da Moon oan m NOOTJES BUITENLAND (HEMD NIEUWS nor O. TH. ROTMAN. De arme bloed wordt opgepak En zoomaar in een hoek gesmakt Tezelfdertijd wordt de piloot Van schrik om beurten bleek en rood Want door dien onverwachtschen slag Gaat heel het vliegtuig overstag De zoldering is nu de grond En wat eerst vloer was, wordt plafond. Mar.r dan begint de klucht pas goed De vliegmachien vangt aan, met spoed Te zwenken en te zwierezwaaien En om haar lengte-as te draaien De arme Dikbuik vliegt terstond Vlak achter Jan, z'n knecht, in 't rond De stakkers draaien tot ze hijgen, Maar kunnen toch elkaar niet krijgen. (Zaterdag vervolg) Hedenmorgen 10.25 is het K.L.M.-vliegtuig de „Snip" naar Indië vertrokken. Twee pas sagiers hebben geboekt voor Amsterdam Bataviaen 3 voor Amsterdam—Budapest. Meegenomen werd 279 K.G. post, 38 K.G. pakketpost en 58 K.G. goederen. 9 Een gisteren te Amsterdam gehouden col lecte voor de Joodsche vluchtelingen braccht 23.000 op, w.o. 3400 aan bankpapier, waar bij zich een biljet van 1000 bevond. Het aantal werkloozen te Amsterdam is in de maand April met ruim 2500 verminderd. Op het eind van die maand stonden inge schreven 52437 werkzoekenden, waarvan 42865 werkloozen naar eigen opgaaf en 316 gedeeltelijk werkloozen. m De bioscopen te Amsterdam werden in het eerste kwartaal van dit jaar bezocht door 1.659.816 personen tegenover 1.780.827 in 1932f. De schouwburgen resp. door 164.688 en 189.701 en de concerten door 110.961 en 100.080. Aan de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Rotterdamsche Lloyd zal wor den voorgesteld ook over het afgeloopen boekjaar geen dividend uit te keeren. In ons land zijn ongeveer 8 millioen rat ten, die jaarlijks voor 30 millioen gulden schade aanrichten. Op de Kagerplassen zal in groote hoeveelheid ratin worden uitge strooid, teneinde daar van de groote ratten- plaag verschoond te worden. t* De stad Oostende bevindt zich sedert en kele dagen in financieele moeilijkheden deze zijn zoo ernstig, dat het onmogelijk is geweest de gemeente-ambtenaren te betalen. Men verzekert dat deze moeilijkheden groo- tendeels te wijten zijn aan het faillissement van de maatschappij „Ostende-Palaces", die tamelijk groote sommen aan de stad ver schuldigd was. Tusschen de Deensche eilanden Falster en Seeland zal een spoorwegbrug worden ge bouwd. Dit wordt de langste brug van Euro pa. Zij heeft een lengte van 3300 meter. De Moerdijkbrug meet ruim 1400 meter. De volgende week wordt het nieuwe ka naal geopend dat de Witte Zee verbindt met de Oostzee. Het kanaal is 226 KM. lang en loopt door de wouden en meren van Karelië. noemde gemeente verplicht werd tot een ver goeding, krachtens art. 13 lager onderwijswet 1920, ten behoeve van een verzorger van een leerplichtig kind, ongegrond verklaard. De gemeente is dus verplicht om de door Ged. Staten van Zeeland vastgestelde vergoe ding van 75 der werkelijk gemaakte kosten, uit te feeeren. Gecommitteerden eindexamens zeevaartscholen. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft o.a. benoemd tot gecom mitteerden bij de in 1933 aan de van rijks wege gesubsidieerde zeevaartscholen te hou den eindexamens M. J. van Alphen de Veer, inspecteur van het njjverheidsondlerwijs te 's-GravenhageC. H. J. van Benthem Jutting, oud-gezagvoerder te Bussum A. J. Gooszen, oud-directeur van het loodswezen te AmersfoortK. Jasperse, oud-leeraar eener zeevaartschool te 's-GravenhageG. B. J. Sorgdrager, inspecteur van den nautischen dienst bij de stoomvaartmaatschappij „Ne derland" te HaarlemS. Visser, oud-direc teur eener zeevaartschool te Vlissingen. MARINE EN LEGER Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse marine-reserve J. J. Buhre den len Juni 1933 geplaatst bij de marinekazerne te Amster dam. De „Maarten Harpentsz Tromp" voor sloop. Hr. Ms. „M. H. Tromp" zal, naar we heb ben medegedeeld, uit de sterkte der zeemacht ■worden afgevoerd en voor afbraak worden verkocht. De „Tromp" was het vierde schip in de derde serie van nieuwe schepen na den zeiltijd. De eerste serie „Piet Hein", „Evert- sen" en „Kortenaer", onze eerste pantser schepen, werd gevolgd door de zes kruisers, waarvan op het oogenblik de „Gelderland" nog als artillerie-instructieschip in dienst is en de „Noord-Brabant" als logementschip voor lichtmatrozen in Vlissingen ligt. Daarna kregen we dc pantserschepen „Koningin Re gentes", „de Ruyter", „Hertog Hendrik" en als vierde de „Tromp". Ze waren voorafge gaan door de „Sumatra" en de „Koningin Wilhelmina der Nederlanden". Op de „Tromp" volgde alleen nog de „Jacob van Heemskerck" en de „De Zeven Provinciën". Bij de eerste indienststelling in 1906 werd de „Tromp" het modernste schip van Europa genoemd en daarom werd de bemanning uit gelezen want lang niet iedereen kwam in aanmerking om met dit moderne materiaal om te gaan. Het schip is voor diverse dien sten gebruikt, zoowel in Nederland en bui tengaats als in Oost-Indië en was immer een goed schip. Een zeer bizondere thuisreis werd gemaakt in het laatst van 1917, toen het schip 4 Augustus van Tandjong Priok via Japan, Hawaai, San Francisco en het Pana- mataanaal benoorden Schotland en Ierland om, door de zgn. vrije zone, na een reis van vier maanden op 2 December met zoo goed als een uitgeputten brandstofvoorraad en met vliegende sneeuwstormen ter reeds van Texel arriveerde. De Koningin was toen ter verwel koming in Den Helder aanwezig. DE K.L.M. EN NEERLANDSCH FABRIKAAT. 't Vliegtuig vliegt zijn daag'lijks lijntje Als een weefspoel in 't machien. En toch „trekt het niet het lijntje" Zooals meermaals wordt gezien, 't Weeft een spinneweb van draden In de ijle blauwe lucht. 't Legt een ongezien verkeersnet Wêl gezien in vogelvlucht. 't Trekt zijn lijntje recht en zuiver Langs des Atlas' liniaal. 't Fabriceert een recht- of driehoek Dè,n weer een diagonaal. Als een weefspoel vliegt het vliegtuig Door 't machien van het verkeer, 't Weeft een luchtig net van draden Legt het op het aardrijk neer. 't Is een weefsel zonder fouten En van fijngesponnen draad. 't Is een K.L.M. verkeersweg En dus Neêrlandsch fabricaat. HENK VAN WAARD. In 1922 voor de laatste maal uit Oost- Indië teruggekeerd, is het schip alleen nog maar voor den zgn. binnenlandschen dienst in dienst geweest en heeft teen nog verschil lende reizen gemaakt naar Noord-, Oost- en Middellandsche Zee, zoowel in verband als alleen. In 1927 werd het schip in den mil- lioenenhoek van de marinewerf opgelegd, vanwaar het na een ruim vijfjarig verblijf haar laatste reis naar den slooper zal aan vaarden. Hiermede verdwijnt, zij het waarschijnlijk slechts tijdelijk, de naam van Bestevaer uit onze marine. De sergeant-kok G. de Boer te Bergen-op- Zoom is met ingang van 1 Juni a.s. overge plaatst bij de School dienstplichtige onder- officieren-administrateur te Middelburg, ter wijl met ingang van dien datum de wacht gelder sergeant-kok Draaisma van genoemde school wordt overgeplaatst bij het garnizoen te Bergen-op-Zoom. De 2e luitenant bij het 3e regt. infanterie G. Oppenhuizen, op non-actief sinds 1 Mei, is opnieuw in dienstverband opgenomen als vliegenier te Soesterberg. LUCHTVAART Een nieuw De Havilland sportvliegtuig. Het nieuwste sportvliegtuig van de De Havillandfamilie, de „Leopard Moth" zal in den loop van deze maand de lucht kiezen. Een serie van zes van deze vliegtuigen wordt gebouwd ter vervanging van de Puss Moth. De nieuwe toestellen zijn in het bijzonder bestemd voor proef- en demonstratievluch ten, Eerst na het volledig slagen dezer proe ven zal de machine in serie worden gebouwd. De Leopard Moth zal 3 personen kunnen vervoeren en uitgerust worden met een 130 p.k. Gipsy Major motor. De beide passagiers zullen naast elkaar buitengewoon comforta bel worden gehuisvest achter den piloot. De romp en vleugels zullen van hout zijn. Wielremmen en machtige luchtremmen zul len het toestel zeer gemakkelijk deen landen en starten van uit een zeer klein terrein mo gelijk maken. Vooral op hoog gelegen vlieg velden in de tropen is een korte start van be lang, hetgeen de heer Van der Leeuw in zijn lezing over zijn Afrikareis duidelijk heeft doen uitkomen. OPGAVE VAN PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben, verlaten gedurende de le helft der maand Mei 1933. INGEKOMEN L. J. Smith, zonder, Sottegemstraat 58, 's-Gravenhage. I. F. Eekhout, zonder, Coosje Buskenstraat 44, van Aardenburg. H. C. A. Evelaar, werktuigkundige, Bad huisstraat 14, van Batavia (IT.-I.) A. Corré, timmerman, Kenau Hasselaar straat 43, van Middelburg. K. Huiszoon, teekenaar, Scheldestraat 76, van Koudekerke. J. in 't Veld, sergeant by de artillerie, Duy- vendrechtstraat 33, van Gorinchem. Mej. A. A. C. den Hoed, onderwijzeres, Groenewoud 50, van Rotterdam. D. P. de Boer, officier M.S.D., Wachtschip, van Amsterdam. Mw. G. C. Noë, zonder Boulevard Bankert 24, van Amsterdam. J. F. de Bruijne, slager, Bellamypark 26, van Renkum. N. P. Bosschaart, kleermaker, Palingstraat 14, van Gorinchem. G. van der Wak sergeant bij de artillerie. Boulevard de Ruyter 14, van Gorinchem. J. Beijleveld en E. P. C. de Meijer, beiden van 's-GravenhageM. L. v. d. Oever, van OssP. H. Kleiboer, van Egmond Binnen J. van den Boom en J. Meijer, beiden van Rotterdam O. M. de Lange, van Wissekerke J. J. Sweelssen, van GeleenW. A. Goman, van Oost- en West-SouburgP. Peters, van AmsterdamJ. W. Dros, H. M. Portier en J. F. Knufman, allen van Ned.-Indië, allen lichtmatroos a.b. Hr. Ms. Wachtschip. J. H. van Rinkhuijzen, luitenant ter zee le klasse, Boulevard Evertsen 10, van Soerabaja. J. S. Friederich, luitenant ter zee, Boule vard Bankert 42, van Den Helder. J. Bak, sergeant-kok, Vrouwestraat 44, van Den Helder. J. Meerman—van Belzen, zonder, Prinsen straat 42, van Arnemuiden. G. van de Putte, landbouwer, Oost-Berm- weg 4, van Ritthem. A. Kooiman, stuurman, Kasteelstraat 33, van Ned.-Indië, J. F. Hekelaar, winkelier, Walstraat 102, van Middelburg. P. J. C. Castenmilier, winkelbediende, Wal straat 39, van Middelburg. J. M. Vrielink—de Bruyne, zonder, Schelde straat 47, van 's-Gravenhage. F. S. C. Baron van Randwyck, luitenant ter zee le klasse, Wachtschip, van Den Helder. J. G. Kok, matroos 3e klasse, Wachtschip, van Amsterdam. W. van Rossem, matroos le klasse. Wacht schip, van Amsterdam. J. J. Bos, onderwijzer, Wynbergschekade 6, van Wesbkapelle. F. it. M. van Reysen, F. W Arnoldus cn K. G. Kwekkeboom, allen matroos 2e klasse, Wachtschip, van Amsterdam. P. F. Stasse, planter, Houtkade 14, van Ned.-Indië. H. van den Bosch, sergeant bij de artillerie, Kasteelstraat 5, van Gorinchem. Wed. J. O. Reyers—Porrey, zonder, Duyven- dreehtstraat 22, van Middelburg. VERTROKKEN. C. Rietmulder, van der Manderestraat 13, naar Willemstad. Mej. C. Kempe, Hellebardierstraat 2, naar Hillegersberg. F. G. van der Leeuw, Noordstraat 57, naar Bergen op Zoom. G. P. L. Bukkens, Primulrlaan 14, naar Rotterdam. J. W. Reuser, Walstraat 39, naar Koude kerke. W. A. Gemert, Dr. Ottestraat 1, naar Den Helder. J. Maquelin, Molenstraat 30, naar Bergen op Zoom. A. P. Dekker, Glacisstraat 9, naar Delft. J. Dingemanse, Baljuwstraat 14, naar Den Helder. H. C. Dasbach, Noordstraat 41, naar Den Helder. C. van de Ketterij, Paardenstraat 23, naar Den Helder. G. Schuijer, Bloemenlaan 60, naar Koude kerke. G. J. ten Voorde, Groote Markt 12, naar Ned.-Indië. J. Nijssen, Irislaan 12, naar Westkapelle. P. Steenaard, Gravenstraat 37, naar Ned.- Indië. Mej. S. Poppe, Hellebardierstraat 4, naar 's-Gravenhage. J. J. van der Eijk, Badhuisstraat 110, naar 's-Gravenhage. Mej. W. A. Polderman, Houtkade 6, naar Middelburg. P. J. Feteris, Koudekerkscheweg West 3, naar Voorburg. Mej. 'G. Huisman, Kasteelstraat 92, naar Groningen. J. M. v ,d. Oudendijk Pieterse, Boulevard de Ruyter 46, naar Leiden. Mej. E. J. de Zeeuw, Kasteelstraat 92, naar Middelburg* C.' P. Olijslager, Kleine Kerkstraat 2a, naaT Koudekerke, J. Geschiere, Oost-Bermweg 4, naar Grijps- kerke. G. J. Langstraat, Kanaalstraat 104, naar Den Helder. K, van Dorsten, Prins Hendrikweg 1, naar Blcem endaal. C. G. Stray ke, Flesschenstraafc 5, naar Den Helder. J. Besseling, Wilheïminastraat 7, naar Den Helder. G. J. Struijk, Steenhuisstraat 28, naar Den Helder. A. van Brenkelen, Wachtschip, naar Den Helder. J. Kwaak, Koudekerkscheweg West 55, naar Vlaardingen. H. Hulsman, Wachtschip, naar Eindhoven. J. C. Hoogstraten, Coosje Buskenstraat 68, naar Arnhem. P. J. Wolf, Pioenlaan 8, naar Zeist. J. A. T<emaire, Peperdijk 34, naar Amster dam. J. J. W. van Ekeris, Kanaalstraat 144, naar Den Helder. Wed. A. C. Andriessen—Daenen, Bellamy park 14. naar 's-Gravenhage. H. W. J. de Rijke, Noordstraat 30, naar Middelburg. J. Huson, Coosje Buskenstraat 33, naar Ned.-Indië. P. Fritz, Badhuisstraat 21, naar Singapore C. M. v. d. Plank—Franke, Scheldestraat 47, naar Tiel. J. Biggendorp, Kanaalstraat 114, naar 's-Gravenhage. J. J. T. Tromp, Bellamypark 12, naar Rot terdam. L. Loureuse, Wachtschip, naar Oostkapelle. DUITSCHE PERSSTEMMEN. De „Völkische Beobachter" schrijft over de redevoering van rijkskanselier Hitier„De geheele wereld weet, dat in dit uur achter de honderden Rijksdagleden de millioenen van het Duitsche volk staan. Voor de eerste maal sinds menschenheugenis staat de Duitsche Rijksdag gesloten achter zijn regeering. Se dert de dagen van 1914 heeft de Rijksdag en heeft de wereld zulk oen beeld van eenheid van het Duitsche volk niet meer gezien." De „Deutsche Zeitung" noemt de redevoe ring de stem der natie. De rijkskanselier van het Duitsche volk behoeft niet te bedelen. De rijkskanselier heeft het „Entweder-oder" gesproken, niet voor het Duitsche volk, maar vgot de wereld. De vrijheid te kiezen, ligt niet bij het Duitsche volk. „Der Tag" publiceert de redevoering onder hot opschrift: Voor den vrede tegen Versailles. Ook „Germania" herinnert er aan, dat het lang geleden is dat een Duitsche Rijksdag met algemeene stemmen, zonder stemont- houding heeft gestaan achter de maatrege len of verklaringen van een Duitsche ryks- regeering. Thans is het de zaak der andere landen toe te slaan op de door Duitschland geboden hand. Het „Berliner Tageblatt" schrijft, dat het thans moeilijk zal zijn Duitschland verder te belasteren. GEEN BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN IN ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de liberaal Mander op verzoek van sir Austen Chamberlain zijn wetsontwerp ingetrokken, dat strekte de re- geering machtiging te geven tot een invoer verbod van Duitsche goederen als onderdeel van de internationale sanctie op grond van het Volkenbondsverdrag. Chamberlain zei te beseffen, dat men hiermee van het Lager huis een maatregel vroeg, niet alleen zonder v/eerga, maar hoogst ernstig. Hij beseft evengoed als een ander de gevaren van de jongste gebeurtenissen in Duitschland, zoo als hij al vroeger gezegd heeft. Als de gele genheid zich voordoet, is hij bereid de re geering te steunen in alle maatregelen, die zij noodig acht tot bestrijding van het ge vaar dat allen bedreigt. Onder toejuichingen trok Mander., zijn voorstel da'arop in. De ontploffing te Rot te r d a m. De brandweer heeft den ge- heelen nacht van Dinsdag op Woensdag by het verbrande pand van de N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabriek vJi. Brocades- Stheeman en Pharmacia aan de Boompjes te Rotterdam, waar tengevolge van een aether- ontploffing brand is ontstaan, een motor spuit aanwezig gehouden met uitgelegde slangen, teneinde onmiddellijk te kunnen in grijpen als dit noodig mocht zijn. Om acht uur 's morgens is de motorspuit ingerukt en daarna hebben tot 's middags twaalf uur brandweerlieden met twee stralen de wacht gehouden. Van de gewonden verkeeren er vijf in zorg- wekkenden toestand de toestand van de zes anderen is bevredigend. Het liefdesdrama te Ber gen op Zoom. Met betrekking tot het drama dat zich te Bergen op Zoom tus schen twee verloofden afspeelde en waarbij het 24-jarige meisje H. met een dolkmes werd neergestoken, verneemt „de Tel.". dat de steekwonden, die het slachtof.er in de lin kerzijde kreeg, van zoo ernstigen aard zijn, dat nog denzelfden nacht operatief ingrijpen noodzakelijk was. De Bozhornstraat, waar de aanslag ge pleegd werd, is een betrekkelijk stille straat, waarin op dat moment slechts eenige kinde ren aan het spelen waren. Toen de dader zijn daad had bedreven, wisten de kinderen de aandacht der bewoners te trekken door een luid hulpgeschreeuw aan te heffen. Hierop snelden eenige bewoners uit hunne huizen, waarna de dader ijlings de vludit nam, zijn meisje in deemiswekkenden toestand achter latende. Het slachtoffer werd inmiddels in een woning binnengedragen. Spoedig was men met een brancard ter plaatse, waarna het meisje, dat veel bloedverlies had geleden, naar het Alg. Burgerlijk Gasthuis aldaar werd overgebracht. Te heden is haar toestand nog niet van gevaar ontbloot, ofschoon de ope ratie een bevredigend verloop heeft gehad. Geen Urker botter ver gaan, Woensdag is de Urker botter 165, waarvan men in verband met het aan spoelen van een flesch in Zoutkamp, waarin een briefje werd gevonden met de mededee- ling, dat het schip in nood verkeerde, ver moedde, dat hij was vergaan, behouden te Urk binnengeloopen. Het is gebleken dat het briefje in de flesch een onjuist bericht bevatte. De burgemeester van Urk laat onderzoeken, wie het briefje heeft geschreven en de flesch in zee heeft geworpen. Ongelukken. Een 40-jarige aannemer in de Lange Nieuwstraat te Schie dam is op zijn fiets aangereden door een auto. De wielen gingen hem over het hoofd Levensgevaarlijk gevvond werd de man naai een ziekenhuis vervoerd. Op den Hoofdweg nabij de Eelevinkstraat te Nieuw-Vennep is een 9-jarig knaapje door een auto aangere den en gedood. Het knaapje kwam den hoek van een straat omgeloopen en liep tegen de auto aan. In het Buiten-Damsterdiep te Groningen is een 4-jarig kind spelenderwijs in het water geraakt en verdronken. Na eenige uren dreggen is het lijkje opgevischt. Door het springen van den achterband is een motor te Barneveld over den kop gesla gen, De berijder bekwam geen letsel, doch diens echtgenoote, die c. de duo zat, is met een hersenschudding naar een'ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Te Bakel viel een landbouwer die boven op een wagen stroo stond te laden, er bijna af. Hy greep zich vast aan den draad van het electrische net en bleef eraan hangen. Men stiet hem met een ladder van den traad, waarop de man bewusteloos neerviel op den grond. Met ern stige brandwonden wam hij, dank zij zyn sterk gestel, weer tot het bewustzijn. Een 3-jarig meisje te Rotterdam is daar spelende door een auto overreden. Met ernstige hoofd wonden werd het kind naar een ziekenhuis vervoerd. Een 44-jarige vrouw is in den Dierentuin te 's-Gravenhage uit een draai molen gevallen. Zij is met een lichte sche delbreuk naar een ziekenhuis vervoerd. Te Roswinkelerveen is een 16-jarig meisje, dat per fiets een boodschap deed, in het kanaal geraakt en verdronken. Uit de rivier de Donge, by Hooge Zwaluwe, is het lijk van een 26-jarigen schipper opgehaald. Vermoedelijk is hij Zondagavond bij het aan boord gaan van zijn motorschip uitgegleden en verdron ken. Karbouwen en hun jon gen. Jonge dieren in de wildernis, speelsch en ongehoorzaam als kinderen, en het gevaar niet kennende, staan natuurlijk bloot aan den onverhoedschen aanval van een of ander groot roofdier tijger, krokodil of slang als zy zich ongemerkt buiten moe ders bereik begeven. Als regel krijgen zij ech ter daarvoor geen kans. Bij olifanten- en karbouwentroepen, hetzij zij loopen, hetzij zij rusten, bevinden de jongen zich gewoonlijk te midden van de kudde. In Zuid-Oost- Bomeo, het land met de groote rivieren, rijn de krokodillen de gevreesde vijanden van den karbouw. Merkwaardig is het hoe de karbou wen zich.tegen de aanvallen van deze „tij gers der rivier" weten te beschermen. In „Koloniale Studiën" troffen wij daarover het volgende verhaal van dr. Feuilletan de Bruyn. Bij de grazende kudden loopen de jonge die ren stee 's in het midden, terwijl de oudere dieren in groepjps van twee tot vier daarom heen zijn opgesteld. Onderkennen de oude dieren tijdig den aanval van een krokodil op een der kalveren, dan stormt de heele kudde op het ondier af en pogen de woedende bees ten en roover der buik open te rijten, waarbij zy den onverlaat tot in het water vervolgen. Rust de kudde aan den waterkant, dan liggen de volwassen dieren rondom de Jon gen, met hun zware gehoornde koppen naar buiten, te herkauwen. Trekt de kudde een der diepe tochten over dan duikt het moederdier onder het1 jong door, zoodat het kalf met den buik schrijlings op moeders rug komt te lig gen en zoo zwemt het moederdier met het jong over. De karbouwen weten zich dus te gen hun natuurlijke vijanden afdoende te be schermen. De centrale verwarming van de aarde. Of het een zeerroo- verschat dan wel een aanzienlijke kerkschat •s, die daar, in een trechtervormige kloof op Oak-Island begraven ligt, daarover zijn de geleerden het nog lang niet eens en ook de schatgravers hebben hieromtrent nog ver schil van meening, maar er is een punt, waaromtrent alle meeningen volstrekt vast staan en dit is.,., er ligt stellig een schat verborgen op Oak-Island is. Oak-Island 15 een van de 365 eilanden, die in de buurt van Nieuw-Schotland zijn te vinden. Op dit eiland bevindt zich een ongeveer 65 meter groote grot en deze grot is het, die een on weerstaanbare aantrekkingskracht schijnt uit te oefenen op de tegenwoordige schatgra vers niet alleen, maar ook reeds op die van 136 jaar terug. Ze zoeken en graven en alle v ergeefsche pogingen wijten zij niet aan het

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2