GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT ONDER CONTROLE VAN HET LAB. Dr. v. HAMEL ROOS HARMENS A'DAf] Bereid uit een edel natuurpro- wo*™ a crown duct met edele KING eigenschappen PEPERMUNT tentoonstelling aan te zien om te beseffen welke mogelijkheden ook de industrie heeft. Vanzelfsprekend is de prijsvorming niet het eenige middel tot saneering van den land bouw. Daarnaast is het noodig dat de uitga ven dalen. Ik ben van meening dat in de toekomst moet worden voorkomen, dat de landbouw met een nog grooter schuldenlast wordt bezwaard. Vereenigd in den arbeid zullen wy den vooruitgang van den landbouw bereiken. De vastbesloten wil van de regeering om de red ding der boeren te bewerken, behoeft een massale ondersteuning. VERMINDERING VAN DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. In de afgeloopen maand bedroeg het aan tal personen, dat werk had in Engeland, 91.000 meer dan in de voorafgaande maand en 92.000 meer dan een. jaar tevoren. Bij Januari vergeleken waren er in April 249.000 menschen meer aan den arbeid. Terecht ziet men hierin in Engeland een bemoedigend teeken. In de verstrekking van werkgele genheid nemen de arbeidsbeurzen een groot aandeel, 92 pet. van de vacante plaatsen worden door hun bemiddeling vervuld. De toestand is thans zoo, dat in ronde cijfers van 12 millioen tegen werkloosheid verze kerden er 7.000.000 het heele jaar door werk hebben, twee millioen kennen slechts korte perioden van werkloosheid, e<en millioen werkt ruim negen maanden 's jaars. Volgens de „Times" blijkt meer en meer, dat de werkloosheid in zijn ernstigen vorm zich bepaalt tot bepaalde streken en be paalde industrieën. Het blad meent, dat zich daarop vooral de aandacht en de pogingen tot verbetering moeten richten. EEN OPROEP TOT HET BELGISCHE VOLK. De Belgische regeering heeft een manifest gericht aan het Belgische volk. In dit manifest verklaart de regeering dat zij elke toevlucht tot catastrofale maatrege len als inflatie, devaluatie of gedwongen conversie beslist van de hand wijst. De re geering verzoekt de contribuabelen om zich van hun financieele verplichtingen te kwij ten zonder den wettelijken termijn af te wachten. De regeering zal fraude en mis bruik op elk gebied achtervolgen en tegen gaan. Evenmin als een particulier kan de staat meer uitgeven dan de ontvangsten bedragen. Op de uitgaven moet dus flink bezuinigd worden en de regeering raadt iedereen aan deze bezuinigingen moedig te dragen. Eens te meer maakt het land moei lijke tijden door en eens te meer wenscht de regeering dat zij kan rekenen op de wijsheid, de energie en de eerlijkheid van het Belgi sche volk. Dank zij deze deugden zal België zegevierend uit deze nieuwe beproeving te voorschijn komen. De socialistische Kamerfractie zal van haar kant eveneens een manifest versprei- enen, waarin zij zal wijzen op de gevolgen van het naar huis sturen van het parlement, waardoor tal van wettelijke maatregelen niet kunnen worden goedgekeurd. Aan den mi nister van financiën, Jaspar, wordt een pro testbrief gericht tegen het stopzetten van de financieele hulpverleening aan de gemeen ten, die volgens de socialisten over geen voldoende geldmiddelen beschikken om de werkloozen te steunen. Voorts heeft de socialistische Kamerfrac tie besloten tijdens den duur der gedwongen parlementaire vacantie geregeld één maal per week in het parlement bijeen te komen om de regeeringsmaatregelen aan een cri- tisch onderzoek te onderwerpen. Intusschen heeft het kabinet nog een aantal besluiten genomen. Nieuwe straf maatregelen zullen worden toegepast, ten einde alle bedrog inzake belastingen en uit- keering van ouderdomspensioenen, werkloo- zensteun, enz. onmogelijk te maken. De credieten voor den aankoop van mate rieel en voor de uitkeerlng van reisvergoe- ding aan de ambtenaren worden met 10 pet. verlaagd. De positie van de op wachtgeld staande ambtenaren zal worden herzien. Een commissie zal binnen twee weken voorstellen indienen, strekkende tot ingrij pende bezuiniging op de uitgaven voor drukwerken. Sommige door den staat bekos tigde publicaties zullen ophouden te ver schijnen. Ongelukken. Een 6-jarig knaapje te Boskoop wilde op de treeplank van een vrachtauto klauteren. Het knaapje kwam te vallen, waardoor het achterwiel van den auto over zijn hoofd reed. Het kind was onmiddellijk dood. Op de Groest bij de Spoorstraat te Hilversum is de 64-jarige mevr. K. door een met zeer geringe vaart rijdenden auto overreden. Zij kreeg een der wielen over het lichaam. Zij is naar een ziekenhuis ver voerd, waar zij kort nr aankomst is overleden. Op den Middenweg bij de Kruisbaan te Amsterdam is een man door een auto aange reden. Met een hersenschudding is hij naar een ziekenhuis overgebracht, In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de Mathenes- eerlaan een 59-jarige jnan door een motor rijder uit Rotterdam, die zeer snel reed, aan gereden. In zeer ernstigen toestand is hij naar 6en ziekenhuis overgebracht, waar Wij is over leden. Op de Klein Stalschelaan te Nij megen heeft Zondagmorgen een ernstige aan rijding plaats gehad. Op genoemden weg fietste een 14-jarige jongen, terwijl achterop zijn rijwiel zijn 11-jarig zusje had plaats ge nomen. De jongen werd achterop gereden door een auto door tot nu toe onopgehelder de oorzaak is plotseling bij het passeeren het rijwiel door de auto gegrepen. Het meisje werd daarbij zwaar gewond. Een aim werd haar nagenoeg uitgerukt, terwijl zij voorts door het breken van de autoruiten snijwon- den aar het hoofd kreeg. In zorgwekkenden toestand is het kind naar een ziekenhuis overgebracht. Haar toestand was gisteren avond nog dusdanig, dat levensgevaar nog niet als geweken mocht worden beschouwd. Haar broertje, die over den weg werd ge slingerd, kwam er met enkele schaafwonden af. Gisterenmorgen werd een man op de Ceintuurbaan bij den Amsteldijk te Amster dam door een motorrijder overreden. De man werd zeer ernstig gewone! en stierf na enkele oogenblikken. Waarschijnlijk treft den be stuurder geen schuld, daar de voetganger plotseling den rijweg overstak. In de Bes- tervaenstraat te Amsterdam is gisterenmid dag een ongeluk met doodelijken afloop ge beurd, Een jongeman van 17 jaar, wonende op de Hoofdweg, was met zijn zusters en een meisje gaan wandelen. Bij de woning van het meisje in de Westerparkstraat gekomen, bleek dat haar ouders niet thuis waren. De jongeman heeft toen bij de naastwonende buren gevraagd over het dak in de woning te mogen komen. Toen hij wat lang weg bleef, is men een onderzoek gaan instellen. Het bleek dat hij aan de achterzijde van het huis dood op de steenen binnenplaats lag, Za terdagmiddag is een 5-jarig knaapje te Kat wijk aan Zee door een auto overreden. Het knaapje werd naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd, waar het aan de be komen verwondingen is overleden. Een 28- jarige monteur uit Oss, die per motor op weg naar Amsterdam was, is nabij Utrecht in volle vaart over den kop geslagen. Het slachtoffer is in bewusteloozen toestand opgenomen en met ernstige inwendige kneuzingen en ver schillende verwondingen per auto naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Het motorrij wiel, dat voor den eersten keer in gebruik was, is totaal vernield. Het ongeval is ver oorzaakt, doordat een ijzerdraad verward ge raakte in het voorwiel van den motor. Op den Rijksweg EchtRoermond, onder de ge meente Maasbracht liee. een doodelijk onge luk plaats gehad. Een 7-jarig knaapje stak plotseling spelenderwijs den weg over. Het werd door een juist passeerenden auto ge grepen en oven-eden. De kleine werd naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Een jongen uit Veendam, die Zaterdag te Nieuwe Pekela door een auto werd overreden, is aan de gevolgen der bekomen verwondin gen overleden. Zware boschbrand. Giste renmiddag omstreeks half drie heeft in de Doornwcrther bosschen tusschen den Rich- tersweg en den Ouden Oosterbeekseheweg te Oosterbeek een ernstige boschbrand gewoed. De boschbrandweer uit Oosterbeek was spoe dig ter plaatse met de autospuit. Deze spuit kon echter geen dienst doen daar er geen water in de buurt aanwezig was. De brandweer, geholpen door eenige burgers, slaagde erin den brand te beperken. Onge veer 4 H.A. hakhout werd verbrand. Groote spanning in een politiebureau. De politiemannen van het bureau Meermansstraat te Rotter dam hebben Zaterdagmiddag angstige oogenblikken beleefd, meldt „de Courant". Omstreeks drie uur vond een inspecteur in den gang van zijn bureau een verdacht bruin pak liggen. Het valt te begrijpen, dat de man onmiddellijk aan een bom dacht, een bom, zooals nog kort geleden bij de politie aan het bureau Bergsingel werd gedeponeerd. Nadat de inspesteur en zijn agenten eenigen tijd krijgsraad hadden gehouden waar en hoe zij het pak zouden openen, kreeg de zaalchef ten slotte de opdracht het (in den gang) voor zichtig los te maken. Uit een veilige verte keken de andere collega's toe. Nadat de zaal chef met groote voorzichtigheid eerst het touw had losgeknipt dat om het pak zat, be gon de moedige man aan het bruine papier. De spanning steeg voortdurend, totdat einde lijk ook het papier was losgemaakt en een kistje te voorschijn kwam. Nu werd het nog spannender. Weer hield men even krijgs raad. Het resultaat daarvan was, dat de zaal chef de kist verder zou openen. Eindelijk, na veel moeite gelukte het hem het deksel van de kist te halen. Maar toen ook was het raadsel opgelost. In het ten deele met hout wol opgevulde kistje lagen.... vier jonge katten. Straatdrama te Parijs. Op den bedrijvigen boulevard St. Germain, aan den linkeroever van de beine gelegen, klonken plotseling twee knallen, alsof een autobus den knalpot had opengezet. Nie mand zou er aandacht aan hebben geschon ken, wanneer niet twee vrouwen, die op en kele meters afstand van elkaar liepen, waren neergestort, onder het slaken van kreten van Pijn. Toen zag men een man, die een nog rookend automatisch pistool in de hand hield. Twee agenten, die toevallig in de buurj; waren, snelden toe, om hem te grijpen, doch kalm richtte de man het wapen op hen en vervolgde zijn schietoefeningen. De eene agent, op wien de kerel had gemikt, kon nog juist achter een stationneerende taxi weg duiken, de andere agent hield zich op een afstand en een oogenblik later stortten bei den zich op den misdadiger. De woedende menigte, die de onbegrijpelijke scène had bij gewoond, wilde den gearresteerde te lijf gaan, wat door de agenten werd verhinderd. Op hun vraag, wat de reden van zijn daad was geweest, antwoordde de man„Ik heb op de twee voorbijgangsters geschoten, omdat de man sterker is dan de vrouw". Men bleek dus met een krankzinnige te doen te hebben, die overigens op alle vragen, welke men hem stelde en die niets met zijn redelooze daad te maken hebben, verstandige antwoorden gaf. Eén van de slachtoffers, een 3I-jarige typiste, is er ernstig aan toe. De andere vrouw, een 50-jarige ingenieursvrouw, kreeg alleen een kogel door den pols. De bei de vrou.ven kenden elkander niet noch den aanvaller, een jongen man van een jaar of dertig, uit Tunis afkomstig. Dat de opschud ding op dezen grooten verkeersweg niet ge ring was, valt te begrijpen. Het had iedereen, die daar om zes uur 's avonds liep, kunnen overkomen, door den krankzinnige te worden neergeschoten. Op het commissariaat van politie opnieuw ondervraagd, herhaalde hij rijn verwarde re laas „Ik wilde een paar vrouwen dooden, omdat de man sterker is." En toen iemand hem vroeg of hij dus ontevreden zou zijn, als zijn slachtoffers niet dood bleken te zijn, ver klaarde hij in de grootste gemoedsrust„Na tuurlijk, want daarom was het immers be gonnen." Het rijkste meisje van de wereld. Miss Barbara Hutton, het rijkste meisje ter wereld, heeft bij haar aan komst te Marseille aan den correspondent van Reuter een onderhoud toegestaan. Het onderwerp van het gesprek was, zoo meldt Reuter, natuurlijk het bericht over haar verloving met .mins Alexis Mdivani, die met hetzelfde schip te Marseille was aange komen. In antwoord op de desbetreffende vraag, zeide miss Barbara lachend, dat zij het bericht niet tegensprak, doch dat er nog niets definitiefs geregeld was. De „geheime" verloving van miss Hutton, die zooals bekend is, de erfgename is van het Woolworth-for- tuin, is reeds eerder gemeld en tegengespro ken. Doch de geruchten bleven aanhouden. Naar men weet, is prins Mdivani, die als miss Hutton's echtgenoot wordt gedoodverfd, het vorige jaar van zijn eerste vrouw ge scheiden. Een wilde koe. Vrijdagmid dag werd Meppel in rep en roer gebracht door een wild geworden koe. Voor een wo ning in de Woldstraat stond een veetrans portauto, waarin 7 koeien en 2 paarden ge laden zouden worden. Eén der runderen, die samen door één geleider werden vastgehou den, raakte los en ging, omdat er al gauw een paar jongens achteraan liepen, aan den haal. Allereerst werd een vrouw met twee kinderen onderstboven geloopen, waarna een jongen, die het touw, waarmee het beest vastgebonden was geweest, wilde grijpen, op de horens ge nomen werd. Door enkele revolverschoten van inmiddels verschenen politiemannen ver schrikt, keerde het angstige beest plotseling om en holde snuivend en staartzwiepend we der in de richtrig van de Indische buurt, waarbij stofwolken werden opgejaagd. Een jongeman, die het woeste dier zag aankomen, sprong oardoes in de modderig e bermsloot. Tenslotte kwam de vervoerder met nog twee koeien ten tooneele en leidde de dieren in de nabijheid gekomen van het ontsnapte rund over een dam in een naast den weg ge legen weiland. Dit werkte kalmeerend op de deserteur, die gewillig meeliep en zich ten slotte rustig liet grijpen, waarna het zevental in de vrachtauto werd ingeladen. DE MOORD OP DEN HEER ECHAÜZIER. 's-GRAVENHAGE. (V.D.) De procureur-ge neraal bij den Hoogen Raad nam heden con clusie in de zaak tegen den 33-jarigen technieker J. A. J. H. K., die door het Haag- sche gerechtshof is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf wegens valschheid in ge schrifte en moord op den heer W. J. Echau- zier, gepleegd op 9 Mei 1931 te 's-Gravenhage. De procureur-generaal meende dat geen der 42 door requirant voorgestelde cassatie- middelen tot cassatie kon leiden en conclu deerde tot verwerping van het be.oep. De Hooge Raad zal arrest wijzen *>p 26 Januari. EEN ROOFOVERVAL. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) In den afge loopen nacht omstreeks 3 uur heeft in het aan Den Haag grenzende Wateringen een roofoverval plaats gehad op een 83-jarigen man, L. Chrispijn geheeten, en wonende in de Schoollaan* aldaar. Door opensnijding van een ruit en wegschuiving van een grendel had een inbreker zich toegang tot de woning van C. verschaft, wiens huishoudster in het ziekenhuis wordt verpleegd en hij nu tijdelijk alleen is. Ofschoon C. eenigszins doof is, hoorde hy wel geluid of loopen in zijn wo ning. Hij ging kijken en zag toen een lichtje gloeien en hoorde tegelijkertijd roepen„Je geld of je leven". De oude man was echter niet zoo bang uitgevallen als de inbreker wel had gedacht. Hij nam een stoel en ging daarmee den belager te dijf. De inbreker heeft den grijsaard daarop met een hard voorwerp eenige slagen op het hoofd toege bracht, waardoor de oude man ernstig werd gewond. Deze wist echter bijtijds door luid keels roepen de aandacht der buren te trekken. Hierop heeft de inbreker de vlucht genomen, Een ontboden geneesheer achtte de verwondingen niet levensgevaarlijk en heeft de eerste hulp verleend. Direct werd door de politie van Wateringen, geleid door den burgemeester dier gemeente, een uitge breid onderzoek ingesteld. Men vermoedde, dat een zekere 27-jarige G., wonende in de Rosemarijnstraat in Den Haag, er wel meer van zou weten. Deze G. is dan ook nog den zelfden nacht in samenwerking met de Haagsche politie, van zijn bed gelicht en naar Wateringen overgebracht. Het onder zoek wordt nog voortgezet. EEN OUDE BEGRAAFPLAATS. BREDA. (V. D.) By werkzaamheden in de werkverschaffing op de Strybeeksche heide, gem. Ginneken, stootte men op een oude begraafplaats. Vijf urnen werden opgegra ven. De houtvesterij stelde prof. Holwerda, directeur van het rijksmuseuf voor oudheden te Leiden van deze vondst in kennis. Deze bracht een bezoek ter plaatse. Hij meent te doen te hebben met een urnenveld van om streeks 100 jaar voor Christus. De werk zaamheden zijn voorloopig stopgezet en zul len binnenkort onder deskundige leiding worden voortgezet. EEN KANO VERMIST. ZWOLLE. (V.D.) Sedert Zaterdag wordt een 2-perscons kano vermist, die in den voormiddag van dien dag uit Blokzijl is ver trokken met bestemming naar Kampen over het IJselmeer. Sedert dien is van de beide opvarenden, den heer H. Stekelenburg, re- decteur van de „Provinciale Overijselsche en Zwolsche Courant" en den heer H. Scheen ait Lochem, niets meer vernomen. Naspo ringen met motorbooten hadden tot nog toe geen resultaat. BRANDEN. ENSCHEDE. (V.D.) In den afgeloopen nacht heeft een hevige uitslaande brand ge woed in het perceel Alsteedsche straat 19a alhier. In dit perceel was gevestigd de ma nufacturenzaak van den heer S. J. Lievendag. Het pand is geheel uitgebrand. Het 25-jarige Duitsche dienstmeisje H. Feikens, afkomstig uit het naburige Gronau kon zich niet meer in veiligheid stellen en kwam in de vlammen om. Met veel moeite is het lyk, dat zich op de eerste verdieping bevond, uit het bran dende perceel gehaald. DE 50.000e INWONER VAN HEERLEN. HEERLEN. (V.D.) Hedenmorgen vervoegde zich de 27-jarige loodgieter H. Kasteel bij den ambtenaar van den burgerlijken stand, die aangifte deed van de geboorte van zijn zoon Jan. Hem werd medegedeeld, dat deze nieuwe wereldburger de 50.000e inwoner van Heerlen was. De gelukkige vader kreeg een spaar bankboekje van1 100 en een lijst werd hem overhandigd vermeldende de geschenken,, aangeboden door verschillende inwoners van Heerlen. Van het stadhuis wapperde de vlag HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Trekking van 22 Mei 1933. 5e Klasse 5e Lijst. 1500 No. 18113 f 1000 No. 6186 6570 8224 j 400 No. 2335 2595 5702 14244 J 200 No. 3497 4507 9599 12002 13086 20799 J 100 No. 825 5242 5599 8928 9664 8988 11654 12096 12266 12283 14114 18800 DE „GERMANIA" WORDT CON SERVATIEF-K ATHOLIEK BERLIJN (V. D.) De „Voss.. Zeitung" weet mede te deelen, dat bij het katholieke dag blad „Germania" ingrijpende veranderingen te wachten zijn. Er zouden onderhandelingen gaande zyn om het aandeelenbezit van vice- kanselier Von Papen, de voornaamste aan deelhouder dezer vennootschap, over te dra gen aan baron von Twickel, die politiek zeer dicht bij Von Papen staat. De koers van het blad zou dan conservatief-katholiek worden, terwyl de „Germania" geheel los zou worden gemaakt van de politiek en derhalve geen partyblad meer zou zijn. DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE. PARIJS. (V. D.) in de „Echo de Paris" waarschuwt Pcrtinax tegen een opening van de economische wereldconferentie op 12 Juni, aangezien hij de voorwaarden voor hèt succes der conferentie niet aanwezig acht en den tijd tot 12 Juni te kort om deze voor waarden nog te verwezenlijken. Naar alge- meene opvatting dienen, zoowel de kwestie der oorlogsschulden als van de stabilisatie van pond en dollar geregeld te zijn, alvorens men op eenig succes kan hopen. Onder deze omstandigheden zal het veel beter zijn, wan neer men geen vast tijdstip bepaalde voor de opening der conferentie, doch afwachtte, totdat de regeeringen der groote landen alles gedaan zullen hebben om het succes der be sprekingen te verzekeren. In tegenstelling hiermede verlangt men van Frankrijk dat het zyn militaire macht zal opgeven en zijn toestemming zal geven tot herziening der verdragen. Deze overhaaste stappen zouden de algemeene verwarring nog vergrooten. WAPENSTILSTAND TUSSCHEN CHINA EN JAPAN. MOEKDEN (V. D.) De Kantonregeering heeft den Volkenbond meegedeeld, dat te Pe king tusschen Chineesche en Japansche autoriteiten wapenstilstandsonderhandelingen worden gevoerd op de volgende basis. Ie. China waarborgt den vrede in Mand- sjoekwo. 2e. De ten Noorden van de Gele rivier ge legen provincies worden geneutraliseerd. 3e. China garandeert geen boycot tegen Japansche goederen als politieke maatregel te ondersteunen. 4e. De Japansche regeering sluit verdragen met China in den zin van handhaving van den Aziatischen Monroe-leer. De Kantoneesche regeering voegt hieraan toe, dat het Chineesche volk zulk een verdrag, waardoor de Chineesche onafhankelijkheid in Mandsjoerije wordt aangetast niet zal er kennen. Inmiddels heeft men van Chineesche zijde de volgende tegenvoorstellen gedaan le. De gevechten bij Peking, Kalgan en Tientsjki worden terstond gestaakt. 2e. De Japansche regeering verplicht zich geen nieuwe troepen te concentreeren. 3e. De regeeringen roepen een Chineesch- Japansche conferentie bijeen. 4e. Shanhaikwan en Tsjinwantau worden als vrijhaven onder neutrale controle gesteld. 5e. De provincie wordt geneutraliseerd en op een te bepalen tijdstip aan China terug gegeven. 6e. De Mandsjoerijsche kwestie zal later door internationale onderhandelingen tot een oplossing worden gebracht. De Japanners hebben deze voorstellen af gewezen. PERSCENSUUR IN OOSTENRIJK. WEENEN. (V.D.) Volgens nog niet beves tigde geruchten zou de regeering voornemens zijn het uitgeven van gedrukte geschriften en in het bijzonder van dagbladen en tijd schriften, afhankelijk te maken van een door haar te verleenen concessie daartoe. Indien dit bericht juist zou zijn, zou de re geering door het weigeren van de concessie de uitgave van bepaalde bladen onmogelijk kunnen maken. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 22 Mei, 3 uur. De ontwikkeling, die de internationale politieke situatie neemt, heeft het vertrou wen, dat de economische wereldconferentie een goede kans heeft eenigszins goed resul taat op te leveren, versterkt. Ter Beurze leidde dit tot groote kooplust van de zijde van het publiek, waardoor de eerste koersen een eenigszins geforceerd karakter droegen. Philips zetten 7 hooger in, doch een ge deelte ging later weer verloren. Unilevers bleven op peil. Aku's en Ned. Fords trokken iets aan. In Petroleumwaarden was het zeer rustig. Koninklijken bleven op peil. DeAme- rikaansche soorten waren luier. Rubberaan- deelen bleven goed gedisponeerd, in afwach ting van de mededeeling, die aangaande de heden gehouden vergadering van Rubber producten zullen worden gedaan. Suiker- waarden zetten algemeen hooger in, speciaal H.V.A.'s, maar ook hier trad een reactie in. Tabakken kwamen iets hooger. Scheepvaart- aandeelen waren vast. De Amerikaansche fondsen lagen gedrukt. De Duitsche Obliga ties konden zich verder herstellen. De Neder- landsche Staatsfondsen kwamen hooger. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 22 Mei 1933, des nam. 3 uur (officieel) Londen 8.40 Berlijn f 58.35 Parijs 9.78Brussel f 34.60 Zwitserland 48 New-York 2.18. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Büt. Hoogste barometerstand 774.3 te Abisko. Laagste barometerstand 759.3 te Biarritz. Verwachting tot den avond van 23 Mei Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- Oostelyke wind. Helder tot licht bewolkt. Droog, warm weer. Later iets koeler. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. De diepe depressie, die Zaterdag nog by IJsland lag en haar invloed tot de Britsche eilanden uitstrekte, is bijna verdwenen. De hooge drukking strekt zich uit van Portugal over de Britsche eilanden tot in Noord- Skandinavië en neemt nog in beteekenis toe. Een ondiepe depressie heeft in Zuid-Frank rijk onweer gebracht en trekt nu naar Spanje. Andere ondiepe depressies brachten afkoeling in het Oostzeegebie. In onze om geving heerscht tot op 10 K.M. hoogte Oostelijke wind. Geheel Duitschland heeft zonnig weer. Alleen aan de Oostkunst wordt bewolking gemeld. De Britsche eilanden en Skandinavië hebben koeler, maar eveneens zonnig weer. De algemeene vooruitzichten blijven gunstig voor fraai weer met iets minder warmte,

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3