1000 500 300 150 100 25 VRIJDAG 26 MEI KHf* No. 133 71e Jaargang 1933 Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6828T Verschiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PROVINCIENIEUWS rook CHIEF WHIP de beste sigaret voor uw gezondheid SPORT VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1 51 egels 50 cL ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 öregels tl. - .alles legen vooruitbetaling. r De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bit verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC'TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen BEKENDMAKING. Tentoonstelling teeken- en schilderwerk cursussen werkloozen. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen maken bekend, diait op Zaterdag 27 Mei a.s. des avonds van 7 tot 10 uur het teeken en schilderwerk van de leerlingen van de cursussen der werkloozen zal worden tentoon gesteld in het schoolgebouw van het Groene- woud nr. 41. (ingang Rioolstraat). Deze tentoonstelling is toegankelijk voor alle belangstellenden voor kinderen beneden 12 jaar echter alleen onder geleide der ouders. Vlissingen, 26 Mei 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare U.L.O. school. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen maken bekend, dat vanaf Maandag 15 Mei tot en met Zaterdag 27 Mei e.k. gelegen heid bestaat tot aangifte van nieuwe leer lingen voor de openbare school voor uitge breid lager onderwijs, ter gemeente-secreta rie, le af deeling (Kamer 7) iederen werkdag van 9 tot 12 */2 uur en van 2 tot 5% uur ('s Zaterdags alleen 912f4 uur). Onderwijs wordt gegeven in de vakken voor gewoon lager onderwijs, benevens de drie moderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt op voor de diploma's A en B derVereeniging voor M.U.L.O. Zij, >die in het bezit, zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 26 Mei 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Danspaviljoen „Wilhelmina". John Moolewijk. Opening. Ofschoon het weer niet zoo aanlokkelijk was als de dagen te voren, trok Woensdag avond de opening van „Wilhelmientje" zoo wel binnen als op den Boulevard veel be langstelling. Alleszins begrijpelijk, want met het seizoen verplaatst zich ook het leven van de stad naar de boulevards (al valt er nog veel aan te perfectionneeren) en van de stadsinrichtingen naar de strand-etablisse- menten, om straks en hoe spoedig, de tijd gaat op vleugelen weer te wisselen. De eeuwige cirkelgang Met dien tijd moeten we echter mede. En vooral moeten we acht slaan op de teekenen des tijds. Dit nu heeft de directie van dit danspaviljoen gedaan door het engageeren van een vijf-man-band, welke over een uit gebreide instrumentatie en een evenzeer uit gebreid modern repertoire beschikt, zoodat de liefhebbers en liefhebsters van dans en dansmuziek hun hart weer kunnen ophalen. De band-leader John Molewijk, onze stad genoot, kent den smaak van het Vlissingsche publiek en zal er wel zorg voor dragen, dat de meest gewilde gerechten worden opgedischt, opdat de stemming zoo hoog mogelijk worde opgevoerd. De openings-avond leverde daar trouwens al het bewijs van o.a. met Fryberg's Dorps muziek, waarin den musici tevens de gelegen heid geboden werd hun bekwaamheid en vaardigheid, alsmede hun zin voor humor te etaleeren. Gezien het standvastige rhythme en de na eenige dagen reeds loffelijke samen werking, zoowel in ensemble als solo-passa ges, alsmede de typische contrasten, welke bereikt worden door aanwending van de vele instrumenten, en den beschaafden refrein zang, zal dit jazz-orkest ongetwijfeld in den komenden zomer aan zijn doel beantwoorden en er toe bijdragen, dat „Wilhelmientje" in onze badplaats inderdaad een attractie vormt voor gast en inwoner. O. De Hemelvaartsdag. Na de prachtige zomerdagen in het begin van deze week, was het een groote tegen valler dat Hemelvaartsdag, wat het weer be treft, zoo bitter heeft teleurgesteld. Het weerbericht voorspelde niet veel goeds en de meteorologen hebben het aan het rechte eind gehad. Het begon reeds in den vroegen mor gen toen een malsch Mei-regentje de voor nemens van hen, die vroeg" op stap wilden gaan, in de war stuurde. De regen bleef in de morgenuren aanhouden. Het waren wel geen stortbuien, doch een druilerige regen, waar door van uitstapjes maken, geen sprake kan zijn. Zoo heeft Hemelvaartsdag voor velen die wilden genieten van het heerlijk frisch Mei groen, alle goede voornemens in den letter lijken zin in het water doen vallen. De zon bleef den geheelen dag verscholen achter de wolken. Een Mei-regen is voor de landerijen en de weilanden een verkwikking. Het was alleen jammer dat deze verkwik king op Hemelvaartsdag is gekomen. De landdag welke door Volksondewijs gis-, teren op de buitenplaats „Veldzigt" te Mid delburg zou worden gehouden, is door het slechte weer niet door kunnen gaan. Zeeland's tuin. Van ouds wordt Walcheren Zeeland's tuin genoemd. En terecht. Het vele opgaande houtgewas langs de kronkelende wegen, waaraan de vruchtbare akkers grenzen, ver- hoogen de heerlijkheid van het landschap. Vogels van diverse pluimage doen hun lof liederen ten hemel rijzen. In de laatste helft van de maand Mei heeft Walcheren zijn bruidskleed aangetrokken. En dit jaar een bijzonder prachtig bruidskleed, in geen jaren zoo. Het is de meidoorn, die nu in vollen bloei staat. Dooi- zijn kleur en zijn geur trekt hij veel bewonderaars. Een veel bloeiende meidoornjaar is ook een goed korenjaar zegt de plattelandsbevolking van Walcheren. Aan de slootkanten staan geheele rijen met bloeiende meien. Het kleinste takje draagt bloesems. Van uit dé.verte schijnt het.of de lange doornrijen met een helder wit zijn overgoten. Door geheel Walcheren ziet .men de bloeiende meidoorns, maar in het. bijzon der in de zoogenaamde weihceken. De natuurliefhebber blijve met de apostel paarden niet op ,,'s Heeren wegen", maar ga de talrijke voetpaadjes op, die het geheele eiland doorkruisen. Voor wien het verre wandelen wat vermoei end is ,hij -bestijge het ijzeren paar en verlate de stad. Langs het jaagpad peddelende ziet hij op den kanaaldijk de bloeiende meidoorn, struiken als reuzen bouquetten. Hij kan ook achter oir» de nieuwe haven den Visoweg volgen en verder langs het fietspad op den zeedijk de richting naar de Zuid-Watering inslaan. Hfj geniet dan van een land- en een zeezicht, eenig mooi. Wil hij zijn tocht wat uitbreiden, dan rijdt hij over den prachtigen boomdijk om verder weer den zeedijk te vol gen tot het kasteel Rammekens. Langs een straatweg kan hij weer landwaarts intrekken. MIDDELBURG. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. Naar wij vernemen zal het verslag over 1932 der N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg, uit te brengen op de aan staande vergadering van aandeelhouders ver melden, dat, hoewel de resultaten belangrijk minder ongunstig waren dan in het vorige boekjaar, nochtans wederom een verlies werd geleden. Het bedrijfsverlies over 1932 bedraagt 18.637.58 tegenover 99.938.55 over 1933, terwijl de reserveering op aandeelen in an dere ondernemingen, verleden jaar bedragen de 41.833.33, met 25.000 werd verhoogd. Waar het boekjaar aanving met een ver- liessaldo van 61.906.25, zal hierbij moeten worden gevoegd bovenstaand bedrijfsverlies ad 18.637.58, alsmede de reserveering van f 25.000, zoodat het totaal verlies-saldo stijgt tot 105.543.83, Vereeniging van Walchersche paardenfokkers „Hippos". Bovengenoemde vereeniging hield Woens dag haar algemeene vergadering in de „Een dracht" te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer J. J. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. De vergadering keurde het jaarverslag van den secretaris, den heer Castel, goed en ook de rekening en verantwoording van den pen ningmeester, waaruit blijkt, dat er een goed slot is van 266. De vergadering herkoos tot bestuursleden de heeren J. J. Mesu en P. de Buck en koos in de vacature-C. Wielemaker, bij eerste stemming den heer A. de Feijter te Middel burg. Bij de bespreking van de veulenkeuring be sloot de vergadering unaniem de gewone keu ring ook dit jaar te houden en wel op Don derdag 29 Juni te Middelburg. Bij de rondvraag kwam ter sprake de gewij zigde situatie op het Molenwater en wees de heer De Feijter op de opheffing der rijschool, wat tot gevolg zal kunnen hebben, dat de rijkshengstenkeuring te Middelburg in het gedrang komt. Als de rijschool een ander doel mocht krijgen, dan mist men de geschikte plaats voor de hengstenkeuring en zouden de hengstenhouders en fokkers verplicht kunnen zijn naar Kattendijke of ergens elders ter keuring te gaan. Spr. zou het betreuren, waar de keuringsplaats Middelburg tot de goede gaat behcoren, als deze zou verdwijnen, wat hij ook in een persoonlijk gesprek aan wethouder Onderdijk heeft meegedeeld. Spr. vroeg of het bestuur zijn aandacht reeds aan deze zaak heeft gewijd of dit anders alsnog zou willen doen. De voorzitter meende, dat deze zaak be hoort tot de competentie van het Stamboek, doch de heer De Feijter meende, dat zij wel degelijk tot den werkkring van „Hippos" be hoort, omdat de leden dier vereeniging de directe belanghebbenden zijn en „Hippos" dient z.i. de zaak aanhangig te maken en zoo noodig den steun van het Stamboek daarbij in te roepen. Een der aanwezigen zeide, dat de heer De Feijter, nu hij terug is in het bestuur, daar de kwestie ter sprake te brengen. Het bestuur kan dan naar bevind van zaken handelen. Deze spreker meent intusschen, dat dit jaar nog geen gevaar voor de keuring is te duch ten. De voorzitter sloot hierop onder dankzeg ging voor de opkomst de vergadering. Een gecompliceerde autoaanrijding. Woensdagavond reden op den nieuwen Vlissingscheweg ter hoogte van de tramhalte IJsbaan een 5-tal auto's achter elkaar in de richting Middelburg. Juist bij genoemde halte stopte de voorste automobilist. De tweede reed hem rechts 'achterop voorbij en in de tramrails, de derde stopte tijdig, doch de vijfde deed dit niet, reed tegen den vier den op en deze tegen den derden, zoodat deze drie wagens meer of minder ernstig be schadigd waren. De bestuurder van d^r,,achter sten auto viel voorover op zijn stuur en had het ongeluk zijn tong te scheuren. De inzittenden van de andere auto's kwa men met den schrik vrij. Spoedig waren de burgemeester en de gemeenteveldwachter van Koudekerke aanwezig, bij wien zich later ook de waarnemende substituut officier van ju stitie, mr. Wilbrenninck, voegde en ook de heer Vijgeboom, deskundige op het gebied van auto's. De gewonde stelde zich onder .voorloopige geneeskundige behandeling en keerde later per auto naar Bergen op Zoom terug. De drie gehavende wagens zijn naar gara ges te Middelburg overgebracht. Onzedelijke handelingen. Op den Kanaaldijk onder de/gemeente Koudekerke is gisteren door de politie te Middelburg een man aangehouden, die zich schuldig maakte aan onzedelijke handelin gen met een jeugdig kind. De man is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Koudekerke. OOST- EN WEST-SOUBURG. Een nieuw winkelpand. Daartoe uitgenoodigd, hebben wij een kijkje genomen in het nieuw opgetrokken en verbouwde gedeelte van het winkelpand „de Faam" van den heer earlier in de Kanaal straat alhier. Allereerst viel ons op een breede ingebouwde portiek tusschen de beide groote vitrines, vooral voor dames met een kinderwagen van belang. Deze laatste staat daar veilig gedurende een bezoek aan den ruimen winkel, waar alles er op wijst, dat men hier in een „up to date" zaak is. De beschildering is eveneens in moderne, zachte kleuren uitgevoerd, terwijl achter den winkel een ruime naaikamer is gelegen. Is op zich zelf een en ander reeds een flinke zaak, toch is dit slechts een gedeelte van het geheele pand, hetwelk morgen geopend zal worden, zooals blijkt uit een dit nummer voorkomen de advertentie. De verbouwing van het andere gedeelte, thans nog in gebruik, zal op dezelfde wijze uitgevoerd worden, waardoor een geheel zal verkregen worden dat aan alle eischen van den modernen tijd zal voldoen. De uitvoerder van dit werk is de heer A. Buijshet schilderwerk is uitgevoerd door den heer J. Daalhuizen en de electrische installatie door den heer J. Suurmond. Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen vulpen bij Visser, Middelburgschestraat A 182 armband bij Dorleijn, Middelburgsche straat (Abeele) A 259aZweep en schopje bij Van Zalen, Vlissingsche straat B 267. GOES. Een huisvlijttentoonstellïng;. De huisvlijttentoonstellmg, georganiseerd jdoor den Chr, Besturenbond, is Woensdag avond door den burgemeester officieel ge opend. Vooraf deelde de heer A. de Lange, voorzitter van den C. B. B. mede, dat de tentoonstelling in hoofdzaak wordt gehou den, om de werkloozen van den afgeloopen winter in de gelegenheid te stellen de door hen gemaakte artikelen te exposeeren en des- gewenscht te verkoopen. Verder was de in zending voor ieder vrij. De tentoonstelling is eenvoudig opgezet, zonder attracties of amu sementen. De burgemeester voldeed gaarne aan het verzoek de tentoonstelling, die hij met een kleine variant op de Hanijto de handnijver- heidtentoonstelling noemde, te openen, daar bij zijn beste wenschen voor haar welslagen uitsprekende. De voorzitter der commissie, de heer B. P. Davidse, deelde mede, dat er in totaal 95 in zenders met pl.m. 300 artikelen zijn. In het geheel zijn elf medailles en pijn. 30 prijzen beschikbaar gesteld. Spr. dankte alle gevers hartelijk, verder de firma Polderman voor de gratis radio-aansluiting en de firma O. de Wiljes voor de koffie- en theeschenkerij. Hierna maakten de genoodigden een rond wandeling en bezichtigden ze het vele ten toongestelde. Behalve de groote verscheiden heid aan gezonden artikelen, waren er in teressante stands van den heeren J. Boer (in materialen voor de huisvlijt benoodigd) en van den heer D. G. Kloosterman (leeraar in huisvlijt en handenarbeid). Het was een keurige tentoonstelling, die aller lof oogstte. Er was druk bezoek. OOSTBURG. De bouw van een rusthuis voor ouden van dagen. Door den kerkeraad der Ned. Herv. ge meente werd aan den architect J. A. van Baal opdracht verstrekt een plan te ontwer pen voor een te bouwen rusthuis voor ouden van dagen. ZUIDZANDE. Geen kermis. In verband met de werkstaking in het landbouwbedrijf in de gemeente Zuidzande. zal de kermis op den tweeden en derden Pinksterdag niet doorgaan. AXEL. Een jongen redt zijn moeder. Bij het baden in de zeer diepe Kléine Kreek te Axel werd een juffrouw onv"° verkeerde spoedig in levensgevaar. Haar on geveer 12-jarige zoon, die eveneens aan het zwemmen was, bemerkte het gevaar waarin zijn moeder verkeerde. IJlings zwom hij naar haar toe en mocht het genoegen smaken met inspanning van alle krachten zijn moeder van een wissen dood te redden en haar be houden op den walkant te brengen. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de vacatu res van kantonrechter te Hulst en te Ter Neuzen, opengevallen door de benoeming tot andere functies, onderscheidenlijk van mr. F. F. J. B. van de Ven en van mr. G. Schot Dijkman, niet zullen worden vervuld zijn aan mr. A. E. van Eldik Thieme, kan tonrechter te Oostburg, opgedragen de werk zaamheden van kantonrechter te Hulst en van kantonrechter te Ter Neuzen is benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Hulst mr. M. L. D. van Walsem, thans griffier bij het kantongerecht te Ter Neuzen en is hem de gemeente Ter Neuzen als vast en voortdurend verblijf aangewezen. Besmettelijke ziekten. In de week van 14 tot en met 20 Mei zijn in onze provincie voorgekomen 2 gevallen van roodvonk, nl. 1 te St. Kruis en 1 te Me- liskerke. Noord- en Zuid-Nederlandsche Begroetingsdag. De Noord- en Zuid-Nederlandsche Begroe- tmgsdag, die ten vorige jare te Cadzand plaats had, zal dit jaar te Sluis worden ge houden. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Go Ahead—Velocitas 4—5 AFDEELING IV. Promotie 2e klasse. Voor de Zuidelijke promotiecompetitie won Juliana met 2—i van V.V.V., een resultaat dat vooral voor Middelburg een buitenkansje beteekent. De volgorde luidt Middelburg 4 3 7 1 6 13—8 Juliana 5 3 0 2 6 11—11 V.V.V. 5 2 0 3 4 8—7 Hero 4 1 0 3 2 5—11

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 1