ambtenaar, die met Kon. mach tiging een functie als lid van Ged. Staten of van wethouder heeft aanvaard en in verband daarmede van zijn ambt tijdelijk is ontheven, ophoudt lid van Ged. Staten of wethouder te zijn en hij naar het oordeel van het bevoegd gezag niet in actieven dienst kan worden her steld, wordt hem eervol ontslag verleend. Er worden twee nieuwe artikelen inge voegd, luidende Voor de toepassing van artikel 97 (rege lende het ontslag van vrouwelijke ambtena ren, die in het huwelijk treden) wordt met de vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, gelijk gesteld de vrouwelijke ambte naar, die in concubinaat is gaan leven. Aan den ambtenaar kan eervol ontslag worden verleend op grond van revolutionaire gezindheid. Voorts kan eervol ontslag worden verleend aan den ambtenaar, die lid is van een vereeniging, waarvan de voorzitter van den raad van ministers verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de middelen, die zij aanwendt, de behoorlijke vervulling van zijn plicht als ambtenaar kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijze medewerking of steun ver leent aan een zoodanige vereeniging of van haar uitgaande actie. Voor een dergelijke ontslagverleening is de medewerking of machtiging vereischt van den voorzitter van den raad van ministers. De materieele positie der ambtenaren. Naar het „Hbld." verneemt, zullen niet al leen, zooals reeds gemeld, dg dienst der P.T. T. en de radio-aangelegenheden, welke thans onder het departement van waterstaat res sorteeren, naar het departement van binnen- landsche zaken worden overgebracht, maar zal bij laatstgenoemd departement ook wor den ondergebracht alles wat betreft de mate rieele positie der ambtenaren, als het ge organiseerd overleg, de rechtspositie en die Salarisregeling. Hierdoor wordt verkregen, L dat het mogelijk zal zijn, de regeling van de salarissen van de rijksambtenaren en die van de gemeente-ambtenaren uit één oogpunt te beschouwen. De ambtenarenrechtspraak evenwel zal onder het departement van justitie blijven ressorteeren. Minister Colijn uit de journalistiek. In „de Standaard" van Zaterdag nam mi nister dr. H. Colijn afscheid van zijn lezers. „Na sinds het begin van 1926, dus zeven jaar lang, weer den arbeid van politiek hoofdre dacteur van „de Standaard" te hebben ver vuld, is deze week de toestand ingetreden, dat in dien arbeid weer moet neerleggen", schrijft de heer Colijn. „Het aantal gelukwenschen". meldt de minister-president voorts, „de laat ste weken uit buiten- en binnenland ontvan gen, is zóó overstelpend grcot, dat het tot de volstrekte onmogelijkheden behoort daarvoor aan ieder persoonlijk dank te doen toeko men". Tot zelfs uit Japan en Amerika ontving dr. Ccljjn bewijzen van hartelijke belangstel ling. Invaliditeitswet en Ouderdomswet 1919. Op 1 Mei jl. werden 23.724 weduwenrenten en 13.531 weezenrente krachtens de invalidi teitswet genoten, terwijl op genoemden da tum krachtens artikel 373 dier wet 101.363 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 40.661 personen een invaliditeits- rente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 131.453 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsren te van 3 per week. Conflict in de padvinderij. In de Zaterdagmiddag te 's-Gravenhage gehouden algemeene vergadering van „de Nederlandsche Padvinders" is met 137 stem men voor en 107 stemmen tegen, het amen dement van de afdeeling Amsterdam, waarbij in de statuten een voorbehoud werd gemaakt omtrent de in de spelregels op te nemen be lofte, verworpen. Hieruit volgt, dat de beslissing omtrent het t.z.t. in de spelregels opnemen van de inter nationale belofte, berust bij den raad der vereeniging en niet bij de algemeene verga dering. Daarna zijn de door het bestuur voorgestel de statuten met 133 stemmen voor en 11 stemmen tegen (2 blanco) aangenomen. Nederlandsche Middenstandsbank. Wij ontleenen het volgende aan het jaar verslag over het 5e boekjaar. Het jaar 1932 kenmerkte zich door verdere uitbreiding en toeneming in hevigheid van de economische wereldcrisis, waarvan de ge volgen zich ook in steeds meerdere mate de den gevoelen in de kringen van den handel- drijvenden en industrieelen middenstand. Het bedrag der ons door derden toever trouwde gelden vertoont per balansdatum vrijwel geen verschil met dat per 31 De cember 1931. Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1931 13.924.239, idem 1932 13.941.371. Ook de actieve zijde van ons eigen bedrijf bleef vrijwel stationnair. De credieten, welke aan zelfstandige banken waren verleend, hoofdzakelijk in verband met de opvragingen van creditsaldi, in het 4e kwartaal 1931 en waarvan het totaalbedrag dan ook aan het einde van het jaar 1931 belangrijk was ge stegen, liepen in den loop van het verslagjaar terug, zoodat het balanscijfer circa l/2 mil- lioen gulden lager is dan het vorig jaar. Uitstaand crediet aan cliënten 31 Decem ber 1931 14.391.100, idem aan Middenstands- banken 31 December 1931 ƒ5.658.450, totaal 20.049.550, Uitstaand crediet aan cliënten 31 Decem ber 1932 14.425.400, idem aan Middenstands- banken 31 December 1932 ƒ4.080.800, totaal 18.506.200. In het verslagjaar werden verleend credie ten tot een bedrag van ƒ2.193.998, tegen in 1931 ƒ2.893.405. De credietuitzetting was dus circa 7 ton lager dan in 1931, in welk jaar wij reeds ruim een millioen, minder uitzetten dan in 1930. Moet de teruggang in de cijfers van het nieuw geopende crediet in de eerste plaats worden toegeschreven aan de verminderde credietvraag als gevolg van de crisis, daar naast was ongetwijfeld ook de door ons nog srtenger toegepaste selectie op de aanvragen van grooten invloed. Het toezicht en de controle op de uitstaan de credieten-portefeuille eischte vanzelfspre kend bijzondere zorg. Wij stelden ons, in nog meerdere mate dan in vorige jaren, geregeld door boekenonderzoek op de hoogte van den gang van zaken bij onze credietnemers en namen, waar noodig, maatregelen tot ver laging van het credietbedrag of verbetering der zekerheden. Moesten wij hier en daar wel eens tot gedwongen afwikkeling overgaan, voor groote verliezen bleven wij ook thans weder gespaard. Wij beseffen volkomen, dat in deze abnor male tijdsomstandigheden de middenstand in zijn verschillende geledingen groote behoefte heeft aan crisishulp. Het is evenwel duide lijk, dat onze middenstandscredietinstelling onmogelijk de meer dan normale risico's kan aanvaarden welke daaraan verbonden zijn. Deze hulp is evenwel noodzakelijk, wil men voorkomen, dat zeer vele levensvatbare mid denstandszaken ten gronde gaan. Zij zoude echter slechts kunnen worden verleend met medewerking van de overhe' isorganen. De verhouding tot de met ons in relatie staande zelfstandige Middenstands- en Boaz- banken was ook in het verslagjaar van den meest aangenomen aard. In verschillende ge vallen verleenden wij onze medewerking tot J verbetering van hare credietportefeuille en t van de liquiditeitspositie en tot verdere con solidatie van het middenstandscredietbedrijf in ons land. Het spreekt wel vanzelf, dat de resultaten onder den invloed der tijdsomstandigheden en den daarmede gepaard gaanden lagen ren testand, vergeleken bij het vorig boekjaar, geen verbetering konden vertoonen. De rentewinst liep terug van ƒ650.373.87 in 1931 tot ƒ642.577.65 in 1932. Daarentegen waren de provisiebaten niet onbevredigend met een totaal van ƒ422.373.13 tegen ƒ419.849.82 in 1931, als gevolg van verdere uitbreiding onzer relaties. De winst- en verliesi'ekening wijst, na af schrijving van ƒ52.789 (v.j. ƒ43.205) op in ventaris en safe-inrichtingen, benevens van ƒ11.000 (v.j. idem) op oprichtingskosten en een reserveering van 35.000 (v.j. ƒ30.000) tegen bedrijfsrisico's, een winstsaldo aan van 6876. AFD. WALCHEREN VAN DEN ZEEUWSCHEN BRANDWEERBOND. Zaterdag vergaderde bovengenoemde afdee ling in de bovenzaal van de sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg onder voorzit terschap van den heer H. Dronkers, burge meester van Veere. Behalve Veere waren vertegenwoordigd de gemeenten Middelburg, Vlissingen, Arnemui- den, Ritthem, Zoutelande, Koudekerke, Se- rooskerke, Oostkapelle, Domburg en Vrouwen polder. Van de heeren L. J. van Voorthuisen en jhr. H. A. van Doorn was bericht van ver hindering ingekomen, resp. wegens familie omstandigheden en ongesteldheid, terwijl ook de heer C. A. van Woelderen verhinderd was. De voorzitter zeide, dat hij na het vertrek van den heer Woldringh van der Hoop tijde lijk het voorzitterschap op zich nam en de heer H. Bierman het secretariaat en pen ningmeesterschap. Laatstgenoemde bracht daarop het jaar verslag uit, waaraan wij het volgende ontlee nen Alle gemeenten van Walcheren bleven lid. Het aantal kameraden breidde zich eeniger- mate uit. Door het wederom houden van een cursus voor brandmeester vereenigdé men de func tionarissen van 12 gemeenten gedurende on geveer 4 maanden eens per 14 dagen in de Ambachtsschool te Middelburg. De gemeenten Vlissingen, Meliskerke, Grijpskerke, Ritthem, Aagfcekerke, Zoutelande en Westkapelle vaar digden geen brandmeesters af, zonder op gave van redenen, voor zoover zij antwoord den op den oproep van het bestuur. De hee ren Visscher.Mathijssen en Bierman van de Middelburgsche brandweer en de luitenant ter zee G. K. Kuiler var. het "wachtschip te Vlissingen gaven les zonder bezwaar vah de kas, terwijl de waarnemende voorzitter bij de eerste les een begroetingswoord sprak. De volgende onderwerpen zijn behandeldher haling en uitbreiding van de leerstof uit den vorigen cursusinrichting en gebruik van verschillende nieuw aangeschafte materialen het geven van bevelen bij het leiden van het blusschingswerkonderlinge hulpverleening der gemeenten op Walcheren gasbescher- mingsmiddelen (behandeld door den heer Kuiler) bestrijding van schoorsteenbranden en middelen ter beperking daarvan en wijze van alarmeering van dorp- en stadsbrand- weren. De heer Bierman vertegenwoordigde de af deeling in de commissie ter bestudeering van het vraagstuk „beperking van stalbranden" en nam het presidium van die commissie waar. Het resultaat dezer studie is neergelegd in een rapport, dat aan alle gemeentebesturen van Walcheren, aan de besturen der overige afdeelingen van den Zeeuwschen Brandweer- bond, aan de afdeelingsbesturen der Z.L.M. en van den Chr. Boeren- en Tuindersbond is toegezonden, Intusschen is voor het geheele rijk een commissie ingesteld voor hetzelfde vraagstuk, waarvan de heer Bierman lid is. Als gevolg van een correspondentie met de gemeente Middelburg zijn thans met ver schillende omliggende gemeenten overeen komsten in bespreking. De onderlinge corres pondentie heeft reeds tengevolge gehad, dat in de gemeenteraden van Serooskerke, Rit them, Veere, Oost- en West-Souburg en Ar- nemuiden de voorstellen zijn aangenomen, terwijl de onderhandelingen met Koudekerke, St. Laurens, Nieuw- en St. Joosland, Grijps kerke, Heinkenszand en Oostkapelle nog gaande zyn. Het bestuur hoopt dat de raad van Middelburg terzake spoedig een beslis sing neemt. In het afgeloopen tijdvak is het aantal ernstige branden niet aanzienlijk geweest. Behalve een aantal schoorsteenbranden en enkele binnenbrandjes, die met enkele em mers water gebluscht konden worden, kwam in Middelburg maar één brand voor, die van eenige beteekenis was, nl. op 8 Maart 1933 in de Gravenstraat, waarbij een perceel ge deeltelijk uitbrandde. In Vlissingen woedde in den nacht van 13 op 14 November een ernstige brand in de Kerkstraat, waarbij een vijftal huizen een prooi der vlammen werd. In Oostkapelle verbrandde een schuur met vee en materialen van den heer Poppe en even later een hooischuur van den heer K. Jansen. Hoewel dit aantal in 19 gemeenten gedu rende een geheel jaar gering genoemd mag worden, mag dit feit er toch allerminst toe leiden, dat de vrijwel overal ontstane belang stelling in brandbestrijding wederom ver flauwt. Zoolang de toestanden op brandweer- gebied op Walcheren nog verre van rooskleu rig zijn en de gebreken, welke in het rapport van 1931 uitvoerig zijn omschreven, nog be staan, mag en zal het bestuur niet rusten, voordat het te dien aanzien gerust kan zijn. Na het opmaken van het verslag besloot ook Nieuw- en St. Joosland met Middelburg ONDER CONTROLE VAN HET LAB. Dr. VAN HAMEL ROOS 8. HARMENS Bereid uit een edel natuurproduct met edele eigenschappen WORTH A CROWN PEPERMUNT een hulpovereenkomst aan te gaan en uit de vergadering bleek, dat ook Zoutelande daar toe geneigd is. Het verslag kon de goedkeuring der ver gadering wegdragen evenals de rekening, die slechts ƒ25 als eindcijfer aanwist mte een goed slot van 4.80. Hierna hield de heer W. J. Agterberg, com mandant der brandweer te Vlissingen en be stuurslid der afdeeling, een inleiding over „Brandweer en verzekeringen". Spr. wees er op, dat de brandweer ouder is dan de brandverzekering en dat de brandweer geen luxe is, maar dat zij moet beantwoorden aan het doel, dat voor iedere gemeente ver schillend is. Dat het doel nog niet overal be reikt is, komt voor een groot deel voor uit de niet toereikende financiën. Vooral voor de niet-verzekerden is een goede brandweer van beteekenis, maar in geval van verzekerd zijn, is zij vooral van beteekenis voor de maat schappijen. Er bestaat dan ook volgens spr. wel dej elijk verband tusschen brandweer en de verzekeringsmaatschappijen, die z.i. niet aan bloedarmoede lijden en best iets kunnen bijdragen aan de brandweren. Spr. wijst in dit verband op Engeland, waar zij de premies voor de brandweermannen betalen, de ge meenten onderhouden dan het materiaal en de burgerij zorgt voor een jaarlijkschen uit gangsdag voor de brandweerlieden. Spr. geeft dan enkele voorbeelden, om aan te toonen, dat alleenstaande woningen spoe dig gebluscht zijn, doch dat juist bij aaneen gesloten bebouwing het gevaar voor bescha diging van aangrenzende woningen zoo groot is. Als de maatschappijen evenals in Enge land iets wilden bijdragen, zouden de ge meenten er veel beter voor komen te staan. Spr. heeft deze kwestie ook bij het bestuur van den Provincialen Brandweerbond aange bracht, maar er na een jaar nog niets van vernomen. Spr. hoopt dat zijn idee metter tijd tot een resultaat zal mogen leiden. De inleiding gaf aanleiding tot een opge wekte discussie, waarbij o.a. naar voren kwam, dat er toch ook een maatschappij is, die minimaxposten uitzet en andere maat schappijen, die uit eigen beweging of op ver zoek een premie toekennen, doch ook kwa men gevallen naar voren, waarbij men dit verwacht had, maar er niets kwam. Zoo heeft o.a. de heer Bierman er op ge wezen, dat er groot verschil in premie is voor de verzekering van meer of minder ge vaarlijke risico's en de meening naar voren gebracht, dat de maatschappijen toch ook wel rekening konden houden met het al of niet aanwezig zijn van een goede brandweer, waartegenover de heer Ouwehand uit Vlis singen opmerkte, dat bijv. de gemeente Vlis singen voor haar gebouwen heel wat minder betaalt aan premie dan enkele jaren geleden. Deze spreker meende verder, dat men in de brandweer toch ook een instituut moet zien met een sociale taak en dat men zou moeten kunnen verkrijgen, dat alle maatschappijen in deze een zelfde lijn volgen, want als een het doet, moet hij het afleggen tegen de an deren. Verschillende heeren waren van meening, dat het zonder verhooging der verzekerings premie niet zal gaan. De vergadering besloot in deze via den Zeeuwschen Brandweerbond en zoo noodig via de Nederlandsche Brandweervereniging in deze iets te trachten te bereiken. De vergadering vereenigde zich met het ter tafel gebracht concept-reglement, dat nu ter goedkeuring aan den Z. B. B. zal worden toe gezonden. Ten slotte keurde de vergadering het plan van den heer Bierman goed om dezen zomer een onderlingen wedstrijd voor de brand weren op Walcheren te organiseeren, als daarvoor een crediet van den Z. B. B. is te verkrijgen. Nadere gegevens daaromtrent vol gen later. Met dank voor de opkomst sloot de voor zitter der vergadering. Op een tafel in de zaal was een alarm inrichting aangebracht, zooals Domburg er een heeft aangeschaft en dat tegen billijken prijs is te verkrijgen. Domburg kan nu op 4 verschillende plaatsen in de gemeente alar meeren en bereikt dan een kern van 11 per sonen. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. In de competitie om het voetbalkampioen schap van Nederland heeft Velocitas in Gro ningen met 3—2 over Feyenoord gezegevierd, terwijl Stormvogels in IJmuiden met 3—1 van P.S.V. won. De Oostelijke kampioen Go Ahead heeft thans nog de leiding, terwijl Ve locitas, ondanks haar fraaie zege, op de laatste plaats is gebleven. Promotie 2e klasse. Middelburg—Hero 2—2. Het is den Middelburgers dezen wedstrijd niet mogen gelukken met de eer te gaan strijken. Met een puntenverdeeling moesten beide partijen zich tevreden stellen, al dient niet onvermeld gelaten te worden, dat de (Conservenluitjes een kleine overwinning ver- diend hadden. Hun spel was in alle opzichten beter verzorgd dan dat der Middelburgers. Middelburg was volledig, terwijl de gasten één invaller hadden voor Oomens. Deze werd ver vangen door Van Gils, die op een uitstekende wedstrijd kan terugzien. Onder leiding van den heer Van der Meer wordt door Hero af getrapt. Aanstonds wordt er aan weerskanten een levendig partijtje voetbal gedemon streerd. Beide doelen ontkomen dan ook en kele malen op het nippertje aan doorboring. Tot doelpunten weet geen der partijen het vooralsnog te brengen. Bij één der aanvallen komt de Heroër Talboom in botsing met het gevolg, dat hij vervangen moest worden. Dit blijkt geen verzwakking voor de gasten. Zij komen enkele malen gevaarlijk opzetten. Nadat Vijgeboom een schot van Van Gils keurig gestopt heeft, moet hij daarna zwich ten voor een ven-aderlijk schot van denzelf den speler. (0—1)Gesteund door dezen voor sprong komen de gasten verscheidene malen ontstuimig naar voren. Middelburg speelt momenteel te onsamenhangend om hiertegen maar iets te kunnen uitrichten. Het is 8 mi nuten na het eerste doelpunt dat het tweede wordt geboren wederom na goed doorzetten van Van Gils (0—2). De Zeeuwen trachten weliswaar den achterstand te verkleinen, doch in de voorhoede wordt Vogel weinig ge legenheid gegeven om zijn spel te ontplooien. Voor de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de hervatting, als de gasten het voor deel van den wind hebben, oefenen zij reeds dadelijk eenige druk uit op hét Middelburg- doel, doch de achterhoede met Vijgeboom aan het hoofd, weet stand te houden. Middel burg komt er inmiddels beter in en thans moet ook de Hero-defensie zich tot het uiter ste inspannen om onheil te voorkomen. Een penalty op het Middelburg-doel wordt naast geschoten, terwijl kort daarop een geheide penalty op het Hero-doel niet doqjf den scheidsrechter wordt gezien. Het spel gaat momenteel gelijk op. Twintig minuten voor het einde krijgt ook Middelburg een penalty- te nemen, die door Vogel eveneens wordt naast geschoten. Even later ziet hij kans den stand op 12 te brengen, terwijl vijf minuten daarna dezelfde speler de partijen op gelijken voet brengt. (22). In het verdere gedeelte van den strijd wordt er door beide partijen hardnekkig om het winnende punt gestreden, evenwel zonder succes. Rest nog te vermel den, dat de rechtshalf G. Ploegardt bij Mid delburg na de rust vervangen werd door P, Leijnse. Promotie 3e klasse. Mevo—Boeimeer 3I Axel—Zeelandia 1—9 Vriendschappelijk. Vlissingen I—D.C.L. (Rotterdam) 1—3. Vlissingen had Zondagmiddag op haar ter rein aan den Koudekerkschenweg de westelijke 2e klasser D.C.L. als gast op bezoek voor het spelen van.een vriendschappelijken wedstrijd. Onze badplaats schijnt bij de clubs uit an dere provinciën zeer in trek te zijn, daar onze plaatselijke voetbalvereenigingen des zomers altijd zeer vele clubs kunnen vinden, die hier graag een vriendschappelijke wed strijd komen spelen om hieraan meteen een aardig uitstapje naar onze meest zuidelijke badplaats te verbinden. De belangstelling was minder dan wij bij Vlissingen gewoon zijn, wat voornamelijk gezocht moet worden, in het feit, dat Middelburg voor de promotie Hero thuis ontving, wat natuurlijk ook vele voetballiefhebbers naar Middelburg deed gaan. Vlissingen had gisterenmiddag zooals wij de laatste weken nu gewoon zijn geworden, weer een nieuwe opstelling om verschillende spelers nog weer eens op een andere plaats te probeeren en laten wij er meteen aan toe voegen, dat ook deze opstelling weer niet het gewenschte resultaat bracht. Ongeacht de uitslag die er bij een vriendschappelijken. wedstrijd weinig aan toe doet, voldeed ook deze samenstelling weer allerminst. Slechts enkele spelers leverden hun gewone presta ties, de rest bleef onder peil. Wij meenen dan ook te moeten zeggen, dat wij van een abso lute doorheenhaspeling der diverse spelers op totaal andere plaatsen op den duur toch weinig nut zien. De opstelling was nu van links naar rechts doelKats achter Vierhout, Butz midden Kokelaar, Laernoes, Kodde voor Van Peenen, Verhulst, Boogerd, Quellerie en Kersemakers. De gasten hadden naar wij vernamen één invaller. Het spel der groen-witte Rotterdam mers stond qua techniek en tactiek hooger dan bij Vlissingen, het samenspel was soepe ler, temeer ook daar hier ieder zijn vaste plaats bezette en als bijzondere uitblinkers kunnen de linksbuiten en den doelman ge noemd worden. De leiding was bij den heer P. Mesu in goede handen. Over het verloop van den wedstrijd het volgende Om even over half drie werd door Vlissingen begonnen. Het begin was zeer kalm en het spel bleef gedurende de eerste vijf minuten zich in hoofdzaak op het mid denveld bepalen. De groen-witten, die over een snelle voorhoede beschikten, waren het eerst gevaarlijk voor het Vlissingen-doel, doch Kokelaar brengt op het juiste moment redding. Boogerd, wist dicht bij het doel der gasten te komen, doch werd geen kans tot schieten gelaten. Van Peenen wist even later alleen door de verdediging der gasten heen te breken, doch zijn schot stuitte tegen den uit loopenden doelman. De linksbinnen van D.C. L. kreeg even later een prachtkans, doch zijn schot ging over. Kats in het Vlissingen-doel wist eenige verre schoten goed te verwerken. De doelpian van D.CX. viel door zijn bijzon dere lengte direct op en wist hiervan ook steeds het noodige voordeel te trekken, daar hij bij alle hoekschoppen en hooge ballen deze met het grootste gemak wist te vangen. Met een dergelijken doelman had de Vlis singen voorLjede ook veel meer hun heil in lage schoten moeten zoeken, wat echte?

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5