Man en vrouw zijn één RECHTSZAKEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK De geheimzinnige lamp. aanmerking kwam om onder de vrijwillig dienende militairen te worden opgenomen, maar de minister dacht er anders over, sprak zijn afkeurend oordeel uit over de gevolgde handelwijze en voegde daarbij de order, dat men zich in den vervolge te onthouden had van het instellen van een onderzoek naar de politieke richting van een sollicitant. Vergelijkt men daarmede de jongste maat regelen van den minister van defensie, dan mag met Brederode zeker gezegd worden dat „het kan verkeeren", maar dan rijst ook de vraag of van regeeringszijde wel al het mo gelijke gedaan is, om de weermacht te orga- niseeren tot een alleszins betrouwbaar ge- zagsinstrument. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens met een rijwiel de linker zijde van den weg houdenC. v. L. te Mid delburg f 5 b. s. 5 d. h.met een motorrij tuig in een bocht niet de rechterzijde var- den weg houden F. L. V., te Vlissingen, vrij spraak met een motorrijtuig rijden, terwijl eenig wiel niet voorzien is van een rubber band of van een gladden metalen band J. P. te Meliskerke 3 b. s. 3 d. h.de voortge zette overtreding, straatschenderij J. L. F. te Koudekerke 15 b. s. 10 d. h.openbare dronkenschap op den openbaren weg bevin den J. B., J. B., beiden te Middelburg, ieder 15 b. s. 15 d. h.G. S. te Middelburg 10 b s. 10 d. h.overtreding loterijwetJ. D A. J., W. D., allen te Middelburg 5 b. s. 5 d. h., met verbeurdverklaring der toffees uit lokken overtreding crisis-zuivelwet 1932 P. J. te Vlissingen, geen straf toegepast in ver hand met de in casu geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden waaronder het is begaanA. L. te Zoutelande f 10 b. s. 5 d. h.te Middelburg wateren buiten de bakken L. J. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h. te Middelburg zonder vergunning venten H. J. D. te Luik (B.) thans verblijvende te Mid delburg 3 b. s. 3 d. h.idem te Vlissingen H. J. J. D., zonder vaste woon- of verblijf plaats, thans verblijvende te Middelburg 10 b. s. 10 d. h.H. J. J. D., als voren 15 b. s 10 d. h. Overtreding van de winkelsluitingswet. Gisteren hebben zich in hooger beroep voor de Rotterdamsche rechtbank 18 banketbak kers te verantwoorden gehad, die allen door den kantonrechter te Rotterdam waren ver oordeeld wegens overtreding der Winkelslui tingswet, namelijk het openhouden van hun winkel op den Zondag vóór Sinterklaas, op uren dat dit verboden was. Het O.M. eischte, herinnerend aan de uit spraak van de Rotterdamsche rechtbank in de zaak-Jamin, bevestiging van alle vonnis sen. Voor de 12 verdachten, die verschenen wa ren, trad als verdediger op mr. H. W. i. van Toen. Deze heeft er in zijn uitvoerig pleidooi op gewezen, dat banketbakkers, geen revolu- tionnairen, maar orde- en vredelievende menschen zijn en heeft, mede verwijzend naar de pleidooien in de zaak-Jamin, ontslag van rechtsvervolging verzocht. Afscheid. Ds. H. J. Hak te Alkmaar, vroeger te Dom burg, die het beroep naar Arnhem heeft aangenomen, heeft Zondag afscheid geno men van zijn tegenwoordige gemeente, met een tekst ontleent aan Efeze 423. Den scheidenden predikant werd toege zongen Psalm 1343. Algemeene Synodale Commissie. De Algemeene Synodale Commissie der Ned. Hervormde Kerk is gisteren te 's-Gra- venhage in het gebouw der Algemeene Sy node bijeengekomen. De president, dr. G. J. Weyland, dankte voor de blijken van deelneming door hem ontvangen bij het overlijden van zijn echt- genoote. Aan den secretaris werd dank betuigd voor bet verslag der afgedane zaken. Verschillende stukken zyn ingekomen, welke betrekking hebben bepaaldelijk op de kerkelijke toestanden in Duitschland. De Algemeene Synodale Commissie is van oordeel, dat het niet op haar weg ligt, zich in dit stadium te mengen in aangelegenhe den van een ander land. Intusschen zullen de stukken aan de commissie voor corres pondentie met buitenlandsche kerken ter kennisneming worden toegezonden» In behandeling kwam de rekening van het fonds voor noodlijdende kerken en personen. H. M. de Koningin heeft weder 2000 aan dit fonds geschonken. Het blijkt, dat sinds het vorig jaar de collecten met ruim 2300 zijn verminderd. Zij bedroegen in 1932 21.016.66 (in 1931 23.404.79). In 1933 is voor kleine toelagen aan ge meenten en personen f 11.085 en voorgroote toelagen 24.915 uit dit fonds beschikbaar. Prov. Synode der Geref. Kerken. Tot afgevaardigden naar de Provinciale Synode der Geref. Kerken werden op de gisteren gehouden vergadering der classis Middelburg benoemd primi de predikanten A C. Heij en D. Scheele en de ouderlingen K Polderman en J. Bosselaar en tot secundi de predikanten A. Koning en J. C. Kuiper en de ouderlingen C. P. Pouwer en J. Marijs. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Enschedé ds. H. Hoogendoorn te Zierik- zee. Geref. Gem. Tweetal te Aagtekerke ds. M. Hofman te Krabbendijke en ds. A. Verhagen te Middelburg. Bedankt voor het beroep naar Ter Neuzen dr. J. D. Barth te Borsselen. Examen-commissies. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft o.a. benoemd in de commissie voor het afnemen van het examen in de Fransche taal tot lid en ondervoorzit ter S. A. Leopold, leeraar aan de R.H.B.S te Goes en tot lid dr. H. de Noo, directeur der R.H.B.S. te Vlissingenvoor de Duitsche taal tot lid A. Petermeijer, leeraar aan het gymnasium en de R.H.B.S. te Middelburg, en tot plaatsvervangend lid dr. F. C. A. Phi lips, leeraar aan de R.H.B.S. te Oostburg. Opheffing van 8 openbare scholen. Door Burg. en Weth. van Amsterdam wordt aan den gemeenteraad voorgesteld tot opheffing van 8 openbare scholen, welke scholen reeds jaren achtereen geen nieuwe leerlingen behoeven op te nemen en hebben dientengevolge alle nog slechts een klasse van het zesde leerjaar. Een internaat aan de zeevaartschool te Groningen. Door Burg. en Weth. van Groningen wordt aan den gemeenteraad voorgesteld tot op richting van een internaat aan de Zeevaart school. Burg. en Weth. betoogen de wenschelijk- heid, dat alle Jddelen te baat worden ge nomen om het aantal leerlingen der school zoodanig cp te voeren, dat de verschillende cursussen en afdeelingen althans de door den minister voorgeschreven minimum bezetting zullen tellen. Voorgesteld wordt nu dat door de gemeente wordt aangekocht het hotel „Frascati Noord", welk gebouw op betrekkelijk eenvoudige wijze voor het aangegeven doel kan worden ge schikt gemaakt. VOETBAL. Doordat verschillende clubs, voor welke oorspronkelijk wedstrijden waren vastgesteld, gebruik maakten van hun recht tot het vra gen van uitstel in verband met de interna tionale ontmoeting NederlandBelgië, moes ten deze ontmoetingen alle tot later verscho ven worden. In de promotiewedstrijden om een plaats in de tweede klasse wist Boeimeer thuis van Zeelandia te winnen. Dit is nu de tweede ne derlaag van Zeelandia, zoodat de kans op herovering van het tweedeklasserschap zeer miniem is geworden. De cijfers 43 in den wedstrijd BoeimeerZeelandia wijzen op zeer weinig krachtsverschil. Alliance vangt Zon dag as. haar program van degradatiewed strijden aan.. Middelburg behaalde thuis een zeer groote overwinning op Juliana en bewees daardoor weinig lust te gevoelen haar plaats in de le klasse te ontruimen. Het zal een heele toer blijken voor de andere gegadigden Middel burg haar plaats te ontnemen. In het oorspronkelijk vastgestelde program dezer wedstrijden voor de eerstvolgende we ken zijn enkele veranderingen aangebracht, ook wat het door Middelburg te spelen pro gram betreft, waarop we nader terugkomen. INSIDER. Postduiven. Zondag 7 Mei hield de postduivem'ereeniging „de Vriendenkring" haar wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk). De prijzen werden als volgt behaald le, 7e, 17e, 26e, 31e, 36e en 38e pr. H. Ots 2e pr. A. Geene 3e pr. J. van Gemert4e, 11e, 24e en 25e pr. M. C. de Buck 5e, 6e, 13e, 20e en 27e pr. J. A, van Gemst8e pr. J. Dierikx9e, 12e en 34e pr. gebr. De Ridder 10e en 16e pr. A. Knuijt14e, 18e en 19e pr. K. Marijs 15e, 28e en 37e pr. S. M. Z.21e en 29e pr. H. Peters 22e pr. gebr. Peters 23e pr. G. Ven- tevogel30e en 33e pr. G. Jacobs 32e pr. D. L. de Koster en 35e pr. J. S. Stand kampioenschap eerste vüf deelne mers luidtH. Ots 285 p.M. C. de Buck, 221 p.G. Jacobs 195 p.gebr. De Ridder 191 p.gebr. Peters 172 p. Zondag wedvlucht uit Hélle. Een mislukte roofover val. Gisterenmiddag omstreeks drie uur hebben twee jongemannen een overval ge pleegd op de 58-jarige winkelierster mej. G. Letink in haar ijzerwinkel aan de Maretak straat te Rotterdam. Bij de komst van jon gemannen bevond de juffrouw zich alleen in den winkel. De bezoekers vroegen om een m hun lof over „Zij"-crème. Zij is inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 2075 cent. duimstok en toen zij er een liet zien zeiden zij „neen, die is te goedkoop". De juffrouw is daarop uit de étalage een anderen duim stok gaan halen, en daarvoor moes, zij om de toonbank heen naar den voorkant van den winkel gaan. Ook deze duimstok bleek niet duur genoeg te zijn, cn toen de juffrouw naar de toonbank terugliep, heeft eer van de jonge mannen haar beet gegrepen en op een stoel achter de toonbank geduwd. Hij heeft haar keel daarbij dichtgeknepen en bovendien pro beerde hij haar haar rok in den mond te duwen, teneinde schreeuwen te beletten. Hierin is hij evenwel niet geslaagd. De juf frouw schreeuwde luidkeels om hulp en zij trachtte den jongenman te bijten en te schoppen. Intusschen probeerde de andere jongeman de cassa die op de toonbank stond, weg te halen. Deze cassa een houten bakje stond echter vastgespijkerd en was boven dien op slot, zoodat het hem niet gelukte de cassa mee te nemen. De beide jongelui zijl. zonder dat zij iets gestolen hadden den winkel uitgevlucht en de juffrouw liep hen na. Maar op den drem pel gekomen is zij tengevolge van haar op winding flauw gevallen. Inmiddels waren bu ren en voorbijgangers te hoop geloopen voor den winkel, maar wel bemoeide men zich met de vrouw, doch de beide jongelui werden slechts door een man gevolgd. In de Oda- straat voegden zich voorbijgangers bij den achtervolger, doch de vluchtelingen waren toen verdwenen. Korten tijd later kwam er een man uit een winkel in de Odastraat, die opvallend zenuwachtig deedhet publiek heeft hem omsingeld en de eerste achtervol ger meende in hem zeer pertinent een van de jongens te ontdekken die in dsn winkel den overval hadden gepleegd. De aangehoudene is aan de politie over geleverd. Nadat een dokter de winkelierster, die krabwondjes aan den hals had opgeloopen, had geholpen, is zij naar het politiebureau aan de Paul Krugerstraat gegaan, waar zich inmiddels ook de aangehouden man bevond. Daar heeft zij in den aangehoudene een 33-jarige betonwerker een van de mannen herkend die bij haar in den winkel waren geweest. Daarop is de aangehoudene overge bracht naar het politiebureau aan de Nas- saukadehij ontkende evenw~! den overval te hebben gepleegd. Dr man is opgesloten. ADe politie wist dat de aangehoudene met twee jongelui geregeld omgang ha l en boven dien had men van buren van de winkelierster vernomen dat er vermoedelijk drie menschen bij den overval in het spel waren, want ge- ruimen tijd voor de overval was gepleegd, had men drie jongemannen in de buurt van den winkel zien rondslent sn. Er zijn re chercheurs gegaan naar de woning van een van deze jonge menschen en toen die niet thuis bleek te zijn, heeft de rechercheur zoo lang gewacht tot hij thuis kwam en hem daar aangehouden en naar het politiebureau aan de Nassaukade gebracht. De derde verdachte heeft men aangehouden in de woning van den jongen man die het eerste aangehouden werd. Alle dri ontkenden aanvankelijk dat zij iets met den overval in de Maretakstraat uitstaande hadden. De drie aangehoudenen zijn gisterenavond nog door de politie gehoord en tenslotte heb ben zij een volledige bekentenis afgelegd. Een brutale roofover val te Steenbergen. Maan dagavond te ongeveer half twaalf werd bij den alieenwonenden ruim 70-jarigen heer W. van de Kar aan de Wipstraat te Steenbergen aan de deur geklopt. Toen de heer v. d. Kar opengedaan had, drong een hem onbekend persoon de woning binnen, terwijl een tweede persoon, die blijkbaar zijn weg door het var kenshok had gevonden, langs de achterzijde de woning binnengekomen bleek tc zijn. Door beide personen werd de heer v. d. Kar om afgifte van zijn geld gevraagd en toen de bejaarde man hiertoe niet goedschiks bereid bleek, werd hem een klap op het hoofd toe gebracht, waardoor een gapende wonde ont stond. De heer v. d. Kar bleek intusschen noch voor bedreiging, noch voor mishandeling te zwichten en in plaats van den indringers zijn geld af te geven, begon hij luidkeels om hulp te roepen, waarop de onverlaten het hazen pad kozen. De onmiddellijk gewaarschuwde rijks- en gemeentepolitie is direct met behulp van een speurhond van de Hoevensche politie een onderzoek begonnen, hetgeen tot dusverre nog geen resultaat heeft opgeleverd. De schipbreuk van de „R o u s 1 a n d". Drie overlevenden van het vergane Sowjet-Russische reddings schip „Rousland", dat op 24 April in een he- vigen storm nabij de Zuidkaap is gezonken, zijn met den Noorschen robbenvanger „Rin- gesael" te Tromsoe aangekomen. Deze drie manschappen, van wie men aan vankelijk had aangenomen, dat zij eveneens waren omgekomen, waren door den robben- vanger in een reddingsboot drijvende gevon den. Zij bevonden zich allen in een deerlij ken toestandhun beenen waren geheel be vroren en zullen moeten worden geampu teerd. Aan een Reuter-correspondent verhaalde een der geredden, dat zü 5 dagen lang op zee hadden rondgedreven. Toen zij op 1 Mei door de „Ringesael" wer den opgemerkt, lagen zij volkomen uitgeput en als dooden in de reddingsboot. Toen zij aan boord van de „Ringesael" wa ren gebracht, zette deze terstond koers naar Spitsbergen, doch kon door den hevigen storm dit eiland niet bereiken, waarop naar Noorwegen werd koersgezet. Eerst nadat de Russische schipbreukelingen langdurig door de matrozen van de „Rin gesael" waren behandeld, ontdooiden hun verstijfde ledematen eenigszins. Aanvankelijk waren zij met vijf man in de reddingsboot geweest, doch Vorosonoff, de machinist van de „Rousland", was na een dag van hevig lijden overleden. De kapitein Klujeff van de „Rousland", die eveneens in de reddingsboot had plaatsgeno men, had verklaard aan een plotselingen dood de voorkeur te geven boven een langzamen dood door bevriezen. Hij had zijn geweer genomen, zich zelf doodgeschoten en was daarop in zee gevallen. Het handelsgenie. De baas ging met pensioen en het personeel be sloot hem een radiotoestel cadeau te doen als souvenir. Van ieder der 8000 werknemers inde de organisator 6 d.dat gaf in totaal 200. Hiervoor kocht hij tegen grossiersprijs siga retten. Uit al de doosjes nam h'_ het bon netje en al die bonnetjes wisselde hij in voor een radiotoestel, dat het personeel den baas aanbood. Ieder van de 8000 werknemers kreeg voor zijn sixpence een doosje sigaretten en de organisator streek bovendien de korting voor de groote bestelling op. Vijf menschen verbrand. In de boerderij van den landarbeider Lau- terbach te Ullersdorfdistrict Glatz, is Maan dagavond een brand uitgebroken, waarbij het woonhuis, de stallen en de schuren een prooi der vlammen werden. De vier kleine kinderen van den eigenaar, alsmede zijn vader, zijn in de vlammen omgekomen. Lauterbach en- zijn vrouw werden zwaar gewond. De oorzaak van den brand is nog met vastgesteld. Donderdag 11 Mei. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramo- foonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonplaten. 10.00 Knipcursus. 11.30 Zang. 12.00 Orkest. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30 Pianorecital. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramo foonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zang. 5.00 Verhalen. 5.30 Orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Orkest. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kinderkoor. 9.30 Tooneel. 9.50 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoon platen. Huizen, 1875 M. 8.00 K.R.O. Gramofoon platen. 10.00 N.C.R.V. Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 K.R.O. Godsdienstig halfuur. 12.15 Orkest. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Zang. 5.45 Cursus. 6.15 Causerie. 6.45 Knipcursus. 7.15 Gramofoon platen. 7.30 Journalistiek overzicht. 8.00 Or gelconcert. 9.00 Lezing. 9.30 Gramofoonpla ten. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelspel. 12.50 Orkest. 1.20 Voor de scholen. 2.20 Ves- We hebben jelui wel eens meer verschillen de tooverkunstjes en andere geheimzinnige dingen onthuld en geleerd hoe je die kunt nadoen, waarbij je dan tegelijkertijd op een aardige manier aan het knutselen kon gaan. Maar het kunstje, dat we jelui nu gaan leeren is heel bijzonder om nog een andere reden, namelijk doordat dit kunstje eigenlijk gezegd geld waard is en handige knutselaars, die tegelijkertijd over koopmantalenten be schikken, er ook nog wel iets mee kunnen verdienen. Natuurlijk is dit niet noodzake lijk de liefhebberij in het knutselen moet natuurlijk hoofdzaak blijven. Maar aan den anderen kant kan de „geheimzinnige lami>" per. 3;i0 Voor de scholen. 3.25 Orkest. 4.05 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Bédel 'm. 5.50 Viool en piano. 6.15 Causerie. 6.45 Berichten. 6.50 Causerie. 7.20 Hoorspel. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Concert. 9.35 Opera. 10.45 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Orkest. 12.25 Piano. 12.55 Orkest. 5.50 Gramofoonplaten. 6.40 Orkest. 7.20 Concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.20 Orkest. 8.50 Gramofoonplaten. 9.40 Kwartet. 10.10 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.35 Gramofoon platen. 11.20.Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gra mofoonplaten. 3.50 Orkest. 7.50 Concert. 8.20 Orkest. 9.50 Geneert. Brussel, 338 M. 11.20 Orkest. 12.30 Gra mofoonplaten. 4.20 en 5.50 Orkest. 7.20 Con cert. 8.20 Orkest. 9.30 Gramofoonplaten. 508 M.11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Or kest. 4.20 Concert. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Orkest. 7.20 Orkest. 8.20 Concert. 9.30 Gramo foonplaten. DE BISAMBERG-ZENDER. Zooals wij reeds berichtten, zal de officieele ingebruikneming van den nieuwen Oosten- rij kschen krachtzender op den Bisamberg op Zondag 28 Mei a.s. plaats vinden. De proef- uitzendingen zijn sedert eenige dagen te hoo- ren. De vorige week werd van de bij de tech. nische beproeving gebezigde kunstmatige an tenne omgeschakeld op den antennemast. De allereerste uitzendingen waren ongemoduleerd en dienden voor de juiste afstemming van den zender, waarbij de Oostenrijksche om- roepmaatschappij op verschillende plaatsen veldsterkte-metingen heeft verricht, tenein de vast te stellen of de verkregen veldsterkte overeenstemt met welke vereischt wordt. Te genwoordig wordt bij de proefuitzendingen de draaggolf gemoduleerd, zoodat de zender kan worden gehoord. De voorkopige uitzen dingen zullen gedurende de heele maand Mei worden voortgezetzij vinden plaats in de uren buiten het gewone omroepprogramma, dat is des morgens ongeveer tusschen 9 en 10 uur, in het begin van den namiddag en des avonds na sluiting. EEN NIEUW PORTUGEESCH STATION. lederen Dinsdag-, Donderdag- en Zondag avond zendt vanaf omstreeks half negen, 9p golflengte 433 meter, een nieuw Portugeesch station, dat in vier talen omroeptPortu geesch, Spaansch, Engelsch en Franseh. De zender meldt zich in het Franseh als volgt „Allo ici la station portugaise CT1CM, prés de Lisbonne". TOULOUSE HERSTELT ZICH. Nu de toestemming vcor de ingebruikne ming van den klaarstaanden sterken omroep- zender te St. Agnan niet afkomt, wordt in Toulouse met mén en macht gewerkt om het oude zendgebouw, dat onlangs door brand, werd verwoest, weer bruikbaar te maken. Volgens mededeeling van de leiding van Radio Toulpyse zal binnen afzienbaren tijd weer met de uitzendingen begonnen kunnen worden, al kan cp het oogenbük een bepaalde datum nog niet worden aangegeven. in de étalage van een winkel een heeleboel kijkers trekken, waardoor de winkelier zoo'n „geheimzinnige lamp" zeker graag zal willen bezitten. Wat is er nu voor geheimzinnigs aan die lamp Wel, je loopt bijvoorbeeld langs een winkel en ziet daar in de étalage gewoon op den grond of op een plankje, een glas staan, waarin een electrische lampje met matglazen' bol ligt. En terwijl nu het schroefeinde van dat lampje boven het glas uitsteekt en ieder een kan zien, dat de lamp met dit schroef einde nergens contact maakt met een electri sche leiding, brandt de lamp tochAls dat nu niet geheimzinnig is, een electrische lamp, die oogenschijnlijk nergens stroom vandaan krijgt en die toch brandtEn wat is nu de oplossing van dit raadsel Eenvoudig dit In het glas is van onderen in den dikken bodem een gat gemaakt, (hiervoor gebruik je een goedkoop drinkglas en bewerkt dat met een goeden glassnijder)Ook de plank, waarop het glas staat, heeft een gat. Door dat gat, en het gat in het glas, is de werke lijke schroeffitting van de lamp gestoken. Onder de plank, onder de étalage dus, is deze lamp eenvoudig met een gewone fitting aan een draad naar een stopcontact verbonden. Dit alles ir echter onzichtbaar voor den toe schouwer. Om nu echter den indruk te wek ken, alsof het schroefeinde van de lamp in het glas naar boven steekt, heeft een een voudig het schroef einde van een kapotte lamp afgeslagen en dat met een weinig ce ment aan den lampbol bevestigd. Dit is dus een loos schroefeinde, dat nergens toe dient, dan alleen om de toeschouwers bij den neus te nemen. Dit is het mysterie van de geheim zinnige, brandende lamp De volgende opgaaf verschijnt op Woensdag 24 Mei a.s Nadruk verboden. Alle rechten voorbehouden. Copyright „Everyday Mechanics".

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6