lmde Zoon oan ftobby uoor Tluimueekouders WISSELKOERSEN BURGERLIJKE STAND RADIO-RUBRIEK AGENDA HOOGWATER TE VLISSINGEN LICHT OP VOOL AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN. Buitenlandsch Weerbericht. floor G. TH, ROTMAN. Na dagen richt hij, zwer /ensmoe, Zijn schreden naar een palmboom toe Misschien vindt hij een kokosnoot.... Want ach, zijn honger is zoo groot Juist komt daar doctor Dikbuik aan Hij gaat vlak bij den palmboom staan, Terwijl hij door zijn kijker spiedt, Of hij ook ergens leeuwen ziet. Verzadigd door een lekk're noot, En met een palmblad in zijn poot, Klimt Jim, belust op plagerij, Valsch grijnzend stiekum naderbij, Terwijl hij 't blad hoe snood', hoe stout Pardoes vlak voor den kijker houdt Ach, hoe de doctor tuurt en spiedt, 't Is diepe nacht, al wat hij ziet. (Donderdag vervolg) DE K. L. M. EN SCHÖN GRATCHEN Mamsin vroeg de kleine Pieter Met een spcep'rig kleinen mond, onderwijl hij aangekleed werd en nog in zijn hempje stond. Mamsie kan ons Greetje vliegen, ook al is ze „keukenmeid". Heeft zij dan twee blanke vleugels vindt u dat geen rariteit Kan ze dan de lucht inzweven als een mooie engelein Zou Greet ook een engel wezen Mamsie het zal jokkens zijn. Mamsie plooit de dunne lippen tot een spotlach en vraagt dan Wie zei jou dat Greet kan vliegen Zeg eens op. mijn Pieterman. Pieterman (enfant terrible) lacht uitbundig ha-ha-ha „Greet je bent mijn lieve engel" en dat zei dat zei papa Doch „papa" had niet geleugend 't Was geen jokkentjes van hem Want schön Gratchen Is gaan vliegen Maar ze gang per K. L. M. HENK VAN WAARD. De chauffeur van de autobus was onmid dellijk met een andere auto doorgereden naar Roermond om daar de politie van het ge beurde in kennis te stellen. Deze ging op on derzoek uit, terwijl geneeskundige hulp even eens spoedig ter plaatse was. In de autobus had alleen de bestuurder gezeten. De bus werd zwaar gehavend. Een jongen heeft een been gebroken, terwijl de tweede gewonde knaap een schedelfractuur heeft opgeloopen. Volgens de verklaring van den chauffeur reed de woonwagen geheel rechts van den weg, doch hij had den woon wagen eerst op het laatste moment ontdekt in verband met het feit, dat deze wagen geen groot achterlicht had. M i s d r ij f Te Utrecht is in den nacht van Zondag op Maandag de 37-jarige koetsier G. op nog niet geheel opgehelderde wijze in den Vaartscherijn, ter hoogte van de Roerstraat, te water geraakt en verdronken. Wel staat vast, dat kort van te voren er tusschen dezen G. en enkele mannen een ru zie is ontstaan, waarbij men elkaar duchtig te lijf is gegaan. G. behoort tct de snorders, die in de laatste tijden in de stad rondrijden om vrachtjes te krijgen. Door de zorgen der politie is het lijk uit het water gehaald en overgebracht naar het po litiebureau aan de Tolsteegbrug. Het lijk vertoonde aan het hoofd eenige kneuzingen. De politie stelt een onderzoek in, of hier aan een ongeluk dan wel een misdrijf moet worden gedacht. Gisterenmiddag zijn reeds eenige personen, die kort vóór de verdrinking met G. in aanraking zijn geweest, op het politiebureau in verhoor genomen. De ontvoering van het 10-j arig meisje. Omtrent de in hechtenisneming van de gebroeders Buck, die het dochtertje van McMath hadden ont voerd, wordt nader gemeld Cyril Buck is 40 jaar, zijn broer Kenneth 26. Zij wonen beiden te Harwich in den staat Massachusetts. 10.000 dollar werden op zijn persoon gevonden, de 50.000 andere in een conservenblik in een kast. De chef van de po litie in den staat Massachusetts, generaal Daniel Needham, heeft bekend gemaakt, dat de broeders erkend hebben de daders te zijn. Nadat de mannen het meisje door een valsch telefoonbericht van school hadden weggelokt, brachten zij haar in een auto naar een een zame hut, waar zij werd gevangen genomen tot het contact met de ouders was tot stand gebracht. Daarna brachten zü bet kind aan boord van een schuit en ondertusschen vond een onderhoud plaats tusschen de ouders en Kenneth Buck. De man hau zich onkenbaar gemaakt door een kap over het hoofd. De vader van het meisje had zich na het ren dezvous begeven naar een jacht, dat aan zijn compagnon toebehoorde. Toen dit jacht door een kotter van de kustbewaking werd opge merkt, vermoedden de mannen van den be wakingsdienst, dat aan boord wel iets gaande zou zijn. Zij begaven zich naar het jacht, en vonden daar vader en dochter vereenigd. In middels had McMath aan den ontvoerder be loofd 48 volle uren op zee te blijven kruisen om den ontvoerders gelegenheid te geven te ontsnappen. Ofschoon McMath protesteerde, werd onmiddellijk per radio van het gebeur de kennis gegeven en werd een scherp toe zicht ingesteld, op wat er in de buurt van Oape Cod Cannel geschiedde. De bewaking leidde or toe, dat Kenneth, die een werkloos chauffeur is, werd aangehouden. Na een langdurige ondervraging viel Kenneth Buck door de mand e' bekende hij ook waar hij het geld verstopt had. Hij had nog eerst ge probeerd den politie-beambte, die hem on dervroeg, met 10.000 dollar om te koopen. De wet van Massachusetts geeft voor misdrijven als het hier gepleegde een maximumstraf aan van 25 jaar gevangenisstraf. In ieder geval moet men erkentelijk zijn, dat deze misdadi gers niet straffeloos zijn verdwenen in de me nigte. Ongelukben. Een 6-jarig knaapje te Rotterdam is al spelend te water geraakt en verdronken. Gisterenmorgen sloeg te Veenendaal een paard op hol. Nabij het station liep het paard fegen een loopjon gen op,'die met .zijn fiets passeerde. De jon gen werd met ernstige hoofdwonden opgeno men en later naar de ouderlijke woning ver voerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Een gehuwde 42-jarige stoker uit Ecloo, vader van Ees kinderen, die in het ketelhuis van staats mijn Emma brandwonden had opgeloopen, is aan de bekomen verwondingen in het zie kenhuis overleden. Op het door het vis- schersvaartuig Urk 79. aangebrachte lijk van Wenken Zorg vooral voor reinheid bij de kuikens. Dit is iets wat wij onze lezers en lezeres sen niet genoeg op het hart kunnen drukken. Want het zijn niet alleen de kuikens die door de warmte van de kunstmoeders groeien, ook hun vijanden de smetstoffen van de ver schillende kuikenziekten vinden daar een prachtige plaats om zich te ontwikkelen. Want naast de warmte, zün de vochtigheid, die het gevolg is van de uitwaseming van de kuikens en de duisternis die meestal in de kunstmoeder heerseht, juist factoren die de verschillende bacteriesoorten voor hun groei en vermeerdering noodig hebben. Nu zal men allicht geneigd zün om deze bacterievrees wat overdreven te vinden, maar als men maar eens eenmaal goed mede ge maakt heeft hoe snel een enkel ziek kuiken de anderen kan aansteken en welke schade lijke gevolgen dit voor den eigenaar heeft, die binnen enkele dagen vrijwel geen kuikens meer over houdt, dan gaat men wel wat anders over de bacteriën en de gevaren die zij voor onze kuikens medebrengen, denken. Reinig daarom iederen dag de grond onder de kunstmoeder, warft het is juist daar dat de kuikens het meest vertoeven en dus de meeste mest gedeponeerd wordt. Gebruik altijd strooisel dat goed droog is. Wat het is doet minder ter zake. Droog wit zand, stroohaksel, kaf, zaagsel fijne hout krullen, het is allemaal te gebruiken, mits het maar dagelijks ververscht wordt. Ga de bodembedekking niet zeven om de mest er uit te halen, zooals men vaak doet, want hier mede verwijdert men de bacteriën niet en het besmettingsgevaar wordt met den dag grooter. Verversch het dus dagelijks Dr. W. v. R. een naar schatting dertig-jarig manspersoon zijn papieren gevonden, waaruit blijkt, dat het slachtoffer zekere Cosling uit Harlingen is, wonende in de Kerkstraat aldaar. Een 11-jarige jongen te Mook viel van een boe renkar en brak den halswervel. De jongen was op slag dood. Hevige vechtpartijen te Londen. Te Londen is het Zondag avond tot hevige vechtpartijen tusschen fas cistische zwarthemden en Joden gekomen. Het was omstreeks halfelf des avonds, toen zich in Coventry Street bij Piccadilly Circus een ongewoon dispuut ontspon tusschen een dozijn fascisten, o.w. verscheiden jongemeis- jes, die propagandalectuur aan het uitdeelen waren. Bijna op hetzelfde oogenblik raakten de tegenstanders met elkaar slaags, hetgeen tot een hevige paniek leidde onder de dui zenden, die juist op dat oogenblik de biosco pen verlieten. Alle naar Piccadilly Circus lei dende straten waren dan ook in een oog wenk door een vluchtende menigte gevuld. De enkele verkeersagenten, die in Coven try Street en omgeving dienst deden, waren niet bij machte aan de relletjes een einde te maken, te minder daar even later vracht auto's en taxi's met fascistische versterkingen arriveerden, waardoor voortdurend nieuwe vechtpartijen uitbraken. „Wij willen hier geen Hitier hoorde men boven het rumoer uit roepen. Een groot aantal personen liep bloedige verwondingen op. Onder hen bevindt zich een jong meisje, dat naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Zes personen zijn ge arresteerd. Statistiek over het drank ver b r u i k. In Frankrijk worden per inwoner jaarlijks 145 liter wijn en 42 liter bier verbruiktin Italië 92 liter wijnin Spanje 88 liter wijnin Zwitserland 45 liter wijn en 46 liter bier in Griekenland 35 liter wijnin Hongarije 32 liter wijnin België 185 liter bierin Groot-Britannië 17 liter bierin Oostenrijk 15 liter wijn en 72 liter bierin Duitschland 68 liter bier in Canada is men zeer matigdaar is het verbruik maar 19 liter bier. Een sprinkhanenplaag. Onder leiding van prof. Gradojevitsj is een uitgebreid offensief begonnen tegen sprinkhanen die in groote zwermen in de Banaat in Noordelijk Joegoslavië zijn neer gestreken. In het grensgebied zullen de bestrijders van deze insecten samenwerken met de Roe- meensche en Hongaarsche autoriteiten. Het land is verdeeld in stukken van 200 acres, waarin schildwachten zijn geplaatst. Zoodra deze het naderen der sprinkhanen bemerken, wordt terstond bericht gezonden aan het hoofdkwartier en zal onmiddellijk met de bestrijding begonnen worden, waar bij gebruik gemaakt wordt van chemicaliën, die door krachtige spuiten zullen worden verspreid. Op deze wijze hopen de autoriteiten de sprinkhanen uit te roeien, teneinde te voor komen, dat de oogst ook dit jaar door de sprinkhanenplaag wordt verwoest. Een treinplunderaar be trapt. Sedert maanden, werd onder vonden dat op de spoorweghjn Bergen-Char- ieroi in België, uit koopwarentreinen, die vooral 's nachts reden allerhande koopwaar verdween. Ondanks de ingestelde bewaking van de plaatselijke politie en gendarmen, kon men er niet inslagen, de daders aan te hou den. Door het Hoogere Comité van Toezicht werden, in de laatste dagen bijzondere maat regelen getroffen en een zestal rechercheurs, maakte verborgen in de wagons de reis per spoor mee. Dezer dagen hadden zij plaats ge nomen in een van de volgepropte wagons met koopwaar. Aan een bocht, dichtbij de steen groeven te Carnières-Piéton, waar de treinen gewoonlijk moeten vertragen, zagen de be wakers plots een zak op den grond vliegen. Twee speurders sprongen naar die plek en zij zagen alsdan een persoon in de duisternis wegvluchten, die door hen achterna gezet werd. Verscheidene revolverschoten weer klonken en intusschen werd de vluchteling ingehaald. Hij bood hardnekkigen weerstand aan de achtervolgers en het kostte heel wat inspanning alvorens hij overmeesterd en ge boeid kon worden. Door gendarmen werd in tusschen heel de streek afgezocht. Naar het nabijzijnde station en nadien naar het politiecommissariaat overgebracht, werd de aangehoudene herkend. Het is AntoonE., uit La Louvière, die van treinplundering een beroep schijnt te maken. Er bestaat geen twij - fel dat hfj medeplichtigen heeft, want nog orie zakken met benoodigdheden voor den papierhandel werden bezijden het staats spoor gevonden. Waarschijnlijk zijn andere personen, bij het hooren van de geloste re volverschoten op de vlucht geslagen. Het parket van Charleroi heeft die kwestie in handen genomen. Op 256-j arigen leeftijd overleden? Li Tsjing Yoen, een bekend kruidkundige, de oudste man van China en waarschijnlijk van de geheele we- ïeld, is op 256-jarigen leeftijd overleden. Li Tsing Yoen die in 1677 werd geboren, heeft verscheidene echtgenooten gehad. Hij heeft 79 kleinzoons en kleindochters. Zijn jongste achter-kleinzoon is 70 jaar oud. Li Tsing Yoen heeft er uitgezien als een man van 70 jaar en hij heeft zijn lange leven toegeschreven aan het eten van een zeldzame pJant, waarmede hij zich gevoed heeft. Boycot var Duitschland. Gisteren begon te Londen de verkoop van bont ter waarde van vier millioen pond sterling. Vermoedelijk is dit de grootste hoeveelheid, welke ooit verkocht is. Door deze verkooping wordt de jaarmarkt van Leipzig geboycot. Men schat dat door de boycot 7 millioen pond sterling in Engeland verhandeld zal worden, in plaats van in Duitschland. Ongeveer 90 pet. van'de bont-industrie van de geheele wereld is in handen van Joden en de boycot van de Leipziger Messe wordt voor 100 procent doorgevoerd. Uit alLe deelen van de wereld zijn de koo- pers naar Londen gekomen, de verkooping zal vermoedelijk vier vijf weken duren. Veertien dagen gewijd aan de mode. Van 20 Mei tot 5 Juni a.s, wordt te Weenen een zoogenaamde „In ternationale Modeweek" gehouden. Deze gaat gepaard met een groote mode tentoonstelling, in de zalen van de oud-kei zerlijke Hofburg. Alles wat met de mode verband houdt, zal aldaar worden samengebracht, zoodat de be zoeker de rijkste verzameling aan toiletten, pels- en lederwerk, reukwerk, ornamenten, juweelen, enz., die ooit te zien was, zal kun nen bewonderen. Een afdeeling zal een overzicht geven van de evolutie van de mode in de vorige eeuw meer dan honderd modellen worden er ten toongesteld ook zal er voor gezorgd worden, dat men een indruk krijgt van de wijze waar op de mode uit de negentiende eeuw aansluit bij de huidige. Maar die veertien dagen te Veenen zullen niet enkel in beslag worden genomen door deze tentoonstellingen. Een programma met andere feestelijkheden is voorzien, waaron der modewedstrjjden en de opvoering van twee „Mode-Revue's". Een winkelier was er erg trotsch op, dat hij buiten aan het raam een reclamelicht had laten aanbrengen, dat met tusschenpoozen aan- en uitging. Zooiets hadden zijn concur renten nog niet. Zijn hoop op succes werd er wel eenigszins door verminderd, toen op een avond iemand zijn hoofd om de winkeldeur stak en naar binnen riep „Hé, meneer, weet u wel, dat uw licht bui ten telkens aan- en uitgaat Noteering van 9 Mei, 3 uur. (Officieel.) Londen f 8AV/2 Berlijn 58.40Parijs 9.77 Brussel 34.59 Zwitserland 47.921/2 New-York 2.15, MIDDELBURG. Van 5—8 Mei, BEVALLEN: J. A. Brengers—Oudschans, d. overleden: T. G. Akkerman, 60 j,, geh. met I. D. J. Maas. J. Kamermans, 68 j., geh. met G. '-an Gemort. E. H. P. Peek, 73 j., geh. niet J. L. V. Penders, BRESKENS over de maand April 1933. G E T R OU W D. J. H. Joziasse, 25 j. en M. W. van den Broecke, 26 j. P. C. van de Walle, 23 j. en P. Quaars, 20 j. BEVALLEN. J. W. van de Sande, geb. van de Velde z. J. J. Leenhouts, geb Verplanke, z. L. Marijs, geb. van Belzen. J. de Pagter, geb. Oosterling, d. M. C. Kense, geb. Wisse, z. L. M. Legrand, geb. Koene, z. S. M. de Munck, geb. Boeckhout, d. A. P. de Visser, geb. Quaars, d. A. M. Caus, geb. Vermeu len, d. BIERVLIET. GETROUWD E. pia'iclet, 25 j. en J. J. den 22 j. N. de Jonge, 28 j. en J. J. van Hoeve, 22 j. J. A. I. Kommers, 21 j. en J. M, Oubrie, 22 j. BEVALLEN: M. van Eijkeren—de Rijk, d. C, M. Willemsen—Kraker, d. J. M. Engels— Jansen, z. OVERLEDEN: C. Krocké, 5 j. M. Famelinek—Ram- meloo, 89 j. J. B. Wijffels, 79 j. OOSTBURG. GETROUWD. S. Vreeke, 26 j. en A. J. de Back, 25 j. E. E. Spinnewijn, 30 j. en C. M. F. Geeraert, 21 j. E. van de Kerkhove, 28 j. en R. A. van Dierendonck, 22 j. BEVALLEN. M. H. Mortier, geb. Kolijn. R. M. de Buijkere, geb. Huijgh. O. S. M. Raes, geb Fierens. OVERLEDEN. W. A. Bruijnooge, 54 j„ ongeh. M. L. Koussemaker, 80 j., wed. van P. J. Gijs. S E. Provoost, 80 j., vrouw van I. J. Andriessea. F. B. Cauwels, 58 j., ongeh. IJZENDIJKE. GETROUWD: A, Dieleman, 25 j. en S. M. Leenhouts, 24 j. M. de Rijcke, 31 j. en E. Sturm, 30 j. J. van Laere, 29 j. en M. E. de Witte, 26 j. A. E. Ghuijs, 28 j. en L. M. Marteijn, 28 i. O. Nuijtenek, 41 j. en S. M. Verstraete, 38 j. BEVALLEN: S. M- de Meijer—van den Hauwe, z. M. L Buijsse—Buijsse, z. R. van Hevele— cle Smet, d. OVERLEDEN: P. de Betue, 22 j. Woensdag 10 Mei. Hilversum, 296 M. 8.00 Orgelspel. Vara. 8.30 Gramofoonplaten. 9.00 Orkest. 9.30 Gra- mofoonplaten. 9.40 Orkest. 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Declamatie, orkest en gramofoon platen. 12.00 Concert. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Orkest. 6.30 Lezing. 7.00 Causerie. 7.15 Concert. 8.00 Causerie. 8.20 Tooneel en orkest. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Or gelspel. 11.00 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftle zing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst. 11,00 Orgelspel. 12.15 Gramofoonpla ten. 12.30 Concert. 2.30 Gramofoonplaten. 3.30 Concert. 5.00 Kinderuur. 6.00 Kinderkoor. 6.30 Afgestaan. 7.30 Belastingpraatje. 8.00 Koorzang. 9.00 Lezing. 9.30 Concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelspel. 12.05 Orkest. 12.50 Gramofoonplaten. 1.45 Voor de scholen. 2.50 Orkest. 4.05 Orgelspel. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Piano en clarinet, 6.10 Gezondheidspraatje. 6.25 Lezin- zen. 7.20 Orkest, 8.05 Neger-zangeres. 8,20 Berichten en lezing. 9.00 Orkest. 10.10 Voor dracht. 10.15 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris', 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.35 Concert. 11.50 Orgelcon cert. 12.25 Concert. 6.40 Gramofoonplaten. 7.20 Concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Orkest. 7.20 Orato rium. 10.10 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpla ten. 11.20 Concert. 12.20 Concert. 1.50 Gra mofoonplaten. 3.50 Concert. 5.35 Gramofoon platen, 6.20 Orkest en koor. 7.20 Tooneel. 9.45 Concert. Brussel, 338 M. 11.20 Dansmuziek. 21.30 Gramofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.20 Gramo foonplaten. 5.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 7.55 „Vreemde nachten". 8.20 Concert. 508 M.11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Dansmu ziek. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Kamermu ziek. 7.20 Operette. 9.30 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M 7.20 Vroolijk uurtje. 8.20 Voorlezing. 8.50 Vrcolijke avond. 9.40 Berich ten. 10.20 Concert van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Mei. „Menschen in 'fc Hotel." Luxor-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Mei. „Spoorweghelden" en „Strafzaak van Geldern". Vrijdag 12 Met Concert Gemengde Zang- vereeniging, Concertgebouw, 8.15 uur. Zaterdag 13 Mei. Opvoering revue ,,'t is „Knal", „de Oude Vriendschap", 8 uur. MIDDELBURG. Dinsdag 9 en Woensdag 10 Mei. Generale repetitie (7.30) en concert (8 uur) zang- vereeniging „Tot Oefening en Uitspan ning" Concert- en Gehoorzaal. Mei Woensdag 10 1.03 13.28 Donderdag 11 1.46 14.12 Mei uur Woensdag 10 9.09 Donderdag 11 8.10 jzstéld door het Kon. MeteorJ^yisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770.4 te La Coruna. Laagste barometerstand 749.2 te Storno- way. Verwachting tot den avond van 10 Mei Matige tot krachtige, later afnemende Wes telijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt. Aanvankelijk weinig of geen regen en iets koeler. Later zelfde temperatuur. Stormwaarschuwiugsdienst. Geseind van De Bildt 7.46 uur aan alle poste Weest op uw hoede. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Meteor, Instituut. Van de depressie in het Westen drong slechts een klein deel naar de Noordzee dooi en veroorzaakt krachtige wind met regen, in verband met een flinke rug van hooge druk king over de Britsche eilanden, waarachter weer vrij snel een nieuwe depressie nadert. Door het afnemen van de hooge drukking in Scandinavië verdween in Noord-Duitschland ook de hooge temperatuur, alleen in Zuid- Frankrijk is het nog vrij warm. De lucht is bijna overal betrokken of zwaar bewolkt, over het Kanaal en over Ierland waait het storm achtig uit W.N.W., om de Oostzee valt overal regen. Voor onze omgeving is tijdelijk opkla rend weer te verwachten met iets koelere nacht, maar stijging van temperatuur in de volgende dagen, terwijl wanneer de rug van hoogen druk met dezelfde snelheid blijft voort trekken binnen twee dagen weer regen is te wachten.

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 7