Adv NOOTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Miftohaedt's Poeder UIT DRAAD EN LUCHT In de week van 1 tot 6 Mei zijn in ons land 78 faillissementen uitgesproken. De crisis-zuielcentrale maakt bekend, dat de prijs van de vervoervergunning voor bui- tenlandsche boter met ingang van heden nader is vastgesteld op 1.10 per K.G. De verbouwing van het mailschip „Johan de Witt" van de maatschappij „Nederland" is gegund aan de combinatie Ned. Scheeps- bouw-maatschappij Amsterdamsche Droog dokmaatschappij en Nederlandsche Dok- maatschappu. Betreffende het dreigend conflict in het steendrukkersbedrijf wordt nader gemeld dat de werknemers in deze bedrijven besloten hebben op 22 Mei het werk neer te leggen. In dit bedrijf syn ongeveer 2500 personen werkzaam. De gemeenteraad te Velzen had voor het loopend jaar een bedrag van 400.000 uitge trokken voor steun aan werkloozen. Van dat bedrag was op 25 April reeds ƒ356.579 ver bruikt. Daarom wordt door Burg. en Weth. voorgesteld het toegestane bedrag met 600.000 te verhoogen. Het vervoer van de Haagsche tram loopt voortdurend terug en dat niettegenstaande de bevolking gerégeld toeneemt. In Februari werden vervoerd 3.002.253 passagiers, tegen over 3.504.330 in dezelfde maand van 1932. De totale ontvangsten over Januari en Februari hebben 153.000 minder bedragen dan in dezelfde maanden van 1932. In de vijf dagen vóór Paschen werden te Oostende 4263 Engelschen ontscheept met de mailbooten Dover—Oostende, tegen 2072 in 1932. Het Perzische parlement heeft een wet aangenomen, waarbij de minimum leeftijd waarop een huwelijk mag worden aangegaan op 16 jaar is gesteld. Tengevolge van een ontzettend, ontplof fing, gevolgd door brand, is bijna het geheele eindstation van den Oakland Key-spoorweg te San Francisco vernield. Er worden 3 per sonen vermist. De schade wordt op 2 mil- lioen dollars geraamd. victorie begint, maar niet alleen bij deze overwinning is God zijn sterkte, ook als even later twee zijner broers bij Mook het leven laten. Door de moeiten heen heeft de Prins zich meer en meer gebonden aan het Calvi nistische volk, dat hij eerst als oproerkraaiers zag maar leerde waardeeren als vlijtig en trouw om Gods wil. Hij wordt dan ook lid van de toenmaals Gereformeerde kerk, maar blijft onder alles een man, die de sa- menbindlng» blijft zoeken tusschen allen die zich geven voor den strijd tegen onschriftuur lijke overheersching. Des te bitterder voor den Prins de uiteenscheuring te zien van Noord- en Zuid-Nederland, waardoor Span- fc-s macht werd bevorderd, en tengevolge tan den ban 's Prinsen leven steeds onze kerder. Maar onder alle aanslagen blijft zijn hoop op God. Als in Vlissingen in April 1584 een aanslag wordt gepleegd, blijft hij toch volharden, omdat hij zich God bevolen had. Zijn laatste woord om Gods ontferming is de bekroning van zijn leven en dat door God gezegende leven moge ons bewaren voor negatie van vaderlandsbesef en Oranjezin, want in het vast verbond ligt ook voor on zen tijd de redding vast. Een auto geslipt. Zaterdagavond slipte een auto bij het uit wijken voor een vrachtauto ter hoogte van het vliegveld aan den Nieuwen Vliss. weg en kwam daardoor in de sloot terecht, waar hij voor meer dan de helft in de modder ver dween. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door een anderen auto is hij er na eenige moeite uitgetrokken. BRESKENS Loop der bevolking. Ingekomen: M. J. Clarissen, van Groede F. M. Ghelsels- van Meenen, van AmsterdamP. J. Faas-Lergner, van Zaam- slagJ. Flikweert, van Wissekerke, Vertrokken: W. J. Beerthuis, naar HilversumO. F. P. Steijaert, naar Oost burg P. C. Kuekelaar, naar SluisA. J. AdriaansenBesemer, naar KoudekerkeF. BoszhardJacobs, naar AmsterdamD. A. Klaassen, naar RotterdamM. S. van Melle, naar Utrecht. Een propaganda-zwemdemonsiratie. Een afdeeling der Rotterdamsche dames- zwemclub zal dezen zomer alhier, op aan stichting van de Breskensche zwemvereeni- grng „Seheldestroom", een propaganda- zwemdemonstratie geven. Nederlands beste zwemsters, zooals Willy den Ouden, G.Klop- wijk, Puck Oversloot enz. enz. zullen aan deze demonstratie deelnemen. Een pakkende reclame. Het aantal middelen om vreemdcl 1:^311 te trekken is groot, maar toch steeds is het ge- wenscht iets nieuws te bedenken en vooral ook om de Nederlanders meer en meer op de hoogte te brengen met de mooie steden, de mooie natuur van eigen land. Thans hebben wij kennis kunnen maken met een nieuw, pakkend middel, dat enkele vooraanstaande Zeeuwen op het gebied van de bevordering van het vreemdelingenverkeer bedachten en dat dank zij de bekende firma Ringers, chocoladefabrikanten te Alkmaar, verwezenlijkt is. in den hanc&l wo?4en ge&racjit chocolade munten, aan eene zijde het wapen van Ne derland, ornamenten en de letters V.V.V. en aan de andere zijde een wapenschild met de woorden „Ken Uw land". Een twaalftal dezer munten zijn verpakt in nette witte doosjes op het deksel waarvan staat „Ken Uw land, Ringer's Chocolade V.V.V.". In het deksel is gelegenheid een prentbriefkaart te steken, en nu komen wij aan de groote propagandistische kracht van dit artikel, want nu kan men met die brief kaarten kennis doen maken met tal van plaatsen in eigen land, terwijl bijv. hotel houders of andere zakenlieden voor eigen propaganda goede gelegenheid hebben. Maar daarbij blijft het niet, want in de doosjes bevindt zich een bon voor het koste loos verkrijgen van gidsen, folders, kaarten en andere propaganda-uitgaven over verkeer in ons land. Men zende de kaart slechts als drukwerk naar het er op aangegeven adres na naam en woonplaats er op geschreven te hebben. Wil men lectuur enz. over een be paald deel van Nederland, men vermelde het er slechts even bij. Reeds vele vereenigingen van vreemdelin genverkeer en ook verkeersinstellingen werken ten deze samen, o.a. door het beschikbaar stellen van briefkaarten voor de doozen en van propagandalectuur enz. voor de bons. Het komt ons voor een middel te zijn, dat succes moet hebben voor alle plaatsen, die zoo gaarne veel vreemdelingen in hun midden zien. De eerste partijen zijn door Ringers in den handel gebracht en reeds direct kwamen de bons aan het opgegeven adres binnen. Een aardig vloeiblaadje wekt op om de Ringers V.V.V.tjes met V.V.V.-coupons te vragen. Autobus-concessies. Ged. Staten van Zeeland hebben aan J. Maas te St. Janssteen vergunning verleend voor het op Maandag exploiteeren van een autobusdienst van St. Janssteen naar Hulst. Eveneens verleenden zij vergunning aan Th. van Haver te St. Janssteen voor een dienst van St. Janssteen naar Hulst. Ook hier geldt alleen de Maandag. Aan denzelfden persoon is vergunning ver leend voor een dienst alleen op Donderdag van St. Janssteen naar de Belgische grens m de richting St. Nicolaas. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Ger. Kerken. Aangenomen het beroep naar Baarland door cand. G. Lr ene te Ermelo. Emeritaat. Op de vergadering van de classis Zierik- zce van de Geref. Kerken is aan ds. Z. Hoek, te Zonnemaire, emeritaat verleend met in gang van 1 Juni a.s. Ds. Hoek staat sinds 1913 in zijn tegen woordige gemeente. Tevoren diende hij de kerken te Zuidland, te Ambt-Vollenhove, te Nieuw-Dordrecht, te Duisburg en te Zeven hoven. Enkele maanden geleden herdacht ds. Hoek onder vele blijken van belangstelling zijn 40-jarig jubileum. Ds. H. Buurman, predikant bij de Geref. Kerk te Amstelveen is voornemens tegen het najaar eervol emeritaat aan te vragen. Ds. Buurman aanvaardde in 1393 de evan geliebediening te Meliskerke en vertrok in 1899 naar Amstelveen. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens OplichtingP. V., 39 jaar, winkelier en koopman te Middelburg, 1 maand gevange nisstraf voorwaardelijk. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld J. de T., 21 jaar, chauffeur te Arne- muiden, 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Veroorzaken van dood door schuldJ. M. K„ 27 jaar, administrateur te Goes 100 boete subs. 10 dagen hechtenis. Bedreiging en mishandeling van de politie A. L. P., 23 jaar, landbouwer te St. Jansteen. 3 weken gevangenisstraf. Belemmeren van een ambtshandeling en belemmering van de politieR. M. P., 30 jaar, landbouwster te St. Jansteen, 3 weken gevangenisstraf. Overtreding motor- en rijwielwetP. A. v. P., 33 jaar, landbouwer te Koewacht, bevesti ging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Overtreding reglement op de kanalen J. J J., 29 jaar, schipper te Ter Neuzen, bevesti ging van het vonnis waarvan hooger beroep 40 boete subs. 10 dagen hechtenis. Overtreding wapenwetJ. G., 35 jaar, ar beider te Borsselen, bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het niet inbeslaggenomen geweer of 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. DUITSCHLAND WIL GEEN OORLOG. De „Daily Telegraph" publiceert een on derhoud dat sir John Foster Fraser, de be kende Engelsche publicist, gehad heeft met Hitier. Fraser vroeg den rijkskanselier of de golf van militairisme, die over geheel Duitschland gaat, een voorbereiding beteekende voor een nieuwen oorlog, waarop Hitier antwoordde, dat niemand, die den vorigen oorlog he:. meegemaakt, nog een dergelijke ervaring wij opdoen. Al de discipline dient slechts 0111 de Duitsche jeugd te redden van de moedeloos heid die zij gedurende de laatste veertien jaar gevoeld hebben. Toen Fraser over het verdrag van Versail les sprak, gaf Hitler ten antwoord, dat dat de oorsprong is van alle moeilijkheden. Het is een moreele achteruitzetting van het Duit sche volk, waarvan dit zich bevrijden wil, niet door een grooter leger, maar door gelijk heid te verkrijgen. Hitier zou liever een af neming zien van de legers van de Entente, dan dat de Duitsche legers grooter zouden worden. Een herziening van het verdrag hoopt hij door vreedzame onderhandelingen te verkrijgen. Het denkbeeld van overzeesche uitbreiding van Duitschland hebben zij opgegeven. „Ons lot", zoo sprak de rijkskanselier, „is niet ver bonden met zeehavens of koloniën, maar met onze Oostelijke grenzen". Dit sloeg op den Boolschen corridor, want de Duitscbers zijn van meening, dat deze Poolsche wig tusschen het voornaamste deel van het rijk en Oost-Pruisen verdwijnen moet. Vol vuur sprak Hitler over wat hij noemde een complot van de naties om Duitschland op een tweede plan te houden. „Wij zijn geen tweede-klas-natie, aldus Hit- Ier, „maar de wereld wenscht ons in slaven ketenen te houden". Over de binnenlandsche politiek verklaarde hy, dat de groote fortuinen moesten verdwij nen. Om conflicten tusschen arbeid en kapi taal te vermijden moeten corporaties volgens het Italiaansche fascistische systeem worden opgericht. DE POLITIEKE SPANNING IN BELGIE. De correspondent van „het Vad." te Brus sel meldt De laatste dagen der week hebben niet veel verandering gebracht in de politieke atmos feer, welke even onzeker blijft als Dinsdag jongstleden, toen de regeering geheel onver wachts de indiening van haar volmachtplan tot 9 dezer verdaagde. Zal de parlementaire hemel Dinsdag a.s. een minder dreigend uit zicht hebben en de regeering zonder vrees voor een buiteling, het debat kunnen aan vaarden Niemand waagt het een vast ant woord op deze vraag te geven. Vrijdag, tijdens het onderhoud dat koning Albert met minister-president de Broqueville in diens ziekenkamer had, blijkt de premier zich nogal optimistisch te hebben uitgelaten en ook sommige andere leden van de regee ring blijven een geveinsd of werkenlijk ge meend optimisme aan den dag leggen. Het groote vraagteeken blijft echter nog altijd de houding van een half dozijn katholieke de mocraten en vijf of misschien zes liberalen die van geen volmacht willen weten. Blijven deze heeren in hun weigering volharden dan zou de regeering op het oogenblik der stem ming, enkel nog op 91 Kamerleden kunnen rekenen, terwijl de oppositie over 103 stem men zou beschikken. Het kabinet de Broque ville zou, in dit geval, onmiddellijk ontslag nemen en naar velen verwachten, plaats ma ken voor een katholiek-liberaal-socialistische combinatie met Jaspar of Francqui als mi nister-president. Andere mogelijkheden zijn eveneens te voorzien, maar dit alles behoort tot het rijk der hypothese. Men zal waar schijnlijk tot Dinsdag moeten wachten alvo rens te kunnen voorspellen welke wending de zaken verder zullen nemen. DE ONTWAFENING5-KWESTIE. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" gelooft dat Herriot zich veel te veel voorstelt van een eventueel ingrijpen van Roosevelt in de ontwapeningskwestie. Een dergelijk optreden zou den vorm moeten hebben van een eenzijdige verklaring van den Amerikaanschen president, die hij per soonlijk zonder de formeele en officieels goedkeuring van liet Amerikaansche Con gres zou geven. Amerika wil weliswaar het Engelsche ontwapeningsplan steunen, doch zelfs den vagen vorm van een consultatief pact, zooals Engeland het voorstelt, niet on- aorteekenen, aangezien Amerika er te zeer door zou worden gebonden. De verklaring van Roosevelt zou zich beperken tot alge- meene formules en de bedreiging inhouden dat Amerika zijn bescherming zou onthou den aan Amerikaansche onderdanen, die handel zouden drijven met den staat, die ingeval van oorlog met goedkeuring van Amerika als aanvaller zou zijn bestempeld. AANBESTEDINGEN Door den rijkswaterstaat te Maastricht 's aanbesteed het vervaardigen en werkvaardig leveren van twee ijzeren veerponten en twee ijzeren gierbooten voor de veren te Kessel en Baarlo. Raming 14000. Hiervoor was o.a. ingeschreven door de Ter Neuzensche Scheepsbouw-Maatsoliappii te Ter Neuzen voor 10989. Een laffe roofoverval.— In den nacht van Zaterdag op Zondag is het rustige dorp Veghel opgeschrikt door een brutalen roofoverval, waarvan een 70-jarige man het slachtoffer is geworden, zegt „de Maandagmorgen". Daar woont in een oud boerenhuisje in de Watersteeg de 70-jarige Cornelis v. d. Burgt. Sedert de dood van zijn vrouw woont hij ge heel alleen, omdat hü anderen niet tot last wil zijn. Ofschoon niefc-ingewijden in de meening verkeerden, dat de oude man zich in armoedige omstandigheden bevindt, is dit toch niet het geval. Door vlijt en spaarzaam heid heeft v. d. B. zich een klein kapitaaltje weten te verwerven, hetgeen voor hem een groote schat vertegenwoordigt. Dit geld be zorgt den ouden man immers een onbezorg- den 1..en,r.wiul Het geld bewaarde hij. in bankbiljetten zorgvuldig in een portemon- naie. Zooals gewoonlijk had v. d. Burgt zich Za terdagavond vroegtijdig ter ruste begeven. Door gedruisch gewekt bemerkte hij tot zijn schrik om twee uur in den nacht, dat twee mannen vanuit een zijkamer zijn slaapver trek binnendrongen. De man, riep hen uit zijn bedstede toe, „wat moeten juUie hier Bij dit gezegde sprongen de kerels op de bedstede toe, wierpen zich op den ouden man, terwijl één van hen riep „Je geld moeten we hebben !'r Toen de aangevallene om hulp wilde schreeuwen duwde een der bandieten hem de mond dicht, teneinde het hulpgeroep te smoren. Hij voegde zijn maat toe „We zullen hem eerst binden De laffe aam-anders bonden vervolgens hun slachtoffer met touwen de handen en voeten bijeen. Hierna sleurden zij den weerloozen man uit de bedstede en wierpen hem tegen den grond. Toen begonnen de onverlaten de bed stede uit te ruimen en smeten het beddegoed en de dekens op hun slachtoffer. Dit be zorgde den man benauwde oogenblikken, daar de zware last hem dreigde te verstikken. Nu konden de bandieten ongestoord hun gang gaan. Aan het voeteinde van de bed stede lag de broek van v. d. B., waarin in één der zakken de portemonnaie met het bank papier ten bedrage van zes honderd en tach tig gulden was geborgen. Dit bedrag eigenden de roovers zich toe, waarna zij zonder zich om hun slachtoffer te bekommeren, overhaast door een raam aan de voorzijde van het huis de vlucht namen en in den donkeren nacht verdwenen. Na veel moeite heeft v. d. B. echter kans gezien zich onder het beddegoed uit te wer ken en langs den grond kruipend een mes te bemachtigen. Hiermede slaagde hij er na vele vergeefsche pogingen ten slotte in, de touwen welke zijn polsen en beenen omsloten, door te snijden. Toen bleek hem dat hij ongeveer van al het veld dat hij bezat, was beroofd. Verstijfd van schrik, wankelde hij naar buiten, om aan zijn zoon, die eenige huizen verderop woont, te gaan vertellen, wat hem was overkomen. De zoon begaf zich onmiddellijk naar de marechausseekazerne, welke slechts op kor ten afstand van het huis van den beroofde is gelegen. Hier stelde hij den brigade-com mandant van het voorgevallene in kennis. De anonieme briefs c.h p y- ver te Winters w k. Het is nu duidelijk, dat de dezer dagen ontvangen kaarten in gewoon schuin schrift verband houden met het ingezonden stuk in de Amersfoortsche en Winters, ylvsche Cou rant van dr. Hesselink, waarin deze zijn be vreemding had uitgedrukt, waarom anony mus uitsluitend in blok- en niet in het vroe gere gewone schrift had geschreven. Er zijn namelijk door ds. Roobol nog weer enkele kaarten ontvangen, waarop de bijvoeging „En heb je nu je zin, da*. Hesselink Ook mr. Voorink moet nog eenige levens- teel-enen van anonymus ontvangen hebben, o.m, ook een kaart, waarop de mededeeling, dat die de laatste zou zijn. Mocht anonymus zich daaraan houden, dan zouden we geluk kig verlost zijn van een plaag, die twee jaren de bevolking van Winterswijk en Amersfoort verontrust heeft. Een stroom van kaarten met allerlei onzin is aan de adressen, die in den telefoongids vermeld staan, in die jaren uitgestort, zoodat anonymus er een kapitaaltje aan ten koste gelegmoet hebben. Ds. R. heeft Vrijdag de gevangenis verlaten en is bij zijn thuiskomst met bloemen en vele vriendschapsbetuigingen verwelkomd. Na zijn voorloopige schorsing wordt dezer dagen in de prov. synode zijn zaak kerkelijk verder be handeld. Op grond van de tijdens de gevangenschap van ds. K. ontvangen kaarten, zal rivisie van het rechterlijk vonnis worden gevraagd. Branden. Gisterenmiddag omstreeks half drie, brak brand uit in den electrischen korenmolen van Gebr. Muller te Den Hulst (O.). In korten tijd stond de mo len in lichter laaie, terwijl ook het aangren zende woonhuis met pakhuis in brand ge raakten. Er viel aan redden niet meer te denken, hoewel met tvee slangen het vuur werd bestreden. De bewoners, die van den brand niets hadden bemerkt, werden door een buurmeisje gewaarschuwd. De molen met het woonhuis brandden geheel af, terwijl de geheele inboedel, benevens 200.000 K.G. graan en 100.000 K.G. kunstmeststoffen, twee vrachtauto's en eenige vrachtwagens een prooi der vlammen werden. De schade wordt beraamd op 50 a 60.000 gulden en wordt door verzekering gedekt. Zaterdag is de bliksem in den molen ingeslagen, waardoor vermoedelijk de brand is ontstaan. Ongelukken. Zaterdagmid dag is op den Rijksweg bij de Burgervlotbrug bij Den Helder de ongeveer 42-jarige heer N. v. K. uit Rotterdam door een auto aangere den en vrijwel op slag gedood. Bij het pas- seeren van een andere auto slipte de luxe wagen waarbij het slachtoffer werd geschept en tegen een brugwachtershuisje werd ge smakt. Het slachtoffer is later naar het zie kenhuis te Den Helder overgebracht. Een motorrijder te Maastricht is tegen een wagen opgereden, tengevolge waarvan hij zoo ern stig werd gewond, dat hij in bedenkelijken toestand naar een ziekenhuis werd overge bracht. Op een steenfabriek te Kerkdriel waren eenige arbeiders in een opslagplaats van klei aan het werk, toen plotseling deze kleimassa ging verschuiven en twee arbeiders daaronder werden bedolven. Men slaagde er spoedig in om een hunner te bevrijden. De andere arbeider werd eerst na 20 minuten bewusteloos uit de aardmassa te.voorschijn gebracht. Een inmiddels ontboden geneesheer achtte zijn toestand zeer zorgwekkend. Te Haren is een man, die bezig was boomen te rooien, door een onmllenden boom getrof- is bestand tegen een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist fen. Hij werd met ernstige inwendige kneu zingen naar het riekenhuis vervoerd. Te Meeuwen is een V/2 -jarig kind U een sloot geraakt en verdronken. Een 10-jarige jon gen te Tilburg is op een treeplank van een vrachtauto geklommen. Hij vH er echter af en werd overreden, waardoor hij op slag dood Inbraak in een R.-K. pas torie.— Zaterdagnacht is ingebroken in de R.-K. pastorie te Afferden (Maas en Waal) meldt de „Gelderlander". De dieven hebben zich door het W.C.-raampje toegang tot de pastorie weten te verschaffen. Door den ontboden speurhond uit Tiel werden ver schillende sporen gevolgd, doch deze liepen alle dood. Van de daders tot heden geen spoor. Door da*. Hesseling zijn vinger- en voet afdrukken genomen. Behalve goud en zilver is ook een bedrag aan geld ontvreemd. De brandkast werd opengeboord. Bijna al de be nedenkamers van de pastorie zijn overhoop gehaald. De ontvoering van een 10-jarig meisje. In verband met de ontvoering van de 10-jarige Margaret McMath te Harwich Port heeft de politie Zaterdag twee personen gearresteerd, en wel den garage-eigenaar Cyril Buck en zijn broer Kenneth. Eerstgenoemde was een der tus- schenpersonen bij de onderhandelingen over den losprijs. De politie deelt mede, dat hij bekend heeft by de ontvoering betrokken te zyn, een bekentenis die hij aflegde, nadat zijn broer Kenneth was geïdentificeerd als de gene. die het meisje aan haar vader terug bracht. Dc twee broers hebben den losprijs reeds aan de politie teruggegeven. Het einde van de „Rous- 1 a n". Noorsche arbeiders, die uit Ba- rentsburg zijn teruggekeerd, melden dat het Sovjet-Russische reddingschip „Rouslan", dat den 24en April r durende een storm de ver binding met den ysbreker „Malygin" kwijt raakte, gezonken is. De geheele bemanning van 23 leden is omgekomen. De draadlooze installatie van het redding schip werkte tot den nacht van 26 April toen de kapitein een bericht naar Barentsburg zond, waarin hij verzocht zorg te dragen voor zijn brieven en foto's, die zich daar bevon den, en ze aan zijn vrouw te zenden. Het be richt eindigde met de woorden„Een laatst vaarwel aan iedereen, wij zinken".... Toen niets meer van het schip werd ver nomen, zocht de ysbreker „Krassin" gedu rende drie dagen naar de „Rouslan", zonder resultaat. Verondersteld wordt dat de „Rous lan" bij de Zuidkaap is gezonken. Zelfmoorden in Duitsch land. De vroegere Rijksdagafgevaar digde en fractieleider van de Duitsch Natio nale Volksparty dr. Oberfohren, heeft Zon dagmiddag in zy'n woning te Iliel zelfmoord gepleegd. Zondagmorgen vroeg werd de burgemeester van de stad Leer in Oost-Friesland, dr. von Bruch, dood in zijn ambtswoning in het raad huis gevonden met een schot in het hoofd. Bij onderzoek bleek dat o*von Bruch, die in Maart j.l. uit zijn functie was ontzet, zelf moord heeft gepleegd. Een aardverschuiving. Volgens berichten in de „Politika" heeft in West-Servië in de nabijheid va^ het dorp Gorye Toplice tengevolge van de voortduren de regens der laatste weken een aardver schuiving plaats gehad. Een berghelling scheurde plotseling over een lengte van 1 K.M. open, met het gevolg, dat het onderste gedeelte van de helling snel dalwaarts begon te zakken. Spoedig verschoof ook het boven ste gedeelte, waardoor een vijftiental huizen in het dal stortte. De bewoners hadden zich nog juist bijtyds in \eiligheid weten te bren gen. Na de aardverschuiving was van het dal vrijwel niets meer te vinden. Een groot aan tal huizen, akkers, boomgaarden, enz. ging verloren. DE KABINETSCRISIS. 's-GRAVENHAAGE. (C. B.) In het ge bouw" van de Tweede Kamer vergaderden hedenmiddag de liberale en de chr.-histori- sche Kamerfracties ter bespreking van het haar voorgelegde ontwerp-regeeringspro- gram. De R. Kath. Tweede Kamerfractie zette haar vergadering voort. De anti-rev. en vrijz.-dem. Tweede Kamerfracties zijn reeds eenige dagen geleden bijeengekomen om haar standpunt te bepalen. WERING VAN POLITIEK UIT DEN AETHER. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Bij Kon. be sluit van 22 April 1933, Staatsblad no. 223, zijn thans de regelen vastgesteld, welke gel den ten aanzien van de zgn. „politieke" radio-uitzendingen. Deze regelen zijn opgeno men in een wijziging van het radio-reglement 1930. Bepaald Is, dat de uitzendingen niet mogen inhouden een rechtstreeksche of be dekte ondermijning van godsdienst, zedelijk heid, gezag en volkskracht, noch kennelijk bestemd mogen zijn voor het buitenland, in dien bekend is, dat zij niet in een bevrien- clen staat zijn toegelaten. Mededeelingen van tjolilieken aard mogen bovendien niet an ders inhouden dan een stellige uiteenzetting van polii< vallen en minister dat medl welke nie' den uitge; D 's-GRA\ de inwerk land geslq van 10 Duitschlan kunsthoon grond der fende mi eerstdaags met de ric en mede t worden ex| tikelen ver den tot Laan van waarbij voc| dient te wc gedurende porteerd gegevens o<l Tevens zal geen van ij hen is uitd voor 15 Ma voor uitvoe merking ko OVERTREE 's-GRAVï deed heden d. B., pacht rentuin Art| ook eenige een op Zone door den 1 door de ree deeld wegen I wet. De Ho< stelde cassat NEDERLAN Het p Duitsche corl lingk, bij de heeft ingedif Nijmegen, dè cntslagaanvr| EEN ROERMOSl stond tusschq en W. V., oneenigheid. mannen in d| daarby zijn bedreigd, v. daarmee J. V schop drong hoofd. In getroffene n huis vervoerc W. V. is dooi beschikking a Vrijdag onze geli huwd- en n F. Üe P. 8jj hun ging te he DE 35-ja Dat zij mogen blij Ci ren, Behu 1 s: deren. 1 Vlissingcl jj: Anjeliil Getrouwd B. C Luit. 1 .WILHÈLMIN De Heer el KUIJPERS ze Wederzijdschtl '(Jank voor cl belangstellingl .Ontvangen. 1 Vlissingen, Heden O' onze geliefd Behuwd- Mejuffrouw MAATJE i Echtgenoo W. VAb in den oude Uit all W. Vlissingen, Vare Gale Hiermede b hartelijlcen dar ken van belan .ontvangen. IPedwijl Quak

Vlissingse Courant | 1933 | | pagina 2