NOOTJES MIDDELBURG. jZOUTELANDE. GOES. OOSTBURG. IJZENDIJKE. KRUININGEN BRUINISSE. TERNEUZEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER LUCHTVAART INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS ADV J. Naar „de Tel." meldt zal de heer J. Oude geest binnenkort aftreden als voorzitter van de S.D.A.P, In het crematorium, te Velzen heeft Zater dag de ingebruikneming plaats gehad van het nieuwe orgel en van den urnentuin. Er is hier gelegenheid voor 1500 bijzettingen, onder den grond, in nissen langs groene paden en boven den grond in urnen. De bierbrouwerijen in ons land hebben in 1932 in totaal 1.807.000 H.L. bier afgeleverd, tegenover 2.103.000 in 1931. Ondanks den mooien zomer is het bierverbruik met niet minder dan 13 pet. verminderd. Bij de Vrijdag gehouden Geldersche eier- veiling te Arnhem waren 3.300.000 eieren aangevoerd. De eieren bleken onverkoopbaar, daar niet meer dan 1.70 tot 1.75 per 100 betaald werd. De directeur besliste daarom de eieren in depot te houden. Gisterenmiddag half vier heeft boven Brus sel een wolkbreuk geweldige eischen gesteld aan de rioleering. In 't lagere stadsgedeelte stonden vele straten blank en liepen de kel derhuizen onder, zoodat de brandweer er aan te pas moest komen om het water uit de huizen te pompen. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen vroeg met 25 passagiers aan boord uit Friedxichshafen vertrokken voor een vlucht naar Rome. een motorrijwiel, waardoor hij en de duo- zitter kwamen te vallen. Geen van beiden bekwamen lichamelijk letsel. Het motorrij wiel werd beschadigd. Rattenplaag. Nu en dan bereiken der politie klachten van inwoners dezer gemeente, in het bijzon der van hen in de omgeving van den Spui- boézem, Rozengracht en Schuitvaartgracht, over den. last dien zij ondervinden van rat ten. Dit schadelijk en zich snel vermenig vuldigend ongedierte komt in genoemde buurten meer en meer voor. Het zijn even wel de bewoners zelve, die de ontwikkeling van deze ratten bevorderen, doordat dikwijl etensresten aan den waterkant en in het gras worden neergeworpen. Het is bekend dat het zeer moeilijk is deze dieren, die zeer veel schade en onheil kun nen stichten, te verdelgen. De medewerking van de bewoners is even wel in de allereerste plaats noodig en dienen zij er voor te waken, dat geen etensresten worden neergeworpen, hetgeen bij politie verordening trouwens verboden is. Diefstal. Door de politie werd alhier gearresteerd een persoon, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een rijwiel. De man had het rijwiel, dat onbeheerd op straat voor het kantoor der maatschappij Zeeland stond, weggenomen en was daarmede gereden naar Goes, alwaar hij het rijwiel van kant had gedaan. In Goes is het bij een opkooper opgespoord en in beslag genomen. De man, recidivist, is na verhoor ter be schikking gesteld van de justitie te Middel burg. Het Abdijconcert. Het was gisteren aanvankelijk niet druk bij het ochtendconcert, dat het Middel- burgsch muziekkorps onder leiding van den heer Joh. H. Caro in de Abdij gaf. Later is het aantal bezoekers nog wel toegenomen, maar de groote belangstelling van vroeger jaren was niet bereikt. Zij, die er niet waren, hebben veel gemist en o.a. de gelegenheid voorbij laten gaan om een tweetal nieuwe nummers „Andante reli- geuse" van C. Gadenne en „Voüte mystique" van F. van Blon te leeren kennen. Maar ook de andere nummers als Ave Maria en fragmenten uit „Tannhaüser" kwamen weer goed tot hun recht. Verkoop sweepstake-loten. Te Arnhem is aangehouden een persoon, die zich te Middelburg en omgeving bezig hield met den verkoop van zgn. sweepstake- loten voor f 4, welke loten geen waarde ble ken te hebben. De man is heden naar Mid delburg overgebracht en ter beschikking van do justitie gesteld als verdacht van op lichting. Ernstige brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak te half twee door onbekende oorzaak brand uit in de groote landbouwschuur van den landbouwer Moens onder Boudewijns- kerke. De schuur brandde geheel af en kwa men daarbij 7 runderen in de vlammen om. Tevens ging een groote partij vlas verloren, dat eigendom was van een inwoner van Oostkapelle. Het op eenigen afstand staande woonhuis bleef behouden. De Hanyto. Zaterdag was het de laatste dag van de Hanijto. Was des middags het bezoek maar matig, in de avonduren werd het weer druk ker. In totaal is de Hanijto dooi plm, 9000 personen bezocht, welk aantal zeker voor een deel te danken is aan de vele attracties, die men er aan heeft verbonden. Zaterdagavond te tien uur.had 'de offici- céle sluiting, waarbij ook de huismeester tegenwoordig was, plaats. Wielerbaan te Oostburg. Nadat tengevolge van het slechte weer op Hemelvaartsdag de opening van de nieuwe wielerbaan alhier, was aangehouden, had die opening gisteren plaats. Zooals reeds werd. gemeld, is deze eerste klas baan gebouwd onder toezicht der vereeniging voor cement- bouw door den baanbouwer Apostel uit Ant werpen. Volgens kenners voldoet zij aan de eischen, aan dergelijke banen te stellen. Be halve staanplaatsen voor circa 4 a 5000 per sonen heeft zij een overdekte tribune met goed 300 zitplaatsen, waaronder cabines zijn aangebracht voor de renners en diverse bergplaatsen. Voorts is er vlak naast een groot parkeerterrein voor auto's en fietsen, terwijl de plaats is aangeduid door een bord, waarop in sierlijke letters het woord „Wieler baan" is aangebracht. Nadat eenige duizende menschen de staanplaatsen en tribune had- ren ingenomen nam de voorzitter der com missie de heer mr. J. Erasmus het woord om het tot stand komen jier baan te herdenken met een woord van dank aan allen, die aan het werk hadden deelgenomen, waarna de burgemeester de heer P. Erasmus, het woord erlangde om te zeggen, dat hij met zeer veel genoegen de uitnoodiging voor het openings woord had aangenomen. Hij wees er op, dat we leven in de eeuw van de sport, waarbij in den laatsten tijd, behalve de voetbalsport voornamelijk de rijwielspart op den voor grond treedt. Spr. meende het district en de gemeente Oostburg met deze stichting te mogen gelukwenschen en bracht dank aan de familie De Smit, die zoo welwillend was ge weest de noodige grond beschikbaar te stel len. De heer Goossen, voorzitter der technische commissie voegde ook een woord van hulde en dank hieraan toe, waarop door den jong ste der aanwezige renners, de 17-jarige Van Ginder en uit Eindhoven, namens alle deelne mende rijders met eenige korte zinnen werd geantwoord. Door den burgemeester werd hierna het aan het begin der baan gespannen lint door gesneden, waarna het startschot viel voor de eerste sprintmatch. De sprintmatches, elk 5 ronden, werd achtereenvolgens door A. de Mulder en G. van den Berghe, beiden uit Gent, gewonnen. Va-der was het verloop als volgtachtervolgingsrace over 10 ronden 1. De Breuck en De Buck, beide uit Gent, met 30 M. voorsprong tegen A. de Clercq, Aarden burg en H. Stans, Eindhoven. Finale sprint- matsch tusschen de winners der eerste en tweede sprintmatch: 1. Van den Berghe, 2. De Mulder. Finale sprintmatch tusschen de verliezers1. R. Herman, Zuiddorpe, 2. A. Dierick, Eindhoven. Afvalcour.se. Na iedere 5 ronden vielen achtereenvolgens af M. Servaege, Harelbeke, F. de Schepper, Clinge, A. Baart, Walsoorden, J. Olthof, Eindhoven, C. van Ginderen, Eind hoven en was winnaar L. Vlieghe, Harelbeke. TO slot kwam een 50 K.M. koppelwedstrijd met 4 klassementen, waarin uitkwamen 5 Hollandsche en 5 Belgische paren. Uitslag: 1. De Mulder en Van den Berghe (B) met 12 punten, 2. De Clercq en De Schepper (H) met 6 punten, 3. Herman en Baart, met 12 punten en 1 ronde achterstand, 4. De Breuck en De Buck, met 5 punten, 5. Olthof en Van Gin deren, met 4 punten, 6. Vlieghe en Servaege, met 1 punt en 7. Dierict en Stans, met 3 ronden achterstand. Een premie van 100 frs. werd gewonnen door Vlieghe en Servaege, 150 frs. door De Mulder en Van den Berghe. De wedstrijd werd met muziek door de Oostburgsche Harmonie opgeluisterd. De vlaggen van België, Holland, Vlaande ren en Oostburg sierden de tribune. Naar wij vernemen vindt de volgende wed strijd plaats op 11 Juni a.s. Brand. Hedennacht omstreeks 11 uur teak brand uit in de groote landbouwschuur van den heer D. Heinsdijk. De schuur brandde tot den grond toe a£. Twee schapen, 1 kalf, be nevens wat hooi en stroo, en eenige land bouwwerktuigen werden een prooi der vlam men. De oorzaak van den brand is onbekend. Een en ander is verzekerd.. Het station Vlake. Met ingang van l October zal het station Vlake voor het personenvervoer vervallen. Van dien datum af zullen alle treinen te Kruiningen stoppen. Passagiers voor Zeeuwsch-Vlaanderen bestemd zullen per autobus naar de boot te Hansweert worden vervoerd. Het bekende trammetje van Vlake naar Hansweert zal dan worden stopgezet. Jacht op Bruinisser visschers. Tegen de strandhoofden van Delftland plegen zich ieder jaar mosselbroedsels vast te zetten tusschen de rotsblokken dat door warmte stevig groeit. Bij de Zeeuwsche mos selkweekers is dit broedsel zeer gewild, om dat men door die jonge aanwinsten een goede mosselteelt voorbereidt. Vroeger kwam het dan ook veelvuldig voor, dat de Zeeuwsche visschers het broedsel van de Delftlandsche hoofden staken en daarmede naar Zeeland trokken. De technische dienst van „Delfland" bleek op die belangstelling voor de mossels echter weinig gesteld te zijn, omdat de hoofden door het mosselbroedsel, dat zich muurvast werkt, versterkt worden en iedere verwijdering dus verzwakking van de kustverdediging betee- kena. Spoedig was er dan ook een verbod om mosselen te steken tusschen Hoek van Hol land en Scheeningen. Ondanks die verbods bepaling constateerde de rijkspolitie her haaldelijk overtredingen door visschers uit Bruinisse, zoodat met groote accuratesse naar de daders gezocht werd. Thans is men er in geslaagd de betrokken visschers aan te houden. Gemakkelijk bleek die taak niet, want bij sommatie aan het strand sprongen de visschers in hun booten en koersten naar zee, de politie met hun rij wielen op het strand achter latend. De poli tie gaf het echter niet op, fietste zoo snel mogelijk naar Hoek van Holland en slaagde er in met de sleepboot „Rozenburg" naar zee te komen. In volle zee konden de visschers uit Bruinisse worden aangehouden. De voor raden werden in beslag genomen, terwijl te gen de visschers proces-verbaal werd opge maakt. Zeeuwsch-Claamsche Tramweg Maatschappij In de Zaterdag te Ter Neuzen gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. werden de verantwoordingsstukken over 1932 vastgesteld. Het verlies-saldo is gedekt door overboeking van de reserve-rekening. Over eenkomstig het voorstel van commissarissen werd besloten over het afgeloopon boekjaar geen dividend uit te keeren. De heer ir. J. W. van der-Vegfc werd her kozen tot commissaris. Verbetering ryksweg door Zuid-Beveland. Aan den rijksweg die dwars door Zuid- Beveland ligt, is de laatste jaren al heel wat verbeterd in het belang van het moderne verkeer, maar toch zijn er nog steeds verbe teringen aan te brengen. Dit is o.a. het ge val bij den overgang ten Westen van het station 's Heer Arendskerke, waar de weg smal en bochtig is. Reeds verleden jaar is nog iets meer west waarts een viaduct over den spoorweg ge bouwd, doch deze is tot nu toe nog niet met den weg in verbinding gebracht. Thans zal op 21 Juni de hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Middelburg dit werk aanbesteden, waarvan de raming 154.000 bedraagt. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Arnemuiden en Oud-Vosmeer door cand. Th, G. Vollebregt te Delft, Emeritaat ds. J, 3. Knap. Ds. J. J. Knap, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Groningen, heeft op aandrang van vele gemeenteleden zijn verzoek om emeritaat ingetrokken. Nieuwe hoogleeraren. Bij Kon. besluit ia met ingang van 1 Sep tember 1933 benoemd tot gewoon hoogleeraar in de afdeeling der bouwkunde aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de decoratieve kunst en het oma- mentteekenen H. Rosse te New-York is benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden om onderwijs te geven in de systematische plantkunde en te vens tot directeur van het rijksherbarium te Leiden dr. H. J. Lam, hoofd van het Treub- laboratorium en buitengewoon hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Ba tavia. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken OplichtingC. M., 27 jaar, tuinder, ver blijvende te Ter Neuzen, thans in voorarrest, 8 maanden gevangenisstraf met aftrek voor arrest. Verduistering J. P. T. T., 29 jaar, bakkers knecht te Oostburg, thans in voorarrest, 4 maanden gevangenisstraf met aftrek voorar rest, waarvan 2 maanden onvoorwaardelijk en 2 maanden voorwaardelijk en bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. OplichtingF. P., 38 jaar, monteur te Sluiskil, thans in voorarrest, vrijspraak met last tot onmiddellijke invrijheidstelling. Overtreding motor- en rijwlelwetP. O. A. 19 jaar, winkelbediende te Axel, vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep, ont slag van rechtsvervolging. Overtreding vleeschkeuxingswetW. D„ 31 jaar, bode te Vrouwepolder, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uit zondering van de straf 20, 2 maal 5 en 10 boete subs, 5, 2 maal 5 en 5 dagen hechtenis. Overreding tarwewetP. L. v. R„ 37 jaar, bakker te Hulst, gedeeltelijke bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, ontslag van rechtsvervolging en veroordeeling tot f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. Overtreding tarwewetE. J. S„ 32 jaar, bakker te Hulst, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, ontslag van rechts vervolging. Overtreding tarwewetL. V., 58 jaar, bak ker te St. Jansteen, bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep, ontslag van rechtsvervolging. Overtreding motor- en rijwielwetA. S., 25 jaar, werkman te Middelburg, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uit zondering van de straf 5 boete subs. 2 da gen hechtenis. OplichtingO. C., 23 jaar, koopman te Se- rooskerke, bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. De kapitein-luitenant ter zee D. de Josselin de Jong, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 31 dezer met de „Marnix van St. Aldegonde" uit Amsterdam daarheen ver trekken. De luitenant ter zee le klasse W. van Lier, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië. zal 31 dezer met de „Marnix van St. Alde gonde" uit Amsterdam zijn nieuwe bestem ming volgen. Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee 2e klasse mar.- reserve R. Rijkens, den 1 Juni 1933 geplaatst bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord. Sergeant der mariniers P. J. Wijnants wordt van 12 Juni 1933 tot 15 Juli 1933 ge detacheerd bij het Ille bataljon genietroepen te Utrecht. Sergeant der mariniers J. Hoeve als voren van 3 Juli tot 5 Augustus 1933 bi] de Lucht- vaartafdeeling te Soesterberg. Sergeant-machinist P. A. Besuijen en ser geant-torpedomaker G. Timmers van de Ka zerne voor den Onderzeedienst, worden 29 Mei 1933 geplaatst bij den afbouw van de K XVI. Sergeant-monteur M. Nieuwenkamp is be houdens geneeskundige geschiktbevinding aangewezen voor uitzending naar de tropen, vermoedelijk in de maand Juli 1933. De kaderopleiding van het vooroefenings instituut zal van 31 Juli tot en met 19 Augus tus de legerplaats bij Harskamp betrekken tot het houden van schietoefeningen. De zomerdienst van de K.L.M. Ondanks de minder rooskleurige tijden ont wikkelt het luchtverkeer zich met verrassen de snelheid. Het vliegtuig heeft zich geschaard in de rij der gebruikelijke verkeersmiddelen en de doeltreffendheid van het luchtverkeer voor alle groepen van het reizend publiek is ruim schoots bewezen. Niettegenstaande de achteruitgang van het wereldvrachtverkeer neemt het vervoer per vliegtuig van vrachtgoederen van allerhande categorieën nog dagelijks op bevredigende wijze toe. Dank zij de luchtvaartgezindheid en de daadwerkelijke belangstelling in geheel Ne derland heeft de K.L.M. zich een vooraan staande positie in het wereldluchtverkeer kunnen verwerven. Zeer zeker heeft deze maatschappij een groot deel van haar succes ook aan de medewerking, welke zij sinds ja ren van de zijde van de Nederlandsche pers heeft mogen genieten, te danken. Wij vestigen er de aandacht op dat exem plaren van de zomerdienstregeling en van de nieuwe uitgave der K.L.M. luchtvaartgids een volledig beeld geven van den omvang en de mogelijkheden van het hedendaagsche lucht verkeer. De luchtvrachtgids heeft ten doel de ver zenders en ontvangers van luchtvrachtgoede ren in staat te stellen gemakkelijk en vlug met de voornaamste bijzonderheden der vrachtdiensten op de hoogte te komen. De gegevens zijn daartoe overzichtelijk gerang schikt. Exemplaren van deze dienstregelin gen en gidsen worden gratis verkrijgbaar ge steld. Bulten verantwoordelijkheid der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. DE CRISIS-WERKLOOZEN. Mijnheer ie Redacteur, In verband met de invoering van een in grijpende wijziging in de steunregeling voor crisis-uitgetrokkenen, zou ik U bij dezen wil len vragen of 't U mogelijk is, mee te deelen of het verplichtend is dat spaarbanken op een overgelegde (gedwongen) verklaring der betrokkenen, mededeeling doen aan het be treffende overhelds- of gemeentelijk orgaan der werkloozenregeling van het tegoed op do spaarbanken. Bij voorbaat dank, x. (Het is absoluut uitgesloten, dat de Nuts- Spaarbank, aan wie dan ook inlichtingen verstrekt omtrent de inleggers of het bedrag van hun tegoed. Zelfs niet, wanneer door een inlegger een machtiging tot het geven van inlichtingen wordt afgegeven. Dit is in de statuten vastgelegd. Zoolang het bank geheim niet is opgeheven en bij de wet ge regeld, kan do Spaarbank niet verplicht worden tot het geven van inlichtingen. Red.) DE VOLKSDAGVERKEEZINGEN TE DANTZIG. Van uit het Bruine Huis te München heeft Adolf Hitler een radiorede gehouden tot de bevolking van Dantzig aan den vooravond van de verkiezingen. HJJ zeide o.a.Het Duitsche volk is niet gevallen, doordat de staat faalde, maar de staat stortte ineen, doordat het volk in verval verkeerde. Wij nationaal-socialisten willen geen oor log alleen met het doel een paar millioen menschen tot Duitschers te maken, die geen Duitschers willen zijn en het ook niet kun nen. Wij zullen nooit trachten, vreemde mo gendheden te onderwerpen. Maar wie zelf den weg naar de bron van onze eenheid ge vonden heeft, ziet dan duidelijker den weg raar de Duitsche vrijheid. Bjj de verkiezingen zijn volgens een niet- officieele telling uit alle kieskringen 215.135 stemmen uitgebracht, als volgt verdeeld 13-ll-'30 Nazi's 107.619 (32.457) Soc. Dem38.210 (49.965) Communisten 14.800 (20.194) Centrum 31.207 (30.320) Duitsch Nationalisten 3.601 (25.938) Jong Duitsche beweging 1.677 670) Foolsche lijsten 6.726 6.377) De nationaal-socialisten hebben dus meer dan de helft van alle uitgebrachte stemmen verworven. De zetelverdeeling zal waarschijnlijk als volgt zijn Nazi's 36 zetels (13) Duitsch Nationalen 4 Centrum 11 Soc. Democraten 13 (19) Polen 2 2) Communisten 5 D Jong Duitschers 1 0) De Jong Duitschers staan in nauwe con nectie tot de nazi's, zoodat practisch aan de nationaal-socialisten de meerderheid in den Volksdag wordt toegekend. De nazi's zeiven behaalden namelijk juist de helft (36) van de 72 zetels. Alleen bij samenwerking met de Jong Duitschers zullen de nazi's een regee ring kunnen vormen. VAN DE CONFERENTIE VAN LUZERN. Bij de golflengte-conferentie te Luzern worden geen vertegenwoordigers van de pers, ook niet van de vakpers, toegelaten, maar verschijnen van tijd tot tijd officieel© mede- deelingen, die echter in den regel geen ver slag van het op de eigenlijke vergaderingen besprokene bevatten, maar een uittreksel uit de redevoeringen, gehouden bij de opening der conferentie en tijdens de feestmaaltijden. Wij vernemen, dat die conferentie ten be hoeve van de werkzaamheden een aantal commissies heeft samengesteld, waarvan de eerste vijf het belangrijkst zijn en de andere zich bezig houden met de regeling der be spreking. De taak van de eerste commissie, die onder voorzitterschap van een Engelsch- man staat, is het vaststellen van de grond slagen voor de golflengteverdeeling. De twee de commissie onderzoekt de afwijkingen. De derde houdt zich bezig met de beperking der zender-energieën, de vierde, onder Duitsch voorzitterschap, doet het voornaamste werk, nl. de opstelling van het eigenlijke golflengte- verdeelingsplan. De vijfde commissie tenslot te, welke door een Rus wordt gepresideerd, behandelt juridische kwesties. De eerste drie commissies leveren dus het materiaal, waaruit de vierde het definitieve plan heeft op te bouwen. Het door de Union Internationale op haar laatste vergadering te Brussel voorgestelde plan zal zeer waarschijn lijk niet in den bestaand en vorm worden aangehouden, maar Wel zal het vermoedelijk tot basis kunnen dienen. Verschillende lan den hebben bijzondere wenschen kenbaar ge maakt. Zoo eischen bijv. de Russen drie lange golflengten voor de Moskousche zenders daar deze zenders zeer sterk zijn, zouden dit 3 exclusieve golflengten moeten zijn, waarte gen de anclere landen groote bezwaren heb ben. Onder de deelnemers aan het congres be staat de hoop, dat de besprekingen op 1 Juni kunnen worden beëindigd. Betreffende het doel der commissie ont- leenen wij nog aan het officieele communiqué het volgende 1. Het afsluiten van een verdrag over de toewijzing der golflengten aan de omroep- zenders in Europa. 2. Het vastleggen van een maximaal toe laatbare zendenergie der omroepzenders en van him veldsterkte, gemeten aan de grenzen van het betreffende land, welke het dichtst bij en het verst van den zender af liggen. Voor hen, die van meening zijn, dat het in Luzern vast te stellen golflengteplan even als het plan van Praag door de verschillende Staten niet behoeft te worden opgevolgd, diene, dat de te Luzern genomen besluiten bindend zullen zijn en dat ieder voorgenomen verandering minstens zes maanden van te voren aan alle onderteekenaars van de over eenkomst moet worden medegedeeld, opdat deze hun meening kunnen kenbaar maken. In dringende gevallen bedraagt dit tijdsverloop drie maanden. Het plan van Luzern zal niet alleen door de besturen der posterijen in de verschillende maanden, maar ook door de regeering worden onderteekend. Ergerlijk geval van bede- la r ij. De Rotterdamsche politie heeft Zaterdag aan een ergerlijke bedelarij een ein de gemaakt. Op den Schiedamschesingel bij de Witte de Withstraat stond een zekere L. B., die in de Generaal van der Heijdestraat woont, te bedelen, waarbij hij om medelijden op te wekken zijn 12-jarigen stiefzoon, die gedeeltelijk verlamd is, op een handwagen bij zich had. De man en de jongen verwekten een zieligen indruk en het medelijden der voorbijgangers werd nog verhoogd door een plakaat waarop geschreven stond, dat de man geen steun kreeg van Maatschappelijk Hulpbetoon en dat zijn gezin daardoor dood ging van den honger. De waarheid is even wel, dat deze man geen steun krijgt, omdat hij gereield bedelt, waarbij hij dan nog het verlamde kind exploiteert. Voordat de politie Zaterdag ingreep, had men kunnen nagaan, dat B. in een kwartier tijd vijf gulden op haalde. Op het bureau werd hij gefouilleerd, waarbij men niet minder dan.... 25 gulden op hem vond. B. is voorloopig wegens bede larij ingesloten. Onvoorzichtig wegge worpen sigaret. Gisterenavond omstreeks half 10 is brand ontstaan ia bet K bovenhuis i Leiden, dat Keunen Jr. ten gehad,1 had laten Een half ui laten haddi laaie. Onda spoedig ter huis bijna g Dew te Chic dagmorgen belangstellii pend, welk derdjarig be De tentoc lijk beeld ringen en menschelijki treft indus kunst. Het gebouwen, schapppen" een Reis- ontwikkelini het primitie eus ingerich eerste zwa lucht- den zijn woordigd. De openi: den ministe sconlijk Roosevelt. F; rede„Het wereldonder ervaring he natie een verdragen, gen de inte dragen hoop van oi klanten zijn Een Volgens - naar de wen rende boot aan boord, volge van dc Een aanta! van de red gende ov opgepikt doe zoodat alle ning in veili Vlissinge Badhui Wed. vai in den 82 jaar. Onzen betoonde Mei j.l.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2