Vlissiipiie Courant TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. BINNENLAND 5^^ A L I T E I T E N IliÉ van de van Woensdag 10 Mal 1933. No. 110. ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen ter openbare kennis, dat vanaf Maandag 15 Mei 1933, dö wettelijke tijd met één uur vervroegd wordt. De overgang geschiedt in dezer voege, dat, wanneer de middelbare zonnetijd van Am sterdam twee uur aanwijst in den nacht van 14 iep 15 Mei 1933, het wordt geacht drie uur in den nacht te zijn. Mitsdien moeten alle klokken om 2 uur in den nacht van 14 op 15 Mei 1933 (of wanneer men zich op 14 Mei 1933 des avonds ter ruste begeeft) één uur vooruit gezet worden. Vlissingen, 10 Mei 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL L.S. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen maken bekend, dat vanaf Maandag 8 Mei tot en met Zaterdag 20 Mei e.k. gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen ter gemeen te-secretarie le Afdeeling (Kamer 7) iederen werkdag van 912 /2 uur en van 2—5^ uur (Zaterdags alleen van 9 tot 12 uur). Het nieuwe schooljaar begint .1 September 1933. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die vóór of op 1 September 1933 zes jaar zijn ge worden. Zij, die in het bezit zijn van een trouwboek je, worden verzocht dit by de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 10 Mei 1933. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofgangers. De Burgemeester van Vlissingen maakt be„ kend, dat het onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der dienstplicht wet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Vlissingen in de voorm. kazerne Willem III op Donderdag 1 Juni 1933, van d,es voor- middags wy2 uur tot des namiddags 3 uur. Zie verder de toegezonden persoonlijke oproe ping. Wie bij het onderzoek moeten verschijnen. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot-verlof gangers, ingelijfd voor een der lichtingen 1921 en 1924, Zij, die voor een dezer lichtingen zijn inge lijfd, maar ten gevolge van uitstel of om een andere reden d'e eerste oefening te gelijk met een latere lichting hebben volbracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek onderwer pen, voor zoover zij althans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelnemen de dienstplichtigen van de genoemde lichtin gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan a. als verzorger bij den rijkspostduiven- dienst b. als hoefsmid bij de infanterie c. in verband met erkende gewetensbezwa ren. Wie niet bü het onderzoek behoeven te verschijnen. Aan het onderzoek nemen niet deel zij a. die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht Naar het Engelsch van FERGUS HUME. 56) Deze vragen werden van alle kanten ge daan en niemand kon er antwoord op geven. Fanshaw werd omringd door de verschrikte dorpsbewoners. Hij vertelde haastig alles, wat hij wist d.w.z. van zijn ontmoeting met Rose, hoe hij haar gevolgd was om te zorgen, c'at ze niet in den mist verdwaalde die uitlegging gaf hy van de zaak en van zyn schrik bij de onverwachte ontploffing. Toen zocht Lionel den dorpsveldwachter op en liet hem de plaats bewaken, terwyi hy onmid- deliyk inspecteur Arnold telegrafeerde. Fans haw bekommerde zich er op het oogenblik niets om of de waarheid bekend zou worden of niet. Het eenige wat hy verlangde, was de politie de zaak in handen te geven, daar deze toch niet meer geheim te hoiïden was. nu zy deze tragische wending had genomen. Het recht moet zyn loop hebben en spoedig ook. En Fanshaw wist, wie schuldig was en zyn verdiende straf niet zou ontgaan. Alles wees erop, dat hier een wraakneming van Thomas Tollhurst in het spel was. Hy was de eenige, die wist, waar de beker begraven was, en hy aiaeen kon deze helsche val hebben opgezet. b. die in dit jaar, vóór den voor het onder zoek bepaalden dag, in werkelijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan voor straf c. die bestemd zijn om in dit jaar voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen d. die elders wonen dan in Nederland e. die zich buitenslands bevinden ter uit oefening van de zeevaart (hieronder niet be grepen de zeevisscherij) f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doel in een dier lan den ophouden g. die ingevolge de geldende bepalingen ge heel zijn vrijgesteld van opkomst in werke lijken dienst in geval van oorlog, oorlogsge vaar of andere buitengewone omstandighe den h. die als vrijwilliger behooren tot een der vrijwillige lands tormkerpsen motordienst, vaartuigendienst en spoorwegdienst i. die na him ontslag als reserve-officier in de hoedanigheid van gewoon dienstplichtige tot het leg or z^n blijven behooren. Wijze van verschijning. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en bovendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting be hoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitgereikt of door hemzedf zijn aangeschaft. Hij moet bij het onderzoek ryksschcenen dra gen, indien hem zoodanige schoenen bij het vertrek met groot verlof zy'n medegegeven. Onderworpenheid aan bevelen. De verlofganger staat niet alleen geduren de den tyd, dien het onderzoek duurt, maar ook zoolang hy ter gelegenheid van het on derzoek in uniform gekleed is, onder de be velen van de autoriteit,"die het onderzoek houdt, zoodat, indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij op weg naar de plaats van on derzoek, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgs tucht. Nalatigheid. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen kan worden opgelegd aan den verlofganger, "die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet aan zyn hierboven omschreven verplichtin gen voldoet. Onverminderd deze straf, kan de verlof ganger, die zich schuldig maakt aan een der bedoelde feiten of wiens goederen bij het onderzoek blyken niet in .den vereischten staat te verkeeren, worden verplicht om op een nader te bepalen tijd en plaats te ver schynen of opnieuw te verschynen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor laatstbedoeld onderzoek, daarbij zonder gel dige reden niet verschynt of daarbij in ander opzicht zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelyken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. Verhindering. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aap het onderzoek mochten verhinderen, dient daar-van zoodra mogelijk een genees kundige verklaring ter gemeente-secretarie te worden overgelegd. Deze verklaring kan op ongezegeld papier worden gesteld. De hand- teekening van den geneeskundige behoort gelegaliseerd te zyn door den Burgemeester van de gemeente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelijkheid ver keert om by het onderzoek te verschynen dan wel wegens woonplaatsverandering niet is opgeroepen, wordt door den Indeelings- districtscommandant verplicht het onderzoek in October of November te ondergaan. Verschijning op anderen tijd of op andere plaats. Aan den verlofganger kan op zyn verzoek door den Indeelingsdistrictscommandant worden vergund, het onderzoek op een ande ren dag, op een andere plaats binnen het dis trict of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelijk moet worden omschreven, moet tijdig en ge frankeerd worden toegezonden. Maakt een Vóór hy tuinman op „De Olmen" was, had hy in de naburige steengroeve gewerkt en daar dynamiet leeren gebruiken. Maar waar om had Thomas, die zoo onzinnig verliefd op Rose Carr was geweest, haar tot zoo'n gru- welyken dood gedoemd. Dit vroeg Lionel zich voortdurend af op zyn weg naar de villa van Dr. Dawson, maar hy kon geen antwoord vinden. De jonker wist niet of het vreeselyke nieuws al op „De Olmen" bekend was, maar ze zouden het in ieder geval spoedig genoeg i.'coren dat was niet het doel van zyn tocht. Hy moest Thomas hebben en zou hem on- roiddelhjk aan de politie overleveren, wat er ook de gevolgen van zouden zijn. Hy vond hem in den moestuin achter de keuken, waar hy aan het werk was, en de tuinman keek verbaasd op, toen hy een doodsbleeken, on- natuurlyk-kalmen man op zich zag afkomen. De jonker zag er zoo angstaanjagend-oni- steld uit, dat Thomas op zijn beurt ook bleek werd en zyn spade neerwierp. ,',In 's hemelsnaam, meneer, wat Is er ge beurd stamelde hy, „Schurk, die je bentGemeene schurk hygde Fanshaw, terwyi hy met gebalde vuis ten voor den tuinman bleef staan. „Hoe heb je het in je hersens gekregen om zoo'n laffen valstrik op te zetten „Valstrik Wat bedoelt u „Dat dynamiet die helsche machine, die Je hebt gemaakt om iemand, die den be ker zocht, in de lucht te laten vliegen.?' Thomas' gezicht helderde op. „Dus hy is verlofganger, aan wien een dergehjke vergun ning is verleend, daarvan niet nauwkeurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zyn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot October of November, dan kan hij ook daartoe het verzoek doen aan den IndeelingSdistiïctsocmmandanfc. Reiskosten. Kan de verlofganger niet zonder het doen van uitgaven voor de reis aan zijn verplich ting voldoen, doordat hij verblyf houdt in een plaats, van waar hy de plaats van onderzoek niet zonder hpt passeeren van een veer, brug of tol kan bereiken, dan kan hy van den Burgemeester zijner verblijfplaats een pas sagebiljet ontvangen voor de heen- en voor de terugreis. Most de verlofganger, die in dit geval ver keert,. gerurende de reis overnachten, dan kan hy voor rijksrekening door middel van in kwartiering huisvesting en voeding genieten. Vlissingen, 10 Mei 1933. Ds Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMEROVERZICHT BEIDE KAMERS. Vergadering van Dinsdag. Formaliteiten. Alle fraaie vertoon ontbrak toch niet by c'e opening der Staten-Generaal. De .demis- 'c:.onaire premier heeft de opening verricht met een leeg speech je, waarin hy letterlyk niets meedeelde. Zonder ceremonieel zou het heelemaal een packWil geweest zijn. Toen heeft de Tweede Kamer een com missie benoemd om haar eigen geloofsbrie ven te onderzosken. En daarna ging ze naar huis. De Eerste Kamer had natuurlijk ook een bui van deftigheid. Waarom is niet duidelyk, want zy gaat kalm door. De voorzitter greep de gelegenheid aan om zijn hartgrondigen wensch uit te spreken, dat de ministerieele crisis spoedig zal zijn opgelost op eon Wijze die tot heil van het dierbaar vaderland zal Strekken. Alle leden luisterden met ernstige gezich ten naar deze diepe wijsheid. Commissies werden benoemd en toen ging men weer naar huis. Geldverknoeien, deze Kamer kan het niet laten. ONS V/EEKPRAATJE Ook beschaving is een kwestie van evo lutie van politieke beschaving kan hetzelfde worden gezegd. We schamen er ons thans b.v. diep over, dat we in onze vlegeljaren en gesteund door een troepje kornuiten, een „internationale"", aangeheven ter gelegenheid van een socialistische of anarchistische de monstratie, wel eens begele.id hebben met een „leve de-mie-sie-son (wat 'dat beteekende, wisten v/e niet en weten we nóg niet) alle sociale in de harington". Zulke manieren zyn een beetje uit den tijd en bovendien zyn we zelf ook eeri dagje ouder geworden, bezadig der en verdraagzamer'. We beschouwen het als een eiseh van fatsoen, dat men geen hin- derlyke tegendemonstratie op touw zet ter plaatse en by een gelegenheid, waarheen men vrijwillig getogen is. Wie zich zelf ergens te gast stelt, moet daar de huiselijke manieren en gebruiken ontzien. Wanneer we in Berlyn vertoevende, een Nationaal Socialistische de monstratie gingen bijwonen, dan zou het mogelijk wezen, dat de aanwezigen op een gegeven moment het Horst Wessel-lied gin gen zingen. Alle aanwezigen zouden zich dan van hun zetels verheffen enwy zouden méé opstaan. Om tweeërlei redenen Eerstens omdat we zéker een pak slaag zouden krygen, als we het niet deden en tweedens, omdat de beleefdheid vereischt, dat we respect toonen voor datgene, wat de menschen, wier gezel schap we vrywillig kozen, begeestert. Alleen tot meezingen, het mee-belijden van iets, dat ons vreemd is, daartoe zou niemand ons kunnen dwingen en dat mag niemand rede- lyker wijze van ons verlangen. Zoo behoort dood riep hy verheugd. „Wie is dood vroeg Fanshaw onthutst. „Wie anders dan uw neef, die fijne me neer, die myn Rose gestolen heeft. Dat is heerlijk, dat is prachtig", zei de tuinman, terwijl hy zich op zyn dij sloeg. „Als hy maar dood is, wil ik alles verdragen." „Dus jy hebt die val opgezet „Ja", mompelde Thomas tusschen zyn tan den. „Ik wist, dat die verwenschte neef van u terug zou komen en ik heb alles gereed ge maakt om hem een passende ontvangst te bereiden. Niemand anders dan hij wist, waar do beker verborgen was en niemand anders dan hy zou naar die plek gaan. Ik had een paar dynamiet-patronen uit den tyd, dat ik iu de groeve werkte. Ik had nooit gedacht, dat me die nog eens te pas zouden komen. Ik besloot hem betaald te zetten, wat hij mij heeft aangedaan ik legde de patronen in het gat, waarin de beker verborgen was en ik drenkte ze in petroleum. Toen legde ik luci fers neer, die langs een ruwe oppervlakte zouden strijken op het oogenblik dat iemand het plankje, dat ik midden in het gat zette, aanraakte, en ik bedekte alles met mos en bladeren. Het was een eenvoudige, helsche machine, meneer Fanshaw, maar hy kon niet missen, want op het oogenblik, dat de luci fers afgestreken werden, vatte de petroleum vlam en moesten de patronen ontploffen, zooals het ook werkelijk gegaan is. O, heer lijk En hij sloeg zich nogmaals in sinister plezier op zyn dij. Fanshaw rilde van afschuw. een ongeloovige, als hy beschaving bezit, ook zyn hoofddeksel af te nemen, als hy een godsdienstoefening in de kerk by woont, maar niemand mag van hem verwachten, dat hy uit beleefdheid ook mee gaat bidden. Een en ander is tegenwoordig wel de ge- bruikelyke opvatting van moderne bescha vingsmanieren, welke echter toch nog niet algemeen wordt verstaan. Het eenvoudige zingen b.v. van het Wilhelmus tydens de viering van het verjaringsfeest van prinses Juliana, heeft hier en daar wederom tot kleine incidenten geleid. In een plaatselijk blad lazen we daarover een paar ingezonden stukken, welke van verontwaardiging getuig den. Toen in zekere gemeente by het bedoel de feest het Wilhelmus werd gespeeld, ont blootten alle mannelijke aanwezigen het hoofd, uitgezonderd een drietal rijksambte naren (kommiezen). Men heeft ze dat zeer kwalyk genomen en o.i. terecht. Het Wilhel mus is een onschuldige nationale hymne, waarvan zelfs enkele bekende sociaal-demo craten ->.en laatsten tijd openlyk getuigden, dat ze het „erg mooi" vinden. Toch zyn er altyd nog menschen, die het'zich aan hun „principe" verplicht wanen om by het zingen van het Wilhelmus hun persooniyke lomp heid te toonen. Wie getuige wil zyn van een Oranjerfeest, behoort de daarbij gebruikelijke uitingen te respecteeren en de betoonde be leefdheidsvormen in acht t nemen. Hij zal er eventueel niet te minder goed sociaal-de mocraat om behoeven te zyn. Hij is uit vrijen wil gekomen en zoo dat al niet het geval mocht wezen, en hy b.v. by toeval in het ongewenschte gezelschap mocht zijn ver dwaald, die kan zich tydig verwyderen. Als iemand op een socialistische bijeenkomst gaat zingen van „weg met de socialen", dan is dat een onbehoorlyke tegendemonstratiezoo iemand vertoeft uit eigen vrijen wil op de bijeenkomst en de daar verlangde orde heeft hij niet te verstoren. Het beleedigende zit niet zoozeer in de woorden, als wel in het gebaar. Welnu, ook degene, die op een natio naal feest door onbeleefdheid demonstreert, doet in wezen even kwajongensachtig. Het zou geen zin hebben om over het be paalde, hierboven bedoelde incidentje te schrijven, als het slechts van plaatselijke be- teekenis was, maar we weten, dat er overal nog menschen zyn, die hun beleefdheidsplicht by dergelijke gelegenheden misverstaan. Men doet zijn eigen beginsel nimmer tekort laten ze dat overdenken wanneer ze respect toonen voor hetgeen anderen beroert. Een tekort aan beleefdheid is, helaas, een merkwaardige eigenschap van ons volk. Dik wijls doen we lomp, alleen uit vrees, dat we anders wel eens te beleefd, te spontaan zou den kunnen schijnen. Den drie kommiezen, hierboven bedoeld, heeft men hun houding kwalijk genomen, omdat men de menschen en hun politieke kleur kennende hun daad als een tegen demonstratie aanvoelde Ze deden opzettelijk énders dan al die andere aanwezigen. Al die andere aanwezigen hebben tijdens het zingen van het Wilhelmus het hoofd ont bloot endat valt ons geweldig mee van ze. We hebben dat dikwijls heel anders mee gemaakt van goede patriotten en Oranje- gezinden. Het Wilhelmus kan in staat zyn om al d'r nerven te doen trillen ze staan er soms by, met een brok in de keel, maar met de pet of hoed :>p het hoofd. Even heb ben ze misschien met de hand een onwille keurige beweging naaA boven gemaakt, maar dadelyk hebber, ze geremd. Met een schuin oog keken ze naar achteren en naar opzy, of hetof het er wel vélen waren, die het hoofd ontblootten. Anders staat zoo iets zoo gek, zoo uithalerig, zoo.... Neen, dan maar liever lomp Ontslag aan een loods. De minister van defensie heeft aan de Tweede Kamer nadere inlichtingen ver strekt naar aanleiding van de door de Ka mer aangenomen conclusie van het verslag aer commissie omtrent de inlichtingen op het adres van J. Bruin, eervol ontslagen loods te IJmuiden, betreffende het instellen van een onderzoek naar het ontslag van „Wie heeft je geleerd zoo'n helsche machi ne te maken 1" stamelde hy. „Er werkte indertyd een Italiaan in de groeve", deelde Thomas mede, zonder eenig spoor van emotie en op den toon van iemand, die zich een onbelangryk voorval uit een lang vervlogen verleden herinnert, „een an archist of zooiets. Ik maakte een praatje met hem en dan vertelde hy van zyn leven in Parys en Rome. Hy had al heel wat tegen standers met helsche machines naar de an dere wereld geholpen en hy zei, dat hy er één kon maken, die uitstekend werkteal leen met een dynamietpatroon, een beetje petroleum en een paar lucifers. Ik vroeg hem, hoe hy dat deed en hy legde het my uit. Ik dacht nooit, dat die wetenschap me nog eens van nut zou zyn, maar dat is nu toch het geval geweest." „Dus jy hebt de val gezet, omdat je dacht, dat myn neef hier zou komen om den beker op te graven vroeg Lionel huiverend. „Ja, dat heb ik gedaan", stemde de tuin man toe. „Ik vermoedde, dat hy om den be ker zou komen en hem verkoopen. Rose zei, dat hij haar kwam halen, maar ik wist wel beterhet was hem om den beker te doen. Alleen uw neef, meneer, wist, waar het ding verborgen was. Ik was op stuk van zaken bang, dat Rose toch nooit met my zou wil len trouwen, zelfs als hy haar opgaf, want ze had er haar zinnen op gezet om een dame te worden. En omdat ik haar niet krijgen kon, besloot ik h e m te nemen. Haha 1" ki-yschte in een soort delirium van wraak adressant en herplaatsing by den loods- dienst. De door den minister benoemde commis sie tot het instellen van een onderzoek is tot qc conclusie gekomen, dat het eervol ontslag gehandhaafd dient te worden. Met dit advies heeft de minister zich vereenigd. Christel. Politieambtenaren. Als een gevolg van de ministerieele aan- schrijving, waarbij het aan militairen ver boden is deel uit te maken van een organi satie waarvan tevens burgers lid zijn, is van de marechaussee gevorderd dat zy als lid van den Bond van Chr. Politieambtenaren in Nederland bedanken. Waar het hoofdbe stuur van dezen bond van meening is, dat van zijn leden ongetwijfeld „regeeringsge- trouwheid" is te verwachten, heeft het zien met den betrokken minister in verbinding gesteld om opheffing van het bedoelde ver bod te verkrygen. Aanvankelijk leden deze pogingen schipbreuk en het zal te bezien staan of het beoogde doel wordt bereikt. Zal het besluit worden uitgevoerd, dan verliest de .bond hierdoor de aanwinst en groei der laatste jaren. Geen leden der S.D.A.P. aan de Hembrug. De verbodsbepaling aan de Hembrug, waardoor wethouders en raadsleden tot de SD.A.P. behoorend, genoopt worden tot een verklaring, dat zij voor hun functies in de openbare bestuurslichamen zouden bedan ken, strekt zich, naar „de Tel." meldt, nog verder uit. Iedere employé moest nl. in den loop der vorige week aan de afdeeling Per soneelszaken opgeven van welke politieke gezindheid hy is en by welken vakbond hij is aangesloten. De soc.-dem. moesten de ver klaring afleggen, dat zij zouden bedanken voor hun party of anders hun werkkring vaarwel zouden zeggen. Jeugdtehuis. De A.M.V.J. te Amsetrdam verzoekt dat, vaar in de laatste jaren er ook in ons land een duidelyk merkbare groei te bespeuren is van het aantal jonge menschen, dat het land doortrekt, gebruik makende van de vele goedkoope gelegenheden, te vinden in bijna aile oorden van ons land, echter vooral in het „mooie" gedeelte, maar ook velen in hun vacantietyd de groote stad wenschen te be zoeken, te wijzen op het groote huis van de Amsterdamsche Maatschappy voor jonge mannen te Amsterdam, waar alle jongelui, die de hoofdstad komen bezoeken, hartelijk welkom zijn. Het A.M.V.J.-woonhuis biedt aan ruim een honderdtal inwoners onderdak, die sa men een stuk gemeenschap vormen en waarin de komende en gaande vacantie- genietende Hollander of buitenlander als gast wordt opgenomen, zooals dit in alle centra van de Y.M.C.A. in het buitenland ook het geval is. Wel verdient het aanbeveling zich spoedig aan te melden. Er is altijd wel wat te doen, er is altijd wat te zien, er is altijd een programma Men is bij de A.M. V.J. steeds bereid tot het geven van alle gewenschte inlichtingen. Het adres is A.M. V.J., Leidscheboschje, Amsterdam W., telef. 82345. Het kan verkeeren. In verband met de actje die op last van het departement van defensie wordt geveerd om te roode elementen uit het leger en de vloot te verwyderen, releveert de „Haagsche Post" een feit, dat enkele jaren geleden voorviel. By de aanneming van schepelingen werd een der commandanten opgedragen een on derzoek in te stellen naar de levensomstan digheden der sollicitanten, die zich hadden aangemeld. Onder meer werd aan een hun ner gevraagd of het juist was, dat hy lid en tevens propagandist was van een partij, die de militaire organisatie allesbehalve een goed hart toedroeg. Blykbaax begreep die commandant terecht, dat zoo iemand niet in de eerste plaats in s 561 zuchtige vreugde. „Dus hy is in de val ge- loopen En hij is dood Prachtig Heer- lyk Ik wist wel, dat hy me niet ontsnappen zou." „Man, man!" riep - Fanshaw, terwyl hij" den tuinman bij den arm greep. „Je weet niet, wat je zegt. Myn neef is in Londen, gezond en wel. Hy is hier niet geweest. Hoor jc me goed Hy is hier niet geweest I" Thomas stond als versteend. „Gezond en wel in Londen, hier niet ge weest En toch weet u van de val af en..., o hy rukte zich los uit den greep van den jtnker, „dan hebt u er zeker naar gezocht, meneer. Ik zie, dat u nog leeft, meneer, dus dan is de val zeker niet goed opgezet. Mis schien zyn de lucifers door het mistige weer nat geworden." „De val werkte zoo goed als je maar ge- wenscht kon hebben." „Maar uw neef leeft toch nog Hy is toch niet in Hurton geweest „Neen, maar daarom was hy nog niet van plan den beker prys te geven. Hy heeft aan iemand geschreven, waar deze verborgen was en...." „Rose.... I" Thomas slaakte een kreet van ontzetting en greep Fanshaw vast om niet te vallen. „U'wilt toch niet zeggen, dat....7 „Ja, Gould heeft aan Rose geschrevenzij ging den beker halen, en...." „Neen, neen I" kryschte de ongelukkigg, en hy verborg zyn hoofd in de handen, „zy is toch niet,..." .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5