f U hebf- den sleufel TEHTS0NSTÊLLIN6 CORSETTEN VEILING TE KOUDEKERKE Advertentiën GEIENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT MARKTBERICHTEN WISSELKOERSEN Buitetilandsch Weerbericht. BEURS VAN AMSTERDAM AGENDA Huisvlijt-Comité n 75 ct tten 60 ct Tabletten 60 ct Apoth. en Drogisten eke manoeuvre van l vorm zou kunnen tring der vijf mo- cember jl., waarin gelijkgerechtigdheid ut tot de conclusie, thans onder een of swapening zou gaan ;omen op schending rt senator Benazet, dan ooit den plicht ■n te geven, dat het ie is en dat te Ge dag aan de Marne jt van de regeering verhindert door zelf rapeningsvoorstellen WEIGERAARS. in Frankrijk, die weigeren hun mi- vervullen, neemt ilitaire en gerechte- zich telkens met ilangs heeft de mi- t zaken Chautemps, gevaarlijke karakter van desertie ge- chtshof te Orleans rmand Rolland van staan, die als „ob- eweigerd heeft aan leel te nemen. Rol- zoo anti-militaris- k heeft hij normaal der infanterie, ge- strepen verworven, fermaatschappij te- oomer, een idealist, ;gen elk soort mili- raf zich in de poli- iezingen was hij te de partij van den niet gekozen, waren tijdens het i. het pacifistische rnier. Him getuige- jeheel het karakter ren. Het verhoor beklaagde zelf had betoogde opnieuw hinderde de wape- •ecies wist, wat hij zijn houding ten eeringscommissaris, jop, dat er in Frank- n denken bestaat, echt heeft gehoor de wetten, of wet- an men kan profi- en verwerpt, welke mr. Claude Lévv irdedigd, werd tot veroordeeld. N VAN HITLER TEN. schrijft, dat indien ïauwkeurig verslag )elen van de Brit- t hij hem zeggen, uden zien, dat hij en om een einde te wraakgedachte en zich onthoudt van ening en den mili- ien en dat hij ver gaan. HAKENKRUIS. litler door dr. Ro- doodenmonument) heeft wel bijzon- Het blijkt, dat er die zich aan de in lint met haken- ïadat gisterenmor- akenkruislint van )ij de Cenotaaf in teeft een uur later s van de Cenotaaf leegenomeru in de Theems ge- oor de politie werd ls gemeld kapitein ourpartij en voor- n het Britsche le ien proces-verbaal gisteren voor den iars- een geldboete laarbij verklarend, rkeerd en in strijd was. dde wegens opzet- igendom. zijn optreden een test" was daar de m stemming aan- larvan velen onzer ren hadden, particuliere mee- lem niet aanging, t verklaard dat de g slechts ten doel md in de oogen te it als protest tegen dat thans in Pijnlijk verrast te ij heeft den krans gevallen Engelsche In hoeveel huisgezinnen zit de huisvrouw machteloos en moedeloos neer, omdat het nu eenmaal niet mogelijk is zonder geld behoorlijk voor het huishouden te zorgen. Het zijn huisgezinnen van zeer verschillenden aard, van rang of stand of van eenvoud en soberheid. U bezit het middel om die boeien los te makenenkele guldens automatisch van Uw girorekening overgeschre ven op 186.000 doen wonderen. Wanneer U het machti- gings-formulier niet meer bij de hand mocht hebben, vraag het Nationaal Crisis Comité te den Haag dan om een nieuw. Het wordt U gaarne toegezonden. 186.000 soldaten, namens den rijkskanselier en het Duitsche volk en hij heeft den krans overge laten aan de zorgen van het Engelsche volk. Hèt Engelsche departement van buiten- Iandsche zaken heeft den Duitsehen ambas sadeur medegedeeld, dat een officieele ver ontschuldiging zal worden aangeboden in verband met het wegnemen van den krans bij de cenotaaf. Begrafenis van den ver dronken koetsier. Gisteren morgen is te Utrecht het stoffelijk overschot van den aapjeskoetsier G., die Zondagnacht jJ. bij de Jutfaasscheweg is verdronken on der vrij veel belangstelling ter aarde besteld. Niet alleen hadden zich langs den weg, wel ken de stoet nam veel menschen opgesteld, maar ook op de begraafplaats was de toe loop groot. Gehoor gevend aan het parool van de leiders, waren ook veel communisten op de begraafplaats aanwezig. Tot ordever storing is het evenwel niet gekomen. Aan het graf werd niet gesproken, waardoor mis plaatste demonstraties werden voorkomen. Een geweldige stroo- brand. Gisterenavond omstreeks half elf is brand ontstaan in een groote hooi- en strooloods aan de Zuid-Willemsvaart te Hel mond, eigendom van den N.C.B., afd. Hel mond. In de loods, welke afmetingen had van 60 bij 17 meter, lag circa 250.000 K.G. stroo opgeslagen, waarin het vuur gretig voedsel vond. In enkele minuten verspreidde het zich over het geheele pand. De brandweer, welke niettegenstaande de meeste leden verbleven op een ander punt der stad, waar ter gelegen heid van de Willem d. Zwijgerherdenking een groot vuurwerk werd afgestoken, vrij spoedig aanwezig was, spaarde zich de moeite water in de vlammenzee te werpen en beperkte zich tot het nathouden van het op enkele meters afstand staande hoofdgebouw van den N. C. B. De geheeel strooloods brandde uit, waarbij ook een hooipers ter .waarde van ongeveer ƒ5000 verloren ging. Het uit asbest en ijzer opgetrokken -gebouw is eveneens grootendeels vernield. Verzekering dekt de schade, die on geveer 15.000 bedraagt. Ongelukken. Onder Zierik- zee is een 18-jarige autobestuurder uit Brou wershaven met zyn auto van een dijk afge reden. Zoowel de bestuurder als drie meisjes, die hij in de cabine had meegenomen, zijn meer of minder ernstig gewond. In de Kempstraat te 's-Gravenhage is een 7-jarig knaapje door een auto overreden. Met een schedelbreuk en ee.i gebroken been is het kind naar een ziekenhuis vervoerd. Op het zelfde tijdstip is in de Duinstraat een 17- jarige jongen aangereden door een auto. Hij liep een hersenschudding op en een zeer ernstige verwonding aan het linkeroor. Verder is in de Segherstraat een 11-jarige jongen aangereden door een auto. Met een gebroken been is hij naar een ziekenhuis overgebracht. Onder Eindhoven is een auto tegen een lantaarnpaal gereden, waardoor een der in zittenden een hersenschudding bekwam en korten tijd fctter aan de gevolgen is over leden. Hedenmorgen werd een 32-jarige melkrijder uit Lonneker op den onbewaakten overweg tusschen Hengelo en Enschede door een trein gegrepen en op slag gedood. Een drukkerijtje voor valsche bons. De Kerkraadsche politie heeft Donderdag in Aken een onder zoek ingesteld in verband met de uitgifte van de valsche 2 gulden-bons ten name van het burgerlijk armbestuur te Kerkrade, en waar omtrent we reeds het een en ander mede deelden. Met medewerking van de Duitsche politie, kon worden gearresteerd de Duitscher, de medeplichtige in het complot. Hij was nog in het bezit van valsche bons. Er blijken in totaal 500 bons te zijn vervaardigd. Ook kon het drukkerijtje te Aken, waar de bons wer den gemaakt, worden opgespoord. In beslag genomen werd tevens de stempel, waarmede de bons van den rooden stempel werden voorzien. Deze stempel droeg het op-, schrift: sportvereeniging van Kerkrade. Op de valsche bons waren alleei te lezen de woordenvan Kerkrade, evenals op de ori- gineele bons, die door het B. A. werden uit gegeven. Een laffe aanranding. Toen Woensdagavond ongeveer half tien de 17-jarige dienstbode H. H. zich in de Kaspe- renstraat te Kerkrade bevond, niet ver van de ouderlijke woning, werd zij in den rug on verwacht aangevallen door een man, die op de teenenx ongemerkt was genaderd. Het meisje werd op den grond geworpen en haar mond met een prop toegestopt, waarna de aanrander haar met de vuisten in het gelaat sloeg. Het meisje was totaal weerloos en kon geen hulp roepen. Bij het naderen van een wielrijder, liet de aanvaller het meisje los, schopte haar, gooide haar actetasch weg en verdween spoorloos in het veld. Haar gezicht zat vol krabben en haar mantel was grooten deels gescheurd. De marechaussee doet on derzoek. De onbewaakte overwe- wegen. Het „Verkeer" geeft een lijstje van ongelukken bij onbewaakte overwegen en vervolgt Het kan niet worden ontkend: met de kwestie der onbewaakte overwegen in ons land is iets' niet in orde. Wanneer wij in de dagbladen telkens berichten lezen over ern stige ongelukken op onbewaakte overwegen, wanneer wij in gesprekken met automobilis ten en motorrijders telkens hooren. van on gelukken, waarvan men bijna op onbewaak te overwegen het slachtoffer was geworden, wanneer men als voorzichtig automobilist op zijn reizen door ons land meermalen onbe waakte overwegen tegenkomt, waarbij men, niettegenstaande alle voorzorgen, toch heel sterk den indruk heeft geenszins voor 100 pet. „veilig" geweest te zijn dan moet er met die onbewaakte overwegen toch inder daad iets niet in den haak zijn. Jarenlang kent het weggebruikend publiek den onbewaakten overweg, is volkomen inge licht omtrent het juiste gebruik er van, is doordrongen van het gevaar, dat bü in den wind slaan der voorschriften dreigt, een ieder heeft individueel, al wel honderd maal en op honderd verschillende plaatsen een onbe waakten overweg „genomen" en toch ge beuren er herhaaldelijk nog de ergste onge lukken. Waar ligt dat aan Wat mankeert er nog Waar ligt hier de oorzaak De vra gen dringen zich onwillekeurig aan ons op en het antwoord, dat ieder voor zich daarop geeft, is verschillend. C? één punt zijn allen het eenswaar zooveel ongelukken nog ge beuren, moet er iets toch niet in orde zijn met de kwestie der onbewaakte overwegen. De redactie komt tenslotte tot de conclu sie Er gebeuren in ons land met de onbe waakte overwegen te veel ongelukken, dan dat de publieke opinie daarmede vrede kan hebben. Een tragisch tooneel.— Een wild tooneel heeft zich afgespeeld op het spoorwegstation te Apsardero (Spanje), waar een politiebeambte plotseling zijn verstand verloor en in het wilde weg met zijn revolver op de menschen begon te schieten. De sta tionschef en zijn assistent, die beiden be dreigd werden, wisten zich in veiligheid te brengen, doch een reiziger, die op zijn trein stond te wachten, werd doodgeschoten. Een groote politiemacht snelde naar het station en wist den razenden man niet dan met moeite te overmeesteren. Hij werd dood geschoten. Het station vertoonde een aanblik van vernieling de meeste ruiten waren door de kogels stukgeschoten. Roode regen in Bosnë. Tot hun schrik bemerkten de bewoners van Bosnië, dat na een zware regenbui alles roodgekleurd was. Parapluies, kleeren, straten, straten, huizen, alles was rood, zelfs het wa ter in de regenputten was rood gekleurd. Automobilisten, die \an Sushak naar Zagreb reden, werden plotseling door een dichten geel-rooden nevel overvallen, waardoor het onmogelijk was, over den gevaarlijken berg weg verder te gaan. Eerst vermoedde men, dat stofwolken van den Vesuvius of van de Sahara naar Joego slavië waren gedreven, doch uit een zorgvul dig onderzoek van het meteorologisch insti tuut te Zagreb bleek, dat het stof afkomstig was van het Karst-gebergte. Een 16-j arige moordenaar. De jury-rechtbank te New-York heeft na een beraadslaging, die 5 uur duurde, den 16-jarigen schooljongen, Henry Murch, schuldig bevonden aan moord. Op Long Is land-City had de knaap den 12-jarigen William Bender met een koord vastgebon- j den en met een keukenmes doodgestoken. Murch verklaarde dat hij kwaad was ge- geest op Bender, omdat deze praatjes over hem had verkocht. De zaak Lindbergh. Bij de voortzetting van de oplichtingsaffaire Walsh, die in verband staat met de ontvoe ring van baby Lindbergh, naar aanleiding waarvan een zekere Gaston Means en Nor man Whitaker getracht hebben Mrs. Evalyn Walsh McLean op te lichten voor 35.000 dol lar onder toezegging, haar te zullen mededee- len waar het ontvoerde knaapje zich bevond, verklaarde McLean voor het gerechtshof te Washington, dat hij de twee mannen, die het kind van de Lindberghs hadden ontvoerd en dood achtergelaten in de Sourland Mountains in New Jersey kende. Het was hem ook be kend geweest, dat de mannen het plan had den 't kind van kolonel Lindbergh te ont voeren en 500.000 dollar losgeld te eischen. In Maart 1932 hadden dezelfde mannen een poging gedaan, het kind van kolonel Robert Guggenheim, een vriend van Charles Lind bergh, uit te leveren, op voorwaarden, die Guggenheim echter geweigerd had. Na her haaldelijk een antwoord op de vragen van den president ontweken te hebben, gaf Means tenslotte als de namen van de beide ontvoer ders op Irving Fenton en Wellington Hen derson. EVENTJES LACHEN. Klant tegen den kapper„Waarom draag je handschoenen, terwijl Je aan het haar knippen bent?" Bediende: „O, meneer, anders groeien er zoovee haren op mijn handen door het haar groeimiddel, waarmee we h$el veel klanten behandelen En hij verkocht een fleseh Een jong advocaat behandelde voor een boer een eisch tot schadevergoeding tegen de spoorwegmaatschappij, omdat vier en twin tig biggen van den boer door een trein ver morzeld waren. De advocaat verdedigde den eisch met zijn irterste krachten voor de jury en riep op een oogenblik uit: „Denk eens aan, heeren van de jury» vier en twintig biggen.... het dub bele aantal van dat ln de jurybank TERAARDEBESTELING PROF. VAN GIJN 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Bij de teraar debestelling van het stoffelijk overschot van oud-minister prof. dr. A. van Gijn, heden middag op de algemeene begraafplaats te "s-Gravenhage, zal H. M. de Koningin zich laten vertegenwoordigen door haar kamer heer in buitengewonen dienst, jhr. mr. dr. J. D. H. de Beaufort, secretaris van den Raad van State. EEN AARDBEVING. LONDEN. 'V. D.) Te Kingston op Jamaica is gisterenmorgen om 3 uur een krachtige aardbeving waargenomen. Er ontstonden groote scheuren in de muren van enke;e huizen. NATIONALE BOERENSTAKING. NEW-YORK. (V. D.) Uit St. Paul in den staat Minnesota wordt gemeld dat de natio nale boerenstaking, die volgens de plannen in den afgeloopen nacht te 12 üur zou be ginnen, voor 30 dagen i§ uitgesteld. Men hoopt door de staking uit te stellen tot 13 Juni. inmiddels nog op steunmaatregelen van de regeering. De voorzitter der boeren- beweging, Reno, had president Roosevelt Donderdag verzocht een moratorium af te kondigen voor alle landbouw-hypotheken. De boerenorganisaties verwachten van de zijde van Roosevelt een dergelijk optreden als tij dens de bankcrisis. EEN VLIEGTUIGBOTSING. WARSCHAU. (V. D.) In Dembline bü Warschau heeft Vrijdagochtend een vlieg tuigongeluk plaats gevonden, waarbij drie Poolsche militaire vliegers om het leven zijn gekomen. Twee vliegtuigen van de lucht- vaartschool van het Poolsche leger botsten tijdens een oefenvlucht tegen elkaar, stortten van aanzienlijke hoogte neer en werden ge heel vernield. Van de vier inzittenden kon den drie slechts als deerlijk verminkte lijken worden geborgen. De vierde militair kon door tijdig uit te spirngen zich per parachute redden. Op het militaire vliegterein van Warschau is des middags een vliegtuig neergestort. De piloot, een onder-officier, kwam om het leven. DE TOESTAND VAN GANDHI. BOMBAY. (V. D.) Gandhi heeft de eerste ziektecrisis tijdens zün hongerstaking over wonnen. Zün toestand was gisteren, den vijfden dag van zijn vasten, bevredigend. Op aanraden van zijn geneesheer spreekt hij niet meer, schrijft geen brieven meer en laat ook het spinnen. Sedert het- begin van zyn vasten is hij 8 pond afgevallen. BIJLEGGING CONFLICT. LIMA (V. D.) De regeeringen van Colum bia en Peru zijn overeengekomen te trachten het conflict om het gebied rondom Letitsia by te leggen door directe onderhandelingen. GROENTE- EN FRUITVEILING. 13 Mei 1933. Op de gisteren alhier gehouden veiling werden de volgende pry zen besteed Uien 4—6 ct.spinazie 14 ct.wijnpeeën 3y2 ct.witlof 17 ct.postelein 20—25 ct. asperges I 49—51 ct.blauwe asperges 38 ct.moskrul 3—4 ct.nieuwe aardappelen 26 ct., alles per KG.kipeieren 18—22 ct. eendeieren 23 ct. per 10 stuks bloemkool 5 26 ct.sla 1—3 ct. per stukradys 1—1^ ct.selderie 2—4 ct.prei 2'/2—4 ct.ra barber 21^>—31/2 ct.ramanas 3 ct.peeën 13—16 ct.seringen 1— ct.tulpen 3—4 ct. pioenen 40 ct.bolroos 5 ct., alles per bos cancelaria 1921 ct.violen 15 ct. per plant; lelietjes van dalen 1415 ct. per bosjezu ring 5 ct.peterselie 58 ct. per chip aardbeien 27—29 ct. per doosje. Noteering van heden, 13 Mei 1933, des vm. 11.30 uur (officieel) Londen 8.4114 Berlyn 58.2714 PaxUs f 9.78% Brussel 34.64Zwitserland 48.041/2 New-York 2.12. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767 te Vardö. Laagste barometerstand 750 te Riga. Verwachting tot den avond van 14 Mei Zwakke wind, meest uit Zuidelijke richtin gen. Half tot zwaar bewolkt tot betrokken. Weinig of geen regen. Iets warmer. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor. Instituut. De veranderingen^ in de luchtdrukverdee- ling zijn zeer gering. Zoowel de depressies in het Oosten als die in het Westen zijn sta- tionnair. De hooge druk in het Noorden neemt in beteekenis toe. die in het Zuiden af, waardoor het strookvormig gebied van lageren luchtdruk, dat de beide depressies verbindt, breeder wordt. In dit gebied heer- schen overal zwakke winden en bewolkt weer, met lichten regen. Zware regens vie len in Munchen en Weenen en verder in Stockholm. In het centrum van het vlakke gebied van hoogen luchtdruk over Frankrijk heerscht windstil en betrokken weer. De bo venlucht-temperaturen boven Duitschland blyven laag. Het is te verwachten, dat de Westelyke depressie geleidelijk veld zal win nen en zachter weer zal brengen. Aanvan kelijk echter nog zonder neerslag van betee kenis Amsterdam, 13 Mei, 12 uur. De Amsterdamsche Fondsenmarkt had heden een aarzelend verloop. De onzekere politieke verhoudingen remden den onder nemingslust, zoodat het aanbod nog beperkt bleef, maar toch nog groot genoeg was om hier en daar een lichte daling te veroorza ken. Het jaarverslag der Philips-fabrieken leidde aanvankelijk tot een koersstijging van enkele punten, doch later ging het avance v/eer verloren. Aku's en Unilevers waren echter gedrukt. In Koninklijken ging maar weinig om. De noteering liep terug tot op het peil van gisteren. De Amerikaansche soorten bleven pryshoudend. Rubberaandeelen waren weinig veranderd. Suikerwaarden hadden eenig aanbod te verwerken, waardoor de noteering iets zwakker was. Tabakken wa ren verdeeld, doch eerder iets luier. Scheep- vaartaandeelen en Mijnwaarden waren wei nig veranderd. De Amerikaansche fondsen waren verdeeld. De Duitsche Obligaties ble ven op peil. Ned. Staatsfondsen vast. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Aïhambra-theater. Van Vrijdag 12 tot en met Donderdag 18 Mei „Arsene Lu- pin" en „Casanova tegen wil en dank". Luxor-theater. Van Vrijdag 12 tot en met Donderdag 18 Mei„Geld ligt op straat" en „Moordromance". Zaterdag 13 Mei. Opvoering revue „t Is „Knal", „de Oude Vriendschap", 8 uur. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijkén van belangstelling, ont vangen bij ons gouden jubileum op 9 Mei 1.1. Mede namens de Familie, J. C. LOMMERS. Beursplein 3. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam, W. A. GRAAFMANS. van de in den afgeloopen winter door Werkloozen vervaardigde vooi werpen, in de voormalige Nieuwe Middelkerk Korte Vrouwestraat op Dinsdag 16, Woensdag 17 en Donderdag 18 Mei. Geopend. Dinsdag van 3-5 uur. Woensdag en Donderdag van 2—5 uur en des avonds na 7 uur. De ver vaardigde voorwerpen zijn te koop Toegang vrij. w.o. Twilfit. A. VAN DE SANDE. Ge leunt een zaak ruïneeren door slechte reclame of minder waardig drukwerk, evenals een auto verknoeid kan worden door slechte smeerolie. Notaris Mr. P. LOEFF zal DINSDAG 23 MEI 1933, om half 2, te Koudekerke in het Café „Centraal" voor den heer W. B. BRIELSMAN publiek ver- koopen Een HOFSTEDE met BOOM GAARD, TUINGROND en WEI LAND, aan het Corns, de Kroo's Wegeling bij den Vlissingschen Straatweg, groot 2.8020Hectare (7 G. 42 R.), in 7 perceelen en in combinaties. Zeer geschikt voor Tuinderij. AanvaardingWoonhuis met toebeh. 15 Juni, de schuur 1 Juni 1933, de landen terstond na be taling. Te bezichtigen: Vrijdag 19 Mei, 1012 en 2—4 uur en 23 Mei, 1012 uur, met bewijs van toe gang, a 0.25 verkrijgbaar bij den Notaris, alwaar notities der vei ling verkrijgbaar zijn a ƒ0.10 ten behoeve van het Crisis Comité.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 3