GEMENGD NIEUWS van zijn program de aanvaarding stelt van het ontwerp ontwapeningsconventie, op 16 Kaart ingediend door Mac Donald. DeBrit- sche regeering ziet daarin een bewijs van het levendige verlangen van de regeering der Ver. Staten, om te Genève haar medewerking te verleenen door aan te dringen op de al- gemeene aanvaarding der groote lijnen van dir. ontwerp van een conventie. Harerzijds gelooft de Engelsche regeering. dat, indien dit bereikt kan worden, het re sultaat zijn zal het horstel van het vertrou wen tusschen de naties der wereld, en dat aldus de beste toebereidselen getroffen zui len worden met het oog op de belangrijke beslissingen, welke de monetaire en econo mische conferentie zal moeten nemen. VERKLARING VAN PAUL EONCOUR. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Paul Boncour, heeft in de hoofdcom missie der ontwapeningsconferentie gisteren aan het einde der debatten een verklaring afgelegd. Paul Boncour verklaarde onomwonden, dat de Fransche regeering een vermindering van het oorlogsmateriaal en de vernieling der aanvalswapenen slechts in overweging kon nemen onder twee beslissende voorwaarden, nl. by de instelling van internationale vei ligheidsgaranties en van een automatisch functionneerende, buitengewoon scherpe con trole der bewapeningen, welke eveneens be trekking moest hebben op de particuliere wapenindustrie en den wapenhandel. Verder legde Paul Boncour er den nadruk op, dat volgens de Fransche opvatting het verdrag onder geen omstandigheden een her bewapenen van eenige mogendheid mogelijk mag maken. De voorgestelde uniformiseering van het oorlogsmateriaal is afhankelijk van de uniformiseering der legersystemen. Eerst wanneer deze beide problemen tot klaarheid zijn gebracht, zal Frankrijk zijn standpunt kunnen bepalen tot het Engelsche plan. Reeds thans kon spr. echter zeggen, dat voorbehoud zou worden gemaakt inzake een verandering van het voorgestelde kaliber en de tonnage. In het Engelsche plan is de controle-kwestie volkomen onvoldoende op gelost. Voor Frankrijk is het volkomen on mogelijk toe te stemmen in de voorgeslagen vermindering der artillerie, zoolang er geen controle bestaat over de in enkele landen nog voorhanden hoog ontwikkelde particuliere in dustrie. De vernieling van de zware aanvals wapenen zou feitelijk neerkomen op een af danken van den Volkenbond. EEN REDE VAN MUSSOLINI. Na beëindiging van de besprekingen in den grooten fascistischen raad heeft Mussolini het woord genomen om rapport uit te bren gen over den internationalen toestand. Het ziet ernaar uit, aldus de Duce, dat de algemeene atmosfeer in Europa belangrijk verbeterd is ten gevolge van de boodschap van president Roosevelt en de Rijksdagrede van rijkskanselier Hitier. Mussolini deelde vervolgens bijzonderheden mede over de in Rome gevoerde onderhan delingen betreffende het verdrag der vier mogendheden. Met het oog op de economische wereld conferentie werd de volgende motie aange nomen „De Groote Fascistische Raad be vestigt de economische en financieele voor waarden, welke bij de jongste onderhande lingen zijn opgesteld en als basis zullen die nen van de economische wereldconferentie te Londen. De raad verklaart, dat de econo mische conferentie tot werkelijke resultaten kernen kan, wanneer zij met deze ideeën re kening houdt. Alleen dan kan zij de huidige moeilijkheden wegnemen en de principieele vraagstukken tot oplossing brengen. De Groote Fascistische Raad noodigt het Italiaansche volk uit zich te scharen in de organisaties van het fascistisch regiem en zich in de eerste plaats te verlaten op eigen kracht, zonder de bereidwilligheid prijs te geven tot practische internationale samen werking." BELASTING OP DE COÖPERATIES IN ENGELAND. Neville Chamberlain, de kanselier van de schatkist, heeft in het Engelsche Lagerhuis een motie ingediend, die de regeering in staat moet stellen, de winsten van coöperatieve handelsondernemingen te doen tellen in den belastingaanslag. De minister legde uit, dat de dividenden, die aan de leden van coöpera tieve vereenigingen worden uitgekeerd naar verhouding van hetgeen zij hebben verbruikt, zouden worden beschouwd als bedrijfskosten, die dus niet voor belasting in aanmerking zouden komen. Reeds vroeger is over deze kwestie van nieuwe belastingen op coöperatieve instel lingen een hevige strijd ontstaan tusschen de regeering en de leiders van deze bedrijven. Laatstgenoemden stellen zich op het stand punt dat de gemeenschappelijkheid van het handelsbedrijf van de coöperatieve vereeni gingen hen van belasting op de winsten uit sluit, eenvoudig omdat er geen winsten wor den gemaakt. De overschotten, die de jaar rekeningen van de coöperaties aanwijzen, zijn volgens hun voorstelling niets anders dan uitgestelde dividenden of reserves uit dividenden, die moeten dienen om een zekere stabiliteit in 'de dividenduitkeeringen van jaar tot jaar te handhaven. De belasting autoriteiten aanvaarden deze uitlegging niet en de commissie, die de zaak heeft onder zocht, heeft uitgemaakt, dat de coöperaties winsten maken, waarop belasting moet wor den betaald. Het is bekend, dat ook in de regeering ernstige meeningsverschillen over deze kwes tie bestaan. Maar uit het feit, dat Neville Chamberlain thans zijn motie heeft Inge diend, blijkt, dat mannen als MacDonald en Thomas, die in het verleden altijd tegen standers zijn geweest van de thans 'voorge stelde belasting, en aat sir John Simon, die in rechtskundige adviezen heeft betoogd dat cversGhotten van coöperatieve vereenigingen nooit winsten kunnen worden genoemd, in het kabinet hun zienswijze hebben moeten wijzigen. Aangezien de belasting in elk geval niet veel kan opbrengen, wordt de actie van den kanselier van de schatkist van vele zijden als onverstandig veroordeeld, aangezien hij er een sterke politieke macht in het land, want dat zijn de coöperaties, mee tegen de regeering" in het harnas jaagt. Chamberlain zeide in zijn uitlegging van den maatregel, dat ook de coöperatieve ver- zekerings-maatschappljen en de beste le vensverzekeringen in Engeland zijn van dit soort er onder zouden vallen. Namens de oppositie verklaarde sir Stafford Cripps, dat men hier had te doen met een aanval door particuliere bandelsinstellingen, ondernomen op alle coöperaties en gemeenschappelijke handelsbedrijven. Hij vroeg de regeering, waaraan zij haar bevoegdheid op dit punt ontleende en hij betoogde, dat aan den pre mier, indien deze motie werd aangenomen, niets anders te doen stond dan uit de regee ring te treden, aangezien hij had beloofd, nooit zijn goedkeuring te zullen hechten aan de belasting, die Chamberlain voorstelt. JAPAN EN HET PLAN ROOSEVELT. Er is een voorloopige vredesovereenkomst gesloten tusschen China en Japan. De Chineesche autoriteiten, die verantwoor delijk zijn voor den toestand te Peking, heb ben Japan voorgesteld de vijandelijkheden op 22 Mei te staken. In verband hiermede wordt verwacht, dat de situatie in Noord-China in de eerstkomende dagen aanmerkelijk zal ver beteren. De Japanners schijnen er evenwel op aan te dringen, dat de Chineezen hun wa- penstilctandsvoorstel schriftelijk indienen, daar zij niet voldaan zijn over het Chineesche mondelinge verzoek. In officieele kringen wordt er de nadruk op gelegd, dat Japan geen verder motief heeft voor zijn huidige operaties in Noord-China, welke werden ondernomen uit de noodzake lijkheid den Grooten Muur, die de grens vormt tusschen Jehol en Noord-China, te be schermen en den vrede en de orde in Noord- China te handhaven. Bijgevolg wenscht Japan in onderhandeling te treden met de Chinee sche autoriteiten, die sterk genoeg zijn om de verantwoordelijkheid op zich te nemen voor den vrede en de orde in Noord-China. De gevolmachtigde der Chineesche repu bliek, Koean foe, heeft de Chineesche cen trale regeering medegedeeld, dat hij met het Japansche hoofdkwartier door bemiddeling van den Japanschen militairen attaché, kolo nel Nagojama, een wapenstilstand op korten termijn heeft gesloten. Op grond van deze overeenkomst heeft hij van de Chineesche centrale regeering verdere volmachten ver langd voor het openen van Chineesch-Japan sche onderhandelingen. Kano op IJselmeer ver gaan. Het mag thans als vaststaand worden aangenomen dat de 2 kanovaarders, die zooals gemeld sinds Zaterdagmorgen niet meer zijn waargenomen, op het IJselmeer omgekomen zijn. Bij Stavoren is immers de omgeslagen kano gevonden, waarmee zij Za terdag van de Overijselsche kust zijn ver trokken. Van zeevarenden, die Zondag jl. op het IJselmeer hebben gekruist, werd vernomen, dat het dien dag onder Schokland erg mistig is geweest en dat er een vrij hooge zee stond. Men neemt aan, dat de kano bij een dwarse zee is omgeslagen. Een tragische bij zonderheid is dat de heer Stekelenburg over enkele maanden in het huwelijk zou treden. Dinsdag 16 Mei zijn beide heeren met een blauwe tweepersoons kano uit Zwolle ver trokken met het voornemen een vijfdaag- schen tocht te maken over de vaarten en plassen van Noord-West-Overijsel. Bij gun stig weer bouden zij van Vollenhove over het IJselmeer naar het eiland Schokland over steken, om ten slotte via Kampen naar Zwolle terug te koeren. Bij telefonische navraag te Schokland bleek dat de „Flits" daar niet was aangeko men. Met motorbooten en naar verluidt ook met behulp van een vliegmachine werd het IJselmeer toen afgezocht. De heer Stekelenburg staat als een uitste kend zwemmer bekend. Hij is 28 jaar oud, ae heer Scheen ruim 20 jaar. Ongelukken. Op den rijks straatweg nabij het dorp Moerdijk, gemeente Hooge- en Lage Zwaluwe, heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een groote vrachtauto kwam uit de richting van Zeven- bergschenhoek gereden met een flinke vaart. De chauffeur die 's nachts om 1 uur uit Leu ven in België was vertrokken, reed plotseling doordat hij was ingedommeld tegen een langs den weg staand en boom. De botsing was zoo hevig dat de auto van voren geheel in elkaar werd gedrukt, terwijl van de cabine de glas ruiten aan stukken sloegen. Een werklooze jongeman, afkomstig uit Strijen, die voor plezier de reis naar Leuven had meegemaakt, werd door de glasscherven aan gelaat en hoofd ernstig gewond en moest per auto naar zijn woonplaats worden vervoerd. Gister morgen stak te Haarlem onverwachts een 4-jarig knaapje de straat over en werd door een passeerende vrachtauto gegrepen. Het kind werd in levensgevaarlijken toestand naar een ziekenhuis overgebracht. Gistermor gen stapte een vrouw op het Spaarne te Haar lem van haar fiets achter een autobus, die achteruit reed, waardoor de vrouw gegrepen werd. Met een ruggewervelfractimr weid ze naar een ziekenhuis overgebracht. Een 40- jarige motorrijder is in de Paradijslaan te Rotterdam met zijn motorfiets geslipt. Hij heeft sch afwonden aan bc en hoofd gekregen. Zijn vrouw, die op de duo-zitting 7<at, is met een hersenschudding in rie- kenhuis opgenomen. Op den nieuwen Zee weg te Noordwijk-binnen is gisteren een 10- jarige jongen die achter een wagen liep aan gereden. De jongen was onmiddellijk dood. Onder de gemeente Tubbergen heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Toen de heer A. met rijn vrachtauto, beladen met varkens, wilde wegrijden en de handrem van de auto losmaakte, reed het voertuig achteruit en geraakte de 33-jarige J. K. bekneld tusschen de auto en den schuur en drong hem een ijzeren, pen ongeveer 8 c.M. in het oor. In ernstigen toestand werd K. opgenomen en de ouderlijke woning binnengedragen. Een 11-jarige jongen te Zeist is in het ouderlijk huis vermoedelijk in zijn slaap van het bal- con gevallen. Het knaapje werd dood door zijn vader opgenomen. Een 17-jarige jon gen uit Venlo is bij het baden in de Maas verdronken. Het lijk van den heer M. Scheper uit Dordrecht, die vorige week met zijn auto onder de klep van de Koninginne- brug door de Koningshaven te Rotterdam is ingereden, waarbij hij en zijn vrouw om het leven zijn gekomen, is in de Binnenhaven drijvende gevonden. Een 34-jarige metse laar is te Etten van een driemeter hoogen steiger gevallen. Met een zware hersenschud ding en ernstige inwendige kneuzingen is de man naar het gasthuis aldaar gebracht. Een nieuwe smokkelaars truc. De smokkelaars aan de Neder- landsch-Duitsche grens hebben thans een nieuwe truc uitgedacht om de douane te ver schalken. Eenige dagen geleden bemerkten de douane- - beambten een bende smokkelaars en onmid dellijk begonnen zij jacht op hen te maken, doch plotseling waren de mannen verdwe nen. Eerst na lang zoeken ontdekten de doüanen, dat de smokkelaars waren omge- tooverd in denneboomen, d.w.z. hun rug en pakken waren zorgvuldig bedrH met schors en takken van dennen, zoodat zij slechts te gen een dennenboom behoefden te gaan staan om onzichtbaar te zijn. Eet meer vise h. De Belgi sche propaganda-commissle voor het eten van visch heeft een belangrijke zitting ce Oostende gehouden. Tijdens deze vergade ring werd besloten een intensieve propagan da op touw te zetten ten einde gedurende het aanstaande badseizoen meer bekendheid te geven aan de visch in het Belgische kustgebied. Om dit plan meer kans van sla gen te geven, dienen de hoteliers en restau rateurs er voor te zorgen, dat er vischge- rechten op de menu's voorkomen. Een tweede propagandamiddel zou daarin bestaan, dat er een campagne ten gunste van de visscherjj gehouden zal worden, in den vorm van aanplakbiljetten, filmvertoo- ningen, tentoonstellingen, lezingen en visch- v/eken, welke in de Belgische badplaatsen georganiseerd dienen te worden. Te dien einde zal er een bureau te Brussel en Antwerpen worden ingericht, en via de radio zullen adviezen worden verstrekt. Wanneer moeten w ij sla pen? Een der voornaamste Duitsche geneeskundige bladen heeft aan den heer Th. Stöckmann gelegenheid gegeven van zijn er varingen met een veranderden slapentijd te vertellen. Het begint met een eigen ziektegeschiede nis. Toen de heer Stöckmann nog Unter- primaner was, wegens ziekte veel verzuimde en zwaar moest blokken om het tempo bij le houden, werkte hij 's nachts en sliep 's mor gens lang. Geen wonder dat hem dit slecht bekwam, zoodat hij het regime wijzigde en vroeger naar bed ging, om vroeger op te staan. Koe langer hij sliep vóór middernacht, hoe beter het hem ging, totdat hij er einde lijk toe kwam uitsluitend vóór middernacht te slapen. De uitspraak, dat de uren voor midder nacht dubbel tellen, bleek hem waarheid. In dien hij om zeven uur 's avonds naar bed ging, kon hij tegen half twaalf opstaan, de gansche nacht en de volgende dag werken. Hij bloeide lichamelijk en geestelijk op, hield deze indeeling van het etmaal ook als stu dent vol en betreurde het slechts, dat de le vensomstandigheden op ouderen leeftijd het onm-galijk maakten deze ongewone slapens- tijd vol te houden. Een gezonde jonge man, 19 jaar oud, leeft eveneens sinds 'n jaar volgens de nieuwe me thode. Deze werkt van 's nachts kwart voor twaalf tot 's morgens zeven uur voor het toelatingsexamen voor de Universiteit en vervult het overige gedeelte van de dag zijn plichten als bureaubeambte. Aan zijn ge zondheidstoestand ontbreekt niets. Uit de Parijsche onder- we r e 1 d. Op den boulevard Strasbourg te Pa/rijs heeft een „afrekening" tusschen twee heeren uit de onderwereld een opschud ding veroorzaakt. Toen tegen half tien, een der drukste uren van den avond, de straat vol leven en ver tier was, weerklonken vier revolverschoten. Men zag een man neervallen die weldra in zijn bloed lag te baden. Een andere persoon wierp een revolver weg en nam de vlucht. Een passeerende politieagent liep hem in den weg en lichtte hem een beentje, waar door de vluchteling languit op de straat- steenen terecht kwam. Twee inspecteurs van politie die zich in de nabijheid bevonden, hielpen den agent daarop den man de boeien aan te doen en hem mee te nemen naar een politiebureau. De gewonde werd naar een ziekenhuis ge bracht en blies spoedig den laatsten adem uit. Zoowel het slachtoffer als de dader zijn jongemannen. De moordenaar moet bediend0 zijn in een speelhol en de vermoorde was zonder bepaald beroep, maar „werkzaam" in de minder gunstig bekend staande kringen der Fransche hoofdstad. Zeshonderd olifanten ter dood veroordeeld. De cne'nd-ge keten van corzaken en g°volgen heeft hier en daar wonderlijke schakels. Wie zou bijvoorbeeld ooit hebban kunnen ver moeden, dat de radio een beslissenden in«> vloed zou uitoefenen op het lot der Oost- Afrikaansche olifanten Door de verbete ring der wapens was het uitsterven der dik huiden nog slechts een kwestie van tijd, maar aan de nieuwste ontdekkingen der techniek hebben zij thans een nieuwen op bloei van hun geslacht te danken. Blijkens de officieele verslagen uit het Kenia- en Tanganika-gebied is het aantal olifanten daar de laatste jaren geweldig toe genomen. In Oeganda alleen wordt hun aantal reeds op 20.000 geschat. Als de oor zaken dezer snelle vermeerdering worden genoemdde verhooging van den prijs der jachtakten en de toename van het aantal radio-luisteraars. Om een volledige uitroeiing van de olifanten te voorkomen, werd eenige jaren geleden bepaald, dat de jagers 100 pond sterling zouden moeten betalen voor iederen dikhuid, dien zij neerschoten. Hier door is er paal en perk gesteld aan het ros- kelooze vernietigen van het grof wild. Door de buitengewone populariteit van de radio is de vraag naar piano's en harmoniums sterk verminderd en hiermee is ook de behoefte aan ivoor sterk ingekrompen. Al deze om standigheden zyn oorzaak, dat de olifanten do laatste jaren met rust gelaten werden. Maar hierdoor is hun aantal dermate toe genomen, dat zij een ernstig gevaar betee- kenen voor de Oost-Afrikaansche landbou wers. Van tijd tot tijd worden zij aangegre pen door een soort van massa-psychose, en dan breken zij als een grauwe lawine uit hun bosschen naar de plantages. Hier verwoesten zö niet alleen de koffie- en rubberboomen, maar zij rukken ook de afrasteringen en schuttingen uit den grond, waardoor de koeien en paarden in wilde paniek op de vlucht slaan. Dit „grijze" gevaar was voor het gouver nement van Oeganda aanleiding tot het ne men van radicale tegenmaatregelen. Over 600 olifanten werd het doodvonnis uitgesproken600 dieren zullen tijdens de eerste étappe van dezen verdelgingsoorlog worden neergelegd. De militaire afdeelingen, die met de uitvoering hiervan zijn belast, worden reeds gemobiliseerd. Scheepsbotsing. De Britsche duikboot L 23 is gisteren geramd door den treiler „Lord Davidson" tijdens een dikken mist, op 7 mijlen uit de kust van Kinnaird Head (Aberdeenshire). Er werd slechts geringe materieele schade aangericht. De duikboot behoefde geen assistentie. De L 23 is geëscorteerd naar Rosyth. Aan boord van het 760 ton metende oorlogsschip bevin den zich ongeveer 30 man. Tornado in Kansas. Een deel van den staat Kansas is opnieuw door een tornado geteisterd. Vooral de stad Liberal werd vrij ernstig getroffentwee in woners kwamen om het leven en twintig werden gewond, terwijl -voor 500.000 dollar materieele schade werd aangericht. Te Gar den City in denzelfden staat liepen tien per sonen verwondingen optwee hunner ver- keeren in levensgevaar. In beslaggenomen lec tuur. Door de politie in Duitschland zijn in den loop der laatste maanden ontzaggelijke hoeveelheden boeken en geschriften der commun.stische partij in beslag genomen, o.a. werken van Marx, Engels, Liebknecht, Grcssmann, Rosa Luxemburg, Mühsam, Münzenberg, Egon Erwin Kisch, e.a. Natuur lijk ook alle boeken, welke in Rusland, se dert dè revolutie in 1917 zijn verschenen, en waarin de revolutie en het communisme wordt verheerlijkt. In totaal heeft de Beriijnsche politie naar schatting vijf honderd duizend kilo boeken en Hjdschriften in beslag genomen en deze voorraden opgeslagei. in de stallen van de vroegere Schutzpolizei. De staatspolitie zal van elk werk' 25 exemplaren uitzoeken, bestemd voor de ministerieën en de staats bibliotheek, waar zij voor studiedoeleinden geraadpleegd kunnen worden. Na afloop van dit onderzoek, dat weken zal duren, want de boeken enz. liggen meters hoog opgesta peld zullen al deze in beslag genomen werken worden vernietigd en aL „oud papier" tegen 2 M. de honderd kilo worden verkocht. Er hebben zich reeds gegadigden daarvoor aangemeld. Het „Berl. Tbl." meldt, dat een drukkerij, welke uitsluitend communistische lectuur drukte en wier bedrijf geheel gesloten werd, een schadevergoeding van 85.000 mark eisch- te, welke afgewezen werd, omdat de politie op grond van de verordening var den rijks- president tot haar maatregelen bevoegd is. In de bibliotheek van een communistisch lei der werd ook de geheele jaargang van de „Rheinische Ztg." van 1848'49 gevonden, welke toentertijd door Karl Marx geredigeerd werd. Deze verzameling is, omdat zij histori sche waarde heeft, ter beschikking van een museum gesteld. Het „zuiveren" strekt zich alleen uit tot de openbare bibliotheken en die van de lei ders van het vroegere „systeem". De vernie tiging van verboden lectuur strekt zich, vol gens het Beriijnsche blad niet uit tot een voudige boekerijen die in particulier bezit zijn en meestal van vroegere studie-doeleinden nog voorhanden zijn. Het bierverbrv. ik in Duitschland. Het bierverbruik is in Duitschland, volgens de „Umschau" tot den stand van 1924 gedaald en dus nog half zoo groot als in het laatste jaar vóór den oorlog (1913). In dat jaar werd per hoofd der be volking 102 L. per jaar gedronken Dat aan tal was in 1932 ónder den druk der crisis nog maar ongeveer 53 L. per hoofd. Beieren heeft na de inflatie den opbloei tot 1929 niet ten volle meegemaakt en daarom is ook in Beie ren de achteruitgang minder dan in de rest van het Rijk. Beieren drinkt nog niet volle 0 p reent minder dan in de go"de tijden, ter wijl het cijfer voor de rest van het rijk bijna 50 pet. bedraagt, Ie voet over de Bering- s t r a a t. De Russische ingenieur Moe- ra wjow, die uit Siberië is gevlucht, is, naar wordt gemeld, na veel moeilijkheden te heb ben overwonnen, in Alaska aangekomen. Hij besloot uit Rusland te vluchten, omdat het leven er volkomen ondraaglijk is geworden. De westelijke grens wordt goed bewaakt, en Moerawjow besloot den langsten en moeilijk sten weg te kiezen, die maar denkbaar is. Een groot gedeelte van den weg heeft hij in een met honden bespannen slede afgelegd. Te Anadyr liet hij de honden achter en zette de reis verder te voet voort. De Beiingstraat, die Azië en Amerika scheidt, heeft de Russische ingenieur tc voet afgelegd (de straat is 55 mijl breed). Vijf dagen lang sliep Moeraw jow niet, uit angst in zijn slaap dood te vriezen. Als voedsel gebruikte hij rauw wal- visschenvleesch. In Alaska kwam hij bijna volkomen blind van het felle licht op de on metelijke ijsvlakte aan. Daar hij zonder visum Amerikaansch grondgebied heeft betreden, moest hij stap pen doen ter legalisatie van zijn verblijf in Alaska. Na veel moeite kreeg hij verlof naar San Francisco te gaan. Het bierverbruik in Amerika. Ongeveer drie vierde van de bevolking mag weer bier drinken met een alcoholgehalte van 3.2 procent. De restau rants hebben thans niet te klagen over ge brek aan bezoekers. De kranen, waaruit het schuimende bier in de glazen stroomt, krij gen geen rust. Deze „natheid" is zoo ver rassend snel over Amerika gekomen en heeft zich met zooveel enthousiasme uitgebreid, dat zelfs de autoriteiten, die de tapvergun- ningen moeten verleenen, er door werden overvallen. Men had niet genoeg vergun ningsformulieren en gebruikte daarom ver ouderde vergunningsformulieren voor het opslaan van springstoffen. Daar behoefde het minste aan veranderd te worden. Het wordt beschouwd als een symbool, hoewel men het lichte Amerikaansche bier met den besten wil van de wereld toch niet als ge vaarlijk kan betitelen. Zelfs iemand, die al cohol slecht kan verdragen, loopt na twintig glazen nog over een rechte streep. In finan cieel opzicht is het bier werkelijk een zegen voor den Amerikaanschen staat. In de eer ste dagen maakte de fiscus er een millioen dollar per dag mee. Hoe het later zal gaan, als het bier weer iets gewoons geworden is, valt nog niet te voorspellende schattingen varieeren van 200 tot 250 millioen dollar per jaar, wat nog altijd een aardig bedrag is. De „drogen" zijn over dit bier-enthousias- me zeer misnoegd. Toch hebben zij hun aankondiging gerechtelijke maatregelen te gen het schenken van bier te laten invoeren, niet waar gemaakt. Velen leggen dat uit als een teeken van berusting. Toch staat het nog niet absoluut vast, dat Amerika „nat" wordt. De beslissing zullen, eerst de stemmingen in de verschillende staten makenwanneer niet in minstens 36 staten een natte meerderheid wordt verkre gen, kan de afschaffing der prohibitie geen wet worden. Tot dusverre hebben in twee staten (Wisconsin en Michigan; de „natten" een overweldigende meerderheid behaald. In dit jaar zullen nog 35 andere staten hun houding bepalen. In 20 ervan zijn de data voor de stemming reeds vastgesteld. In 1934 brengen nog 11 staten hun stem uitvoor het einde van dat jaar is dus geen definitie ve toestand te verwachten. De vrees is niet denkbeeldig, dat door één enkelen staat de afschaffing van het drankverbod onmogelijk wordt gemaakt, maar daar maakt men zich thans nog geen zorgen over. Men profiteert van deze overgangsperiode, door zich het bier goed te laten smaken. Noodeloos alarm. Mevr. Collins te New-York heeft 400 dollarboete en kosten moeten betalen, omdat zij politie en brandweer noodeloos heeft opgebeld. Toch was zij feitelijk even onschuldig als de politie en brandweer zelf. Zij had haar twee-jarig zoontje in de badkuip gezet en ging even een boodschap doen. Toen zij na twee minuten terugkeerde, merkte zij, dat zij den sleutel had vergeten. De vrouw maakte zichzelf doo- delijk ongerust over haar kind, dat zij in haar verbeelding al in de badkuip zag verdrinken. Zij alarmeerde de brandweer, maar deze be greep de zaak verkeerd en meende dat er een moord was gepleegd, weshalve zij voor de ze kerheid ook de politie waarschuwde. Zoo kwamen er aldra arie politie-auto's, zes agenten op motorfietsen, eenige ordebewaar ders 'e voet, voorts een ziekenwagen, terwijl tenslotte nog eenige speurders op het appèl verschenen. Men vond mevrouw Collins in zwijm voor de deur. Toen men de woning binnendrong en in de badkamer keek, zat het kleine Collinsje nog springlevend in zijn bad en vermaakte zich kostelijk met naar hartelust in het water te plassen. -Junif eesten en volks dansen in Genua.— In Genua worden thans de Juni-feesten voorbereid, een. serie van attracties op velerlei gebied. Dit jaar zal vooral veel aandacht worden besteed aan den volksdans, zooals die soms eeuwen lang is bewaard gebleven. Er zullen verschil lende demonstraties en dansfeesten plaats vinden, waarbij de landelijke bevolking uit nagenoeg alle deelen van Italië vertegen woordigd zal zijn. Een groep handwerkslie den uit de Dolomieten zal den zgn. hanen- dans uitvoeren, welke uit folkloristisch oog punt bijzonder interessant is. Ook verschil lende deelnemers uit de buurt van Venetië zullen hun karakteristieke dansen vertoonen. Bijzonder fraai zijn overigens de Romeinsche dansen, zij zijn waardig en gracieus. Uit Pa lermo komen vertegenwoordigers van oor spronkelijk Grieksche en Albaneesche dansen en de Napolitanen dansen hun vermaarde tarante11^. Verder komen er van Sardinië en uit Aquila, uit Ferrari m Turijn dansers ea danseressen, die hun sqw eeuwenoude, kr-

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3