JfUftokavcUfs Voedecs edit {ufneto. INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK MARKTBERICHTEN CORRESPONDENTIE AGENDA LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. HOOGWATER TE VLISSINGEN STOOMVAARTLIJNEN Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist leiding. -Het enthousiaste spel van /Hero bracht voor de- rust het V.V.V. doel herhaalde malen in gevaar en alleen het slechte schie ten "was oorzaak dat de stand niet in het voordeel van Hero veranderde. Een wijziging in de opstelling van V.V.V., bezorgde Hero wat meer werk. Na de rust was V.V.V. iets in de meerder heid, doch de achterhoede van Hero keerde alles. Bij een Hero aanval scoorde Van Don gen den verdienden gelijkmaker. Vijf minu ten voor het einde had Hero nogmaals succes en als het eindsignaal klinkt kunnen de gasten de beide punten mee naar Breda ne men. 2e klasse A (beslissing). AllianceMevo 40. Op de Raayberg te Bergen op Zoom had de beslissingswedstrijd plaats om uit te maken wie van de twee ploegen de degradatie-wed strijden zouden hebben te spelen. Voor de rust wordt er slechts éénmaal gescoord door den rechtsbuiten van Alliance. Na de rust worden een drietal spelers van Mevo door anderen vervangen, terwijl in de laatste 10 minuten Mevo met 10 man speelde. Mevo kon in deze helft niet voorkomen dat Alliance de score met een 3-tal verhoogde en met een verdiende overwinning naar huis terugkeerde. Mevo zal dus degradatiewedstrijden moeten spelen. V.V.V.V.V.Veteranen Oostburg 14. Op het terrein der V.C. „Vlissingen" aan den Koudekerkschen weg had gisterenmiddag een treffen plaats van de Vlissingsche vete ranen met de dito van Oostburg. Gezien de hitte, was het natuurlijk niet te verwonderen, dat de belangstelling zeer ma tig was, daar velen het strand bij dei-gelijk weer prefereeren, terwijl ook de Zeeuwen, die vriendschappelijk tegen een Ter Neuzen- combinatie speelden, nog voor concur rentie zorgden. Door het niet verschijnen van twee spelers der V.V.V. V.V., waarvoor vlug twee invallers gevonden moesten worden, kon eerst tegen kwart over drie begonnen worden. Rafelaar en Koppejan beide van de V.C. „Vlissingen" bezetten bij de Vlissingsche veteranen resp. de linksback- en de linksbuitenplaats. De overige spelers waren opgesteld, zooals reeds in den loop der vorige week was aangegeven. Is het onder normale omstandigheden voor veteranen al een heele prestatie om een vol- ledigen wedstrijd te spelen, nu met deze hitte werd er wel heel veel van hen gevergd en de wijze waarop door allen werd volgehouden viel dan ook te bewonderen. Behoorlijk spel is van dergelijke wedstrijden bijna nooit te verwachten, het is ook meer een soort komi sche vertooning en aan grappige situaties heeft het dan ook weer niet ontbroken. Een doelman, die er een bal uitkopte en een •rechtsbuiten die bij een voorzet finaal over den bal heenschopte, brachten de toeschou wers wel in een vroolijke stemming. Over het spelverloop kunnen wij volstaan met enkele punten. Oostburg begint tegen zon in te spelen en heeft bijna direct van den aftrap af succes ,als de midvoor der Zeeuwsch Vlamingen, reeds direct na het begin weet te scoren (01). In het veld wegen de partijen wel ongeveer tegen elkaar op. Aan weerszijden worden kansen voor doel gemist. De bezoekers zijn meestal in hun voorhoedespei wat doortas tender dan onze stadgenooten en vijf minu ten voor de rust zien zij nog kans om hun voorsprong te vergrooten, als de linksbinnen met een schuin schot Matthijsen weet te verrassen. (02) Na de hervatting komt Vlissingen wat meer in het offensief en na 10 minuten is het Van de Kreeke, die na handig passeeren te- weet te verschalken. (13). Spoedig verslapt het spel van Vlissingen weer en Oostburg weet nogmaals door haar midvoor te scoren, als deze met zijn mede spelers, de Vlissingsche verdediging handig wee te verschalken. (13). Even voor het einde is het de linkshalf van Oostburg, die er alleen met den bal van door gaat, de geheele Vlissingsche verdedi ging passeert en ook den doelman geen kans geeft om te redden en zoodoende den stand voor Oostburg op 14 brengt. De scheidsrechter had een dankbare taak. De Zeeuwen speelden tegen een Ter Neuzen- oombinatie, waarbij drie spelers uit het eerste elftal van Ter Neuzen waren, gelijk, na een spannenden wedstrijd. (5—5). Vlissingen I speelde tegen Zeelandia te Middelburg, die competitie-rust had, een vriendscbappelijken wedstrijd en wist met 2—3 de baas te blijven. Vlissingen speelde nu weer met een geheel gewijzigde opstelling. INSIDER. KORFBAL. De volgende wedstrijden voor den Z.K.B. werden gespeeld HatnsweertZeelandiaVolharding 120 Middelburg D.O.S.—Madjoe I 5—2 Vlissingen Madjoe II—Zeevaatschool 014 Vlissingen Zeevaartschool—Zeelandia 23 Middelburg D.O.S.—Volharding 11—2 Vriendschappelijk Middelburg Sportief—Madjoe II 2—4 HANDBAL. Zaterdagavond had op het speelveld der R.H.B.S., onder leiding van den heer L. van der Steen, een vriendschappelijke handbal- wedstrijd plaats tusschen de R.H.B.S. en een elftal spelers der gymnastiekvereeniging „Volharding" te Goes. Voor het in Zeeland betrekkelijk nieuwe spel bestond veel belangstelling. „Volhar ding", die dezen wedstrijd als proef wedstrijd had aangevraagd voor de te houden hand balwedstrijden, uitgeschreven door het K.N G.V. te Rotterdam, kon het echter tegen het snelle spel der R.H.B.S.'ers niet bolwerken en. verloor dezen wedstrijd met 8—1, Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd opname van onderstaan de regelen, waarvoor ik U bij voorbaat be leefd dank zeg. Hardnekkig blijft zich het gerucht versprei den, dat het water in het kanaal docr Wal cheren besmet is met de bacil van de ziekte van Weil en dat dientengevolge de zwem inrichting der Vlissingsche Zwemclub in ge noemd kanaal zou gesloten blijven. Deze geruchten missen allen grond, althans het bestuur van voornoemde zwemclub is van zoodanige besmetting niets bekend en is bedoelde zweminrichting heden op den daar voor vastgcstelden datum geopend. De mogelijkheid van besmetting heeft ech ter de volle aandacht van onze autoriteiten en deze hebben het bestuur der V.Z.C. aan wijzingen tot mogelijke voorkoming en be teugeling daarvan, doen geworden, die dank baar ter harte zullen worden genomen. Ter geruststelling, dat de kans van be smetting echter zeer gering is, moge het vol gende dienen Dr. P. H. van Thiel, conservator aan het laboratorium voor Tropische Hygiëne te Lei den schrijft in een door hem uitgegeven bro- chue over de geringe kans van besmetting het volgende In 1932 kwam in Amsterdam op 62900 baden één geval van besmetting voor en vermeldt schrijver verder in andere plaatsen is die kans nog veel geringer en wordt zelfs dc verhouding 1 op de 100000 baden genoemd. Deze cijfers moeten ons geruststellen. Leest voor uw eigen geruststelling boven aangehaalde brochure, welke verschenen is bij de uitgevers N.V. Leidsche Uitgever/- Maatschappij te Leiden en gaat dan naar hartelust zwemmen, P. Secretaris V.Z.C. Vlissingen, 22 Mei 1933. Oplichters aangehou den. Zaterdagmorgen vervoegden zich bij een ingezetene te Bergen-op-Zoom een heer en een dame, die onder voorwendsel, dat zij een reisje wilde maken naar Zeeland en Hollandsch geld vergeten hadden mede te nemen, vijftig gulden ter leen wisten te krij- geli onder, verzekering het Maandag a.s. te zullen terugbezorgen. Toen de twee met hun geld vertrokken wa ren, kreeg degene die het geld geleend had, argwaan en bracht de pplitie op de hoogte. Het bleek, dat bedoelde heer en dame in een hotel te Bergen-op-Zoom gelogeerd hadden en daar zonder betaling waren vertrokken, mededeelende nog te zullen terugkomen. Op den weg van Bergen-op-Zoom naar Hoogerheide zag een der chauffeurs van den autobusdienst van Liefbroer, die van het ge beurde afwist, het tweetal loopen, dat door de politie van Hoogerheide naar Bergen-op- Zoom werd overgebracht. Daar bleek, dat geen strafbare oplichting was gepleegd. Het tweetal, afkomstig uit België, heeft de vijftig gulden terugbetaald en ook den hotelhouder betaald. Daar het echtpaar nog verschillende malen voor oplichting gesignaleerd stond in het Alg. Politieblad, waarin o.m. door de po litie te Tilburg, Nijmegen en Sittard opspo ring' enz. was verzocht en het echtpaar ook in het Belgisch Politieblad voor aftroggela- rijen gesignaleerd stond, zijn beiden aange houden en Zondagmorgen naar Tilburg over gebracht. Inbrekers op heeterdaad betrapt. Zaterdagnacht zijn door de waakzaamheid van een beambte van den Eersten Gecontroleerden Particulieren Nacht veiligheidsdienst twee inbrekers in een per ceel aan de Spuistraat te 's-Gravenhage op heeterdaad betrapt, toen zij door forceering van de brandkast reeds ruim ƒ1000 hadden buitgemaakt. Bedoelde waker hoorde te 10 minuten over half een verdacht geklop of gehamer in Huf's schoenenmagazijn aan de Spuistraat 39. Hij bevond de voordeur gesloten en ging daarop naar de achterzijde van het perceel, dat uit komt op de Voldergracht, doch zag, dat ook daar de deur gesloten was. Evenwel bleek van de deur van een naastbijliggend pand aan de Voldersgracht 7 een hangslot te zijn gefor ceerd, terwijl de deur verder niet was afge sloten. Het hamerend geluid duurde intus- schen voort. De waker maakte op zijn alarm fluitje de politie attent, waarvan spoedig een rechercheur en even later een inspecteur ver schenen. De rechercheur ontdekte in het pak huis verscholen achter schoenendoozen enz. twee mannen, een 22-jarige koopman en een 25-jarige bakker. Bij fouilleering werd op den koopman ruim ƒ897 en op den ander ruim 10? bevondenvoorfes hadden zij een aan tal postzegels in hun bezit. De brandkast op het kantoor bleek te zijn geforceerd en ledig gehaald. De inbrekers zijn in bewaring ge steld. Relletjes te Deventer.— Te Deventer werd Vrijdagavond een besloten vergadering gehouden van de N.S.B., de partij van ir. Mussert. Reeds lang voor den aanvang I van de bijeenkomst had zich een groot aan tal personen verzameld in de straat waar het vergaderlokaal was gelegen, zoodat de politie enkele malen tot doorloopen .moest manen. Het bleef echter rumoerig en toen eenige be zoekers der vergadering gekleed in zwart hemd, zich op straat vertoonden, kwam 't tot handtastelijkheden, zoodat de politie tus- schenbeide moest komen. Er werd uit het pu bliek met een beitel geworpen, waarop de politie enkele charges met gummistok en sabel uitvoerde. Hierbij liep een persoon een diepe vleeschwonde in den schouder op. Later heeft de politie, versterkt door marechaussee te paard, er voor gezorgd, dat zich geen on geregeldheden meer voordeden. In een aan de pers verstrekt communiqué over de vergadering werd medegedeeld, dat te Deventer een vrij sterke groep der N.S.B. was opgericht. Jong leven in Artis. Het eenige wilde schaap van Europa is de mou- flon van Corsica en Sardinië, stamvader van ons kleine heideschaap. Artis te Amsterdam heeft er mooie exemplaren van, krachtig ge hoornde rammen en vier ooien, die met hun pasgeboren lammetjes een dartele groep vor men in de wilde schapenperken. Aardig te zien, hoe die mouflonlammeren, achter elkaar rennend om en over de steengroepen in hun perk, als geboren bergdieren een drang ver- toonen tot omhoogspringen) in tegenstelling tot de jonge antilopen, die als steppendieren, in hun speelsche uitingen een drang tot ver springen aan den dag leggen. Ook bij de antilopen weer jong leven, want een der prachtige Livingstone's eland-anti lopen van Zuid-Afrika is moeder geworden van een mooi kalfje. —-Diefstal van rijwielen. De politie te Haarlem heeft den 30-jarigen meubelmaker v. O. aangehouden wegens dief stal van rijwielen. Bij een huiszoeking vond zij nl. eenige rijwielen van verdachte her komst, die in beslag zijn genomen. Eveneens arresteerde men den 34-jarigen chauffeur J., verdacht van diefstal of heling van fietsen en de politie meent hiermede een tweetal rij- wieldieven te hebben gesnapt, die gedurende het laatste halfjaar tezamen of in vereeni- ging met anderen minstens iederen dag één rijwiel stalen. De recherche ontdekte onlangs, dat particulieren dikwijls tweedehandsch fiet sen kochten, die vermoedelijk van diefstal af komstig moesten zij.i, naar haar uiterlijk te oordeelen en naar den prijs die er voor werd gevraagd. Een nader onderzoek naar de ver- koopers bracht haar op het spoor van ge noemde arrestanten, die in het huis van be waring zijn opgesloten. Bloedig d r aim a tusschen verloofden. Te Petange, nabij Athus, dichtbij de Belgische grens, heeft zich een schrikkelijk drama afgespeeld. Een jon geling, van zoowat 20-jarigen leeftijd, de ge naamde Schingker, zoon van een brouwer uit Pétange, was met zijn vriendin, een 18-jarig meisje, nl. Mamer, ir. een naburig bosch gaan wandelen. Na het slachtoffer met re volverschoten gedood te hebben, richtte hij het wapen tegen zichzelf en loste zich een schot in het hoofd. Toen men den wanho pige ontdekte, leefde hij nog. Hij werd dade lijk naar het hospitaal te Pétange vervoerd, waar zijn toestand als zeer zorgwekkend be oordeeld wordt. Het parket is ter plaatse af gestapt. Men kent de juiste oorzaak dezer gruwelijke wanhoopsdaad niet. Twee wijzerplaten aan den Eiffeltoren. De Eiffeltoren krijgt volgens de „Matin" aan twee flanken het grootste uurwerk ter wereld en wel met een middellijn van 20 meter op 200 meter boven den beganen grond. Het wordt een lichtende wijzerplaat, waarop een projector het uur zal aanduiden. De minuut wordt ge wezen door een lamp en een snoer lampen zal den wijzer voorstellen. Deze schijnt elke minuut te verspringen met dien verstande, dat hij bij het bereiken van de minuut aan gaat en na 60' sec. dooft. De borden wor den door een op het net ingeschakelden syn- chronischen motor bestuurd. Het eene ziet naar de Place 4e la Concorde, het andere naar het Trocadéro. De proeven zijn aan den gang, het wach ten is op de machtiging van overheidswege. Een geheimzinnige dub bele moord in Ne w-Y o r k. Eenigen tijd reeds is de New-Yorksche politie doende het geheim op te lossen, dat rust op den dood van den millionnair A. E. Ridley en zijn secretaris Weinstein. Beiden werden vermoord gevonden in een armoedigen kel der, waar de ratten vrij spel hadden. Dit was het kantoor van Ridley, die zijn rijkdommen voor het meerendeel verkregen heeft door het uitleenen van geld tegen hooge rente, woeker dus. Ofschoon zijn vermogen geschat wordt op ten minste 8 9 millioen gulden, leefde Ridley op armoedige kamers. Zoo gierig was deze 80-jarige grijsaard. Men vermoedde dat menschen, die in de macht van den woekeraar geraakt zijn, hem ten slotte gedood hebben. Men vond hem met ingeslagen schedel. De secretaris was echter gedood door een achttal revolverscho ten in de borst, 't Eigenaardige van het geval is. dat voor twee jaar de vorige secretaris van Ridley, Herman Moench, op precies de zelfde manier werd doodgeschoten. Wapen deskundigen zijn zelfs van meening dat de zelfde revolver is gebruikt. Het vermoeden 'igt voor de hand, dat deze drie moorden met elkaar in verband staan. Tot nog toe is de politie er echter niet in geslaagd eenig spoor van den dader of daders te vinden. Het eenige wat men aan kan ne men is, dat roof niet het motief tot de daad is geweest. Er werd ten minste niets vermist. In de brandkast vond men een testament, waarin aan Weinstein een legaat van 400.000 gulden werd vermaakt. De notaris van Ridley heeft echter gezegd, dat dit testament vervalscht- moet zijn. Rid ley heeft nl. altijd geweigerd een testament te maken. En dat hij een legaat zou nalaten aan zijn secretaris is even min aan te nemen, daar de millionnair -woekeraar destijds zelfs weigerde de begrafenis van zijn vorigen se cretaris bij te wonen, laat staan te bekosti gen. Ook heeft hij de weduwe van Moench, die in armoedige omstandigheden achterbleef, geen enkele uitkeering willen doen. In verband met deze opmerking van den notaris zijn twee accountants' gearresteerd, die er van verdacht worden, den woekeraar door middel van dit valsche testament te hebben willen oplichten. Overval op een trein. In de buurt van het Spaansche station Magoria, vlak voer een tunnel, is dcor vier gewapende bandieten een aanslag op een trein gepleegd- De bandieten dwongen den hoofdconducteur, 5000 peseta's te geven, een bedrag, dat voor uitbetaling van loonen diende. Nadat ze het geld gekregen hadden, trokken zij aan de noodrem en vluchtten. Het treinpersoneel achtervolgde hen en leste eenige schoten, waardoor echter een reiziger gedood werd en twee anderen gewond. Groote brand in een Br- gelsche badplaats. Zaterdag avond is in het Lunapark van het Kurhaus te Southend een door Londena veel be zochte badplaats aan de Thcems-mond een groote brand uitgebroken op een tijdstip dat zich mede tengevolge van 't fijne zomerweer duizenden bezoekers op het terrein en in de verschillende amusante gebouwen bevonden. Het vuur breidde zich met razende snel heid uit, en van de 250 gebouwen en tenten die zich op het terrein bevonden werden on geveer 75 stuks verweest. O.a. ook een klein dierenpark waarin zich apen, slangen enz. bevonden. Onder de bezoekers ontstond een paniek die nog vergroot werd daar een wilde kat, die uit de menagerie was ontsnapt, er ronddwaalde. Het vuur tastte ook een schiet tent aan, waar duizenden patronen van klein kaliber exploideerden. Door de paniek werden velen onder de voet geloopen en een 50-tal personen werden gewond. Dinsdag 23 Mei. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonplaten. 10.30 Concert. 11.00 Kook- praatje. 11.30 Concert. 12.00 Orkest. 2.30 Gra- mofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Viool recital. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Voor de kinde ren, 5.30 Jeugdhalfuur. 6.00 Gramofoonpla- ten. 6.30 Lezing. 7.00 Gramofoonplaten. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert. 9.00 Hoorspel. 9.15 Orkest. 10.00 Gramofoonpla ten. 10.15 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gra mofoonplaten. Huizen, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.15 Orgelconcert en gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Orgelconcert en gramofoonplaten. 5.00 Sextetconcert. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoon platen. 7.45 Causerie. 8.00 Concert. 9.15 en 11.00 Vaz Dias. J1.05 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Belichten. 11.05 Kookpraatje. 12.20 Gra mofoonplaten. 1.20 Orkest. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Causerie. 3.55 Fransche les. 4.45 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Cello en piano. 7.15 Italiaansche conversatie. 7.45 Orkest. 8.50 Lezing en berichten. 9.40 Opera en voordracht. 10.50 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert. 1.25 Concert. 7.40 Concert. 8.20 Cabaret.9.05 Tooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.20 Orkest. 8.20 Tooneel. 10.20 Liederen. 10.55 Volksdansen. 11.25 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.30 en 12.20 Gra mofoonplaten. 1.20 Concert. 2.50 Gramofoon platen. 4.50 Concert. 8.25 Orkest. Brussel, 338 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Orkest. 6.50 Orkest. 8.20 Gevarieerd programma. 10.30 Gramofoonpla ten. 508 M.12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Concert. 6.35 Orgelconcert. 8.20 Orkest. 8.55 Rerum Novarum-uitzending. 9.20 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 „Das grüne Ban ner". 8.20 Concert. 9.20 Actueele uitzending. 9.30 Volksliederenconcert. 10.20 Berichten. 11.20 Concert. DE BELGISCHE PARTICULIERE ZENDERS. Een door den Belgischen minister van pos terijen en telegrafie in het leven geroepen commissie heeft zich bezig gehouden met de kwestie van de particuliere zendstations in België, waarvan er nog steeds een 10-tal in bedrijf zijn. Wij vernemen, dat deze kwestie zich tegen het particuliere zendwezen heeft verklaard. Het aantal particuliere zenders in België zal nu tot 5 worden teruggebracht, die zullen worden georganiseerd naai; het voor beeld van het officieele Belgische omroep- instituut. OMROEP EN POLITIEK. Onder den invloed der politieke gebeurte nissen hebben zich onder de Oostenrijksche luisteraars een aantal groepen gevormd, die ontevreden zijn met de omroepleiding en bij wijze van protest als luisteraar hedanken. In hoeverre deze beweging reeds voortgeschre den is, blijkt uit het feit, dat tot 15 Mei 20.000 luisteraars hun deelname hebben gestaakt, waarvan 10.000 in het tijdvak van 1 tot 15 Mei. Door de leiders dezer oppositie wordt op groote schaal propaganda gemaakt, terwijl de af meldingsformulieren op unteïi worden verzameld om. dan in bij de omreepmaatschappij te worden ingeleverd. Naar verluidt liggen reeds weder een groot aantal formulieren bij de verzamelplaatsen op inlevering te wachten. AARD APPELMARKT ROTTERDAM. 22 Mei 1933. Brielsche eigenheimers 0.701; Zeeuw- sche blauwe 1.70—f 2.25 Zeeuwsche bonte 1.70—2.25 bravo's 1.75—2.25 red star 1.50f 2voer-aardappelen 0.20, alles per H.L.Malta's (winter) 7—9 ct. Malta's springs 12—13 ct. per KG. Met flinken aanvoer, kalmen handel. VLASMARKT ROTTERDAM. 22 Mei 1933. Aanvoer 6140 KG. blauw 4060 ct.3000 KG. wit 40—50 ct.400 KG. HolL geel 4Q— 50 ct.1000 KG. D.R. 35—40 ct., alles per KG. Eenige kooplust, prijzen onveranderd aangevoerd vlas verkocht. Op het land eeni ge handel. VEEMARKT ROTTERDAM. 22 Mei 1933. Aanvoer 633 koeien en ossen, 27 stieren, 403 vette kalveren, 239 schapen of lammeren, 758 varkens of overloopers. Prijzen per /2 Kilo Koeien 1618, 221/0 26, 28—30 ct. ossen 17—18, 21—221/2, 25—27 ct stieren 16—17, 19—21, 22—24 ct.vette kalveren 22i/2—27j/2, 32L£—371/,, 42>/2—47Jfc ct.overjarige lammeren 8f 11 per stuk; zuiglammeren 7—9 per stukvarkens 14.15, isy2 ct. OverzichtKoeien en ossen ruipie aan voer, handel traag, prijzen bijna onveran derd. Stieren weinig aanvoer, handel traag, prijzen ongeveer gelijk aan die van 11. Dins dag. Vette kalveren zeer ruim aangevoerd, handel slecht, pi ijzen over de geheele linie lagereen enkel prima kalf ging 2/2 cent boven 'noteering. Schapen en lammeren minder aanvoer, handel in schapen traag, in lammeren willig, prijzen vrijwel stationnair. Varkens iets minder aanvoer, handel lui, prijzen over de geheele linie lager. VEEMARKT AMSTERDAM. 22 Mei 1933. Aanvoer 590 vette koeien le kwaliteit 5662 ct., 2e kwaliteit 44—54 ct., 3e kwaliteit 3242 ct., mindere soorten 2530 ct. per KG. slachtgewicht87 melk- en kalfkoeien per stuk 100—155 209 vette kalveren le kwaliteit 44—48 ct., 2e kwaliteit 3642 ct., 3e kwaliteit 26—32 ct. per KG. levend gewicht116 nuchtere kalveren per stuk 2 494 schapen per stuk f 10—14169 lammeren per stuk 69 738 varkens vleeschvarkens van 90—110 KG. 3940 ct, zware varkens 3639 ct., vette varkens 33 35 ct. per KG. slachtgewicht22 paarden 70—110 per stuk. Aangevoerd uit Denemarken 6 wagons ge slachte runderen. Overzicht: Runderen groote aanvoer, han del stug, later willig, prijzen dalende. Vette kalveren groote aanvoer, trage handel, lage prijzen. Varkens flinke aanvoer, sleepende handel, lagere prijzen. Een ingezonden stuk van den heer H. J. Brinkhaus over het plaatsen van tenten op het Koudekerksche strain* wordt morgen op genomen. Wij kunnen U dan volledig inlichten omdat dezer dagen de definitieve bepalingen worden, vastgesteld. Red. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 19 tot en met Donderdag 25 Mei„Het leven is geen lolletje" en „Bruisend Bloed". Luxor-theater. Van Vrijdag 19 tot en met Donderdag 25 Mei..Tingel-Tangel" en „Gekooide Menschen." Zaterdag 27 Mei. Uitvoering Zangschool HÖfèlein's Muziekonderwijs, Grand Hotel Britannia, 7 uur. Mei uur Dinsdag 23 9.28 Woensdag 24 9.29 Mei Dinsdag 23 1.35 14.08 Woensdag 24N.M. 2.09 14.34 „Kota Nopan" (uitr.) 19 Mei te Soerabaya „Kota Agoeng" (uitr.) p. 20 Mei Perim „Kota Tjandi" (thuisr.) p. 20 Mei Finisterre „Maasdam" 20 Mei te Rott. v. New-Orleans .Poelau Telioh" (thui3r.) 19 Mei v. Penang „Radja" (uitr.) 19 Mei te Bombay „Statendam" 20 Mei v. New-York n. Rott. „Tapanoeli" (thuisr.) p. 20 Mei Gibraltar ..Volendam" (uitr.) 20 Mei van Boulogne

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6