500 300 100 25 HM JUBILEUM-CAMERA'S MAANDAG 29 MEI EERSTE BLAD Voor Uwe No. 125^ 71e Jaargang 1933 llilpi: Firma f. VAN DE HEIDE Ir., Walstraat ül-tO, (lissinp. Iilil. 10. Poslrakenini (6211 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen aangesloten bij het bureau voor public'teitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers" STADS- EN PR0V1HC1EN1EUWS HENNING'S F0T0HANDEL cgowdhegd 'Aspirin- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertentie^van 1— 5 regels 50 ct. ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing vanl—öregels 11. -.alles regen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen N.V. Stoomtram Walcheren. In de heden te Koudekerke gehouden al- meene vergadering van aandeelhouders der N.V. Stoomtram Walcheren, gevestigd te Vlissingen, kwam aan de orde het 27ste boek jaar, loopende over 1932. Wij ontleenen daaraan het volgende Hoewel dank zij de ingevoerde bezuini gingen eenerzij ds, en de maatregelen getrof fen, tot het zoo hoog mogelijk opvoeren van het vervoer anderzijds het verlies op het stoomtram bedrijf dit jaar kleiner is dan het vorig boekjaar, is de einduitkomst der ex ploitatie nog steeds onbevredigend. Het voortduren der economische crisis zal ook in 1933 de resultaten der exploitatie ongunstig beïnvloeden. Het ware mogelijk geweest, het tekort over het voorafgaande boekjaar te dekken, door een door het Rijk in uitzicht gestelde subsidie-regeling, waartoe echter ook de streek, met name de Prov. Staten van Zeeland medewerking moesten verleenen, wil de zij slagen. Helaas hebben de Staten tot groote teleurstelling van den raad van com missarissen deze medewerking geweigerd. Van de 5 obligatieleeningen 1906 en 1918 zijn resp. twee en één obligatie uitgeloot en blijven er nog resp. 48 en 1 in omloop. Het personeel in dienst der maatschappij bestond op 31 December jl. uit 42 ambtena ren en beambten. Het pensioenfonds steeg van 66760.65 tot ƒ70001.0314 en zal over 1932 daarin nog ƒ1500 worden gestort. Het vernieuwingsfonds weg en werken steeg van 164.089.711/2 tot ƒ252.383.16172. Het bui tengewoon vernieuwingsfonds steeg van 4132.78 op 4268.11. Over 1932 vermeerder-' de het vernieuwingsfonds met 4765.25 voor weg en werken en 3108.95 voor rollend ma terieel of in totaal met 7874.20. De groote concurrentie van de vele ver voer gelegenheden, zoowel op het gebied van personen- als dat van goederenvervoer, was oorzaak, dat ook 1932 voor de onderneming niet als gunstig kan worden aangemerkt. De zeer lage prijzen waarvoor het vervoer moet plaats hebben, speelden daarbij wel een voorname rol. Het vervoer van werklieden tusschen Westkapelle en Vlissingen moest men, als gevolg van het zeer geringe gebruik dat van de speciaal daarvoor rijdende trams is gemaakt, staken. Daardoor is aan drie menscLen ontslag gegeven, terwijl een be ambte, wegens blijvende invaliditeit met ver vroegd pensioen den dienst verliet. De prij zen der verbruiksartikelen en in het bijzon der die van brandstoffen en olie voor de locomotieven daalden een weinig. Het vervoer van vee en van melk in bussen was evenals in 1931 heel gering, doch het bietenvervoer was gunstiger dan in 1931. In 1932 zijn 11 millioen K.G. vervoerd, tegen 5.6 millioen in 1931 en 14 millioen in 1930. Het vervoer van stukgoederenis rechtstreeksch verkeer met de Nederlandsche Spoorwegen, dat de maat schappij, deels per tram, deels per vrachtauto, bewerkstelligt, nam eenigszins toe. In het vervoer per autobus was een groote achteruit gang te constateeren. Deze vermindering meet eensdeels worden toegeschreven aan de tijdsomstandigheden en anderdeels aan het optreden van het nog steeds toenemend aan tal taxi-ondernemers, die gewoonlijk passa giers tot eiken prijs op de bestemming bren gen. Gemiddeld per dag zijn 294 reizigers ver voerd met een opbrengst van ƒ69.66, de ge middelde opbrengst per reiziger was alzoo ruim O.231/2 tegen eveneens 0.2314 in 1930 en 1931. Het totaal der exploitatie-ontvang sten bedroeg ƒ74535.91, dat der exploitatie uitgaven ƒ69.168.27 (ruim 92 14 der ont vangsten) en het overschot ƒ5367.64. Aan rente is betaald ƒ8151.63, aan aflossing ƒ3000, zoodat er een saldo-verlies is van ƒ5783.39. De exploitatie-ontvangsten der autobussen was 40.890.5514 en de uitgaven ƒ31.500.97, alzoo een goed slot van ƒ9389.5814, dat voor afschrijving op autobussen en vrachtauto's is bestemd. 4 De reeds eerder genoemde stortingen in vernieuwings- en pensioenfondsen bedragen totaal ƒ9374.20, het saldo verlies over 1932 5783.39, samen verlies op het stoomtram- bedrijf ƒ15157.59. Het verlies van vorige ja ren was f 47737.97, zoodat het totaal verlies thans bedraagt 62895.56. De winst- en verliesrekening geeft in debet aan saldo vorig jaar 47737.97 algemeene dienst 15600.04 tractie 20526.54 mouve ment 6983.50 werkplaats 11503.17 lijn en telefoon 14015.76onderhoud gebouwen 539.26 afschrijving autobussen en vracht auto's 9389.5814 renterekening 8151.03 aflossingen 3000 stortingen 9374.20. De creditzijde geeft aanpersonenvervoer ƒ25465.6714 goederenvervoer 32651.91 >4 postvervoer 4300 buitengewone ontvangsten 6646.90 militair vervoer 112.50 pacht som overhoeken 2189.21huishuren 1683.76 exploitatie autobussen 9389.5814 balans voor het saldo 62895.56. De balans geeft in credit aanaandeelen kapitaal 250.000 renteloos voorschot van het Rijk 245.019.8314 5 obligatieleening 1906 48.0005 obligatieleening 1918 1000 te betalen 900 crediteuren 8393.481/2 vernieuwingsfonds weg en wer ken 177.853.711/2 vernieuwingsfonds rol lend materieel 82463.65 onafgehaalde divi denden 177.50 afschrijvingsrekening van afgeloste 4 obligatiën 1904 250.000 idem 5 1908 52000 idem 5 1918 14000 idem autobussen en vrachtauto's 24963.12 pensioenfonds 71501.031/2 buitengewoon vernieuwingsfonds 4268.11 reservefonds ƒ911.83; aflossingsrekening renteloos voor schot van het Rijk ƒ4980.1614. De debetzijde geeft aanwaarborgfonds provincie Zeeland 11000 idem bij het Rijk 1024.19 terreinen 158.140.14 tramweg en kunstwerken 446.195.1414 gebouwen ƒ125.307.7214 locomotieven ƒ06597.8614 rij tuigen en wagens 98849.74 autobussen en vrachtauto's 93395 telefoon 8773.34 vast materiaal ƒ31881.07 meubilair 1533.24; debiteuren 1849.58 kas en kassiere 14888.85magazijn 12047.17 effecten van de vernieuwingsfondsen ƒ100.111.52; idem van het pensioenfonds 11.963.31 winst- en verliesrekening voor het saldo 62895.66. Höfelein—Bekker's Muziekonderwijs. Be Sneeuwkoningin. Britannia. Dit kinderzangspel in zes bedrijven, dc-or A. H. L. bewerkt naar de sprookjes van An dersen, is Zaterdagavond door een enthou siaste zaal wederom allerhartelijkst ontvangen. En terecht. Want niet alleen het decor en de costumes dwongen tot groote bewonde ring, ook de „solisten" en „koristen" gaven iets bijzonders, waarmede zij bewezen, dat htm muzikale opleiding den heer Theo Höfe lein wèl is toevertrouwd. 't Was bepaald een lust om te zien en te hooren, met hoeveel vuur en overtuiging die jongens en meisjes zich gaven aan de vertol king van deze lieve operette, welke aan de krachten der jeugdige executanten werkelijk geen lichte eischen stelt. En dat ze het er allen zoo schitterend afbrachten kan dan ook niet anders dan het resultaat zijn van een voor bereiding en een geduld, die slechts ingewij den kunnen beseffen. Onze hulde voor de knappe ensceneering, hetgeen onder dat jon ge, speelsche volkje heusch geen gemakke lijke taak is. Met spanning hebben de kinderen de ge beurtenissen op het tooneel gevolgd. Ze heb ben genoten. En waar de kinderen genieten, daar amuseeren de ouders zich van zelf. Wel is waar eischten de tooneelveranderingen veel tijd, waardoor de kinderen op het laatst onrustig werden, doch als eenmaal het scherm opging, was er zooveel moois te zien, dat de rust spoedig hersteld was. Dat „bloe- meneiland" met de in verschillende bloemen- soorten getooide meisjes en de fladderende vlindertjes, die ten slotte neerstreken, was bepaald snoezig, allerliefst. E11 dan „het rijk der Sneeuwkoningin". Bijzonder suggestief getroffen Men kreeg er kou van Toen dat glinsterende sneeuw- en ijspaleis door kleu renspel werd beschenen, werd het beslist feëriek. En toen daarbij nog een drietal kunstrijdersparen, waarbij twee hummels, hun kunsten kwamen vertoonen, werd wel het hoogtepunt bereikt. SubliemEen ap- plaus-lawine maakte herhaling noodzakelijk. We zouden zoo door kunnen gaan over de leuke dwergjes, die uit een onderaardsch hol kwamen gekropen, over de vier aardig ge typeerde winden, de sneeuwpret enz., doch zullen het hierbij laten, maar niet, vóórdat we nog even den zang van de hoofdfiguren Gerda, Kay, de Sneeuwkoningin, den Dwergenkoning en alle medespelenden speciaal de bloemenkinderen en de dwergen in deze kinderoperette hebben gememo reerd. Zij vonden daarbij een krachtigen steun in mevr. H. HöfeleinBekker (viool) en mej. Son ja van der Eijk (piano), 't Was alles prachtig geslaagd. Het ballet was inge studeerd door mej. F. Verhoef f. Het geheel stond onder leiding van Theo Höfelein. Het was „tadellos" Daverend applaus na elk be drijf en een ovatie aan het slot. Welverdiend Zeer sympathiek heeft Theo Höfelein in die hulde zijn trouwe medewerksters betrok ken. De dames Harder, Hintzen, Verhoeff en Van der Eijk moesten op het tooneel verschij nen en ontvingen bloemen en souvenirs. Ook de decorateur, de heer Vervenne, en de dames Van de Velde en Jorissen, die den leider in zijn werk torzydè hebben gestaan, liet hij in het succes deelen. Daar het tooneel in deze zaal beneden het WEER ONTVANGEN. HAAST Uil BADHUISSTRAAT 63 oogvlak ligt, verhieven vele aanwezigen zich van hun zitplaatsen, teneinde „iets te kun nen zien". Inderdaad een bezwaar van deze overigens bijzonder prachtige gelegenheid. O. De kwaliteit van het water in het kanaal. Als gevolg van de verspreide geruchten, waarvan melding werd gemaakt in uw blad van 22 Mei door den secretaris van de Vlis- singsche Zwemclub, kunnen we jthans het volgende mededeelen. Op den dag der opening van de zwem inrichting heeft het bestuur een monster water uit het kanaal ter plaatse der inrich ting genomen' cn dit ter onderzoek gezonden aan het laboratorium voor scheikundig on derzoek dr. Spuijman alhier. Een voorloopig rapport omtrent dit onder zoek kwam thans in ons bezit en vermelden wij de voornaamste punten hieruit. Zij zijn als volgt ReactieNeutraal. Kleur, reuk en helderheidNormaal. Keukenzout26.5 gram per Liter. Organische stoffen a. Gefiltreerd Kaliumpermanganaatver- bruik 861.6 Mg.b. OngefiltreerdKalium- permanganaatverbruik 2085.6 mg. Verder waren aanwezig geringe hoeveelhe den Calcium- en Magnesiumz;vilten, terwijl noch nitraten, noch nitrieten, noch ammo niak aangetoond konden worden. Microscopisch onderzoek Een deel van het water werd gecentrifu geerd, er werden echter geen eieren van ingewands-wormen of andere parasieten, noch andere verdachte bestanddeelen aan getroffen. Toelichting Daar nitraten, nitrieten en ammoniak aanwezig kunnen zijn als rottingsproducten van plantaardige en dierlijke stoffen, en als stofwisselingsproducten van micro-organis men als bij bacterieën, is het ontbreken van deze stoffen zeer gunstig. Ook de groote hoeveelheden organische stoffen behoeven ons inziens niet als ver dacht aangezien te worden. Verder bevat dergelijk water altijd wat humus-stoffen, die bij deze bepaling ook inbegrepen zijn en volkomen onschadelijk zijn. Voorloopige conclusie Bovenstaand onderzoek wijst uit, dat het onderzochte water in alle opzichten voldoet aan eischen aan zwemwater te stellen. Tot zoo ver het voorloopig onderzoek, wat we binnen zeer korten tijd nog hopen aan te vullen met het eindresultaat. Rest nog mede te deelen, dat in een bege leidend schrijven het Laboratorium de mee ning was toegedaan dat de verwekker van de ziekte van Weijl in water van deze sa menstelling niet kan leven, dan kunnen we niet anders dan aanraden Gaat zwemmen en ouders, laat uw kinderen leeren zwemmen. Een jubileum. Heden is het 40 jaar geleden dat de heer F. E. de Reeper, procuratiehouder bij de Rotterdamsche Bankvereeniging, in dienst trad bij den heer C. R. C. Wibaut alhier. In 1906 werd deze zaak omgezet in het ban kierskantoor van de firma C. R. C. Wibaut Co., terwijl in 1917 dit kantoor werd over genomen door de Nationale Bankvereeniging en later door de Rotterdamsche Bankveree niging. Op het kantoor werd de heer De Reeper hedenmorgen gehuldigd, waarbij hem na mens de directie der Rotterdamsche Bank vereeniging een enveloppe met inhoud, na mens de plaatselijke directie een gouden potlood met conscriptie en uit naam van de collega's en personeel een lamp werd oVer- bandigd. De heer De Reeper mocht vele geiukwen- schen, waaronder meerdere telegrafische, ontvangen. Bij Kon. besluit werd den heer De Reeper de gouden eere-medaille toegekend, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Een zinrijke gedachte, In het keurig en toch sober met planten en in de sfeer passende bloemen versierde kerkgebouw der Evang. Luth. gemeente wer den gisterenmorgen door ds. C. F. Nolte de, nieuwe leden der gemeente bevestidg. Ds. Nolte deelde na afloop van den dienst van den kansel mede, dat de bloemen be- schikbaar werden gestald voor de leden der gemeente, die in de ziekenhuizen of thuis krank lagen. Dank zij vriendelijke hulp werd dadelijk aan dit plan uitvoering gégeven. Dat het door de zieken op hoogen prijs werd ge steld, zal wel niet betoogd behoeven te wor den. Het was ook voorwaar een mooi denk beeld. Tentoonstelling tcekenïngen cursus voor werkloozen. Was het vorig jaar een proef genomen met vormend onderwijs voor werkloozen, dit win terseizoen is daarmee voortgegaan, met het gevolg, dat, waar ongeveer half October met een 90-tal jongeren begonnen was, nadat ouderen daarbij waren gekomen, het onder wijs werd gegeven aan ongeveer 200 perso nen, die, behalve in de practische vakken, onderricht kregen in scheepsbouwkundig teekenen met ijzerconstructies, in machine bouw, burgerlijke bouwkunde en in 't schil deren. Dat deze cursus goede resultaten af geworpen heeft, bleek wel uit de mededeeling op het bord in een der Zaterdagavond geopende zalen Onderstaande leerlingen van de Ge meentelijke werkloozencursussen behaalden heden het diploma voor motordrijver voor de binnenvaart (na een examen afgelegd voor een daartoe ingestelde commissie) C. van der Weijde, W. Goedhart, A. van Marion, D. Schmelzer, P. Sinke, J. Sohier en F. Kroonen. Nog slaagden voor het schriftelijk gedeelte van dit examen de leerlingenL. J. Jan sen, P. Daalhuizen, I. Geschiere en H. Eekman afgewezen werd 1 candidaat. Geen wonder dan ook, dat een der boven staande leerlingen, F. Kroonen, Zaterdag avond dank bracht aan de leeraren voor het onderricht in de practische vakken hier boven vermeld zoowel als dat in de zgn; theoretische vakken (Nederl. en Engelsche talen, meetkunde eh de andere wiskundige vakken) Met genoegen hebben we de tentoonstel ling bezichtigd en gezien, dat, wat daar ge produceerd is in de winteruren van veel practisch nut kan zijn voor de deelnemers, daar de verschillende teekeningen niet bloot nageteekend waren van andere teekeningen, maar heel vaak, ja bijna altijd afgezien wa ren van voorwerpen in natura, waarvan mo dellen opgesteld stonden tusschen de teeke ningen zelve. Smaakvol waren de teekenin gen, welke tot het lijnteekenen behoorden en aan deze categorie sloten zich als vanzelf de projecties en uitslagen aan om in de hoogere afdeelingen uit te groeien tot constructies op machine-, motor- of scheepsbouwkundig- en burgerlijk-bouwkundig gebied. Deze teeke ningen liepen natuurlijk voor een groot ge deelte parallel met 't werk der Nijverheids- avondschool, maar iets dat we op deze laatste inrichting nog niet veel of beter ge zegd, niet hebben aangetroffen, verdient een afzonderlijke vermelding. We zagen op de zaal voor machine- en scheepsbouw een serie imitaties van hout, die op papier of andere grondstof waren aangebracht. In diezelfde afdeeling voor schilderwerk zagen we heel aardige versieringen en reclames, waarbij we iets verschillends zagen met het werk van de leerlingen der Nfjvcrheidsavondschool. Deze laatste maken alles in dit genre in water verf. Op deze cursussen daarentegen werd eerst het ontwerp op kleine schaal gemaakt, teneinde kleur en vorm eenigszins te kun nen controleeren. De kleur werd dan aan gebracht in waterverf. Vervolgens werd dit ontwerp en we hebben daar heel aardige specimen van gezien op grootere schaal gemaakt en bewerkt met olieverf. Dat voor dit soort werk sprekende dingen werden ge nomen, behoeft geen betoog, zelfs werd er me nige goede raad ten beste gegeven. Zoo zagen wc o.a, een reclame, die, wanneer de raad daarvan werd opgevolgd, aan de schilders ten minste werk zou geven. Het was de spreuk„Goede verf weert bederf", waar onuitgesproken werd aangegeven, dat gebou wen en dergelijke behouden konden blijven, wanneer ze met goede verf behandeld werden en.... dan hadden ook schilders weer werk. Aan deze tentoonstelling waar o.a. de wet houder van onderwijs door zijn tegenwoor digheid blijk gaf zich voor de zaak te inte resseeren, is een flink bezoek ten deel ge vallen. De eerste Ministerraad. In onze Tijdinghal hebben we een foto voorgehangen van den eersten Ministerraad op het departement van zijn voorzitter, dr. Coltfn, welke Vrijdag jl. te half 5, werd ge houden. Ned. Reis vereeniging. In de Rotterdam gehouden algemeene ver gadering van de Ned. Reisvereeniging, werd besloten dat de volgende jaarvergadering te Vlissingen zal worden gehouden. steeds het goede en het beste, daarom alleen TA B L E TTEN en nooit vervalschingen Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tab!, a 10 ets. Met Pinksteren naar Schouwen. Maandag 5 Juni wordt de ochtenddienst der K.L.M. naar en van Amsterdam niet ge vlogen. Echter wordt deze dienst uitgesteld tot Dinsdag?, 6 Juni op de gewone diensturen. De avonddienst op 5 Juni blijft normaal. Bij voldoende deelname zal op den tweeden Pinksterdag om half negen een extradienst worden gevlogen naar Haamstede en keert dit vliegtuig om 17.45 uur van daar terug. Vreemdelingen-misère. Door de politie werd aangehouden een vreemdeling, bezittend de Duitsche nationa liteit, die getracht had in Engeland te lan den, doch aldaar was geweigerd, omdat hij niet in bezit was van voldoende middelen. Bij fouilleering op het bureau van politie werden op dezen vreemdeling twee paspoor ten bevonden waarvan er één vervalscht was. Met het vervalschte paspoort had deze vreemdeling getracht Engeland binnen te komen, omdat hij tevoren aldaar reeds was uitgezet geworden. De Engelschc politie had de vervalsching evenwel niet opgemerkt. De man is ter beschikking gesteld van den grenscommissaris van rijkspolitie, teneinde zijn uitlevering naar zijn vaderland te be vorderen, omdat niet kon blijken dat hij hier te .lande van het vervalschte paspoort had gebruik gemaakt. Herhaaldelijk komt het den laatsten tijd voor dat Duitsche Joden, door de omstan digheden gedwongen Duitschland te verla ten, bij aankomst te Harwich door de En- gclsche politie worden geweigerd. De commandant van de mailboot wordt dan genoodzaakt deze vreemdelingen weder naar Vlissingen terug te voeren. Zij worden dan gesteld ter beschikking van den com missaris van politie, die in overleg met het Joodsche comité ten behoeve van Duitsche Jcodsche vluchtelingen tracht hun verdere verzorging te bevorderen. De vorige week werd een vreemdeling, wiens nationaliteit in Engeland niet kon worden vastgesteld en die zonder middelen was, door de Engelsche politie op haar kos ten naar Vlissingen gezonden. Zij had dezen vreemdeling tevens een reisbiljet medegege ven naar Bentheim. In Roosendaal stapte de vreemdeling evenwel uit den trein en reisde met vrachtauto's, die hem op den weg in haalden, naar Rotterdam. Daar arresteerde ae politie hem, omdat hij zonder middelen van bestaan rondzwierf. Toen aan het Duit sche consulaat-generaal te R'dam bleek, dat hij de Duitsche nationaliteit niet toebehoor de, stelde de Rotterdamsche politie hem ter beschikking van den commissaris van politie alhier, omdat Vlissingen de eerste Neder landsche plaats was geweest, waar de vreem deling ons land was binnengekomen. De commissaris van politie heeft daarop dezen vreemdeling, van wien was gebleken dat hij geen Nederlander was, terwijl hij zelf voor gaf in een der Engelsche bezittingen te zijn geboren, met een der mailbooten naar Enge land teruggezonden, waar hij door de En gelsche politie weder geaccepteerd is gewor den. Deze zal nu middelen moeten beramen hoe verder ten opzichte van dezen vreemdeling, wiens nationaliteit in het geheel niet vast staat, te handelen. Het is zeker een unicum, dat de Engelsche politie een door haar uitgeleiden vreemde ling, wordt genoodzaakt weder terug te ne men. Aanrijdingen. Op den hoek van de Molenstraat en Bel- lamypark kwamen een tweetal wielrijders met elkaar in botsing. Deze aanrijding, welke gelukkig goed afliep, moet toegeschreven worden aan een samenloop van omstandig heden. Ter plaatse is het uitzicht zeer be perkt, terwijl de Molenstraat zeer smal is. Voorzichtigheid op hoeken van straten blijft voor een veilig verkeer geboden. Zaterdagmiddag zijn twee wielrijders op het rijwielpad in de Badhuisstraat, gelegen tusschen de Paul Krugerstraat en de Gla- cisstraat tegen elkaar opgereden. De wiel rijders bekwamen geen letsel, de rijwielen werden echter bfeschadigd. Op het Betje Wolffplein slipte door de gladheid van het wegdek een bestuurder van

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1