u i ma™ uw UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND ONKEN USDAG oende boomen iruipende groen, pende grauwheid r kon je 'fc mee doen, je een rilling ïatte ruit. zou je beginnen ras alleen „uit", nzende plassen 'illige been klatsende passen ag weer heen 1 et is wat te zeggen r druipende zon. >f had ze geen „straalzin" wat'rende ton wam en ik zag je i hoepel maar op. totaal overbodig geld'lijke strop IK VAN WAARD. te gaan, is evenwel geen argwaan te eeren" de vrouwen ;t een Nederlander, willen trouwen. Al ijk tot stand, maar en de vrouwen, die ndsche nationaliteit us niet uitgewezen beleven. Kort na echtgenooten er al verdwenen zij van d vroegen de vrou- im, die ze naar Ne- echtscheiding aan, oken. Hoeveel echt- zijn uitgesproken, og nagegaan. Maar heeft de tien reeds ïenmaal uitgespro- uwen geheel in de anen en de Neder- egoms en die Alber- m die in Den Haag voonachtig is. Deze Haag meer bekend tonde met de beide •uteneursbedryf uit, lijke sommen gelds, rouwen naar Parijs ede resultaten op- n dit lugubere be lt werven van brui- bereid verklaarden itenlandsche vrouw hiervoor doorgaans driehonderd gul ling was uitgespro- weer voor een an- enlandsche vrouw usschen uitgekomen ie aandacht van de oor advertenties in 'in kennis werd ge- tschv/ldingsprocedu- nalez- de naam van n. itie, dat zich over steden uitstrekte, bemoeilijkt, omdat malen gescheiden ad. Intusschen had aar zooveel bezwa- dat, toen haar be- lianen met Dikkers meisje, zijn jongste Den Haag zouden e van het drietal is opig ook het Fran- hoede der politie m. de hand, dat, na ngrijkste leden van arrestaties zullen espondentiebureau" bovenstaande, nog in het bijzonder nwerking met den Woensdag inge- elke hier ter stede het buitenland een rgde. ten reeds geruimen er stede een leven- oten" werd gedre- van verdachte ze- door de politie over erden na korteren in Den Haag aan- dat vrouwen, mee- tionaliteit, uit Ne- n na eenigen tijd >efden. vrouwen aanhield, bracht, bleek dat weer over de grens aangezien zij de t bleken verkregen an op het hoofd- een trouwboekje, evolge van een ge- Nederlander onze regen en dienten- hier te verblijven, k wees uit, dat er en bepaald bedrag met de betrokken gaan, dat vaak op s in ons land werd zoo spoedig moge- ïg werd gevolgd. Haag een groote ïgs dezen weg onze die een beroep uit- HELP BIJTIJDS Wacht niet, tot gij te bed moet blijven door scherpe of voortdurende pijnen in den rug, waterzuchtige zwellingen der ledematen of onder de oogen, rheumatische pijnen, onna tuurlijk uitzicht der urine, pijnlijke loozing of voortdurende aandrang tot loozing. Begin onmiddellijk bij de eerste kentee- kenen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Want zoo lang de in de lendenen ge legen organen door verzwakking niet de ver giftige onzuiverheden uit het bloed filtreeren en verder uit het lichaam verwijderen, kunt gij niet gezond worden. Foster's Rugpijn Pillen werken recht streeks op deze verzwakte organen, heelen en versterken deze, en verschaffen zoodoende behoorlijk gezuiverd, rijk en gezond bloed aan alle deelen van het lichaam. En dan be staat geen verder gevaar voor rheumatiek, waterzucht, ischias, rugpijn, spit. Foster's Rugpijn Pillen zijn verkrijgbaar by alle drogisten enz. a 1.—, f 1.75 en 3.— per doos. oefenden in verband waarmede zij anders ongetwijfeld door de zedenpolitie zouden zijn uitgeleid. Er bevonden zich vrouwen onder van elke nationaliteit. Vaak waren zy de Nederland- sche taal in het geheel niet machtig. Zoo wa ren er zelfs gevallen dat de betrokken vrou wen alleen het woordje „ja", dat zy by het sluiten van een huwelijk niet konden missen, konden zeggen. De politie staat hier voor een moeiiyk ge val, want een strafbaar feit is in vele geval len bezwaarlijk aan te toonen. Er zyn echter enkele gevallen waarbij minderjarige meisjes betrokken zijn en door de politie wordt thans getracht voor deze feiten zooveel mogeiyk materiaal te verzamelen in de hoop, dat de mannen, die zich voor „handel in echtgenoo ten" leenden, onschadeiyk te kunnen maken. Nadrukkelijk werd ons van de 2ijde van de politie verzekerd, dat het aantal gevallen waarbij sprake is van „verleide meisjes" slechts klein is. Bijna altyd ging het om wouwen van verdachte zeden aan een mid del te helpen om in Den Haag haar beroep te kunnen blijven uitoefenen. Ongelukken. Een 27-jarig dienstmeisje, dat ernstige brandwonden had opgeloopen bij een brand te Groningen, is aan de gevolgen overleden. Op den Rijks weg te Bergen (L.) is een landbouwer, welke aldaar met zyn rijwiel zonder eenig teeken te geven, den weg overstak, door een passee- renden auto gegrepen. Met ernstige inwendige kneuzingen werd hy opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Op den Loosduin- scheweg is een 6-jarig meisje door een auto bus overreden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis te 's-Gravenhage is zij aan een schedelfracfcuur bezweken. Op den Loos- duinscheweg (Haagweg) ter hoogte van de Laan van Eik en Duinen is gisterenavond een personenauto, welks bestuurder, de 27-jarige A. E. uit Ryswyk, bij vergissing op het gas- inplaats van het rempedaal drukte, in de Loosduinschevaart te water gereden. Met hem kregen de 3 passagiers, de I7-jarige M. en jongedames, een nat pak. Men wist hen allen echter in veiligheid te brengen. Mede geraakte, doordat hij door den auto werd aangereden, de 16-jarige wielrijder A. J. M. te water. Deze jongeman bekwam een hoof d- wonde en werd door den G. G. D. verbonden en vervoerd naar zijn woning. Auto en rij wiel zijn later door een kraanwagen op den wal geheschen. Gisterenmiddag heeft op den onbewaakten overweg te Ruurlo een doo- delijk ongeval plaats gehad. Toen een 20- jarige motorrijder op zün motor den weg wil de oversteken, lette hy niet op den trein, welke om 13.30 uur uit Ruurlo naar Borculo vertrekt. Hij werd gegrepen en op slag ge dood. By Hekendorp is gisteren een knaapje uit Rotterdam uit den trein geval len. In de coupé bevond zich een klas kin deren met den onderwijzer. Deze trok, toen het ongeval gebeurde, aan de noodremde trein stond met een schok stil, waardoor de knaap, die nog aan het portier hing, op den grond viel. Met ernstige wonden werd hij op genomen en naar Rotterdam vervoerd. Hedenmiddag is op de Jozef Israëlslaan te 's-Gravenhage een bejaarde dame door een uit Wassenaar komende motorwagen van de lyn Leiden—Wassenaar—Den Haag gegrepen en gedood. B r a n d e n. Te Boven Pekela is vermoedelijk tengevolge van het aanmaken van een kachel met petroleum een dubbel huis een prooi der vlammen geworden. Er is weinig geredalles was verzekerd, doch laag. In de boerdery te Asten ontstond Woens dagmiddag brand, waarschijniyk veroorzaakt door een defect aan den schoorsteen. In een minimum van tijd stond het met stroo ge dekte gebouw in lichte laaie, waardoor het de echtgenoote van B., die alleen met haar jonge kinderen thuis was, onmogelijk was nog een en ander in veiligheid te brengen. De ge- heele boerdery met schuur en stal brandde af, inboedel en landbouwgereedschappen gin gen verloren, terwyi zes varkens en een kalf in de vlammen omkwamen. Zes andere var kens moesten later wegens ernstige brand wonden nog worden afgemaakt. De brand ging zoo snel in zyn werk, dat geen der brandspuiten de plaats des onheils tijdig kon bereiken. Door onbekende oorzaak is'een felle brand uitgebroken in de woning van den landbouwer Aalderink te Groessen bij Zevenaar. Het vuur greep, aangewakkerd door den feilen wind, zóó snel om zich heen, dat de vlammen oversloegen op twee aan de overzüde van den weg gelegen woningen. Alle drie woningen waren weldra één vuur zee. Van de inboedels en de landbouwwerk tuigen kon zoo goed als niets worden gered. Een groote voorraad hooi en stroo ging ver loren. De brandweer was niet ter plaatse verschenen. De schade wordt gedeeltelyk door verzekering gedekt, De roofmoord te Wate ringen.— Woensdagmiddag is te 's-Gra venhage gearresteerd de omstreeks 30-jarige J. A., die verdacht wordt schuldig te zijn aan den roofoverval gepleegd op den 83-jarigen L. Chrispyn te Wateringen. Deze A., die vroe ger in het Westland woonachtig was, moet ook in de omgeving van Wateringen goed bekend geweest zijn. De man is na verhoor voorloopig in bewaring gesteld. Een relletje te Rotter dam. Woensdagavond wilde een agent van politie in de Tuindersstraat te Rotter dam een zwaar beschonken man arresteeren. De man verzette zich hiertegen en er ont stond een worsteling, waarmee al spoedig het publiek zich ging bemoeien. De agent kreeg assistentie, maar toen ging men met steenen naar de agenten gooien. Het kwam daarna al gauw tot een handgemeen, waarbü een agent een paar blauwe plekken heeft opge loopen. De helm van een anderen agent is in den strijd gebleven. Met gummistok en sabel zijn een paar charges verricht, waarbij harde klappen zyn uitgedeeld. Tenslotte is het gelukt om ruim baan te maken. De dron ken man is per driewielige bakfiets naar een politiebureau getransporteerd, waar hij is opgesloten. Een tragische verras sing. Een jongeman in een dorp by Pileen had, om zyn moeder te verrassen, ty- dens haar afwezigheid, electrisch licht in de woning aangelegd. Toen zy weer thuiskwam, vroeg de jongen zün moeder het knopje te willen omdraaien. De moeder deed het en viel dood neer. De jongen had een fout in de leiding gemaakt, waardoor de vrouw den vol len stroom door het lichaam had gekregen. Toen hij besefte wat hij gedaan had, rende hij naar de dichtbij gelegen spoorbaan en wierp zich voor een trein. Een gevaarlük misda diger. Maurice Hammans, een be kend bendeleider en langgezocht misdadiger, was eindelijk door de Fransche gendarmerie gegrepen en door het hof van justitie in het departement Seine et Oise veroordeeld tot twintig jaren celstraf. Reeds onmiddellijk in de gevangenis simu leerde hij allerlei ongemakken. Zijn rechter been zou stüf géwordén zyn, zoodat hij alleen op twee stokken kon loopen, die men voor hem in de gevangenis had moeten vervaar digen. Vanaf de Parüsche Santé, waar hy tijdehjk was ingesloten, werd hy, voor be handeling van een nieuwe zaak, door twee gendarmen geleid naar Pontoise. De gendarmen hadden veel moeite om den gevangene in en uit den auto te dragen, die hem naar den trein bracht. De pijnen, die de gevangene leed, wekten het medelijdeif cp van zün begeleiders, die er vanzelfspre kend niet aan dachten eenig wantrouwen aan den dag te leggen ten opzichte van hun bescherming. Alles ging goed en de trein was bijna in- Pontoise aangekomen, toen de gevangene plotseling zün krukken wegwierp, met een ruk het portier opensmeet en op de spoorbaan sprong. De geraffineerde simulant had gebruik gemaakt van een blijkbaar hem bekende plek, waar de trein iets langzamer moest rijden. De gendarmen trokken aan de nood rem, maar eer de trein tot stilstand was ge komen, was de pseudo-invalide, die echter over een goed stel beenen bleek te beschik ken, in de bosschen verdwenen. Zijn bewakers organiseerden onmiddellijk een achtervolgingstocht, maar geen spoor meer konden zü van hun beschermeling ont dekken. En tot op heden heeft de bandiet zich voor alle grootsch opgezette naspo- ringsstochten kunnen verborgen houden. De beide gendarmen zullen er wel niet zonder kleerscheuren afkomen. Spoorwegongeval bü Wimbledon. In de nabijheid van Wimbledon is op Hemelvaartsdag een trein ontspoord. Het aantal dooden was gisteren avond reeds gestegen tot 6, dat der gewon den tot 40. Het ongeluk gebeurde, toen een expressetrein van de Southern Railway, waarin ruim 100 reizigers zaten, tusschen de stations Wimbledon en Raynes Park, tijdens een snelheid van ongeveer 60 K.M., plotseling ontspoorde. De locomotief en verscheidene wagons vielen om en versperden het nabu rige spoor. Juist op dat oogenblik kwam uit de tegenovergestelde richting een electrische trein, die op de omgevallen wagons inreed. Korten tijd na de catastrophe waren reeds sanitaire colonnes gearriveerd, die de dooden en gewonden uit de puinen borgen. Verschei dene zwaargewonden verkeeren nog in le vensgevaar Noodweer boven het Wes ter w a 1 d. Donderdagmiddag is boven het Westerwald een hevig onweer losgebar sten, waarbü hagelkorrels met een doorsnede van 3 tot 4 c.M. vielen, zoodat de straten en wegen met een dikke laag hagel waren be dekt. Op verschillende plaatsen lag de hagel 5 tot 10 c.M. hoog. Behalve de schade, die werd aangericht aan het te velde staande gewas, werd ook veel schade aangericht aan de bloesems der vruchtboomen, die voor het grootste gedeelte afvielen. In het dorp Elgert sloeg de bliksem in een schuur, waardoor brand ontstond. Ondanks den- stroomenden regen brandde de schuur geheel af. Ook een tweede schuur werd een prooi der vlammen. Tijdens het blusschingswerk werden eenige personen gewond. Een vuurbol boven St Paul's kathedraal. In vele deelen van Engeland heeft het zomersche weer der laatste dagen reeds Dinsdag plaats gemaakt voor regen en onweer. Londen is by deze gelegenheid getuige ge weest van het vrij zeldzame natuurverscliün- sel van een vuurbol, die tydens een hevig onweer eensklaps uit het pikzwarte zwerk omlaag schoot, rakelings langs den koepel van de St. Paul's kathedraal scheerde en ten slotte met donderend geweld op den grond uiteenspatte. Persoonlijke ongelukken von den niet plaats, maar tot op grooten afstand werden talrijke ruiten verbryzeld. Ooggetui gen verklaarden later, dat de Vuurbol de dub bele grootte van een voetbal had en voorzien was van een vurigen staart van 3 a 4 M. lang. Na de explosie, die alle aanwezigen met ont zetting sloeg, werd van den vuurbol geen nog zoo nietig overblijfsel meer teruggevonden. Een ietwat komisch incident deed zich bü deze gelegenheid nog voor. Een patrouillee rend politie-agent, die den vuurbol naar om laag zag schieten, kreeg eensklaps den indruk, dat hy weer aan het front in Frankrijk stond, waar hij vier jaar lang had gestreden. Hij wierp zich plat voorover op de inmiddels door den regen doorweekte straat en bleef daar roerloos liggen. Onmiddellijk schoten omstan ders toe, die het „slachtoffer" begonnen weg te dragen. Toen bleek echter, dat de agent slechts doodelijk geschrokken was, doch gee nerlei letsel had opgeloopen. In andere wijken van Londen en ook daar buiten werden door den storm talrijke dak pannen losgerukt eh ruiten verbrijzeld. Ongeluk in de onder- grondsche. In Brooklyn te New- York heeft een ernstig ongeluk plaats ge had met den ondergrondschen spoorweg. Een exprestrein reed door het haltesignaal en op een trein, welke juist het station Brooklyn- museum had verlaten. De bestuurder van den exprestrein werd gedood, vier reizigers werden ernstig en 25 licht gewond. Een hulpwagen van de politie en de brand weer begaven zich direct naar de plaats van het ongeluk en borg de gewonden, die voor een gedeelte moesten worden bevrijd uit het puin van de wagens. DE NIEUWE MINISTERS BEËEDIGD. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) H.M. de Konin gin heeft hedenochtend half 10 ten paleize Noordeinde de nieuwe ministers in het kabi- net-Colijn beëedigd. Achtereenvolgens kwa men de minister-president Dr. H. Colyn, mi nister van koloniën met mr. J. A. de Wilde, minister van binnenlandsche zaken, jhr. mr. A. C. D. de Graeff, minister van buitenland- sche zaken, mr. J. R. H. van Schaik, minis ter van justitie, mr. H. P. Marchant, minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, ir. J. A. Kalff, minister van waterstaat en mr. P. J. A. Oud, minister van financiën. De heeren dr. L. N. Deckers, minister van defensie en mr. T. J. Verschuur, minister van economische zaken en arbeid, die reeds in het afgetreden kabinet zitting hadden en wier ontslag door de Koningin niet is aan genomen, behoefden dientengevolge niet op nieuw te worden 'beëedigd. Nadat de aftre dende ministers voor zoover zy zulks niet Woensdag hadden gedaan in den loop van den voormiddag afscheid hadden genomen van de hoofdambtenaren van him departe menten, had heden de portefeuille-over dracht plaats. Zulks geschiedde te 10 uur aan het departement van koloniën, te 11 uur aan de departementen van binnenlandsche za ken, justitie en van onderwijs, kunsten en wetenschappen, te half 12 aan het departe ment van buitenlandsche zaken, te 2 uur aan het departement van financiën en te half 4 aan het departement van waterstaat. HET NIEUWE KABINET. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De eerste minis terraad van het nieuwe kabinet wordt heden middag te hall 5 gehouden. Dr. COLIJN MAAKT KENNIS MET ZIJN AMBTENAREN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Hedenmiddag half 3 heeft de minister van koloniën dr Colijn de ambtenaren van zijn departement in de groote zaal van het departementsge bouw ter kennismaking ontvangen. BIJEENKOMST TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Naar in parle mentaire kringen verluidt, zal de Tweede Kamer in den loop der volgende week by een- komen. Zij zal zich in de eerste plaats onledig heb ben te houden met het opmaken van een nieuwe nominatie voor het voorzitterschap, aangezien de voorzitter der Kamer mr. Van Schaik, in verband met zijn benoeming tot minister van justitie opgehouden heeft voor zitter van de Kamer te zyn. Voorts vernemen wy, dat de voorzitter van den ministerraad dr. Colijn voornemens is in de Tweede Kamer een regeeringsverklaring af te leggen namens het nieuwe kabinet. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Het is niet on- waarschijnlijk, dat de minister-president dr. Colijn, zal optreden als leider der Nederland- sche delegatie naar de economische conferen tie te Londen. LOU DE VISSER VRIJGESPROKEN. TTEL. (V. D.) De rechtbank heeft heden het Tweede Kamerlid, den heer Lou de Vis ser, die Donderdag 18 dezer terecht stond wegens beleediging van president Von Hin denburg, vrijgesproken. De rechtbank achtte het ten laste gelegde feit niet toewezen. De eisch was 250 boete Subs. 50 dagen hech tenis. Roestam Effendi, die in dezelfde zitting terecht stond wegens opruiing en tegen wien 3 maanden gevangenisstraf was geëischt, is veroordeeld tot f 200 boete subs. 1 maand hechtenis. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 26 Mei 1933. 5e Klasse 8e Lijst. 15000 No. 6449 f 1000 No. 6087 13752 15269 16208 18338 400 No. 96 2488 4517 8802 200 No. 1326 4017 12563 14818 15368 18770 100 No. 77 8272 9391 9504 13135 15160 15247 15885 20659 BIJEENKOMST LUTIIERSCHE KERK LEIDERS. BERLIJN. (V.D.) Hedenmorgen kwamen te Berlijn die Luthersche kerkleiders bijeen voor een bisschopsconferentie om den geestelijke Friedrich van Bodelschwing, tot evangelisch rijksbisschop te benoemen. Hedenmiddag komt een conferentie byeen van alle kerkleiders, d.w.z. behalve de Lu thersche, ook de Geref. en andere evangeli sche kerken. Na de bevestiging van Von Bo delschwing door de conferentie van leiders van de evangelische kerken, heeft nog een gezamenlijke bijeenkomst plaats gehad. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. LONDEN. (V.D.) De Engelsche minister van buitenlandsche zaken Simon is gisteren avond laait uit Genève te Londen aangeko men. Hij zal het hedenmiddag in het Lager huis beginnende debat over de buitenland sche politiek inleiden en van te voren in een buitengewone zitting van het kabinet verslag doen van de ontwikkeling van den toestand te Genève. Het Lagerhuis zal zich voorname lijk bezig houden met de ontwapenings-kwes- tie, het viermogendhedenpact en verschillen de economische kwesties in verband met de economische wereldconferentie. Misschien komt ook nog de toestand in het Verre Oos ten ter sprake. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO. (V.D.) Het ministerie van buiten landsche zaken deelt mede, dat de ondertee- kening van de wapenstilstandsovereenkomst met China niet gisteren heeft plaats gehad, doch eerst Maandag a.s. zal geschieden. EEN ERNSTIG VLIEGONGELUK. PARIJS. (V.D.) Een Italiaansch water vliegtuig dat den regelmatigen dienst onder houd op het traject Barcelonar—Marseille Genua is gisterenmiddag kort na het vertrek uit Marseille in zee gestart. Er werden twee inzittenden, een Amerikaansche passagier en de marconist, op slag gedood, terwijl vier anderen vrij ernstig werden gewond. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 26 Mei, 3 uur. De Beursstemming was heden niet ongun stig, al bleef de ondernemingslust gering. Men bespeurt een duidelijke neiging het verdere verloop van Wallstreet af te wach ten, al bestaat er voor Amerikaansche fondsen hier en daar eenige vraag, in ver band met het disconto van de New-Yorksche Federale Reservebank. Op de locale markt was de invloed hiervan zeer gering. Petro- leumwaarden lagen zwaar in de marlot en kwamen eerder iets lager. De Amerikaansche soorten verkeerden in reactie. Voor Rubber- aandeelen bestond vraag, als gevolg van do vaste houding op de productenmarkt. Am sterdam Rubbers trokken tot 76% aan. De Industrieele fondsen lagen stil. Philips ble ven onveranderd, evenals Unilevers. Aku's waren goed van toon. Ned. Fords lagen zwak en kwamen 6 lager. Suikerwaarden wa ren kalm, doch vast, speciaal H.V.A.'s, die 3 aantrokken. Tabakken en Scheepvaart- aandeelen bleven op peil. De Duitsche Obli gaties waren iets luier. De Nederl. Staats fondsen bleven vrij goed op peil. Oude Schuld was zelf iets hooger. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 26 Mei 1933, des nam. 3 uur (officieel) Londen 8.39 Berlijn 58.10Parijs 9.77% Brussel f 34.59 Zwitserland 47.95i/2 New-York 2.14i/s. MARKTBERICHTEN AARDAPPELENMARKT AMSTERDAM. 26 Mei 1933. Zeeuwsche bonten 1.702.50 Zeeuw- sche blauwen 1.70—2.30Bevelanders 1.101.25 Friesche Red Star f 1.60— 1.90, per 100 K.G.Malta's 7>/2—8% ct. per K.G. GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn bureau als ge vonden zijn gedeponeerd een houten duim stok, zwarte dameshandschoen, gebreid da- mestaschje, paar glacé dameshandschoenen, ring met sleuteltjes en kinderarmbandje met steentje", en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrenteen portefeuille inhoudende eenige kwitanties by Van den Heuvel, Wilhelmina- straat 14schuier van stofzuiger bij Van Eenennaam, Siykstraat 5 heerenregenjas bij Koole, Zuidbeeksche weg B 299 geldstukje bij Van den Broeke, Molenstraat 40 remon toirhorloge met doublé rand by Van de Dood, Marinestraat 38 gouden zegelring by Meerman, Slijkstraat 18rij wielbelasting- merk (los) bij Van Leeuwen, Boulevard Ban- kert 42; wollen muts bij Leeuwenburg, Noord straat 41 parapluie by Wielemaker, Molen weg 337 te Koudekerke 2 badcostuums en handdoeken bij Van de Velde, Vrijdomweg 24wollen kinderkous by Jonckman, Koe straat 8 kinderhandtaschje met inhoud bij Gunter, Hyacinthenlaan 17bronzen me daille (Marine) bij Dattin, Breewaterstraat 13 rywielbelastingmerk (los) by Van Hest, Bonedykestraat 15 boven insigne (K.K.) bij De Bree, Crocuslaan 3 2 medailles aan lint by Rouw, Dijkstraat 135 rozenkrans in étui bij Van de Velde, Slykstraat 35 huissleutel bij Spykers, Margrietenlaan 12gekleurde kindersjaal bij Stroo, Glacisstraat 138 duik- muts by Van Wynen, Kasteelstraat 11 voetbal by Wille, Hobeinstraat 21zwarte sjaal by Van Hest, Bonedykestraat 15 en kinderhandschoentje by De Ridder, Narcis- senlaan 7. MIDDEDBURG van 2224 Mei 1933. GETROUWD. A. J. Knipmeijer, 26 j. en J. M. Akkerman, 33 j. OVERLEDEN. J. Polderdijk, 27 j., geh. met P. Bliek. SOUBURG van 17 tot 23 Mei 1933. ONDERTROUWD. L. J. Kuys, 25 j. en E. Joziasse, 22 j. P. C. Bouwman, 26 j. en H. Hekhuis, 22 j. GETROUWD. J. Houmes, 24 j. en S. Louwerse, 21 j. D. Tange, 25 j. en M. Suurmond, 25 j. LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. Zaterdag Zondag Mei 27 28 9.34 9.35 HOOGWATER TE VLISSINGEN Zaterdag Zondag Mei 27 3.58 28 4.36 16.20 16.54 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-Theater. Van Vrijdag 26 Mei tot en met Donderdag 1 Juni„Dokter X" en „The Cuban Love Song". Luxor-Theater. Van Vrijdag 26 Mei tot en met Donderdag 1 Juni: „Es gibt eine Frau, die dich niemals vergisst" (Er is een vrouw, die je nooit vergeet). Mensch, erger je niet. Zaterdag 27 Mei. Uitvoering Zangschool Höfelein's Muziekonderwijs, Grand Hotel Britannia, 7 uur. Samengesteld door het Kon. Meteor ulogtseh Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770.9 te Yan- mayen. Laagste barometerstand 748.3 te Memel. Verwachting tot den avond van 27 Mei Matige N.W. tot N. wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk regen buien. Iets koeler. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. MeteorInstituut. Sinds Woensdag is de depressie in het Westen byna verdwenen, die in het Oosten belangryk toegenomen, zoodat een groot deel van Skandinavië, Duitschland, ons land, Bel gië en Frankrijk onder den invloed dier de pressie kwam. De Noordelyke luchttoevoer bracht vrij belangrijke daling van de tempe ratuur in Frankrijk en Zuid-Duitschland. Alleen in Denemarken en Noord-Duitsch- land is nog eenige warmere lucht aanwezig, die geleidelijk door de uit het N.W. opko mende koudere lucht wordt verdrongen. Vooral in het midden en Zuiden van ons land en België is zware regen gevallen, hoofdzakelijk in den afgeloopen nacht. De Britsche eilanden hebben koel weer met wei nig regen. In het Kanaal en de Golf van Lyon waait het krachtig uit N.W. Overigens heeft byna het geheele vaste land zwakke tot matige winden uit Noord tot West met zware bewolking en losse regenbuien. De al- gemeene toestand duidt voorloopig op koel weer met af en toe regen.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3