Vlissingsohe Courant £CH fabrieksprijzen PLÖUVIER levert ROBINSONS aan TWEEDE BLAD BINNENLAND FEUILLETON DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH. SPORT NEDERLAND-BELGIE 1-2. nx—»»-u» van de van Maandag 8 Mei 1933. No. 108. De sluitingszltting fler Staten-Generaal. Het ceremonieel waarmede Zaterdagmiddag de zitting van de Staten-Generaal is geslo ten, heeft in geenen deele van het andere in September gebruikelijke afgeweken. Ongeveer vijf minuten voor drie verliet mi nister jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck (minis ter van Staat, minister van binnenlandsche Zaken), in officieel ambtsgewaad gekleed, het paleis aan het Noordeinde, waar hij even te voren per auto aangekomen was. Het eere escorte huzaren., voor het paleis opgesteld, bracht de voorgeschreven eerbewijzen. Minister Ruys werd uitgeleid door den hof maarschalk, mr. baron De Smeth waarna hij plaats nam in een gala-hofkoets, met twee paarden bespannen. Op den rit naar het Binnenhof, via Heulstraat, Kneuterdijk en het Buitenhof, reden detachementen huzaren ter gezamenlijke sterkte van dertig man schappen onder bevel van een le luitenant, voor en achter de hofkoets, welke bij elk por tier begeleid werd door een lakei. Bij den ingang van het Tweede Kamer gebouw op het Binnenhof stond een eere- wacht van vijftien man der militaire politie opgesteld. Deze bracht, evenals de huzaren, eerbewijzen, toen minister Ruys het gebouw betrad en korten tijd later verliet. De terugweg werd met hetzelfde ceremo nieel afgelegd. Bij het paleis en op het Binnenhof hadden vele belangstellenden zich opgesteld. Bij het paleis, op het Binnenhof en langs de afge legde route stonden vele politie-agenten en rechercheurs. Noodlijdende gemeenten. De minister van binnenlandsche zaken heeft het volgende aan de colleges van Ged. Staten geschreven Bij de beoordeeling van raadsbesluiten tot wijziging der begrooting van verschillende gemeenten, welke rijksonderstand genieten, of genoten hebben, is mij meermalen geble ken, dat uitgaven waren gedaan, welke een goedgekeurden begrootingspost overschreden, zonder dat sprake kon zijn van een buitenge woon geval van dringenden spoed, als voor zien in art. 248, 2e lid der Gemeentewet. Zijn deze overschrijdingen in normale ge- %*allen reeds hoogst ongewenscht, zij zijn bij „noodlijdende" gemeenten geheel ontoelaat baar te achten. Het ligt voor de hand, dat deze overschrij dingen, voor zoover zij althans geen betrek king hebben op betalingen, welke ingevolge het Kon. besluit van 28 Maart 1925 (Stbld. 125), tot regeling van de wederzijdsche beta lingen tusschen het rijk en de gemeenten plaats hebben, voordat de goedkeuring op het besluit tot begrootingswijziging is verleend, niet in het belang van den rijksonderstand hunnen worden opgenomen. Evenmin kan ik toelaten, dat dergelijke on - ïechtmatige uitgaven naar een volgend dienstjaar worden verschoven, tengevolge waarvan zij hoogstwaarschijnlijk direct of in direct toch weder voor rijksrekening zouden komen. Het vorenstaande geeft mij aanleiding de medewerking van uw college in te roepen, teneinde te verkrijgen, dat deze onrechtma tige uitgaven in het vervolg uit de rekeningen der betrokken gemeenten worden geweerd. echter van dien druk op onze valuta na de wisselkoersen weinig gebleken. Naar wij hoorden moet nl. de Nederland- sche Bank Zaterdag weder een niet onbe langrijk bedrag aan goud hebben afgegeven. Hierdoor was het mogelijk den Franschen franc op 9.79 te houden. Na het middaguur was echter een plotse linge beweging ontstaan tegen den gulden, waardoor de wisselkoersen vrij sterk oplie pen. Fransche francs b.v. tot 8.92, Ponden tot 8.60. Nu moet er al dadelijk op worden ge wezen, dat men aan deze koersen niet al te veel waarde kan hechten, omdat de handel plaats had slechts even voor het sluiten der banken, zoodat men niet meer van een vrije markt kon spreken. Overigens hebben wij in de nerveuse stemming, die bleek te bestaan, aanleiding gevonden, den president van de Nederlandsche Bank te vragen wat er waar was van het gerucht, volgens hetwelk een embargo op den uitvoer van gord zou wor den gelegd. Mr. Trip verldaarde ons met de meeste stelligheid, dat deze geruchten volslagen on zin waren. Wij vroegen of de Nederlandsche Bank zou voortgaan met het afgeven van goud, indien de onttrekkingen in hetzelfde tempo zouden worden voortgezet. De president antwoordde „Wij zullen zeer stellig voortgaan met poud- afgiften. Wij zijn nog geen geldvervalscherF". Deze positieve verklaring zal, hopen wij, er toe bijdragen om de verontruste gemoede ren tot bedaren te brengen. Het conflict by de K.L.M. Zooals wij reeds hebben gemeld, hebben de piloten van de K.L.M. uitvoering gegeven aan hun op 2 dezer genomen besluit ter ver gadering der Ned. Vereeniging van verkeers vliegers om ontslag aan te vragen. By de individueeie brieven der vliegers, waarbij het ontslag wordt aangevraagd is een begeleidend schrijven aan de directie der K.L.M. gevoegd, waaraan wij het volgende ontleenen „U weet, dat genoemde grieven zich niet richten tegen de eenige malen toegepaste korting op het salaris der piloten, doch dat zij' o.m. bezwaren hebben tegen de wijze, waarop en de motiveering waarom reeds meermalen korting op de vlieggelden en dag toelagen is toegepast, terwijl nieuwe kortin gen weer in het vooruitzicht zijn gesteld. Wy meenen thans vernomen te nebben, dat U van oordeel zijt, dat de bezwaren onzer leden minder ontleend zijn aan hun gevoel van rechts-onzekerheid, dan wel aan eer. strijd van de vliegtuigbestuurders tot t ver overen eener machtspositie. Van een dergelijk streven is geen sprake. De rechtspositie der piloten laat naar hun bescheiden meening evenwel te wenschen over. Zij meenden recht te hebben op meer sta biliseering van de dienstvoorwaarden. Dien tengevolge hebben de navolgende piloten, al len leden onzer vereeniging besloten, ieder voor zich, ontslag ab vliegbestuurder by uwe vennootschap aan te vragen tegen 1 Juli a.s. In alphabetische volgorde wordt dit ontslag gevraagd door de navolgende piloten J. Ab. Spoel, J. van Balkom, G. Bax, W. M. O. A. Beekman, C. Blaak, F. Both, F. van Bree- men, H. Brinkhuls, L. A. Brugman, J. J. E. Duymelaar, J. S. W. van der Feyst, G. M. H. Tryns, G. J. Geyssendorffer, J. J. Hondong, E. E. Hulsebos, J. K. F. Kress, K. D. Parmen- tier, G. <T. te Roller, H. J. Scholtmeyer, L. Sil- levis, I. W. Smirnoff, J. van Steenbergen, F. M. Stork, Suprecht, Q. Tepas, W. C. van Vee- nendaal en Th. W. van Weyrother. Mocht nog thans de directie er intusschon prijs op stellen de grieven der vllegtuigbe- stuurders ernstig en welwillend onder het oog te zien, dan acht de vereeniging het niet uitgesloten, dat haar voornoemde leden be reid .uilen worden gevonden op het genomen besluit terug te komen. Tunnelbouw te Rotterdam. NU OOK IN COCKTAIL. LIKEUR,VERMOUTH. SHERRY OF COGNAC. CATZ &Zn.VAtë ElA-GRON INGEN nogal nerveus. Ook de geruchten, dat er val- sche kaarten in omloop waren gebracht, maakten de stemming er niet rustiger op. Eenige opkconers werden aangehouden, ter wijl nader onderzocht zal worden, of eenige in beslag' genomen toegangsbewijzen werkeiyk valsch zijn. .-^ngzaam stroomden de bez-oe- kens binnen en om half twee was het Stadion rpeds "oor de helft gevuld. In het restaurant van het Stadion recipi eerde de Nederlandsche Sportjournalisten- vereeniging, wier voorzitter jhr. J. Feith de Belgische persbroeders toesprak en gewaagde van de vriendschappelijke b—den. welke ook tusschen de verslaggevers heerschen bij dezen jaarlijkschen wedstrijd. Inturschen vernamen wij, dat by het on derzoek. dat des morgens had plaats gehad, beslist was, dat Van Heel niet kon uitkomen In zyn plaats zou de A.D O.-speler Breitner op de lïnkshalfplsiats komen te staan. Van der Breek was goedgekeurd, zoodat In de voorhoede geen wyziging meer viel Ook de Belgische ploeg was verder onveranderd ge bleven. Door de regens van de laatste dagen was het veld vrij glad geworden, alhoewel uitne mend bespeelbaar. De weersomstandigheden waren niet allerbest te noemen, doch voor voetbal was het gelukkig niet te warm. Naar men weet ./aren op de wielerbaan aan beide zyden extra tribunes gebouwd om althans eenigermate tegemoet te komen aan het gebrek aan toeschouwersruimte. Hierdoor konden een kleine drieduizend toegangsbe. wyzen meer uitgegeven worden en zoo waren er tegen half drie ruim 32.000 toeschouwers in het Stadion aanwezig in afwachting van den komenden strijd. Een muziekkorps van de Amsterdamsche politie hield met vroolyke wysjes de stemming er in en het was even voor half drie toen de bekende Blauw Wit adspiranten naar buiten kwamen ten teeken, dat over eenige oogenblikken de ploegen zou den verschynen. Het is precies half drie als de Belgen op het veld komen en even later verschijnen de Oranjehemden. De volksliederen weerklinken, luide toejuichingen, kortom het bekende schouw- en hoorspel van zoovele internatio nale wedstryden. Scheidsrechter Ohlsson (Zweden) roept beide aanvoerders tot zich. Van der Meulen wint den toss en laat Koydonckx en zyn mannen tegen den wind intrappen. Het is zes minuten over half drie als de Belgische mid- voor Desmedt den bal aan het rollen brengt. De beide ploegen zijn dan als volgt opge steld NEDERLAND: Van der Meulen (H.F.C.) Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V. Pelikaan, Anderiessen, Breitner (Longa) (Ajax) (A.D.OJ Adam, Van den Broek, Duinhouwer (H.V.V.) (P.S.V.) (Feyenoord) Wels (ünitas) Van Nellen (D.H.C.) o Van den Eynden Versyp (Beerschot) (F.C, Brugge) Saeys, Desmedt, Voorhoof (C.S. Brugge) (Uccle Sport) (Liersqjie S.K.) Claessens, Hellemans, Van Ingelghem (Union St.Gill) (F.C. Mechelen) (Daring) Hoydoncks (Excelsior)Dedeken (Antw. F.C.) Braet (C.S. Brugge) reeds na 2 minuten krijgt Holland een hoek schop te nemen, welke door Wels wordt ge nomen. De bal zweeft voor het doel, doch de Belgische verdediging zuivert haar terrein. Even een tegenbezoek aan het Hollandsche doel en dan heeft Oranje weer het initiatief. Anderiessen is er goed in en op prachtige wyze plaatst hy naar den vrystaanden Van Nellen. Een ren volgt, de voorzet van den D.H.C.-er gaat langs doel, waar Wels op vangt en inschiet, doch de Belgische keeper heeft het gevaar gezien en door zich juist op te stellen kan hij het leder gemakkelyk stop pen. Het tempo, waarin gespeeld wordt, is zeer snel en het spel golft verrassend vlug van doel tot doel. Nederland is even iets meer in den aanval, maar de Belgische backs met aanvoerder Hoydonckx aan het hoofd weren zich goed en van een overwicht is absoluut geen sprake. België leidt. België komt er beter In en plotseling krijgt Desmet een prachtige kans als Voorhoof hem dan bal goed aangeeft. Even zwenkt de Bel gische midvoor naar links, Van der Meulen loopt een paar passen uit zijn doel en het schot van den Belg belandt via de voeten van den H F.C.-er in doel. (0—1). Na 9 minuten spelen heeft België de leiding. Even zyn de Hollanders overdonderd. Bel gië zit er goed op en vooral de rechtervleugel met Versyp als gevaarlijke man, is zeer ac tief. Het schieten is echter minder verzorgd en eenige ballen belanden naast doel. In den Nederlandschen aanval wordt nogal eens on zuiver samengespeeld, doch niettemin zyn deze aanvallen door het open en snelle ka rakter uiterst gevaarlyk. Na stevig doorzetten van Van Nellen besluit deze. een ren met een effectvol schot, dat keeper Braet er nog uit houdt. Onze middenlinie voedt de vcorlinie op goede wyze en het treft, hoe uitstekend de Longaman Pelikaan speelt. Zyn verdedi gend werk is af en daarbij weet hij steeds tijd te vinden om keurig den aanval aan het werk te zetten. Uit een van die passes krygt Van der Broek den bal te pakken, bliksemsnel pas seert de Eindhovenaar Hoydonckx en lost een scherp laag schot, maar Braet is in goeden vorm en op prachtige wijze houdt de Belgi sche keeper het schot uit zyn doel. Door het open spel der Belgische voorhoede en de snelle aanvallen zijn de Belgische spe lers steeds gevaarlyk, al kan er misschien in deze periode gesproken worden van een lichte veldmeerderheid der Hollanders. Van der Broek krijgt weer een kans, als Wels hem dan bal mooi aangeeft, doch de P.S.V.-er kopt het leder hoog over. Dat Holland iets sterker is bewyst wel, dat eenige corners genomen worden, die echter niets opleveren. Aan den anderen kant bewerkt Van Run den bal met de handen in het beruchte gebied, doch scheidsrechter Ohlssen laat doorspelen. Even een dreiging op het Hollandsche doel en gevaarlijk zwermen de Roode Duivels voor Van der Meulen. Doch ook zy kunnen het juiste schot niet vinden, terwyl zy weinig doortastend in het doelgebied optreden. Ove rigens staan Van Run en Weber forsch te backen en moet er heel wat gebeuren, willen beiden gepasseerd worden. Weer krygt Van der Broek een mooie kans, maar zijn schot, hoe goed gericht ook, is-te zacht om by Brast succes te hebben. De roller in den hoek kan de Belgische keeper er nog uit grabbelen. Op vallend is de goede stijl, waarmede keeper Braet zijn doel staat te verdedigen. Prachtige spannende momenten is de wedstryd ryk en ontelbaar zijn de kansen, die beide landen krygen. De spanning zit er in en het Is weer een echte Holland—België-wedstrijd. Desmet kogelt naast doel en Wels schiet aan den anderen kant uit een corner van Van Nellen over. Duinhouwer, die tot nutoe weinig goeds heeft verricht zyn tempo was te langzaam kr'jgt den bal goed toegespeeld, hy komt vrij voor doel, maar ook zyn schot faalt en de bal gaat hoog over. Dan is het rusten. In de eerste helft heeft Nederland vier hoekschoppen genomen, tegen België één. De positie van onzen gulden. Het „Hbld." bevat het volgende gerust stellende bericht Naar men weet heeft de baisse-beweging tegen den gulden weder een zeer grooten om vang aangenomen. Zooals wy in het beurs everzicht van Vrijdag deden uitkomen is Naar het Engelsoh van FERGUS HUME. 54) „Hij heeft me niet bang gemaakt, meneer Fanshaw. Hy zei alleen...." „Ik weet, wat hy je verteld heeftdat de keker nooit meer terug zou komen, als je je vader vertelde, wat je gezien had." „Ik durfde niets te zeggen", erkende Julius opgewonden, „omdat ik wist, hoe vreeselyk iedereen in Hurton, en vader vooral, het zou vinden, als de beker voor altyd verloren was; ik heb zelfs niets tegen Julia gezegd." „Je hebt je als een held gedragen, maar Je Iveft je niet meer bezorgd te maken. Het spyt Thomas vreeselyk, dat hy dat gezegd heeft, want het was niet eens waar." „Mag ik het vader dan vertellen?" vroeg Julius gretig. „Neen, nog nietwacht nog maar een paar dagen", zei Fanshaw sussend. „Je kunt met my en juffrouw Baxter alles bepraten, wat je op het hart hebt. Het eenige, wat je hebt te doen, is, zoo gauw mogeiyk weer flink en sterk te worden." „O, ik zei wel gauw beter zyn, meneer fanshaw. Ik maakte my alleen maar erg ongerust over den beker en ik vond het af- Burg. en Weth. van Rotterdam hebben thans by den raad een voorstel aanhangig gemaakt om in beginsel te besluiten tot den schuweiyk, dat ik zoo'n akelig geheim wist en ik vind het afschuwelijk, dat ik zoo'n rkelig geheim wist en er met niem&nd over mocht spreken. Dat wil ik nu wel bekennen." ,.Het komt nu allemaal in orde, Julius." „Heusch, juffrouw Baxter vroeg de jon gen in spanning. „Zeker, kind. Thomas heeft maar wat on zin verteld", stelde Anita hem gerust. „En de beker Do twee volwassenen keken elkaar aan en wisten niet, wat ze op deze pertinente vraag moesten antwoorden. Tenslotte verbrak Fan- sliaw de stilte. „Over den beker behoef Je Je niet bezorgd t? maken, Julius". „Maar Thomas heeft hem weggenomen van de plaats, waar meneer Gould hem ver stopt heeft." „Ja, maar hij geeft hem aan mij, en daarna zal ik hem aan meneer Gretton terug be zorgen." Julius knikte opgewekt. „Dat Is fyn", zei hy vergenoegd, en toen betrok zijn gezicht. „Daarom verstopte mijn heer Gould den beker in het bosch, meneer Fanshaw „Er bestond gevaar, dat hy door slechte menschen gestolen zou worden en daarom verborg hy hem daar'^ei Fanshaw boudweg, want het was onmogeiyk den zieken jongen He waarheid te vertellen. „Dus.... dus", aarzelde Julius, „Tollhurst werd niet om den beker vermoord „Neen", zei Anita. „Natuurlijk niet. De bouw van een tunnel onder de Maas te Rot terdam, in de lijn ParkkadeCharlols, waar van de kosten geraamd worden op 24 mil- lioen. Deze tunnel zal uitsluitend bestemd zijn voor het snelverkeer en is geprojecteerd in aansluiting op bestaande en voorgenomen hoofdverbindingswegen tusschen Den Haag én Rotterdam, roek van Holland en Rotter dam, alsmede Rotterdam en het Zuiden des lands. Eerst na het nemen van dit beginselbesluit zal getracht worden met het rijk en de pro vincie t-ot overeenstemming te komen om trent de bijdrage in de kosten en tevens over de vraag, of een en ander voor tolb'ffing in aanmerking komt. De Vredespostzegel. Het Vredspostzegel van 12'/2 cent naar het ontwerp van P. A. H. Hoiman zal 18 Mei worden verkrygbaar gesteld. De geldigheids duur voor het gebruik is onbeperkt. Het Vredespostzegel wordt doorloopend ver krygbaar gesteld en zal in de plaats treden van het zegel van 12i/2 cent van de tegen woordige uitgifte. Teneinde de op de kanto ren voorradige zegels van laatstbedoelde uit gifte grcotendsels op te gebruiken, wo'-dt be paald, dat om den anderen daa Vreiesoost- zegels zullen worden verkocht, tenzij zegels van 12i/2 cent van de tegenwoordige uitgifte worden gevraagd. Het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Dommisse. Vrydag is te Maassluis met groote feeste lijkheid het 25-jarlg ambtsjubileum van den burgemeester dier gemeente, den heer C. P I Dommisse, gevierd. Dos middags van half vier tot half zes vond er in het raadhuis een receptie plaats, die zeer druk bezocht was en waarbij tal van burgemeesters uit den omtrek tegenwoordig waren. Het hoogtepunt van den dag was echter de buitengewone hulde, des avonds op de Markt, waar e-en feestelijke verlichting was aange bracht Alle plaatselijke vereenigingen namen aan de huldiging deel. Vier muziekkorpsen verleenden hun medewerking. Alom was er vroolyke muziek en heerschte een blijde stemming. Burgemeester Dommisse werd van zyn woning afgehaald door ds. Bramer lid van het eere-comité. In twee rijtuigen trokken de jubilaris en zijn familie naar de Markt waar allereerst het woord gevoerd werd door ds. F. W. H. Bramer, Geref. predikant en daarna door ds. J. J. Kloots, Ned. Herv. predikant. Ten slotte volgde een défilé van de verschillende vereenigingen. VOETBAL. Spannende emotievolle wedstrijd. Adam scoort voor Nederland, Desmedt en Voorhoof voor Belgie (Van een specialen verslaggever.) Reeds van vroeg in den middag stroomden de duizenden naar het Stadion om maar vroegtijdig aanwezig te zyn. Het verkeer op straat was drukker dan ooit, een record aan tal auto's, bussen, motorrijwielen, fietsen wa ren geparkeerd of gestald in of naby het Stadion, De geheele Stadionbuurt, alle om liggende straten was een wagenpark. Van zelfsprekend had de verkeerspolitie handen vol werk om alles zoo ordelyk mogeiyk te doen verloopen en het dient erkend te wor den, dat het verkeer, zoowel naar als van het Stadion op voortreffeiyke wyze geregeld was. Dat alles op zoo prachtige wyze verloopt, schynt alleen in Amsterdam mogelijk te zyn, in het buitenland hebben wy dat wel eens anders aanschouwd. Binnen het Stadion de bekende drukte. Immers, een record aantal toeschouwers zou weer getuige zyn van den jaariykschen strijd tusschen Noord en Zuid. De stemming was beker werd uit het huisje genomen, vóórdat Tollhurst vermoord werd. Maar nu mag je niet meer aan die nare dingen denken, hoor.I" „Ik wil weten, wie Tollhurst vermoord heelt", drong Julius aan, en Anita keek hulpeloos naar Fanshaw. „Dat weet niemand, Julius", verklaarde deze laatste op rustigen toon, „en waar- schynlyk zal niemand het ooit weten. Ver geet alles, myn jongen, des te eerder ben je weer beter." „Ja", mompelde Julius gehoorzaam, „maar ik zou het prettiger vinden, als ik het vader kon vertellen." „Je zult hem al gauw alles mogen zeg gen", viel Lionel hem in de rede. „Luister eens, Julius, je weet, dat ik Je vriend ben." „Ja, een reuzenvriend", zei de jongen slaperig. „Nu, beloof me dan, dat je niet meer zult piekeren. De beker is nu veilig en je moet niet meer denken aan wat Thomas je wys maakte. Hy meende er niets van en hy vindt het akelig, dat je door zijn toedoen ziek geworden bent." „O, ik ben al weer een heel eind opge knapt." „Dus je zult nergens meer over tobben en je niet meer angstig maken „Neen, enne.... ik zou wel wat te eten willen hebben." Anita en Fanshaw lachten elkaar verlicht toe. De voornaamste oorzaak van zijn ziekte was bhjkbaar door Lionel's mededeellngen BELGIË. Nederland is het eerst in den aanval en weggenomen, en de jongen zou nu wel spoe dig weer beter worden. De gouvernante gaf den jonker een teeken, dat hy weg moest gaan. In den salon wachtte hy op haar, verheugd, .dat zijn zending zooveel succes had gehad. Na een kwartiertje kwam Anita by hem. Hy slaapt nu", vertelde ze, merkbaar op gelucht. „Ik heb hem wat brood met jam gegeven en dat at hy met smaak op. Het lijkt me een goed teeken, want al dien tijd heeft hy niets geen eetlust gehad. Hy zal er nu wel gauw weer heelemaal bovenop zyn." De jonker knikte. „Ja, nu hy weet, dat Thomas hem maar wat op de mouw heeft gespeld, zal hy niet meer tobben. Bovendien kan hy nu tegen jou en my zich uitpraten. Maar dat neemt niet weg, dat we vroeg of iaat ook meneer Dawson in ons vertrouwen zullen moeten nemen. Een dergeiyk geheim mag niet tusschen vader en kind bestaan. Dat kun je tegenover meneer Dawson, noch tegenover den jongen verantwoorden." Anita huiverde. „Dan zal hy gewaar wor den, wat voor soort man mijn vader is", zei ze dof. „Daar is helaas niets aan te doen, liefste Maar ik denk niet, dat dit ook maar de minste verandering zal brengen in zyn sjmpathie voor jou. Meneer Dawson is er de man niet naar om de zonden der-ouders aan de kindéren te bezoeken. Hy is een goed, ruimdenkend mensch." „Dat is hy", gaf het meisje mét een zucht toe, „maar ik wilde toch wel, dat we hem niets omtrent myn vaders persoon of karak ter behoefden te vertellen...." Ze namen afscheid de gouvernante ging naar de ziekenkamer terug en Lionel wan delde naar de Hall. Het was een gryze, mis tige Decemberdag met een grauwen hemel boven een grauwe wereld. De jongeman liep te overdenken, hoe hy Rick.v moest aanpakken met betrekking tot Thomas' verlangens. Als het kon, wilde hy gaarne tusschenbeide komen, daar hij vreesde, dat er anders klappen zouden val len. In zijn overpeinzingen verdiept, sloeg Lionel den hoek van de laan om, die naar de Hall leidde en botste byna tegen Rose Carr aan. Met een kreet van schrik deinsde ze achteruit, maar toen ze den jonker her kende, glimlachte ze vrijpostig. Ze zag er werkeiyk bekoorlijk uit met haar knap, blo zend gezichtje en glanzende, blauwe oogen, ofschoon dit niet de soort schoonheid was, die eén man als Lionel Fanshaw aantrok. Hoe maakt u het, meneer Fanshaw begroette Rose hem amicaal. „Het doet me plezier nog even afscheid van u te kunnen nemen, vooral omdat u familie van me wordt." „Dank je", antwoordde Fanshaw koel, zich tegelyk afvragend, waarom Rose een groot, ouderwetsch valies droeg, dat vol strekt niet by haar opvallend-elegante kleding paste. „Ik wensch je veel geluk en voorspoed." .(Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 5