AKKER.CACHEIS RECHTSZAKEN LAND- EN TUINBOUW KERK- EN SCHOOLNIEUWS TOB NOOIT-HOEKJE SPORT r 0e vre De politieafzetting was van dien aard, dat tijdelijk niemand de straten der huurstakers mocht verlaten of betreden en er dus ook geen gelegenheid bestond hun te „assistee- ren". Er moesten zelfs politiereserves in scholen zijn ondergebracht. Men vreesde nl. voor hardnekkig verzet, maar in werkelijkheid bleek de kracht gebro ken. Een aantal mannen en vrouwen zagen we diep onder den indruk, enkelen zelfs weenen, toen hun boeltje meedoogenloos door de deurwaarders-kruiers werd weggevoerd. Er was vanwege het comité, hoewel mo menteel van kasmiddelen beroofd, zorg ge dragen, dat geen der uitgezette gezinnen dakloos bleef. Intusschen meet men zich gxootelijks ver wonderen over het taaie en met beslistheid volgehouden verzet der overige huurstakers, naar onze vluchtige telling nog 300. Ondanks de pijnlijke tconeelen die zich naast en over hen hebben afgespeeld en de nu nog aanhan gige uitzettingsprocedures, blijven zij rustig in hun woningen. Wel hebben de meesten hun ner het meubilair grcotendeels in veiligheid gebracht. Een verklaring van dezen ongewonen te genstand is te vinden in het feit, dat de meesten dezer Westerstakers Jordaners zijn, slachtoffers van de eenige jaren geleden aan gevangen saneering, waaraan de regeering nu, telkens wanneer het excessen betreft, paal en perk stelt. In de eerste jaren heeft men honderden Jordaanhuizen welke nog behoorlijk geres taureerd konden worden maar gesloopt, ergo de bewoners er uit verjaagd. Politiemaatregelen, haar ingrijpen in buurtaangelegenheden etc. heeft steeds tot bruut verzet onder de Jordaners geleid, zelfs tot ernstige onlusten als het beruchte paling oproer. Triomfantelijk hangt dan ook van honder den huizen der Weststichtingen nog de blau we solidariteitsvlag uit„Wij eischen onver minderd 20 huurverlaging. Elders leest men „Revanche", hetgeen wei nig goeds voorspelt voor ramen, houtwerk enz. der open gekomen en nog bewoonde hui zen. Het is een der betreurenswaardigste con flicten, die zich sedert jaren hier ter stede hebben voorgedaan. Onverklaarbaar komt het ons ook voor, dat burgemeester De Vlugt geen enkele poging heeft gedaan om in een of anderen vorm de partijen tot elkaar te brengen. Mogelijk ware hierdoor de ramp, die thans honderden gezinnen treft, waarbij we in zonderheid denken aan vrouwen en kinderen, nog afwendbaar gebleken. Corres Pondent. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft gisteren de navolgende zaken behandeld Zekere J. J. A., 29 jaar, machinist te Hulst, had zich te verantwoorden wegens oplichting. Verdachte was op 24 April 11. te Hulst bij den administrateur van de werkverschaffing ge komen en had dezen medegedeeld, dat het inkomen van hem, verdachte, in den afge- loopen week slechts €.75 was geweest, door welke verhalen, die in strijd met de waarheid bleken te zijn, voornoemden administrateur is bewogen aan A een geldsbedrag van 6.25 af te geven. Verdache erkende de feiten. Hit het getuigenverhoor bleek, dat ver- dachte's vrouw ook werkzaamheden had ver richt, waarvoor zij betaald werd. Verder bleek, dat verdachte door de gepleegde han delingen verder van steun is uitgesloten. De officier van justitie is van meening, dat de dagvaarding niet juist gesteld is en zal hij hoewel d.e daad afkeurenswaardig is, vrij spraak moeten vragen. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, sloot zich daarbij aan. J. R., 45 jaar, bakker te Zaamslag, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij, wegens overtreding van de arbeidswet, nl. het als hoofd en bestuurder eener onderne ming niet zorgen, dat in die onderneming geen arbeid wordt verricht in strijd met de arbeidswet, gepleegd bij herhaling, werd ver oordeeld tot 2 geldboeten elk van f 25 of 2 maal 10 dagen hechtenis. De ambtenaar van het O.M. was eveneens in appèl gekomen. Verdachte verklaarde in hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij z.i. geen straf heeft verdiend. Hij had alleen de trog schoonge maakt. De officier van justitie was van meening, dat verdachte terecht is veroordeeld. De con troleurs hebben de werkzaamheden geconsta teerd. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte mr. Dieleman is van meening, dat het door verdachte ge pleegde niet strafbaar is en verzoekt de rechtbank den verdachte wü te spreken. A. Z., 24 jaar, koopman te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij, wegens het opgeven van een valschen naam, tweemaal gepleegd, werd veroordeeld tot 2 maal 2 boete subs. 2 maal 25 dagen hech tenis. De officier van justitie eischte bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Dezelfde verdachte was ook in hooger be roep gekomen tegen een vonnis van denzelf den kantonrechter, waarbij hij, wegens het fietsen zonder licht, werd veroordeeld tot een geldboete van 10 subs. 10 dagen hech tenis. Eisch bevesiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Hulst, was in hooger beroep Willen Uw gedachten maar niet tot rust komen? Wordt Uw geest steeds helderder, zoodat U niet kunt inslapen? Neem dan een "AKKERTJE". Een weldoende rust, een verkwikkende slaap zal dan over U komen. Ze verdoo ven niet; ze kalmeeren slechts Uw zenuwen en brengen Uw gestel in evenwicht. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voortaan uitsluitendt Volgens recept van Apotheker Dumont gekomen tegen een vonnis van den kanton rechter, waarbij M. L. B., 51 jaar, wonende te St. Jansteen werd vrijgesproken van de haar ten laste gelegde overtreding van de Tarwe- wet, nl. zonder vergunning tarwebloem B in voorraad hebben. De officier van justitie eischte vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en veroordeeling tot een geld boete van 100 of 50 dagen hechtenis en 50 boete of 5 dagen hechtenis. B. H., 56 jaar, arbeider te Kwadendamme was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waar bij hij, wegens overtreding van de. leerplicht wet, werd veroordeeld tot een geldboete van 15 of 5 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. de V., 32 jaar, landbouwer te Middelburg, had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij, wegens, zonder voorzien te zijn van een jachtacte zich met een schietgeweer buiten openbare wegen en voetpaden in het veld bevinden, werd veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van het niet inbeslag genomen geweer, daarvoor te betalen 50 boete subs, 20 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan hooger bercep. J. M. F., 50 jaar, koopman te Oost- en West-Souburg, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij, wegens het voorhanden hebben van een partij bedorven spek, werd veroor deeld tot 2 maal 25 boete of 2 maal 10 dagen hechtenis en 10 bcete of 10 dagen hechtenis, een en ander met bevestiging van de vonnissen waarvan hooger beroep met uit zondering van de straffen. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan verzet. S. P„ 21 jaar, slager te Middelburg, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij, wegens oplichting, werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van l maand. De verdere behandeling dezer zaak werd aangehouden tot 9 Juni a.s. in verband met het hooren van getuigen. Door G. C., 36 jaar, graan- en meelhande laar te Stekene (B.), was hooger beroep aan geteekend tegen een vonnis van den kanton rechter te Hulst, waarbij hij, wegens het voorhanden hebben van tarwebloem B. zon der deze zelf te verhandelen krachtens en overeenkomstig een machtiging verleend door een door den minister van economische zaken en arbeid aangewezen rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging tot regeling van den handel in tarwebloem B, werd ver oordeeld tot een geldboete van f 250 of 20 dagen hechtenis. Verdachte verklaarde thans, dat hij niet geweten heeft, dat hij een register moest bij houden en een en ander moest opgeven aan de meelcentrale. De officier van justitie is van meening, dat verdachte er vreemde praktijken op na houdt. Er is bij de controle 3400 K.G. tarwe B aan getroffen. In eerste instantie is tegen ver dachte 1000 boete gerequireerd en de offi cier eischt thans 500 boete voor het eerste feit en voor het tweede feit requireert hij een geldboete van 100 subs. 10 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse beweert, dat verdachte wel voor zich zelf handelt, hier is een firma waarvan verdachte firmant is. De man is volgens plei ter te goeder trouw geweest. De verdediger meent dat hier ontslag van rechtsvervolging zal moeten komen subs, vrijspraak. Door den ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht te Hulst, was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kan tonrechter, waarbij C. de B., 35 jaar, A. J van P., 20 jaar, F. S., 42 jaar, J. S., 34 jaar en H. v. P., 27 jaar, allen wonende te St. Jansteen, werden ontslagen van rechtsvervol ging, terzake van het zonder vergunning voorhanden, hebben van tarwebloem B. Eisch voor iedervernietiging van het von nis van den kantonrechter en veroordeeling tot een geldboete van 50 subs. 10 dagen hechtenis en l boete subs. 1 dag hechtenis. Smokkelen van vee. Terwijl een tweetal kommiezen in den nacht van 26 op 27 April jl. nabij de Neder- landsch-Belgische grens in den Riedenpolder onder de gemeente Koewacht dienst deden, zagen zij een 6-tal personen, die een viertal koeien met zich voerden, in de richting van de Belgische grens komen. Toen zy in de nabijheid van de kommiezen gekomen wa ren, riepen deze„Halt kommiezen visita- x tie". In plaats van te blijven staan," ging het heele stel er vandoor, doch moest een eind verder blijven staan, aangezien ze voor een weg waren gekomen, die met prikkeldraad was afgezet. Alsnu volgde inbeslagname van de koeien en tegen den eigenaar der koeien werd proces-verbaal opgemaakt, wegens het uitlokken van verboden uitvoer naar België. Als zoodanig had zich te verantwoorden zekere L. W. v. D., 25 jaar, koopman te België. Toen de zaak in de morgenzitting werd behandeld, twijfelde de officier van justitie aan de verklaringen van een tweetal opge roepen Belgische getuigen en vroeg hij schorsing van de verdere behandeling der zaak om alsnog de kommiezen en den wachtmeester der Kon. marechaussee, De Thye, te hooren, die de verdachten destijds een verhoor had afgenomen. De getuigen kwamen thans op de destijds afgelegde ver klaringen terug. Op verzoek van den officier van justitie werden de beide getuigen in arrest gesteld als verdacht van meineed. In de middagzitting werd de behandeling der zaak voortgezet en werden de kommiezen en de wachtmeester der marechaussee ge hoord, die allen by hun destijds opgemaakt proces-verbaal bleven volharden. Thans werden de Belgische getuigen we derom gehoord en kwamen zij op de in de morgenzitting afgelegde verklaringen terug. De officier van justitie, requisitoir ne mende, is van meening, dat de Belgische getuigen ontzettend liegen en hij ze heeft willen houden wegens meineed. Verdachte heeft zijn vriend Van D. in den arm geno men en de getuigen moesten maar zeggen, dat zij zenuwachtig zijn geweest en zij niet met de koeien naar België moesten. Spreker acht dit onaannemelijk; de koeien moesten de grens over. Waarom moesten de men sehen als er niets bijzonders gebeurde, op de vlucht gaan De officier vindt het een ernstig geval en eischt 2 maanden gevangenisstraf, met ver beurdverklaring van de 4 koeien. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, is van meening, dat iemand die in de nabijheid van de Belgische grens woont nog niet gelukkig is. Pleiter is van oordeel, dat niet bewezen is, hetgeen aan verdachte is ten laste gelegd en verzoekt de rechtbank verdachte vrij tc spreken. Onze uitvoer van tuinbouwproducten en fruit naar Engeland. Op de kantoren van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland, ge vestigd Javastraat 80, den Haag, heeft een persconferentie plaats gehad, waar door den voorzitter en secretaris van het Centoaal Bu reau, alsmede door vertegenwoordigers van verschillende belanghebbende organisaties uitvoerige mededeelingen zijn gedaan over den vernietigenden invloed, welke de Engel- sche tarieven hebben op den Nederlandschen export van groenten en fruit. De heer Valstar, voorzitter van het Centraal Bureau, gaf aller eerst een korte inleiding. Daarbij deed hij vooral uitkomen, hoe de werking van de En- gelsche tarieven niet minder fnuikend is voor den Nederlandschen export, dan die der Duitsche tarieven en maatregelen. Het merk waardige feit doet zich echter voor, dat men rondom de Duitsche kwestie veel rumoer heeft gemaakt, maar dat aan de Engelsche verhoudingen nauwelijks eenige aandacht is gewijd. En toch maken deze tarieven het on mogelijk den Nederlandschen tuinbouw-uit- voer te handhaven. De secretaris, mr. Niemöller, wees er op, dat de in Januari 1932 ingevoerde Engelsche ta rieven een geweldigen invloed hebben gehad op den tuinbouw-export uit ons land. Reeds bü een vluchtige beschouwing van de cijfers blijkt ditde totale export van versch fruit, vruchtenpulp, versche groenten en vroege aardappelen naar Engeland bedroeg in 1931 236.914.000 K.G. en in 1932 182.639.000 K.G., een vermindering derhalve van 54.275.000 K.G. of bijna 23 Het meest sprekende voorbeeld is ongetwij feld tomaten, het belangrijkste tuinbouw-ex- portartikel. Oeze tomaten-export naar Enge land verminderde met 44 Als wij onzen uitvoer nagaan, dan blijkt hij te zijn gestegen in den tijd, dat het in voerrecht 10 van de waarde bedraagt, en met ongeveer 30 gedaald te zijn in den tijd van het invoerrecht van 1 penny en met ongeveer 50 in den tijd van het invoer recht van 2 pence. Uit een overgelegde staat bleek, dat onze tuinbouw in staat is een invoerreckt van 10 te dragenzelfs al jou dit nog hooger zijn, dan zou men wellicht nog kunnen blijven ex porteeren. Maar tegen het tarief van 2 d. en 1 d. per Engelsch pond kan men onmogelijk blijven exporteeren. Hetzelfde kan men con-' stateeren bij aardbeien en druiven. Onze ex port van versche aardbeien voor de jamfabri- cage was altijd zeer belangrijk. In 1932 ver minderde deze uitvoer met 45 Het geweldige invoerrecht van 2 sh. 6 pence (ongeveer ƒ2.40) per K.G. heeft onzen uit voer van glasaardbeien naar Engeland ver nietigd. In Mei 1931 werden er nog 65.000 K.G. uitgevoerd, in 1932 konden er slechts 1000 K.G. naar Engeland geëxporteerd wor den. Maar ook het invoerrecht van 6 pence bleek te zwaar onze export in Juni liep met bijna 60 terug. Alleen in de periode, waar in het Engelsche invoerrecht 10 van de waarde bedroeg, steeonze export en wel van 986.000 tot 1.056.000. Bij de druiven was de teruggang eveneens zeer ontstellend. Deze uitvoer daalde in totaal van 4.559.000 tot 1.769.000 een teruggang 61 Indiër men zou meenen, dat wij er. in 1933 beter aan toe zouden zijn, is dit een vergis sing. Voor tomaten zullen in 1933 dezelfde invoerrechten gelden als in 1932 voor drui ven en aardbeien zullen dit jaar uitsluitend de hooge tarieven van kracht zijn. De tendens, welke voor de hier besproken artikelen merkbaar is, kan men voor alle artikelen, die met een specifiek recht belast zy'n, duidelijk constateeren. Men kan veilig zeggen, dat de Engelsche invoerrechten, die in een jaar een uitvoer- teruggang bewerkten als hierboven werd uit eengezet, op den duu- allen uitvoer naar En geland zullen verhinderen. Als men zich de hoogte der Engelsche in voerrechten even realiseert, blijkt dit ook zonneklaar. Een invoerrecht van 19 van de waarde kan de Nederlandsche tuinbouw in den regel nog wel dragende specifieke En gelsche rechten reiken veel en veel hooger, vaak tot over de 100 der veilingswaarde en brengen daardoor, by de ook in Engeland sterk gedaalde koopkracht, de prijzen op de Engelsche markten op zoo'n hoog niveau, dat de consumptie daar snel terugloopt. De aan Engeland betaalde invoerrechten bedragen totaal ƒ5.897.000. Op zichzelf ge nomen is dit reeds een respectabel bedrag. Meer dan de regeering beschikbaar stelde voor steun aan den tuinbouw. Als deze in voerrechten niet betaald hadden behoeven te worden, zouden onder overigens gelijke om standigheden den Nederlandschen tuinbouw een grooter bedrag zijn toegevloeid dan nu uit de steunverleening. Uit liet bovenstaande blijkt, dat een ver lichting der Engelsche invoerrechten voor den Nederlandschen tuinbouw als een eerste levensvoorwaarde moet worden beschouwd. Na een jaar onder de Engelsche tarieven te hebben geëxporteerd, is het duidelijk ge bleken, dat zij binnen korten tijd tot vernie tiging van onzen tuinbouw-export moeten leiden. Het is goed, dat onze regeering den Neder landschen tuinbouw steunt, doch het zou be ter zijn, indien de regeering de oorzaken, die steunverleening noodzakelijk maken, en waar van de hooge Engelsche invoerrechten een der allervoornaamste zijn, weet weg te nemen. In aansluiting aan een vrij langdurige dis cussie deelde de heer Valstar mede, dat het in de bedoeling ligt een adres aan de regee ring te zenden in samenwerking met de or ganisaties van den handel, 'n welk adres deze vraagstukken onder de aandacht der regee ring 'zullen worden gebracht. Ned Herv Kerk. Aangenomen het beroep tiaar Groningen door ds. H. W. te Winkel te Sneek. Zesde Zeeuwsche Zendingsdag. Op den zesden Zeeuwschen Zendingsdag. welke op Dinsdag 27 Juni a.s. in den tuin der voormalige Willem IH-kazerne alhier ge houden zal worden, zullen als sprekers op treden Prof. j. Wt Geels te Apeldoorn ds. H Janssen, leger- en vlootpredikant in al- gemeenen dienst te 's-Gravenhagedr. A. Fransen te Biezelinge ds. J. Hoogendoorn te Zierikzeeds. L. Kleisen te Vlissingen en ds. J. W. van Ree te Barendrecht. Deze zendingsdag wordt gehouden ten bate der Chr. Geref. zending op Midden-Celebes. R.-Kath. Kerk. Op C3-jarigen leeftijd is te Dongen overleden de zeereerw. heer Th. Wijtvliet, emerius-pastoor van Aardenburg. Op 25 Februari 1897 volgde zijn benoeming tot pastoor te Groede en op 10 Mei 1931 werd hij tot pastoor te Aardenburg benoemd. De bisschop van Breda zal op 31 Mei a.s. de gerestaureerde Sint Willibrorduskerk te Hulst kemen inwijden. De Paus buiten het Vaticaan. Donderdagmorgen is in de St. Jansbasiliek in aanwezigheid van den Paus de plechtige pontificale dienst gehouden met de Capelia Papale. De Paus verliet om 8 uur 's ochtends de Vaticaansche stad om zich naar de St. Jansbasiliek te begeven. Het cortège bestond uit zes rijtuigen. Onder de talrijke bekende persoonlijkheden op de officieele tribune be vonden zich ex-koning Alfons met 2 dochters, De Valera, president van den Ierschen Vrij staat, het diplomatieke corps bij het Vati caan. De deuren der basiliek werden bewaakt door pauselijke gendarmen en Zwitsersse dert 1870 was dit de eerste maal dat de be volking van Rome deze schilderachtige uni formen weer zag. Op het groote plein voor de basiliek waren vele duizenden samengestroomd, die geen plaats meer in de kerk konden vinden. Voor hen werden twee missen in de open lucht ge lezen, waarbij o.a. de seminaristen van het Cellegio Germanicum assisteerden. Na de plechtigheid verscheen om 12 uur 15 Paus Pius op een draagbaren troonzetel, omgeven door de kardinalen en zijn hofstoet, in de buitenste loggit van de basiliek, vanwaar hij de menigte zegende. Een uur later keerde de Paus per auto naar het Vaticaan terug, dat hij thans voor de vierde maal sedert het sluiten van de Late- raan-verdragen heeft verlaten. Het aantal Rooinsch-Kaiholieken. Het dagblad „De Gelderlander" geeft op grond an publicaties in de „Catholic Direc tory" en de „Holy Rood Chronicle" enkele interessante cijfers, betreffende de getals sterkte der groote Christelijke religies. Vol gens deze cijfers zijn er thans in de geheele wereld 363.764.000 Roomsch-Katholieken (van welke in Europa 206 millioen, in Azië ruim 6 millioen,' in Afrika ruim 5i/2 millioen, in Amerika ruim 130 /2 millioen, in Australië ruim 12>/2 millioen). De „Hoiy Rood Chro nicle" geeft daarbij ook het aantal Protes tanten over de geheele wereld op. Hun aan tal is 177.862.000, van welke ruim 112.500.000 in Europa, 49.600.000 in Amerika. Voorts zijn er nog de dusgenaamde „schis- matieken"' (Grieksch Katholiek, Oud-Katho 1 LES IN ZELFVERTROUWEN. Daar opvoeding bestaat uit het onderricht in het gébruik van geestelijke zoowel als lichamelijke krachten is het gemakkelijk te begrijpen dat geschikte kerngedachten, die zelfvertrouwen, doelbewustheid en eerzucht uitstralenhierbij een groote rol spelen. Voor opvoeders is het raadzaam, dat zij hun pu pillen niet alleen zélf geregeld kerngedachten voorhouden, maar dat ze er ook eenige in zoo eenvoudigen vorm samenstellen, dat de kin deren ze zonder hulp zelf kunnen uitspreken. Het is op juiste wijze tot ontplooiing bren gen van de ikheid, de persoonlijkheid, die de menschen naar hun levensdoel voert. De voornaamste formules, die het gedachten- leven van een energiek, volhardend mensch uitdrukken zijn„Ik kan" en„Ik wil". De gedachte aan deze twee formules moest een veel grooterc plaats innemen in de hoofden van degenen, die het tto iets brengen willen. Maar al te dikwijls i. de menschelijke nutuur geneigd, om aan het eigen kunnen te twijfe len. En in vele gevallen zijn menschen van hun kindsheid af door hun omgeving op de meest systematische manier van alle zelfver trouwen beroofd geworden, en dat met de beste bedoelingen. Onlangs kwamen wij in onze praktijk in aanraking met een jongen inan, die aan zulk een volslagen gebrek aan zelfvertrouwen leed, dat hij niet eens met flink opgericht hoofd dengene tegen wien liij sprak durfde aanzien. Zijn geheele leven was zijn wil en kunnen stelselmatig verslapt door zijn omgeving, die van meening was, dat hij tot niet veel in staat was. Van jongs af aan was hem de toe gang tot elke gelegenheid om zelfstandig te handelenafgesneden. Zijn geest was zoodanig doortrokken van de idee „ik kan niet", dat hij werkelijk tot weinig activiteit in staat bleek op het oogenblik dat hij onzen raad kwam inwinnen. Wij legden hem toen uit, hoe zijn leven tot nu toe door de fatale gevolgen van negatieve kerngedachten in elke ontwikkeling gestuit was. En wij wezen hem, hoe hij de negatieve kerngedachten waarbij hij ongelukkigerwijze was opgevoed kon vervangen door positieve, frissche, krachtgevende kerngedachten, zoodra hij begon te werken op den geestelijken grondslag„Ik wil, en kan dus ook", ging het hem aanmerkelijk beter. Zijn zelfvertrou wen is bezig, ook het vertrouwen van anderen voor hem te winnen. Men kan zich niet vroeg- en niet ernstig genoeg toeleggen op het verkrijgen van zelf vertrouwen. Zelfvertrouwen is de hoeksteen van de ontwikkeling van iemand's persoon lijkheid, zoowel als van zijn carrière. Zonder zelfvertrouwen kan men in geen een opzicht, in geen enkele richting slagen. Om voldoende zelfvertrouwen te verwerven is het noodig dat men zich eiken dag weer opnieuw ver zekert, dat men hetgeen men te doen heeft gemakkelijk volbrengen kan en dat het doel, dat men zich voor oogen heeft gesteld alles zins bereikbaar is. Men late zich hierbij niet van zijn stuk brengen wanneer men bemerkt, dat men anders tegmover sommige levens vraagstukken staat, dan eenigen tijd geleden het geval was. Dit is nl. een zeer normaal ge volg van den groei van onzen geest, van onze vorderingen op geestelijk terrein. De geest is geen stilstaand water; het is een steeds-in-beweging verkeerende stroom die zich harmonisch aanpast aan het landschap waar hij doorheen stroomt. Ieder mensch be schikt over het vermogen om zich zijn levens ervaringen persoonlijk ten nutte te maken. Er staat geen leeftijdsgrens voor het bereiken van een levensdoel, sommigen bereiken het in hun jeugd, anderen in hun levensavond. Weer anderen bereiken het nooit, omdat ze missen, wat hun geest frisch, hun energie paraat, hun volharding op peil moet houden Zelfvertrouwen Dr. JOS. DE COCK. liek, enz.) ten getale van 168.796.000, van wie 162.400.000 in Europa, in welke cijfers Rus land dan nog voor een groot deel als tot de Christelijke kerk behoorend is gerekend. De geheele Christenheid behaalt dus vol gens deze cijfers een totaal van ongeveer 710i/2 millioen zielen en is dus 05 het totaal der menscheid gerekend, nog steeds in de minderheid. VOETBAL. De Hemelvaartsdag werd benut voor de promotie- en degradatiewedstrijden. Mevo zette haar wedstrijden al zeer .slecht in door in Middelburg van Zeelandia te verliezen. Zou dat misschien het einde van Mevo's 2e. klasseschap beteekenen We koesteren ten opzichte van de Bergenaren groote vrees. Juliana won zooals verwacht werd van V.V.V., waardoor de club uit Spekholzerheide haar kleine kans behoudt. V.V.V, is nu uit geschakeld. Wint Middelburg echter haar twee resteerende thuiswedstrijden, waarop groote kans is, dan is alle hoop voor Juliana verdwenen. Van invloed kan ook nog zyn het protest van V.V.V. betreffende den wedstrijd V.V.V.—Middelburg. Wordt de uitslag van dezen wedstrijd in een gelijk spel veranderd, dan heeft Middelburg 3 verliespunten. Julia na heeft er momenteel 4 en moet nog op be zoek bij Hero. Middelburg heeft dus haar lot volkomen in eigen handen. Zondag a.s. wordt te Middelburg gespeeld de wedstrijd Middelburg—Hero. In Breda won Middelburg van dezelfde tegenstanders, zoodat onze provinciegenooten ook ditmaal de beste kans hebben. Mevo speelt thuis tegen Boeimeer en Axel thuis tegen Zeelandia. Mevo en Boeimeer ontmoetten elkaar tot dusver nog niet, terwijl Axel op het Zeelandia-terrein met 2—1 won. INSIDER. Donderf gouwen" belrit geh! de motor-f ken. Na aflo had de prl lukkige v/i| 2e pr. J. stede te BorsselenJ burg, 6e p| C. Huybre; Bulck te te Goes, He pr. G.| pr. J. Wesl. Extraprif dame-dee Ij grootsten j Vliegtu Gisterenl Almelo eej paal gevlos van en besl jarigen heq vliegveld woning varj hy tot vermoedelij doeld. Het| langs de sp| opgemerkt tegen op en kwam j liet momerj dam nader evenwel nol tot stilstand Inmiddell die het onf en bevrijddj De man I 13 Mei jl gadering gfe Vereenigingj Staatsburge; bracht het| Wereldbond Staatsburge! sche vereen Uit dit vera bezield de v! permanentel overal deze f zet, omdat f wen niet g| niet den gef ringen k De Wereli Een van 7$ Volkenbond! te Marseille! waar de stemmen 1 „De vergej reldbond en op 22 Maafl tuiging uit 1. Dat dOri de in den g! en rekening digd verlan de volkeren,! de volgende| a) dat troffen voorl en voor ontl kan worden wapening b) dat pa] afgeschaft ei gesteld op dl c) dat de| geschaft maatregslen I tarisatie der maatregelen de chemisclK in beginsel v ten onrechte geven) toch 2. Dat de Tiomische Co nemen ter 1 organisatie c zakelijke vo< blijvenden w Deze resoli kennen w ven aan Mr Ontwapening! den, waarop j gende bewoo „Ik dank U waarbij U m Comité voor 1 men door de langen en G gadering bije Ik behoef belangstelling genomen heb de Regeering den zooals in mogelijk zal oorlog :net al te wenden. Ik zal zee wapeningscor gen en haar van den Voll Zooals U zi het stadium nomen ïr^' dat de mden wenbelangen Sullen verslai

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6