VAN KAMERJPL, ANTEN? POKON OPLOSBARE KUNST MEST voor kamerplanten verkoopen h 40 cent per flesch van H. P. BENDIEN. Naarden. INGEZONDEN STUKKEN DE REDEVOERING VAN HITLER IN DEN RIJKSDAG. De mode om moeger keert iemg HOE VERZORG IK MIJN Een kleurenfoto van Uw planten met ver zorgingsaanwijzing kunt U GRATIS bekomen bij de Bloem- en Zaadwinkels die een chr. bewaarschool was te Utrecht, waar hij niets moest doen dan versjes zingen, maar later was hy op een Fröbelschool te Amster dam tot zyn 8sten verjaardag en daar heeft hij zijn natuurlijke opvoeding ontvangen. Het leven van een kind is zoo, dat het eerst zich zelf moet leeren kennen en dan doet het ook ontdekkingen bij anderen. De organen zjjn bij een kind direct aanwezig, maar het weet niet direct hoe ze te gebruiken, dit leert het langzaam aan, wat spr. door voorbeelden na der aantoont. Het leert zijn lichaamsdeelen gebruiken en vraagt zich, als zoovelen in dezen tijd, af wat doe ik met mijn ledigen tijd. Daardoor komt het tot zelfoefening. Als het begint te spreken, komt het kind met de buitenwereld in contact en het is gelukkig, dat dit niet in eens gaat. Als een kind van 3 jaar ineens overging naar het lager onderwijs, zou dat niet goed zijn. Het moet eerst zijn eigen we reldje maken, en dan moeten groote men- schen het daarbij behulpzaam zijn. Dat het kind zijn eigen gang wil gaan, blijkt o.a. uit het feit, dat het liever eenvoudig speelgoed heeft dan iets bijzonders. Het spel der kin deren is een schepping. Men moet het kind leeren werken, want dat doet het zelf ook in de eerste en tweede periode, men moet voor komen, dat het kind in dien tijd voor zijn verder leven verloren gaat. De bewaarscho len noemt men tegenwoordig voorbereidende scholen, wat er op duidt, dat het een voor bereiding is voor het lager on Ier wijs, maar feitelijk moet de lagere school Omgekeerd aansluiten aan de voorbereidende. De kleuters moet men zooveel mogelijk laten zijn in hun eigen wereldje, hen behulpzaam te zijn is de taak der volwassenen. Spr. is niet voor het Fröbelonderwijs aan huis. Hij wijst er op, dat men in de jaren 1820 tot 1830 alleen sprak over bewaarscholen als instelling voor kinderen van proletariërs. Maar thans heeft men alom scholen gesticht door particulieren of door de overheid. Spr., wiens boeiende rede met groote aan dacht was gevolgd, zeide ten slotte, dat het een uiting is van iemand, die op ruim 70- jarigen leeftijd voor het destijds genoten fröbelonderwijs nog dankbaar is. Op de rede volgde een dankbaar applaus en na een korte pauze was er gelegenheid vragen te stellen, waarvan enkele aanwezigen ge bruik maakten. In antwoord daarop zette prof. Gunning zijn meening over Montesori, die hij reeds enkele malen genoemd had, nader uiteen, en wees er op, hoe die de kinderen ook op scho len in groepen bijeen brengt om zich collec tief te ontwikkelen. Spr. zegt, dat er, zooals bij alles, ook bij de bewaarscholen velen zijn, die een surrogaat moeten worden genoemd. Montesori noemt leermiddelen, wat Fröbel speelgaven noemde. Ook kon spr. als zijn meening naar voren brengen, dat het zeker gewenscht kan zijn, dat men in het eerste levensjaar van de la gere school rekening houdt met het persoon lijk optreden en den persoonlijken aanleg van de leerlingen. De voorzitter sloot met dank aan den spreker de vergadering. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U het navolgende in uw blad te plaatsen. Op 28 April jl. is hier ter stede in de Con certzaal „de Oude Vriendschap" door ©enige heeren een lezing gehouden over „de mo derne geneeswijze met hoogfrequentie-appa- raten". Een entréekaart voor het bezoeken van deze lezing werd bij mij in de brievenbus bezorgddeze kaart was geldig voor twee personen boven de 21 jaar. Zij, die met een hopeloos geval van suiker ziekte, kanker, rheumatiek, asthma, hart ziekte, maaglijden of verstopping waren be hept, werden opgewekt naar deze demon stratie te komen zien, en er zich van te overtuigen, dat de hoogfrequentie-apparaten genezing hadden gebracht. Een en- ander zou verduidelijkt worden door het vertoonen van een film. Schrijver dezes was er met iemand die aan een hardnekkige ziekte lijdt, heen gegaan. Degenen, die met ons deze lezing hebben bijgewoond, zullen kunnen getuigen, dat deze heeren hun gehoor werkelijk vertrouwen wisten in te boezemen. Dit was ook met ons het geval. Wij noodigden hen uit om een demonstra tie aan huis te komen geven. Het bezoek werd een dag na de gehouden lezing ge bracht. Er zou te veel plaatsruimte voor noodig zijn, M. de R., om een juiste weer gave van die 2y2 uur durende demonstratie te geven. Ik heb er door geleerd, dat deze „weldoeners" door hun radheid van tong heel wat slachtoffers weten te maken. Had den zij tijdens him bezoek niet een oogen- blik van zwakte gehad, onherroepelijk waren wij slachtoffers geworden van deze zwende laars. Toen ik door him vergissing in de gaten kreeg, dat het doodgewone bedriegers waren, heb ik hun direct de deur gewezen. Ik heb alle gegevens en schrifturen ge zonden aan dr. Heijermans, directeur van den geneeskundigen dienst te Amsterdam en zijn oordeel over deze zaak gevraagd. Heden ontving ik antwoord op mijn verzoek. Ik laat het waarschuwend advies van dr. Heijermans hier volgen, in de hoop langs dezen weg mijn stadgenooten van dienst te zijn. Bedrog met hoogfrequentie-apparaten. Voortdurend waarschuw ik tegen de heeren, die deze onmogelijk dure appara ten, tot 150 toe, al of niet tegen afbeta ling, onder bedriegelyke voorspiegelingen aan den man trachten te brengen. Zij 'houden daartoe lezingen, noemen zichwetenschappelijke vereeniging ter bestudeering van de geneesstralen-thera- pie, zenden colporteurs rond, die zich soms voor artsen uitgeven, waartegen een zoete belooning staat van 25 pet. Zij spie gelen voor genezing van suikerziekte, kan ker, rheumatiek, aderverkalking, asthma, haaruitval, hartziekte, maaglijden, zenuw lijden, verstopping, enz. Het is ergerlijke kwakzalverij op elec- trisch gebied, uitgaand van een Duitsche firma, waarbij de menschen geïmponeerd worden door blauw licht, vonken en de radheid van tong en pseudo-wetenschap- pelijkheid dezer heeren. Als zij beloven terugnemen bij niet-genezing, houden zij hun woord niet. Heeft men een koopcon tract geteekend, dan trachten zij gerech telijk tot naleven te dwingen. Ook de be loften van garantie worden niet gehouden. De firma is niet aansprakelijk voor de toe zeggingen der agenten. Zegt het voort en weest op uw hoede. U, Mijnheer de Redacteur, mijn hartelijken dank voor de verleende plaatsruimte, H. KOKELAAR. Sottegemsraat 66. RECHTSZAKEN Meineed. De rechtbank te Middelburg heeft den 24- jarigen bloemist J. M. B. uit Goes, wegens meineed, gepleegd in een strafprocedure voor het kantongerecht aldaar veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf van welk vonnis zoo wel de verdachte als het O.M. in hooger be roep was gekomen. Gisteren werd deze zaak voor het ge rechtshof te 's-Gravenhage behandeld. Uit het getuigenverhoor bleek, dat door den f rijksveldwachter De Jonge uit Goes, een pro cesverbaal was opgemaakt tegen een vriend van den verdachte, zekere v. d L., wegens het schieten met een jachtgeweer. Daarin stond o.m., dat de verdachte tegen den verbalisant zou hebben gezegd „ik weet niet wie er ge schoten heeft, ik blijf er liever buiten". Op de zitting van den kantonrechter zou verdachte onder eede hebben volgehouden, dat hij deze woorden niet heeft gebezigd. Verdachte hield vol, de waarheid te hebben gesproken en dat hij het slachtoffer was van de verklaringen van den veldwachter. Ande ren dan hij zouden de geïncrimineerde woor den hebben gesproken. De verbalisant verklaarde thans, dat het goed mogelijk was, dat óók de andere vrien den iets dergelijks hebben gezegd, doch ge tuige wist positief, dat B. deze woorden had gesproken. Ondanks de opmerking van den advocaat - generaal mi*. Brants, die den verdachte er op wees, dat deze gerust mocht deen wat hy ge daan had, doch niet onder eede had moeten ontkennen, dat hij zulks deed, bleef B. vol houden, niets dan de waarheid te hebben ge zegd. Ook de verdere tusschenkomst van presi dent en raadsheeren om B. te bewegen thans eerlyk voor de zaak, welke in wezen onbe langrijk is, uit te komen, had niet de ge- wenschte uitwerking. De advocaat-generaal zeide in zijn requisi toir, dat het een verdrietige geschiedenis was des te meer, nu B. niet te bewegen is zijn domme houding vaarwel te zeggen, zoo- dat het feit van opzettelijken meineed vast staat. Met het O.M. van de Middelburgsche rechtbank is spr. het eens, dat in dit geval de opgelegde straf te licht is. Gezien den ernst van het feit, vroeg spr. daarom ver zwaring daarvan tot 3 maanden. Mr. Kuipers uit Middelburg betoogde, dat B. geen opzettelijke meineed heeft gepleegd. Hij is er zelf van overtuigd de waarheid te hebben gesproken, hoewel uit alles blijkt, dat hij de zaak feitelijk niet begrijpt. Waar het opzet derhalve, volgens pleiter, niet is komen vast te staan, concludeerde pleiter tot vrij spraak, subs, een voorwaardelijke straf. Arrest 31 Mei. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel buiten noodzaak de linker zijde van "den weg houdenJa. Ma. L. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden Ra. Je. H. te VlissingenLast tot teruggave aan haar ouders in verband met haar leeftijd Ea. Ga. Me. M. te Vlissingen Last tot te ruggave aan haar ouders in verband met haar leeftijd. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het voorzien is van één of meer platen, waarop fabriek, fabrieksnummer enz. van het motorrijtuig en zonder dat de be stuurder op de eersite vordering van de daar toe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs ver toonde O. K. K. te Hilvarenbeek 1 en 2 1 en 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder voldoende remmenP. S. te Zoute* lande 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een rywiel op de tijdige waarschuwing van een rechtsrijdenden bestuurder op een rijwielpad zich niet achter den rechts naast hem rij denden wielrijder begevenJa. v. d. P. te Oost- en West-Souburg 0 50 of 1 d- h. Dronkenschap op den openbaren weg M. A. de V. te Middelburg ƒ15 of 15 d. h. Te St. Laurens, zonder vergunning van Burg. en Weth. voorwerpen, andere dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden J. K. te Koudekerke 0.50 of 1 d. h. Over treding crisiszuivelwet 1932 P. de N. te Ai- nemuiden 25 of 10 d. hu i Gisterenmiddag heeft rijkskanselier Hitier in den Rijksdag zijn groote rede gehouden over de buitenlandsche politiek. De rede werd door alle Duitsche zenders uitgezonden en doorgezonden over de zenders in Engeland, Vereenigde staten, Oostenrijk en Zuid-Ame- rika. Reeds vroeg in den middag hadden velen zich voor het Rijksdaggebouw verzameld om den tocht van de Rijksdagleden van het Rjjksdaggebouw naar de Kroll-Opera te aan schouwen. De politie had omvangrijke maatregelen getroffen. Reeds 1 uur vóór de zitting was de omgeving door een groote politie-macht af gezet. De meeste afgevaardigden waren reeds lang voor het begin der zitting in het gebouw aanwezig. De agenda van de Rijksdagzitting bevatte als eenige puntDe regeeringsverklaring. De zaal der Kroll-opera was op dezelfde wijze versierd als bij de openingszitting van den Rijksdag. De diplomatenloges waren dicht bezet met de vertegenwoordigers van de verschillende mogendheden. De ex-kroonprins had in veldgrijze uni form in de diplomatenloge plaats genomen. Vijf minuten vóór 3 verschenen de rijks kanselier, de overige ministers en de rijks- stadhouders. Ook de vertegenwoordiger van Duitschland te Genève, Nadolny, was aan wezig. Göring opende deze derde zitting van den Rijksdag met een begroetingsrede. Duitsche mannen en vrouwen, gij zijt in een ernstig uur bijeengeroepen. Het gaat thans om de groote vragen van de natie. Misschien is de Rijksdag neg nooit voor zulk een ernstig oogenblik bijeengeroepen. De regeering wenschte haar voornemen dui delijk aan het vólk uiteen te zetten en heeft derhalve besloten tot het volk te spreken. Vervolgens gaf Göring het woord aan rijks kanselier Hitier. Hitier zeide hierna den Rijksdag te hebben laten bijeenroepen om die kwesties te behan delen, die niet alleen het Duitsche volk, maar de geheele wereld raken. Hij wees er op, dat de onrust veroorzakende problemen in het vredesverdrag van Versail les liggen. Noch de nationale, noch de eco nomische problemen zijn in dit verdrag op een wijze opgelost, die bevrediging geeft. Hij behandelde vervolgens den economi- schen toestand in Europa. Wil men, aldus Hitier, door dat verdrag een werkelijken vre de brengen, dan moet men gevaarlijke be grippen, die tot conflicten kunnen leiden, wegwerken. Het is niet wijs, de economische levens mogelijkheden aap een volk te onttrekken. De economische vernietiging van een volk van 60 millicen is absurd en men kan de offers niet meer dragen. Dit moet naar een cata strophe leiden. Deze behandeling van Duitschland kan de wereld geen vrede geven. Ook de Volkenbond heeft nagelaten den zwakke voldoende hulp te bieden. Geen nieuwe Europeesche oorlog, geen nieuw geweld zou in staat zijn de toe standen van thans recht te zetten. Nieuwe oorlog is nieuwe offers, nieuwe on zekerheid, nieuwe economische nood. Het is de ernstige wensch der regeering een drei gende communistische omwenteling te ver hinderen ten tweede de sociale problemen op te lossen en de werkloosheid te verminde ren ten derde stabilisatie van het autori taire staatsbestuur, dat het vertrouwen van de natie heeft. Het zou een geluk voor de wereld zijn, in dien het verdrag van Versailles geschrapt zou worden. De laatste 14 jaar hebben geen bevrediging geschonken inzake politieke en sociale problemen. Duitschland wenscht ge lijkberechtiging. Eenmaal moet het onrecht aan de Duitsch^ natie ongedaan gemaakt worden. Duitschlano heeft een moreel recht gelijkgerechtigheid te vragen. Het is alle verplichtingen der vredes verdragen nagekomen en heeft daarom het recht van de andere staten eveneens de na koming van het verdrag van Versailles te eischen. Duitschland is bereid aan de internationale veiligheidsvraagstukken mede te werken als daar gelijkberechtigheid op volgt. Het voorstel van den Amerikaanschen pre sident Roosevelt, waarvan ik gisterennacht kennis kreeg, verplicht de Duitsche regeering tot warmen dank. Zij is bereid alles te doen om de internationale crisis uit den weg te ruimen want zij is overtuigd, dat zonder d*» oplossing der bestaande quaesties op den duur geen economische wederopbouw denk baar is. Zij is bereid aan dit werk van het in orde brengen der politieke en economische verhoudingen dor wereld onbaatzuchtig deel te nemen. Zij is overtuigd, dat er thans nog slechts één groote taak kan bestaanDen vrede der wereld te verzekeren. Ik gevoel mil echter verplicht te constateeren. dat de reden voor de bewapening van Frankrijk en Polen onder geen omstandigheden de vrees van deze naties voor een Duitsche invasie kan zijn. Want deze vrees zou slechts gerechtvaar digd zijn, wanneer moderne aanvalswapenen aanwezig zouden zijn. Juist deze moderne aanvalswapenen bezit Duitschland niet. Duitschland is bereid van aanvalswapenen af te zien. wanneer de overige wereld hetzelf - de doet. Het is bereid tot ieder plechtig niet- aanvalspact toe te treden, want het denkt niet aan een aanval, het denkt slechts aan zijn veiligheid. Duitschland zou de in het voorstel van president Roosevelt aangeduide mogelijkheid toejuichen om de Vereenigde Staten als vre- deswaarborg te verbinden aan de Europee sche toestanden. Wij hebben geen grondiger wensch dan er toe bij te dragen, dat de won den van den oorlog en van het verdrag van Versailes definitief worden geheeld. Duitsch land wil daarbij geen andere wegen bewan delen dan die welke door de verdragen zelf als gerechtvaardigd worden erkend. De Duitsche -cgeering wenscht over alle quaes ties met de andere naties op vredelievende wijze'te onderhandelen. Het weet, dat iedere militaire actie in Europa, ook bij een volledig slagen, afgemeten naar de offers, in geen verhouding zou staan tot de winst. De Duitsche regeering en het Duitsche volk zullen zich evenwel onder geen omstandig heden laten nopen tot een onderteekening. welke een vereeuwiging zou beteekenen van de öisqualificatie van Duitschland. De poging daarbij met bedreigingen op regeering en volk druk te oefenen zal geen succes hebben Het is denkbaar, dat men Duitschland tegen ieder recht en tegen ieder moraal in over weldigt. Maar het is ondenkbaar en uitge sloten, dat zulk een daad voor ons zelf door een Onderteekening rechtsgeldigheid zou kunnen verkrijgen. Indien in krantenartike len en redevoeringen Duitschland wordt be dreigd met sancties, dan zou dit slechts kun nen leiden tot de definitieve moreele en feitelijke buitenwerkingstelling der verdra gen. De politieke en economische gevolgen, de chaos, welke zulk een poging in Europa zou teweegbrengen, zou komen voor de verant woordelijkheid dergenen, die tegen een volk. dat de wereld geen kwaad doet, met zulke middelen strijden. Iedere poging tot overwel diging van Duitschland tegen den duidelijker, geest der verdragen in kan slechts gedicteerd zijn door de bedoeling ons verwijderd te hou den van de conferenties. Het Duitsche volk bezit thans evenwel genoeg middelen om dit te verhinderen. Het zou ons zwaar vallen nog verder tot den Volkenbond te behcoren. Jarenlang heeft Duitschland gewaarschuwd voor de methoden, welke hebben moeten lei den tot dit politieke en economische resul taat. Indien op den tot nu toe gevolgden weg en met de tot nu toe gevolgde methoden wordt voortgegaan, kan het einde niet twijfelachtig zijn. Na schijnbare politieke successen van enkele naties zullen des te heviger econo mische en daarmede politieke catastrofen voor allen het gevolg zijn. Wij zullen alles doen om deze te vermijden. Tot nu toe is daartegen niets doeltreffends ondernomen. Indien ons door de overige wereld wordt voor gehouden, dat men het vroegere Duitschland genoeg tegemoetkoming heeft bewezen, dan kunnen wy slechts op de gevolgen van zulke „sympathieën" voor Duitschland wijzen. Se dert het vredesverdrag van Versailles heeft het Duitsche volk een politieke en economi sche ellende ondervonden, waarvan de ove rige wereld zich geen voorstelling kan ma ken millioenen verwoeste existenties, een ontzaglijk leger werkloozen. Sedert den dag der onderteekening van dit verdrag dat als vredeswerk de hoeksteen had moeten vormen voor een nieuwen beteren tijd vcor alle volken, hebben in Duitschland schier alleen uit nood en ellende 224.900 menschen zichzelf van het leven beroofd, mannen en wouwen, grijsaards en kinderen. Deze onomkoopbare getuigen zijn aanklagers tegen den geest en de vervulling van een verdrag, van welks werkzaamheid niet alleen de overige wereld, maar ook millioenen in Duitschland, heil en zegen hadden verwacht. Mogen de andere naties daarin dan ook den onwrikbaren wil van Duitschland zien om, een periode af te sluiten van menschelijke dwalingen, ten einde den weg te vinden tot een elkaar begrijpen van allen op den grond slag van gelijke rechten. De Rijksdag nam met algemeeen stemmen L een motie van vertrouwen aan. PARIJSCHh MODtBRltb Iets over driekwart lange mantels. Zuinigheid is een deugd, zegt men. Zuinig heid is ook wel eens een noodzakelijke eigen schap, die we, in tijden van groote malaise goed- of kwaadschiks leeren moeten. Velen, die vroeger het bestaan van deze deugd nau welijks kc-nden, hebben het daarin, dank zij den crisistijd, tot een waar meesterschap ge bracht. En toch we mogen nog zoo zuinig zijn, nooit zullen we het in die mate worden als onze overgrootmoeders. Deden zij bijv. niet haar geheele leven met één enkele mooie japon Toen veranderde de mode nog niet zoo dik wijls als nu. Een tijd van minder afwisseling, maar van groote rust en evenwicht. Toch biedt de mode niet die afwisseling als men oppervlakkig zou denken. Steeds weer komt ze op hetzelf ie thema terug. Indien we wer kelijk zoo zuinig waren als onze overgroot moeders, zoo zouden we telkens weer kleeren uit vroeger jaren die we dan natuurlijk zorgvuldig in koffers hadden, opgeborgen met kamferballetjes tegen de motten en vloei papier tegen bet kreukelen kunnen opdragen Het laatste nieuwtje van de huidige mode. den driekwart langen mantel, zouden we aan uit onzen koffer kunnen opdiepen, want het is nog niet zoo lang geleden dat we dien droegen. De meer eenvoudige zijn geheel recht, zonder ceintuur, en aan den hals met een strik gesloten. Heel dikwijls is de mantel van andere stof, dan de rok, bijv. van Schotsche stof, een aardige streep of geblokte stof. Een keurig geheel krijgt men met een man tel in zwart-en-wit geruite stof en een effen zwarte rok, waarbij men een witte blouse draagt. Houdt men van sterkere kleuren, zoo kan men bijv. een leuk ensemble kiezen in blauw met rood. Een vlam-roode japon met een donkerblauwe ceintuur en lange mouwen met een groote ballon beneden den elleboog. De donkerblauwe mantel heeft half lange mou wen, die met een wijde strook zijn.afgewerkt. Het rood van het japonnetje komt ruim schoots te zien, aan de mouwen en aan den breeden rand die onder den mantel uitkomt. En wenscht u, iets dat nog modieuzer is Een zwarte mantel op een witten rok, die met roode en zwarte motiefjes bedrukt is. Onder en mantel kan een geheele japon, maar evengoed een rok en blouse gedragen worden en het allernieuwste op dit gebied is een zeer lange, tuniekvormige blouse in lichte tint, die enkele centimeters onder den mantel uitkomt. Dat staat eigenaardig maar, volgens onze smaak tenminste, niet bijzonder mooi en bovendien is het niet zeer practisch. Een japon met een driekwart langen man tel behoort op het oogenblik tot de meer ge- kleede costuums. 's Morgens, om te winkelen boodschappen te doen, enz. draagt men korte jasjes, bolero's, pelerines, enz. Maar zoodra men iets meer gekleed wil zijn, komt de drie kwart lange mantel aan de beurt. Bij de meer gekleede toiletten worden op het oogenblik deze mantels gedragen, zelfs by avondjaponnen. In het laatste geval zijn ze latuur lijk van zijde of fluweel vervaardigd en ats eleganter maaksel dan de mantel die als ailleur dienst doet. Deze laatste is zeer een voudig en sober van lijn, recht met raglan- mouwen, die eveneens heel eenvoudig en recht zijn en zonder manchetten. Door ver schillende kleur- en stofcombinaties kan men dan toch een weinig fantasie aanbrengen, wanneer men dit noodig acht. En hierbij moeten we vooral niet vergeten, dat zwart net wit altijd fijn en smaakvol bly'ft. We be wonderden onlangs een ensemble van zwart wol mit één enkele zeer breede. wit satijnen revers en wit satijnen mouw-opslagen. Over het algemeen geeft de driekwart lan ge mantel een mooie, slanke lijn aan ons fi guur en voor oudere of niet heel slanke dames veel beter geschikt dan het korte kwieke manteltje, dat we verleden jaar zoo veel zagen, WILHELMINE.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6