BRIEVEN UIT BELG5E Jim, de Zoon oan Hobby RADIO-RUBRIEK LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. HOOGWATER TE VLISSINGÉN kopje. Want in één ding is hij geen sikke> pitje veranderd: Hij vindt het nog altijd even fijn om te worden aangehaald. Vergeet-my-niefcje. Ik jou vergeten Stel je voor, hoe zou dat kunnen als je als schuilnaampje Vergeet-mij-nietje draagt Hoe kom je eigenlijk aan die vraag. Van Vergeet-my-nietjes gesprokenIk heb heel wat van je naamgenootjes in mijn tuin en in de bakjes voor de ramen staan. Ze zijn zoo mooi en vriendelijk met hun kleine, fijne, blauwe bloempjes. Verkoopstertje. Jij had nog eens geluk Zou je in Vlissingen ook zoo gelukkig wezen Ik ben er heel nieuwsgierig naar. Klein Duimpje. Geregend Gegoten heeft hetAlleen 's avonds heb ik mijn neus even buiten de deur gestoken. Toen regende het nog, maar o wat was het buiten mooi Wat zag alles er frisch uitEn wat rook het overal lekker. Er hing een geur van wel hon derden verschillende bloemen tezamen. Kruidje roer me niet. Dat zal me dan een heerlijke zomer worden fietsen, zwem men, buiten spelen en natuurlijk af en toe ook eens wandelen. Of ben je van plan om niet meer je beenen te gebruiken nu je een stalen rosje krijgt Athleet. Het was beter geweest als je de plaatjes gehouden had en me alleen had op gegeven, dat je de plaatjes graag wil ruilen voor postzegels. Een ruilklantje had dan naar je toe kunnen komen en jullie hadden sa men kunnen onderhandelen. Dat had het heen en weer sturen uitgespaard. Maar het is nu eenmaal gebeurd en tante Truus zal de plaatjes behouden tot er iemand met een stelletje postzegels komt opdagen. Is dat goed Ken Maynard. Is er één gup je opge geten O wat akelig en griezelig Wie is de boosdoener? Toch niet een van de andere gupjes Of moeten we er een van de zwaarddragers op aanzien Je moet er maar eens op letten wie er soms de gupjes nazit. Merk je dit van een van allen, dan is het beter, dat de boosdoener alleen wordt gezet. Die blauwe zwaarddragers zullen anders prachtig zijn om te zien. In werkelijkheid zag ik ze nooit, maar wel in het album „Mijn Aquarium" van de firma Verkade. Ken je dat ook Breistertje. Vuurwerk is altijd een prachtig gezicht. Je moet daarbij dan altijd denken aan een sprookje, waarin wonderen gebeuren. Zoo gaat het mij tenminste altijd. Jou ook Gezellig zoo'n winkelweek. Je zult heel wat keertjes langs de mooie uitstallin gen zijn geloopen. Heb je ook aan den hoe peltjeswedstrijd meegedaan Fuchsiatje. Je hebt het dus zelf nog vóór de volgende week verklapt. Alsof dat niet te begrijpen isZooiets heerlijks, zooiets moois kun je niet voor je houden. Dat moet je aan ieder, die je kent, vertellen. Mag Klein Duimpje nu ook wel eens op je fiets of houd je haar heel alleen en uitsluitend voor je zelf Professor. ,3este Prof. Vandaag neem ik de taak maar een van de vrouw over en schrijf ik je een briefje. Maar een erg vrien delijk briefje wordt het niet, hoor. Dat zeg ik je vooruit, 't me dan ook wat moois om te zeggen Prinsje, hier heb je van my een leverworst, van Moe een zak met kluifjes en van Casper een zak met koekjes Maar alles wat Prinsje ziet, géén leverworst, géén kluifjes, géén koekjes Denk .'j, dat ik al leen maar tevreden ben met papieren lekker nijen Niks hoor. Daar weet m'n vrouw van mee te praten. O, ik heb gewoon geen blafjes genoeg om te zeggen hoe verontwaardigd en beleedigd ik ben om die plagerij van jou. Nooit, nooit, nooit meer in mijn hondenbe- staan kijk ik je dan ook meer aan. Tenzij ja, tenzij je me nederig om vergeving vraagt. Dan wil ik wel weer goed wezen, want 'k ben ook de kwaadste niet. In afwachting daar van geef ik je maar vast een pootje en breng je ook nog de groetjes over van m'n vrouw. B'sjoer, waf, wafPrinsje." Corrie But. Je bent weer van harte wel kom, maar een Schrijfstertje hebben we al. Ze doet wel niet geregeld mee, maar 't zou toch niet aardig zijn als we maar dadelijk haar naampje door een ander lieten dragen. Vind je dat zelf ook niet? 'k Hoop, dat je spoedig een ander en een even goed passend naampje kunt bedenken. Groet de zusjes eens van me, ook het broertje wanneer hy ten minste belooft je niet meer opzettelijk te stooten ■'Is je aan 't schrijven bent. Zonnebloempje. Heerlijk, dat je een eigen kamertje hebt. Zooiets kan ik me heel goed voorstellen, want ik hied vroeger ook zoo veel van mijn eigen, vertrouwde, gezel lige hokje. Soms zat ik er wel eens een beetje te veel naar moeder's zin. Maar er was ook altijd zooveel te doenplantjes verzorgen, stof afnemen, den boel opruimen en als dan alles weer gezellig en schoon was, dan bleef ik er graag een poosje lezen of spelen of handwerken. Mag jij ook zelf je kamertje onderhouden Ik mocht dat wel. Behalve als het „een goede beurt" moest hebben. Dan mocht ik alleen maar meehelpen. Prins geeft zijn naamgenoot een hondenzoentje. „Wat blaft hij, „Of ik ook liever een kluifje lust dan brood Natuurlijk zegIk begrijp niet waarom we niet altijd kluifjes krijgen Engeltje. Wat is dat Staan de dahlia's ook al boven den grond Neen, bij mij is daarvan nog niets tu zien. Misschien dat de regen een handje helpt en er dezer dagen wat boven den grond komt gluren, maar nu steken alleen nog maar de grauw geworden stukjes stengel van het vorig ja..r boven de aarde. Prins is heelemaal niet bang voor regen, maar je begrijpt wel, dat de vrouw er niets voor voelt om hem bemodderd en klets nat thuis te krijgen. Dus houdt ze hem met die gietbuitjes veel liever thuis. Waschvrouwtje. Pijn, dat je van „De schoolclub" zoo hebt genoten. Dat was me het clubje wel, hè Echte branieschoppers. Maar gelukkig bezaten al die branieschop pers ook een goed hart, en dat is altijd het voornaamste. Nog wel gefeliciteerd met Mam ma's verjaardag. Mamma, u zelf natuurlijk ook. Had u een prettig dagje en heeft u met u allen braaf feest gevierd Zeg eens Wasch vrouwtje, wat heb je me nieuwsgierig ge maakt naar die versjes, die je zelf hebt ver zonnen. Stuur ze eens. Als ze dan goed zijn, krijgen ze van den zomer, als het Raadsel hoekje vacaatie heeft, een plaatsje. Hoe vind je dat? Lelietje. Wat een geluksvogeltje ben jij Wat is het voor een prijs Krullenbol. Natuurlijk mag je ook eens een raadsel insturen. Maa- zelf bedenken, hoor. Niet overschrijven uit een boekje of een andere krant. Daar is natuurlijk geen kunst aan. Hoe staat het met de hortensia Rinaldo. Groot gelijk, dat je toch maar naar binnen bent gegaan. Zoo'n poppenkast is eens een aardige afwisseling van de vele films. Ik houd wel van een poppenkast. Een poos geleden heb ik er een gezien, die „Repelsteeltje" opvoerde. Misschien ken je dat sprookje wel. Prachtig was dat. 't Was bedoeld voor kleuters, maar al ben ik lang geen kleuter meer, toch heb ik er minstens evenveel van genoten. Maar 't was niet op den Dam. Van de poppenkast daar houd ik niet omdat er een levend aapje aan meedoet en ik vind het altijd heel verkeerd om die ren kunstjes voor het publiek te laten ver- toonen. Daaraan zit vaak te veel wreedheid vast. Moedertje. Knuffeltjes voor je lieve poppenkinderen. Nemen ze je anders zoo in beslag, dat je geen tijd hebt gehad om de raadseltjes op te lossen Schoonheidskoninginnetje. Je mag de bonnetjes van het bureau van de krant ko men halen. Ze liggen al op je te wachten. Meibloempje. Voor jou liggen er ook nog Dik Trom-bonnetjes. Kor ze maar van het bureau van de krant halen. Bonnetjes en plaatjes. Een gever of geefster dm;n) we intus- schen hartelijk dank zeggen heeft ons weer wat bonnetjes gestuurd om te ver- deelen. Het zijn Hille's bonnetjes en bonnetjes voor de Jeugdbibliotheek van de firma Ko ning Co. Wie ze hebben wil, mag dit schrijven. Is er ook iemand, die vreemde postzegels heeft in ruil voor Verkade's plaatjes Zee water-aquarium en Terrarium Tonny Blan ken heeft er om gevraagd. De derde stratosfeervlucht. Het „Fonds voor Wetenschappelijk On derzoek!'. Rechts richten Hitier uitgefloten. Hommeles in de Opera. Lock-out te Verviers. Men herinnert zich het succes der twee stratosfeer-vluchten van prof. Piccard. Of schoon et aanvankelijk luidde dat deze twee verkenningen in de stratosfeer geen ander doel hadden dan het wetenschappelijk onderzoek betreffende de cosmische uitstralingen, is thans komen vast te siaan dat de genomen proeven tevens een technisch-vetenschappe- lijk doel hadden en het resultaat daarvan ook dienstig'gemaakt zal worden aan de stu die voor den bouw van stratosfeer-vlieg- tuigen. De derde stratosfeervlucht is thans in voorbereiding en zal weldra ondernomen worden door den heer Cosyns, die prof. Pic card op zijn laatste vlucht naar de strato sfeer vergezelde. De heer Cosyns is gewoon laboratorium-assistent aan de universiteit van Brussel en heeft deze week zijn brevet gehaald als luchtvaarder, zoodat hij gerech tigd is alleen met den stratosfeer-ballon op te stijgen. Men zal zich wellicht afvragen hoe het mogelijk is, dat een gewoon laboratorium assistent, een zoo aan geld en tijd kostbaar experiment kan ondernemen. Zoo min ech- tr- als prof. Piccard beschikt <"e heer Coyns c :r eenig fortuin. In een ander land dan België zouden zij dan ook moeilijk, voor de uitvoering van hun plannen, de financieele middelen gevonden hebben. Het feit dat prof. Piccard, een Zwitser, niet door Zwitserland doch door België financieel ii de mogelijk heid werd gesteld om zijn eerste stratosfeer vlucht uit te voeren, bewijst bovengenoemde meening. De geleerde, van Belgische nationaliteit of niet, die in België, op algemeen wetenschap pelijk gebied nuttige proefnemingen wenscht te doen, gaat eenvoudig naar het „Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoel:" en krijgt wat hij wenscht. Al had Prof. Piccard gevraagd om een huis, onderste-boven gebouwd of om een kanen om op de maan te schieten, het „Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek" zou er niet aan gedacht hebbe-i het hem te weigeren. Het merkwaardige dezer instelling is, dat zij hare hulp aan de geleerde en an dere begaafde mannen niet beperkt tot het absoluut noodige en op hef. -ebied ver buiten de gewone grenzen gaat. Zelfs als het te ver wachten succes van een voorgenomen proef neming twijfelachtig is, spaart men geen kos ten om het welslagen er van te bevorderen. De verschaffing der wetenschappelijke hulp middelen is geregeld als bij het uitleenen van kostbare boekwerken -oor de hoogere studies benoodigd. Zoo was tot nog voor kort Prof. Piccard officieel houder van den fameuzen stratosfeer-ballon, doch M. Cosyns, die het experiment voor wetenschappelijke doelein den wil herhalen, heeft er thans om gevraagd en zal hem in bruikleen krijgen. Hij blijft in zijn bezit en er verantwoordelijk voor, tot een ander nafcuurvorscher, bezeten met den dui vel der nieuwsgierigheid, er op zijn beurt om verzoekt. Deze wijze van hulpverschaffing heet hier officieel „het leenen van wetenschappelijke instrumenten" en streko zich uit van den stratosfeer-ballon tot den aankoop van ra dium, van de leveling van Guineesche big getjes voor medische onderzoekingen tot het uitleenen van den spiegel van Gausch en de microscoop van Leith. Dit is, in groote lijnen, het doel van het „Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek", gevestigd te Brussel. Het fonds is in October 1927 gesticht door den Koning van België zelf. „De wetenschap, weldoenster der mensch- heid en die de rijkdommen schept, is zelf doodarm", zoo klonk het slotwoord van de koninklijke rede, uitgesproken bij de oprich tingsvergadering in het Paleis der Academiën te Brussel. Zijn gift van 10 millioen francs, werd gevolgd door een nationale inzameling voor hetzelfde doel, die 125 millioen francs opbracht, terwijl de bekende industrieele fa milie Solvay, met 25 millioen francs, het ka pitaal van het „Fonds" op 160 millioen bracht. Dit werd nog onlangs verhoogd tot op 200 millioen francs, door bijdragen van de „Education Foundation" te New-York en de inmiddels opgeheven „Commission for relief in Belgium", van welke niemand minder dan Herbert Hoover president was. Het Fonds verleent niet alleen financieele hulp bij wetenschappelijke onderzoekingen door groote geleerden, doch werkt tevens me de aan de wetenschappelijke vorming van be gaafde mannen zonder of met een bescheiden universitaire ontwikkeling, ,<x>als in het ge val van den heer Cosyns blijkt. Het Fonds heeft tot eere-voorzitter den heer Hoover, oud-president der Vereenigde Staten, tot voorzitter den heer Jean Willems en tot alge meen beheerder den heer Emile Franqui, de bekende Belgische maecenas en financier. Er voltrekt zich een merkwaardige evolutie in de Belgische Socialistische partij. Zij werpt duidelijk zichtbaar het roer om naar rechts. Het consigne van den „patron" den heer Vandervelde, om op geen voorwaarde en in geen geval deel te nemen aan eenige regee ring met d.. burgerlijke parijen, wordt niet meer opgevolgd. Het woord van den grooten leider heeft zijn kracht verloren door de ver klaringen van twee andere zeer bekende so cialistische leiders, in Vlaanderen Kamiel Huysmans, burgemeester van Antwerpen, in Wallonië Jules Destrée, de bekende letter kundige, die zich hebben uitgesproken voor deelname aan een eventueel t vormen nieu we burgerlijke regeering en ondanks het ver bod van Vandervelde de leiding geven aan hun volgelingen, die han meening deelen en wier aantal met den ..ag groeit. De oorzaak van deze plotselinge wending naar rechts is te verklaren. De zoo onver wachte als algeheele vernietiging der Duit- sche sociaal-democraue en de opheffing der roode vakvereenigingen in Duitschland is ook voor het Belgisch socialisme een slag geweest die het tot ontmoediging gebracht heeft. Het verval van het socialisme in alle andere lan den is tevens een karakteristiek symptoom van de verwarring waarin hier het socialis me verkeert, welke het drijft tot meer beza digdheid en ontvankehjk maakt tot de wel willendheid om met rechtsche partijen samen te werken. In rechtsche politieke kringen schijnt men echter op deze welwillendheid tot nog toe weinig prijs te stellen. Het is maar in de bioscoop gebeurd. En er is proces-verbaal van opgemaakt. Doch plot seling hebben alle Brusselsche bladen het voor de overtreders opgenomen. Zij zijn geen overtreders, beweren de juristen, by hoog en laag. Het feit heeft een precedent. Eenige weken geleden floten twee anti-militairisten in een bioscoop, na het vertoonen eener mi litaire parade. Zy werden eveneens verbali- seerd doch door den rechter vrijgesproken. Men mar derhalve fluiten in de bioscoop. Het probleem is opgelost. Nu kan de crisis niet lang meer duren Als de verwondering in onze dagen, waarin men zich over niets meer verwonderd, geen groote dwaasheid geworden wa zou het ver bazing wekken dat men over een dergelijke kwestie de interventie van den rechter inriep. Reeds de oude Latijnen applaudisseerden of floten voor de goedkeuring of de verwerping van een nieuw stuk, in een theater opge voerd. De bioscopen willen onder de theaters gerekend worden. Welnu, het recht geldt ook voor de bioscopen. Het is een onmiskenbaar recht, ons door Plautus en Terentius ver leend en derhalve even oud als zij. Aldus re deneeren de Brusselsche juristen Zoo goed in de bioscoop als i*. het theater, twee uitheemsche namen voor instellingen die alle twee vallen onder het door het Ne- derlandsche woord aangeduid begrip „schouwburg", is het geoorloofd, na de ver tooning wel te verstaan, zijn instemming te betuigen door handgeklap. Vroeger werd het applaus, na de opvoering eener première met een twijfelachtig succes, wel eens afgedwon gen door den roep vyn den theater-direc teur„Welnu, applaudisseert!" Hij zei,voor zichtig genoeg, niet „welnu, fluit" want deze aanmoediging was meestal niet noodig om, na een minuut van pijnlijk en veroordeelend zwijgen, een oorverdoovend fluitconcert te vernemen. Er is van dit ongeschreven recht, door Justinianus vergeten in de Romeinsche code op te nemen omdat het toen reeds een algemeen gebruik was en geen voorschrift behoefde, echter maar al te veel misbruik gemaakt. O die debuutavonden in do provincieWij hebben ze meegemaakt te Mons in de Stads- opera (thans opgehevencris'-'» en in de Opera te Verviers. Bij het begin van het sei zoen mocht het publiek stemmen voor het engageeren der artisten. Wat een fluitcon certen hebben er arme debut ,nten al niet aan moeten hooren. Wij herinneren ons nog het komische en toch ook wee droeve voor val van den jongen Marseillaan, die heele maal uit de Fransche midi gekomen was om zich te Verviers, aan de Opera, publiekelijk te doen engageeren. Hij zong voor zijn de- door G. TH. ROTMAN. Nog nauw'iijks zijn zij beiden binnen, Of rrr de luchtreis gaat beginnen. Jim echter denkt: „Tc Ga mij verstoppen Want krijgen ze mij in de doppen, Dan word ik bij mijn vel gepakt En, hopla uit het raam gesmakt En 'k weet niet, of ik bij zoo'n val Wel onbeschadigd blijven zal. Docli na verloop van twee, drie dagen Begon de honger hem te plagen; Hij hoorde, hQe de doctor belde En brood met kaas en melk bestelde, Waarop de man zijn plaats verliet Waarom ja, kijk, dat weet ik niet Maar onderwijl wérd keurig net Al het bestelde klaargezet. (Dinsdag vervolg.) buut een aria uit „La Favorite" van Doni zetti. Maar och arm, zijn stem was „trop gros" te dik, heette het en hy werd, na zijn optreden, op een minutenlang fluitconcert onthaald. Het heftig karakter van den jeug digen Marseillaan kon zooveel minachtende veroordeeling niet verdragen. Woedend trok hij een zijner schoenen uit en wierp hem, vanaf het podium, met kracht tusschen het publiek, waar hij een dame gevoelig aan het gelaat verwondde. Zoodat het mislukte optre den van den jongen tenor besloten werd met zijn arrestatie, wegens openbare geweldple ging en mishandeling. De luidruchtige flui ters echter, die den armen debutant tot woede brachten, pleegden geen geweld. Zoo luidt hier de wet in het theater. Het huidig conflict in de textiel-industrie te Verviers, waardoor 7000 fabrieksarbeid sters „fileuses" (spinsters) en „trieuses" (wol- kamsters) van het werk uitgesloten werden, is een uitvloeisel van de sociale wetgeving op het gebied van vrouwenarbeid. Tot voor kort werkten de vrouwen in de kamgarenspinne- rijen te Verviers in twee dagploegen, ieder gedurende acht uur, de een vanaf 5 uur 's morgens met een half uur rust tot l/2 uur 's middags, de tweede vanaf l'/2 uur 's na middags met een half uur rust tot tien uur 's avonds. Tusschen xC uur 's avonds en 5 uur 's morgens is het, door de Conventie van Washington, bij de wet verboden, vrouwen in de fabrieken arbeid te doen verrichten. Op zekeren dag echter weigerde de ochtend ploeg nog langer des morgens om 5 uur te beginnen en ging de fabriek niet binnen voor zes uur, ->m dan ook des namiddags een uur langer te werken. Daardoor zou echter de tweede ploeg tot el" uur 's avonds hebben moeten blijven, hetgeen onmogelijk was. Vandaar de weigering der werkgevers, om aan het plotseling opgekomen verzoek dor werksters te voldoen de eerste pioeg moest 's morgens om vijf uur of heelemaal niet meer beginnenDoor de daarop volgende weigering der arbeidsters is de eerste ploeg thans van het werk uitgesloten, waarmede ruim 7000 werksters in de lock-out betrokken zijn. Dit aantal zal waarschijnlijk nog aan merkelijk uitgebreid .orden, omdat de werk gevers, als represaille-maatregel tegen een solidariteitsstaking uer arbeidsters van de Verviersche textielfabrieken N.V. Ivan Si- monis, ook de tweede ploeg uit willen slui ten. Daardoor zou echter zulk een stagnat'.e in het textiel-bedrijf ontstaan dat overal het werk zou moeten worden stilgelegd bij gebrek aan materiaal en derhalve ook het manne lijk personeel slachtoffer der lock-out zou worden. Het verloop der uitsluiting is verre van kalm. Maandagmorgen is de groot-industrieel André Peltzer voor het raadhuis in de Ver viersche voorstad Hodimont, door de uitge sloten werksters die als razend furies waren, gemolesteerd en mishandeld, terwijl ook de commissaris van politie, de heer Strivai en de inspecteur, de heer Deru, ernstig mishan deld werden. W. v. M. Maandag 15 Mei. Hilversum, 296 M. Algemeen programma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Concert. 11.00 Declamatie. 11.15 Concert. 11.45 Declamatie. 12.00 Orkest. 12.30 Orkest. 1.00 Concert. 1.30 Orgelspel. 2.30 Or kest. 3.00 Declamatie. 3.20 Orgelspel. 3.30 Orkest. 4.00 Orgelspel. 4.45 Voor de kinderen. 5.15 Gramofoonplaten. 6.00 Orkest. 6.45 De clamatie. 7.00 Concert. 7.40 Muzicale cause rie. 7.59 S.O.S.-berichten. 8.00 Concert. 9.00 Voordracht. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramo foonplaten. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Causerie. 3.15 Knipcur sus. 3.30 Modecursus. 4.00 Zeemansuurtje. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Liederen. 6.15 Gramo foonplaten. 6.30 Vragenuurtje. 8.00 Gewijde muziek. 9.30 Vaz Dias. 9.45 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel. 1.05 Orkest. 2.05 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 3.20 Concert. 3.45 Voor de scholen. 4.00 Dansorkest 4.50 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen. 7.10 Lezingen. 8.35 Orkest. 10.25 Voordracht. 10.30 Dansmu ziek. 10.35 Verslag bokswedstrijd. 10.45 Dans muziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 en 7.40 Orkest. 8.20 Ope rette „Ein Walzertraum". Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.50 Concert. 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest. 9.05 Tooneel. 9.20 Volksliederen. 10.50 Orkest. Langenberg, 473 M. 7.30 Gramofoonpla ten. 12.20 en 1.20 Concert. 4.50 Orkest. 7.20 Zie Zeesen. 8.25 Orkest. 9.20 Gevarieerd pro gramma. 10.50 Concert. Brussel, 338 M. 12.20 Orkest. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Orkest. 6.50 Orkest. 8.20 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Orkest. 5.20 Concert. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest. 10.30 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 8.20 Gevarieerd pro gramma. 9.35 Concert. 10.35 Berichten. 11.50 Orkest. EEN MOOIE BRON VAN INKOMSTEN. In het jaar 1932 heeft de Eftgelsche om- roepmaatschappij ongeveer 2/2 milioen shil ling betaald aan auteursrechten en opvoe ringsrechten voor door haar voor de micro foon gebrachte werken. TELEVISIE IN ENGELAND. Volgens een schatting van de Union Inter nationale de Radiodiffusion zijn er op het oogenblik in Engeland tusschen de 15.000 en 20.000 televisie-amateurs. RADIO-KEUKEN. Het Amerikaansche station WSM heeft in de studio een volledige modern uitgeruste keuken geïnstalleerd, teneinde het effect van de tweemaal wekelijks plaatsvindende radio kookcursussen te verhoogen. De leidster van deze cursussen bereidt zelf de spijzen, terwijl zij voor de microfoon de noodige inlichtingen en verklaringen geeft. Bovendien zullen de luisteraars toegang hebben tot de radio-keu ken, teneinde zich door proeven van de kwa liteit der baksels, braadsels en kooksels te overtuigen. MELODIE TROEF! Nadat de Deutschlandsender, de zender Berlijn en de Silezische zenders het voorbeeld hebben gegeven, zijn thans ook de zender- groepen Munchen en Frankfort ertoe overge gaan een melodieus pauzeteeken in'te w eren. De Beiersche omroep brengt als pauzeteeken de klokken uit „Parsifal"de Zuid-West- Duitsche omroep met de zenders Frankfort a.M„ Cassel en Trier, koos 2 maten uit het bekende lied „Es braust ein Ruf wie Domer- hall", nl. Zum Rhein, zum Rhein, zum deut- schen Rhein. Ook de Noord-Duitsche omroep zal voor haar zenders een melodieus psuze- teeken voeren. Het schijnt, dat ook Oostenrijk zich in de golf van melodieusheiddie door den omroep vaart, zal storten. Wij vernemen tenminste, dat bij de ingebruikneming van den Bisam- bergzender het getik van den Weenschen wekker zal vervangen worden door de eerste maten van de beroemde Strausswals „An der schonen blauen Donau" terwijl de ver schillende bondsstaten bij eigen uitzendingen een voor hen karakteristiek pauzeteeken zul len bezigen, bestaande uit een fragment van het plaatselijke volkslied. Mei uur Zondag 14 8.15 Maandag 15 9.16 Dinsdag 16 9.18 n Mei Zondag 14 4.22 16.48 Maandag 15 6.23 18.4S

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 12