u NOOTJES KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART RECHTSZAKEN INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND De revolutionnair socialistische partij ont ving telegrafisch bericht van de directie der griffie van de Tweede Kamer, dat de geloofs brieven van het Kamerlid H. Sneevliet in orde zijn bevonden. Sedert 28 Januari daalde het aantal werk- loozen van 403.507 tot 303.797. Dat der ge deeltelijk werkloozen zakte van 24.332 op 19.429. Eind April waren 50.265 personen bij een werkverschaffing geplaatst, terwijl 143.203 personen onder een steunreegling vallen. De meerderheid van het college van Burg. en Weth. te Haarlem heeft besloten dat voor taan ook op Eersten Kerstdag, Paschen en Pinksteren bioscoop- en andere voorstellingen gegeven mogen- worden. Met ingang van heden is het personeel van de oliefabriek „de Toekomst" te Wormerveer, in totaal 73 man, ontslagen. De plaatselijke politie-autoriteiten van New-Orleans hebben bepaald, dat dronken schap niet strafbaar is. De beschonkene mag echter niet hinderlijk zijn. Zoolang hij zich fatsoenlijk gedraagt, bestaat er voor de poli tie geen reden een dronken persoon te ar resteeren. Van 7—17 Augustus zal de Hongaarsche leeraar Andreo Cseh in het Esperanto Huis te Arnhem een cursus in het esperanto geven, volgens zijn bijzondere methode (zonder leer boeken, geen huiswerk, geen gebruik van een nationale taal). Het geheele personeel van het Ullstein- Haus is gisterenmiddag in staking gegaan, omdat de eisch, verwijdering van Joodsche employé's, niet werd vervuld. Het bedrijf ligt volkomen stil. Proeven van de telers om zelf te exportee ren, omdat de handel niet steeds behoorlijke prijzen betaalde, slaagden niet best. Zoo kwam men er toe veilingen op te richten. Helaas hadden vele tuinders een verkeerd begrip van het veilingwezen. Ze leverden ge deeltelijk aan de veiling en gedeeltelijk aan den handel. In dit verband verdedigde spr. krachtig het verplicht veilen. Dit is in het voordeel der telers, want de veiling is het centrale punt waar de produc ten onder de meest gunstige omstandigheden worden aangeboden. Door het veilingwezen hebben onze producten een internationale vermaardheid verworven. Hoe meer en hoe regelmatiger de aanvoer is, des te meer kooplieden zullen er komen. De veiling brengt ook meer eenheid in de teelt en de aflevering. Men kan komen tot standaardiseering. Maar dan moeten de telers ook alles naar de veiling brengen. Spr. adviseert de boeren ook hun aardappe len te veilen. Spr. zet daarna uiteen de werking van de z.g. elite-veiling te Goes. Naast die elite-vei ling is in 1932 nog een eerste-klas-veiling in gesteld. Daa~door is een betere sorteering en verpakking bevorderd. Zoo kunnen we straks beter concurreeren met het buitenland. We moeten in de toekomst komen tot pakstations, evenals in Amerika. De tuinders kunnen geen genoegen nemen met koopmansveilingen en gemeentelijke veilingen. Bij de eerste betaalt men in den regel te hooge percentage en de bedoeling van de laatste is zoo laag mogelijke prijzen, terwijl de teler zoo hoog mogelijke prijzen wil. De telers moeten hun eigen veilinghuis houden regelen en baas in eigen huis zijn. Eervol ontslag verleend. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Ja nuari 1934, aan M. van Breen, op verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R.H.B.S. te Goes. P. T. en T. Met ingang van 15 Mei a.s. worden de openstellingen van de navolgende hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoren gewijzigd als* volgt Biervliet: voor den telefoondienst 8—12.30, 14—16.30 en 18—20 uur. Domburg: voor den telefoondienst van 1 September30 Juni 813, 1416.30 en 18—19.30 uur. G r o e d e voor den telefoondienst 816.30, 18—19.30 uur. Koudekerke: voor den post- en te legraafdienst 9—12, 1415 en 1819 uur voor den telefoondienst 8—13, 14—16.30 en 18—19.30 uur. Oost-Souburg: voor den post- en telegraafdienst 912, 1415 en 1819 uur voor den telefoondienst 8—13, 14—14.30 en 1819.30 uur. Schoondijke: voor den telefoon dienst 816.30 en 1819.30 uur. Sluis: voor den telefoondienst 8—17 en 18—20 uur. V e e r evoor den teelfoondienst 8—13, 14—17.30 en 18—19.30 uur. Westkapelle: voor den post- en telegraafdienst 8.3011, 14—15 en 17.3019 uur; voor den telefoondienst 8—12.30, 14— 16.30 en 17.30—19.30 uur. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 18 Juni werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. American Petroleum Company (F.), Vlissingen, Hoofddepot, Lampsinsstraat 51, pëtroleumhandel, enz. Ontslagen beheerders depot Vlissingen H. J. en A. H. van Wes ten, h.o. firna £L J, van dor Meer Zonen. Depot Vlissingen opgeheven en gevoegd bij hoofddepot Vlissingen. J. J. van de Sande, Vlissingen, Groene- woud 37, smederij, reparatie-werkplaats, als mede" het- drijven van handel in ijzerwaren, kachels en fietsen. Uitgetr. eigenaarJ. J. van de Sande. Zaak omgezet in een vennoot schap onder firma. Handelsnaam gewijzigd inGebrs. van de Sande (B.P.) Venn.J. J. en P. J. van de Sande. N.V. West-Javasche Landbouwmaatschap- pij, Middelburg, Houtkade H 114. Indische landbouw. Vennootschap in liq. getreden. Liq.P. W. M. Hoegen van Hoogelande. Westelijk Noord-Brabant (Breda). N.V. American Petroleum Company (De pot Tholen), Oud-Vossemeer, B 142. Ontsla gen beheerders G. W. J. de Graaff en H. J. v. d. Stel. Opgeh. depot Tholengevoegd bij hoofddepot Roosendaal. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma J. M. de Coninck Zoon, Goes, 's-Heer Hendrikskinderendijk 83, handel in landbouwartikelen. Algemeene synode der Ned. Herv. Kerk. Gisteren is te 's-Gravenhage de vierde zitting gehouden van de algemeene synodale commissie der Ned Herv. Kerk. De geheele zitting werd in beslag genomen door de behandeling van de aanvragen om steun uit de generale kas. De provinciale correspondenten hebben al deze verzoeken onderzocht. Er kan uit de generale kas 70.943.77'/2 aan uitkeeringen gegeven wor den. Ten behoeve van toelagen aan de schraalste predikantstraktementen is be schikt over een bedrag van 8448 en ten be hoeve Van toelagen uit het fonds geestelijke behoeften 3280, zoodat er voor toelagen aan gemeenten en personen nog ruim 59.000 beschikbaar blijft. Er is veel meer aange vraagd, en er moet gewikt en gewogen wor den, om althans hulp te verleenen waar die het meeste noodig is. De saamgesnoerde paplepels. Over „kunstmatige samenbrenging op ker kelijk gebied" schrijft de bekende apostel der Una Sancta dr. J. H. Gunning in „Pniël" het volgende aardige woord„Ik zag dezer dagen een alleraardigst voorwerp van Noorsche huisvlijttwee houten pap lepels, door een niet al te lang kettinkje ver bonden en een Noorsch bruidspaar moet dan hun bord met pap met deze twee saam- gesnoerde lepeltjes verorberen. Wel, ik denk dat bruid en bruigom dat wel aardig zullen vinden. In zoo'n tijd vind je alles goed Maar het gaat met kerken en kerkelijke vromen niet zoo vreed(t)zaam toe Men kan twee zusterkerken met elkaar ver eenigen, maar het wordt een ongenoegelijk papeten op den duurNeen, laat elk maar blijven wat hij is, doch in zijn kerk de liefde van Christus beoefenen, óók onder misken ning en wantrouwen. Want stoere en vaste belijders zijn in den regel niet zoo mak als Noorsche bruiden en bruigoms 1" Evang. Kerk. Op het drietal te Edam komt voor mej. Da. L. C. Dufour te Groede. Examens. Voor het machinistendiploma A zijn ge slaagd de heeren D. Dijkstra, H. Edens, I. de Graaf en I. J. Hooftman, allen leerling der De Ruijtexschool. Benoeming hoofd bijzondere school. Tot hoofd der bijzondere school te Groede is benoemd de heer J. de Jonge, thans onder wijzer aan de bijzondere school te Breskens. De dienstplichtigen der lichtingen 1927 en 1929 van het 14e regiment infanterie komen dit jaar te Breda als volgt voor herhalings oefeningen onder de wapenenvan de lich ting 1929 40 soldaten van 1 tot en met 13 September, 40 soldaten (geen Israëlieten) van 21 September tot en met 3 October, van de lichtingen 1927 en 1929 de onderofficieren- administrateur van 8 tot en met 27 Septem ber, de overige onderofficieren van 4 tot en met 23 September, de korporaals en de ove rige soldaten van 11 tot en met 23 September. Postvervoer met de Graf Zeppelin. Gedurende het zomertijdvak zullen door het luchtschip Graf Zeppelin behalve de Zuid-Amerika-vluchten nog de volgende tochten worden ondernomen: 28 Mei naar Italië, landing te Rome post wordt uitgeworpen boven Napels en Livorno. 25 Juni naar het Saargebied, landing te Saarbrucken. 18 Juli naar Zwitserland, post wordt afge worpen boven Bern. 22 Juli naar Spanje, landing te Barcelona. 24 Augustus naar Zwitserland, post wordt afgeworpen hoven St. Gallen. Met deze tochten kunnen gewone en aan- geteekende briefkaarten en brieven (niet zwaarder dan 20 gram) voor elke gewenschte bestemming worden verzonden. De stukken, waarop geen luchtpost-etiket moet worden geplakt, moeten voorzien zijn van het volledig adres van den afzender en van het opschrift „Mit Luftschiff Graf Zeppelin Graf Zeppelin nach (Italien, dem Saargebiet, der Schweitz, Spanien), eventueel gevolgd door „Postab- wurf Neapels, Liverno, Bern of St. Gallen". Het luchtrecht, verschuldigd boven de ge wone porten en rechten bedraagt voor brief kaarten 45 cent en voor brieven 80 cent. De stukken gullen in den Duitschen dienst van een bij zonderen stempelafdruk worden voor zien. Aangeteekende stukken worden niet in uitwerpdepêches opgenomen. Met de Zuid-Amerika-tochten kan voor taan eveneens luchtpostoorrespondentie wor den verzonden van Friedrichshafen tot Bar celona op dezelfde voorwaarden als voor de Europa-vluchten gelden. Het verdient aanbeveling de met de Graf Zeppelin te verzenden correspondentie niet in de brievenbussen te werpen, maar aan het loket van het postkantoor af te geven. Verzet tegen de politie. Op 2 Maart hadden de gebr. H., die wat teveel gedronken hadden, in de Oostenbur gerachterstraat te Amsterdam ruzie. De poli tie greep in, waarop beiden zich tegen de po litie keerden. Een van de aanvallers haalde een plank en een staaf, ook enkele buurtbe woners mengden zich in den strijd en er werd een georganiseerde aanval op de politie on dernomen. Tenslotte gelukte het de politie de twee broers te arresteeren. Zij hadden zich voor de rechtbank te verantwoorden wegens openlijke geweldpleging en mishandeling. De rechtbank veroordeelde hen ieder tot drie maanden gevangenisstraf. Het O.M. haa negen maanden geëischt. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. RADIO IN „BETHESDA". Mijnheer de Redacteur, Met verklaarbare belangstelling heeft het bestuur van „Bethesda" kennis genomen van bet ingezonden stuk in het nummer van jl. Donderdag over het ontbreken van radio m ons protestantsche ziekenhuis. Nog meer dan de inzender (helaas anoniem) betreurt het bestuur dit feit. Inderdaad, een modern zie kenhuis behoort radio te hebben en wanneer er geen déconfiture was gekomen met onze bankiers, dan zou de radio van de opening van „Bethesda" af aanwezig zijn geweest. Maar nu is zij ons te duur om aan te schaf fen. Er is nl. een bedrag van ruim 800 mee gemoeid (toestel, versterker, koptelefoons, microfoon). De leidingen zijn reeds door het beele huis aanwezig. De zieken helpen zich door zelf soms hun radiotoestel vernuftig in de zaal op te stellen, maar luidsprekers op ziekenzalen geven ontzaglijk veel bezwaar. Tot zijn groote spijt kan het bestuur er op bet oogenblik niet aan denken een radio voor Bethesda" uit eigen middelen aan te schaffen, want het heeft als eerste taak den verpleegprijs zoo IöAg en de verpleging zoo goed mogelijk te doen zijn. Het bestuur durft ook niet in deze moei lijke tijden zelf een beroep te doen op den bekenden weldadigheidszin van de Vlissing- sche burgerij, maar als inzender daartoe het initiatief neemt, kan het niet anders dan dankbaar dit toejuichen. Inzender kan zich feliciteeren met zijn sympathiek stukje, want dadelijk Donderdagavond kwam al binnen voor de radio 25, 10 en nog eens 10, alles van onbekende gevers. Als er meerders giften komen, zullen zij (als de Redactie van de „Vlissingsche Courant" dit toestaat) in deze courant worden verantwoord. Ook deelt het bestuur mede, dat in de hall van Bethesda" nu een bus is geplaatst (met in 't oog loopend opschrift) voor de aanschaf fing der radio, zoodat ieder, die wat kan en wil missen, daar terecht kan. Met hartelijken dank aan den inzender voor zijn initiatief en aan U, Mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. Namens het bestuur van Bethesda" HARTJES, Voorzitter. F. VAN DE VELDE, Secretaris. 13 Mei 1933. Het giro-nummer van „Bethesda" is 20395. DUITSCHE PROTEST TEGEN UITLATINGEN VAN BONCOUR. De verklaringen van Boncour over de ge beurtenissen te Genève, aldus een bericht van Wolff uit Berlijn, hebben in Beriijnsche politieke kringen sterke bevreemding ver wekt. Wat de, door den Franschen minister ver melde gekazerneerde Schupo aangaat, moet er weer op gewezen worden, dat de organi satievormen van de Schupo door de gezan tenconferentie vastgesteld zijn, en dat Frankrijk zich dus tot dit door Frankrijk zelf geleide organisme zou moeten wenden, maar niet tot een commissie van de ontwa peningsconferentie, die hierover niets «e zeggen heeft. Wanneer Boncour thans daarenboven uit het geheime Fransche „dossier" ook nog de weerbare organisaties heeft laten opstaan, dan heeft hij daardoor op niemand indruk kunnen maken, want ieder buitenlander kan er zich dagelijks van vergewissen, dat zij geen wapens dragen. De uiteenzettingen van den Franschen minister van buitenlandsche zaken maken overigens niet den indruk, alsof ten aanzien van den gespannen toestand in Genève te Parijs de wensch zou ontstaan, om van die zijde iets te doen tot ontspanning van den toestand; integendeel wijst hij op de Hoo- gerhuisrede van den Engelschen minister van oorlog, die reeds voldoende gekarakte riseerd is in de Duitsche pers. Er zal een oogenblik komen, dat Frankrijk kleur zal moeten bekennen en tegenover zijn eigen verdragsverplichting om te ontwapenen, po sitie zal moeten kiezen? EEN VERKLARING VAN BONCOUR. In een onderhoud met- de buitenlandsche pers, verklaarde Boncour zich opgetogen over de loyaliteit, waarmede Engeland de volhardende inspanning erkent van Frank rijk om een mislukking der ontwapenings conferentie te voorkomen. Boncour wees op de beteekr,nis van den slag, die thans wordt geleverd in het comité voor de effectieven Eden, zeide hij, heeft niet opgehouden aan den Franschen gedelegeerde de meest loyale medewerking te verleenen. Het Hoogerhuis heeft hem bijgestaan door het orgaan van lord Hailsham en lord Cecil. Er bestaat een groote meerderheid ten gunste van de Fransche opvatting. Engeland is met ons om te zeggen, dat, indien door de onverzettelijkheid van Duitschland de ont wapeningsconferentie niet zou leiden tot 'n algemeene conventie tot beperking der be wapeningen, het verdrag van Versailles ver der van kracht zou blijven. Boncour verklaarde, dat de onderhande lingen met Italië in een gunstige atmosfeer worden voortgezet en dat, in overeenstem ming met de besluiten van den ministerraad na overeenstemming met Daladier, hy aan den Franschen gezant te Washington de noodige instructies zou zenden, om langs diplomatieken weg de door Herriot zoo gun stig ingezette besprekingen voort te zetten. LORD CECIL OVER DE HOUDING VAN DUITSCHLAND. In het Engelsche Hoogerhuis heeft lord Ce cil het woord gevoerd en scherp zijn afkeu ring geuit over de houding van Duitschland te Genève. Hij sprak de hoop uit, dat de En- gesche regeering onder geen voorwaarde de herbewapening van Duitschland zou aanne men, waarover Rosenberg aan sir John Si mon een transactie zou hebben voorgesteld. Lord Cecil bracht hulde aan de buitenge wone koelbloedigheid van Frankrijk tegen over de provocaties van de andere zijde van den Rijn en smeekte de regeering de grootste aandacht te besteden aan de Fransche voor stellen, die bestemd zijn om de internationale veiligheid aanzienlijk te doen toenemen met name door het instellen van een permanente commissie. Een dringend vermaan richtte hij tenslotte tot de verantwoordelijke Engelsche staats lieden, om toch niet te vergeten, dat het lot van de beschaving afhangt van de energie, waarmede zij ondanks alle moeilijkheden en gevaren trouw zullen weten te blijven aan hun ideaal. Lord Parmoor sloot zich namens de ar beiderspartij bij lord Cecil aan. BELGISCHE MACHTIGINGSWET GOEDGEKEURD. De Belgische Kamer heeft na een zitting, die meer dan een etmaal duurde, het wets ontwerp tot het verleenen van bijzondere be voegdheden aan de regeering aangenomen met 96 tegen 82 stemmen en 3 blanco. De Kamer heeft vervolgens met ongeveer de zelfde stemmenverhouding besloten uiteen te gaan tot nadere bijeenroeping. Het is een zitting geweest die de parle mentsleden heugen zal niet alleen wegens haar langen duur maar ook en vooral wegens haar bewogen verloop, meldt de Brusselsche correspondent van het „Handelsblad". Bij herhaling hebben er heftige incidenten plaats gehad, waarbij het eenmaal zelfs tot hand tastelijkheden kwam. De minister van bui tenlandsche zaken Hij mans noemde in een interruptie de Duitsche socialisten lafaards, waarop bijna de geheele roode fractie op stond en op den minister afstormde, voorop Heinen en Eekeleers. Verscheidene afge vaardigden van rechts en ook burgemeester Max schaarden zich als één man rond den bedreigden minister. Het zag er naar uit of het tot een algemeen handgemeen zou ko men. De eenige vrouwelijke afgevaardigde, de socialistische mejuffrouw De Jardin, slaakte rauwe kreten en wierp tot, groote verheugenis van het talrijke publiek op de tribune met boeken en al wat binnen haar bereik was, naar de tegenpartij. Burgemeester Max hief een lineaal op en de socialistische afgevaar digde Hubin, die een opgewonden standje is en reeds vóór den oorlog een echte vechters baas was, raakte slaags met den katholieken afgevaardigde Brusselmans. Nadat ze elkan der over en weer op muilperen hadden ge- tracteerd, konden de zaalwachters de bel- ligerenten scheiden; in de hitte van den stryd had zelfs de tafel van de stenografen eraan moeten gelooven. Zij lag met papieren en al ondersteboven. De stenografen zelf had den slechts door een overhaaste vlucht het veege lijf kunnen redden. Den geheelen nacht bleef de stemming ge spannen. Rustig werd het pas toen de com munist Jacquemotte zijn rede begon, die twee uur zou duren. De heele Kamer liep leeg en alleen d eongelukkige voorzitter bleef over om naar het gebral van den communist te luisteren. De afgevaardigden zochten zoolang hun heil in de koffiekamer en in de omlig gende restaurants, die voor deze gelegenheid den geheelen nacht openbleven. FRANSCHE ONGERUSTHEID. De gang van zaken te Genève wekt in de Parijsche pers ongerustheid voor het gevaar van weder bewapening van Duitschland. In de „Echo de Paris" overweegt Pertinax sanctiemaatregelen zooals geregeld Is in art. 16 van het Volkenbondspact, d.w.z. afzonder lijke acties van verschillende landen tot „ver dediging van hun rechten en vrijheden", resp. het verklaren van een preventieven oor log. Pertinax constateert, dat helaas geen be paalde sanctiemaatregelen zijn omschrpven. Het Rijnland kon men helaas niet bezetten zonder dat het Haagsche Hof den vasten wil van Duitschland om zijn verplichtingen niet na te komen, had geconstateerd. Het verdrag van Locarno beperkt zich tot schending van de gedemilitariseerde Rijnland-zone, zoodat ten slotte nog slechts het Volkenbondspact over bleef. Waarvoor men echter moest vree MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten zen, was juist een politieke manoeuvre van Hitler, die zich naar den vorm zou kunnen aanpassen aan de verklaring der vijf mo gendheden van 11 December jl., waarin Duitschland principieel gelijkgerechtigdheid wordt toegekend. De „Ere Nouvelle" komt tot de conclusie, dat wanneer Duitschland thans onder een of ander voorwendsel zijn bewapening zou gaan opvoeren, dat zou neerkomen op schending der verdragen. In de „Matin" verklaart senator Benazet, dat Frankrijk thans meer dan ooit den plicht heeft de wereld te kennen te geven, dat het beschermer van den vrede is en dat te Ge nève een soort moreele slag aan de Marne plaats vindt. De „République" eischt van de regeering dat zij Hitler's plannen verhindert door zelf loyale en duidelijke ontwapeningsvoorstellen te doen. FRANSCHE DIENSTWEIGERAARS. Het aantal jongelieden in Frankrijk, die wegens gewetensbezwaren weigeren hun mi litairen dienstplicht te vervullen, neemt voortdurend toe, en de militaire en gerechte lijke autoriteiten hebben zich telkens met hen bezig te houden. Onlangs heeft de mi nister van binnenlandsche zaken Chautemps, in een circulaire op het gevaarlijke karakter van dezen nieuwen vorm van desertie ge wezen. Voor het militair gerechtshof te Orleans heeft thans de reservist Armand Rolland van de lichting 1926 terechtgestaan, die als „ob- jecteur de conscience" geweigerd heeft aan de herhalingsoefeningen deel te nemen. Rol land is echter niet altijd zoo anti-militaris tisch geweest. Aanvankelijk heeft hij normaal tty zijn regiment, het 131e der infanterie, ge diend en de korporaalsstrepen verworven. Maar toen hij in de burgermaatschappij te rugkeerde werd hij een droomer, een idealist, wiens denkbeelden zich tegen elk soort mili tarisme verzetten. Hij begaf zich in de poli tiek en bij de laatste verkiezingen was hij te Troyes candidaat voor de partij van den „anti-stemplicht". Hij werd niet gekozen. Verscheidène getuigen waren tijdens het proces opgeroepen, o.a. het pacifistische oud-Kamerlid Marc Sangnier. Him getuige nissen hadden uiteraard geheel het karakter van politieke verklaringen. Het verhoor duurde kort en ook de beklaagde zelf had weinig op te merken. Hij betoogde opnieuw dat zijn geweten hem verhinderde de wape nen te dragen, dat hij precies wist. wat hij deed en de gevolgen van zijn houding ten volle aanvaardde. Kolonel Basset, regeeringscommissaris, wees er in zijn requisitoir op, dat er in Frank rijk weliswaar vrijheid van denken bestaat, maar dat men niet het recht heeft gehoor zaamheid te weigeren aan de wetten, of wet ten te aanvaarden, waarvan men kan profi teered terwijl men diegenen verwerpt, welke plichten opleggen. Armand Rolland, door mr. Claude Lévv van de Parijsche balie verdedigd, werd tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. WAT DE ENGELSCHEN VAN HITLER VERWACHTEN. De „Financial Times" schrijft, dat indien Rosenberg Hitler een nauwkeurig verslag moet geven van het gevoelen van de Brit- sche bevolking, dan rioet hij hem zeggen, dat de Britten gaarne zouden zien, dat hij zijn autoriteit zou gebruiken om een einde te maken aan de politieke wraakgedachte en het anti-semitisme, dat hij zich onthoudt van het preeken van herbewapening en den mili tairen geest in het algemeen en dat hij ver volgens aan het werk zal gaan. DE KRANS MET HET HAKENKRUIS. De krans die namens Hitler door dl*. Ro senberg bij de Cenotaaf (doodenmonument) te Londen was neergelegd, heeft wel bijzon dere aandacht getrokken. Het blijkt, dat er twee personen zijn geweest, die zich aan de zen krans, voorzien van een lint met haken kruis, vergrepen hebben. Nadat gisterenmor gen een onbekende het hakenkruislint van den krans van Hitier bij de Cenotaaf in Whitehall had afgerukt, heeft een uur later een automobilist de" krans van de Cenotaaf afgehaald en in zijn auto meegenomen. De krans werd door hem in de Theems ge worpen, waaruit ij later door de politie werd opgevischt. De kransroover was zooals gemeld kapitein Sears, een lid van de Labourpartij en voor zitter van de afdeeling van het Britsche le gioen'in Aylsham. Kapitein Sears tegen wien proces-verbaal was opgemaakt, verscneen gisteren voor den politierechter te Londen. De magistraat legde Sears- een geldboete op van veertig shilling, daarbij verklarend, dat hetgeen Sears deed „verkeerd en in strijd met de goede manieren" was. De veroordeeling geschiedde wegens opzet- teijke beschadiging van eigendom. Kapitein Sears zei, dat zijn optreden een „opzettelijk nationaal protest" was daar de regeering van Hitier een stemming aan kweekte, ter bestrijding waarvan velen onzer kameraden hun leven verloren hadden. De rechter zeide, dat de particuliere mee ning van den beklaagde hem niet aanging. De zoon van Sears heeft verklaard dat de handelwijze van Rosenberg slechts ten doel heeft het Engelsche volk zand in de oogen te strooien De laad is gedacht als protest tegen het „brutale barbarisme", dat thans in Duitschland heerscht. Rosenberg verklaarde pijnlijk verrast te zijn door het incident. Hij heeft den krans neergelegd ter eere van de gevallen Engelsche GIRO

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2