feiiptie Courant TWEEDE BLAD Dinsdag IS Msl 1933. Nc. 115. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. RIJWIELPAD V/ALCHEREN. kregen op 75 subsidie van de werkelijke kosten, welke nog zouden moeten worden ge maakt om het pad aan de gestelde eischen te kunnen laten voldoen, terwijl tevens werd voorgesteld om de bijdrage in de kosten van onderhoul te bepalen op 25 per K.M. per jaar. Dit voorstel is door de Prov. Staten voornoemd aangenomen en heeft ook reeds de koninklijke goedkeuring verworven. Ook voor dit genomen besluit, alsmede voor de onder vonden zeer gewaardeerde medewerking by de tot standkoming van het betrekkelijke voorstel, brengen wy hier nog een bijzonder woord van dank. Met den aanleg van het rijwielpad aan de duinen naar de kom van de gemeente Koude- kerke kon nog niet worden aangevangen, aangezien de financieele toestand van onze vereeniging zulks voorloopig nog niet toeliet. We zullen hopen, dat er spoedig betere tij den zullen komen, zoodat ook subsidie zal worden ontvangen voor den aanleg van rij wielpaden niet behoorende tot of parallel loopende met primaire wegen. Ook zullen we hopen, dat het publiek hoe langer hoe meer zal inzien, dat het voor eigen levensbehoud noodzakelijk is, dat er meerdere rijwielpaden los van den hoofdweg zullen worden aangelegd en dat het daartoe zal medewerken door onze vereeniging finan cieel te steunen. De in de maand Mei 1P32 alhier gehouden vergadering van besturen van Nederlandsche Rijwielpadvereenigingen mag in alle opzich ten als geslaagd heeten. Daar van deze ver gadering een beredeneerd verslag is uitge bracht, mogen wij hier wel volstaan met de mededeeling, dat de in die vergadering ge nomen besluiten door ons zijn uitgevoerd. De betrekkingen met de verschillende af- deelingen en de zusterverenigingen, alsmede met den A.N.W.B. toeristenbond van Neder land, waren ook in het afgeloopen jaar van den meest vriendschapelijken aard. Na het uitbrengen van dit jaarverslag werd rekening en verantwoording gedaan over het jaar 1920. De voorzitter deed voorlezing van het rap port van de kascommissie, waarna spreker dank bracht aan den secretaris-penning- meester voor de vele werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht, waarmede de aan wezigen instemden. Vervo'gens werd de begrooting voor het jaar 1933 vastgesteld in ontvang en uitgaaf met een bedrag van 3755.70, waaronder een post onvoorzien van 85.70. Aan de beurt van aftreding waren de hee- ren Simonse en Kodde, die wederom tot hoofdbestuurslid werden herbenoemd. Thans stelt de voorzitter voor over te gaan tot benoeming van een kascommissie voor het nazien van de knaken en kas over 1933, bestaande uit 3 leden van de afdeeling Vlis- singen. Overeenkomstig dit voorstel werd be sloten. De voorzitter doet thans mededeelingen omtrent de voorbereidende werkzaamheden, tot heden verricht, om te komen tot aanleg van een rijwielpad van Koudekerke naar de duinen, aldaar. Tot op heden, zege spr., hebben wij toe zegging van den A N.W.B. en de K.N.A.C., dat zij respectievelijk 400 en 250 in de kosten van aanleg van dit rijwielpad toezeggen. Spreker wenscht hier een bijzonder woord van dank uit te brengen aan beide instellin gen voor de toekenning van deze subsidies Van de Kamer van Koophandel en fabrie ken kunnen wij op een subsidie rekenen van ƒ50, terwijl de minister van binnenl zaken 80 subsidie in de arbfidsloonen heeft toe gezegd. Met een koolaschverharding komen wij zegt spreker nog pl.m. ƒ4500 tekort. We zullen nu af moeten wachten, welk bedrag de afdeeling Middelburg voor dit doel zal kun nen bijdragen en dan deze zaak nader onder het oog moeten zien. Burgemeester Bakker en de wethouder Contant van Koudekerke zagen gaarne dat de aankoop van grond zijn beslag reeds nu zal krijgen. De heer Terwoert vraagt of het re servefonds ook voor den aanleg van dit rij wielpad kan worden angewend. De voorzitter zegt, dat het beter is dat Burg. en Weth. de zaak, wat het financieren voor den aanleg van dit rijwielpad betreft, nog eens onder het oog zienhet reserve fonds, zegt spr., moeten wij bestemmen voor den aanleg van de rij wielpaden in de duinen tot aan Domburg. Burgemeester Bakker zegt toe deze zaak zoo spoedig mogelijk in het college te zullen bespreken, waarna zij dan nader in het hoofdbestuur kan worden bespreken. De voorzitter stelt thans voor om over te gaan tot aanvulling van het huishoudelijk reglement, nl. „De afdeelingen Vlissingen en Middelburg storten jaarlijks een minimum van 90 en de overige afdeeling n 85 van de ontvan gen contributiën en/of bijdragen in de alge- meene kas." Spreker zegt, dat het percentage van 10 voor de afdeelingen in de groote gemeenten ruim voldoende is, aangezien het bij de af deeling Vlissingen gebleken is, dat zij over het afgeloopen jaar nog bijna de 100 heeft kunnen storten. Spreker hoopt dat dit goede voorbeeld door de andere afdeelingen zal worden gevolgd, opdat alle gelden ten goede zullen komen aan de kosten van onder houd c.q. uitbreiding van onze rijwielpaden. Nog zegt spreker dat de respectievelijk 10 en 15 opcenten worden bedoeld om te kunnen worden aangewend voor het betalen van de kosten vallende op de inning der contributiën en voor het bestrijden van andere kleine uit gaven. Willen de afdeelingen propaganda maken dan moeten zij de kosten daarvan be strijden uit bijzondere inkomsten. Besloten werd dit voorstel te zenden in handen van de afdeelingen. De heer Van Krieken vindt dit een goede regeling, hoewel hij liever had gezien dat er b.v. per 1000 leden een lid van het afdee- lingsbestuur kon deelnemen aan de jaarlijk- sche vergadering van het bestuur van Neder land che Rywielpadvereenigingen. De vooizitter hoopt dat de afdeeling Vlis singen op de 100 zal doorgaan, het punt van de jaarlijksche vergadering komt direct aan de orde. Nog vraagt de heer Van Krieken om .zoo veel mogelijk de teerproducten in eigen ge meente te koopen, alsmede over te gaan tot aanschaffing van een goede wals. De voorzitter zegt, dat wij voor het nieuwe werk reeds de Colzuma van de Vies Mar hebben betrokken, doch voor het oude teer- macadampad de Bristar, omdat, wij bij de be stelling daarvan nog niet wisten dat ook de Vlis Mar wegenteer kon leveren. Geld voor het aanschaffen van een wals is er nog niet en volgens de verkregen inlichtingen van den technisch ambtenaar van de Vlis Mar kunnen wij met de in bruikleen gekregen walsen vol staan. Burgemeester Simonse vraagt of er nog verbetering wordt aangebracht aan het kool- aschbaantje bij Groet Valkenisse. De voorzitter segt, dat dit in April jl. ge heel in srde is gebracht, volgens het rapport van de.i secretaris waar volgens spreker aanhoudend over dit baantje wordt gereden met auto's, zal een goede verharding van dit baantje de eenige oplossing zijn. De burgemeester zegt toe dit nog eens on der de oogen te zien. Thans deelt de voorzitter nog mede, dat de algemeene vergadering van besturen van Nederlandsche rijwielpadvereenigingen dit jaar te Bergen (N.-Hzal worden gehouden en wel op 22, 23 en 24 Juni a.s. Deze ver gadering zal worden bijgewoond door onzen secretaris-penningmeester, den heer J. Lou- werse. die in opdracht van het bestuur nog maals zal spreken over het subsidieeren van onze vereenigingen door het Rijk. zoodat er gelden beschikbaar komen ook voor rijwiel paden langs secondaire- en tertiaire wegen en omtrent den aanleg van rijwielpaden met tegels. Mochten er, zegt spreker, nog meerde re leden aan deze vergadering wenschen deel te nemen, dan kunnen zij dit doen op eigen kosten, zooals dit ook bij andere vereenigin gen geschiedt. Hierna werd de vergadering gesloten. kunt gerust een "potje breken" VELPON zal t laatste woord wel spreken; v/ant VELPON,'t klinkt wat ongerijmd, LIJMT ZELFS WAT ANORE LIJM niet lijmt. CLiNCe bOORENBOS. van de van HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ingevolge de artikelen 6 en 26 der Hinderwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een kennisgeving van het Departement van Defensie voor zoo veel betreft de oprichting van een munitie magazijn op -het terrein van de voormalige kazerne het Nieuw-Arsenaal, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, Sectie D nr. 1534, grenzende aan den Oranjedyk, de Baljuw straat en de Emmastraat dat deze kennisgeving met de bijlagen, te beginnen met Woensdag, 17 Mei 1933 op de Gemeente-Secretarie (2e afdeeling) ter visie zal worden gelegd. Op Dinsdag den 23en Mei 1933 zal ten gemeentehuize (vergaderkamer van den Raad) le verdieping, des voormiddags ten 10 ure, gelegenheid worden gegeven, om bezwa ren tegen het oprichten dier inrichting ten overstaan van eene commissie uit Gedepu teerde Staten van Zeeland in te brengen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie ingedien de bezwaren voor genoemde commissie mon deling moeten worden toegelicht. Vlissingen, 16 Mei 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Kabinetsformatie. Naar „de Tijd" uit parlementaire kringen verneemt, is men daar op het oogenblik op timistisch gestemd ten aanzien van de po gingen, die door dr. Colijn als Kabinetsfor mateur ondernomen worden ter samenstel ling van een parlementair kabinet. Men heeft zelfs groot vertrouwen, dat het den heer Colijn gelukken zal in den loop van deze week een dergelijk kabinet te vormen. Gemeenten in nood. De regeering heeft Ged. Staten der provin ciën verzocht uitgaven van gemeenten, die onderstand in de kosten van haar huishou ding hebben gevraagd, zoolang op deze aan vraag nog geen besissing is genomen, niet goed te keuren, dan nadat de regeering in de gelegenheid is gesteld daarover haar oordeel uit te spreken. In haar aanschrijving aan Ged. Staten schrijft de regeering o.m. Aangezien er tusschen het oogenblik van aanvrage om onderstand in de kosten der ge- nieentehuishouding en de toekenning daar van (het eigenlijk „noodlijdend worden") in verband met het noodzakelijk onderzoek uiteraard eenige tijd verloopt, gedurende we iten de gemeente nog niet aan voorwaarden Is gebonden, bestaat de mogelijkheid, dat de gemeente na de aanvrage nog financieele verplichitngen aangaat, of uitgaven doet, die, ware zij reeds noodlijdend, niet de goedkeu ring van de regeering zouden hebben verkre gen. Mr. Days en de S.D.A.P. Het Kamerlid mr. J. Duys heeft een bro chure geschreven, waarin hij de tegenwoor dige tactiek der sociaal-democratische partij fel laakt, in het bijzonder komt hij op tegen de onwaarachtige publicitiek van het dagblad „het Volk", die bij vele bezadigde elementen der S.D.A.P. scherpe afkeuring vindt. Hoewel deze brochure reeds tijdens de verkiezingen is gereed gekomen, heeft vogens de „Tele- Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 61) „Volgens Susan Tollhurst kwam er krank zinnigheid bij de Carr's voor", antwoordde Fanshaw, „en Rose heeft me dat zelf beves tigd." Juffrouw Pamela knikte. „Ja, twee familieleden van haar zijn in het krankzinnigengesticht gestorven, dat weet ik. Dat zal een aannemelijke verklaring voor haar draad zijn, dat ze niet heelemaal toerekenbaar was, dat de moord het werk van een zielszieke is geweest. Maar", voegde do oude dame er op peinzenden toon aan toe, „ofschoon ze een knap gezichtje had. was er toch altijd iets wezenloos, iets suffige in haar oogen. We zeiden altijd, dat het een dom gezicht was, maar het blijkt nu helaas, dat het de uitdrukking was van iets veel verschrikkelijkers dan domheid...." .Jn ieder geval zou Rose, als ze was blijven leven, ook de rest van haar dagen in ©en krankzinnigengesticht hebben gesleten, als ze san de galg ontkomen was", meende de jonker. „Maar ik brand van verlangen om te hooren, hoe je vader achter de waarheid gekomen is, Anita." graaf" de heer Duys op het laatste oogenblik besloten haar niet uit te geven, daar het partijbestuur hem de toezegging heeft ge daan, dat met zijn grieven rekening zal wor den gehouden. Door deze toezegging vervallen ook de geruchten, dat mr. Duys van plan zou zijn om uit de sociaal-democratische partij tc treden. Nazorg-organisatie voor lijders aan suikerziekte. De oprichting wordt voorbereid van een organisatie tot nazorg voor lijders aan sui kerziekte in ons land. In het voorloopig co mité hebben o.a. zitting 5 hoogleeraren in de interne geneeskunde van de verschillende universiteiten in ons land. Het is de bedoeling er naar te streven, dat niet zooals thans vele patiënten, nadat de voor hen gewenschte dieetvorm en de be- noodigde hoeveelheden insuline zijn vastge steld, de hun verstrekte voorschriften niet met voldoende nauwkeurigheid en met de noodzakelijke volharding volgen en zich niet regelmatig aan geneeskudige controle onder werpen, met al de nadeelige gevolgen van dien en de teleurstellende uitkomsten daar van. Algemeene vergadering van Patrimonium' Gisteren is te Rotterdam de 49e Jaarlijk sche algemeene vergadering van het Neder- landsch Werkliedenverbond „Patrimonium" aangevangen onder voorzitterschap van het Tweede Kamerlid C. Smeenk te Arnhem. Na de gebruikelijke opening bepaalde de heer Smeenk zijn gehoor bij de woorden uit Jesaja's profetieWachter, wat is er van den nacht Na deze openingsrede kwamen de jaarver slagen aan de orde. Dat van. den secretaris, den heer J. W. Bossenbroek van Amsterdam, deelt mede, dat het Verbond 1 Januari jl. 13.848 leden telde en 207 afdeelingen, bene vens 160 buitengewone leden en 1046 begun stigers. Het aantal afdeelingen daalde met één, het aantal leden met niet minder dan 700. in 1932 vierden 8 afdeelingen hun gou den jubileum. Het orgaan wordt gelezen door 7476 leden. Verder werden in 1932 42.05a brochures verkocht en het jaarboek ver scheen in een oplage van 2000 ex. Het Ver bond adresseerde aan tal van publieke col leges, o.m. aan de regeering inzake de Zon dagsrust. Door den rechtskundigen adviseur van het Verbond, mr. G. Seret te Amster dam, werd aan eenige afdeelingen rechts kundige bijstand verleend. Het jeugdwerk werd voortgezet en vele afdeelingen doen aan vakonderwijs, volkhuisvesting enz. Met Noord-Amerika werd eenig contact verkregen en de omvang van het bureau en bibliotheekwerk van het Verbond, beiden te Amsterdam, was zeer omvanrgijk. De penningmeester, de heer M. H. Lutter ïe Groningen, sloot zijn rekening met een eindcijfer van 27.844.38 en opent de nieu we rekening met een batig saldo van 3329. De nieuwe begvooting sluit met een eind cijfer van 25.350. Geen roode arbeidersweer. Zaterdag en Zondag heeft te Amsterdam de partijraad van de D.R.A.P. vergaderd. Aan de orde was o.a. de bespreking van de door het partijcongres naar den partijraad verwe zen behandeling van de arbeidsweer. Het on derwerp werd ingeleid door Zwertbroek pro Vliegen contra. Na ampele bespreking, aldus lezen we in „het Volk", vereenigde de partij raad zich op een voorstel, dat de oprichting van een arbeidersweer of den steun aan reeds bestaande organisaties, die kennnelijk bedoe len de plaats van een arbeidersweer in te nemen, als ontoelaatbaar oordeelde de par tijraad verbond aan deze uitspraak de ver wachting, dat met alle kracht zou worden geijverd voor d« aanneming van het initia tief-voorstel-Albarda, strekkende om te ko men tot een verbod van alle gewapende corpsen. Vereeniging van personeel by defensie. Te Zaandam is een afdeeling opgericht van de Nederlandsche Vereeniging van personeel in dienst van defensie. Alle op de oprich- tingsvergadering aanwezigen, die tot nu toe in den modernen bond van overheidsperso neel georganiseerd waren en door de directie „Nu, je weet immers, dat mijn vader den beker wilde stelen „Ja, dat heb ik van jou gehoord en Ricky vertelde me bovendien, dat de kolonel, toen ze dien avond in „het Vergulde Hert" samen v/aren, verdacht veel belangstelling voor den beker aan den dag legde. Daarom ging hij na tienen stilletjes weer uit om je vader in het oog te houden. Maar toen hij jou met den beker zag, Anita, bleef hij in de kerk om hem te kunnen stelen." „Juist, vader bleef niet in de herberg, maar ging naar het huisje van Tollhurst om den beker te stelen. Nadat hij eerst gedaan had, alsof hy naar bed ging, om juffrouw Maynard om den tuin te leiden, kroop hij door zijn slaapkamerraam naar buiten, en ging naar het huisje. Het was toen half elf ol iets later." „Iets later", merkte de jonker op. „Ricky hoorde hem den weg afkomen, toen hy zelf met den beker onder zyn overjas naar huis sloop. Ricky verborg zich achter een boom. Hot zal toen kwart voor elf geweest zyn." „Ja", bevestigde Anita na eenige minuten, „dat stemt overeen met het verhaal van myn vader. Hy ging naar het huisje en luisterde, of Tollhurst wakker was. Hy hoor de geluidenhy zegt niet wat voor gelui den, maar hy was overtuigd, dat de oude Tollhurst op was. Even na elven werd de deur geopend en hy zag Rose naar buiten komen." „Hoe herkende hy haar V* der artillerie-inrichting voor de keuze waren gesteld, er voor te bedanken of ontslag uit hun betrekking, traden tot de afdeeling toe. Onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen werd gisteren ten raadhuize alhier de algemeene ledenvergadering ge houden. Na opening door den voorzitter werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Hierna werd het volgende jaarverslag uit gebracht In het begin van dit jaar is de afdeeling Domburg tot stand gekomen. Laten wij ho pen, dat het rywielpad Westkapelle—Dom burg in eenzelfde snel tempo zal worden aan gelegd als deze afdeeling is tot stand geko men niet denkbeeldige verkeersgevaren op dien weg maken het zeer gewenschu, dat spoe dig een rijwielpad aldaai wordt aangelegd. Door de stichting van de afdeeling Dom burg bestaat onze vereeni;ing thans uit 8 afdeelingen met ongeveer 2600 leden. Hoewel wij dit jaar weinig heuwe leden hebben in geschreven, mogen wy, gelet op de slechte tydsomstandigheden, over het aantal leden niet ontevreden zijn. Slechts weinige leden zegden hun lidmaatschap op, zoodat het le dental ongeveer hetzelfde is gebleven als in 1931. Wat de verbetering van ons rijwielpad be treft kunnen wy mededeelen, dat de verbree ding c.q. omlegging van het gedeelte rijwiel pad Dishoek tot on.eveer 500 Meter vóór Groot Valkenisse in dit jaar is gereed geko men ook het gedeelte klinkerpad op het vroon te Zoutelande is thans met toestem ming van den raad dier gemeente verbreed en gedeeltelijk verlegd, zoodat nu nog rest, de verbreeding van een gedeelte rijwielpad in het bosch by Valkenisse ter lengte van on geveer 450 meter en het gedeelte op den grond van den heer Van 't Hoff, gelegen bij Valkenisse, ter lengte van ruim 100 meter met de verbetering van laatstgenoemde ge deelten rijwielpad is aan het einde van dit jaar een aanvang kunnen worden gemaakt, doordat de heer Van 't Hoff zyn medewer king heeft verleend door den verkoop aan onze vereeniging van een strookje van zijn aldaar gelegen gronden. Met deze werkzaam heden hopen wij voor het komende seizoen 1933 gereed te zijn. Voor het tot stand brengen van de verbete ring van het gedeelte rijwielpad Dishoek Klein Valkenisse hebben wij wederom den steun genoten van de gemeente Vlissingen, doora t voor rekening van deze gemeente de grondwerken in werkverschaffing mochten worden uitgevoerd. Gaarne brengen wy hier voor nog een bijzonder woord van dank aan het college van Burg. en Weth. van Vlissin- sen* qjOuiüi «1 - - Het onderhoud-van ons rijwielpad heeft, waar zulks noodig was, geregeld plaats gehad. Mochten wij in ons vorig jaarverslag mel ding maken van le toegezegde subsidie voor de jaren 1931 en 1932 door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche Eilanden, thans kunnen wij mededeelen, dat dezelfde Kamer heeft besloten in het vervolg te beginnen met 1933 onze vereeni ging te subsidieeren met 10 per K.M. in de onderhoudskosten en 50 in de kosten van aanleg. Hoewel wy reeds aan voornoemde Kamer onzen dank hebben betuigd voor dit besluit, willen wij toch ook nog in dit jaar verslag onzen dank daarvoor uitspreken. Uit het vorenstaande spreekt ons inziens vol doende, dat de overheid hoe langer hoe meer het werk van deze vereenigingen gaat waar- deeren. Dit is echter nog niet alles, waarop wy met genoegen op het afgeloopen jaar mogen terugzien. Op advies van den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat in Zeeland, den heer ir. J. J. van Leeuwen, hebben Ged. Staten van Zeeland in de zomerzitting van de Prov. Staten dezer provincie aan de Staten voor gesteld om o.a. ons rijwielpad Vlissingen— Zoutelande, zynde een rijwielpad ter ontlas ting van het verkeer over een parallel met dit pad loopenden primairen weg, te brengen op het Provinciaal Wegenplan, waardoor wy in de kosten van aanleg c.q. verbetering recht „Ze had een lantaarn by zich en het licht scheen op haar gezicht. Den volgenden mor gen beschreef mijn vader haar aan juffrouw Maynard en ontdekte, hoe ze heette. Maar Rose kwam naar buiten, blies de lantaarn uit en holde de laan af." „Waarom blies ze de lantaarn uit viel juffrouw Pamela haar in de rede, „en waar om had ze eigenhjk een lantaarn by zich „Ze wilde Tollhurst dooden", zei Anita snel, „en daarom, zooals ze aan myn vader vertelde, nam ze de lantaarn mee. Ze blies het licht uit, omdat ze ongemerkt naar huis wilde gaan. Myn vader bleef een poosje wachten en toen hy niets meer hoorde, ging by naar binnen en vond den ouden Tollhurst dood op zyn bed liggen. Myn vader ging naar de kast en zocht overal naar den be ker. Hy was nergens te vinden en uit vrees, dat hy van de misdaad beschuldigd zou worden, haastte hy zich naar „het Vergulde Hert" terug, en ging weer door het raam naar binnen zonder dat juffrouw Maynard er iets van merkte. En om haar te bewyzen, dat hy in zyn kamer was hy wist, dat ze nog aangekleed was, omdat ze op het zieke kind paste kwam hy haar een glas water vragen, want de karaf op zyn waschtafel was niet gevuld." „Verduiveld handig van den kolonel", mompelde Fanshaw. Anita scheen de opmerking niet te hooren. „Den volgenden dag hoorde mijn vader van den moord", vervolgde ze, „én ging Rose opzoeken. Zij was ziek en Susan was niet, thuis. Rose kleedde zich aan en ging naar de deur, omdat mijn vader bleef kloppen. Ze lag al in bed." „Geen wonder", zei juffrouw Pamela. „Ik begryp niet, dat ze nog langer leven kon na een medemenseh gedood te hebben. En toen, kind „Myn vader vertelde haar, dat hy by het hutje geweest was en vroeg naar den beker, dien Rose verklaarde niet te hebben. Ze zei, dat ze Tollhurst vermoord was, omdat ze hem den vorigen dag, toen ze met meneer Gould in het huisje geweest was, had hoo ien zeggen, dat hy zyn geld aan haar haa vermaakt." Fanshaw knikte. „Dat heb ik hem zelf ook hooren zeggen. Het was, toen Ricky en Rose in het huisje waren en die ruzie met Thomas plaats vond. Ga verder, liefste." „Myn vader liet Rose een bekentenis tee kenen, waarin zo verklaarde schuldig te zyn ei? de reden opgaf, waarom ze de misdaad begaan had. Rose teekende alles, wat myn vader zei, omdat hy dreigde, dat hy anders naar de politie zou gaan. Hy liet haar ook beloven, dat ze hem het grootste deel van Tollhurst's duizend pond zou geven." „Die schmk", barstte juffrouw Pamela verontwaardigd uit, en Anita kreeg een kleur van schaamte. „Mijn lieve kind", viel Fanshaw haar har- telyk bij, „jy kunt er toch niets aan doen, dat je zoo'n vader hebt.'| tt: •■O „Ik bedoelde het niet zoo", zei juffrouw Pamela berouwvol. „Maar u hebt gelijk", zuchtte Anita. „Myn vader is een schurk." „Dat doet er niet toe. Wy weten alleen het ergste van hem. Maar is dat dan de re den, dat hy niet dadelyk naar Guatemala ging en brieven schreef aan Rose „Ja, hy wilde een deel van hel legaat heb ben en moest wachten tot Rose het gekregen had. Daarom vroeg ze aan Trill haar vyf- honderd pond te geven." „Maar ze gaf ze aan Ricky. Wist hy er van „Neen, mijn vader schryft, dat Ricky van niets wist. Rose wilde myn vader bedriegen en hoopte naar Canada weg te komen met Ricky, zonder het geld te moeten afgeven ol door mijn vader aangeklaagd te v/orden. Ricky stond daar heelemaal buiten." „Maar waarom zei je vader dan, zooals dat stukje papier vermeldde, dat hy de schuldige was „Dat deed hy, om de verdenking van Rose af te wenden, wanneer ze hem dat geld gaf. Myn vader wilde naar Guatemala met dat geld en was overtuigd, dat de Engelsche politie hem daar nooit lastig zou vallen.'? „Nu, als het zoover gekomen was, dat hy uitgeleverd werd, zou hy heusch wel met Rose's bekentenis voor den dag zyn geko men", merkte Fanshaw op. „Ik snap niet, dat het meisje zich zoo gemakkelijk heeft laten beetnemen.", (Slot volgt.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5