MARINE EN LEGER LUCHTVAART RADIO-RUBRIEK AGENDA STOOMVAARTLIJNEN Uitgave: Firma STADS- EN Tweede helft. Om 4 minuten over half 4 wordt een aan vang gemaakt met de tweede helft. Reeds direct onstaun voor beide doelen zeer gevaar lijke oogenblikken en het is eigenlijk onbe grijpelijk, dat geen der beide partijen kans heeft gezien van de talrijke kansen er meer te benutten. Langzamerhand komt Nederland weer in de meerderheid en Wels krijgt ook zijn kans, welke hij niet benut, daar zijn schot naast vliegt. Even later onderschept Braet op moedige en fraaie wijze een voorzet van Van Nellen en een kopbal van Van der Broek gaat direct daarna juist over. Dan is het woord aan België en het schijnt dat zij een overwicht zullen krijgen. Gevaarlijk ko men de rood-zwarten opzetten, waarbij spil Helleman een prachtige partij vertolkt. Kort achter elkaar worden drie hoekschoppen ge nomen op het Hollandsche doel. Eenigen tijd zijn de Belgen nu sterker, maar spoedig maakt Holland zich weer los en vooral onze rechtervleugel is meer actief. Prachtig combineeren Adam en Wels en Claessens en Hoydonckx moeten zich vele malen geslagen kennen. Doch hoe goed onze rechtervleugel ook werkt, midvoor Van der Broek en onze linkervleugel weten niet van de geboden kansen te profiteeren. Duinhou wer schiet in keepers handen en Van Nellen trapt voor open doel naast. Toch zitten de Hollanders er nu enthousiast en energiek op. Van Nellen forceert weer eens een hoekschop. Gelijk Deze vijfde hoekschop voor Nederland wordt door den D.H.C.-er hoog voorgezet, keeper Braet tracht uitloopend den bal te onderscheppen, hij raakt het leder maar half en Adam, die zijn kans reeds heeft gezien, schiet laag en hard in. (11). Er zijn d?.n twintig minuten van de tweede speelhelft gespeeld. Intusschen is het begonnen te regenen en druilerig valt het water naar beneden. Het veld wordt nog gladder en verschillende bui telingen worden gemaakt. Het spel golft op en neer en aangemoedigd door de tienduizen - den komen de Oranjehemden steeds terug. Een corner levert niets op en aan de andere zijde mag Van den Einde er zelfs twee ne men, kort achter elkaar. Holland mag even later van geluk spreken als Desmedt alleen voor Van der Meulen staat. De Belg schiet op onbegrijpelijke wijze tegen onzen keeper aan. Weer krijgt Desmedt den bal vrij staand te pakken en weer trapt hij het leder tegen onzen aanvoerder. De wedstrijd blijft span nend en het tempo is geenszins minder snel dan inde eerste helft. Prachtige momenten wisselen met slechte oogenblikken af, maar toch wordt door beide partijen af en toe zeer fraai gespeeld. Van der Meulen toont zijn ca paciteiten als hij een scherp schot van Van den Eynde in den hoek uit zijn doel weet te houden. De corner kan het veld worden in gewerkt, doch de Begen komen terug. België leidt wederom Na uitstekend samenspel krijgt Voorhoof den bal te pakken en zonder zich te bedenken lost hij een geweldig had en schuin schot, dat onbereikbaar voor Van der Meulen in het Hollandsche doel vliegt. Een fraai punt (1—2). Er zijn dan 33 minuten gespeeld. Nog is de strijd niet verloren. Wederom komt Holland in den aanval maar nu spelen de Belgische backs tactisch op buitenspel en menigmaal vliegen onze aanvallers in dezen val. Niette min krijgen onze voorhoedespelers ook in den resteerenden tijd nog eenige, men zou haast zeggen niet te missen kansen. Hoe goed de aanvallen ook worden opgezet, in het doelge bied is men plotseling de kluts kwijt en wor den de gemakkeliijkste kansen op hopelooze wijze onbenut gelaten. In de 7 a 8 minuten die nog resten zakt het spel in een. De strijd is gestreden. En als scheidsrechter Ohlsson einde fluit heeft België revanche genomen voor de te Antwerpen geleden nederlaag. Spel. Het was een uiterst spannende en emotie volle strijd, waarvan tot op het laatste oogen- blik niet te voorzien was, welk land zou win nen. In een echten Holland—België-wedstrijd dat was deze vijftigste wordt door bei de partijen met groote energie en geestdrift gestreden en het is in dit-verband begrijpe lijk, dat het peil wel eens hieronder lijdt. Dat was ook gisterenmiddag het geval, maar toch viel er menigmaal van prachtige staaltjes technisch en tactisch werk te genieten. Menig moment hebben wij zitten te genieten van het fraaie opbouwende spel onzer tegenstanders, maar ook onze eigen ploeg deed in geen enkel opzicht voor België onder. De wijze waarop gepasseerd werd van man naar man, toonde toch wel duidelijk aan, dat ook ons spel ge baseerd is op uitnemende technische scholing en dat van degenen, die nu reeds geruimen tijd in het Nederlandsch elftal uitkomen, werkelijk niemand gefaald heeft, zegt toch genoeg. Beide ploegen bestreden elkaar met de zelfde wapens. Snel, open spel, dat bood voor beide partijen de meeste kansen. En kansen hebben de respectieve aanvalslinies gehad. Heel veel zelfsDat wil niet zeggen dat de achterhoede van Nederland of België zwak speelde. Integendeel, beide backstellen speel den sterk en beheerschten in menig opzicht en vaak genoeg het veld. Ongetwijfeld dient gezegd te worden, dat het Belgische team is meegevallen. Na den wedstrijd te Antwerpen hadden wij onze ver wachtingen niet hoog gespannen en al is het een feit, dat er nog veel aan ontbreekt, er schijnt weer de nieuwe of liever de goede oude 1 geest in de ploeg gevaren te zijn c-n dat wil zeggen, dr.t onze Zuiderburen als dui vels speelden. Dat zij ditmaal overwonnen en daarmede een einde maakten aan een reeks nederlagen tegen ons land, kwam door het feit, dat zij tweemaal van de veie kansen cn Nederland slechts eenmaal van de evenzoo- vele kansen hebben benut. Van uitgesproken meerderheid in het veld was aan geen enkele zijde sprake. Van technisch overwicht ook al niet en het is ook hierdoor te verklaren, dat in een dergelijken in hcog tempo gespeelden wedstrijd de spanning vaak ten top steeg. Het publiek leefde tot de laatste minuut mee en zeker zal een elk voldaan teruggekeerd zijn, al werd het geen Nederlandsehe over winning. Spelers. In het Nederlandsehe elftal hebben wij slechts één zwakke plaats ontdekt, dat was de bezetting van de linksbinnenpaats. Duinhou wer mag goede technische kwaliteiten heb ben, voor een dergelijke ontmoeting, waarin alles op snelheid is ingesteld, is hij beslist tc langzaam en dat mag wel de hoofdoorzaak zijn geweest van zijn falen. O.i. had Bonsema er zeker meer van terecht gebracht. Breitner heeft gezwoegd van begin tot eind en in de tweede helft, toen hij ingespeeld was, vonden wij hem beter dan daarvoor. Dat hij een Van Heel niet kan doen vergeten, is begrijpelijk en ongetwijfeld heeft Breitnev goed volgehouden. Aanvoerder Van der Meulen ging o.i. niet geheel vrij uit bij het eerste Belgische doel punt. Wij meenen, dat hij er zelf ook zoo over denkt. Een ieder kan een fout maken, en het is nu eenmaal zoo, dat als een doel- verdediger een fout maakt dit gewoonlijk een doelpunt kost. Zoo ook hier. Overigens heeft hij heel wat schoten gehouden. O.i. was het prachtig schot van Voorhoof zoo voortreffelijk gericht, dat de H.F.C.-er aan dit doelpunt geen schuld heeft. Weber en Van Run speelden op de gewone wijze. O.i. had vooral Van Run ditmaal zijn dag en zijn ingrijpen was menigmaal nog voortreffelijker dan dat van den robuusten A.D.O.-er. Niettemin is het spel van beiden immer vertrouwenwekkend. In de middenlinie was Pelikaan de beste Met groote energie wierp deze Zuidelijke speler zich in den strijd en hij had den vleu gel Van den Eynde—Saeys absoluut in be dwang. Hem vonden wij de beste van het drietal. Anderiessen speelde als' Anderiessen. Nut tig, hard, opruimend waar hij kon. Nooit zal de Ajaxiel in een wedstrijd falen en zoo lang wij nog geen voortreffelijker spil hebben, blijft Anderiessen steeds zijn plaats waard. Vol lof zijn wij eigenlijk voor zijn volhouden van begin tot eind en al heeft deze zeer snelle wedstrijd zeer veel van zijn uithou dingsvermogen gevergd. Breitner heeft bij zijn heropnemen in het elftal niet slecht gespeeld, hetgeen wij reeds memoreerden. Een vergelijking met Van Heel is moeilijk en valt ongetwijfeld ten nadeele van den Hagenaar uit. Maar een zwakke plek vormde hij niet en voor zijn toch nog vrij onverwacht uitkomen heeft hij behoorlijk voldaan. Tenslotte de voorhoede, de linie waarover wij nog steeds niet op gunstige wijze kunnen schrijven. We schreven reeds, dat Duinhou wer niet de juiste man bleek te zijn. Maar er ontbrak meer. Aan onze vleugelspelers heeft het niet gelegen. Zoowel Van Nellen als de kleine Wels snelden tallooze malen langs het lijntje, zetten goed voor, maar nimmer wist men van de kansen te profiteeren. Van dei* Broek heeft zeer vele kansen gehad om doelpunten te maken, maar zijn schot liet hem in de meeste gevallen absoluut in de steek. Dat hij weer beter zou spelen als Van Reenen zouden wij niet durven beweren, maar ook andersom dat Van Reenen slech ter zou zijn op deze plaats dan de P.S.V.-er is ook niet waar. Ook de Ajaxied moet nog eens een kans gegeven worden, zoolang in Nederland voor deze zoo moeilijke plaats geen betere speler aanwezig is. Adam was Adam niet. Wel verrichtte hij weer wonderen van technisch werk, bracht hij zijn tegenstanders meermalen tot wan hoop, maar zijn anders zoo voortreffelijk plaatsen misten wij. Telkenmale bleken zijn passes naar Wels te hard en kon de snelle Unitasman er niet bij. De H.V.V.-er voelde dit gisterenmiddag ook en dat hij niet de juiste lengte kon vinden deprimeerde hem sterk. Overigens was de vleugel WelsAdarn toch het sterkste deel van de voorhoede en d° wijze waarop tallooze malen Claessens en I ydonckx gepasseerd werden was voortref felijk. Wat de Belgen aangaat, in doelman Braet hebben de Zuiderburen een keeper van stijl en klasse gevonden. Hooydonckx en Dedeken speelden technisch uitnemend en daarbij wa ren beiden trapvast en snel bij het ingrijpen. In de middenlinie was spil Hellemans de sterke man en vooral in zijn voedende taak is hij nog altijd een kracht van beteekenis. Claessens was op het einde uitgespeeld, geen wonder tegen Adam en Wels. Van Ingelghem zwoegde van begin tot einde en in zijn spel had hij veel van Breitner. De voorhoede speelde voortreffelijk samen, doch ook voor doel was men de kluts kwijt, terwijl het schieten weer eens het zwakke punt was. Versijp is nog uiterst snel, al zijn zijn voorzetten niet meer zoo zuiver. Voor hoof is de tacticus, zijn doelpunt was schit terend- Desmedt is geen ideale midvoor en zeker niet beter dan Capellen. De linkervleu gel was het minst sterke deel dei* voorhoede, al deden zoowel Van den Eynde als Saeys nuttige dingen. Scheidsrechter Ohlsson maakte vrijwel geen fout. Zijn fluiten was rustig en vertrou wenwekkend. NederL B-ploeg—Belgische B-ploeg 4—1 Belgische persstemmen. De Belgische Zondagavond-bladen versche nen met uitvoerige verslagen over den wed strijd en beschouwingen over spel en spelers. De „Gazette van Antwerpen" noemt den uitslag volkomen juist. België heeft beter ge speeld dan Nederland, bij wie alleen Adam en de verdediging een goeden wedstrijd ge speeld heeft. Aanvankelijk meende het blad, dat de groote meesterschap van N:cU^nd den Bel gen een nieuwe nederlaag zou bezorgen, maar spoedig keerden de kansen. Volgens het blad is een hands-geval van van Run binnen de beruchte lijnen ongestraft gebleven. Braet was een doelman, die bijna onpas- seerbaar was. Geen enkele Belgische speler heeft teleur gesteld. „La Derniere Heure" is ook van meening, dat de overwinning verdiend is, al is Neder land iets meer in den aanval geweest dan België. Braet en Hooydonckx blonken uit bij de Belgen, terwijl van de Nederlandsehe spelers Adam genoemd wordt. „Sportwereld' zegt, dat België nog al geluk heeft gehad, hoe kranig Braet en Hooydonckx ook gespeeld hebben. Bij Nederland was de rechtervleugel in de voorhoede beter dan de linker. Pelikaan is bijzonder op den voorgrond getreden. „De Schelde" roemt bij Nederland van der Meulen, Weber, Pelikaan en de beide vleu gelspelers. Het binnentrio heeft wel kansen gemist en vooral v. d. Broek was daarin een meester. De Belgen hebben eindelijk in Braet een doelman van klasse gevonden. Eerst wa ren de Belgische backs slap, maar toen de vleugelhalfs er beter in kwamen, waren Hooy donckx en Dedeken uitmuntend. Hellemans heeft een zeer goede partij gespeeld. Versyp was voor de rust en van den Eynde daarna op dreef. Desmet heeft tal van kansen gemist en Saeys was zwak. Voor Voorhoof heeft het blad een eervolle "vermelding. „Het Handelsblad van Antwerpen" noemt het resultaat geflatteerd voor België. Een ge lijk spel zou de verhouding juister hebben weergegeven. Promotiewedstrijd. Middelburg I—Juliana 6—1. Gezien de ongunstige weersomstandigheden was er voor dezen belangrijken wedstrijd be trekkelijk veel publiek. Onder leiding van scheidsrechter J. van der Dungen werd begonnen. Middelburg had het eerst het voordeel van den wind. De eerste- 10 minuten is Middelburg het meest in den aanval, zonder bepaald gevaarlijk te zijn. Het eerste gevaarlijke moment kwam voor het Middelburg-doel, als de center-voor van Ju- lana na goed doorgebroken te zijn een hard schot loste, dat op de deklat belandde. Even later is het bij Middelburg Merk, die het met een schuin schot vanaf de zijlijn probeerde, dat echter naast ging. Het spelpeil stond niet hoog in deze periode, hetgeen trouwens ge durende het geheele spelverloop, behoudens eenige korte goede momenten, zoo bleef. In het veld deden beide parijen voor elkaar wei nig onder. Na een goed kwartier spelens had Middelburg het eerst succes, als een vrije schop, door de linkshalf van Middelburg goed voor doel geplaatst werd en Vogel den bal nog even van richting deed veranderen, waarop de Juliana-doelman niet verdaent was. (10). Juliana kwam hierna nog' eens extra op zetten. Er werd bij tusschenpoozen vrij fa natiek gespeeld, waartegen de scheidsrechter lang niet streng genoeg optrad. Het Middel burg-doel werd nu door de Juliana-aanval onder schot genomen en Vijgeboom kreeg nu enkele harde schoten te stoppen, doch hij wist deze keurig te stoppen. Gezien het spel in deze periode hodden de gasten ook wel een doelpunt verdiend. Aan de andere zijde kwam Middelburg vrü goedkoop aan haar tweede doelpunt als Vogel uit een vrije schop den bal zacht in het Limburgsche doel kopte. De Juliana-keeper, stond geheel verkeerd opge steld. Na de hervatting speelde Middelburg met een veiligen voorsprong, rustiger dan Juliana. Vijf minuten na de hervatting maakte de Juliana-doelman weer een blunder, door een ver schot van den rechtshalf van Middelburg uit de handen te laten glippen. (3—0). Ondanks alle tegenslag zwoegden de gas ten met bewonderenswaardige energie. De Ivliddelbiirgsche backs hadden aan het bin nentrio der gasten de handen vol. Na mooi werk der centervoor der gasten, die den bal voor zijn linksbinnen vrijmaakte, kon de laatste van dichtbij Vijgeboom passeeren. (31). Bij een corner op het Juliana-doel maakt een der backs hands in het strafschopgebied. De penalty werd door Vogel zuiver ingescho ten en het was 4—1. De gasten gaven zich nog niet gewonnen en hun enthousiasme was oorzaak dat de verstandhouding nog al gespannen was. Een buitenspelpunt van Middelburg werd afge keurd. De linksbinnen van Juliana brak en kele malen goed door,-doch had te weinig steun. Een nieuwe blunder van den Julia- na-doelman bezorgde Middelburg het vijfde doelpunt. (51). Even voor het einde maakte Vogel het hal ve dozijn vol als hij goed door de verdedi ging heen brak en een schuin schot loste, dat de Juliana-doelman nog in zijn eigen doel werkte. (61). Deze uitslag geeft de verhouding der ploe gen in het veld niet goed weer, een kleine Middelburg -zege had het krachtsverschil be ter uitgedrukt. INSIDER. Beslissingswedstrijd Alliance-Mevo. Zaterdag werd door de protestcommissie van den K.N.V.B. 't protest behandeld van de Baronie inzake den wedstrijd Baronie—Mevo. Het protest werd aan de Baronie toegewezen, waardoor de betreffende wedstrijd met 21 door bedoelde club gewonnen werd verklaard. Promotie 3e klasse. Boeimeer—Zeelanda 4—3 KORFBAL. Zaterdagmiddag trokken Zeevaartschool en Madjoe naar Brabant om daar deel te ne men aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging H.M.S, te Dinteloord. Jammer genoeg werkte het weer niet erg mee. Bij den aanvang was het echter droog en de eerste drie wedstrijden konden zon der regen worden gespeeld. Hierbij won Madjoe met 10 van H.M.S. en Zeevaart school met 1—0 van Velox te Dinteloord. Maar toen zette Pluvius zijn poorten weer open, op zoo'n afdoende wijze, dat de verdere wedstrijden geen doorgang konden vinden. Daar Madjoe, Zeevaartschool en T.S.V. te Fijnaart hun serie hadden gewonnen, werd besloten tusschen deze 3 vereenigingen 5 doelworpen te laten beslissen. De uitslag hiervan was, dat de Zeevaart school de eerste prijs behaalde en wel een fraaie bekerT.S.V. de 2e prijs, eeh zilveren medaille en Madjoe de 3e prijs, een bronzen medaille. In de verliezersronde legde Velox beslag op den 4en prijs. Voor de Zeeuwsche vereenigingen was dit waarlijk geen slecht resultaat. Indïenststelling marine-vaartuigen. De vice-admiraal, commandant der marine te Willemsoord, brengt ter kennis 1. dat Hr. Ms. „Van Meerlant" op 4 Mei 1933 wordt in dienst gesteld onder bevel van den luitenant ter zee der le klasse O. R. F. Immink 2e. dat Hr. Ms. „Nautilus" op 10 Mei 1933 wordt in dienst gesteld onder bevel van den kapitein-luitenant -er zee J. A. Sonnenberg 3e. dat Hr. Ms. „Vulcanus" op 17 Mei 1933 wordt in dienst gesteld onder bevel van den luitenant ter zee le klasse mar.-res. J, de Visser. Onderstaande marine-schepelingen zijn ge slaagd voor hoogeren lang Voor korporaal-vliegtuigmaker M de vlieg tuigmakers M. le klasse F. F. Kooreman, T. J. A. de Hair, F. Volkers, J. Boelsums, J. C. P. W. D. Collee, J. Goudswaard, P. van Heems, H. Vet en F. G. van Puffelen voor korporaal-vliegenier H de vliegtuigma kers H le klasse L. Okel, J. Peen, C. Noot, J. K. van Waggendorff van Rijn en J. Kriele. De kapitein U. C. C. Noordenbos van het 7e reg. inf. te Harderwijk is overgeplaatst bij het 14e reg .inf. te Bergen op Zoom. De 2e luitenant J. J. W. Berkhoudt van het 6e reg. inf. te Breda is overgeplaatst bij het 3e reg. van dat wapen te Bergen op Zoom. Lindbergh zoek en weer terecht. Kolonel Lindbergh en zijn echtg moote, die een /lucht maken van New Mexico naar het Oosten :an de Ver. Staten, zagen zich gis teren genoodzaakt in Noord-Texas een nood landing te maken. Daar Lindbergh moest da len in een tamelijk afgelegen streek, in den omtrek waarvan zich geen telefoon- of tele graafkantoor bevindt, heeft de vlieger van het ongeval geen mededeeling kunnen doen. Men maakte zich daarom uitermate bezorgd over zijn lot. Een aantal vliegmachines werd er op uitgezonden, om naar de vermisten te zoeken, doch de vliegers keerden terug, zon der iets van hem ontdekt te hebben. Lindbergh en zijn vrouw zijn intusschen gisterenmiddag, maar dan 21 uur na hun vertrek uit Albuquerque, hun laatste pleis terplaats, in de luchthaven van Kansas City teruggekeerd, waar zij het relaas van hun bevindingen aan de autoriteiten deden. Na den nacht in hun vliegmachine te hebben doorgebracht, zullen zij morgen hun vlieg tocht voortzetten. Vliegongelukken. Bij Bizerte is een Fransch marinevliegtuïg met twee onderofficieren aan boord, neerge stort. Het vliegtuig ligt op een diepte van slechts 6 meter water. Niettemin verdronken de beide vliegeniers, die in het toestel vastgesnoerd zaten. De bekende Fransche vlieger Detroyat, heeft in de lucht een merkwaardig ongeluk gehad, dat, dank zij zijn groote tegenwoor digheid van geest, goed is afgeloopen. Toen de vlieger boven Parijs vloog op de route van Le Bourget naar Villacoublay, ver loor hij zijn benzinetank. Hij realiseerde onmiddellijk het groote ge vaar, waarin hij zich bevond, en slaagde er in, door een glijvlucht veilig te landen. Zijn benzinetank is tot dusver niet gevonden. Een vliegtuig, dat gisterenmorgen vroeg gestart was, stiet in Johannesthal tegen een 38 M. hoogen steen. De botsing was zoo he vig, dat een der draagvlakken afbrak. Het vliegtuig stortte meer en werd geheel ver nield. De piloot werd doodelijk gewond. Bescherming tegen aanvallen uit de lucht. Luitenant-kolonel W. F. Sillevis heeft te 's-Gravenhage een lezing gehouden over de middelen tot bescherming van menschen- levens tegen aanvallen uit de lucht. Spr. ving aan met het geven van een be knopt overzicht van ue ontwikkeling van den luchtbeschermingsdienst in Nederland. Hij deed daarbij in het bijzonder uitko men, dat de regeering evenals zulks trou wens vriywel algemeen in het buitenland is geschied zich op het standpunt heeft ge plaatst, dat de bescherming van de inwoners tegen de gevolgen van luchtaanvallen behoort tot de taak van de burgerlijke gezagslicha- men en wel allereerst van de gemeentebe sturen volgens aanwijzingen van den com missaris der koningin. De minister van binnenlandsche zaken moet leiding geven aan de ontwikkeling van den luchtbeschermingsdienst. Het ligt in de bedoeling de taak van de gemeentebesturen op het gebied van den luchtbeschermings dienst wettelijk te doen vastliggenmits dien is aan een interdepartementale com missie de opdracht verstrekt de regeering van advies te dienen nopens het treffen van wettelijke voorzieningen voor den luchtbe schermingsdienst en dit advies te belichamen in een wetsontwerp. Na te hebben gewezen op de veel onjuiste denkbeelden wegens de ..mogelijkheid tot het beschermen van de burgerbevolking tegen de gevolgen van luchtaanvallen ging spreker over tot het aangeven van enkele beginselen, welke moeten dienen bij den opbouw van een gemeentelijken luchtbeschermingsdienst. Die grondbeginselen worden aangetroffen in de o.a. aan alle burgemeesters toegezonden en voor iedereen verkrijgbaar gestelde „Leidraad luchtbeschermingsdienst". Allereerst werd bestreden de veelvuldig ge huldigde opvatting, dat luchtoorlog identiek is met gasoorlogvervolgens worden de alarmeeringsdiensfc en de verduistering aan een kor - beschouwing onderworpen, waarbij de groote waarde van een goed doorgevoerde verduistering in het licht wordt gesteld. Daarna gaf spr. aan welke wegen kunnen worden bewandeld om tot een goede voorbe reiding van de bescherming der inwoners te komen, zonder dat daarvoor voorloopig groote offers uit de gemeentekas ncodig zijn. Ten slotte werd aar. de hand van een schema eèn overzicht gegeven van de organi satie en de werking van den luchtbescher mingsdienst in een gemeente, welke beschikt over voldoende personeel en hulpbronnen, waarbij dan tevens v.e aandach+ wordt geves tigd op welke wijze kleinere gemeenten de bescherming van de inwoners tegen lucht aanvallen kunnen ter hand nemen. Dinsdag 9 Mei. Hilversum, 296 M. Avro. 8.00 Gramfl. loonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gra mofoonplaten. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Kook- praatje. 11.30 Concert. 12.00 Concert. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Cello recital. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Verhalen. 5.30 Jeugdhalfuur. 6.00 Orkest. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orgelconcert. 9.00 Optreden Koos Speenhof. 9.20 Orkest. 10.00 Mannen koor. 10.20 Orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Or kest. 11.30 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. 8.00 K.R.O. Gramofoon platen. 9.30 Hoogmis. 10.30 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Concert. 2.00 Vrouwenuur.. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Solistenconcert. 4.50 Gramofoonplaten. 5.10 Schlagermuziek. 7.15 Gramofoonplaten. 7.25 Lezingen. 8.00 Orkest. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Hoorspel. 9.15 Koorconcert. 9.45 Zangvoordracht. 10.00 Concert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Concert. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Kookpraatje. 11.20 Gra mofoonplaten. 12.20 Orkest. 1.20 Voor de scholen. 1.50 Causerie. 2.55 Fransche les. 3.25 Lezing. 3.45 Orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Be richten. 5.50 Clarinet en piano. 6.10 Italiaan- sche les. 6.40 Orkest. 7.50 Lezing. 8.20 Berich ten. 8.40 Drama met muziek. 9.55 Voordracht. 10.00 Dansmuziek. Parjjs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert. 12.25 Pianore cital. 1.55 Concert. 6.40 Concert. 7.20 Cabaret. 8.05 Gramofoonplaten. 8.20 Operette. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 2.20 Orkest. 7.20 Operette. 10.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.35 Gramofoonpla ten. 12.20 Concert. 1.50 Gramofoonplaten. 3.50 Concert. 6.20 Uit Berlijn. 7.25 Orkest, 8.10 Operette. Brussel, 338 M. 11.20 Orkest. 12.30 Gra mofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.20 Gramofoon platen. 5.50 Orkest. 7.20 Orkest. 8.20 Concert. 9.30 Gramofoonplaten. 508 M. 11.20 Gra mofoonplaten. 12.30 Orkest. 4.20 Concert. 5.35 Gramofoonplaten. 5.50 Religieuse muziek. 7.20 Concert. 8.20 Orkest. 9.05 Voordracht. 9.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 6.20 Schillerherdenking. 7.20 Concert. 8.20 Voordracht. 8.50 Solisten. 9.35 Berichten. 10.20 Concert. van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Mei. „Menschen in t Hotel." Luxor-theater. Van Vrijdag 5 tot en met Donderdag 11 Mei. „Spoorweghelden" en „Strafzaak van Geldern". Dinsdag 9 Mei. Uitvoering Christ. Zang- vereeniging „Hosanna", Concertgebouw, 8 uur. Vrijdag 12 Mei. Concert Gemengde Zang- vereeniging, Concertgebouw, 8.15 uur. Zaterdag 13 Mei. Opvoering revue ,,'t Is „Knal", „de Oude Vriendschap", 8 uur. MIDDELBURG. Dinsdag 9 en Woensdag 10 Mei. Generale repetitie (7.30) en concert (8 uur) zang vereniging „Tot Oefening en Uitspan ning" Concert- en Gehoorzaal. „Flandria" (uitr.) p. 5 Mei Ouesant „Kota Gede" 6 Mei v. Batavia n. Rotfc. „Kota Agoeng" (uitr.) 6 Mei van Antw. „Nieuwkerk" (uitr.) 5 Mei te Durban ..Oldekerk" (uitr.) p. 6 Mei Gibraltar „Poelau Roebiah" .(thuisr.) 5 Mei van Sin gapore .Rietfontein" (uitr.) 5 Mei v. Mozambique „Statendam" (uitr.) 6 Mei v. Southampton „Sitoebondo" (thuisr.) 5 Mei v. Belawan „Streefkerk" (uitr.) 5 Mei van Colombo „Serooskerk" (thuisr.) 5 Mei te Tientsin „Volendam" 6 Mei v. New-York n. Rotfc. Zuiderkerk" (thuisr.) 5 Mei te Singapore ABONNEMEN' Franco door he rige landen bij De abonné's in Polis, zijn GR kerd tegen ong AANGESLC Het is thans ze den van het N.J.] trein, boot en aut komen om de 80^ verbond bij te woi perkte vergader niet mogelijk is heeft het bondsbe delburg te vergad Gerekend wordt Vlissingen van 15 de helft hier zal regelingscommissi

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 6