BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE NOOTJES MARINE EN LEGER BUITENLAND GEMENGD NIEUWS De machinefabriek van gebr. Ftork Co. te Hengelo is den laatsten tijd zoodanig van orders voorzien, dat weder eenige honderden arbeiders in dienst gegnomen zijn knnnen worden. De toestand in de textiel-industrie in Twente wordt steeds somberder. Voorname lijk de weverijen hebben enorm te lijden door de verminderde afzetmogelijkheden. Twee mailschepen van den Rotterdamschen Lloyd, nl. de „Insulinde" en de „Tjerimai" zijn resp. aan Frankrijk en Engeland ver kocht. Het aantal zelfmoorden in Duitschland neemt, zooals ook Hitier heeft gezegd, voort durend toe. Het hoogst aantal werd bereikt in 1930 nl. 17880, waarvan 5208 vrouwen. Dit aantal is vastgesteld volgens officieele gege vens. De getallen voor 1931 en 1930 zijn ech ter veel grooter, doch deze zijn nog niet offi cieel bekend. De geneesheer die gisteren Gandhi heeft onderzocht, verklaarde dat deze nog zoo ge zond is als een man van 40 jaar. Hij gelooft dat Gandhi zijn vasten-periode van 3 weken zal te boven komen. Na jaren vindt Keil zijn vrouw terug in een danshuis bij hawaïan muziek. En zij vertelt van den man, die in de gevangenis zucht en dien zij op den vuurtoren reeds heimelijk lief had. Welhaast zal hij vrij zijn. Dan gaan zij trouwen. Zij wendt haar hoofd naar den grijzen KelL De stoel is leeg. Hij is al lang opgestaan. De menschen zingen en praten. De ukelele vleit.... Dit gegeven is door Dupont in een prach tige beeldenreeks verwerkt. Tal van impo- neerende momenten zijn in deze rolprent, met haar voortreffelijk gemonteerd geluid, aan te wijzen. Als buiten de orkaan raast en het machtige geluid van de zee dreunt, tee kenen ach de vlekjes van de regendruppels op de ruiten af in de lichte plekken van de torentrap. In de spreekscènes wordt slechts het hoognoodige gezegd, waardoor de ge moedsbeweging telkens treffend tot uiting komt. Wanneer Eileen haar hoofd tegen het venster drukt, waar de regen op neerklettert, aldus zich afwendend van den getroffen, stervenden Cass, zien we diens gezicht, naast dat der jonge vrouw, dat door het vallende water als door een zee van tranen wordt weggewischt. Het gebrul van den radeloozen Keil en het gesmijt met tafel en lamp, wan neer zijn vrouw bekend heeft, gaat onder in den razenden storm. En zoo is er veel meer in deze spannende film, die in haar tergend, afgemeten rhythme, bepaald onheilspellend angstaanjagend is. De rollen van de hoofd figuren zijn uitstekend bezet. Fritz Kortner geeft den captain, kort en zonder bravour. onveranderlijk. Heinrich George maakt van zyn Cass-rol een creatie. Conradt Veidt ty peert excellent den fatsoenlijken dief, die zich in zijn schuilhoek veilig waant en alles op alles zet. Tala Birell kwijt zich eminent, warm en vol expressie van de zware taak, welke zij zich zag opgedragen. Een luguber, maar ernstig kunstwerk, deze Ufa-film. Als we na de pauze nog niet van den schrik bekomen zijn, dan zal daar de circus- en variété-film „Tingel-Tangel" (Alles aus Liebe) wel voor zorgen. Dit is een prima amusements-film van den in Duitschland werkenden Hollandschen re gisseur Jaap Speyer. Een der hoofdrollen wordt vervuld door den ruigharigen terrier Schlumpsi, een eenvoudig hondje, dat een uitstekend film-acteur blijkt te zijn. Ernst Verebes, Fritz Kampers en Bruno Kastner behoeven voor hun spel geen nadere aan beveling, hun voortreffelijkheid is voldoende bekend. Eenige aardige liedjes, waaronder de Schlumpsi-foxtrofc, vroolijken deze heerlijke amusements-film op. Een publiek-film bij uitnemendheid. Een programma, dat verdient om door iedereen gezien te worden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Gisteren arriveerde met de „Marnix van St. Aldegonde" te Amsterdam de bisschop van Batavia, Mgr. Van Velsen. Een paar kiekjes van de wielerwedstrijden op de Am- sterdamsche Stadionbaan. De staking te IJmuiden. Reeders en visschers vergaderen op het departement van economische zaken, onder leiding van de rijksbemiddelaars. Tentbewoners slaan hun bivak weer op op het Scheveningsche stille strand. Bezoek van de Nederlandsche Dendrologische Ver- eeniging aan een Boskoopsche kweekerij. Huldiging van een populairen Wethouder te Blaricum. Eet meer kaasEen tentoon stelling georganiseerd door den Utrechtschen Bcerinnenbond. Een bloemencorso te Am sterdam, ter gelegenheid van de Amsterdam- sche week. Een prachtig patriciërshuis te Amsterdam, is aan de zorgen van „Hendrik de Keyser" overgedragen. Nederlandsche journalisten leggen te Debracen (Hongarije) een krans op het graf van Michiel Adrsz. de Ruyter. Het geheel gereinigde zwembassin in het Zuiderpark te 's-Gravenhage wordt voor een „Zesdaagsche" in gereedheid ge bracht. De nieuwe gashouder te Lisse wordt officieel in gebruik gesteld. Een prachtige foto van den nieuwen afsluitdijk van het IJsselmeei% Wanordelijkheden. Gisterenavond is het tamelijk rumoerig in de stad geweest. Op straat was het zeer druk. Niet alleen waren vele menschen, uitgelokt door het prachtige Mei-weer, aan het wan delen, doch ook een groot gedeelte van de be manning van Hr. Ms. „Gelderland" was aan het passagieren. Op het Bellamypark ontstond op een zeker oogenblik een groote volksverzameling, door dat een soldaat van de artillerie, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen is. niet voor een sergeant-adelborst wilde groe ten. Met behulp van een agent van politie en een tweetal marine-schepelingen is deze sol daat toen overgebracht naar het bureau van politie en later naar de Bomvrije kazerne, omstuwd door een groote massa joelende menschen. Toen later de adelborst, verge zeld van een tweetal manschappen van de militaire politie, per rijwiel naar boord ver trok, stond een groote schreeuwende menigte bij de kazerne die een vijandige houding aannam. Een politie-agent hield het publiek tegen en trachtte de openbare orde ter plaatse te handhaven. Een man op een rijwiel wilde daar toen aan de bevelen der politie niet gehoorzamen, waarna de politie tot arrestatie van dezen •man overging, waarbij hij den betrokken agent een stomp in het gelaat gaf, waardoor de politie-beambte bloedend werd verwond. Terzake van mishandeling van een ambte naar in de rechtmatige uitoefening zijner functie, is hij daarop aan het bureau van po litie in bewaring gesteld. Tot laat in den avond bleef het op straat rumoerig en bleven de menschen in groepen bij elkaar staan. Een aantal marinematrozen, die uit een café kwamen, werden door een volksmenigte gevolgd, blijkbaar met minder goede bedoe lingen. De politie heeft deze massa staande gehouden, waarna de matrozen met een tweetal auto's naar boord zijn vertrokken. Ongeregeldheden deden zich hierbij niet voor. Ook op den boulevard Babkert nabij de zeevaartschool ontstond gisterenavond een volksoploop, doordat een oude man die dron ken was, de orde ter plaatse verstoorde. Deze man, van wien later is gebleken dat hij een venter in potlooden is en zonder vaste woon plaats, is ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. HöfeleinBekker's Muziekonderwijs. Door de afdeeling zangschool van boven genoemd muziekonderwijs zal op Zaterdag 27 Mei in „Britannia" een uitvoering van „de Sneeuwkoningin", kinderzangspel in zes bedrijven door A. H. L., worden gegeven. Dat de uitvoeringen van deze zangschool bij kleine en groote kinderen zich steeds in een groote belangstelling mogen verheugen, is be kend. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Danspaviljoen „Wilhelmina. Het danspaviljoen „Wilhelmina" op den boulevard Bankert, zal Woensdag 24 Mei v/orden geopend. Voor dit seizoen is een Jazz-orkest geëngageerd, bestaande uit 5 personen. Wy verwijzen verder naar de in dit num mer voorkomende advertentie. Scheepvaartberichten. Het Eustonische viermastschip „Torma- iine" dat te Middelburg een lading grean- heart-balken heeft gelost, is heden naar Tallin vertrokken. MIDDELBURG. Vereeniging van cactussen- en vetplanten- verzamelaars. De gisterenavond in de sociëteit „de Ver genoeging" te Middelburg gehouden verga dering van cactusliefhebsters en -hebbers, besloot tot oprichting van een vereeniging. Alle aanwezigen gaven zich als lid op en ko zen tot bestuur mevrouw Ter Weer, penning- meesteresse en de heeren J. H. Koers, voor zitter, J. C. de Dreu, secretaris, Noordweg R If, A. Minderhoud en F. Bosschaart, commis sarissen. De vereeniging stelt zich ten doel door het houden van lezingen en besprekingen meer onderling contact te krygen en door het ge ven van wenken en raadgevingen te komen tot de juiste kweek wij ze van deze planten. Door lid te worden en te profiteeren van de ze deskundige voorlichting, krygen de pas- beginnende verzamelaars(sters) een uitste kende kans om te slagen in het aanleggen van een goede verzameling. Ook personen van buiten Middelburg kunnen zich als lid aanmelden en de bestuursleden geven gaarne nadere inlichtingen. Christelijke Jongemannen Vereeniging. De Christelijke Jongemannen Vereeniging alhier, vroeger genaamd Christelijke Jonge- lings Vereeniging, herdenkt heden haar 60- jarig bestaan. Mede met het oog op de tijds omstandigheden besloot het bestuur aan deze herdenking een sober karakter te geven. In den avonddienst in de Nieuwe Kerk hoopt ds. B. J. Rijnders, oul-lid der C. J. M. V., morgen een herdenkingsrede uit te spreken. OOST- EN WEST-SOUBURG De nieuwe Geref. kerk. Gisterenavond is de nieuwe Geref. kerk alhier voor het eerst in gebruik genomen. Het ruime, van binnen fraai beschilderde en gestoffeerde gebouw, met zeer gemakkelijke zitplaatsen, was geheel gevuld. Ds. Kuiper, plaatselijk predikant, sprak allereerst een woord van welkom tot ds. C. B Schoenmaker, alsmede tot dr. G. B Wurth, welke predikanten vroeger aan deze gemeente verbonden waren en herdacht den overleden predikant ds. Kerkhof. Een woord van dank bracht hy verder voor hun aan wezigheid aands. P. J. van de Guchte, vertegenwoordigende de classis en voorts aan het gemeentebestuur. Tot zijn spyt kon de burgemeester wegens ongesteldheid niet aanwezig zijn. Dank bracht spreker voorts aan kerkvoogden, notabelen en leden van den kerkeraad, voor de vriendelijkheid on dervonden door het afstaan der Ned^ Herv kerk om deze gedurende den bouw te mogen gebruiken. Ook ds. Spijkerboer dankte spre ker voor de vriendschap gedurende dien tyd ondervonden. Verder sprak hy de bouwcom missie toe, alsmede de architecten en aan nemers der kerk. Aleer tot zyn onderwerp van den avond te komen, wees ds. Kuiper er op, dat wy dit gebouw van God hebben gekregen en Hjj hiermede ons eerst gediend heeft, waarna wij Hem in dit Zyn huls des gebeds mogen dienen. Hoe zullen wy dit doen vraagt spre ker, wat hy dan nader uiteenzette. Tot tekst had spreker gekozen 1 Kon. 8: 29 en 1 Kon 9 3, naar aanleiding waarvan hij sprak over gebed en gebedsverhooring voor het Huis des Heeren. Na het beëindigen van zyn rede werd nog het woord gevoerd door ds. Schoenmaker, di- Wurth, ds. Van de Guchte en door ir. Rothuizen, architect, waarna ds. Kuiper met dankzegging eindigde. KOUDEKERKE. De nachtegaal. In de omgeving van het dorp wordt de laatste dagen genoten van den prachtigen zang van een nachtegaal. Deze koning der gevederde zangers trekt natuurlijk groote belangstelling. GOES. Afdeeling Zeeland van Ned. Gemeenten. De algemeene vergadering van de Ver eeniging van Ned. Gemeenten, zal op Vrijdag 9 Juni, des morgens 10 uur worden gehouden in het Schuttershof te Goes. In deze vergadering zal de verkiezing plaats hebben van een voorzitter, ter vervanging in de vacature van den heer P. Dumon Tak, die nu tevens periodiek zou aftreden. Behandeld zal worden een voorstel van het bestuur tot wijziging van art. 6 van het re glement tot eenige verhocging der jaarlij k- sche contributie. (Het is gebleken, dat de geringe bedragen welke vooral van de kleine gemeenten aan contributie jaarlijks worden ontvangen, ontoereikend zyn om de kosten der afdeeling te betalen, zoodat de ontvangen entrée-gelden moesten worden aangesproken Tegenwoordige contributie1 per 1000 inwonersinwonertal 500 en meer voor vel duizendtal gerekend. Voorgestelde contributie f l per 500 inwo ners inwonertal 250 en meer voor vol vyf- honderdtal gerekend. Handhaving minimum 1 en maximum 25. Tegenwoordige opbrengst contributie ƒ199 (volgens voorstel ƒ363). Overgelegd zal worden het rapport der commissie betreffende het nemen van maat regelen tot het handhaven der openbare orde. Door den heer dr. G. G. Pekelharing te Utrecht zal een lezing worden gehouden over de beteekerjs der wegenwet en hare practi- sche toepassing. Na de vergadering zal de bezichtiging plaats hebben van den keuringsdienst van waren te Goes. OOSTBURG. Gemeenteraad. Burg. en Weth. stellen voor mede te wer ken aai. de instelling van een centraal agent schap der arbeidsbemiddeling voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen en hen te machtigen tot het aanwijzen van een gemeentelyke ver tegenwoordiger in de commissie en tot het bekrachtigen van de aanwyzing van den te benoemen agent. Alleen indien de deelname zooveel geringer zou zyn dat de kosten voor de gemeente beduidend zouden verhoogen, zal het college eerst nog het gevoelen van den raad vragen. Op de vraag van den heer Van de Waeter, of de benoeming reeds den volgenden dag zal geschieden, hetgeen hy wel heel gauw vindt, antwoordt de voorzitter, dat daar wel kans op bestaat. Er zyn reeds heel wat sollicitanten en er is haast bij. De heer Rlsseeuw berekent de onkosten voor de gemeente op 120 per -"aar, wat door de voorzitter als juist wordt erkend. De heer Van Ginke informeert of de be noemde ambtenaar der gemeente zal worden met al de rechten en verplichtingen, daaraan verbonden. De secretaris geeft nadere uitleg. De be trekking is tydeiyk, voorloopig voor een jaar. De benoemde wordt niet een specifiek Oost- burgsche ambtenaar, maar daar de commis sie niet benoemen kan, zouden alle gemeen ten die deelnemen alle het benoemingsbesluit dienen te nemen ter vereenvoudiging neemt alleen Oostburg dat besluit. De machtiging wordt hierna zonder hoof delijke stemming gegeven. Van eenige betrokkenen is het verzoek in gekomen de marktgelden voor nuchtere kal veren te verlagen. Burg. en Weth. willen dit verzoek nog nadei onder het oog zien en inlichtingen inwinnen in andere gemeenten wat wordt goedge vonden. Art. 34 der politieverordening werd gewij zigd in dier voege, dat het thans verboden is op de rioleering aan te sluiten zonder ver gunning van Burg. en Weth., terwyl ook veel scherpere bepalingen betreffende den aard der af te voeren stoffen zyn vastgesteld. By de rondvraag i.eide de heer Van Ginkel dat hy een kykje heeft genomen by de af graving van den dyk. Spr. meent dat het niet mogelyk is, om 10 M3. te verzetten, zooals is berekend. Het kan hoogstens 7 M3. zyn. Maar zelfs bij 10 M3. verdiende ieder tweetal nog slechts ƒ3.50 of ƒ1.75 per man. Dit is zeker te weinig. Zou het niet mogelyk zyn, vraagt spr., iets meer te geven De voorzitter merkt op, dat de regeling is voorgesteld door de Ned. Heide My. na een grondig ingesteld onderzoek. Maar spr. heeft el eens vernomen, dat sommige koppels niet goed met elkaar over weg kunnen en dat ze meer zouden prestee- ren als ze alleen konden werken. Dit is ech ter by dit werk niet goed mogelyk. Overigens meende de opzichter der Heide- My\, dat bij deze regeling zelfs een goed dag geld verdiend zou kunnen worden. De heer Van Ginkel is van meening dat de regeling niet deugt en raadt aan eens een proef te nemen met alleen-werken. AARDENBURG. Goed afgeloopen. Onderweg zynde van Brugge naar Aar denburg, bemerkte de machinist van de stoomtram, toen hy in de bocht by den Krakeelweg was gekomen, dat er iets met de machine niet in orde was, zoodat hy direct stopte. Bij onderzoek bleek, dat van een der wielen alle spaken gebroken waren. Daar de overweg ter plaatse verspreid was, wilde hy een eindje terug rijden, waardoor de ma chine uit de rails liep. Spoedig werd daarop materiaal per extra tram aangebracht en het gebroken wielstel door een truc vervangen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. THOLEN. Afd. Zeeland Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. De heer H. J. Laban, gemeente-secretaris te Tholen, is bij enkele candidaatstelling door den voorzitter van de afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van gemeente-ambtena ren benoemd verklaard tot lid van het hoofd bestuur van dien bond. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 815 Mei werd by het bureau der Kamer opgaaf gedaan van de volgende Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Vlissingsche Duinwaterleiding Maatschap- py N.V. (in liquidatie), Vlissingen, de Ruy- terstraat 2. Uitgetreden comm.jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke W. Sieger M. C. Wurfbainir. G. J. van den Broek en mr. C. Schuit. Ontsl. liquidateurenD. L. H. van Raalte en H. Burgmans Czn. Opheffing: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. Steur, Noordwelle B 29, korenmolenaar De luitenant ter zee 2e klasse A. A. Fresco is aangewezen voor den dienst in Oost-Indie en heeft 17 dezer, aan boord van het motor schip „Sibajak", zijn nieuwe bestemming ge volgd. De officier van gezondheid le klasse der zeemacht J. Lacroix, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 10 dezer, aan boord van het motorschip „Chr. Huygens" van Tandjong Priok vertrokken, wordt 30 dezer te Genua en daarna hier te lande te rug verwacht. DUITSCHE CONCESSIE AAN MACDONALD'S PLAN. In de algemeene commissie ter ontwape ningsconferentie te Genève zeide, na een op timistische inleidende rede van voorzitter Henderson, de Duitsche gedelegeerde Nadol- ny, dat hy namens zyn regeering hier ver klaren kon, dat Duitschland het ontwerp- ontwapeningsplan..MacDonald niet slechts, zooals tot nu toe, als basis voor onderhan deling, maar als basis voor de te sluiten con ventie aanneemt. Voor zoover Duitschland wyzigingen heeft voor te stellen, zullen deze in overeenstemming zyn met deze nieuwe houding. Bij de aflegging van verklaringen door de gedelegeerden bleek dat zy veel be lang hechtten aan Hitler's verklaring en daai tevreden over waren, behalve de Fransche gedelegeerde Massigli, die een korte, zeer ge reserveerde verklaring aflegde. ANTÏ-HITLER-BOYCOT TE NEW-YORK. Als protest tegen het optreden van de machthebbers in Duitschland is te New- York een „anti-Hitier-Boycot" georganiseerd door een commissie van twaalf. De leider van deze commissie heeft ver klaard, dat de beweging reeds 25.000 aan hangers telt. Haar doel is het boycotten van geïmporteerde Duitsche goederen. De com missie heeft zich verder ten doel gesteld de Amerikaansche zakenlieden te bewegen, geen Duitsche goederen te koopen, o.a. door er op te wyzen, dat die producten ook in andere landen te koop zyn. DE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. De koning van België heeft aan president Roosevelt het volgende telegram gezonden Ik dank u hartelyk voor uw telegrafische boodschap, welke ik heb doorgegeven aan myn regeering, die zorgvuldig de voorstellen zal onderzoeken, welke zy inhoudt. Uwe boodschap heeft myn volle sympathie en ik stel er prys op, U te zeggen, dat België zich reeds in menig opzicht beyverd heeft te handelen naar de verheven inzichten, welke er in worden aangegeven. Het heeft zeven jaar geleden zyn munt ge stabiliseerd en het is vast besloten, die munt op haar huidige goudbasis te handhaven. Myn regeering heeft, in overeenstemming met het parlement, herhaaldelijk getoond, welk kapitaal belang de Belgen hechten aan een TE VLISSINGEN. Zitting op a.s. DINSDAG 23 MEI in het voormalig Burgerweeshuis aan ae Badhuisstraat, van 7«/29 uur. Inlichtingen, zoowel voor meisjes als jon gens, worden Kosteloos verstrekt. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in overleg met het Bureau. terugkeerder vryheid van den internationa len handel. Tenslotte heeft myn land te veel geleden van een oorlog, waarin het werd meege sleurd, omdat het zyn grondgebied en zyn onafhan'velykheid. moest verdedigen en zyn internationale verplichtingen nakomen, dan dat het niet vurig zou wenschen, dat alles in het werk wordt gesteld, om den vrede te ver zekeren en een absoluut respect der garan tie-pacten, waarmede het zyn instemming betuigde, te waarborgen. Hieruit blykt derhalve dat in België leeft die geest van solidariteit, waarvan uw bood schap een zoo edele uitdrukking is. OPTIMISME TE WASHINGTON. Volgens een bericht uit Washington is men in Amerikaansche regeeringskringen opti mistisch gestemd en gelooft men, dat het op grond van de op de boodschap van Roose velt ontvangen antwoorden en van de rede van den Duitschen rijkskanselier thans mo gelijk zal zyn te Genèvo te geraken tot een overeenkomst voor de c rste étappe van de ontwapening, welke voor den tyd van vyf jaar zal gelden. In dien tusschentyd zouden dan op grond van de verklaringen van Duitschland verdere st-.ppen gedaan kunnen worden. Alles zal er van afhangen, of Duitschland genoegen neemt met een theo retïsche afkondiging van geiyke rechten en van een geleidelijke afschaffing der aan» valswapenen. Men is overtuigd, dat Duitsch land zonder aanvalswapenen niet in staat zal zijn den gordel van Fransche grens verster kingen binnen te dringen, zoodat door het ontbreken van aanvalswapenen bij Duitsch land de militaire veiligheid voor Frankrijk werkelijk zal worden verhoogd. HERZIENING VAN DE VREDES VERDRAGEN. Lady Snowden, de echtgenoote van den vroegeivm Engelschen minister van finan ciën, heeft volgens Reuter te Boedapest voor de vereeniging voor buitenlandsche politiek een lezing gehouden, waarin zjj verklaarde, dat er in Engeland niemand was die niet doordrongen was van de overtuiging dat de vredesverdragen herzien moeten worden. De vraagstukken van alle landen staan met el kaar in verband en de treurige ervaringen van den na-oorlogschen tyd hebben het be- wys geleverd, dat de wereld eensgezind moet worden, zooals zij het nog nooit geweest is. Het Hongaarsche vraagstuk is dus een we reld-vraagstuk, en wie zich in Engeland hiermede bezighoudt, weet, dat Hongarye on recht ia aangedaan. Indien men Engeland tweederde van zijn gebied en drievyfde van zyn oevolking ontnomen had, zou het dit nooit geduld hebben. Lady Snowden beëindigde haar voordracht met de uitspraak dat zij gelooft in de toe komst van Hongarije. Brandje in een trein.- In den irein uit Rotterdam, die gisterenavond om 9.14 uur aan het Centraal Station te Amsterdam moest arriveeren, is tusschen Leiden -n Haarlem onder de zitbanken van een der derde-klasse-rijtuigen, vermoedelijk tengevolge van warmloopen, een brandje ont staan. Reizigers trokken aan de noodrem, waarna treinpersoneel met behulp van blusch- apparaten het brandje, dat weinig te betee- kenen had, heeft gebJuscht. De trein had on geveer een kwartier vertraging. Ongelukken. Gisterenavond is op den Rijksweg Zuid te Echt een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een 45-jarige man wilde daar ter plaatse den Ryksweg met zyn ry'wiel v/versteken. Hy werd aangereden door een luxe auto en zwaar gewond. Met een her senschudding is hy in hoogst zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Sittard over gebracht. Men vreest voor zyn leven. Op de cokesfabriek van de staatsmyn Maurits is een 23-iarige mynwerker tusschen een ma chine en een ijzeren deur bekneld geraakt. De borstkas werd geheel ingedrukt. Eenige oogenblikken later is de man overleden. Op den Stationsweg te 's-Gravenhage is een 67-jarige man door een motorrijtuig aan gereden, aan de gevolgen waarvan hij enkele dagen later is overleden. Onder de ge meende Nieuwpoort, aan de overzijde van de Lek, is gisterenmiddag een 13-jarig meisje in een diepe gracht geraakt. Het ongeluk werd opgemerkt doordat omwonenden een bezem in de gracht zagen dryven. De heer v. H. sprong daarop in een schouw en bracht spoedig het meisje op het droge. Langdurige pogingen van den geneesheer om de levens geesten nog op te wekken, bleven echter zon der resultaat. Bijzondere Italiaansche postzegels. Ter gelegenheid van den aanstaanden Atlantischen tocht voor het tienjarig bestaan van het fascisme heeft de Italiaansche minister van luchtvaart, Italo Balbo, toegestaan, dat er 20 van de aan de zen vliegtocht deelnemende toestellen voor de overbrenging van particuliere corresponden tie mogen worden gebruikt. I: verband hier mede zullen weldra twee nieuwe speciale postzegels worden uitgegeven, een van 25 lire voor het frankeeren van brieven voor

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2