AANBESTEDINGEN Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS uoor "Pémmoeehoucters NOOTJES H. M. de Koningin heeft aan haar pachters te Uddel, gem. Apeldoorn, bericht dat zij in verband met de ongunstige tijdsomstandig heden heeft besloten de prijzen harer lande rijen aldaar met 50 te verlagen. De boottrein van het mailschip „Baloe- ran" van den Rotterdamschen Lloyd, zal, volgens mededeeling van de agenten, de fir ma De Groof Co., op 17 Mei te 6.58 aan komen te Roosendaal, 8 uur te Rotterdam (DP.) en 8.28 te 's-Gravenhage. Naar het persbureau Vaz Dias officieus ver neemt zullen directie en commissarissen van De Nederlandsche Bank aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voorstellen, over het afgeloopen boekjaar geen dividend (als v. J.) uit te keeren. De wethouder voor ambtenaars- en ar beidszaken te Amsterdam heeft bij het ge organiseerd overleg aanhangig gemaakt be spreking over het denkbeeld van Burg. en Weth. beginnende met 1934 den vakantie toeslag te trekken. De algemeene raad uit SD.AP. en N.V.V. heeft, naai- „het Volk" meldt, besloten, een boycot van Duitsohe artikelen af te kondigen Onder alle verbruikers zal een intensieve propaganda worden geveerd. Gisterenavond heeft de 62-jarlge medicus dr. Vroenveld te Holzhausen bü Kassei zijn 26-jarigen zoon tijdens een huiselijken twist doodgeschoten en zich hierna zelf een kogel door het hoofd gejaagd. ooievaars terechtgekomen. De dieren vlogen in groepjes op zeer verschillende hoogtenen trokken zich van de vliegmachine weinig aan. Elly Beinhorn zooveel te meer van de ooievaars. Want men zal zich herinneren, dat prins Bibesco, de voorzitter van de „Fe- dération Aéronautique International" in En- gelsch-Indië een noodlanding heeft moeten maken, toen hij met zijn driemotorige Ford tegen een adelaar gebotst was. Dat was niet de eenige sensatie, die Elly Beinhorn be leefde. Van Cairo wilde zij over Soedan vliegen. Maar de Soedaneesche regeering heeft vrouwen, verboden alleen over de woestijn te vliegen. Minstens één man moet haar op die gevaarlijke reis vergezellen. De Duitsche vliegster trof te Cairo twee Engel- sehe vliegers, Chamberlain en Burnside, die er in toestemden haar in hun Blackburn Segrave te vergezellen. Op een goeden dag vertrokken de twee machines, maar 150 mijl ten Noorden van Joeba, bij het gehucht Kongor, moesten de mannelijke begeleiders omlaag. Bij de noodlanding kwamen zij in een boschje terecht. Een wiel brak en de vleugel kreeg schade. Elly Beinhorn vloog door naar Jaeba, haalde daar onderdeelen en gereed schappen en vloog terug (de Soedaneezen gaven haar nu maar toestemming om alleen te gaan), wierp de lading af en vloog door naar Nairobi om daar op haar nieuwe vrien den te wachten. In hun toestel nl. zat een koffer van Elly Beinhorn met toiletjes, die zij in Kaapstad moest dragen. Afrika mag zich zeer in de belangstelling van sportvliegers verheugen. De instructeur van de „Aéronautical Association" te Johan nesburg is van plan een tocht over Afrika te maken. Hij gaat meteen even in Engeland kijken. G. D. B. Williams vliegt een Puss Moth. Drie jaar geleden heeft hij leeren vliegen en nu heeft hy al 2000 vlieguren op zijn boekje staan. Postvliegtuig verloren. Het postvliegtuig van Pittsburgh naar Washington is gisteren nabij Nedford in Pennsylvania verongelukt. Toen de piloot Bill Griffith merkte, dat zijn motor weigerde en hij geen noodlanding maken kon, sprong hij met zijn valscherm uit Let vliegtuig, dat geheel vernield op den grond terecht kwam. De postlading ging voor een groot deel ver loren, doch Griffith bereikte veilig den grond. Amerika vliegt post goeddeels met toestel len, waarin slechts één motor is gebouwd. Daar neemt men liever de „total loss", dan de steeds weerkeerende kosten van twee of drie motoren. Een nieuw luchtvaartrecord. De Italiaansche luitenant-vlieger Gugliemo Bocola heeft gisteren een nieuw wereldrecord gevestigd door gedurende een uur en zes mi nuten met zijn toestel onderstboven te vlie gen. Het oude record van 41 minuten stond op naam van kapitein Raffaele Colachicchi. Bocola verklaarde, toen hij gedaald was/dat hij niet de bedoeling had gehad een record te verbeteren, doch dat hij de physiologische uitwerking van het onderstboven vliegen had willen bestudeeren. Medici, die hem na zijn dalen onderzochten, constateerden, dat alle organen normaal functionneerden, met uit zondering van het hart, dat een eenigszins verhoogde werking toonde, die echter slechts van tijdelijken aard was. Op het bureau der genie alhier werd he denmiddag aanbesteedlo. het verven van militaire gebouwen en werken te Vlissingen en te Middelburg. Raming 1575. Inschrijvers A. de Landmeter 1440D. I. van Noppen 1280 J. Groot jans f 1233 wed. H. J. Luitwieler 1227 J. L. A. van der Ven, Vlissingen 1210; J. J. Polderman, Krabbendijke 1200J. O. L. IJssel, Middel burg 1190. 2o. het doen van voorzieningen aan mili taire gebouwen en werken op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Raming 8980. Inschrijvers I W,. J. Krijger, Middelburg 9500 Joh. Loois, Vlissingen 9220 M. Vader, Vlissingen 9200 I. la Gasse en Zn.. Koudekerke 9050 L. Boone 8970 A. Loois, Vlissingen, 8870 J. van 't Hof, Hoek 8820 J. N. D. Bijl, Vlissingen 8580 P. F. Voet, Kloosterzande 8440 G. Valk, Mid delburg 8383 R. F. M. Verstraate, Oost burg 8350. HITLER EN DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Boncour en Norman Davis hebben giste renmiddag op de Quai d'Orsay gedurende ongeveer een uur geconfereerd, in het bij zonder over de hervatting, op Donderdag a.s., van de werkzaamheden der ontwapenings conferentie en over de economische confe rentie. Wat het laatste punt betreft, beperkte Norman Davis zich er toe, inlichtingen te vragen betreffende de Fransche reserve in zake het tariefbestand. Norman Davies heeft aan Boncour het re sultaat medegedeeld van zijn jongste be sprekingen te Londen, in het aangezicht van den toestand, geschapen te Genève, door de Duitsche houding, waarbij hij getracht heeft naar een zoo groot mogelijke toenadering tusschen de Engelsch-Amerikaansche opvat tingen over het ontwapeningsprobleem. Hij legde tegenover Boncoür den nadruk op de ongerustheid, welke de nieuwe eischen van Duitschland in Amerika veroorzaakt hebben, op de spanning, waarmede men uit ziet naar de rede van Hitler in den Rijksdag en op de noodzakelijkheid naar zijne mee- ring, om een gemeenschappelijke weerstands basis voor de drie groote democratieën te vinden, ten aanzien van zulk een moeilijken toestand. Het debat in de algemeene commissie op Donderdag a.s. zal waarschijnlijk gelegenheid bieden aan de leiders der Amerikaansche, Engelsche en Fransche delegaties, om ieder de opvatting van hun regeering uiteen te zetten, Deze verklaringen zullen vermoede lijk uitgaan van de beginselen, die in onder ling overleg, bij de jongste besprekingen van Norman Davis te Londen en Parijs zijn vast gesteld. GEEN PARTIJEN MEER IN DUITSCHLAND. De Beiersche minister van binnenlandsche zaken Wagner heeft verklaard.dat het Duit sche volk geen partijen meer wil. Er bestaat thans aleen nog maar één Duitsche volks beweging. In verband daarmede verklaart de minister in zijn kwaliteit van handhaver van de binnenlandsche autoriteit, dat hij in Beieren, geen politieke partijen meer zal dul den. De partijleiders zonder party kunnen daaruit hun conclusie trekken. Zij moeten zich buigen of aftreden. Wie niet wenscht af te treden van de plaats die niet meer te houden is, is een gek of een misdadiger, waartegen wij op zullen treden. Sprekende over het met verlof zenden van eenige func tionarissen verklaarde minister Wagner, dat het aan het krankzinnige grensde dat wan neer die fanatieke tegenstanders waren van de nationaal-socialistische beweging, thans eischen dat wij hen verder ook verzorgen zullen. Ze mogen den hemel danken dat ze nog leven. Ze beroepen zich op levenslange contracten. Minister Wagner bereidt een "wet voor, die aan die wantoestanden een eind zal maken. VERSCHERPING BOYCOTACTIE TEGEN DUITSCHLAND. Een Exchange-bericht uit Jeruzalem meldt dat Zaterdagavond in de straten van Jeruza lem poppen die Hitier voorstelden werden verbrand en dat er een poging werd gedaan om het Duitsche consulaat in brand te steken. In een bioscoop werd bij een Duitsche film aanhoudend en langdurig gefloten. Het pu bliek kwam eerst tot kalmte toen er een Engelsche film voor in de plaats werd gesteld. De „Daily Telegraph" heeft naar aanleiding van dit bericht den districtscommissaris van Jeruzalem over de lange-afstand-telefoon op gescheld, die hem mededeelde van niets te weten. Weliswaar was hij juist terug van een dienstreis, maar hij zou het zeker vernomen hebben als er eenig incident was geweest. Hij veronderstelde dan ook dat de zaak overdre ven was. EEN ITALÏAANSCH BLAD OVER DUITSCHLAND. Naar Wolff meldt, wijst de directeur van de „Stampa", het groote Turijnsche blad, de in timidatiepogingen tegen Duitschland met be slistheid van de hand. Wat in dit opzicht thans wordt voorgesteld, is eenvoudig van misdadige lichtvaardigheid. Een opmarsch van de Fransche troepen in het in den zomer van 1930 ontruimde gebied en het opnieuw bezetten van het bruggenhoofd te Mainz, zou gelijk staan met een oorlogsverklaring en het heropenen van de vijandelijkheden met al hun rampzalige gevolgen. Wanneer de ge beurtenissen ongelukkigerwijze dien kant zouden uitgaan, dan is de kwestie van de verantwoordelijkheid zeer duidelijk. Hitier heeft overtuigende voorbeelden voor zijn gematigdheid <:i verzoenlijkheid naar binnen zoowel als naar buiten gegeven en het is zeker, dat zijn begrip voor de mogelijk heden niet is verflauwd, zonder hetwelk hij zijn beweging niet tót haar volkomen over winning had kunnen voeren. Men kan niet verlangen, dat Hitier daar zal toegeven, waar Curtius, Bii'tn'ng en von Papen niet hebben toegegeven. Overeenstemming met Hitier heeft echter ook het voordeel, dat zij een soliederen waarborg is dan de met zijn voor gangers gesloten overeenkomsten. Misschien is thans voor de vier groote mogendheden het laatste oogenblik gekomen voor een grondige koers wisseling. HEIMWEHRBETOOGING TE WEENEN. De groote betooging van de Heimatschutz te Weenen, ter gelegenheid van de herden king van Weenen's bevrijding van de Turken 250 jaar geleden, werd door leden der bonds- regeering en den Italiaanschen en Hongaar- schen gezant bijgewoond. Bondskanselier dr. Dollfuss hield namens de regeering een rede en zeide, dat, evenals in den wereldoorlog, ook thans de strijdbare mannen weder de opdracht hebben, het land te beschermen, zij het in een anderen vorm. Spreker dankte Shahremberg voor zijn trouw aan het land en zeide, dat de 40.000 aanwe zige mannen bereid staan om het vaderland te beschermen en het naar betere tijden te leiden door zonder pardon het roode socialis me uit te roeien en het socialisme in een nieuwen vorm, welke niet in den Oostenrijk- sehen aard ligt, te bestrijden. Dollfuss verklaarde te hopen, dat de Hei matschutz trouw aan het vaderland zal blij ven om het in chrlstebjken en Duitschen geest cp te bouwen. Bij den afmarseh van de Heimwehrtroepen onder leiding van prins Stahremberg hadden te Schönbrunn tegen-demonstraties plaats, vooral van nationaal-socialisten. Toen de Heimatschutz werd uitgejouwd en men tot handtastelijkheden dreigde over te gaan, de Heimwehr-leider Stahremberg werd reeds door twee onfrissche eieren ge troffen greep de politie in en arresteerde een aantal personen. Volgens een mededeeling van nationaal- socialistische zijde werden in totaal 600 ar restaties verricht. EEN REDE VAN HERRIOT. Voor de Zuid-Oostelijke federatie van de radicaal-soc. partij heeft Herriot te Mar seille een rede gehouden, waarin hij er o.a. op wees, dat de regeering de verzoenende poli tiek van wijlen Briand voortzet. De radicalen willen vóór alles de veiligheid van Frankrijk bij de internationale samen werking, zij willen samenwerking ook met Italië en blijven trouw aan de andere geal lieerden van Frankrijk. Ten aanzien van zijn besprekingen te Washington, merkte Herriot met voldoening op, dat de organisatie-com missie van de Economische Wereldconferen tie de resolutie inzake het douanebestand heeft aangenomen. Wat de besprekingen met Roosevelt over de ontwapening aangaat, her innerde Herriot aan het consultatieve pact, de permanente controle op de bewapening en de onmogelijkheid aan Duitschland her-be wapening toe te staan. Herriot besloot zijn rede met te zeggen, dat Frankrijk's optreden berust op de democratie, die den vrede en vrijheid moet beschermen. BELGIË S FINANCIEELE NOODWET. By de behandeling van het wetsontwerp tot verleening van bijzondere financieele vol machten aan de regeering, verklaarde mi nister-president De Broqueville, dat de vol machten gevraagd zijn voor het financieel herstel en het in evenwicht brengen der be- giooting. Hiervoor dienen een groot aantal misbruiken op elk gebied te worden onder drukt en moet de interpretatie van talrijke wetteksten verbeterd worden. Het land heeft al zijn crediet noodig op 't oogenblik, waar op de economische wereldconferentie begint. Een uitstel der hervormingen zou de be grooting, munt en crediet zoowel binnen- als buitenlands in gevaar brengen. Het land zou zich weldra gedreven zien naar een economisch failliet en inflatie en naar een financieele dictatuur, om zyn plan te verwezeniyken. De regeering dient snel te kunnen hande len op alle terreinen en onder eigen verant woordelijkheid. DE MISLUKTE OPSTAND IN SPANJE. Een correspondent te Madrid schrijft d.d. 10 Mei aan „het Vad." De tweede dag van de 48 uur-staking door de Confederatie gedecreteerd, bevestigde de verwachting, dat de beweging als volkomen mislukt kan worden beschouwd. Zelfs in de syndicalistische gelederen wordt scherpe cri- tiek geleverd op deze nieuwe poging der anar chistische terreur, in samenwerking met mo- narchistisch-militaire samenzweringen, welke in haar onvruchtbaarheid voor de ontwik keling van het proletariaat toch in één dag nog acht dooden en ruim veertig gewonden veroorzaakte. De uiterst voorzichtige wijze, waarop reeds van ochtend de rechtsche pers de beweging veroordeelt, benevens tal van andere aanwij zingen, die wy hier niet alle kunnen vermel den, doen vermoeden, dat alle ontwikkeling van het complot is gestaakt toen er bleek, dat de massa de orders der Conferentie niet volgde, d.w.z. toen dus de chaos, die een staatsgreep zou moeten vergemakkelyken en rechtvaardigen, uitbleef. In een direct door den minister-president geïnspireerd hoofdartikel in El Sol, wordt met vreugde over het succes van de socialis tische centrale gesproken. Het resultaat van den dag van gisteren bewyst echter geenszins een vooruitgang der U.G.T., doch uitsluitend de verdere liquidatie van het anarchisme in Spanje. Voor alle rechtsche reactie is dit een streep door de rekening, daar slechts de voortduring der anarchistische achterlykheid een waar borg kon zijn tot restauratie van het vroeger regiem. Of de verhoogde capaciteit der Spaansche arbeiders, die zich by de kracht proef van gisteren beslissend afkeerig hebben betoond van de anarchistisch-terroristische taktiek, een voordeel zal zijn voor het burger- lyk bewind, zal de toekomst leeren. De hoofd zaak is, dat zy getoond hebben de republiek niet ten gunste der reactie in gevaar te wil len brengen. Niet slechts de socialisten en de communisten, doch ook een groot deel der syndicalisten hebben dit bewezen. Het bewind weet dus na den dag van gis teren een steun achter zich, nl. dat de massa in deze beslissende momenten in de handha ving dezer regeering een garantie ziet tegen de reactie. Een auto in de Maas ge reden. Gisterenavond om half elf heeft aan de Koningsbrug te Rotterdar- een vree- selijk ongeluk plaats gehad. Juist op het mo ment uat de brug openging is een auto in het gapende gat gereten en in de Maas ge stort, waar de wagen in de diepte verdween. De auto, een kleine wagen, was eerst door het stopsein aan het Stieltjesplein gereden en bereikte de brug juist even te vroeg of wil men te laat. Immers wanneer de brug open gaat daalt een bascule over den ryweg, welke het verkeer totaal afsluit. De chauffeur is nu juist komen aanrijden op it moment, dat de brug wel reeds ge deeltelijk open was, doch de bascule nog niet zoover was gedaald, dat de weg daardoor werd afgesloten. Onmiddellijk is men met man en macht met het reddingsweit: aangevangen. Twee politiebooten en een boot van den Haven dienst zijn terstond aan het werk getogen om den auto te zoeken, waarin men eerst na „sruimen tijd mocht slagen. Toen men hem tenslotte vlak aan den Noordelyken oprit had gevonden, is men aan het bergingswerk begonnen en om half 12 hadden brandweer en rivierpoliti hem met vier takels vast, tnrwyi onder den wagen door twee staaldraden waren doorgehaald. Van de inzittenden was nog niets bekend, ook niet of er behalve den bestuurder nog meer personen in de auto hadden gezeten. Een persoon in alle geval heeft zich op het moment, dat de wagen te water stortte daar uit weten te wringen. Hij dook in het water en is even later weer boven gekomen, waarna hij zich stroomafwaarts, zwemmende tracht te redden. Een chef van de tram, die den man be- mrekte, terwül deze naar de Prins Hendrik kade zwom, heeft aan het brughuisje een ladder gegrepen en deze den drenkeling toe gestoken. Het bleek echter te laat. De man was te uitgeput om ue ladder te grijpen en ver dween in de diepte. Gisterenavond en ook nog den afgeloopen nacht is de politie bezig geweest met behulp van de politieboot en twee takelwagens de in de Koningshaven gereden auto op te halen. Dit is haar echter niet gelukt. Men heeft daarom aan de firma de Graaff en Cooman's bergingssmaatsch. te R'dam opdracht gege ven om de auto te lichten. Deze firma is om kwart voor vieren begonnen. Een duiker heeft eenige malen op den bodem van de Konings haven naar de auto gezocht en deze tenslotte gevonden. Om half zes heeft dezen den wa gen met een bok kunnen boven halen. Uit het autonummer kon men opmaken dat de auto in Dordrecht thuisbehoorde en daarna kon worden nagegaan dat deze het eigendom was van den heer M. Schepers, banketbak ker, gewoond hebbende aan den Van Strysin- gel te Dordrecht. De heer Schepers bleek met zijn echtgenoote een bezoek te hebben ge bracht aan Rotterdam en op den terugweg in de Koningshaven te zyn gereden. De auto, een Chrysler, is beschadigd opgehaald. De lijken van de slachtoffers zyn niet met de auto naar boven gekomen. Een portier stond open. Daardoor heeft de heer Schepers zich direct na het ongeluk naar buiten weten te werken. Eenige omstanders hebben een man zien zwemmen, die evenwel direct wegzonk. Het lyk van de vrouw is waarschijnlijk door den stroom uit den auto getrokken. Naar de lijken van de slachtoffers wordt nog gedregd. Ongeregeldheden te En schede. Gisterenavond hebben te En schede in de binnenstad ongeregeldheden plaats gehad in verband met een vergadering van de nationaal-socialistische beweging in de Groote Sociëteit. Door middel van strooi biljetten had men de „arbeiders" opgewekt om naar de binnenstad te trekken, teneinde tegen den „fascistischen terreur" te protestee ren. De politie zag zich genoodzaakt verschei dene charges uit te voeren en de marechaus see te paard, uit Glanerbrug, te requireeren. Er werden schoten in de lucht gelost. Eenige personen liepen niet-ernstige verwondingen op. De straten in de omgeving van het socië teitsgebouw werden afgezet. Een leeuwentemmer ge wond. In het circus van Bever op de Markt te Maastricht heeft Zaterdag by het doen van oefeningen den leeuwentemmer een ongeval gehad. Tydens het africhten moest de temmer met de temvork achteruitwijken en kwam hy te vallen. De man viel den schouder uit elkander. Buitengewone tegen woordigheid van geest was oorzaak dat de gewonde zich tydig, voordat de leeuwen aan vielen, in veiligheid kon stellen. Het was de vierde maal dat de temmer den schouder brak en aan den muil van den lee"tw ont snapte. De man werd behandeld in het zie kenhuis. Jodenmishandeling in Duitschland. Zaterdagavond arri veerde te Venlo per auto de Joodsche fa milie Weisz, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen. De familie was voor eigen vei ligheid uit Duisburg moeten vluchten. De heer Weisz werd nl., aldus meldt de „N Venl. Crt." Donderdagnacht door een groepj< Nazi's uit bed gelicht. De man werd aange zegd, dat hy onder arrest stond. Op straa' was liy in de gelegenheid te vluchten, waar op de onverlaten me», revolvers op hem scho ten, gelukkig zonder hem te treffen. Toen ei gevaar bestond, dat W., dank zy de duister nis nog zou ontsnappen, werd er een vervol IDeniten Ook de kuikens hebben grit noodig. Evenals onze volwassen hoenders hebben ook de kuikens behoefte aan grit en kunne» daar, willen zij goed groeien, niet buiten» Want daar ze nu eenmaal niet de beschik king over tanden en kiezen hebben om hun voedsel voldoende fijn te malen, zullen scherpe steentjes, stukjes kalk en dergeiyke scherpe voorwerpen deze taak in de spier- maag moeten overnemen. Wanneer de dieren door de aanwezigheid van voldoende grit in staat zyn om het hun verstrekte voedsel goed fyn te wryven, dan zullen de spysverteringssappen ook beter :n staat zyn om de voedingsstoffen die er in zitten te bereiken en voor opname in het lichaam gereed te maken. De dieren zullen dan ook meer profyt van het verstrekte voedsel kunnen trekken en beter groeien. Trouwens nauwkeurige proefnemingen heb ben uitgemaakt dat men door het verstrek ken van voldoende grit een vosdselbesparing van circa 20 kan bereiken. Ook tegen het optreden van de zooge naamde harde krop by kuikens, die lang en taai gras gegeten hebben, helpt grit vaak uitstekend. De in de krop aanwezige prop van harde plan ten vezels, die de goede wer king ervan ten zeerste belemmeren en vaak maakt dat de diertjes moeten doodhongeren, zullen wy dan door het vertsrekken van melk tegelijk verweeken, opdat de grit dan beter zyn werk kan doen. Wy hebben dan tevens het voordeel dat de kuikens door de melk nog wat voedsel bin nen krijgen, hetgeen wy by het geven van' water als drank niet hebben. Dr. W. v. R. ging ingesteld. De man werd opgevangen en naar een lokaal overgebracht, waar hy op onmenscheiyke wyze mishandeld werd. Toen hij tenslotte totaal uitgeput zich niet meer kon verroeren, kregen de .helden" schynbaar angst van hun daad. W. werd gedwongen de vraag of hy mishandeld was, met „neen" te beantwoorden en te vertellen, dat hy tegen een lantaarnpaal was geloopen en daardoor verwond werd. In den toestand, waarin hy verkeerde, stemde hij tenslotte met alles in. De bedoeling was nu, hem in een kelder op te sluiten, totdat hij eenigszins bekomen zou zyn van de mishandelingen. Het gelukte''het slachtoffer echter, uit den kelder te ontsnap pen. Hy zocht toen bescherming by de be- stuurderen van de Israëlietische gemeente, die om verdere onaangenaamheden te voor komen, in een omgeving, die voor hun zoo gevaariyk was, niets beter wisten te doen, dan een auto te requireeren en den man met zyn gezin naar Venlo over te brengen. De Israëlietische gemeente te Venlo heeft den man opgenomen en onmiddeliyk onder dokters behandeling gesteld. Hij bleek ook nog een lichte hersenschudding te hebben opge- loopen. Verder vervoer naar Amsterdam werd te gevaarlijk geacht. De heer Weisz is thans in het ziekenhuis St. Joseph te Venlo opge nomen, waar hy voorloopig zal verpleegd worden, totdat hy naar Amsterdam kan rei zen. De vrouw en kinderen werden by Jood sche families ondergebracht. W. was Oostenryksch onderdaan en heeft als zoodanig ook tydens den oorlog in het Oostenrijksche leger gediend. Na den oorlog werd zyn geboortestreek ingedeeld by het Poolsch gebied, zoodat hy thans van Poolsche nationaliteit is. De Poolsche gezant en de Duitsche gezant in Den Haag zijn van deze geschiedenis in kennis gesteld. Ook de Nazi-leider van Duisburg werd op de hoogte gebracht. Dit geval zal men niet zonder meer laten passeeren. Vergiftiging door be dorven vleesch. Te Nazareth en omstreken, in Oost-Vlaanderen, zyn 60 personen ernstig ziek geworden na het eten van vleesch, dat naderhand bedorven werd bevonden. Een der ongelukkigen, een 30- jarige vrouw, is reeds overleden. Vier andere personen verkeeren in een uiterst zorgwek- kenden toestand. Geheimzinnige moord op een millionnair. De vo rige week werd de 88-jarige Edward Ridley, een excentriek millionnair, doodgeslagen ge vonden in een vochfcigen kelder, dien hy als zijn kantoor te New-York bezigde. Door een toeval vond de politie Zaterdag achter zyn kelderkantoor, en daarvan door een geheimo deur gescheiden, een verborgen kamer, bij dranksmokkelaars in gebruik om hun voor raden op te slaan. By het lyk van den millionnair lag dat van "rijn secretaris, Woins.ein, die doodge schoten was. Diefstal was blijkbaar niet de drijfveer geweest, want er was niets van waarde meegenomen. De politie had al het vermoeden, dat er iets geheimeinnigs achter dezen dubbelen moord stak, toen zy ont dekte, dat de kogel, waardoor Weinstein ge dood werd, uit hetzelfde wapen kwam dat gebezigd was om den vorigen secretaris van Ridley, Moench, te dooden, die twee jaar geleden onder precies dezelfde omstandig heden in dezen kelder werd vermoord. Twee maanden na Moench's dood had Ridley een nieuw testament gemaakt, waar- by hy ongeveer 350.000 gulden van zyn ver mogen. aan Weinstein vermaakte wanneer hy, de erflater, eerst overleed. Er is niet opgehelderd waarom hy deze om had vermaakt aan een man, die hem jctrekkelijk onbekend was, terwyj zJjn vorige ecretaris, die vele jaren in zyn dienst was eweest, in zyn testament niet was genoemd. Ridley heeft meer dan 8 millioen gulden gelaten. Nog raadselachtiger werd het geval toen .en' ontdekte, dat Weinstein een dubbel 1 wen had geleed Hoewel zijn eigen familie Ie dat hy ongetrouwd was, was hy a£

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2